Zeer eervolle nederlaag van Nederland tegen Middlesex Prachtige solorit van Pieterse beloond met de eerste plaats Christine Caron ontnam aan Korrie Winkel zwemrecord In zicht van haven strandde Bart Zoet... Jl Honderd Alleen Van Weelde kon de Engelse bowlers weerstaan Zessen Tennisploeg tegen de Duitsers Lamberts gaat de kernploeg van de KNSB trainen Nieuwe recordtijd Jacques Anquetil Wisselslagrecord Oost-Duitsland Onderscheidingen bij de vleet Schouten daardoor winnaar van ronde van het IJsselmeer Nieuw zwemstadion in Rotterdam Dames-hockeyteam begon met zeges Heren-hockeyteam samengesteld Caliph S won de St. Leger MAANDAG 9 SEPTEMBER 1963 13 Verrassend ffl j» i ■■■- :i»ii ÜBl Zwitsers deel van San Pellegrino-competitie KNZB-jubileum Geloste winnaar Derde etappe In Hilversum t Nadat Ernst Vriens enkele weken geleden bij het veroveren van zijn dui zendste wicket in competitiecricket een zeldzaam voorkomende prestatie op zijn naam had gebracht, heeft hij zondag in de cricketmatch tegen Middlesex zijn honderdste wicket genomen voor het Nederlands elftal, waarvoor hij in totaal twintig maaL uitkwam. Vriens heeft zich daarmee een plaats veroverd tussen de allergrootste bowlers uit de Nederlandse circkethistorie. In totaal zijn vijf bowlers er in geslaagd hónderd of meer wickets voor „All Holland" buit te maken. Dat zijn C. J. Postuma, F. J. W. Rincker, L. J. Sodderland, A. Ter- wiel en E. W. C. Vriens. Het Nederlands crickctelftal heeft het profteam van de county Middlesex in de tweedaagse wedstrijd op het terrein van Rood en Wit in Haarlem, op uitstekende wijze partij gegeven. De Nederlanders ver loren de strijd weliswaar met een verschil van 106 runs, maar wij mogen het toch wel een heel knappe prestatie noemen dat zij hun tegenstanders, waaronder zich ver scheidene testspelers bevonden, zowel in de eerste als in de tweede innings all out kregen, voor respectievelijk 199 en 167 runs. Dat waren van Engelse zijde toch echt geen totalen om hoog tegenop te kij ken. Dat het klasseverschil tot uitdruk king kwam was begrijpelijk. Vooral 't fiel den van de bezoekers bereikte naar Neder landse begrippen een bijna ongekend hoog peil. Het vrij talrijke publiek heeft twee dagen lang kunnen genieten van een aan trekkelijke en boeiende wedstrijd, die een waardig sluitstuk vormde van het cricket seizoen. Nederland won de toss en liet Middle sex het eerst naar de wickets gaan. Het openingspaar W. Russell en White (15) was geen lang leven beschoren. Twee van gen van wicketkeeper Colthoff zorgden voor een spoedig verstrek: 38 voor 2. De free-hitter Hooker toonde heel wat minder ontzag voor de Nederlandse bowlers. Vooral Vriens, die driemaal voor zes werd geslagen, moest het ontgelden. Na 40 runs bijeen te hebben gebracht werd Hooker door de actieve Colthoff achter het wicket gevangen, nadat Van Arkel met een brillante eenhandse catch het wicket van Parfitt (26) voor zijn rekening had genomen. Batsman Gale hield lange tijd stand voor een knap gespeelde innings, welke 65 runs tot resultaat had. S. Russell (17) viel ten prooi aan een sublieme boundary-catch van Onstein, die hoog op