Visver laders stellen eisen Hoge prijzen voor groenten op Beverwijkse veiling Behalve Italiaanse en Spaanse thans ook Turkse arbeiders in Nederland privé-secretaresse Dansschool Gré Bolhoven II Gemeentelijke Nijverheidsavondschool EXPEDITIE WEBBE CARROSSERIEËN A. A. JANSEN ZN. VERKOOPSTERS Havenberichten In de vishal en op zee Sport in IJmond Dansschool Adverteert in dit blad BIJ T0PSY THUIS J Zoals men de man aan zijn kleren kent... een schoolbediende Gré Bolhoven Inschrijving Carrosseriefabriek KANTOORRUIMTE TE HUUR te Haarlem 4 Adverteert in dit blad a. machine- stiksters b. geroutineerde stiksters l—v -rjy ^7 v v* w 9 In Scheveningen Bedrijfsongeval bij Breedband Ook in de IJmond is er nog altijd sprake van een nijpend tekort aan arbeids krachten en de werkgevers, die hun produktie uiteraard zoveel mogelijk op peil wensen te houden, zien zich aldus jn toe^memle mate genoodzaakt hun toe vlucht tot buitenlandse werknemers té nemen. Zo tracht men bij Hoogovens op korte termijn nog ongeveer tweehonderd ongeschoolde Spaanse arbeiders aan te trekken, terwijl bij een meubelfabriek in Santpoort onlangs een proef is genomen met zes Turken. Dit experiment blijkt tot wederzijdse tevredenheid te verlopen, waardoor de mogelijkheid niet is uitgesloten dat binnenkort nog meer arbeiders uit Turkije naar Nederland zullen overkomen. TECHNISCHE SCHOOL VELSEN AVONDSCHOOL Binnenkort aanvang van nieuwe danslessen, zowel voor eerst- beginnenden als gevorderden Tel. 5455 Tel. 5435 Tel. 5435 Tel. 5435 „Mams, map ik hem houden? hij heeft me de hele weg achterna gelopen een JONGSTE BEDIENDE Ja. cA. CP. c"Bakker 2. CCM In dit dagblad INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN Dansschool vmwwmwvinnni va i '..IT. MEDEWERKERS KENN. CONF. IND. -* ..4 De werknemers uit de Scheveningse vis- verladersbedrijven hebben de werkgevers meegedeeld dat met ingang van maandag de vis, die van maandag tot en met vrij dag na twee uur des middags aan de markt wordt gelost, niet meer door de verladers wordt verwerkt. De vis, die op zaterdag na tien uur 's morgens aan de markt wordt gelost, zal die dag eveneens niet meer worden verwerkt. Voor werk zaamheden op zaterdag zullen de thans geldende tarieven en/of lonen met 50 per cent moeten worden verhoogd. Naar de voorzitter van de groothande laren in vis en haring te Scheveningen ons desgevraagd meedeelde zal vermoedelijk maandagmorgen over deze kwestie een bespreking volgen. VrUdag kwamen in IJmuiden aan: Michael M. van Kingsworth; Ubbergen, Klaipeda; Mercurius H., Dagenham; Castor, Topila; Kulmerland, Ant werpen; Frangois Buisman, Antwerpen; Atland, Lulea; Rema, Londen; Esso Emden, Nordenham; Cornet, Kingslynn, voor IJmuiden; Fehmarn, Kemi, hout voor Zaandam; Tempo D., Walkom; Doni, Londen; Monte Almanzor, Gent, voor IJmuiden; Pial, Swansea; Martha Ahrens, Ham burg; Trijntje, Skarrhage; Noorderlicht, terug gekomen uit zee; Faience, Strod; Admiralen- gracht, Isnaes. VrUdag vertrokken uit IJmuiden: Menje naar Norwich; Skauvann, Monrovia, van IJmuiden; Antares, Aarhus; Dea Broevig, Antwerpen; Spes, Swinemünde, van IJmuiden; Serviceman met Hubinsel 4, Southampton, van IJmuiden; Havd- hem, New York; Wangeroog, Brunsbiittel; The tis, Kalmar; Lapwing, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Waalborg, Delfzijl, van Zaandam; Strom Gunhild, Le Havre; Lea, Ipswich; Bore 9, Londen, van Velsen; Kenia, Curacao; Zaanland, Buenos Aires; Mercurius H., Londen; John V,, Londen: Colette, Londen; Amasus, Norrköping; Saint Matthieu, Duinkerken; Susan Constant, Riga; Delfborg, Delfzijl; Noorderlicht, Birken head, walsmateriaal van IJmuiden: Oosterburgh, Stockholm: Jans, Londen; Dido, Aarhus; Hector, Rotterdam. Simonskerk, Kaapstad; Wexford, Boston, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Staffan, Stockholm; Lizard, Rotterdam, van Zaandam; Yarvik, Poole, kunstmest van IJmuiden. