Westduitse lezers prefereren de werkelijkheid boven fictie VERKOUOHEIO coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex °°ldrex ■■nnpiH 1 1 BUMA gaat straffer optreden tegen ontduikers auteurswet het unieke 2-laagstablet Volksontwikkeling geen hobby maar urgente noodzaak DE PROGRAMMA'S Verdachte voorkeur voor nazi-mémoires verdrijft verkoudheid radicaal Brits schrijver in Rusland overleden Bijna een miljoen voor het U.S.O. Cleopatra te duur voor Scandinavië KAB en NVV gaan samen in de ether Onbevredigend klankbeeld Prinsjesdag en miljoenendans WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 9 Enorme vraag naar informatieve boehen een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij Concert voor honderd metronomen Gaudeamus-muziekweek NCC bepleit opstelling van „Cultuur' programin geest van de sportnota Raffalt bij première van „De opvolger" m W nabeschouwingen ^Onzichtbare muur' zichtbaar gemaakt De radio geeft donderdag HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. Koningin Juliana woonde „Quadrille" bij T elevisieprogramma Expositie Toulouse Lautrec Museumbezoek gestegen Dossiers en protocollen van het proces tegen Jeanne d'Arc zouden vroeger al leen historici en misschien ook een en kele toneelschrijver geïnteresseerd heb ben, zoals Schiller en Shaw die de ge schiedenis van de „maagd van Orleans" in een toneelstuk behandeld hebben. Vandaag de dag vinden zij, in een pocketeditie samengebracht, in Duits land vele lezers. Duitse uitgevers van pocketboeken, zoals „Deutscher Taschenbuch Verlag" en „Fischer" doen documenten-series verschijnen, zowel over de Middeleeuwen als uit het jongste verleden. Typerend voor de (ietwat verdachte) voorkeur van het lezend publiek is echter dat b.v. het „dagboek" van Höss, de com mandant van Auschwitz, dat in zo'n serie verscheen, binnen" korte tijd vele oplagen beleefde. Dit geldt ook voor „De vonnis sen van Neurenberg", „Laatste brieven van ter doodveroordeelden van 1939/45", „Als gevangene van Stalin en Hitier". „De traditie van Silezië van 1945/46"; ,.De Sovjetmens" om enkele titels van de grote reeks .vaak lijvige pocketboeken te noemen, waarin-hnen ook „Duitse rede voeringen en oproepen". „Meesters van de Duitse kritiek", „Proclamaties der Vrijheid" vindt. De verzamelde werken van Goethe verschijnen thans als pocket boek, evenals een kunstgeschiedenis van alle volken, die ook studenten die slecht bij kas zijn, arbeiders, ambtenaren e.a. zich voor een spotprijs kunnen aanschaf fen. Onverzadigbaar BOEKHANDELAREN berichten, dat de opmars van het pocketboek nog in volle gang is en de markt bij lange na niet verzadigd. Zuiver natuurwetenschappelij ke zakboeken zijn bij de naar kennis dor stende leken uit alle delen van de bevol king evenzeer in trek als werken, die zich met kernfysica, met ruimtevaart e.d. be zighouden. Van de ruim 6500 titels van de in Duitsland verschenen pocketboeken (met 275 miljoen verkochte exemplaren) is echter begrijpelijkerwijs het overgrote deel belletrie. DAT UIT de keuze van de lezer kan wor den afgeleid dat hij meer en meer af stand doet van de amusementsroman en de voorkeur geeft aan ongeschminkte werke Advertentie Altijd heeft ledereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex Is. hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het Is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). lijkheid bewijst bijvoorbeeld een bestseller als „Soweit die Füsse tragen" van Martin Bauer, de beschrijving van een ontsnap ping uit Siberië. De informatieve werken nemen al meer dan de helft van alle nieu we uitgaven in. IN DE DUITSE -openbare bibliotheken die bij elkaar 9,3 miljoen boeken tellen, hebben de zakboeken hun positie eerst moeten veroveren. De gebrocheerde boek jes, die na veelvuldig gebruik gauw uit elkaar vallen zijn niet bijster geschikt om uitgeleend te worden. Toen men echter de statistieken