springend de bal met één hand net nog buiten het veld wist te houden. Na drie en een half uur was de Middle- sex-ploeg voor 199 runs aan de kant gezet, waarbij bowler Pierhagen met 5 voor 54 enigszins geflatteerd voor de dag kwam. De overige wickets gingen naar Trijzelaar (1-27), Vriens (2-58) en Marseille (2-28). Het lag in de lijn der verwachtingen dat de Nederlandse battingside het tegen over de Middlesex-bowlers verre van ge makkelijk zou krijgen. Niettemin zag de met veel' vertrouwen spelende openings- batsman Marseille kans zijn wicket tach tig minuten in tact te houden, alvorens hij voor 21 runs door wicketkeeper Murray werd ingerekend. De beide debutanten Zweerts en Leemhuis kwamen er niet aan te pas, evenmin als Van Arkel, die door Moss gebowld werd. Ook Van Laer moest onverrichterzake het paviljoen opzoeken- maar als zo dikwijls moest „nestor" Wally Van Weelde er weer aan te pas ko men, om de collapse tot staan te brengen. De VQC-er bracht in „oude stijl" een ra zendsnelle 39 (6 maal 4) in de boeken. Het slot van de Nederlandse innings had een verrassend verloop. Bij een stand van 94 voor 9 leek het einde nabij, maar de vrij spelende Vriens (12) en Pierhagen dachten daar anders over en tot groot ge noegen van het publiek kwamen er nog 28 runs op het bord. Het einde kwam op 122, waarvoor de Nederlanders 135 minu ten aan speeltijd hadden verbruikt. In de gevarieerde Engelse aanval deden de bow lers weinig voor elkaar onder. Moss nam 3 voor 26, Price en Parfitt elk 2 voor 21, Drybrough 2 voor 15 en Hooker 1 voor 23. De Britten trokken zaterdagavond om zes uur andermaal naar de wickets, een optreden, dat in dat laatste half uur van de eerste speeldag bepaald geen succes werd. Middlesex verloor vier van zijn batsmen, die het slechts tot 36 runs had den weten te brengen. Speciale vermel ding verdient de schitterende vang van Marseille op White. Zondag werden de toeschouwers wederom onthaald op een ouderwetse partij „bright cricket" van Hooker, die de bowlers naar alle kanten sloeg. Na op 58 door de als fielder teleur stellende Van Arkel te zijn gemist, was het Van Laer, die er even daarna via een heel mooie „running catch" zorg voor droeg dat Hooker toch kon vertrekken. Zijn score van 64 runs bevatte vijf zessen en zes vieren. Daarmee was het spectakel ten einde. Gesteund door uitstekend veldwerk kreeg de aanval van Nederland de overhand, waarbij alleen Gale (10), Clark (17), S. Russell (14) en Drybrough (18 not out) met scores van enige betekenis voor de dag kwamen. De als vanouds fel bowlende Vriens boekte met 4 voor 30 een verdiend succes. Trijzelaar (3-44), Van Arkel (1-1) en Pierhagen (1-34) namen de overige wickets. Met een achterstand van 244 runs en nog ongeveer vier uur aan speeltijd, begon nen de Nederlanders aan de tweede in nings. Het openingspaar Marseille en Zweerts zat voor „nul" aan de kant. een weinig bemoedigend begin. Ook Leemhuis (12) en de opnieuw falende Van Laer moesten spoedig wijken: 45 voor 4. Van Arkel (28) kwam nu echter beter voor de dag, maar het hoogtepunt kwam toen Wal ly van Weelde de Engelse bowlers de schrik op het lijf ging jagen. Met een reeks van schitterende slagen, had hij in 35 mi nuten zijn vijftig te pakken. Kort na de thee (126 voor 7) ging van Weelde voor 55 runs (1 maal 6, 6 maal 4) l.b.w.