„Gecijfer in loonpolitiek dient te verdwijnen" Betalingsbalans in tweede kwartaal stuk verbeterd De Beurs Raming kinderbijslag zelfstandigen te hoog SENSATIONELE PRIJSVERLAGING Regeling leningen Ruhrverband Essen Eenvoudiger systeem dringend gewenst Arch neemt een concurrent over Staatsmijnen verkopen ureutnprocédé aan Deere Het zit Rijnstaal niet erg mee Nieuwe vergadering van Houtvaart Circulatie met 174 min omlaag Samenwerking Polva Plastics met Britse Hepworth Iron Steun voor doorbouwen S tijdens vorstperiode SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort econontisch nieuws Lagere winst bij H. J. Reesink Modelbouwersniet spinnende POLYSTYREENLIJM Ceta Bever WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 13 Mensen vullen slecht hun formulieren in CNV- VOORZITTER MEENT: Niet wachten Eenzijdig De structuur van de onderneming Weekstaat Ned. Bank Alitalia staakt door (Van onze correspondent) Het aantal zelfstandigen dat zich heeft gemeld voor een uitkering volgens de Kinderby slagwet, is ver beneden de raming gebleven. Hoewel rekening was gehouden met het doen van uitkeringen aan 116.000 zelfstandigen, hebben naast de 25.000 z.g. kleine zelfstandigen (loon grens 4.000) 56.937 zelfstandigen (loon grens 14.000) een aanvraagformulier in gediend. Aan deze laatste groep is over het eerste kwartaal van dit jaar ca. 12 miljoen gulden uitgekeerd. Met inbe grip van de loontrekkenden is over dat kwartaal 187 miljoen gulden aan kinder- byslag uitbetaald. Dit werd gisteren meegedeeld door de voorzitter van de vereniging van Raden van Arbeid mr. G. A. A. M. Boot, die een overzicht gaf van de werkzaamheden van de 22 Raden van Arbeid in ons land, die per 1 januari j.l. de uitvoering van de Kinderbijslagwet hebben overgenomen van de bedrijfsverenigingen. Mr. Boot ont kende dat deze overschakeling achterstand in de betalingen zou hebben doen ont staan. Wel achtte hij het mogelijk dat een aantal mensen iets later dan gewoonlijk uitkering heeft ontvangen doch daar staat tegenover dat anderen eerder aan de beurt kwamen. Over het algemeen is de snelheid van afhandelen van de kinderbij slaglij sten gelijk aan die waarmee vroeger de be drijfsverenigingen werkten. Met name in de groep van zelfstandi gen doen zich echter vaak vertragingen voor, omdat de betrokkenen niet altijd juiste gegevens verstrekken. Het komt veel voor dat de formulieren onvolledig zijn ingevuld Er zijn zelfs aanvragers die zich niet eens meer hun eigen geboortedatum herinneren. Per 31 augustus j.l. hadden de Raden van Arbeid 1.189.873 aanvra gen voor kinderbijslag over het tweede kwartaal afgehandeld en uitbetaald, ofte wel ruim 91 percent van het totaal. Dit percentage had hoger kunnen zijn ware het niet dat er mensen zijn die de formu lieren betreffende dat kwartaal nog steeds niet hebben ingezonden. Advertentie SKODA geheel compleet NU v.a. In ongewijzigde uitvoering dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) - - compleet comfort (incl. verwarming! V. rolhoes, binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, •kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) Octavia Super (47 pk) Octavia TS (53 pk) Octavia Combi 1202 Combi Q 0 I,— 4990,— i,— 5250,— 5555,— 6395,— 6795,— H. ENGLEBERT N V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL 01717 2010 DEALER: Garage VERBEEK Bloemendaalseweg 5-7 Bloemendaal, lel. 52301 Een aanbod tot schuldenregeling is ont vangen van Ruhrverband Essen met be trekking tot de 7 percent guldenslening 1930 eerste deel groot oorspronkelijk 5 min en idem tweede deel groot 7 min in Nederlandse valuta, alsmede de 6V2 per cent dollarlening 1928 ter grootte oorspron kelijk van drie min dollar. De Vereeniging voor den Effectenhan del heeft vastgesteld dat de aanbiedingen