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Marianne van Rouaan; H. E. Fritzen, Gefle, erts voor IJ muiden; Lutetia, Rotterdam, voor IJmuiden; Frans van Seumeren, Hamburg; Koyan, Rotter dam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hada naar New Orleans; Kreon, Curacao; Jupiter, Gent; Fana, Bayonne; Berkelstroom, Liverpool; Mi chael M., Hamburg; Muttersegen, Gothenburg; Ubbergen, Klaipeda; Lauriersgracht, Rotterdam; Aldebaran, Freetown; Lionne, La Guaira; Phile- tas. Koge; Yewcroft, Hull; Esso Emden, Norden- ham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op de groentenveiling kan men nu zien dat het slechte weer van de afgelopen weken invloed gaat uitoefenen op de aan voeren. Zo waren er vrijdag zeker een 5.000 kisten groente minder dan vorige week vrijdag. Alles is overigens duur. De spinazie, die deze week nog voor export weg ging kwam tot 88 cent per kilo. Bos- peen, ook een exportprodukt, kwam tot 40 cent per bos, terwijl de tomaten het tot 65 cent per kilo brachten. Voor de sla werd voor de eerste kwaliteit tot 44 cent per krop betaald. De aanvoer van bonen gaat al weer kleiner worden, /de spercie- bonen liepen in prijs op tot 1,45 per kilo, terwijl de snijbonen het tot 1,78 per kilo brachten. De aanvoer van pronkbonen is ook nog maar klein, de prijzen kwamen tot 88 cent per kilo. Sinds enige dagen is er veel vraag naar goede waspeen, die dan tot 56 cent per kilo verkocht werd. Prei kon men, door het koude weer, heel verkopen en er werd tot 46 cent per kilo voor betaald. Andijvie trok sterk in prijs aan. Bij een behoorlijk aanbod be taalde men tot 44 cent per kilo. De ver schillende koolsoorten gingen vlot weg, de groene kool kwam tot 34 cent per kilo en de rode kool tot 22 cent per kilo. Bloem kool deed het deze week ook goed en kwam tot 93 cent per stuk. Er was wei nig fruit aan de veiling. Bloemen Aan de bloemenveiling had men direct nog niet over de aanvoer te klagen, vooral op de hoofddagen was er een ruim aan bod met vrij hoge prijzen. Door de vele regen is de kwaliteit van de buitenbloe men niet best, toch ging alles grif weg. De buitenchrysanten beginnen iets ruimer aan de markt te komen. De Shirley White kwam tot 1,95 per bos, terwijl een bos Chadwood tot 1,40 ging. De kaschrysan- ten gingen tussen de twee drie gulden per bos, voor de geplozen chrysanten werd tot 45 cent per stuk betaald. Anjers waren duur, vooral vrijdag betaalde men voor de JAARVERGADERING K.A.J. Het „bewegingsjaar" van de K.A.J. in j geheel Kennemerland wordt zondag 8 sep tember geopend. Het districtsbestuur or ganiseert dan in het K.A.J.-Jongerencen- I trum Het Trefpunt aan de Willemsbeek- weg in IJmuiden-Oost de jaarlijkse sa menkomst van de afdelingsbesturen. Na een rede van aalmoezenier Th. Hooger-1 vorst wordt een nieuw districtsbestuur ge kozen. exportkwalitéit tot 38 cent per stuk, ter wijl de meeste anjers tussen de 16 en 28 cent per stuk verkocht werden. Ook de rozen gingen vlot weg en noteerde van 12 tot 44 cent per stuk. De aanvoer van lelies wordt al weer minder, de rubrums raken op, de kaslelies White Triomphator kwam tot 36 cent per kelk. Dahlia's en gladiolen van buiten waren vrij duur. Ook de potplanten werden grif afgenomen. De prijzen waren: andijvie 22-44, bloem kool 23-93, sla 8-40, spinazie 33-77, bospeen 20-41, wtspeen 12-56, sperciebonen 56-145, snijbonen 45-178, pronkbonen 32-88, poste lein 45-56, tomaten 20-64, prei 23-47, groene kool 18-33, rode -kool 9-22, komkommer 12- 33. Vrgdag De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 14.850 kisten