Bonn blijft gekant tegen elke vorm van ontspanning waarom naar beverwijk I Tt is "ANDERS" bij Britse regenverzekeraars deden toch goede zaken m WERELDNIEUWS LES 'T BEST DANSACADEMIE „SCHRÖDER" Catalogus van bezwaren gepubliceerd „Ongemotiveerde" arrestaties in Zuid-Afrika Krim bedankt uit protest tegen de ontwerp-grondwet Mevr. Ngo Dinh Noe naar UNO-Assemblee MAAK VAN UW SPAARGELD 1=1=4 GELD 0% o# V.N. en België willen geld zien van elkaar Komplot verijdeld in Ivoorkust Spoedonderzoek naar schending van grondwet Fabel in Belgisch blad over bezoek van mr. Marijnen Eisen van 10 tot 15 jaar tegen drie OAS-leiders <~Praatótoel HEDEN INSCHRIJVING A top form Dp de ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 "1 i adviseur Afrikaanse en Aziatische landen vragen een debat i i PROCENT Westelijk Nieuw-Guinea afgezonderd gebied Goed weer in de topweek van de „Bank Holiday Portugals president Tomas brengt bezoek aan Angola Herroepen Kadar naar Belgrado en Tito naar Warschau Bij Remco Campert bij (voor R.K.) Het werelddansprogramma. Lessen van 11/a uur! Raamsingel 16 - Telefoon 11045 Gaat u met vakantie (Van onze correspondent) BONN De Westduitse bondsregering is tegen het afsluiten van een iet-aan- valspact tussen de Noordatiantische Ver dragsorganisatie en het pact van War schau, zij is eveneens tegen niet- aanvals- verklaringen tussen beide bondgenoot schappen en ook verwerpt zij het Rus sische voorstel controleposten in Europa te vestigen ter voorkoming van verrassings aanvallen. Deze catalogus van ontspan ningsmaatregelen, waar de bondsregering tegen is, zonder overigens alternatieven voor te stellen, heeft minister Krone aan de rechts-christendemocratische Keulse Deutsche Zeitung onthuld. Krone somt op dat de Oost-West-over eenkomst over 't stopzetten van kernproe ven op drie punten ongunstig voor het Westen is. geweest: 1) De overeenkomst is de geschiedenis ingegaan als verdrag van Moskou hetgeen propagandistisch on gelukkig is. 2) Het politieke initiatief, dat sinds de Cuba-crisis in westelijke hand lag, is nu weer bij de Russen terechtge komen. 3) Het Westen komt in een ne telige situatie als een internationale con ferentie van de kernstopmogendheden bij een zou worden geroepen, omdat men dan met Oost-Duitsland aan een tafel moet gaan zitten. In Washington, aldus Krone, weet men daarop ook geen raad en is men alleen maar van plan te protesteren tegen Oostduitse deelneming als het zo ver komt. Gevaarlijke verschuiving Tegen het plan controleposten in Euro pa in te richten voor inspectie op even tuele voorbereidingen tot verrassingsaan vallen is Bonn gekant omdat het zwaarte punt van dergelijke inspecties in Duitsland zou komen te liggen, dat nu eenmaal in Midden-Europa ligt. Beide partijen zul len na een overeenkomst over controlepos ten waarschijnlijk dat detail van hun be wapening in het desbetreffende gebied te rugtrekken, dat zij liever niet aan vreemde blikken blootstellen. Dat zou betekenen dat de instelling van controleposten auto matisch tot een militaire verdunning zou leiden, wat volgens Bonn een verschuiving van het militaire evenwicht ten gunste van de communisten zou inhouden. Een hele rij bezwaren noemde Krone tegen niet-aanvalsovereenkomsten tussen NAVO en pact van Warschau: 1. Een dergelijk pact zou de machts verhoudingen in Europa juridisch fixeren; 2. Elke eis tot zelfbeschikking achter het ijzeren gordijn zou als oorlogshitserij kun nen worden opgevat; 3. Met het pact in de hand zullen de Russen zich kunnen mengen in militaire maatregelen van het Westen; 4. In het Westen zou na een dergelijk pact een gevoel van veiligheid kunnen ont staan, dat neutraliteitstendenzen zou be vorderen en 5. De Baltische landen, Finland en Po len hebben ook eens niet-aanvalspacten met de Russen gehad, maar deze werden steeds door Moskou verbroken. Nee schudden Men ziet het, de Westduitse bondsrege ring is nog steeds onvermoeid in het vin