van Ruhrverband in overeenstemming zijn met de bepalingen van de overeen komst nopens Duitse buitenlandse schul den van 27 februari 1953, en beveelt hou ders van erkende obligaties aan de aan biedingen te aanvaarden. Het aanbod wordt geldig per 1 oktober 1963 en betreft voor' de guldenslening de stukken van 1000 en 500 alsmede de nog niet geïncasseerde coupons, en voor de dollarlening de stukken van 1.000 en 500 dollar met de nog niet geïncasseerde coupons. Obligaties en coupons van de dollarlening houden op rente te dragen op 1 oktober 1963. Zij zijn van die datum af betaalbaar iri guldens tegen de dagkoers van de dollar. De technische bijzonderhe den zijn vastgelegd in een te Essen per 10 september uitgegeven „Regelungsange- bot." „Wordt het nu langzamerhand geen tijd op te houden met die cijfertjes ach ter de komma? Wij willen af van de macro-economische cijfermatige aandui ding van de loonruimte". Aldus vaii- mbrgen de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer C. J. van Mastrigt, in zijn openingsrede voor de algemene vergadering van dit verbond te Utrecht. De C.N.V.-voorzitter zag de huidige han tering van de looncijfers als in strijd met het wezen van een vrijere loonpolitiek. Hij achtte het van belang dat Sociaal Econo mische Raad (S.E.R.) en Stichting van den Arbeid beide gaan streven naar een vereenvoudigd systeem, dat ook voor de gewone werknemer begrijpelijk wordt. De mogelijkheid tot zwarte lonen en het ver schijnsel van de koppelbazen maken, zei hij, dat grote groepen werknemers afkerig worden van het huidige loonsysteem. De heer Van Mastrigt bepleitte een gro tere souplesse in het systeem en meer speelruimte voor afwijkingen per onderne ming en per bedrijfstak. Het anti-koppel bazen akkoord in de vakraad voor de me taal ihdustrie noemde hij een goed voor beeld van wat een bedrijfstak zelf tot stand kan brengen. „Laat de regering niet wachten met ingrijpen," aldus de C.N.V.-voorzitter, „tot dezelfde spanningen ook in andere be drijfstakken ontstaan. Laat zij, zoals door de meerderheid van de S.E.R. is bepleit, de uitleenbedrijven binden aan wettelijke vergunningen." „Wij kunnen onze leden onmogelijk duidelijk maken dat de lonen die op grond van rentabiliteit en alge meen economisch beleid niet gewenst zou den zijn, zwart blijkbaar wel zonder scha de voor 's lands economie kunnen worden betaald." Hoewel de heer Van Mastrigt vele idealen van de christelijk-sociale be weging uit het verleden verwezen lijkt wist, had hij nog vele wensen. Hij noemde de gelijkberechtiging van de werknemer en een meer rechtvaardige verdeling van inkomen en vermogen. „Van de werknemers wordt matiging gevraagd van de rechtvaardige verlangens op loongebied in het belang van de onder nemingsinvesteringen. Tot dusver echter, is de waardevermeerdering van het be drijf eenzijdig de kapitaalverschaffer en de bedrijfsleiding in de schoot gevallen," zei de heer Van Mastrigt. „Het is daarom niet meer dan billijk dat ook de werkne mer gaat delen in de vermogensaanwas." De C.N.V. blijkt voorstander te zijn van uitbreiding van de wet op de arbeidsonge schiktheid tot de groep der zelfstandigen en van de verplichte instelling van een soort rest-pensioenfonds. Hieïvan zouden die werknemers moeten profiteren, die nog niet onder enige bijzondere pensioen voorziening vallen. Het C.N.V. acht het gewenst de drie be staande kinderbijslagwetten op korte ter mijn om te zetten in één algemene wet voor ieder kind, zonder inkomensgren zen. In principe dienen de kinderbijslagen meent het verbond, uit de belastinggelden te worden gefinancierd. Voorzitter Van Mastrigt zag de kinderbijslagwet namelijk niet als een sociale verzekering, maar als een herverdeling van het primaire inko men. Op., 30 en 31- oktober zal het