Maatregelen bepleit tegen wereld-overbevolking bondig TRESLONG DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO urn... GOED VOORW en A0_.G EiifijLD A Dr. Jan Schouten overleden Socialistische Internationale Dodelijk verkeersongeval in Heemskerk Eis van fotografen afgewezen Vragen over bewapening van schildwachten Kind verdronken in boorput A.R .-voorman drukte jarenlang zijn stempel op de politiek van zijn partij Eis acht maanden tegen student Weinig verandering '•JMiiiti. sa NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 Een vreemdeling kan 't amuseren in U W stad eens fijn te souperen een jloorshow te zien of te dansen misschien moet U daarvoor eerst emigreren? .m I# 0 I# ït i# m sa n S# 0 m 0 h I# j§ 0 m Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Voor gi witte tanden. Eonde WERKRAPPORTEN ai |1 3 s Oieo:ca:6Sica De deelnemers aan de Socialistische In ternationale in Amsterdam hebben giste ren gesproken over de verdeling van de welvaart In de wereld. Halvard Lange, de vroegere Noorse minister van Buitenland se Zaken, leidde dit onderwerp in met een beschouwing over de groei van de wereld bevolking en de kloof tussen de geïndus trialiseerde landen en de ontwikkelings landen. Hij bepleitte een onderzoek naar de in de wereld aanwezige hulpbronnen. Voorts zal de regeringshulp gebracht moeten wor den op één percent van het nationale in komen per geïndustrialiseerd land. Het systeem van de gebonden hulpverlening moet overboord gezet worden. Over het wereldbevolkingsprobleem zei Lange dat. de wereldbevolking nog vóór De 92-jarige nestor van de Belgische socialisten, Camille Huysmans, is een aandachtige toehoorder op het con gres van de Socialistische Internatio nale in Amsterdam. het einde van deze eeuw verdubbeld zal zijn. Geboorteregeling achtte hij daarom een urgente noodzaak. De Indiase mevrouw Shakoentala Pa- ranjpye verklaarde dat de huidige midde len voor geboortebeperking onvoldoende zijn voor de ontwikkelingslanden. Zij meen de dat sterilisatie de beste methode is. De Nigeriaanse socialistenleider McEwen toonde Zich huiverig voor bilaterale hulp. Hij vond dat de ontwikkelingslanden meer op eigen benen moesten staan. Bo vendien moeten deze landen niet gebon den zijn aan de landen die hun hulp ver strekken. De vice-voorzitter van de socialistische partij van de Verenigde Staten. Samuel Friedman, ried de Arabische landen aan een voorbeeld aan Israël te nemén wat betreft hun economische ontwikkeling. Hij hekelde de Engelse, Amerikaanse en Ca nadese steun aan de Arabische landen in het midden-oosten, die tegen Israel wordt gebruikt. Het Britse parlementslid Margaret Her- bison bepleitte een uitwisseling van hulp tussen de ontwikkelde en onderontwikkel de landen. Nagenoeg alle naar voren gebrachte pun ten werden opgenomen in een ontwerp resolutie. Vrede en veilighed Over het onderwerp „Vrede en Veilig heid hebben nog vele afgevaardigden het woord gevoerd. Vertegenwoordigers van de socialistische partijen uit Japan, Span je, Canada en de Verenigde Staten zeiden volledig te kunnen instemmen met de door Harold Wilson aangegeven richtlijnen. De Japanner Eki Sone waarschuwde te gen „het Chinese gevaar". Men is er in China nog altijd van overtuigd dat een oorlog onvermijdelijk is en daarom zal de hele wereld zich teweer moeten stellen te gen kernbewapening van dit land. Sone vroeg echter wel een positieve benadering van het probleem China. „Het is een onderontwikkeld land, dat geholpen moet worden. Wij moeten China niet uitstoten, maar het opnemen in onze gemeenschap en erkennen als lid van de V.N. De Spaanse socialist Rodolfo Lloplis deed een aanval op generaal Franco en vroeg om steun bij de bestrijding van de dictatuur in Spanje. Namens de Deense socialisten sprak pre mier Jens Otto Krag. Hij vroeg stopzetting van de wapenleveranties aan Zuid-Afrika en bepleitte steun aan de zwarte bevol king van dat