Telstar zit met het probleem: hoe scoren wij een doelpunt Stormvogels debuteerde goed in vierde klasse, maar VSV startte met een nederlaag tegen ASVK Gerard Oudshoorn de snelste bij sprint tussen vijf renners in de Ronde van Heemskerk Nachtrally van P.S.V. Velsen eiste veel van de deelnemers WilmS floei NOG STEEDS GEEN ZEGE VOOR DEBUTANT Korts poging als aanvalsleider bleef vruchteloos Zes doelpunten bij duel DEM-VVB IJmuiden begon met een zege Swift trof een niet volledig Watervliet Kinheim haalde 't op het nippertje Full Speed-dames wonnen van ADO '20 Ovenbouw wint Hoog ovenvoetbaltoernooi Vlootschouw in Harlingen Elinkwijk, niet beter in matige wedstrijdwon toch met 2-0 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1963 15 STOFZUIGERS DEM-VVB V eisen Rush van Jager Eén schot ADO Kennemers Beverwijk Wijk aan Zee IEV Stormvogels Waterloo HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEF. 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Voetballer brak been Telstar-juniores verloren van ZFG Jong Hercules op valreep door Wartburgia verslagen Versterkt Kinheim heeft aan kracht gewonnen Veel waardering voor Puike organisatie Weerklank SPORTSCHOENEN SPORTHUIS Hockeyclub Scheybeeck viert 20ste verjaardag Natuurbad Velserend sloot seizoen af Onverwacht overgestoken De 2—0 nederlaag van Telstar tegen Elinkwijk is vooral te wijten aan de zor geloze manier waarop de voorhoede spelers met de kansen zijn omgespron gen. Elinkwijk speelde in deze matige wedstrijd helemaal niet beter, maar er zaten een paar spelers in het elftal, die wisten hoe een doelpunt moest worden gemaakt. Het begin was hoopgevend voor de gasten, die door zuiverder af- gèven van de bal tot de eerste aan vallen konden overgaan. Maar gevaarlijk waren die niet zodat de Utrechtse doelman De Bree nog het meeste werk kreeg door de vreemde wijze waarop de beide achterspelers de bal op hem terug speelden. Allart kreeg na tien minuten een opgelegde kans, toen back Blaauw de bal verkeerd wegspeelde. Al lart faalde echter hopeloos, en hij zou dat in deze wedstrijd nog meerdere malen doen. v Elinkwijk was minder aanvallend maar werd toch gevaarlijker omdat er meer „schot" in de ploeg zat. Midvoor De Kleyn, die goed door Kort werd bewaakt, kon na een hoge voorzet van Surzle, doel- Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres. Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Over zo'n eerste -wedstrijddag valt nog weinig te zeggen. In de tweede klasse A vielen liefst 6 doelpunten bij de matches DEM-VVB en Zeeburgia-SDW. Beide duels eindigden in een 2-4 zege voor de be zoekers. WB startte tegen DEM ronduit sensa tioneel. De allereerste aanval betekende al een doelpunt, gescoord door Doorn bos (0-1). DEM kwam echter terug en na een half uur herstelde midvoor Ves- sies het evenwicht (1-1). VVB was even wel de betere ploeg en liep dan ook ver diend door Doornbos en Kooiman verder weg van DEM (1-3). In de tweede helft breidden de bezoekers deze voorsprong dankzij Luitjes tot 1-4 uit, waarna DEM uit een strafschop, benut door De Boer, de eindstand een iets dragelijker aanzien gaf (2-4). Velsen kreeg bezoek van Baam en bracht deze ploeg een nederlaag van 3-1 toe. Linksbuiten Blum scoorde na 10 mi nuten het eerste doelpunt (1-0). De mid voor bracht de partijen weer naast elkaar. Tot aan de tweede' helft zou er geen ver andering in deze stand komen. Doch toen, na 35 minuten, verraste Hoogzaad de Baam-doelman. Hoogzaad zette even voor het einde nog een strafschop in het der de doelpunt om (3-1). De eerste