eens bestudeerde, stelde men vast, dat de belangstelling voor pocketboe ken over speciale onderwerpen niet alleen groeiende was, en dat mooi-gebonden ro mans vaker worden uitgeleend dan de vaak ietwat haveloze documentaire pocketboeken, maar tevens, dat de afzet van de in de boekerijen en bibliotheken verlangde belletristische werken in geen Archibald Johnston, een Britse journa list en schrijver, die zich sinds het eind van de oorlog in de Sovjet-Unie bevindt, is maandag in de ouderdom van 69 jaar overleden. Johnston was in de oorlog redactedr van een Engels-talig weekblad, The British Ally. Hij besloot in "de Sovjet-Unie te gaan wonen na de verschijning van zijn boek waarin hij de Britse regering van dub belhartigheid tegenover de Sovjet-Unie beschuldigde. De gemeentelijke subsidie voor het Utrechts Stedelijk Orkest is voor 1 sep tember 19611 september 1962 berekend op 576.782,88. De rijkssubsidie over dit boekjaar is vastgesteld op 408.344,De exploitatierekening van het U.S.O. sluit met een batig saldo van bijna f 6.000, ^iift^eidridiciil In Bilthoven is maandag de vijftiende Internationale Muziekweek van Gaudea mus begonnen. De hoofdschotel wordt ge vormd dooi' de dagelijkse analysecursus onder leiding van prof György Ligeti Daarnaast zijn er drie lezingen en drie concerten. Zaterdagmiddag is er boven dien een zogenaamde „prominentenont vangst"" in de VARA-studio in Hilversum Na het concert van vrijdagavond bieden B. en W. van Hilversum een. ontvangst aan. Tijdens deze muziekweek zal de pre' mière worden gegeven van een curiosum. „Poème Symphonique" voor honderd me tronomen van prof. Ligeti. Rudolf Wittner uit Isny (Allgau) stelde hiervoor de metro, nomen beschikbaar. Gedurende deze week is op 't terrein van „Huize Gaudeamus" een tentoonstelling te bezichtigen van uitgaven van hedendaagse muziek. enkel opzicht vergeleken kan worden met de verkoop van pockets. Romans worden dus uitgeleend, pocketboeken gekocht. OVERIGENS is in de bondsrepubliek ge bleken, dat alle bibliotheken, in tegenstel ling tot de bioscopen en schouwburgen, bestand zijn tegen de concurrentie van de televisie. De Duitse lezer is gepakt door een golf van nieuwe zakelijkheid". Dit is niet, zoals vlak na de esjrste wereldoor log, een stijlrichting, maar een fundamen tele instelling. Deze is trouwens net bezig ook op haar wijze de letterkunde te ver overen. In een nieuwe pocketserie van Ull- stein worden werken van de wereldlitte ratuur zoals „Napoleon" van Grabbe en „De Wevers" van Hauptmann gebracht voorzien van diepgaande documentatie over de historische en culturele en sociale achtergrond van deze werken, iets, dat on getwijfeld tot nieuwe gedachtenwisseling en discussie aanleiding zal geven. De kostbare film „Cleopatra", waarin Elizabeth Taylor en Richard Burton de hoofdrollen spelen, zal in Zweden niet ver toond worden, omdat de kosten te hoog zijn. Dit is verklaard door een woord voerder uit de kringen der bioscoopexploi tanten. Hij voegde hieraan toe, dat de film om dezelfde reden evenmin in De nemarken en Noorwegen vertoond zou wor den. De Finse filmliefhebbers krijgen misschien een kans indien de Verenigde Staten met een subsidie afkomen. De V.A.R.A. en de K.R.O. gaan in een serie van acht radio-uitzendingen getiteld „Verbonden in één koers" aandacht wijden aan het gezamenlijk actieprogramma van het N.V.V. en de K.A.B. Deze uitzendingen, die plaats hebben op zaterdagen in de periode van begin oktober 1963 tot half januari 1964, zullen door beide omroepen beurtelings voor de microfoon worden gebracht. In een aparte inleiding op zaterdag 21 sfeptember zullen de heren drs. D. Roemers en J. A. Middelhuis als verbondsvoorzitters hun visie geven op de Troonrede en op de Miljoenennota. John Leddy en Helen van Meurs in een scène van „De koele vrouw" van Jan Blokker, welk stuk donderdag middag door de AVRO-televisie in het