C.N.V een studieconferentie houden over het rapport van een commissie uit dit ver bond, ten aanzien van de structuur van de onderneming. De professoren De Gaay Fortman, Van Zuthem en dr. Al- beda zullen de besprekingen leiden. Na deze studiedagen zal het C.N.V. offi cieel haar standpunt bepalen. „Arch n.v." in Wassenaar heeft een meerderheidsbelang verworven bij een concurrerende onderneming, die bovendien het aannemersbedrijf uitoefent. Deze stap betekent voor de vennootschap, zo deelt de directie mee, naast een welkome uitbrei ding van de produktiecapaciteit, een ver groting van 't debiet van de maatschappij, met name in de sector scheepsbetimmering. Stamicarbon n.v., dochteronderneming van de Staatsmijnen in Limburg, heeft een contract getekend met de Amerikaanse on derneming Deere and Co te Moline (Illi nois), inzake de verkoop van kennis en ervaring van de Staatsmijnen ten behoeve van een voor John Deere Chemical Co te Pryor (Oklahoma), dochteronderneming van Deere and Co, te bouwen ureumfa- briek. Deze fabriek moet in de tweede helft van 1964 in produktie komen. De capaciteit van de fabriek zal 75.000 ton ureum per jaar bedragen De bouw zal worden uitgevoerd door het Amerikaanse constructiebureau C. F. Braun and Co te Alhambra (Califomië). De fabriek van John Deere is de derde van dit jaar waar voor Stamicarbon het procédé voor ureum- fabrikage heeft geleverd. „We doen ons best en er wordt hard gewerkt, maar het zit op het ogenblik niet mee". Dit zei ir. A. J. Engel, pre sident-commissaris van de N.V. Rijnstaal v.h. J. W. Oonk en Co, in de gisteren te Arnhem gehouden aandeelhoudersverga dering, waarop aan aandelen voor een be drag van 435.200 vertegenwoordigd was. Met de stem van twee aandeelhouders (vertegenwoordigend 176.000 gulden aan aandelen) tegen, werd conform het voor stel besloten het dividend (vorig jaar 10 percent) over het afgelopen boekjaar te passeren. Er werd namelijk een verlies geboekt van rond 418.000, tegen een winst van bijna 1.400.000 in het vooraf gaande boekjaar. Van de zijde van aan deelhouders werd teleurstelling geuit over de bedrijfsresultaten. Over de bedrijfsre sultaten in 't thans lopende boekjaar kon de voorzitter weinig positiefs zeggen, al schijnt het Rijnstaal iets beter te gaan. De direcfie van N.y. I(outvaart (Vjpke én Zonen) deelt mee dat zij aan een op korte termijn bijeen te roepen vergade ring van aandeelhouders de verbeterde jaarstukken 1962 ter vaststelling zal voor leggen. Tot verbazing van beurskringen konden de jaarstukken van Houtvaart in de op 2 september gehouden algemene vergade ring van aandeelhouders niet worden vast gesteld, aangezien de vergadering haar goedkeuring hieraan onthield. Naar de di rectie van Houtvaart aan het A.N.P. des gevraagd meedeelde, zal de bijeen te roe pen vergadering toegankelijk zijn voor de pers. De vergadering van 2 september was voor de journalisten niet toeganke lijk. De lopende rekening van de betalings balans op kasbasis heeft in het tweede kwartaal van 1963, naar de minister van financiën, prof. dr. H. J. Witteveen aan de Kamers heeft meegedeeld, een over schot opgeleverd van 30 min (tweede kwartaal 1962 een tekort van 84 min). Het overschot in het eerste halfjaar 1963 beliep f 348 min (tegen een tekort van 153 min in het eerste halfjaar 1962). Terwijl in het tweede kwartaal het uit- gavensaldo van de goederenbetalingen, vergeleken met het vorige jaar, met 62 min verminderde en de netto-ontvangst in 'het dienstenverkeer een verbetering van 80 min vertoonde, nam het gewoonlijk in dit kwartaal optredende uitgavensaldo van de kapitaalopbrengsten met 28 min toe. De verbetering in het dienstenver keer compenseerde de in het eerste kwar taal opgelopen achterstand, ad f 153 min, nog maar slechts ten dele. De