den van bezwaren tegen elke politiek, die aanstuurt op een vermindering van de spanning tussen Oost en West. Andere we gen wijst men in Bonn echter niet. Hoe wel de minister van Buitenlandse Zaken Schroder er herhaaldelijk op wijst dat het niet verstandig is binnen het westelijke bondgenootschap steeds op te treden als de lastige Nee-, riiudder, stelt de meerder heid van het i'abinet onder leiding van Adenauer nog steeds alles in het werk om elke nieuwe weg in de Oost-West-politiek met boegeroep te versperren. Op deze ma nier hoopt men de status quo te bewaren zonder dat deze- door overeenkomsten ge sanctioneerd wordt. Het blijft nu de vraag of professor Er- hard als nieuwe kanselier deze politiek- Adenauer na 15 oktober zal voortzetten of dat hij eerder zal proberen ontspannings maatregelen te doen begeleiden van over eenkomsten, die gunstig voor de Duitse zaak zijn. KAAPSTAD (Reuter) De 25-jarige Zuidafrikaanse onderwijzeres van gemengd ras, Dorothy Alexander, en een zekere Cy ril Jacobs, eveneens onderwijzer, zijn ge arresteerd krachtens de wet waarbij iemand zonder dat er een beschuldiging tegen hem wordt ingebracht negentig da gen lang kan worden vastgehouden, zo meldt de Cape Times. LAUSANNE (Reuter,AFP) De Alge rijnse politicus Belkacem Krim heeft ont slag genomen als lid van de Algerijnse Nationale Vergadering. In een telegram uit Lausanne aan de voorzitter van de Nationale Vergadering deelt hij mee, dat hij „zo vrij wil zijn in een open brief aan de vergadering en aan het Algerijnse volk de redenen uiteen te zetten van mjjn wei gering om in te staan voor een politiek die berust op een persoonlijke en onbe perkte macht". Volgens Belkacem Krim is het referen dum over de grondwet, dat zondag zal worden gehouden, het volk „opgedrongen' en is het ontwerp-grondwet van de re gering in strijd met de aspiraties van het Algerijnse volk. De voorzitter van de Nationale Vergade ring, Ferhat Abbas, heeft reeds de vorige maand uit protest tegen de plannen van Ben Bella ontslag genomen. Abbas waar schuwde de afgevaardigden dat de grond wet tot een „schrikbewind" zou kunnen leiden en drong aan op een democratische staatsvorm. De eerste Algerijnse grondwet, waar over zondag ongeveer zeven miljoen Alge rijnse mannen en vrouwen zullen stem men, is gebaseerd op een presidentiële republiek en een eenpartijstaat. Advertentie STOUTEN BE EK woninginrichting Wanneer U onderstaande bon ijji Invult en opstuurt krijgt U onze kleurige folder, die U een prachtige indruk geeft van onze zaak. Wanneer U dit boekje heeft doorgekeken weet U waarom ook U naar Beverwijk zult komen als het om woninginrichting gaat. Wilt u mij gratis uw veelkleurige foto-folder „Waarom naar Beverwijk" toezenden? H WONINGINRICHTING BEVERWIJK 250 MODELKAMERS Mevrouw Ngo Dinh-Noe, de invloedrijke schoonzuster van de ongehuwde Zuidviet- namese president Ngo Dinh Diem gaat maandag aan het hoofd van een vier man sterke Zuidvietnamese afvaardiging naar New York. om aldaar de UNO-Assemblee bij te wonen. Dertien Afrikaanse en Aziatische UNO- leden hebben de Assemblee verzocht een debat te doen houden over de maatrege len, die de Zuidvietnamese regering kort geleden tegen de boeddhisten in haar land heeft genomen. Het bericht, dat mevrouw Ngo van plan is de UNO-Assemblee bij te wonen heeft enige verwarring gewekt in officiële Ame rikaanse kringen. Het is voor niemand een geheim, dat de regering Kennedy graag had gezien dat zij en haar man van het politieke toneel in Zuid-Vietnam zouden verdwijnen. Aartsbisschop Ngo Dinh Thuc van Hue in Zuid-Vietnam is naar Rome vertrokken ter bijwoning van het concilie. Hij is een broer van president Ngo Dinh Diem. President Kennedy zal mogelijk zijn po litieke plannen wat betreft Zuid-Vietnam maandag tijdens een televisievraagge sprek bekendmaken, aldus de woordvoer der. (Zuid-Vietnam is geen lid van de UNO). De Verenigde Staten zullen de drie boeddhistische monniken