-Parfitt en dit betekende tevens het begin van het einde. Tien minuten na de hervatting was Nederland all out voor 138, waarbij Trij zelaar en Colthoff met resp. 10 en 11 runs nog net in de dubbele cijfers waren geko men. De wickets gingen naar Price (2 voor 3) Drybrough (3 voor 25) Gale (2 voor 67) en Parfitt (2 voor 3). In de cricketmatch tussen Nederland en Middlesex is een ware „zessen-re gen" boven het terrein van Rood en Wit gevallen. Niet minder dan veertien maal werd de bal buiten het veld ge licht en mogelijk betekent dat wel een record. Het leeuweaandeel van deze zessen werd door de hardslaande En gelsman Hooker opgeëist. Hij bracht er negen op zijn naam, waarvan vier in de eerste innings en vijf in de tweede. Gale van Middlesex sloeg de bowlers tweemaal voor zes weg. Pierhagen, Van Arkel en Van Weelde waren de overige „zessenfabrikanten". wüti-fuiwRKnanfifcfii De Nederlandse tennisploeg, die 21 en 22 september in Amersfoort tegen West- Duitsland uitkomt, is als volgt samenge steld: Dames: enkelspel: Jenny Ridderhof, Trudy Groenman: reserve: Eva de Jong; dubbelspel: Jenny RidderhofEva de Jong. Heren: enkelspel: Hajer, Schneider, Van Eysden en Okker; dubbelspel: Van Eysden Maris en HajerSchneider; gemengd dubbelspel: Eva dè JongMaijis en Trudy GroenmanOkker. Veteranen: enkelspel: Adama van'Schel- tema, De Roy van Zuidewijn; reserve Kar- sten; dubbelspel: KarstenDe Roy van Zuidewijn. De man die poogt de door Vriens ge bowlde bal door de covers te driven is de beroemde Engelse wicketkeeper Murray. Hij mist evenwel en zijn col lega Colthoff, die de bal al tussen de handschoenen heeft, zal een fractie van een seconde later het wicket schenden. Dat de beslissing ,,out van sde umpire heel juist was kan men bij het pijltje zien: de rechter voet vanMurray is kennelijk buiten de crease! De technische commissie van de KNSB heeft Henk Lamberts, leraar m.o. licha melijke oefening in Arnhem, verzocht de schaatstraining van de kernploeg op zich te nemen. Lamberts zal in oktober, zo dra de baan in Amsterdam geopend wordt, twee maal per week met de ploeg trai nen. In november zal het aantal trainin gen tot drie keer per week worden opge voerd. Op 22 november komt de gehele kern ploeg, bestaande uit acht heren en twee dames, naar Deventer waar de geselec teerden worden ondergebracht en dagelijks zoals voorheen in Noorwegen gaan trainen. Deze dagelijkse training zal du ren tot Kerstmis, waarna de kernploeg nog naar het buitenland gaat, vermoede lijk Noorwegen of Zwitserland, om zich daar voor te bereiden op de Olympische Winterspelen en de Europese- en wereld kampioenschappen. Lamberts zal geassisteerd worden door Piet Zwanenburg (Rotterdam). Henk Lam berts zal in Deventer eveneens de lei ding op zich nemen van de Duitse Olym pische ploeg, die bestaat uit vijf dames en zes heren, bij wie onder andere Gun- ther Traub. De noordoostelijke schaatsploeg, die ook in Deventer traint, staat eveneens on der hoede