competitiewedstrijd op het splinternieuwe Haarlemse Pim Muiier- sportpark heeft IJmuiden zaterdagmiddag tegen Kennemerland gewonnen. IJmuiden nam direct het initiatief en door rechts binnen Hans Homburg kwamen de IJmui- dense zaterdagvoetballers op 2-0. Eerst buitte de Driehuizer een kans uit tijdens een doelworsteling, waarna hij uit een voorzet van de ex-VSV-er Van Leeuwen prachtig scoorde. Door een verdedigings- fout van Vendel kwamen de Bloemendalers nog voor rust op 2-1. In de tweede helft domineerde IJmuiden. Met een schitterend schot trof Van de Heide doel, waarna Homburg nogmaals scoorde (4-1). In een vlotte wedstrijd heeft Watervliet tegen het pas gedegradeerde Amsterdam se Swift moeten ervaren, dat het spelen met elf „man" tegen een volledige ploeg een grote handicap vormt. Watervliet startte met een onvolledig middenvak, dat desondanks toch nog drie doelpunten maakte. Een door Watervliet verkeerd uitge- plaatste bal was de aanleiding tot het eer ste Swift-doelpunt (1-0). In korte tijd stond Watervlieg toen met 3-0 achter. Het was mej. Van der Ree, die de achterstand in liep (3-1) en kort voor de rust maakte Scholting er 3-2 van. Direct na de hervatting was het onvol ledige vak in de aanval. Veerbeek bracht de ploegen op gelijke voet (3-3). Na de vakwisseling nam Watervlieg dankzij Van Ladesteijn met 3-4 de leiding over. Swift slaagde er echt in naast Watervliet te ko men en vervolgens tot 6-4 uit te lopen. Scholting knabbelde een punt van deze achterstand (6-5). De eindstand werd ten slotte toch nog een 10-5 nederlaag voor het gehandicapte Watervliet. man Stuy in moeilijkheden brengen. Maar aan de overzijde kwam ook Farenhorst er goed voor te staan. Zijn harde schot was te hoog gericht. De eerste treffer van de thuisclub kwam na 26 minuten op een fortuinlijke manier tot stand Linksbuiten van der Heiden zet te scherp voor en via Kort caramboleerde de bal met een boog langs Stuy (1-0). Tot de rust was Telstar meer aanvallend, maar zowel Allart als André zag geen kans tot een behoorlijk schot te komen. Dat verdroot hun rechtsback Jager zo, dat hij tot tweemaal toe een rush ondernam, besloten met een fel schot dat De Bree met moeite kon keren. De tweede helft was nauwelijks begon nen of het stond 2-0. Een solo van Van der Velde werd onderbroken en de bal sprong naar Geutjes. Die loste meteen een keihard schot in de bovenhoek, onhoud baar voor Stuy (2-0). Telstar kon zich moeilijk over deze tegenslag heenwerken en Elinkwijk had alle kans deze strijd definitief te beslissen. Maar ook De Kleyn en Van der Heijden waren niet schotvaardig zpdat de bezoekers zich konden handhaven. Met Kort als aanvalspits probeerden zij in het laatste kwartier toch nog tot een betere resultaat te komen, maar er kwam slechts één goed schot van linksbuiten Van Weer- lee, dat De Bree handig stopte. Er wa ren zesduizend toeschouwers. Het gedegradeerde Kennemers kreeg al in zijn eerste wedstrijd in de 3de klasse A een nederlaag te slikken. DTS zag na melijk kans de gasten met 2-1 te kloppen. ADO begon met een gelijkspel tegen HSV en ook Beverwijk startte met een verde ling van de punten, en wel tegen West Frisia. In de 4de klasse richtte het over grote deel van de belangstelling zich op de resultaten van de nieuwelingen VSV en Stormvogels, vorig seizoen nog semi-prof- clubs. Welrtu, Stormvogels debuteerde goed door met 1-2 te zegevieren over NAS. Min der goed nieuws echter van VSV dat thuis niet op kon tegen ASVK. Waterloo boek te een overwinning op Hoofddorpse Boys, maar het gedegradeerde Wijk