die hun toevlucht hebben gezocht in de Amerikaanse ambas sade in Saigon, niet aan de Zuidvietna mese autoriteiten uitleveren, zolang deze geen „bevredigende verzekeringen" ge ven over hun veiligheid, zo heeft het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken bekendgemaakt. Advertentie Mejuffrouw Christine Keeler (mid den), haar huishoudster mevrouw Cliver Brooker (rechts) en mejuf frouw Paula Hxéntlton-Mar shall wer den gisteren in Londen van huis ge haald om voor de rechter te verschij nen, verdacht van meineed. Na een kort verhoor werd het drietal en de Jatnaicaan Rudolph Fenton, die eveneens was aangehouden, tegen borgtocht op vrije voeten gesteld. De borgsom voor het fotomodel Keeler bedraagt f 30.000.-. Vickie Barret, een getuige in het proces tegen dr. Ward, de vriend van Christine Keeler, is in Londen ver oordeeld wegens tippelen. Zij kreeg een boete van tweehonderd gulden. Het was niet de eerste maal dat zij wegens prostitutie met de justitie in aanraking kwam. J u (Van onze correspondent) BRUSSEL Op het Belgische ministe- I rie van Buitenlandse Zaken worden be> sprekingen gevoerd tussen Belgische amb tenaren en enige functionarissen van de Verenigde Naties over de financiële ge schillen tussen België en laatstgenoemde organisatie. Minister Spaak zou eind september, daags I na de ministerraad van de E.E.G., naar de Verenigde Staten vertrekken en te New York dan waarschijnlijk trachten de kwestie, welke thans wordt besproken, definitief te regelen. De bijdragen van België aan de Verenig de Naties zijn wat achterstallig. België heeft nog niet de bijdrage voor de waar- I nemingen van de V.N. in Israel en even min die voor de verrichtingen van de V.N, in Kongo betaald. Het gaat waarschijnlijk om 5,5 miljoen dollar. Daar staat tegenover dat de Sa- bena, de Belgische nationale luchtvaart maatschappij, nog geld van de Verenig de Naties heeft te vorderen voor een groot aantal voor de V.N. uitgevoerde vluch ten in Kongo en tussen Kongo en de Ver- j eniede StRten. DJAKARTA (Reuter) De Indonesi- qo^ hebben de Verenigde Naties Bel sche minister van Buitenlandse Zaken ische iegervoorraden en grote voorraden dr. Soebandrio heeft verklaard dat West- benzine in Kongo overgenomen en nog Nieuw-Guinea wordt beschouwd als een betaald. Eveneens moeten zij schade op politiek, economisch, monetair en vei- vergoecjjngen uitkeren voor de Belgische ligheidsgebied afgezonderd gewest. eigendommen en aan personen, die schade Vreemdelingen,' die dit gebied wensen te hebben geleden bij de operaties in Kongo, bezoeken, hebben hiervoor een visum nodig. In het buitenland vertoevende In donesiërs, die zich naar West-Nieuw-Gui- nea willen begeven, behoeven hiervoor toestemming van minister Soebandrio. Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde te hopen later een toelichting op deze bekendmaking te kunnen geven LONDEN (AP) Een Britse regenver zekeringsmaatschappij heeft meegedeeld dat het een slechte zomer geweest is maar dat het tot nu uit zakelijk oogpunt helemaal geen slecht jaar is geweest. George Hall, het hoofd van de afdeling Pluvius van een van de grootste Britse verzekeringsmaatschappijen (Eagle Star) „Het hangt er hoofdzakelijk van af wanneer het regent. Het heeft dit jaar niet veel geregend gedurende Bank Holi day in augustus. En dat is voor ons de belangrijkste dag van het jaar". Bank Holiday viel op 5 augustus en juist de dagen in het begin van de augus tusmaand zijn in tegenstelling tot de rest nog al meegevallen. Hall zei dat zijn maatschappij alleen voor die dag regenverzekeringen tot een totaal van 700.000 tot 800.000 gulden afge stoten had. „Wij zitten nu al veertig jaar in de regen verzekeringen en je moet de NEDER!.ANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. ABIDJAN (AP) President Felix Houp houet-Boigny van de Afrikaanse staat - Ivoorkust heeft meegedeeld, dat een sa- Tvfusgeval in /Zwitserland menzwermg tegen