van Henk Lamberts, zij het dat hij hierbij geassisteerd wordt door Wim de Graaff (Maassluis). Drie van \ederlands sterkste amateurs, Pieterse (winnaar van de Ronde van Oos tenrijk), De Wit, kampioen van Nederland, en de Zuidlander Den Hartog hebben zon dag met grout succe* deelgenomen aan de Zwitserse finale van de San Pellegrino- competitie. Pieterse won de rit over 173 kilometer van Lausanne naar Le Sentier na een schitterende solotocht, vóór een groep van zes renners, waarvan De Wit de spurt won en Den Hartog zesde werd. Dit zestal had een achterstand van 2 minuten en 42 seconden. De tjjd van Pieterse was 4.45.12. Dat het hard gegaan was blijkt wel uit de achterstand van de meeste renners. De Belg Loomans bijvoorbeeld, die als vijftiende binnenkwam, had een achter stand van ruim 26 minuten Het Criter;um dei Azen, dat jaarlijks in de nabijheid van de Franse plaats Long- champs wordt gehouden, is zaterdag gfe- wonnen dooi Tom de- France-winnaar Jacques Anquetil. die de 100 km aflegde in de nieuwe recordtijd van 1 uur 48 min. 35 sec. Het oud1 record stond sinds het vorig jaar op naam van de Duitser Altig met 1.48.44. De uitslag was: 1. Anquetil (Fr.) 1.48.35, 2. Simpson (G.B.) op 1 lengte, 3. Van Looy (Belg.) op 40 sec., 4. Beheyt (Belg.) z.t., 5. Daems 'Belg op 53 sec., 6. Darrigade (Fr.) z.t., 7. Stablir.sky (Fr.) op 1.20. 8. Grous- sard (Fr.) z.t. Bij internationale amateur-wielerwed strijden in Bocholt heeft de Nederlandse combinatie Van der Touw-De Graaf het tandemnumnier gewonnen. Zij zegevier den daarbij ever de Duitsers Henrichs en Kobusch. In een plocgenachtervolging over 50 km wonnen Claesges-Streng (Did.) met 32 punten. Van der Touw en Lute bezetten met 3 punten de zesde plaats. Dé Graaf, die met de Duitser Junge reed, werd ze vende met twee punten. De stayerwedstrijd werd gewonnen door de Duitser Hinnenberg. Deze legde de 50 km af in 37 min. Rc.mijn werd vijfde op acht ronden. Linders uit Roosendaal heeft de jaarlijk se Benelux-ionde in Eede (Zeeuws-Vlaan deren) gewornen door in de eindsprint Jan Janssen en Pos te verslaan. Dit drietal had zich acht ronden vóór het einde losge maakt van het peloton en een voorsprong genomen, die aan de finish 25 seconden bedroeg. De uitslag luidt: 1. Linders (Roo sendaal) 110 km (40 ronden) in 2 uur 53 min., 2. Jan Janssen (Nootdorp) z.t., 3. Pos (Kortenhóef) z.t., 4 Van Kreuningen (Utrecht) op 25 secor.den, 5. De Jong (Am sterdam). De Nederlandse wielrenner Maliepaard heeft zondag de 10de Ronde van Aquitanië op zijn naam gebracht. In de vierde en laatste etappe (van Valence d'Agan naar Toulouse over 185 km) controleerden dè ploegmaten van Maliepaard, die voor het Franse merk St. Raphael rijdt, de koers volledig. In de sprint werd Maliepaard slechts versiagen door zijn ploeggenoot Delort, die f nishte ir 5.00.09. De Belg Nolmans heeft zondag, door de laatste etapoe van de Ronde van Noord- Frankrijk te winnen ook de eerste plaats in het eindklassement veroverd. In de laatste etappe, die over een afstand van 189 km van Anzin naar Roubaix voerde, werden onze landgenoten Van der Borgh en Van der Ven respectievelijk vijfde