aan Zee dolf op eigen terrein het onderspit tegen Zaanlandia. IEV nam tegen Onze Gezellen geen halve maatregelen (5-1). In een moeizame uitwedstrijd tegen HSV legde ADO beslag op de helft van de winst (1-1). De thuisclub liet het eerste doelpunt aantekenen. Buchter droeg er zorg voor. In de tweede helft, er was zo'n 20 minuten gespeeld, kogelde Bruin een vrije trap ineens achter de goalie van HSV (1-1). Putter kreeg in de allerlaatste minuut nog een prachtige kans, maar oog in oog staand met de doelman plaatste hij* de bal naast zijn domein. Het gedegradeerde Kennemers incasseer de tegen DTS een 2-1 nederlaag. Vooral de defensie bleek niet altijd even hecht. De thuisclub bewerkstelligde voor de rust een 1-0 voorsprong. Jonker maakte na de hervatting gelijk, maar midvoor Slikker hield de zege in Oudkarspel. Beverwijk zag kans West Frisia in zijn eigen huis een punt te ontfutselen (2-2). Midvoor Numan schonk zijn ploeg de eer ste goal (0-1). Het gedegradeerde West Frisia kwam via een strafschop nog voor de thee terug (1-1). Na de rust scoorde de thuisclub, dankzii de linksbinnen. Ze ven minuten voor het eindsignaal kopte Numan beide partijen naast elkaar (2-2). Wijk aan Zee keek tegen het bezoeken de Zaanlandia al spoedig tegen een 0-2 achterstand aan. Kruit scoorde de eerste goal, Van Zaanen de tweede. In de twee de helft werkte Wijk aan Zee zich wat los uit de greep van de bezoekers. De Vries bewees dit (1-2) en Snijders bijna, want het door hem afgevuurde projectiel spatte tegen de binnenkant van de paal uiteen Van Beelen deed het aan de ande re zijde beter (1-4), waarna De Winter het laatste woord had (2-4). -1 Tegen Onze Gezellen is IEV de compe titie goed begonnen (5-1). IEV probeerde het van meet af aan met verre schoten, waarmee Bieiji na 10 minuten van zeker 30 meter doel trof (1-0). Na 35 minuten sch:ot Beentjes met een omhaal .via de paal raak (2-01. Tegen het einde van de eerste helft kreeg Onze Gezellen het ver diende tegenpunt (2-1). Ook na de hervatting had O.G. het bes te van het spel. Doelpunten bleven echter uit. Na 18 minuten schoot Korver num mer 3 in het O.G.-doel. Even voor het einde werd Kramer gevloerd, Beentjes benutte de strafschop (4-1). Luttele secon den voor het einde bracht De Reus de stand op 5-1. De Blauwwitten hebben hun rentree in de amateurgelederen met een 2-1 zege ge vierd. Het slachtoffer was in Halfweg NAS, dat vooral technisch te kort schoot. Doordat de NAS-doelman in grote vorm bleek won Stormvogels met de bescheiden cijfers van 2-1. In de laatste minuut van de eerste helft scoorde bruidegom Kiewiet het eerste doelpunt via het hoofd van een achter hoede speler. Na de hervatting was het spel van een mindere kwaliteit, maar Stormvogels had toch een overwicht. Na drie minuten werd Admiraal gevloerd. Luppens belastte zich met het nemen van de strafschop: 0-2. Het tegenpunt van NAS kwam zes mi nuten voor het einde tot stand door weife len van keeper Van Gooi, die echter met verve zijn doel verdedigde. Vooral de mid denlinie. bestaande uit De Graaf, Luppens en Kloosterman speelde deze wedstrijd zeer goed. In de voorhoede was de linker vleugel beter op dreef dan de rechter. De Waterlooers hebben hun eerste com petitiewedstrijd tot een goed einde ge bracht. Met 3-2 zegevierden zij over Hoofddorpse Boys, dat bij de rust tegen een 1-0 achterstand aankeek. Dit enige doelpunt voor het rustsignaal werd ge scoord door Thijms die een voorzet van uitblinker Chris v. d. Zwan uitbuitte. Na de hervatting produceerde Chris van de Zwan nog twee goals. Het