Luxemburg verdiende eigenlijk meer dan behaalde gelijkspel Schwartz: Luxemburgers speelden te hard NEDERLAND NA GOED BEGIN NIET VERDER DAN 1-1 Engelse League Nederlandse waterpoloploeg z i NACHTMERRIE weer verslagen in Boekarest Haarlemse honkbal jeugd gaf in laatste innings zege uit handen f Publiek op de hand van de bezoekers Topconditie - fysiek en mentaal - verdwenen bij teleurstellend team Droom ging voor hen in vervulling Ams terdammer t j es zeer verguld2-7 Brenner: En op de televisie leek Moulijn zo goed DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 21 Vroege goal van debutant Nuninga, maar verder gebeurde er niets Mf 31 mm> Maar opeens „Arte, Arie" 4, Veres wereldkampioen in het zwaarmiddengewicht Kampioen-ploeg voor 't clubkampioenschap Buis naar het buitenland (Van onze sportredacteur) Het Luxemburgse voetbalelftal moet gisteravond in het Olympisch stadion in Amsterdam bij tijd en wijle gedacht heb- (Van een onzer sportverslaggevers) Met een ontnuchterend offensief, op 10 minuten na nagenoeg de gehele match omslaand, stal dat als zo zwak afgeschilderde Luxemburg woensdag avond de show, die 11 Nederlanders vol gens de pure voetbalkenners zonder een spoortje nervositeit wel eens even in het De lange arm van keeper Schmitt tikt de bal weg voor de hoog op springende midvoor Nuninga. Spil Brosius schijnt het ergste te vrezen, maar de lange aanvalsleider kwam woensdagavond, na een onstuimig begin, zelden tot gevaarlijke acties. Hij vormde geen uitzondering in de oranje-ploeg ben een thuiswedstrijd te spelen tegen de Olympisch stadion zouden presenteren, nationale Nederlandse formatie. Want niet Als hongerige knapen naar een bal, hun zelden juichte de menigte van veertigdui- enthousiasme kende schier geen gren zend koppen de Luxemburgers toe als wa- zen, overrompelden die doodgewone ren dat de favorieten die opgepept dien- amateurs uit dat „vlekje" op de kaart den te worden om een zo voordelig mo- van Europa het ditmaal in geel getooide gelijke score te bereiken in de achtste oranje-team. Goed, een zege haalden zij finales van het Europees toernooi voor niet, doch de score van 1—1 staken zij landenteams. na afloop dolgelukkig in de zak, als gold Die vreemde houding van het in het al- het een vette premie. gemeen toch wel chauvinistische Neder- landse publiek had een reden, een zeer duidelijke reden zelfs. Het voelde zich na melijk bekocht. Want in het veld liepen elf in het geel gestoken Nederlandse spe lers die op de transfermarkt laten we aan de lage kant blijven zo'n slordige anderhalf miljoen gulden vertegenwoordi gen. En wat presteerde die formatie? Zij haalde nog geen tien percent van wat men er van verwachtte en ook wel mócht verwachten. Het schouwspel was veelal zo slecht van kwaliteit en zo saai van inhoud dat er voldoende tijd overbleef om De in een lichtgevend, hel oranje trai ningspak gehulde Elek Schwartz mocht in deze sfeerloze wedstrijd zegge en schrij ve slechts 10 minuten met de ogen twin kelen. Wel toverde rechtsbinnen Schmit vrijwel ogenblikkelijk na de aftrap een angstige uitdrukking op het ondoorgronde lijke gezicht, doch na een katachtig in grijpen van doelman Pieters Graafland leunde de bondscoach, gezeten op de re- te denken-aan-hetgeen men -thms-itr-de- •servebankr-eens behaaglijk achter steek had gelaten, de warme koffie, de Flintstones en een filmreportage over het land van de Masai. En