en achtste in dezelfde tijd als Nolmans (4.40.02). Een fel op revanche beluste Christine Caron heeft zondag in Parijs het Europese record op de 200 meter rugslag heroverd. Dit werd haar precies een week geleden ontnomen door de Groningse zwemster Korrie Winkel, die bij de jubileumwed strijden van de KNZB In het Soester na tuurbad een tijd maakte, van 2 min. 32,3 seconden. Christine Caron voor die tijd recordhoudster met 2 min. 33,5 seconden heroverde deze zondag in het stadion Georges Vallery het record door een tijd te laten afdrukken van 2 min. 32.1 se conden 0,2 seconde beneden de tijd van Korrie Winkel. Het 15-jarige Franse zwemstertje dank te het slagen van haar recordpoging vooral aan haar zwemmen op de laatste honderd meter. Op de eerste twee banen was zij namelijk duidelijk minder snel ge weest dan Korrie Winkel een week tevo ren: 1.13.5 tegen 1.11.8 Een Oostduitse zwemploeg, bestaande uit Ingrid Schmidt (rugslag), Ursula Küp- per (school-), Ute Noack (vlinder-) en Hei di Pechstein (crawl), heeft zaterdag in Leipzig het wereldrecord op de 4x110 yards wisselslag estafette verbeterd en gebracht op 4 min. 44.7 sec. De Oostduitse meisjes bleven daarmee 1.2 sec. onder het record dat het Austra lische team op 26 november van het vorig jaar bij de Spelen van het Britse Geme nebest in Perth vestigde. Overigens is ook het nieuwe wereldre cord nog zeer wel voor verbetering vat- Niet minder dan vijftien leden zijn door de 75-jarige KNZB wegens hun verdienste vOor de zwemmerij met het eremetaal van de bond onderscheiden. De hoogste eer was voor mr. J. A. C. Bierenbroodspot, de grote man van de sportfondsenbaden in ons land, die met algemene instemming van de in Krasnapolsky in Amsterdam ge houden buitengewone algemene vergade ring waarmee de jubileumviering „Onder Ons" werd besloten, tot erelid werd uit geroepen. Voorts wérd het lidmaatschap van ver dienste uitgereikt aan de volgende dames ên heren: mr. C. Braasem (Spanje), C. J. van der Bijl (alph. a. d. Rijn), Chr. Doorenbos (leeuwarden), mej. Cockie Gas telaars (Schiedam). Q. Geerling (Huiskil), J. P. Govaars (Delft), S. Heijers (Haar lem), Gerrit Korteweg (Delft). P Mooij- man (Haarlem). H. Prins (Winschoten) Jan Stender (Hilversum), mevr. Nel Ver- voort-Michels (Amsterdam). mevr. C. Vuyk-Bras (Rotterdam) en C. van Zwol (Amersfoort). Een langdurige ovatie kreeg ten slotte de 16-jarige Ada Kok, die uit handen van bond^'oorzitter -Ian de Vries dg gouden medaille van de KNZB kreeg, als belo- hing voor haar verbetering van het we reldrecord op de 100 m. vlinderslag. Maar ook het bondsbestuur ging niet met lege handen naar huis. De vele sprekers uit eigen kring en namens buitenlandse bonden zorgden er voor dat op de ge schenkentafel ten slotte geen plaats meer was en dat de penningmeester aan chèques ruim I 14.000 kon innen. Jacques Schouten na zijn overwin ning van de Ronde van het IJselmeer. De man, die de overwinning verdiende, werd „slechts" tweede in de wielerronde van het IJsselmeer 1963. De Sassenhei- mer Bart Zoet, één van de meest strijd bare figuren uit deze driedaagse wed strijd, was zondag in de laatste rit