lopende rekening op kasbasis was in het tweede, evenals in het eerste kwar taal van 1963, aanzienlijk gunstiger dan die op transactiebasis, doordat de invoer- De Weekstaat van de Nederlandsche Bank per 9 september laat een zeer ster ke inkrimping zien van de chartale cir culatie en wel met 174 min. tot f 5883 min. Dit als gevolg van het zeer snelle terugvloeien van bankbiljetten. Van het bedrag ad 220 min., dat gedurende de ultimo werd opgevraagd, moet nog slechts f 46 min. terugkeren. Deze verruiming van de middelen der banken kwam goed van pas, daar het betalingsverkeer met het rijk f 234 min. vergde, hoofdzakelijk door het betalen van vennootschapsbelasting. Öiérdoor steeg het saldo vstn liét fijk tot .^451 min., De. goud- en deviezenvoorraad verminderde mét 9 min. tot 6157 min., waarvan onveranderd f 5698 min. aan goud. De banken hebben nog bijna 3'/i min. gulden aan „dure voorschotten" afgelost, waardoor het bedrag aan uitstaande voor schotten daalde tot het uiterst lage be drag van f 2 min. De banken zagen hun tegoed bij de centrale bank met f 68 min. dalen tot 231 min., waarmee zij circa het niveau yan het verplicht gemiddeld aan te houden kasreservebedrag hebben bereikt. In de afgelopen week hebben de banken echter een aanzienlijke surplus ge kweekt. De geldmarkt is nog steeds ruim Geldkringen verwachten hierin voor de komende dagen geen verandering. uitgaven achterbleven bij de invoer. Op transactiebasis leverde een lopende reke- nihg in het tweede kwartaal 1963, voor zover uit de reeds beschikbare gegevens kan worden opgemaakt, een tekort op van ruim 120 min, in vergelijking met een tekort van f 160 min in het tweede kwar taal 1962. Voor het eerste halfjaar 1963 resulteer de éen tekort van circa 200 min, bij een tekort van 300 min in dezelfde periode van 1962. In het tweede halfjaar 1962 werd, in belangrijke mate als gevolg van sei zoeninvloeden, op de lopende rekening op transactiebasis een overschot, groot 930 min, verkregen. Het particuliere kapitaalverkeer lever de in het tweede kwartaal 1963 een over schot op van 197 min. De verkopen van binnenlandse effecten beliepen, zoals uit de tweede tabel blijkt, f 195 min. De ove rige particuliere kapitaaltransacties heb ben elkaar derhalve nagenoeg gecompen seerd. Het kapitaalverkeer van de over heid vergde f 46 min. De Britse onderneming Hepworth-Polva Plastics die onlangs is gesticht door Hep worth Iron Co of Hazlehead bij Sheffield en PolvaNederland te Enkhuizen neemt in Engeland de produktie ter hand van een bepaald soort PVC buizen bestemd voor drainage. De Hepworth Iron Co is de grootste Europese producent van draine- ringspijpen en kabelmantels. Polva-Neder- land is een dochter van de Nederlandsche Kabelfabriek. Polva exporteert reeds een aantal soorten plasticpijpen naar Groot Brittannië. Een regeling op grond waarvan finan ciële steun wordt verleend bij doorwer ken in de bouw onder moeilijke omstan digheden, kan in oktober klaar zijn als het overleg met overheid, bedrijfsleven en andere instanties tijdig tot resultaten leidt, aldus de Stichting Verletbestrijding Bouw nijverheid. Voorlopig wordt gedacht aan doorwer ken tot vijf graden vorst. De regeling voor het eerste jaar zal een experimenteel ka rakter dragen; de ervaring zal leren in hoeverre wijziging en aanpassing later no dig is, aldus de stichting, die ook over weegt regelematig technische aanwijzin gen te verstrekken. Lagere markt Het Damrak heeft maandag een goede neus gehad door zich afzijdig te houden met kooporders. Men wilde toen de ver dere ontwikkeling in Wall Street afwach ten. Welnu, de New Yorkse beurs gaf maandag aan het slot een zwakke tenden tie te zien, ook voor de Nederlandse hoofd fondsen, Dit vond gisteren zijn terugslag in Amsterdam, waar de