„Angelsaksische denkbeelden uit 1945 doen nu niet langer opgeld" Supralux AGE VERKOUDHEID? Luchtmachtmannen hebben het etmaal op zee goed doorstaan Kort en bondig) DE KLEINE KONING WIROMAR FOLLE, PELLI EN PINGO Mollet op socialistencongres Auto met bruidspaar in botsing met tegenligger Eis van twee jaar tegen stelende pseudo-pater Enkele reis op Haagse tram duurder Twee doden in het verkeer Duitser na greep in geldlade gegrepen Kamerlid wil weten waarom subsidie op schoolmelk ophoudt Miniatuurpaardjes voor de „Frisiana" Droog en wat zon DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 a 2 Zeven ernstig gewonden Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijk! STYLE EURO JA, OM ZONDER MOEITE EEN Ml EU klopper DEE6TE ROEREN! LET OP, W6 y w 8E6INNEN, Vj OF MET HELE LAN66 RIETJES ETEN JE 6ASTEN ZULLEN LAD DERS MOETEM GEBRUIKEN! n n n n nnw verand. 21 n n Kort nieuws Vrijdag 13 september „Europa moet op de lange duur zijn eigen defensie kunnen regelen, zonder het aaneengesloten karakter van het bondgenootschap te compromiteren". Dit zei de Franse socalistenleider Guy Mollet in een inleiding over het onder werp „De houding van de socialisten ten opzichte van Europese samenwer- kingsvraagstukken" op het congres van de Socialistische Internationale in Am sterdam. „Amerika doet er goed aan te erkennen, dat het niet langer de status quo kan handhaven in een zich veranderende we reld aldus Mollet. „De Angelsaksische denkbeelden, daterend uit de dagen van 1945, doen niet langer opgeld, omdat de wereld sedertdien veranderd is". Het Europa in wording wil zijn eigen aandeel in de verantwoordelijkheid, zonder zich te onttrekken aan afspraken of een neutraal standpunt in te nemen. Mollet zei dat de Europese samenwer king krachtig versterkt moet worden. Een gaullistisch Europa zou neerkomen op li quidatie van de Europese gemeenschappen. Hij pleitte voor een directe verkiezing van het Europese parlement, dat dan wet gevende macht zou moeten krijgen. De Europese Commissie zou een Europese regering moeten worden. Mollet wilde de Raad van Europa her vormen tot een kamer van lidstaten, met openbare debatten en het bij meerderheid van stemmen nemen van besluiten. Over de Atlantische samenwerking spre kend verklaarde Mollet dat de „geheime samenspraak tussen de twee grote mach ten het wantrouwen van hun bondgenoten opwekt, zo het al niet twijfel doet rijzen over de oprechtheid van hun afspraken". De Franse regering draagt de zwaarste verantwoording voor de huidige onbevredi gende gang van zaken omdat zij de eerste was die ernstige slagen toe bracht aan de supra-nationaliteit. „Ik weet niet of de Engelsen gaullisten Advertentie zijn of generaal De Gaulle een Angelsak ser, maar ze hebben zeer vaak blijk ge- geven precies hetzelfde over Europa te denken", zei Mollet. De Britse plaatsvervangend Labourlei- der, George Brown, leverde commentaar op de denkbeelden van Mollet. Brown noemde vijf punten, waarnaar men in Europa zal moeten streven: het opheffen van de han delsbarrière tussen de geïndustrialiseerde landen in West-Europa, tussen West-Euro pa en de Verenigde Staten en tussen West- Europa en de ontwikkelingslanden. Men zal moeten vermijden dat er een conflict ontstaat tussen de landen van de E.V.A. en die van de E.E.G Ir. H. Vos toonde zich verheugd over de Britse wens om tot samenwerking te komen. Met klem betoogde hij dat generaal De Gaulle de onderhandelingen alleen maar heeft afgebroken om zijn ontstem ming te tonen over het akkoord dat presi dent Kennedy en premier Macmillan op militair gebied hadden bereikt. Ook een groot aantal andere sprekers legde de nadruk op het grote belang van een goede samenwerking tussen de vrije Westeuropese landen. De Europese socialisten zullen vandaag stemmen over een resolutie met betrekking tot de Europese economische integratie, waarin de teleurstelling uitgesproken wordt over het afbreken van de onder handelingen tussen Engeland en de E.E.G. Ook wordt in de resolutie gewezen op het grote belang van een