de grote animator. Zoet leidde de aanval, die Karstens, sedert zaterdag leider in het algemeen klassement, op een zeer slecht stuk weg bij het Gelderse Putten op slag kansloos maakte voor de eindzege. Zoet ook droeg er toe bij, dat het uiteenge slagen peleton steeds verder terugviel en toen dat eenmaal bereikt was, kon hij al zijn aandacht wijden aan zijn grote con current, de Noordhollander Schouten. Schouten, winnaar van de eerste rit, stond in de rangschikking 38 seconden voor op Zoet, maar dit verschil zou goedgemaakt kunnen worden door een overwinning en de daaraan verbon den bonificatie van een minuut. Hoe wel Schouten in de kopgroep van 15 ren ners op meer steun kon rekenen de Cabalerro-ploeg van Gerard Peters had niet minder dan zes man voorin tegen de Rijnbendeformatie van Wim van Beek drie had de rappe sprinter Zoet dus een redelijke kans. De situatie werd voor hem nog gunsti ger, toen Schouten in het, zicht van Die- men het tempo niet meer kon volgen en zijn metgezellen moest laten gaan. In plaats van een minuut zou Zoet aan 30 se conden reeds voldoende hebben, maar domme pech in de slotfase maakte de Sassenheimer tot een. verslagen man. Met nog nauwelijks 100 meter te rijden, leidde Zoet de jacht op de door Gerard Peters tactisch naar voren gestuurde Van Espen en de felle Broekmans, toen plotseling de tube van zijn achterwiel liep. Lopend finishte Zoet vlak na de anderen, maar zijn bonificatie was hij kwijt. Zo doende was de eindzege voor Schouten, die nu niet bepaald als een groot triomfator in Diemen aankwam. De door zijn mak kers geloste Noordhollander passeerde 17 seconden na hem moegestreden de eind streep, doch had het verlies nog juist vol doende kunnen beperken. Pas zes minuten na de winnaar arriveerde het verbrokkel de peloton met Gerben Karstens, die za terdag door een ritzege in de weinig boeiende etappe van Sneek naar Zwolle (174 km) leider was geworden, maar de aanval op zijn positie in de 156 km lange slotrit van Zwolle naar Dièmen niet had kunnen pareren. De uitslag van dê tweede etappe, van Snéek naar Zwolle over een afstand van 174 km, luidt: 1. Gerben Karstens (Leiden) 3.27.58 (met bon. 3.26.58), 2. Zoet (Sassen- heim) 3.28.58 (met bon. 3.28.28, 3. Boog (Laren) z.t. (met bon. 3.28.43), 4. Schouten (Wognum) z.t., 5. Broekmans (Zevenbergse- hoek) z.t., 6. Van der Lans (Sassenheim) z.t., 7, Van Smirren (Amsterdam) z.t., 8. Jonkers (Amsterdam) 3.29.19, 9. Meyer (Zaandam) 3.29.07, 10. Dokter (Halfweg) z.t., 11. Visser (Santpoort) 3.29.19, 12. Peters (Heemstede) z.t., 13. De Jager (Den Haag) z.t., 14. Cernelissè (Amsterdam) 3.29.07, 15. Fransen (Halfweg) 3.29.19. De uitslag van de derde etappe, leidènd van Zwolle naar Diemen (156 km), luidt: 1. Van Espen (Arnhem) 3 uur 34 min. 28 sec. (met bonificatie 3.33.28), 2. Broek mans (Zevenbergsehoek) 3.34.28 (met bon. 3.33.58), 3. Visser (Santpoort) 3.34.36 (m bon. 3.34.21), 4. Cornelisse (Amsterdam), 5. Pe ters (Heemstede), 6. Schuuring (Amster dam), 7. Van Smirren (Amsterdam), 8. Koevermans (Vlaardingen), 9. De Jager (Den Haag), 10 Boog (Laren). 