vis, waarvan 351 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 1742 schol, 16 schar, 8 bot, 11.000 haring, 545 makreel, 763 schel vis, 260 wijting, 140 kabeljauw en gul, 3 poon en 21 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 5,204,30, gr. tong 7,707, grm. tong 6,205,20, kim. tong 6,706,10, kl. tong 1 6,80—6,40, kl. tong 2 6,40—6, tarbot 1 5,20— 4,30, zalm 98. Per 50 kilo: tarbot 4 120112, kim. schol 37—32, kl. schol 1 41—36, kl. schol 2 30—8, schar 2311, bot 11,507, v. haring 14,20— 11, makreel 3612,40, gr. schglvis 4733, grm. schelvis 4731, kim. schelvis 4731, kl. schelvis 1 4423, kl. schelvis 2 2316, wijting 3010, gr. gul 7546, mid. gul 65—41, kl. gul 4530, poontjes 10. Per 125 kilo: grote kabeljauw 236117. Een 26-jarige werknemer, werkzaam bij de Werktuigkundige Onderhoudsdienst in de Mechanische Werkplaats van Breedband N.V., muest vrijdagmorgen in het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk worden opgenomen, nadat hem een onge val was overkomen. Hij was bezig een hijs naar de grond te dirigeren. Toen deze hijs de vloer bijna had bereikt, wilde hij er nog snel een stuwhout onder schuiven. Deze handeling mislukte: de hijs kwam neer op het eind van het stuwhout, dat hierdoor omhoog- schoot en de man in het gelaat verwondde. In IJmuiden werden vrijdag de volgende besommingen gemaakt: KW 165 6740, KW 212 10050, KW 146 6440, KW 109 1000, KW 64 550, KW 196 2250, KW 75 5030, KW 7 750, KW 143 7580, KW 188 1000, KW 149 2900, KW 55 7380, KW 101 2800, KW 171 350, IJM 81 3100, IJM. 18 10.300. Ter gelegenheid van de ingebruik neming van de nieuwe Heemskerkse dr. M. J. Prinsen-sporthal zal zondagmiddag een elftal van de handbalvereniging IJmond een wedstrijd spelen tegen een team van het Heemskerkse Odin. De wed strijd begin om half drie. De competitie wordt voor de Velsena- ren zondag ingezet met een wedstrijd van de IJmonddames tegen SEW 2 in Nibbix- woud. De heren van IJmond krijgen be zoek van Unitas uit Utrecht, welke wed strijd om elf uur op het Koningsveld wordt gespeeld. IJmondheren verschijnen in het veld met Van der Pol. Beentjes en Grootendorst; Bijlsma. Boom en De Reus; Wassenaar, Minnes, Dijkers, Klesser en Sauer. Voor de korfbalvereniging Watervliet begint zondag de competie met een uit wedstrijd tegen het pas gedegradeerd Swift. Dat de spanning op de arbeidsmarkt on verminderd aanhoudt moge blijken uit het feit, dat bij het gewestelijk arbeidsbureau „IJmond" in augustus 143 mannelijke werkzoekenden waren ingeschreven, waar van 22 jonger dan 19 jaar. Daartegenover stonden niet minder dan 1820 aanvragen van werkgevers, waaronder 670 voor per soneel van de laatstgenoemde categorie. Het toetreden tot de beroepsbevolking van een groot aantal jeugdigen dat vglo-, ulo- of lts-onderwijs heeft gevolgd, gaf dus vrijwel geen enkele verlichting. Vooral omdat de vraag naar jongelieden bijzon der groot is geweest, hetgeen vooral be trekking had op hen, die de lts met goed gevolg hadden doorlopen. Het meerendeel van deze leerlingen dat een functie in het bedrijfsleven ambieerde, is aldus dan ook vlot geslaagd. Enige opleiding gewenst Het aantal ingeschreven vrouwelijke werkzoekenden bedroeg 90, waarvan 25 niet werkloos en 30 jonger dan 19 jaar. Voor deze laatste groep kon niet altijd de gewenste functie in het bedrijfsleven worden gevonden, omdat hierbij voorma lige leerlingen van de vglo- en huishoud scholen werden aangetroffen, wier oplei ding niet met de gezochte werkkring in overeenstemming was. Het bedrijfsleven blijft voor administratieve functies kenne lijk de voorkeur geven aan jongedames met minstens u.l.