land via de Verenigde Na ties. Pressie op Zuid-Afrika zal volgens hem vergezeld moeten gaan van een positief streven om de blanken in dat land er van te overtuigen dat zij op de verkeer de weg zijn. De Duitse defensie-ejpert Fritz Erler verklaarde dat in onderhandelingen met Rusland geen rekening gehouden moet worden met de ogenschijnlijke Russische toenaderingspogingen. „Wij moeten niet gedwongen wordeft concessies aan de Rus sen te doen Zonder er Russische conces sies voor in de plaats te krijgen." De leider van de Britse Labourparty, Harold Wilson achtte de tijd nog niet rijp om Oe Thant te verzoeken het initiatief te nemen voor een eigen ontwapenings plan. Ónder luid applaus verklaarde Wilson, dat er in de NAVO „geen plaats is voor dictators." Hij hoopte dat bij het volgen de congres van de Socialistische Interna tionale Spanje bevrijd zal zijn van het Franco-regiem. Advertentie tekening HOEVE Alexander Poli vr UV, ml VUL VJi, <Mo rïT s Ha p» ËjkJ K In Heemskerk hebben dinsdag drie ver keersongevallen plaatsgevonden, waarvan een met dodelijke afloop. De aanrijding met de trieste afloop ge beurde op do Rijksstraatweg nabij de Mar- quettelaan, waar de 67-jarige heer M. Kuenen op z'n fiets de Rijksstraatweg overstak, zonder hierbij op het verkeer te letten. Hij werd gegrepen door de wagen van de heer A.R., die uit Castricum nader de. Zwaar gewond werd de heer K. naar het Roode-Kruisziekenhuis overgebracht, waar hij, kort na aankomst, aan de opgelopen verwondingen bezweek. Bij de andere twee aanrijdingen deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; de materiële schade was vrij aanzienlijk. Een ongeval van geheel andere aard overkwam de vijfjarige Erica B. Het meis je, dat achter de zelfbedieningszaak van de firma N. speelde, kreeg door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak een zware deur van een koelcel op zich. Het kind is met ernstige kwetsuren in het Rode Kruis- ziekenhuis opgenomen. De president van de rechtbank in Den Haag heeft, uitspraak doende in het korte geding dat zes fotografen hadden aanhan gig gemaakt tegen het bestuur van het Bedrijfschap voor het Fotografisch Be drijf, de door deze fotografen gevraagde voorzieningen geweigerd. De fotografen hadden de president ver zocht het bedrijfschap te gelasten een re ferendum te laten houden over het voort bestaan van het schap of aan de fotogra fen het adressenmateriaal te laten ver strekken, waardoor de fotografen zelf dit referendum konden laten houden. Het Tweede Kamerlid de heer Lank- horst (P.S.P.) heeft de minister van De fensie gevraagd, of het juist is, dat bij een of meer kazernes in ons land dienst plichtigen, die nog nimmer schietoefenin gen met de UZI-pistoolmitrailleur hebben gehad, desondanks met zulk een scherp geladen wapen als schildwacht moeten fungeren. Indien dit zo is, acht de mi nister dit dan niet in hoge mate onver antwoordelijk en in strijd met de inhoud van zijn antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Wierda, zo wil de heer Lankhorst weten. Hij vraagt tenslotte, of de minister in dat geval bereid is zijn in het antwoord aan het Kamerlid Wierda bekendgemaakte instructie aan de bevel hebbers zodanig aan te vullen, dat ook aan deze gevaarlijke situatie een einde komt ■c fw W fc o*- Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De 300 Spartanen", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met het ijzeren masker", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Het proces", 18 j. Vandaag 14.30 u.: „Van de regen in de drup", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van de kalief", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Verrader in opdracht", 14 j. Donderdag 20 u.: ,,'s Nachts langs de trottoirs", 18 j TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken ujt de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 uur. Prentenkabi net: Etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tol en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foónplatenconcert van 21-22 u.: Soler en Bréval. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Verlengd. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. Bloemenbeuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstra at/Spa a me Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Bennebroek, vandaag 18 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 september). WOENSDAG 11 SEPTEMBER City, 20 u.: „55 dagen in Peking" (gepro longeerd). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tót 17.30 uur Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd) DONDERDAG 12 SEPTEMBER City, 20 u.. „55 dagen Peking". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Cultureel Centrum 14 u.: mejuffrouw A. Macintosh spreekt vuor Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. Op het; terrein, van dë Nederlandse-Aard olie Maatschappij in Slikkerveer is de 7- jarige Willem van Weenen in een boorput mét water" gevallen eri verdronken. De jon gen was met een vriendje op het terrein aan het spelen. Toen hij zich voorover boog om een stok te pakken, die hij in een van de putten had laten vallen, viel hij in het ongeveer 1,70 meter diepe water. Hét vriendje liep naar huis, waar hij zijn moe der vertelde wat er gebeurd was. De va der is direct naar het terrein gegaan en heeft het jongetje uit de put gehaald. Het was toen reeds overleden. Advertentie uitgebreide SPIJSKAART on b. KI PETEN bed. inb. v dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE HIL L E G O M \jó res: 02520.5347! V s WOENSDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theatei. 19 en 21.15 u.: „Tus sen nacht en morgen". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". ,'Eén voorstelling). DONDERDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater. 20 u.: Tpneelvoór-1 stelling. (Rooie Sien) Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". (Eén voorstelling). (Van onze parlementaire redacteur) Maandagavond is de voormalige leider van de Anti-Revolutionaire Partij, dr. Jan Schouten, in zijn woning in Rotterdam na een langdurige ziekte overleden. dr. Schouten, is tachtig jaar geworden. Velen in zijn naaste omgeving wisten al geruime tijd, dat zijn gezondheid meer en meer achteruit ging. Voor hen is het heen gaan van dr. Schouten niet onverwacht ge komen. Niettemin is zijn verscheiden voor de A.R.-partij een verlies. Zij betreurt in hem een persoonlijkheid, die erin is geslaagd, gedurende lange tijd zijn stempel te druk ken op de anti-revolutionaire politiek. Niet ten onrechte stelden de Anti-revolutionai ren hem op één lijn met hun twee andere grote mannen, Kuyper en Colijn. De kennis, die nodig was voor het ver vullen van zijn latere functies, heeft hij zich door zelfstudie'in zijn vrijë tijd eigen gemaakt'. Hij Was een onverzettelijke Cal vinist. Slechts de gereformeerde beginselen, waarop hij zijn politieke overtuiging ba seerde, betekenden voor hem het laatste woord. Van zijn onafhankelijkheidsgevoel en vrijheidsliefde gaf hij ook vooral tij dens de oorlogsjaren blijk. Destijds heeft zijn vertrek uit de leiding van de partij en uit de Kamer de Anti Revolutionairen voor grote problemen ge steld. Zijn opvolgers, dr. W. P. Berghuis als voorzitter en dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot als fractieleider, zijn anders dan hij zelf ooit is geweest. Er leeft dan ook in sommige A.R.