als het nationale elftal dan niet voor vertier kan zorgen, wel, zo redeneert een voet balpubliek, dan zullen we zelf wel voor plezier zorgen en bij voorbeeld de tegen stander opjutten tot groter daden. \En een beetje gelijk hadden die tien duizenden toch echt wel. Want de Luxem burgers veelal amateurs nota bene deden er heel wat meer aan, toonden naar mate de strijd vorderde ook meer kwali teiten en verdiefiden wat ons betreft ze ker meer dan dat ene (magnifieke) doel punt van linksbinnen May na de openings treffer van debutant Nuninga. Dat rood witte team bleek te begrijpen hoe men een in de aanval sterk geacht Nederlands elftal een halt kon toeroepen. Terecht speelde men safety-first met niet zelden zeven man in de verdediging, want men wist maar al te goed dat te allen tijde het wapen van de goede conditie gebruikt kon worden. En dat wapen wérd gebruikt. Nauwelijks waren de gele aanvallers voor de zoveel ste maal in de fuik gelopen, of daar brok kelde de muur af en renden de storm troepen naar voren. En hadden die rood- baadjes wat meer richting aan hun scho ten kunnen meegeven, zij hadden met een redelijke marge zegevierend het veld kun nen verlaten. Vooral na de rust toen zij wisten tegen dit Nederlands elftal een kans te maken rezen zij tot een voor Luxemburg onmogelijk geachte hoogte. Terwijl Swart, Van der Linden en Groot (Moulijn liep wat hinkend rond en deed in het geheel niet meer mee) eigenlijk computers nodig hadden om de spelsitua ties op te lossen, handelden de Luxembur gers volgens de regels van het spel, dat wil zeggen snel, veel variërend en han dig manoeuvrerend. Nederland hield zich dikwijls met veel kunst en vliegwerk staande en mocht uiteindelijk met de ge lijke score nog dik tevreden zijn. Maar op de tribunes was een nazomer- nachtsdroom van een onverwacht grote pu blieke massa inmiddels al zo wreed ver stoord dat na afloop het gejuich toch voor Luxemburg was en het gejouw voor Ne derland. Spil Brosius aarzelde, in de 4de minuut, met het retourneren van de bal, de schra le midvoor Nuninga handelde instinctma tig. De Groningers onder de 40.000 aan wezigen verschoven zenuwachtig op hun zitplaats. Zou Klaas.De blonde noor deling stelde hun verwachtingen niet te leur. Als een schim bemachtigde hij het leder, tolde om de toegelopen rechtshalf Fiedler heen en van zeker 11 meter dwong hij goalie Schmitt tevergeefs languit. De bal veerde, in de rechterbeneden hoek, van het net terug. Het publiek voorspelde Nederland met zo'n aanvalsleider zonder blikken of blo zen een monsterzege. Het dacht: allez, oranje. Doch ziedaar, het nietige Groot hertogdom gooide plotsklaps al zijn kaar ten open op tafel. Rechtsbuiten Klein leg de een sprint moeiteloos sneller af dan Ouderland, zijn collega naast hem. de 23- jarige Schmit, strooide kwistig met scherp afgemeten passjes, midvoor Pilot (Kohn meldde zich toch nog af) haalde weer eens zijn kousen op en ook invaller Hoff man en linksbinnen May voelden zich met de minuut zelfverzekerder. „Was dit nu dat onwrikbare pantser, dat onneembare bolwerk voor het doel van Pieters Graafland? Maar waarom zouden wij dat niet kunnen oprollen?" Een vloed golf van sluwe combinaties, geboren in het „ongekunstelde" brein van ware liefheb bers, rolde op het Nederlandse bastion af. Pronk, Klaassens, Schrijvers, Haak en vooral Ouderland verloren het contact met de vaste grond. Alleen Pieters Graafland