zijn leven is ontdekt en dat hij gedwongen werd zes ministers, vijf ST. IMIER (Zwitserland) (Reuter) parlementsleden en anderen te „neutralise- Donderdag is een Italiaanse vrouw met ty- ren." De president is kort geleden terug- fus opgenomen in een ziekenhuis in de gekeerd van een vakantie van vier maan_ Zwitserse plaats St. Imier. Volgens een den. Hij schrijft een deel van de schuld ziekenhuisfunctionaris is de vrouw die voor het komplot toe aan zekere buiten- onlangs uit Italië is gekomen daar met landse mogendheden. Hij noemde er geen de ziekte besmet. enkele. (Van onze correspondent) BONN Met spoed zal de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken Ilöcherl de Bondsdagcommissie voor binnenlandse aangelegenheden verslag uitbrengen over de vraag of de dienst ter bescherming van de grondwet, een van West-Duitslands drie contra-spionagediensten, illegaal tele foongesprekken heeft afgeluisterd en brie ven geopend. Een dergelijke beschuldiging is geuit door het vooraanstaande weekblad Die Zeit. De Bondsdagcommissie zal speciaal voor deze kwestie midden in de zomerpauze van de parlementaire zittingsperiode bij eenkomen, namelijk op 17 september. De voorzitter van de commissie, de socialist Schmitt-Vockenhausen, die de bijeenkomst voorbereidt, heeft gezegd zeer tevreden te zijn over de haast waarmee Höcherl de aantijgingen onderzoekt. Schmitt-Vocken hausen maande Höcherl het onderzoek uit te strekken tot alle diensten, die illegale informaties over de afgeluisterde gesprek ken en de geopende brieven hebben ge kregen. De liberale persdienst heeft ook al haar voldoening uitgesproken over het onder zoek. De F.D.P. wil volledige opheldering van de achtergronden en samenhang van de kwestie. Minister Höcherl zelf heeft ver klaard dat hem van afluisteren van tele foons en schending van het briefgeheim niets bekend was. Hij heeft gezegd dat eventuele schuldigen „eruit gegooid" zul len worden. slechte jaren tegenover de goede stellen." Hij zei dat 1951 het slechtste jaar voor de Britse regenverzekeraars geweest was. De ervaring heeft Hall geleerd dat mei de droogste maand is. Hij noemde ook nog enige tarieven voor regenverzekeringen' een plaatselijke cric- ketmatch: 3.000 gulden premie voor een verzekering van 25.000 gulden en 80 gul den premie om een dorpsmarkt te verze keren voor 1.000 gulden. Indien iemand zioh wil verzekeren tegen een regenachtige week te Brighton kost hem dit 7.50 gulden. Indien het iedere dag regent krijgt hij 120 gulden. BRUSSEL (ANP) Het Brusselse blad „La Libre Belgique" beschuldigt „Le Soir van gebrek aan hoffelijkheid en objectivi teit. Dit slaat op een commentaar van „Le Soir" over het bezoek dat Nederlands minister-president Marijnen deze week aan Brussel heeft gebracht. De krant had een waarschuwing laten horen tegen een volgens het blad be staand streven in vooraanstaande Vlaam se kringen om te komen tot een blok van twintig miljoen sprekenden in Europa. ..Zij, die 't boven-Moerdijkse klimaat en de algemene opvatting in politieke en cul turele kringen in Nederland kennen, zullen glimlachen bij het lezen van dit proza", schrijft „La Libre Belgique". Het blad be toogt. dat men in Nederland niet denkt aan het steunen van een dergelijk Vlaams streven of aan een groot-Nederland. „Laten wij gerust zijn. De Nederlanders zijn vóór aiies handelaren en zakenlui. Zij zullen zich niet inlaten met een Belgi sch taalavontuur om een Nederlandstalig blok in Europa te vormen. Zij geven er de voorkeur aan de Belgen, die naar de Noordzeekust willen gaan er op te wij zen, dat de Franstalige toeristen zonder „marsen" worden ontvangen", zo voegt het blad hieraan toe, doelend op de Vlaamse demonstratie in de Belgische badplaatsen van enkele weken geleden. De dag na deze betoging werden in Oostende pamfletten verspreid, waarin werd gezegd dat in Ne derlandse badplaatsen geen taalproblemen bestaan. LISSABON (AFP) De president van