vrouwenprogramma zal worden uitgezonden. Het spel zal worden toe gelicht door mevrouw R. Swelheim- de Boer, psychiater en sueksuologe in Amsterdam, de spelregie heeft Adel- heid v. d. Most, de camera-regie Ger Roos. Ter herdenking van het vijftienjarig Destaan van het Nederlands Cultureel Centrum is in het Rijksmuseum te Am sterdam een bijeenkomst gehouden. Dr. A. de Koning, voorzitter van de Ver eniging N.C.C., herinnerde er in een r.ede aan dat met de oprichting van het N.C.C. een door de tijd geboden daad werd gesteld en aan een objectief gebod werd gehoorzaamd. „Volksontwikkeling in de ruime zin van het N.C.C. is. geen iefhebberij, doch een urgente zaak van iet hoogste algemeen belang". De klem van deze noodzaak en van die opdracht geldt nog. De noodzaak is af te lezen uit de feiten: de vijfdaagse werk week, verruiming der vakanties, intensi vering van het verkeer, massaler en ge makkelijker mobiliteit, de ingewikkeldheid en derhalve ook kwetsbaarheid van onze samenleving door de voortschrijdende automatisering. Het nerveuzer levenskli maat. De compenserende factor van de vrije tijd is uit hoofde van geestelijke ge zondheid onmisbaar. Komende tot de op dracht sprék dr. De Koning over wat „existentieel aan de gang is." Voorts wees hij op de vernieuwingsbeweging der ka tholieke kerk, de oecumenische beweging, de Wereldraad van kerken en de bemoei ingen van de UNO. „Door al deze bewe gingen heen gaat hoe langer hoe meer de vraag naar een brede volwaardige positie, ve humaniteit een beslissende rol spelen.' Dr. De Koning besprak voorts het werk program, dat „blijft veronderstellen de vrijheid van een eigen ontwikkeling naar eigen aard." Vrije ontplooiing Het culturele werk zoekt de vrije ont plooiing van normale mensen in hun ei gen vrije tijd en wil de verantwoordelijk heid daarvoor volledig in handen van de mensen zelf leggen, en bij de groepen die van onderop gevormd worden. Het gaat om vrije zelfwerkzaamheid van zelf, standige groeperingen. Wat nu vaststaat, is, dat het NCC sa, men met NJG (Nederlandse jeugdgemeem voor gewestelijke cultuur) in het drie- besturen-overleg de komende jaren met waakzame inspanning streven zal naar een gezonde en zinvolle taakverdeling en samenwerking tussen alle strevingen, die het menselijk welzijn behartigen. Verlanglijst Ten eerste zullen wij dan hebben te maken een inventarisatie van hetgeen de komende tien jaar nodig is aan terrein, aan gebouwen, aan leiding, aan financiën met daarbij-een begroting en een exploi- tatieopzet, die duidelijk aangeven, op wel ke punten in het algemeen belang, be paalde subsidies van rijk, provincie en gemeente voor het werk onontbeerlijk zijn: iets in de geest van de Sportnota, maar dan meer gedetailleerd en uitvoe riger gemotiveerd. Dat wordt de formulering van de claim van de culturele sector op het nationale inkomen van de eerstvolgende tien jaar. Deze claim moet de naaste toekomst ge reed komen. Een tweede werkstuk is de omlijning van onze behoefte aan opgeleide werkers. Een enquête naar de z.g. culturele ambtena ren in ons land nadert haar voltooiing. Daarnaast liggen een kernprogram voor de culturele opleiding, zelfstandig of in verband met de sociale academies. Ver der een schatting van de behoeften aan leiding in de culturele sector. Dit alles is in aanleg gereed, maar het moet concre- ter uitgewerkt worden, daarbij rekenend op de medewerking, die onze politieke partijen en hun vertegenwoordigers zo eendrachtig aanboden. Wie weet welke vruchtbare impulsen van deze ontmoetin gen ook nog op het politieke leven van ons volk zullen uitgaan. T.v. onmisbaar Twee werkgroepen van het NCC behoe ven volgens de voorzitter een krachtiger aanpak. Het is de groep, die de interna tionale contacten onder haar hoede heeft en waar, naast de reeds jaren aan de gang zijnde vruchtbare samenwerking met Vlaanderen, thans ook de Europese cultu rele integratie