meeste hoofdfond sen zich bij de opening beneden het slot- niveau van maandag stelden Kon. Olie bijvoorbeeld brokkelde verder af tot 169.20, tegen een voorgaande slotprijs van 170.80. De affaire in deze hoek was minimaal. Het enkele aangeboden stuk werd pas op het verlaagde niveau opgeno men. Juist hierdoor hecht de beurs niet veel waarde aan de koersdaling in de olie hoek. Men wacht rustig af. Philips min zestig cent op f 158.20 De Amerikaanse vraag in de Philipshoek bleef achterwege. Unilever een gulden lager op 182.30 AKU en Hoogovens hielden het been stijf. De rayon-aandelen lagen rond het slotniveau van gisteren op 498, Hoogovens een puntje lager op 615. VERHANDELDE FONDSEN 10 sept. 9 september Totaal 462 464 Hoger 175 (37,8%) 205 (44,2°/o) Lager 187 (40,5»/#) 166 (35,8%) Gelijk 100(21,7»/#) 93 (20,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U498—500 Hoogovens 615 gb Kon. Olie169 gb-169,50 Philips 158-15fL40 gl Unileverv ...v. 182— lol,50 Stemming: Vriendelijk. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U502—504 503'/» Hoogovens 616619 Kon. Olie169,50—169,70 169,40 Philips 158—158,30 158,— Unilever 182,50—183,40 183,30 Advertentie Abbekerk 10 200 m. z.w. Saigon n. Hongkong. Abida 10 v. Beira n. Abadan. Achilles 10 v. Antwerpen n Amsterdam. Acila 11 v. Liverpool te Belfast. Acmaea'10 v, Curasao n Puerto Miranda. Acteon 11 te Kingston verwacht v. Trinidad. Adonis 10 te Maracaibo. Aegis 10 v. Rotterdam n. Bremen. Alchiba 10 v. Djeddah n. Kuwait. Alcor 10 te Rotterdam. Alkaid 10 te Rotterdam. Alnitak 10 v. Las Palmas n. Santos. Alwaki 10 190 m. o. Aden n. Aden. Amerskerk 11 rede Colombo. Ammon 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Amstelmeer 10 225 m. n.w. Padang n. Chittagóng. Area 25 te Wellington verwacht. Archimedes 10 te Antofagasta Arendskerk 11 v. Calicut n. Aden. Arkeldijk 10 100 m. n.w Alexandrië n. R'dam. Atys 13 te Calcutta verwacht. Avedrecht lb 120 m. w.n.w. Gibraltar n. R'dam. Bali 11 te Rotterdam. Banggai 11 te Chittagóng verwacht. Billiton 10 v. Vancouver n. Portland. Breda 9 v.^Maias de Galvas n. Pperto Cortez Burl S. Watson 10 635 m. z.o. Sint Helena naar Philadelphia. Calt. Amsterdam 10 150 m. o. Gibralt. n. P. Said. Caltex Arnhem 10 te Bahrein. Ckltex Delft 9 v. Karachi n. Bahrein. Caltex Gorinchem 10 v. Brunsbüttelkoog naar Frederikshaven. Calt. Madrid 10 170 m. w.n.w. Sevilla n. Rastanura Caltex Naples 10 v. Kopenhagen te Halmstad. Caltex Pernis 10 v. Visagapatrtam n. Bahrein. Calt. Rotterd. 10 150 m. z.o. R. Fart. n. Rastanura Caltex Utrecht 10 v. Suez n. Bahrein. Camerounkust 10 v. Lobito n. Luanda. Camitia 10 400 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Camphuys 10 150 m. n.o. Beira n. Btira. Charis 9 28 m n.w. Bermuda n. Nassau. Chiron 11 te Gerogetown verwacht. Cinulia 10 780 m. z.w. Azoren n. Curasao. Cit. Serv. Vail. Forge 10 120 m. z. Kreta n P. Said. Congokust 1 lv. Antwerpen n. Amsterdam. Crania 10 te Liverpool. Dahomeykust 10 te Buchanan. Daphnis 9 v. Santo Domingo n. St. Thomas. Diogenes 9 v Manta n. Buena Ventura. Dorestad 9 350 m. w. Finisterre n. Curasao. Eemhaven 10 te Houston. Elizabeth Broere 10 700 m. n.o. Aden n. Aden. Esso Den Haag 10 te Rotterdam. Eumaeus 11 te Singapore verwacht. Fina Nederl. 