hield laconiek het hoofd boven het (woe- De uitslagen van de wedstrijden, ge spééld voor de Engelse competitie, luiden: Eerste divisie: Birmingham CityWest Bromwich Albion 01; ChelseaBlack burn Rovers 10; EvertonBolton Wan derers 20; Leicester CitySheffield Wédnesday 20; Manchester United Blackpool 30; Sheffield UnitedStoke City 4—1. Tweede divisie: Cardiff City—Bury 2— 1; Derby CountyLey ton Orient 10; Leeds UnitedPortsmouth 31; New castle UnitedSouthampton 22; Norwich CityNorthampton Town 33. Nederland kreeg woensdagavond In het warme Boekarest tijdens het landenwater- polotoernooi de tweede bittere pil te slik ken. De wedstrijd tegen Oost-Duitsland eindigde in een 4-3 nederlaag en de kan sen op de eerste plaats in de eindrang- wicht. Maar 't tempo, de strijdlust en de slagvaardigheid in de acties van zowel de verdediging als aanval waren zoek en tegenover de fouten werden te weinig posi tieve daden gesteld om de nederlaag te kunnen ontgaan. Een nederlaag, die overi- T 7*. 1 T-\ 1 OCH up UC CCiaiC piaai^ IU uc cniuiuuft ouinicii L ltslagen Jtl/Uropesc beker schikking zijn daarmee definitief verdwe- gens nog meeviel nadat de Oostduitse voor- Partizan Belgrado (Joegoslavië) heeft woensdagavond in Belgrado in een voet balwedstrijd voor he». toernooi om de Eu ropese beker met^3-0 gewonnen »an Anor- thosis (Cyprus). Bij de rust was de stand nog gelijk: 0-0. Partizan Tirana heeft woensdag in de Albanese hoofdstad Tirana in een wed strijd van het toernooi om de Europese voetbalbeker met 1-0 gewonnen van Spar- tak Ploudiv (Roem.). Het doelpunt werd na de rust gescoord. Het Nederlandse touring-team De Bata vieren heeft woensdag in Johannesburg verloren. Onze landgenoten moesten met 21 hun meerdere erkennen in de ploeg van de Witwatersrand Universiteit. Bij de rust was de stand 20. nen. Het kleine groepje Nederlanders aan de kant heeft zich zitten afvragen wat er toch wel met de jongens aan de hand kon zijn. Zat hen de schrik van het ge vecht van dinsdagavond met de Roeme nen nog in de benen of is er sprake van een tijdelijke terugslag na de scherp op gevoerde training die zij voor de ontmoe tingen tegen Hongarije en Joegoslavië had den ondergaan? Een feit was in elk ge val dat de top-conditie van het team, waarop de goede resultaten van deze zo mer gefundeerd waren geweest, zowel fysiek als mentaal niet meer aanwezig bleek te zijn. Het is niet bepaald een schande om met 4-3 van Oost-Duitsland te verliezen. De krachtsverhoudingen in technisch en tak- tisch opzicht waren ook vrijwel in even- lige) water. Voorlopig ontbrak het de Lu xemburgers aan een wel gericht schot. Ja, voorlopig. Tot ongeveer een half uur. Klein, altijd weer die rappe kleine Klein,1 zaaide voor het eerst angst in het hart van de „groene" Feijenoord-doelman. Een forse duik, gegrabbel naar de bal, een goal was voorkomen. Maar „dwerg" Luxemburg stapte al geruime tijd als Da vid over de fris groene grasmat. In de 33ste minuut herhaalde de zwak ker geachte formatie de geschiedenis van weleer; linksbinnen May dreunde van cir ca 20 meter het leer tegen de zwakste plaats van Goliath, alias oranje, aan: het (nylon) netwerk achter Pieters Graafland (1-1). Een gemeend-klaterend applaus daalde op die 11 dappere, rode figuur tjes neer. Tot aan de theepauze, en ook direct daarna poogden de tamme Nederlanders de gunst van het publiek te heroveren. Tevergeefs. De Amsterdammers