-onderwijs; al of niet met diploma. Zij moesten aldus ondervinden, dat door de grote toevloed van ulo-leer' WEGGELOPEN ZWART-BRUINE LAGETAXHOND kortharig, rode halsband, penning 26016. Tegen f 100. bel. terug te bez. Kerkweg 117, Santpoort, Tel. 8007. BRINIOSTRAAT 12 - ELEFOON 0 2550 - 4006 Voor de op 1 oktober 1963 aanvangende avondlessen bestaat gelegenheid voor de aangifte van cursisten voor de volgende opleidingen: MACHINE-BANKWERKEN (A-afdeling) ELECTROTECHNIEK (A-afd.) en opleiding adsp. VEV-B. BOUWKUNDE (A-afdeling) en semi-parttime (B-af- deling) GEZEL TIMMEREN voor hen, die in het bezit zijn van het volledig diploma leerlingstelsel. AUTOTECHNIEK (A-afdeling) HULPMONTEUR AUTOTECHNIEK (VAM-diploma), semi-parttime (B-afdeling) 2e MONTEUR AUTOTECHNIEK (VAM-diploma) HUIS- en DEKORATIESCHILDEREN (A- en B-afd.) De A-afdeling is bestemd voor hen, die niet in het bezit zijn van een dagschooldiploma Technische School. De B-afdeling is voor hen die dit diploma wel bezitten of naar het oordeel van de direkteur deze afdeling kunnen volgen. Speciale cursussen ELEKTRISCH LASSEN, zowel voor beginners als gevorderden, onder auspiciën van de Ned. Ver. voor Lastechniek (N.V.L.-diploma). Inschrijfformulieren verkrijgbaar bij de concierge of op telefonische aanvraag. GEMEENTE BEVERWIJK voor Ambachtslieden C. H. MOENSSTRAAT 5 Inschrijving van leerlingen op maandag 16 en dins dag 17 september a.s. 's avonds van 7.00 tot 8.00 uur aan de bovengenoemde school. Voor de afdelingen Werktuigbouwkunde lingen thans voor haar zelfs de eenvou digste administratieve functies moeilijk te I bereiken zijn. Ondanks het feit, dat het aantal openstaande aanvragen voor vrou welijke werkkrachten ongeveer 350 be droeg, waarvan 42 voor dames beneden 19 jaar. Gedurende de maand augustus werden I in deze sector bij het gewestelijk arbeids bureau „IJmond" 360 mannen en 91 vrou wen als werkzoekend ingeschreven. Voor 247 mannen en 44 vrouwen'kon door dit bureau een passende werkkring worden gevonden. Voorts werd geconstateerd dat de span ning op de arbeidsmarkt vooral bij de bouwvakken uitzonderlijk groot is. Onge twijfeld moet de oorzaak hiervan gedeel- I telijk worden gezocht bij de langdurige vorstperiode in het begin van dit jaar, toen vele aannemers trachtten de achter stand in te lopen. Met als gevolg een op waartse druk van de toch dikwijls reeds aanmerkelijk „zwarte" lonen. Vandaar dat een groeiende onrust kan worden waargenomen, ook in de metaalsector, waar eveneens een groot tekort aan ar-1 beidskrachten bestaat. Ten slotte kan nog worden vermeld, dat deze week een aanvang werd gemaakt met de bouw van het nieuwe tijdelijk onder komen voor dit gewestelijke arbeidsbu reau aan de Prins Bernhardlaan in Be verwijk. Aangenomen mag worden dat het gebouw nog dit jaar voor gebruik gereed zal zijn. bankwerkers, draaiers, plaatwerkers, m constructie-bankwerkers, loodgieters, pijpmonteurs en fitters, automonteurs enz-. t JhL M I Bouwkunde timmerlieden, meubelmakers, schilders, metselaars (speciale cursus) enz. Cursus „Volwassenen voor ouderen, een speciale cursus, hoofdzake lijk tekenen en tekeninglezen, voor de afd. werktuigbouwkunde en bouwkunde, als bo venbedoeld. Voor de „A" cursus kunnen ingeschreven worden zij, die de lagere school doorlopen hebben, leerling zijn geweest van een V.G.L.O. of een of meer jaren U.L.O. Voor de ,,B" cursus zij, die in het bezit zijn van het A-diploma f/an een nijverheidsavondschool of van het diploma van een nijverheidsdagschool. Voor de cursus „Volwassenen" zij. die nimmer een nijverheidsschool bezocht hebben of een diploma van nijverheidsschool bezitten van meerdere jaren geleden en nu nog wat meer willen leren enz. Ook leerlingen, die reeds een of meer jaren boven genoemde school bezoeken, moeten zich op boven genoemde avonden opnieuw laten inschrijven voor de nieuwe cursus. Getuigschriften, brengen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Direc teur op bovengenoemde avonden. diploma's en rapporten mede- INSCHRIJVING dagelijks vanaf zaterdag 31 augus tus a.s. van 46 en van 79 uur. Zeestraat 14 Telefoon 3123 - Beverwijk Dagelijkse Lijndienst IJmuiden - Haarlem en omstreken LET OP DIT ADRES ST* Kantoor BOERHAAVESTR. 