ernstige aandacht gaat vra gen. De tweede werkgroep is die der massa communicatiemiddelen. Evenals in de 16e eeuw de boekdruk kunst onmisbaar was voor de vorming van kader en volk is thans in het bijzonder de televisie onmisbaar. Zij is een onver vangbaar medium bij de wording van een moderne levensstijl," die het menselijk wel zijn vorm en gestalte geeft in een wereld die aan alle kanten veranderd en ver nieuwd wordt. Contact met Indonesië Een zaak die volgens dr. De Koning stel lig in het werkprogram een plaats behoort te krijgen is de verbinding met Indonesië op het terrein der culturele vorming. „Wij hebben het gevoel, dat op dit punt een zorgvuldige verkenning van mogelijkhe den van ons gevraagd wordt." De Duitse toneelschrijver Reinhard Raf falt, auteur van het toneelstuk „Der Nach- folgec", dat door de toneelgroep Ensemble op 13 september in de Tilburgse stads schouwburg als „De Opvolger" in Neder landse première wordt gebracht met Ko van Dijk in de hoofdrol, zal uit zijn woon plaats Rome naar Tilburg komen om deze eerste uitvoering bij te wonen. Hoe moeilijk het is het radiofonische begrip klankbeeld een eigen inhoud te ge ven, bleek dinsdagavond weer eens uit het door Hilversum II uitgezonden programma van Theo Droogh en Otto Burm over Soe- karno. De aanduiding „documentaire" zou voor deze montage van fragmenten uit re devoeringen van het Indonesische staats hoofd en verklaringen van twee Indone sische vertegenwoordigers in Nederland, door een summiere tekst verbonden, be ter hebben gepast. Overigens zou dat slechts hebben bete kend dat het produkt een juister merk zou hebben gekregen, want een uitstekende documentaire was het beslist niet. Van een dergelijk programma verwacht de ge- interesseerde luisteraar namelijk iets meer dan een paar handig aaneengebrei- de flarden van toespraken en gelegen heidsverklaringen van de rechtstreeks bij het regiem betrokkenen. De samenstellers hadden hun werk voor de nu onvermij delijke eenzijdigheid kunnen behoeden door enige- deskundige derden voor de micro, foon te raadplegen. Het programma zou dan aan evenwichtigheid hebben gewon nen. Nu werd de Indonesische president de onbevangen toehoorder plotseling ge presenteerd als een zeer bevriend staats hoofd, alsof het nooit anders geweest is. Ook als men zeer positief staat tegenover de Indonesische onafhankelijkheid behoeft men toch niet te doen alsof alles ineens botertje-tot-de-boom is. De gedeelten waarin Soekamo zelf aan het woord was, waren overigens de beste, Men hoorde een spreker van ongemene kwaliteit, die niet terugschrikt voor de ge, bruikelijke debatershandigheidjes aan het begin en het oratorisch pathos aan het slot. Wie van het programma niets begrepen had, was de omroepster. Zij vulde de over schietende tijd op met een paar kront jongplaatjes van de ..Indische club" te Amsterdam en zette de klok daarmee ra dicaal een kwart eeuw terug. H. Bartman Een team van de Amerikaanse t.v.- maatschappij N.B.C. slaagde er goeddeels in, op film duidelijk te maken dat er in West-Duitsland een onzichtbare muur staat tussen de generatie van het Derde Rijk en de jongeren, die tegen het einde van het Hitler-tijdperk of daarna werden geboren. Die muur was in deze documen taire niet overal even sterk en hoog (hij vertoondé zelfs hier en daar een bres) maar juist dat maakte dit programma nog objektiever. Deze door de AVRO uitge, brachte film, die door mr. Hiltermann zeer woordenrijk maar goed toegelicht werd, heeft zeker bijgedragen tot een be tér begrip van het geestelijk klimaat in de Bondsrepubliek. Uniek van opzet en sfeervol was het pro, gramma, dat de Amerikaanse heldentenor Leonard del Ferro met steun van de AVRO en tal van Nederlanders rond zich zelf, de opera en de jazz samenstelde. Het kijkje, dat ons in deze uitzending op de voorbereiding van een opera-rol als die van Otheljo en in het gedachtenleven