eerste scoor de hij met een magnifieke zweefsprong, waarbij hij de bal uit een voorzet van Ge rard Boekhout op zijn hoofd nam. Num mer drie bracht hij op het scorebord door de hele Hoofddorpse Boys-achterhoede te omspelen (3-0). Watex-loo dacht dat de ze ge veilig gesteld was en deed het kal mer aan. De onrust kwam terug in de Waterloo-gelederen toen een penalty, ver oorzaakt door doelman Metselaar, werd ingeschoten. De boys uit Hoofddorp scoor den zelfs nog een tweede doelpunt. Dat was vijf minuten voor het einde, maar Waterloo liet geen verdere doelpunten meer toe (3-2). Uitblinkers waren Van de Zwan en Bannink. VSV N De roodwitte aanhang beleefde op het gerestaureerde V.S.V.-complex aan de Driehuizer Hagelingerweg geen beste dag. Het debuut in de regionen der amateurs was bepaald teleurstellend te noemen. Ge durende de gehele wedstrijd toonde V.S.V. zich technisch bekwaam. Maar hiermede alleen komt men er niet in de vierde klas se. Het enthousiasme "van de Amster dammers imponeerde de V.S.V.-ers. die dit harde spel niet gewend en aangeleerd zijn. In de beginfase forceerden de A.S.V.K.- ers de strijd en de overwinning. Met lan ge trappen vanuit de verdediging tracht te men verwarring te zaaien. Dit bikkel harde spel leverde in de eerste vijf mi nuten al een 2-0 voorsprong op. Jaap Malesteyn miste een strafschop en daar mee een unieke kans op de gelijkmaker. Na de rust was er sprake van een ge lijk spelbeeld. In het laatste kwartier speelde back Blomviet ongelukkig een bal op het hoofd van de Amsterdamse rechts binnen, die zich geen moment bedacht (3-0). Het enige doelpunt van VSV kwam op naam van Siem Langbroek die een pe nalty wegens obstructie van Huub Grave- maker inschoot. Advertentie Tijdens de zondagmorgen op een der terreinen van het sportpark „Schoonen- berg" gespeelde voetbalwedstrijd tussen stormvogels en DIO uit Haarlem, brak de achttienjarige Piet de Boer van DIO bij een valpartij het rechter onderbeen. Hij werd door de ongevallendienst na het zie kenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem overgebracht. Kinheim is erin geslaagd in Vijfhuizen van DSOV te winnen. Na 10 minuten be zorgde Snijders Kinheim een voorsprong (0-1). Kinheim bleef beter. Toen Van Doorn de bal via een DSOV-speler voor de voet van Snijders deponeerde, bedacht deze laatste zich geen moment (0-2). Na de hervatting werd Kinheim in de verdediging gedrongen door DSOV. Na 10 minuten scoorde de midvoor 1-2. Zeven minuten voor het einde sloeg DSOV weer toe toen doelman Van Dijke even weifelde (2-2). Kinheim gaf zich echter nog niet ge wonnen en had 2 minuten voor het einde wederom succes. Op dat moment knalde Snijders nummer drie in het DSOV-doel (2-3). De Telstar-juniores hebben hun eerste wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen het Zaanse Z.F.C. werd op het terrein aan de Westzanerdijk een 1-0 nederlaag geleden. Indien in de eerste helft de mannen van trainer Effern wat meer geluk hadden ge had, zouden zij beslist een voorsprong bij de rust moeten hebben gehad. Doch de beide teams gingen met een dubbelblan- ke stand rusten. In de tweede helft was het spel harder en lang niet meer zo goed als voor de hervatting. De semiprof- jes van Z.F.C. grepen de volle winst twee minuten voor het einde. Door omstpndig- heden had Telstar niet de beschikking over een doelverdediger voor zijn jeugd- team. Speler Dijkdrent bleek echter een voortreffelijk doelman te zijn, zodat hij voortaan onder de lat zal worden opge steld. Jong Hercules heeft tegen Wartburgia op de valreep een