schreeuw den slechts ofn „Arie, Arie", een enkele noordeling om „Abe, Abe*', Wel voer er even een siddering door velen toen Van der Linden in de beginfase spil Brosius -dol—draaide,- om-vervolgens ongelukkiger- wijs de bal tegen de linkerpaal te plaat sen. Maar toen smeerden de verkeerd be oordeelde amateurs, met hun drie betaal de gasten Schmit, Pilot en Fiedler, hun fluwelen combinaties weer even gretig over het mistige veld. als voor de onder breking. Weliswaar ontplooide de oranje- ploeg op zijn beurt een iets grotere acti viteit, doch het kon de „hemelhoge" muur voor Schmitt niet verontrusten. Aan de andere zijde pakte dat echter even anders uit. Konter, als „voedende" linkshalf desnoods tot in de voorste linie, zond de bal even iets te hoog over de lat boven Pieters Graafland, de boomlan ge Pilot prikte het leder nog net tegen een reddend been van Pronk, Schmit glip te ongrijpbaar langs iedere aanvaller. Doelpunten bleven echter uit, simpelweg omdat het Groothertogdom weinig talent volle afwerkers telt. De als een geslagen hond voortzwoegen- de Nederlandse formatie, eigenlijk al spoe dig in de tweede helft zonder de voort strompelende Moulijn, vlamde tegen „slui tingstijd" nog heel even op. Dribbelaar Swart, na de hervatting slechts korte tijd strijdlustig, plaatste een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied slim naar de dichtbij staande Groot. Zijn onverwach te uithaal kwam te plotseling voor keeper Schmitt. De rechterpaal bespaarde hem en zijn ploeggenoten evenwel een diepe te leurstelling. Wel diep ontgoocheld keerde het in ver rassend groten getale opgekomen publiek het Olympisch stadion de rug toe. Alleen dat van strijdlust blakende Luxemburg had het kunnen bekoren. Van de Neder landse ploeg bleef echter weinig over. De steden wedstrijd Haarlem-Amsterdam voor jeugdige honkballers lieeft onder de 156 lampen in de lichtmasten rond het honkbalveld in het Haarlemse Pim Mu- Iiersportpark een verdiende 7-2 zege op geleverd voor het Amsterdamse team. Het werd een wedstrijd waarin aanvankelijk zeer goed werd gespeeld, maar de Haar lemse jeugdspelers bleken in de laatste in nings niet meer opgewassen tegen de Am sterdammers die door 4w. en veldfouten een 2-1 achterstand konden ombuigen tot een 7-2 voordelige score. Voor zo'n dertig jeugdige honkballers ging woensdagavond een droom in vervul ling: zij mochten bij .kunstlicht spelen op het honkbalveld, waar het Nederlands team geschiedenis schreef tegen de SuIIi- vans. Voor de Amsterdammers werd het De verdediging van Luxemburg was gisteren heel wat mans tegen Neder land, maar in de gevallen dat een doorbraak op til scheen, bleek ook h9JlTu ulhmltt T- 009 ?p dJ meedecien hefcttvel tets te veel van Ua± 'ffi-M£>b<-nvZMl.s mi djt geval met: een glorieus gebeuren want zij wonnen de wedstrijd. In de eerste drie innings zag het daar helemaal niet naar uit, want toen kwam er geen Amsterdammer op de hon ken. Het werpen van» Van Lieshout die goed werd gesteund door zijn velders, was hiervoor de aanleiding. De Haarlemse coach Henk Talens kon Van Lieshout echter niet de gehele wedstrijd laten gooien, want deze veelbe- loveride Schoten-speler moet zondag met het juniorenteam spelen om het kampioen schap van Nederland. Ook de Amsterdam se coach Prins kon zijn starting pitcher Rudy Geestman die zeven van de ne gen Haarlemmers die hij tegenover zich kreeg met 3 sl. aan de kant