van een bezield zanger vergund werd, was al leszins interessant. De directeur van het I.C.C., Jo Elsendoom, sloeg zich aardig door de moeilijke taak heen, de ster-van, het-programma op een meer intiem-Ame rikaanse wijze te interviewen. In het ge, zellige sluitstuk bevestigde Del Ferro nog even leuk zijn faam als jazz-zanger. Hij werd daarbij o.m. goed bijgestaan door Francis van Rooy en een combo onder lei ding van Enrico Neckheim. De thriller „Aangenaam... Mr. Cox" van de Beckers heeft zich inmiddels nog meer ontwikkeld tot een Duitse versie van een Engelse moordgeschiedenis. Temeer daar het spel van de rpeeste akteurs net iets te dik aan gezet is, deed deze serie-belevenis van de heer Cox de kijker nog niet trillen op zijn stoel. Het is eerder een stukje spannende ontspanning, dat in weerwil van de moor den nachtmerries onmogelijk maakt. Damshuizer AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke grammofoon muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke za ken, lezing. 11.15 Radio-kamerorkest: klas sieke muziek. 12.00 Dansorkest en zang solisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwin tet. 12.50 Draaiorgelmuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht instrumentaal en semble en zangsolist. .14.00 Zangrecital: Oude lipderen. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Klavecimbel-recital: klassieke muziek. 15.30 Lichte orkestmuziek. 16.00 Lichte grammofoonmuziek. 16.10 Volksliederen (gr.). 17.00 Minjon. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Politieke lezing. 18,30 Klankbeeld over Maurice Chevalier. 19.05 Sportpraatje. 19.10 Baureuther Fest- spiele 1963: Der Ring des Nibelungen Die Walküre (le acte), opera. 20.20 Nieuws 20.25 Actualiteiten. 20.40 Die Walküre (2e acte). 22.15 Nieuws en beursberichten. 22.40 Die Walküre (3e acte). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Grammofoon muziek. 10.03 Kamerorkest: gewijde mu ziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Vocaal kwartet: geestelijke liederen (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke lie deren. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.15 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Oude Weense dansen (gr.). 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.25 Metropole orkest en soliste. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en soliste. 14.40 Omroeporkest: klassieke muziek. 15.25 Lichte grammofoonmuziek. 15.45 Vo caal dubbelkwartet: oude liederen. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Viool en cello: klaSSfeke muziek. 16.50 Grammofoonmu ziek. 18.00 Amusementsmuziek (gr.). 18.15 Sportrubriek. 18.30 Koor: volksliederen. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Gewijde muziek (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammo foonmuziek. 20.00 Lichte ensembles (opn.) 20.45 Sportieve ontmoetingen. 21.00 Metro pole orkest. 21.30 Pianorecital: moderne muziek. 22.00 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespre king. 23.00 Moderne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie „Tegen ontduikers van de auteurswet zal meer actie worden gevoerd. In een twee tal strafzaken zijn fikse boetes opgelegd en zo nodig zullen in kort geding dirigenten worden gedagvaard om het gebruik van het door ons beschermde wereldrepertoire te doen verbieden", aldus merkt de vereni ging het Bureau voor Muziek-Auteursrech- ten BUMA op in haar jaarverslag over 1962 met betrekking tot de amateuristische muziekbeoefening. De te houden controles zijn bijzonder kostbaar, zo vervolgt het verslag, want er kan per dag slechts een controle worden verricht. De reguliere politie, wier hulp door de vereniging geloofd wordt, moet hierbij* veelal worden bijgestaan door een lid van de opsporingsdienst der vereni ging. Deze opsporingsdienst heeft zich in 1962 hoofdzakelijk bezig gehouden met het instellen