Portugal, admiraal Americo Tomas, is naar Angola vertrokken voor een bezoek van ongeveer een maand. Het is de eerste maal dat het staatshoofd dit gebied be zoekt sinds hij tot president werd geko zen. De president werd uitgeleide gedaan door leden van de regering, hoge officie ren en parlementsleden. (Van onze correspondent) PARIJS De procureur van de Franse republiek heeft straffen tussen tien en vijf tien jaren geëist tegen twee hoofdofficie ren en een industrieel, die na twee jaar voorarrest, voor het politieke veiligheids tribunaal zijn verschenen in verband met de beschuldiging, dat zij leidende functies in de geheime legerorganisatie (O.A.S.) zouden hebben vervuld. De uitspraak wordt vandaag nog verwacht. De eis, die tegen generaal Vanuxem werd gesteld heeft verwondering verwekt onder de jour nalisten en de andere aanwezigen, die de vier zittingen van het proces hebben ge volgd. Een lange rij getuigen, onder wie een der voormalige bevelhebbers van het Franse leger in Algerije, generaal Allard was voor het hekje verschenen om te po gen de verdenking, die op de beschuldig den rustte, te weerleggen. Ook de ver klaringen van de generaal zelf, die zich veelvuldig op zijn soldateneer beriep, had den meer dan normale twijfel gewekt aan de gegrondheid van de beschuldiging. In zijn requisitoir erkende de procureur generaal trouwens zelf, dat hij nauwelijks over waterdichte bewijzen beschikte. Niet temin zei hij overtuigd te zijn van Vanu xems schuld, een overtuiging, die hij voor al baseerde op spontane verklaringen, die de beide andere verdachten, kolonel Blig nières en de industrieel Gingembre, tij dens het vooronderzoek hadden afgelegd ofschoon zij deze later herriepen. Voor de procureur-generaal stond het als een paal boven water, dat generaal Vanuxem met de O.A.S.-leider Verdun vereenzelvigd moest worden. En aangezien Verdun door ei-generaal Sa lap- indertijd, zwart op -wit tot zijn persoonlijke vertegenwoordiger in het Franse moederland benoemd was, ver diende Vanuxem- een -gevangenisstraf, die de procureur-generaal op twaalf tot vijf tien jaar taxeerde. Aan de andere kant wilde de vertegenwoordiger van de Fran se regering de rechtbank zijn overtuiging toch ook weer niet opdringen en sprak in zijn peroratie zelfs het woord vrijspraak uit, voor het geval de jury zich naar eer en geweten zijn inzichten niet zou kunnen eigen maken. BELGRADO (Reuter, AP) President Tito van Joegoslavië heeft een uitnodiging voor een bezoek aan Polen aangenomen De datum van het bezoek is niet bekend gemaakt. De Hongaarse premier en partijleider Janos Kadar zal in de komende dagen een onofficieel bezoek brengen aan president Tito. Soms staan er in de krant ook weieens opwekkende berichten. Ik zal deze stout moedige stelling met een voorbeeld steu nen. Een 84-jarige Deen", zo meldt ons het nijvere persbureau A.F.P.. „die aan jicht leed en slechts met behulp van een stok kon lopen, werd zondag door een bij ge stoken". Tot nu toe is het bericht in mineur. 84 jaar, Denemarken, jicht, stok, zondag, bijensteek, dat zijn geen van alle zaken om de vlag bij uit te steken. Eerder bren gen ze een diepe moedeloosheid teweeg in de gevoelige lezer. Toch is het geraden dat hij zijn verlangen om in bed te krui pen, de dekens over zijn hoofd te trek ken en nooit meer op te staan nog even beteugelt, lang genoeg om het vervolg van het bericht te horen. Tot zijn grote vreugde bemerkte hij kort daarna dat hij zijn stok niet meer nodig had en los kon lopen". Dat klinkt al een stuk acceptabeler, niet waar? Van Denemarken en jicht is geen sprake meer en misschien bleek het plot seling ook wel zaterdag te zijn. Alleen de leeftijd zal wel hetzelfde zijn gebleven, maar eigenlijk is 84 een heel mooie leef tijd als je los kunt lopen en het is za terdag. Hoe kwam het nu dat de Deense grijs aard opeens weer los kon lopen? Dat kwam door die steek, aldus Deense im kers, maar daar zou ik toch een