zette niet laten staan, want Geestman moet het ko mende weekeinde de verdediging van WSHEDW aanvoeren in de wedstrijd te gen SC-Haarlem. Een zuivere krachtmeting werd het dus niet, maar voor Amsterdam was het ver heugend dat haar vertegenwoordiging op een enkel foutje na goed stand hield. De Haarlemmers gingen daarentegen na 22 uur bedtijd voor de meeste spelers in het veld falen. De uitslag werd 7-2 voor Amsterdam. Dit experiment slaagde zeer zeker, maar als men dit in de toekomst wil gaan herhalen, dan doet men er goed aan de aanvangstijd te vervroegen. Voor de jongens van 17 jaar die woensdagavond ëen .ferme trap naar de zijlijn. sprong via 2-0 in de eerste speetlijd hal verwege het derde kwart nog 4-1 had be dragen. De strijd was nauwelijks tien seconden oud toen de Oostduitsers al tot verbazing van ieder het meest tot die van de mis grijpende doelman Hermsen de leiding namen. Een pass van Witting werd even door de naar voren doorgestoten Thiele aangeraakt en hoewel de grensrechter niet reageerde, wees de Italiaanse scheidsrechter Costa onverbiddelijk naar het midden. De bal was onder de linkerarm van de Robben- doelman in het uiterste hoekje beland: 0-1. Er ontwikkelde zich een felle kamp, waarin beide ploegen elkaar in het veld spel weinig toègaven. De aanvalskracht van de Duitsers was echter voortdurend groter en er ontstonden steeds gevaar lijker situaties in het Nederlandse vier- metergebied, Een goede rush van Geutjes strandde op dóelman Schmidt en toen de Oostduitsers er weer tussenuit konden trekken en de arbiter niet zag dat Thiele zich van Geutjes afzette, was het 0-2 met een hard back-hand schot van de gevaar lijke Duitse schutter. In hét begin van de tweede speeltijd kreeg Vohs een strafworp tegen Van Dorp te nemen. Het schot was voor Hermsen onhoudbaar: 0-3. De kans, die voor Neder land ontstond toen Thiele het water moest verlaten, werd snel uitgebuit door Hans Muller. De van de doelman teruggestuite bal uit een vleugelschot van Worrogoor, dat door de Amersfoorter, die zijn zeven tigste interland speelde, langs Schmidt werd gewipt. Zou dit het keerpunt worden? Het doel punt gaf de ploeg inderdaad duidelijk meer vaart. Er werd even doortastend gespeeld, maar <^le' overtreding, die Harry Vriend kort daarop -beging, was te opzich tig en het kostte hem een uitsluiting, die door Schlenkrich dadelijk na de tweede rust-pefiode met een - onverwacht, maar niet onhoudbaar afstandschot werd uitge buit: 1-4. De teleurstellend grote achterstand bleek voor de Nederlandse ploeg gelukkig geen reden om het er'verder bij te laten zitten. Maar de zwemsnelheid der Duitsers was groter en het heilige vuur in de afwer king van de vaak goed opgezette aanval len ontbrak bij onze landgenoten. Wel keerde het even terug toen Lou Geutjes een voorzet van Harry Vriend prachtig in de hoek doorsloeg (2-4) doch in de laatste -speeltijd zat alles tegen wat maar tegen kon zitten. De ploeg speelde na de eerste periode zonder Leenards, die zich niét fit voelde. Mede door het gemis van dg ^snelle-; Ha genaar mankeerde het In het middenveld aan tempo in de combinaties. Een ïieuk m'-het-zelfvertrnuwen kwam teen Aalberts uit een strafworp tegen de paal schoot. Hij kon die blunder nauwelijks weer goed maken met de drukbal, waarmee hij uit een pass van Vriend, de eindstand op 3-4 bracht. In de beide andere wedstrijden van "deze tweede toernooi-avond boekten