gelijkspel moeten prijs geven (3-4). De thuisclub opende na 5 minuten dankzij Mak de score (1-0). Na 13 minuten slaagde Wartburgia er echter in gelijk te maken. Na de hervatting pro fiteerden de bezoekers van een fout in de Jong Hercules-defensie en vrijwel direct hierna bedroeg de marge twee goals (1-3) De gastheren kwamen evenwel terug. De Haan scoorde 2-3 en Jansen zorgde voor de gelijkmaker (3-3). Maar zoals gezegd de gasten namen uiteindelijk toch de zege mee naar huis. rr o a De damesteams van het Heemskerkse ADO en het IJmuidense Full Speed speel den in de prachtige nieuwe sporthal van Heemskerk een aantrekkelijk zaalhandbal duel. Op dit veld van internationale af metingen (24 x 12 meter) konden de dames van Full Speed hun grotere rou tine accentueren met zes treffers. De Heemskerkers stelden hier twee goals te genover. De ruststand van dit treffen was 3-1 in het voordeel van Full Speed. Voor Full Speed scoorden Truus Relik (2x) Jo van Orsel (3x) en van de Son (lx). SPAREN In de maand augustus van dit jaar werd bij de pnstinrichting IJmuiden op de Rijks postspaarbank ingelegd 466.864"; in ge noemde maand werd terugbetaald ƒ348.778. De inleg bij de Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen was per 31 augustus van dit jaar 905 370,64; terugbetaald werd in dezelfde maand 723.346,68. In de wielerronde van Heemskerk voor amateurs, die zondagmiddag als onder deel van de festiviteiten rond het 900- jarig bestaan van Heemskerk op een par cours in de Heemskerkerduinen werd ge houden en waarvan de organisatie in han den was van de Beverijkse rennersclub „Kennemerland", wisten Gerard Ouds hoorn, Wim van Dok. Theo Oudshoorn, Bertus Lute en Wim Vleesman zich in de slotfase van het peloton af te zonderen. Het beslissende sprintje van dit leidende vijftal leverde Gerard Oudshoorn niet al te veel moeilijkheden op. Met twee leng tes verschil bleef hij duidelijk aan de win nende hand. De eerste ontsnapping in deze ronde, waarvoor de belangstelling tegenviel men schatte het aantal toeschouwers op 700 man kwam van Plus. Hij werd echter weer spoedig tot de orde geroe pen. Ook de favorieten Hoogland, Theo Oudshoorn, Van Piere, de rappe Marinus Paul, Tel en Van der Hulst kregen geen kans om een beslissende voorsprong te nemen. Het gelid was en bleef gesloten. Alleen de minder wilskrachtige rijders ver dwenen in deze temposlag van het strijd toneel. Met nog negen van de 38 rondes te rij den ondernam Timmer een soloren, maar meer dan een premie leverde die hem niet op. De steeds meer op de voorgrond tredende knaap uit Velsen-Noord ging nog maals in zijn eentje op avontuur uit en bracht het daarbij tot een voorsprong van bijna dertig seconden. Voor de jagende overmacht van het peloton moest hij ech ter opnieuw capituleren. De beslissende ontsnapping werd ingeleid door Brink, die gezelschap kreeg van Lute en Gerard Oudshoom. Ook Wim Vleesman, Van Dok en Theo Oudshoorns begonnen toen aan de achtervolging en kregen twee ronden voor het einde Brink was inmiddels met een inzinking naar de achterhoede verdwenen aansluiting bij Lute en Ge rard Oudshoom. Deze vijf aanvoerders hebben het verdere verloop van de strijd volledig beheerst en in de eindsprint greep Gerard Oudshoorn tenslotte de volle winst. De uitslag was: 1. G. Oudshoorn, Vin- keveen, de 95 kilometer in 2 uur 18 min. en 43 sec.; 2. W. van Dok, Enkhuizen; 3. Th. Oudshoorn, Waverveen; 4. B. Lute, Rotterdam; 5. Wim Vleesman, Uitgeest, 6. Piet Vleesman, Uitgeest; 7. J. van Geest, Maasland; 8. J. Hoogland, Aals meer; 9. K. Voorn, Kortenhoef; 