11. Fransen (Halfweg), 12. Zoet (Sassenheim), 13. Van der Lans allen in 3.34.36, 14. Schouten (Wognum) 3.34.53, 15. Dokter (Halfweg) 3.38.05. Het eindklassement ziet er als volgt uit: I. Schouten 11.31.49, 2. Zoet 11.32.10, 3. Boog 11.32.40, 4. Van Espen 11.32.46, 5. Van Smirren 11.32.55, 6. Peters 11.33.46, 7. Vis ser 11.34.01, 8. Broekmans 11.34.03, 9. Cor nelisse 11.34.04, 10. Schuuring 11.34.16, 11. Van der Lans 11.34.57, 12. Koevermans II.36.02, 13. De Jager 11.37.29, 14. Fransen U,37.29, 15. Karstens (Leiden) 11.37.29. baar. Op de corresponderende 4x100 meter immers zwom de Oostduitse ploeg bij de Europese kampioenschappen van het vo rig jaar niet minder dan 4.6 sec. sneller. Bij het wereldrecord dat toen gevestigd werd, zwommen drie van de vier zwem sters die ook nu weer van de partij wa rén: Ingrid Schmidt, Ute Noack en Heidi Pechstein. Alleen op de schoolslag zwom toen Barbara Göbel in plaats van nu Ur sula Küpper. Zaterdag zijn voor de tiende maal in het Van Harinxmakanaal bij Leeuwarden lan- gebaan-zwemwedstrijden gehouden. De uit slagen waren: 1 km. dames: Marian Heemskerk (De Robben Hilversum) 3.38.14 2. Coby Buter (Orca Leeuwarden 15.20). 1. km. heren: 1. Jan van Schijndel (SNA, Den Haag) 13.18, 2. Rijk van Al- tena (Robben, Hilversum) 13.38.4. 2 km. dames: 1. Carla Jansen (Njord Haarlem) 47.10.7, 2. Anneke Tigelaar Or ca Leeuwarden) 53.47.4. 2 km. heren: 1. Benny Oomen (Njord, Haarlem) 44.40.6, ,2. C. Hoogendoorn (HVGB, Haarlem) 45.5. Ér bestaan vergevorderde plannen om in Rotterdam-West in plaats van het ont worpen overdekte 50 meter bad een mo dern zwemstadion te bouwen, dat voor wedstrijden aan alle internationale eisen zal voldoen en een accommodatie voor 3000 toeschouwers zal hebben. Aankvankelijk was het de bedoeling in Rotterdam-West, evenals in Zuid, een over dekt sportfondsenbad met een bassin van 50 bij 16 meter op te richten. Maar ge zien het grote succes van het bad in Zuid, dat sinds de opening op 16 juni '61 met een ruim voordelig saldo draait en met het oog op de mogelijkheid om grote inter nationale wedstrijden tijdens het wintersei zoen te kunnen houden, heeft men onder handelingen geopend om de extra inves teringskosten, gepaard gaande met de bouw van een bad van 50 x 21 meter acht wedstrijdbanen en de tribunes, van derden, in dit geval de gemeente Rotter dam en de Nederlandse Sportfederatie, ter beschikking te krijgen. Het Nederlands dameshockeyteam is het werelddamestoernooi in de Amerikaanse stad Townson zaterdag begonnen met een verdiende 20 zége over Schotland. Beide doelpunten werden in de eerst helft ge scoord door rechtsbinnen Ans Beyer. Bij het eerste werd de beslissende voorzet af gegeven door Riet Kuper en bij het twee de door Trix Lemmens. De wedstrijd werd gespeeld in een uiterst sportieve sfeer. Toen Valerie Sinclair, de Schotse spil even buiten het veld ging om een handblessure te laten verzorgen, trok Nederland eveneens een speelster terug. De uitslagen van de eerste dag waren 1 verder: Frankrijk—Jamaica 11, Ver enigde StatenDuitsland 00, Groot- BrittanniëZuid-Afrika 11, Australië Canada 30, Trinid&dZwitserland 40, Nieuw-ZeelandWales 30, Ierland— Argentinië 30. Het