10 100 m. w. Madagascar n. Abadan. Forest Lake 11 te Montreal verwacht. Fravizo 10 te Vallvik. Gaasterkerk 10 6 m. o. Daedalus n. Suez. Gabonkust 10 v. Douala, 12 te Lagos verwacht. Geeststar 10 te Santa Lucia. Goeree 10 155 m. z.z.w. Fremantle n. Fremantle. Graveland pass. 10 Kp. Verd eil. n. Amsterdam. Gulf Hansa 10 28 m. n.n.w. Perim n. Mena. Gulf Hollander 10 50 m. o.z.o. St. Vine. n. Mena. Gulf Itayilan 10 8 m. o. Ras Al Hadd n. Perz. G. Gulf Swede 10 200 m. z.w. Karachi n. Manilla, Hathor 9 15 m. n. Jamaica n. Belize. Helicon 9 v. Tripoli n. Piraeus. Hermes 11 te Puerto Liman verwacht. Holendrecht 10 v. Suez n. Karachi. Hollands Dreef 11 te Portland verwacht. Hollands Duin 10 te Portland. Hoogkerk 10 v. Lissabon n. Boulogne, razu 10 v. Tampico n. Corpus Christl. Isis 10 te La Guaira. Izalco 10 v. Talara n. Calflao. Jacob Verolme 11 te Callao verwacht. Jagersfontein 10 260 m. z. Tenerife n. Tenerife. Jason 9 v. Nickerie n. Mackenzie. Kalydon 10 in Para rivier n. Curasao. Karakorum 10 v. Bombay n. Chittagóng. Karossa 12 te Penang verwacht, kasimbar 10 v. Singapore n. Bangkok. Katelysia 10 te Curagao n. Cardon. Katsedijk 10 te Tampico. Keizerswaard 11 ten anker Tripoli. Kelletia 10 3.30 m. z.w. Accra n. Curasao. Kenia 10 340 m. n. Azoren n. Curagao. Kerkedijk 10 200 m. w. Landsend n. New York. Kermia 20 te Rotterdam verwacht. Khasiella 10 780 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Kinderdijk 10 v. Bremen n. Hamburg. Koningswaard 10 v. Stanlow te Ardrossan. Kopionella 10 500 m: n.o. Guadeloupe n. L'end. Koratia 13 te Dakar verwacht. Korenia 11 te Thameshavgn verwacht. Korovina 10 v. Nordenham te Hamburg. Kosicia 13 te New York verwacht. Kossmatella 11 te Point Fortin verwacht. Kreon 10 420 m. n.n.o. Azoren n. Willemstad. Kryptos 10 te Puerto Miranda n. Landsend. Ladon 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Langkoeas 10 50 m. z. Socotra n. Djibouti. Leiderkerk 10 58 m. z.z.w. South.ton n. Pt. Said. Liberiakust 10 te Dakar v. Bordeaux. Loosdrecht 10 v. Damman n. Kuwait. Loppersum 10 v. Le Havre n. Duinkerken. Masadam 11 te Galway verwacht. Maashaven 11 te Takoradi. Maaslloyd 10 60 m. n.w. Alexandrië n. Lissabon. Mainlloyd 10 v. Manilla n. Miri. Maron 10 te Bridgetown v. Georgetown. Mataram 10 320 m. n. Belem n. New Orleans. Mentor 10 320 m. n.n.o. Madeira n. Madeira. Merseylloyd 11 te Bremerhaven verw. v. Hamb. Merwede 10 45 m. n. Las Palmas n. Abidjan. Moh. Reza Shah 10 65 m. n.o Aarhus n. Nynash. Muiderkerk 9 v. Madras n. Calcutta. Musilloyd 9 v. Calcutta n. Penang. Naess Commander 10 v. Suez n. Mena. Naess Lion 10 25 m. w.z.w. Lissabon n. Banias. Naess Tiger 10 40 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Neder-Ebro 10 rede Lorenco Marques. Neder-Eems 10 v. Balboa n. Duinkerken. Nieuw Amsterdam 11 te New York verwacht. Nushaba 10 300 m. n. Paramaribo n. Charleston. Oberon 10 te Mobile. Oldekerk 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ommenkerk 10 v. Aden n. Port Sudan. Ondina 10 35 m. z.w. Lissabon n. Mena. Onoba 14 te Thameshaven verwacht. Ootmarsum 9 575 m. o.n.o. Newport News (best.). Oranjefontein 10 te Amsterdam. Overijsel 10 v. Amsterdam te Hamburg. Parthenon pass. 10 Mona Pass. n. Newport News. Pendrecht 10 v. Emden n. Rotterdam. Pericles 9 480 m. w.n.w. Azoren n. Sto. Domingo. Philidora 14 te La Skhirra verwacht. Philine 15 in Suezkanaal verw. n. Rotterdam. Philippia 14 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Pieter S. 01 15 m. n.o. Sandettie n. Swansea. Poolster 10 300 m. w.n.w. Colombo n. Djibouti. Prins der Nederlanden 10 v. Aruba n. Cartagena. Purmerend 10 v. Baltimore n. Curagao. Pygmalion 10 v. Famagusta n. Limassol. Radja 10 op Groot Bittermeer n. Port Said. Raki 10 v. Calcutta n. Chalna. Reza Shah the Great 11 te Puerto La Cruz verw Risa Paula 10 200 m. w. Jamaica n. Guayaquil. Roggeveen 10 v. Penang n. Port Swettenham. Rossum 10 v. Aruba n. Augusta (Sicilië). Rotterdam 10 100 m. n. Azoren n. Southampton. Sarpedon 9 30 m. w.z.w. Bermuda n. Curagao. Schielloyd 10 310 m. w. Sabang n. Colombo. Sepia 10 315 m. w.z.w. Bombay n. Menaa. Serooskerk 11 te Melbourne verwacht. Silindoeng 1 lte Zanzibar verwacht. Sinon 10 v. Philadlephia n. New York. Sinoutskerk 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Slamat 10 