10. G. van Noord, Den Haag; 11. L. Zonneveld, Uitgeest; 12. J. Timmer, Velsen-Noord. In het treffen der nieuwelingen, dat aan de strijd der amateurs voorafging, toon de de Fries Tijmen Groen zich onbetwist de sterkste. Met bijna een ronde voor sprong ging hij als triomfator over de eindstreep. De uitslag was: 1. T. Groen, Follega, de 60 kilometer in 2 uur 20 min. en 15 sec.; 2. H. Benjamins, Hollandse Veld; 3. P. Tesselaar, Kalverdijk; 4. D. Holst, Amsterdam; 5. H. Hoogzaad, Venhuizen; 6. J. Hoogzaad, Venhuizen; 7. G. v. d. Winden, Beverwijk; 8. C. Groenewegen, Amsterdam; 9. D. Zeeman, Oudkarspel; 10. J. Struik, Medemblik. Uitslag aspiranten: L. Duindam, Hon- selersdijk, de 28 kilometer in 45 min. en 36 sec.; 2. L. Kreuger, Haarlem; 3. H. Welp, Heemskerk; 4. H. Jansen, Amster dam; 5. G. Kuilboer, Haarlem. Het duel tussen Kinheim (zaterdagafde ling) en ETO heeft een verrassende 1-3 zege voor Kinheim opgeleverd. Kinheim was versteikt met Nieuwenhuis (ex- Stormvogels) en Sparreboom. Kinheim kwam na 20 minuten dankzij Botvliet op 0-1. ETO vocht fel terug en profiteerde van een misverstand (1-1). Na de hervat ting schoot Nieuwenhuis Kinheim naar 1-2. Vijf minuten voor het einde liet Nieu wenhuis 1-3 aantekenen. De tweede nachtelijke betrouwbaar- heidsrit voor automobilisten en motor rijders, georganiseerd door de Politie- sportvereniging Velsen, is in alle opzich ten een groot succes geworden. De bijna 150 equipes en solorijders, die vrijdag nacht vétn het Tiberiusplein in IJmuiden van start gingen om zich in het „donkere onbekende" te storten hebben onder vonden dat de aanvankelijke opzet van de organisatoren een „niet al te zware" rally samen te stellen dit jaar bepaald niet in praktijk is gebracht. Inderdaad is deze tweede P.S.V.-betrouwbaarheids- rit over ongeveer 400 km een nachtelijke krachtproef geweest, die aanzienlijk zwaardere eisen heeft gesteld aan de oplettendheid, rijvaardigheid en het oriëntatievermogen van de deelnemers dan vorig jaar het geval was. Voor de rechtgeaarde rallyrijder zijn al deze te verwachten en onverhoedse voet angels en klemmen in de route natuurlijk juist een kolfje naar zijn hand, maar menige „oude rot" zal tussen de hoopvolle start en de verlossende finish tot de slot som zijn gekomen dat de sterrit van de Velsense politie dit keer beslist geen kwes tie van alleen routine, een goed oog en een vaste hand is geweest. De strafpunten waren bijwijze van spreken maar langs het traject voor het oprapen en tal van equipes hebben zich daaraan dan ook bezondigd. Desondanks lijkt de voorspelling gewettigd ddt het aantal deelnemers aan deze be- trouwbaarheidsrit volgend jaar nog groter zal zijn, Iri niet geringe mate zal dat dan te danken zijn aan de voortreffelijke wijze, waarop de organisatie-commissie alles tot in de puntjes heeft geregeld, daarbij ge- ruggesteund door de medewerking van autoriteiten, bedrijven en particulieren. De voorzitter van de Politiesportvereni- ging Velsen, hoofdinspecteur G. J Tim mermans, maakte zaterdagmorgen tijdens de prijsuitreiking in het restaurant van Walserij-oost in Velsen-Noord dan ook met grote erkentelijkheid gewag van de veel omvattende en ingespannen arbeid die het Velsense politiekorps voor deze rally over heeft gehad. Tot diep in de nacht en zelfs hele nachten heeft men gewerkt aan de voorbereiding en het in elkaar zetten van de rit en heel wat vrije tijd is daarmee ge moeid gegaan. De welgemeende lof die de heer Tim mermans de organisatie-commissie hier voor toezwaaide vond zijn weerklank in een hartelijk