van een onderzoek inzake pro grammavervalsingen. Op alle mogelijke wijzen, aldus het verslag, wordt getracht op een vriendschappelijke manier aan de ene kant de uitvoerende musicus tot het invullen van de juiste programma's te brengen en aan de andere kant de muziek- gebruiker te overtuigen van het recht van de scheppende kunstenaar. Er worden wekelijks ongeveer 840 dag- en week bladen gecontroleerd. De afdeling rechts zaken behandelde vorig jaar 625 gevallen, waarvan 354 een procedure tot gevolg had den met een evengroot aantal veroor delingen van muziekgebruikers. Het blijft volgens het verslag een raadsel dat er nog steeds muziekgebruikers zijn, die het op een rechtzaak laten aankomen met de zekerheid een veroordeling te krijgen en de niet onbelangrijke gedingkosten te moe ten betalen. In 1962 werd er in totaal 4.867.500 aan rechten geïncasseerd. Voor Uitkering was beschikbaar 3.869.737,84. Dinsdag 17 september verzorgt de NTS van 12.50 tot 13.45 uur een rechtstreekse reportage van de plechtige opening door Koningin Juliana van de zitting -der Sta- ten-Generaal in de Ridderzaal te Den Haag. Commentator bij deze uitzending is J. Th. de Visser. Een samenvatting van de reportage wordt van 19.00 tot 19.30 uur uit gezonden. Toelichting Miljoenennota In een NTS-programma op dinsdag 17 september zal de heer E. Peereboom van 20.20 tot 20.35 uur een toelichting geven op de Rijksbegroting 1964. Koningin Juliana heeft gisteren in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de voorstelling bijgewoond van Noel Cowards blijspel „Quadrille" door de Haagsche Co- medie onder regie van Paul Steenbergen. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35- Latijns-Ameri kaanse muziek. 12.50 Programmaoverzicht 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 Kamer muziek. 15.55 Pianomuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nieuws 17.15 Casinoconcert. 18.00 Nieuws. 18.03 Koorzang. 18.18 Paardesport- berichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Ra diokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammo foonmuziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Klassieke en moderne muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Moderne muziek. 22.45 Mo derne muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Geva rieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. V VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Muzikaal program ma. 21.20 De Flintstones, tekenfilm. 21.45 Sobba, filmreportage over het land van de Masai. 22.15 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Journaal. VOOR DONDERDAG AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Vooi de kleuters. AVRO: 19.30 Filmreportage over Falema. 19.55 Het Manneke. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Kijkerspost. 20.25 Nationaal Joego- slavisch danstheater Kolo. 21.00 Weder zijds, documentaire over de regeringspe riode van H.M. Koningin Wilhelmina. 21.25 Even voorstellen? Mijn naam is Cox, de tectivefilm. 22.25 Televizier. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. Het Rijksprentenkabinet heeft thans voor de eerste maal zijn gehele bezit aan pren ten van Toulouse Lautrec tentoongesteld. Deze expositie in de zalen van het kabinet in het Rijksmuseum te Amsterdam blijft tot 28 november toegankelijk. Het bezoek aan musea is gestegen van 5 miljoen bezoeken in 1961 tot 5,4 miljoen in 1962. Dit blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Ook het aantal georganiseerde tentoon stellingen nam toe, evenals het aantal be zoeken, dat bij deze tentoonstellingen werd geregistreerd: van 911.000 in 1961 tot 1.294.000 in 1962. De Frans Hals-tentoon stelling in Haarlem trok 314.000 bezoekers. De dierenparken werden door bijna 3,4 miljoen personen bezocht, terwijl Ma- durodam bijna 1,2 miljoen bezoekers no teerde.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9