v. Antwerpen te Amsterdam, Sliedrecht 10 v. Singapore n. Shanghai. Soestdijk 10 80 m. o. Nantucket n. Antwerpen. Sommelsdijk 10 v. Rotterdam n. Bremen. Spaarnekerk 10 v. Manilla n. Hongkong. Stad Amsterdam 10 te Catania. Stad Delft 10 v. Lulea n. IJmuiden. Stad Gouda 10 170 m. z.z.w. Las Palmas n. Pepel. Statendam 10 v. R'dam, 11 te Le Havre n. N. York. Steven 10 te Antwerpen. Straat Banka 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Straat Frazer 10 v. Durbah*n. Singapore. Straat Magelhaen 11 te Yokkaichi verwacht. Straat Singapore 12 te Melbourne verwacht Tahama 10 rede Ravenna. Tamara 11 v. Genua n. Port Said. Telamon 10 230 m. w.n.w. Flores n. Antwerpen. Tjimenteng 11 te Lorenco Marques. Tjitjalengka 11 te Singapore verwacht. Togokust 10 v. Lagos n. Port Harcourt. Triton 9 700 m. z.z.w. Azoren n. Curagao Tweelingen 10 110 m. z.w. Stavanger n. Narvik. Ulysses 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Van Linschoten 10 4*80 m. w. Madagasc. n. Singap. Vasum 13 in Suezkanaal verw. n. Le Havre. Viana 11 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Videna 15 te Bandar Mashur verwacht. Vitrea 13 te La Skhirra verwacht. Vivipara 10 145 m. o. Masira n. Melbourne, Vlieland 10 v. Stanlow te Bowling. Vlist 11 te Londen. Waikelo 11 te Piraeus. Waingapoe 11 te Mogadiscio verwacht. W. A. Jones 10 650 m. n.o. Mombasa n. Ph.delph. Wieldrecht 10 v. Fremantle n. Tarakan. Woltersum 10 v. Hamburg n. Antwerpen. ROME (AP) Het personeel van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia dat reeds vijf dagen staakt om kracht bij te zetten aan zijn looneisen, heeft gisteren besloten ook de komende 48 uur niet te werken. De staking zou vandaag geëindigd zijn, maar vertegenwoordigers van het vliedend en het grondpersoneel eisten een verlenging van de staking met 48 uur, toen de onderhandelingen met de directie geen resultaat bleken te hebben gehad. Ongeveer 1800 notarissen uit 32 landen zijn sinds gisteren in Brussel bijeen voor het zevende congres van de internationale unie van het Latijns notariaat. wonorato 11 v Kuwait te Damman. Zaanland 11 te Las Palmas. zafra 10 100 m n.n.o Port Sudan n Mena. Zaria 10 45 m. n. Kp. Finisterre n. Tripoli Zeeland 10 te Toledo (Great Lakes). Zwijndr 10 500 m z.o. K. Farwell n. P. Churchill KLEINE VAART Adara 7 v. Amsterdam te Faroesund Aeneas 10 170 m. o. Algiers n. Tel Aviv. Alcetas 9 10 m. w. Lissabon n. Lissabon. Ank T. 9 v. Hamina te Zaandam. Areas 10 te Beachyhead n. Antwerpen. Bab T. 7 v. Sandhammern te Zaandam. Balticborg 10 te Sandetti n, Newport. Batavier-5 9 v. Jersey n Guernsey. Binnenhaven pass. 10 K. St. Vine. n. Casablanca Bloemgracht pass. 10 Texel n Helsinki. Borculo 10 v. Delfzijl te Middelburg. Carnissesingel verm. 10 v. Bordeaux n Runcorn. Coccinelle pass. 10 Ouessant n. Duinkreken. Dido 9 v. Amsterdam te Aalborg. Driebergen 10 dwars Ameland n Kage. Elsa pass. 10 Elbe-3 v. Yxpila n. Amsterdam. Erasmus 10 50 m. z. Genua n. La Spezia. Erasmussingel 11 v. P. Gentil te Le Havre verw. Gramsbergen 10 15 m. n.n.w. Villano n. IJsland Heemraadsingel 10 v. Bayonne n. Solvesborg. Heerengracht 9 250 m. z.o. Penmarch n. Fowey. Huybergen 10 dwars Cromer n. Kinglynn. Joost pass. 7 Kiel n. Karskaer. Jupiter 9 te Ouessant n. Barry. Kerksingel 11 v. Vlaardingen te Bayonne verw Labotas 10 v Algierg te Antwerpen Labrador 10 25 m. n.o Noordhind. n. Pt Talbot Leonidas 10 25 m. z. St Catharinapoint n R'dam. Maaskade 10 te Casquets n. Gothenburg. Mathilde pass. 10 Texel n. Londen, Mauritssingel 10 v. Folkestone te Gent. Midas 10 10 m. z. Malaga n. Lissabon. Mithras 10 25 m. z.w. Lissabon n. Tunis. Pasteursingel 10 te Dover n, Brest. Phidias 10 40 m. z. Athene n. Bremen. Philetas 9 v. Amsterdam te KJöge. Sporonia verm. 10 v. Londen n. Duinkerken. Stella