10 Ti achter de Gem. Zelfwasserij Snelliusstraat NOTARIS BOERLAGE te Velsen-Z. vraagt tegen 1 okt. liefst vr. en niet ouder dan 15 laar. BAKKER) Cronjêstraat S-T-l - LXmuldea Telefoon 64» Agent Heinekent Bierbrouwerij Maatschappij Erk. grossier in gedistilleerd kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit daablad heeft Alg, Export en ImjSortrmj. v/h P. C. ANDRÉ DE LA PORTE CO. N.V. Florapark 9 - Haarlem vraagt voor de Directie een Voor deze vertrouwelijke functie is kennis van de moderne talen in woord en geschrift noodzakelijk. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen (o.a. over diploma's en vroegere werkkring) worden gaarne ingewacht onder de letters PS. GEMEENTE VELSEN Aan de openbare school voor uitgebreid lager on derwijs de „Hugo de Grootschool", Grahamstraat 1, IJmuiden, wordt wegens vertrek van de huidige functionaris gevraagd De functie houdt onder meer in het uitoefe nen van toezicht op en het schoonhouden van het schoolgebouw, eenvoudig magazijnbeheer, het verrichten van eenvoudige reparaties en hulpdiensten. Salariëring bij 26-jarige leeftijd en ouder compensatie en bovendien verdienstebeloning. f 444.18 per maand, vermeerderd met huur- Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad te richten aan het Hoofd van het Bureau Per soneelsbeheer der gemeente, Plein 1945 no. 36, IJmuiden. Member of the I.S.T.D. London (Great Britain) Beginners en gevorderden. Opleiding nationale Medal-test. ir Wij formeren aparte scholierenclubs. Speciale Latin Ame rican lessen. Wedstrijdtraining voor Amateurs en Professionals. De school voor het beschaafd milieu. BOEWEG 22, privé-adres Beukenstr. 2, Beverwijk Telefoon 3679. Boeweg 22 - Telef. 3679 Beukenstr. 2 - Beverwijk voor de nieuwe BALLETLESSEN Speciale clubs voor Kantoor, en winkel personeel en gehuwde dames. VOOR f»- ',t\ naar DE RUYTERSTRAAT 168 - IJMUIDEN (O.) In kapitaal grachtenhuis - geheel gemoderni seerd - centraal verwarmd - diverse telefoon aansluitingen aanwezig. Totaal 100 m2. In deling eventueel in overeenstemming te brengen met wensen van huurder. Inl. Makelaar P. HOOGEVEEN Jr„ Nwe Gracht 74. Haarlem - Telefoon 18220. GEMÊENTÈ VELSEN Bij de bedrijven voor Gas en Water kunnen worden geplaatst enkele voor Het verrichten van eenvoudige technische werkzaamheden. Maximum leeftijd 40 Jaar. Salaris: afhankelijk van leeftijd en erva- rihg van 193.48 tot 484.70 per maand bruto prestatiebeloning. 4 vakantietoeslag. 5-daagse werkweek. Sollicitaties, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan de Directeur der Bedrijven voor Gas en Water, Trompstraat 210 te IJmuiden. M. J. Witteveen's Modemagazijnen N.V. vraagt voor haar vestiging te Haarlem voor de japonnen-afdeling, met ervaring ln confectie-detailhandel. Zij, die interesse hebben voor damesmode, zullen bij ons een prettige afwisselende werk kring vinden, waarbij aantrekkelijke salari ëring en uitstekende sociale voorzieningen (o.a. 2 weken zomer- en 2 weken winter- vakantie een 5-daagse werkweek) worden geboden. Schriftelijke, telefonische of persoonlijke sollicitaties (dit laatste dagelijks van 9—18 uur) aan het adres Grote Houtstraat 25-27. Haarlem. Tel. 0 2500 - 17443. Baanstraat 34 - Beverwijk vraagt voor direct: Hoog loon, goede soc. voorzieningen voor thuiswerk

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9