applaus van de aanwezigen, onder wie zich de burgemeester van Vel sen, mr. J. C. Bührmann en de commissaris van politie, de heer W. Sepp, bevonden. Dank bracht de heer Timmermans ook burgemeester Bührmann, de korpschef van de Velsense politie, de minister van Wa terstaat, en de provinciale overheid voor de door hen verleende medewerking. Voorts aan alle anderen die hun aandeel hebben geleverd tot het welslagen van de rally: controleurs, schenkers van prijzen, bedrijven die routemateriaal beschikbaar stelden en de directie van Hoogovens voor du gastvrije ontvangst in het restaurant. Hoofdinspecteur Timmermans richtte een speciaal woord van welkom tot de Engelse en Duitse deelnemers, wie hij een kaasje als herinnering aanbood. De equipe van de Hamburgse politie mocht boven dien de prijs van de internationale politie organisatie in ontvangst nemen. Vervol gens reikte de heer Timmermans de tal rijke prijzen bekers en gebruikskvoor- werpen uit. De voornaamste uitslagen in de verschillende klassen luidden: Politieklasse I, auto's: 1. Van Onselen- Jagt, Rijkspolitievereniging district Am sterdam 444 pt.2. Schrijvershof-Groenen dijk, Alphen aan de Rijn 678 pt.; 3. G. Spie- ring-G. v. d. Wee, P.S.V. Velsen 712 pt. Politieklasse II, motor met zijspan of duo: 1. J. P. Bentvelzen-W. Handgraaf, gem. politie Leiden 1145 pt., die hiermee de door de burgemeester van Vels'én beschik baar gestelde wisselbeker won. Politieklasse III, solomotorrijders: U M. Vink, rijkspolitieveriging Luctor, Leiden, 897 pt., die hiermee met succes de vorig Advertentie De nieuwe QUICK No. 1, ADIDAS - PUMA en HUNGARIA Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 8854 De hockeyclub Scheybeeck gaat de ko mende week haar twintigjarig bestaan vie ren; er staan festiviteiten en sportevene menten op het programma. De leden gaan zaterdagavond een boottocht naar Amster dam maken; aan boord wordt gedanst. Zondag worden er wedstrijden gespeeld: de heren komen tegen een Strawberrie- combinatie uit en de dames tegen Eechtrop. Voorts zijn er gecostumeerde en vetera- nenwedstrijden. Zaterdagmiddag speelt het Nederlandse hockey-elftal in het sport park Adrichem een wedstrijd tegen de Batavieren. Na de wedstrijd worden de spelers door het gemeentebestuur van Be verwijk op het stadhuis ontvangen, t jaa. door hem gewonnen wisselbeker van de commissaris van Velsen verdedigde; 2. Schultze Kool, Koninklijke Marechaussee 5cfe divisie brigade IJmuiden 1008 pt.; 3. A. Vorst, idem, 1093 pt. Burgerklasse I, auto's: 1. W. Rolvink, Rijmonders, en J. van Gennep, RAC West, IJmuiden, 202 pt.; 2. H. Luiting, RAC West, en H. de Kort, 332 pt.; 3. N. Schoone, Rij monders en L. Biesheuvel, RAC West, 357 pt. Burgerklasse II, motor met duo of zij span: 1. H. van Dijk en R. van Dijk, Hoofd dorp, 1164 pt. Burgerklasse II, solomotorrenders: enige deelnemer uitgevallen. Beste prestatie op circuit van Zandvoort: Politieklasse I: mejuffrouw A. E. Rosen- daal en de heer H. Slings, P.S.V. Velsen. Politieklasse II: M van Manen en B. v. d. Wolf, P.S.V. Den Helder. Politieklasse III: H. W. Groenendijk, Kon. Marechaussee 5e divisie brigade IJmuiden. Burgerklasse I: Van Leeuwen-Wolthui- zen, Rijmonders, IJmuiden. Burgerklasse II: J. Anker-P. Anker. Plaegenprijzen Politieklasse I: 1. P.S.V. Velsen 2652 pt.; 2. Kon. Marechaus see 5de divisie brig. IJmuiden 3626 pt. Politieklasse III: Kon. Marechaussee 5e divisie 3210 pt. Burgerklasse I: RAC West 1215 pt. De wisselbeker van de IJmuider Courant, bestemd voor de best geklasseerde equipe uit de gemeente