Rusland en Roemenië gemakkelijk een grote overwin ning. De Russen moesten zich even op het enthousiasme van de Roemeense B- formatie, die overigens niet als officiële ploeg aan het toernooi deelneemt, instel len alvorens zij de score na 0-0 aan het slot van het eerste spelkwartier en 0-1 in het begin van de tweede periode via 2-2 tot 6-2 konden opvoeren. De nationale Roemeense ploeg overspeel de het Zweedse team met 9-2 in een een zijdige strijd onder leiding van de Neder landse scheidsrechter Keetelaar. Vanavond speelt Nederland tegen Rusland. Na de tweede dag luidt de stand: Roemenië Rusland Oost-Duitsland Nederland Zweden 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 13—4 6—1 4—3 5—8 3—15 Debutant Nuninga was na ajloop de meest tevreden man in de Nederlandse kleedkamer, voor zover er althans nog over tevreden gesproken kon worden. Het doelpunt, dat hij reeds na vier minuten scoorde, had de onderwijzer uit Winscho ten over het moeilijke begin heen gehol pen en daarna was het ongeveer gegaan, zoals hij zich dat had voorgesteld, niet beter, maar ook niet slechter. Nuninga Bondscoach Schwartz was zeer slecht te spreken over het spel van de Luxembur gers, dat volgens hem veel te hard was vond het alleen jammer, dat hij na de Straks in Rotterdam staat de nationale rust als linksbinnen had moeten opereren, formatie weer tegenover Luxemburg om uit te maken welke ploeg in de Europese strijd blijft. Het lijkt ons wel noodzakelijk dat er tegen die tijd wat meer aandacht besteed is aan voetbaltechnische, -takti- sche, maar ook psychische voorbereiding. Want het is toch uiteindelijk wel zo dat de toeschouwer die een behoorlijke prijs be taalt om gehonoreerde Nederlandse spe lers aan het werk te zien wat meer mag verwachten dan die nachtmerrie zoals woensdagavond onder de lampen van het Olympisch stadion, omdat Van der Linden tevoren de dekking van de aanvallende kanthal} Konter vaak schromelijk had verwaarloosd. Behalve Nuninga was begrijpelijkerwij ze niemand erg voldaan. Swart had niet veel goede woorden over voor zijn mede- voorwaartsen. „Het duurde allemaal drie uur", zei de teleurgestelde Ajax-rechts- buiten. „En dan had je moeten zien hoe die ballen werden geplaatst, dat was toch om te huilen". Haak nam het allemaal veel laconieker op: „Die jongens hebben geknokt voor wat zij waard waren en het bleef 1-1. Dat is toch leuk voor ze en voor ons is het rot..." geweest. „Moulijn pakten ze al na ,vijf minuten, Schrijvers tien minuten later". Schrijvers toonde gewillig een centimeters lange wond aan zijn scheenbeen. „Moet je eens kijken", vervolgde Schwartz. „Na tuurlijk, het is geen excuus. Ze hebben ge lijk als de scheidsrechter dat toelaat. Wij moeten tegen een ploeg als Luxemburg kunnen winnen, maar een aantal van onze jongens weet kennelijk niet wat 'n beker wedstrijd is". Die indruk hadden wij ook na deze inter land, maar van al te hard spel van Lu- zodat wij het niet moeilijk hadden". Brenner, de kleine gedrongen .rechts back, vertelde het met trots. „Ik had me zorgen gemaakt over Moulijn. Op de tele visie leek hij zo goed. Ik vond het toch wel sneu voor hem dat hij in de tweede helft geblesseerd raakte". May, de maker van het schitterende doelpunt, wees op zijn rechtervoet. „Ik kon fijn aanleggen. Ik stond zo vrij als een vogel en ik kreeg hem vol op de schoen", zei hij met een liefdevolle blik op zijn rechterschoen. Ook