Maris 10 dwars Borkumrif n Doetinchem Strabo 9 v Bilbao n. Vigo. Taras'pass. 10 Borkumrif n. Amsterdam. Tjamme 8 v, Caen te Southampton. Urkersingel 1 lv. Rio Grande te Londen verw. Wester-Eems 10 te Dudgeon n. Newcastle. Westersingel verm. 10 v. Rotterdam n, Rouen. Wilpo 9 v. Karskaer n. Haukipudas. IJselhaven verm. 10 v. Safi n. Le Havre. SLEEPVAART Barentsz Zee 9 300 m. n.o. P'maribo n. P. Harcourt Clyde 8 v. San Juan n. Azoren. Groningen 10 nog te Amsterdam. Help 11 werkzaam wrakopruiming te IJmuiden, Humber 7 v Curagao n. Cotonou. Ierse Zee 9 500 m z.o. Manilla n. Honolulu. Loire 9 200 m. o. Trinidad n. Houston. Maas 9 te Pointe Noire. Mississippi 9 v. Port Said n. Marsa el Brega Nestor 11 10 m. n. Terschell. lichten wrak WR 47, Octopus 11 10 m. n. Tersch. lichten wrak WR 47, Poolzee 10 te Milfordhaven v. Middlesbrough Rode Zee 9 te Honolulu v. Freeport (Bahama's) Stentor 11 te Harlingen (werf). Tasmanzee 7 v. Bombay te Kuwait. Thames 9 300 m. o. Aden n. Marsa el Brega. Titan 11 gestationeerd in Engels Kanaal. Utrecht 10 nog te IJmuiden. Willem Barendsz 10 300 m. w. Bombay n. Brisbane (Australië) met zuiger. Zeeland 3 v. Brisbane te Newcastle N.S.W. Vorige slotkoers A'da— Rubber. 108 H.V.A 150 Va A.K.U 499% 127,10 Hoogovens 614 Philips Gem. Bez. 158,50 Unilever 182,30 DordtSche Petr. 7851/i K Ned. Petr. Mij. 169,15 Holl. Am. Lijn 132% K.L.M 45,50 K.N.S.M 152 Ned. Stoomv. Mij. 140% Ommeren, Phs. v. 252% Scheepv. Un. Ned. 138% 200,— 114,50 232,— 488, Ver. Bezit v. 1894 139, Amsterd. Bank 389 Ned. Handel Mij. 368 Rotterd. Bank 358 Twentsche Bank 328% Albert Heijn 660 b Amstel Brouwerij 438 Berkel's Patent 264% Bols 995 Bührm./Tetterode 728 Fokker 358 Ford 910 Gelder Kon. Pap. 255 Gist Spir.f. Kon. 370 Van der Heem 290 Heinekens Bier 469 Hoogenbosch Sch, 320 Indola 485 Kon. Zout-Ketjen 801 Müller Nat. Bezit 315% Ned. Kabelfabr. 486 Philips Pref 60,20 Stokvis 182% Thomassen Dr. 821 Ver. Machinefabr. 238 Wessanen 458 Wilton Fijenoord 292V4 Zwanenberg-Org. 940 Billiton Mij. II 410% Aluminium Ltd. 26% American Motors 19»/s Anaconda 50Vs Bethlehem Steel 33% Cities Service.... 667/s General Motors 76% Kennecott Copper 74% Republic Steel 42Vs Shell Oil 47 U.S. Steel 56 Gedane noteringen. (Vérstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET De köersa f brokkeling' van de laatste da- gen heeft zich gisteren in Wall Street niet voortgezet al zag het er in het begin wel naar uit Voor de ommekeer zorgden de spoorfondsen, waarin plotseling een zeer geanimeerde stemming ging heersen. Zij werden gevojgd door motors en staalwaar- den. De stimulans was het bericht dat pre sident Kennedy's voorstellen inzake be lastingverlaging door de begrotingscom missie van het Huis van Afgevaardigden was goedgekeurd. Winsten maakten ook nón-ferro's, rubbers en „drugs". Olies en chemische waarden waren verdeeld tot lager. De omzet beliep 5.32 miljoen shares tegen 5.03 miljoen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 737.43 (+4.51), Spoorwegen 172.09 (+1.31); open bare nutsbedrijven 143.60 (+0.21). H. J. Reesink en Co heeft blijkens het verslag een exploitatiewinst behaald van 2.15 (v.j. 2,95) miljoen. De winst na af schrijvingen en belasting bedraagt 982.114 1,3 miljoen). Aan de reserves en voor zieningen wordt 130.000 600.000) toege voegd. Zoals bekend wordt het dividend verlaagd tot 9 percent (v.j. 10 percent, waarvan 2 percent uit de reserves). Over de vooruitzichten zegt het verslag dat de omzetten uit voorraad in de eerste drie maanden van 't nieuwe boekjaar met ruim 7 percent zijn gestegen. De directie verwacht een verdere stijging van de kos ten, terwijl de concurrentieverhoudingen een verdere druk op de marges zullen uit oefenen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13