nauwere samenwer king tussen de landen van de E.E.G. en die van de E.V.A. Een bruidspaar en ernstig gewond bij een Tiel. De botsing ontstond bij een inhaalma noeuvre. In de ene wagen zaten het bruidspaar en een zusje van de bruid. Ze waren na de huwelijksvoltrekking naar een fotograaf in Tiel geweest. De auto werd bestuurd door een vrouwelijke ken nis. In de andere auto, die werd bestuurd door E. van Doorn uit Geldermalsen, za ten B. van Doorn en G, van der Koppel uit Meteren en R. van Steenis uit Deil. Alleen de heer Van der Koppel bleef on gedeerd. De zeven gewonden zijn opge nomen in het ziekenhuis in Tiel vijf anderen zijn autobotsing c BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14. 19 en 21.15 u.: „De 300 Spartanen", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Wederzijds", a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man met het ijzeren masker", 14 j. Van vrijdag af 19 en 21.15 u.: „Op het al taar der liefde", 18 j.- Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld", 18 j Luxor, vandaag 14 19 en 21.15 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Optoer in het Verre Oos ten", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Het proces", 18 j. Van vrijdag af 20 u.: „West Side Story", 14 j. Rembrandt 14 en 20 u.: „Kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy, vandaag 14 30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van de kalief", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Goliath tegen de reuzen" 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: ,,'s Nachts langs de trottoirs", 18 j. TENTOONSTEI .LINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 uur. Prentenkabi net: Etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Soler en Bréval. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Verlengd. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbels? gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne*', Damstra at/Spa arne Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verdei „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 september). DONDERDAG 12 SEPTEMBER. City, 20 i.. „55 dagen Peking" (gepro longeerd;. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare en r.-k leeszaal: middag en avond gesloten. VRIJDAG 13 SEPTEMBER City, 20 u.: „Summer Holiday". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 30 uur: filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 to' 17 en 19 tot 21 uur; bovenzaal De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 1? tot 20.30 uur; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96- 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord; 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. DONDERDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 20 u.: Toneelvoor stelling (Rooie Sien; LuxOr Theater. '9.30 u.: „West Side Story". 'Eén voorstelling). VRIJDAG 13 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De schat in het zilvermeer". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". 'Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Het brandende circus". Advertentie Twee jaar gevangenisstraf eiste de pro cureur-generaal bij het Haagse gerechts hof tegen 'n 23-jarige Duitser, aan wie tal rijke diefstallen in het Rotterdamse zee manshuis „Stella Maris" ten laste waren gelegd. De Duitser pleegde de diefstallen terwijl hij de kledij van een pater droeg. Op deze wijze zag de man meermalen kans zijn slag te slaan, maar tenslotte werd die kledij hem noodlottig. Toen hij na een diefstal nagezeten werd struikel de hij over de toog en werd gepakt. Door de diefstallen in het zeemanshuis werden buitenlandse zeelieden gedupeerd. De Rot terdamse rechtbank had deze Duitser, die opmerkelijk goed Nederlands spreekt door dat hij veel op Nederlandse koopvaardij schepen heeft gevaren, veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf. De man was in drie jaar tijds al twee keer uit ons land gezet. De procureur-ge neraal zei in zijn requisitoir dat in Neder land veel