dr. Kongs, president van de Luxem- xemburg hadden wij niet veel gemerkt, burgse Voetbalbond feliciteerde zijn~rnan- evcnmin als de andere Nederlandse spe- nen met een stralend gezicht. „Nu' wij be- Die jongens ^waren enthousiast en wezen hebben dat wij geen minderwaar- bal> maar te hard, digheidscomplex voor uw formatie behoe ven te hebben, maken wij met Kohn erbij misschien wei kans op de kwartfinales", filosofeerde hij hardop. Klaas Nuninga, de maker van het enige Nederlandse doelpunt tegen Luxemburg. Iers zij waren fel op de neen", zo vertolkte stopper Pronk de mening van zijn meeste ploegmakkers. Robert Heinz, de innemende trainer- coach en manager van de Luxemburg se topformatie keek wat verontschuldi gend. „Dat kan ik niet zeggen, daarvoor ken ik Schwartz te goed", antwoordde hij op onze vraag wat hij van de Nederland se ploeg vond. „Ja, dat was een mooie zet hè, de verwisseling van de binnenspe- lers. Heeft u gezien hoeveel vrijheid Schmit als rechtsbinnen kreeg, terwijl May, oorspronkelijk rechtsbinnen, door de Nederlandse rechtshalf consequent werd gedekt?" „Wij speelden 4-3-3", deelde hij verder trots mee. „Steeds als iemand van orrs door het centrum aanviel, werd hij in de rug door twee, drie landgenoten gedekt. En alles kwam maar door het midden Bescheiden in èen hoek zat Francois Konter, de blonde ster van het veld. Hij was met het resultaat erg ingenomen. „In Anderlecht, waar ik eerste reserve ben, wordt veel beter gevoetbald," oordeelde hij. „Neem Van Himst, Jurion, veel be ter dan uw spelers". „Alleen Pieters Graafland en Swart konden in zijn ogen een voldoende halen. Het was een en al vreugde in het kamp van de Luxemburgse ploeg, de hoop De Hongaar Gyoezo Veres heeft woens dagavond in Stockholm zijn wereldtitel in het zwaarmiddengewicht (gewichtheffen) geprolongeerd. De Hongaar verbeterde te vens twee wereldrecords. Met een totaal van 477,5 kg stelde hij zijn eigen wereld record 2,5 kg scherper. De 185 kilogram, die hij bij het stoten omhoog bracht, be tekenden eveneens een nieuw wereldre cord. Het oude record stond ook op naam van Veres met 180 kg. De ploeg van de Haarlemse wielerclub ..De Kampioen" voor het nationale club kampioenschap op de weg, dat vrijdag 27 september over een afstand van 80,3 kilometer in de omgeving van Wijk bij Duurstede wordt gehouden, is thans de finitief samengesteld. Het team bestaat uit de professional Toon Rutte en de ama teurs Marcel Rutte, Henk Peters, Tonny Peters, Ben Gieske en Bert Bogaard. Eer ste reserve is Cees Piers en tweede re serve Aad Bogaard. Henk Buis uit Vijfhuizen, de nationale kampioen der amateur-stayers, heeft drie uitnodigingen ontvangen om aan wedstrij den achter motoren op buitenlandse banen deel te nemen. Eerst start hij zaterdag avond 14 september in het Antwerpse Sportpaleis, daarna rijdt hij dinsdag 17 september in het Hallenstadion in Zürich en zaterdag 28 september behoort Buis in de Westfalenhalle in Dortmund tot de deelnemers. Zijn vaste gangmaker Bertus de Graaf zal hem daarbij vergezellen. De Turkse kampioen Galatasaray heeft woensdag in Istanboel in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen met 40 gewonnen van Ferencvaros (Hong.). Bij de rust leidden de Turken met op een sensatie lijkt immers gerechtvaar- !_o. De tweede wedstrijd wordt 25 sep- digd.tember in Boedapest gespeeld. i

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21