Nederlands team heeft zondag de tweede zege behaald De ploeg van de Ver enigde Staten werd met 32 overwonnen. De uitslagen luiden: AustraliëIerland 40, Internationale ploegTrinidad 70, FrankrijkArgentinië 00. Het Nederlands hockey-elftal (heren), dat op woensdag 18 september in Amstel veen zal uitkomen tegen Japan, is als volgt Samengesteld- Doel: Veentjer (HDM); achter: Terlingen (Amsterdam1 en Van Gooswilligen (SCHC); midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHYC)' voor: Krol (Leiden), Van 't Hooft (Hilversum), F. Zweerts (SCHC). Vou' (Amsterdam) en Van Vroon hoven (SCHC). De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luiden: Uiverprijs (2040 m.): 1 Barones Julia H; 2. Bijou vap s-Gravènhof: 3 Black Lady. Winn. ƒ3.90: pl: 2 00, 3 20. 2.20; gek 13.70: cov. 8.20. D C -8-prris (2120 m): 1 Zoon van Calumet; 2. Astrid Hollandia: 3. Zeggers Hollandia. Winn. 1180: pl. 3 50, 3 00, 4 40; gek 8 90; cov. 7.70; trio 12.804 80 Produljtendraverij C-prijs (1400 rh.): 1 Chantia- go: 2. Chambon Hollandia. 3. Comte du Commer ce. Winn. 1.70: pl 1 30. 2.60, 2.40; gek. 7J50; cov 7 60. Grote KLM-prijs <2100 m 1. Midas: 2. Ysloper; 3. Vrijdag Winn. 1.60: pl. 1 20. 1.50, 1.40; gek. 5.30: cóv 6 10. Dr Albert Flesmanprijs (2100 m.): 1. Anne Emilie; 2. ZatopekaB; 3. Be Happy. Winn. ƒ2.10; pl 2.10, 2.60; gek 10.60; cov. 4.40. Vliegende Hollanderprijs (2100 m.): 1. Zaroline G; 2 Wanda; 3. Z the Saint Winn. 3.60; pl. 1.30, 1.40, 1 30; gek 6 60: cov. 3.80. Grote Prijs van het witte paard (1200 m.): 1. Magister; 2. Poitou; 3. Aquilian. Winn. 4.80; pl. 2 20. 3 40; gek. 20.50; cov. 5.50 St. Legerprijs (2900 m 1 Caliph S; 2. Mister Wilfred; 3 Mister Willy. Winn. f 6 20; pl. 1.80, 1.10 gek 4.10; cov 5 00. Golden Circleprijs (1800 m eerste afd.): 1. Fair Umber; 2 Rex Mundi 3 Nina Winn. f 4.68; pl. 1.70. 1 40; gek 21.10; cov. 2.50. Golden Circleprijs (1800 m., tweede afd): 1. Angelina; 2. Golden Thought S; 3. Fair Warning. Winn. 8 20 (Stall: pl 5 90. 3 60, 2 40: gek 24.60: eov 9.70; trio 2.203.60 Totalisator-omzet: 207 016. De uitslagen van de zaterdag gehouden drave rijen in Hilversum luiden: Buenos Airesprijs (2040 m.): l. Bento; 2. Butch Hollandia: 3. Bram Williams. Winn. ƒ2.90; pl. 1.40, 1.70. 1.80; gek. 8.60; eov 7.20. Kopenhagenprijs (2020 m): 1 Zsa Zsa du Com merce: 2 Taky Erebus: 3 Xanthos Narelso. Winn. 2 90; pl. 1.40. 2.70, 2.70: gek. 8.00; eov. 9.20; trio 276.10. Brusselprijs (2000 m. met autostart): 1. Ypsilon Saint; 2 Alhambra; 3. X Worthy. Winn. 4.60: pl. 1.80. 1.50, 2.50: gek. 12.40: cov 3 50. Bragiliaprijs (2000 m.): 1. All Prise: 2. Zarak; 3. Y Rosemarijn. Winn. 1.90; pl. 1.30, 1.90; gek. 3.50; cov. 5.00. Colombaprijs (2000 m. met autostart): 1. Zeno; 2. Amad Kinley; 3. Zuleika. Winn. ƒ2.50; pl. 1.30, 1.20, 2.30: gek 3 90; cov. 3.70, Ottawaprijs (2400 m.): 1. Kan Pom B; 2. William Axwit; 3. Yberfloete. Winn 1.80; pl. 1.30, 1.50, 2.10; gek. 4.50; cov, 5.40. Canberraprijs (2040 m.): 1. Ysbrandine; 2. Bonny Julia; 3 Bouwmannetje S. Winn. 8.90; pl. 3.90, 2 80. 5 10; gek 11.10: cov. 6.10. TotaliSator-Omzet: 104.915.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13