-kringen een heimwee naar „het geluid van Schouten", maar anderen zijn van mening dat men niet teveel naar het verleden mag kijken, maar zijn poli tiek beleid moet afstemmen op de vraag stukken, die zich thans voordoen, vraag stukken die anders zijn dan de problemen, die in Schoutens tijd de aandacht vroe gen. Onder hun invloed verjongt zich het anti-revolutionaire denken en krijgt het een meer open karakter. De beginselen, waarop zij zich baseren, zijn echter geen Onderscheidingen. Benoemd is tot officier in de Orde van Oranje-Nassau mr. H. van der Sluijs, hoofdinspecteur A bij de Verzekeringskamer te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau H. van Rooijen, hoofdcontroleur A van 's rijks belastingen te Vlissingen. Hoogleraar. Dr. ir. M. J. Brabers is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft om on derwijs te geven in de technische corrosie. Prof. Brabers is thans werkzaam bij het studiecentrum voor kernenergie te Mol in België. Directeur. Het bestuur van de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer te Utrecht heeft de 51-jarige heer L. C. F. Wunder uit Den Haag benoemd tot direc teur. De nieuwe V.V.'V.-directeur is op het ogenblik nog verbonden aan de K.L.M. in Den Haag. Hoofdconservator. B. en W. van Am sterdam hebben de heer B. Haak benoemd tot hoofdconservator van de gemeentemu sea. De heer Haak maakt sedert 1954 deel uit van de wetenschappelijke staf van het Rijksmuseum in Amsterdam. Duitse inbrekers. De rechtbank in Arnhem heeft drie Duitsers veroordeeld wegens het plegen van een 35-tal inbraken in het oosten van ons land. Een 29-jarige bloemenhandelaar en een 33-jarige buizen legger kregen twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Een 35-jarige bouwvak arbeider werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Als het drietal zijn straf in ons land heeft uitgezeten, zal het ook in Duitsland terecht moeten staan voor een daar gepleegde reeks inbraken. Vlootbezoek. Bij herdenking van het 100-jarig bestaan van de Nieuwe Waterweg zullen van 20 tot 23 september aan de Parkkade in Rotterdam de volgende sche pen liggen: het vliegkampschip „Karei Doorman" de jagers „Overijsel", „Holland" ..Rotterdam", en „Drenthe", het fregat „De Zeeuw" en de onderzeeboten „Zeehond" en Zeeleeuw". De Britse marine zal ver- vertegenwoordigd zijn door de kruiser Tiger", de bevoorradingstanker „Tide- spring" en door de onderzeeboten „Oracle" en „Totem". Koninklijke belangstelling. De ko ningin is voornemens op vrijdag 27 sep tember in het RAI-gebouw te Amsterdam de ochtendbijeenkomst van de Nationale Woningraad ter gelegenheid van het gou den jubileum van de Algemene Bond van Woningbouwverenigingen bij te wonen. Advertentie De doeltreffende tandpasta voor het hele gezin De officier van Justitie bij de rechtbank in Maastricht heeft tegen een 22-jarige student uit Tilburg acht maanden gevan genisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist Een doör de student bestuurde auto was op 7 september van het vorige jaar met grote snelheid tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. Drie men sen die bij de student in de auto zaten, kwamen om het leven. De chauffeur van de vrachtwagen werd zwaar gewond. De student kreeg vrijwel geen letsel. 8W5 6-7. In de troonzaal stond een grote, zware troonzetel. Die was gemaakt van kostbaar hout en dure zijde, en helemaal verguld. Een indrukwekkend meubel, maar wel wat groot voor een klein koninkje als Z.M. Wiromar, met z'n korte beentjes, Daarom kwam er dan ook altijd een aparte lakei, de Hofstoofdrager. Die bracht een stoof mee en zette die vlak voor de troon. AIS JE JE INDENKT, DAT UIT Dig NlETlöE ^PITTEN, REUZE ROMPOENEN "(GROEIEN! ER (S NIETS HEERLIJKER DAN ZELFIN6E MAAKTE POMPOENEN METPANNEKOE KEN - HA - ZO. DAT IS DE IMTSTE PIT /60ED, DAT JE ER NIET MEER HEST, POLLE." IK SEN ZÓ VOL -©PIB COPIHMGIN andere dan die waaraan dr. Schouten zijn kracht ontleende. Johannes Schouten werd op 12 augus tus 1883 in Maassluis geboren. Hij genoot lager onderwijs en was tot 1903 werkzaam in de bloemisterij. In 1908 behaalde hij door zelfstudie de akte m.o. boekhouden. Hij werd in 1916 lid van de gemeente raad van Rotterdam en bleef dit met een korte onderbreking tot 1931. Van 1925 tot 1927 was hij wethouder van Financiën van de Maasstad. In 1917 werd hij lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, in oktober 1918 kwam hij in de Tweede Ka mer. In 1920 werd hij benoemd tot direc teur van de n.v. Rotterdamse Boazbank. Tijdens de bezetting werd hij in 1942 ge arresteerd, maar spoedig vrijgelaten. In 1943 namen de Duitsers hem wederom ge vangen. Via Scheveningen en Haren werd hij naar Sachsenhausen vervoerd. Toen dit kamp werd geëvacueerd, is hij op trans port gesteld naar Mauthausen, waar hij door de Amerikanen werd bevrijd. Na de bevrijding van ons land hervat te de heer Schouten zijn politieke loopbaan Hij werd in 1946 wederom gekozen als lid van de Tweede Kamer, waarna hij tevens voorzitter weid van de Anti-revolutionaire fractie, die "hij vóór de oorlog ook reeds enige jaren had geleid. De heer Schouten was in die jaren lid van het College van Rijksbemiddelaars, vice-voorzitter van de Centrale Commissie voor de Statistiek, di recteur van de Verenigingen voor Hoger Onderwijs op Gereformeerde Grondslag en voorzitter van het Centraal Comité van Anti-revolutionaire Kiesverenigingen. In 1950 werd hem het ere-doctoraat in de rechtswetenschappen verleend door de Vrije Universiteit te Amsterdam. Bij de verkiezing van 1956 stelde dr. Schouten zich niet meer herkiesbaar. Kort tevoren bad hij zich reeds teruggetrokken als voor zitter van de A.R.-partij. Van 1956, LOt 1958 is hij daarna lid ge weest van de Raad van State. Dr. Schouten was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en groot-officier in de orde van Qranje-Nassau. (Het is de wens geweest van dr. J. Schouten dat aan zijn overlijden pas na de begrafenis ruchtbaarheid zou worden ge geven. Nu een landelijk ochtendblad deze wens niet heeft geëerbiedigd, is er geen aanleiding meer de mededeling van het overlijden nog uit te stellen. Redactie). Het K.N.M.I. deelt mee: Ten noorden van Nederland is een rug van hoge luchtdruk tot ontwikkeling ge komen. Deze strekt zich uit over Enge land en Zuid-Scandinavië. In de Golf van Biscaye ligt daarentegen een lagedrukge bied, waarvan de wolkenvelden tot over onze omgeving zijn doorgedrongen. Plaat selijk valt hieruit wat lichte regen. Het ziet er naar uit, dat het lagedrukgebied ook morgen het weer hier te lande zal beïnvloeden. In verband hiermee zal ook dan plaatselijk wat regen kunnen vallen. Belangrijke veranderingen in de tempe ratuur zijn niet te verwachten. Maximum-temperaturen w v -- binnen- en buitenland. a. Neerslag: laatste 24 uur. cS Den Helder zwaar bew no 17 0,8 Ypenburg regen nno 19 0,1 Vlissingen zwaar bew. nno 18 0 Eelde half bew. ono 19 0 De Bilt zwaar bew. windst 19 0 Twente zwaar bew. ono 20 0 Eindhoven zwaar bew. windst 18 0 Zd-Limburg half bew. O 20 0 Helsinki regen z 17 16 Stockholm licht bew. zw 16 0,4 Qslo onbewolkt windst. 17 5 Kopenhagen onbewolkt wnw 17 0 Aberdeen zwaar bew. wzw 16 0 Londen regen nno 18 0,4 Amsterdam licht bew. nnó 18 0 Brussel geheel bew. windst. 19 0 Luxemburg half bew. no 18 0 Parijs zwaar bew. no 18 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 24 0 Grenoble mist windst. 22 0 Nice half bew. nnw 21 0 Berlijn onbewolkt ono 19 0 Frankfort onbewolkt ono 21 0 München onbewolkt ozo 20 0 Zürich mist windst. 19 0,2 Genève licht bqw. wzw 21 0 Locarno mist windst. 22 0 Wenen onbewolkt windst. 20 0 Innsbruck mist windst. 22 0 Belgrado onbewolkt wzw 23 0 Athene onbewolkt windst. 31 0 Rome licht bew. windst. 26 0 Ajaccio half bew. ono 25 0 Madrid regenbui zw 25 0,1 Mallorca half bew. ono 27 0 Lissabon zwaar bew. wnw Advertentie fleehts 15 cent Donderdag 12 september Zon op 6.08 uur, onder 19.04 uur. Maan op uur, onder 16.34 uur. Maanstanden 17 sept. 21.51 uur nieuwe maan. 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag II september Hoog water 9.14 en 21.48 uur. Laag water 4.38 en 16.59 uur. Donderdag 12 september Hoog water 10.35 en 23.20 uur. Laag water 5.42 en 18.19 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2