vraagte ken achter willen zetten (een vraagte ken). Want dan moet men toch eerst be wijzen dat de oude heer zónder die steek zijn jicht behouden had. Zelf ben ik verscheidene malen door bijen gestoken, een keer in mijn nek: re sultaat, een stijve nek, en een keer in mijn zitvlak met het gevolg dat ik niet meer zitten kon. Lopen kon ik wel, maar ik had geen stok om vreugdevol weg te werpen, dus daar heb ik niet het volle profijt van kunnen trekken. In ieder ge val, gunstig waren de gevolgen van die steken zeker niet te noemen. Maar dat kan natuurlijk aan de bijen hebben gelegen. Misschien hebben we hier in Holland het verkeerde soort bijen. We zouden er een korfje vol van uit Dene marken moeten laten komen, en dan: jichtige vrijwilligers voor! Advertentie J Grenswacht. Een 22-jarige Oostduitse grenswacht is woensdag midden op de dag over de Berlijnse muur geklommen en veilig in het westelijke stadsdeel aan gekomen. Een andere grenswacht werd later, volgens ooggetuigen, door Oost duitse officieren weggeleid. Stenen. Een Amerikaanse patrouille is dinsdagavond in Berlijn door Oost duitse grensbewakers met stenen beko geld. Een militair werd aan de schou der getroffen. De Oostduitsers lieten te vens enkele rookbommen ontploffen. De militairen patrouilleerden langs een smalle weg die de verbinding vormt tus sen West-Berlijn en het tot de Ameri kaanse sector behorende dorpje Stein- stücken. Heet water. Kokend heet water van on dergrondse springbronnen spoot in Na gasaki plotseling de in aanbouw zijnde uitbreiding van een hotel hinnen. Der tig personen liepen brandwonden op. Onderscheiding. Bruno Pontecorvo, de atoomgeleerde die in 1950 uit het westen de wijk nam naar Moskou, heeft op zijn vijftigste verjaardag de orde van Lenin gekregen. April van dit jaar kreeg hij de Leninprijs. De onderscheidingen dui den erop dat hij een belangrijke rol heeft gespeeld in de ontwikkeling van kernbommen in zijn nieuwe vaderland. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE Val. Een jongetje van 23 maanden viel uit een raam op de vierde verdieping van een huis in Florence. Hij raakte daarbij een elektriciteitskabel en kwam terecht op het linnen dak van een sport auto. Hij kwam er met een paar schrammen af. Kunstkat. Op de Japanse markt is een „kunstkat" verschenen, die veertig maal per minuut miauwt en lichtgevende ogen heeft die voortdurend in de rondte draaien. De bedoeling van de uitvinder is, dat de muizen op de vlucht gaan voor deze kat. Dagjesmensen. 440 Engelsen die samen een dagje uit waren, hebben langer dan vijf uur in angst gezeten, toen de twee schepen die hen vervoerden, vastliepen in de modder van een rivier. De ge strande passagiers werden van mond voorraad voorzien door een vloot kleine bootjes die in allerijl waren gecharterd De vloed bracht de schepen weer vlot. Doodstraffen. Een militaire rechtbank in Turkije heeft zeven officieren ter dood veroordeeld voor hun leidend aandeel in de militaire opstand tegen de regering Inonu in mei van dit jaar. In het mon sterproces stonden 151 beklaagden te recht. Schooljaar. In het komende schooljaar zul len in Frankrijk 10.877.000 jongeren in stellingen voor lager-, middelbaar- of hoger onderwijs bezoeken, zo heeft de minister van onderwijs, Fouchet, woens dag bekendgemaakt. Dit aantal is een record. De toeneming van het aantal studerenden zal moeilijkheden opleveren als gevolg van een tekort aan lokalen en onderwijskrachten. Adelaar. Galliano Chellino, die op vogel jacht ging. is aangevallen door een ade laar, nadat hij het dier had aangescho ten, toen het op zijn hond neerdook. Het gebeurde in de heuvels van Chianti. De vogel bewerkte hem met zijn klau wen. Chellino kon de vogel nog vier maal raken met schoten uit zijn repe teergeweer. Tenslotte viel de adelaar dood neer. De spanwijde van de vleu gels was 1.82 meter. De jager had lichte verwondingen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3