Velsen, kon nog niet wor den uitgereikt, aangezien was gebleken dat een lid van de als winnaars aangewezen equipe niet in de gemeente Velsen woon achtig is. Het Hoogovenvoetbaltoernooi is gewon nen door „Scopstangen", het elftal van de afdeling Ovenbouw Hoogovens. De Stopstangen versloegen in een span nende wedstrijd, zaterdagmiddag op het Hoogovenspjrtterrein de Lijntrekkers met 1-0. Het was een gelijkopgaande strijd. Het enige doelpunt werd twintig minuten voor het einde gemaakt. De Stopstangen zij nu voor een jaar houder van de wisseibeker, die vorig jaar werd gewonnen door het elftal van Walse- rij West. Ongeveer 5.000 mensen konden zaterdag- middag gratis meevaren op zeventien vis sersschepen, die op de Waddenzee vloot schouw hielden ter gelegenheid van de vlaggetjesdag van de Harlinger visserij- dagen. Een veelvoud van deze belangstel lenden kon geen plaats meer vinden op de schepen en volgde van de wal af de vlootschouw, die vóór de haven van Har lingen werd afgenomen door de boeier „Friso", het vlaggeschip van de Provin ciale Staten van Friesland, dat onder be vel stond van gedeputeerde L. J. Hoog land. Het mooie weer had duizenden mensen naar de Friese havenstad gelokt, waar ook het ringrijden en de ouderwetse Frie se krompanelen en sjezen veel belang stelling trokken. De visserij dagen werden besloten met een vuurwerk boven de oude binnenhaven. Het natuurbad Velserend heeft zondag het seizoen afgesloten. Voor ongeveer ze ventig meisjes en jongens betekende dat tevens het besluit van weken van ijverig oefenen voor hun eerste zwemdiploma. Zaterdagmiddag legden sommigen met zichtbare plankenkoorts onder de keuren de blikken van mevrouw Van Woning als gedelegeerde van de KNZB en de zwem- lerares mejuffrouw Rina van der Have de zwemproef af. Na afloop heeft de heer R. van Deurzen namens de directie van Velserend bij de diploma-uitreiking de da mes Van Woning en Van der Have voor hun werk dank gebracht en hun bloemen aangeboden. Voor de geslaagden was er het traditionele gratis flesje limonade. Doordat zij beiden onverwacht de rijweg wilden oversteken zijn in IJmuiden tijdens het afgelopen weekend twee meisjes aan gereden en gewond. Het eerste kwam aldus zaterdagmorgen op de Bik en Arnoldkade in Oud-IJmuiden in aanraking met een motorbakfiets, waarna zij met een gewonde knie via de huisarts naar haar ouderlijke woning werd vervoerd. Voor een vierjarig meije uit Leiden, dat zondagmiddag op deze manier op de rijks weg, ter hoogte van „Waterland" tegen een bromfiets opliep, had de aanrijding ern stiger gevolgen. Zij moest met een gebro ken rechterbeen naar het Antoniuszieken- huis worden overgebracht. AMATEURFOTOGRAFEN De Bevehwijkse amateurfotografen gaan na een wel zeer slechte zomer met hun wlnterprogromma beginnen. Men heeft in deze praktisch „fotoloze zomer" ruim schoots tijd gehad om een aantrekkelijk programma samen te stellen. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 20 september, waarop een collectie foto's van jeugdige Duitse amateurs wordt besproken. Op 4 oktober gaat men een collectie van „Zes bij Zes" bestuderen. De bekende IJmui dense amateurfotograaf R. van Heyst licht 1 november zijn circusfoto's toe. In IJmondverband volgt 29 november een avond, waarbij de heer J. Pieete uit Leiden een lezing houdt. TUNNELVERKEER NEEMT TOE In de maand augustus hebben 964.120 voertuigen de Velser tunnel gepasseerd. Ten opzichte van dezelfde maand in 1962 betekent dit een toeneming van twaalf- eneenhalf percent.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15