last wordt ondervonden van ste lende Duitsers en vorderde verzwaring van de door de rechtbank opgelegde straf tot twee jaar. Op 25 september wijst het hof arrest. Advertentie Tene'inde het reizen op rittenkaarten te stimuleren heeft de Haagsche Tramweg Maatschappij besloten met ingang van 1 oktober de prijs van het enkele reisbiljet met overstapbevoegdheid te verhogen van 30 tot 35 cent. De prijs van kinderkaartjes wordt verhoogd van 15 tot 20 cent. De prijzen van de 4- en 8-rittenkaart en van de 5-rittenkaart met overstapbevoegdheid blijven ongewijzigd. -or- Zeeziekte, kou, verveling en een on eindige, haast angstaanjagende stilte, dat blijken de ergste vijanden te zijn van iemand die na een vliegtuigongeluk de voorlopige veiligheid van een rubber reddingsboot heeft weten te bereiken. Honger en dorst deren hem de eerste vierentwintig uur nog niet. Hij kan zelfs oeter niet eten ook al zou hij iets eet baars bij zich hebben. Want alles wat de maag bereikt komt er per kerende oost weer uit. Dat zijn, vluchtig samen gevat, de ervaringen van de zeven lucht machtmilitairen, die gisteravond na een etmaal van vrijwillig ondergane ont beringen op de Noordzee, in Vlissingen terugkeerden. „Proef meer dan g slaagd", kon majoor Th. Verheij, die In allemaal bedacht had, opgewekt rapp' teren. Zijn rillende tochtgenoten sloten zich daar volmondig bij aan. Ofschoon de oefening door het mooie weer niet zo zwaar was geweest als zij wel had kunnen zijn, waren zij toch dui delijk blij dat het erop zat. De bedoeling was na te gaan hoe een in zee terechtgekomen vliegtuigbemanning zich het beste zou kunnen redden, aange nomen dat zij een dinghy, een noodzen dertje, tabletten tegen zeeziekte en ontzil- tingspoeder voor het zoute water bij zich heeft. Een van hen vertelde: „De ruimte in zo'n dinghy is wel verschrikkelijk klein. We zaten met z'n zevenen in een kring, maar onze benen lagen dus overelkaar. Als er één een goed plaatsje had, was hij daar verdraaid moeilijk vanaf te bren gen. En als er iemand ging verzitten ging de beweging als een ketting rond. Dan moest je allemaal verschuiven. Dat is ge loof ik nog het ergste, dat je zo bovenop elkaar zit vierentwintig uur lang. Wij had den nu een fijn ploegje, maar als je er één tussen hebt die een beetje kribbig van In Amsterdam is de vijfjarige Paul Su- rig, toen hij met een eigengemaakt kar retje een drukke weg in Amsterdam-SLo- termeer overstak, door een vrachtauto overreden. Ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis overgebracht waar bij aan komst bleek dat hij reeds was overleden. In Onstwedde is de 56-jarige heer W. Schepers van een bespannen wagen ge vallen toen het paaard op hol sloeg. Hij werd overreden en was op slag dood. natuur is, dan krijg je zo slaande ruzie." Na de zeeziekte was de kou wel de erg ste plaag gebleken. Met uitzondering van luitenant-arts Nikkels waren de mannen drijfnat aan boord gekomen. Ze hebben al lemaal eerst hun kleren uitgewrongen. Per man kwam er nog anderhalve liter water uit. „Maar droog krijg je ze natuur lijk niet. Je trekt dus in arremoede die natte vodden maar weer aan, omdat alles beter is dan niets, maar dat het nou pret tig is, nee dat kan ik niet zeggen," aldus majoor Verhey. In de loop van de ochtend waren drie Thunderstreaks van Soesterberg laag ko men overvliegen om hun dobberende col lega's even goeden morgen te wensen. Ook zeker momenfZeilde statig en geruis loos een, wat de mannen noemden, „Vi- kingjacht" voorbij met een zwijgende man aan het roer die star vdor zich uit bleef kijken. De man vond het blijkbaar de ge woonste zaak van de wereld dat er mid den op de Noordzee zeven mannen in een rubberbootje ronddreven. Hakenkruis. Jarenlang blijkt op het dak van een van de gebouwen van een textielfabriek in Almelo, die vroeger eigen dom van een joodse firma is geweest, een geschilderd hakenkruis van ongeveer vijf meter omvang gestaan te hebben. Het werd ontdekt door een man. die werkzaam heden op het dak had te verrichten. Het hakenkruis, 'dat na de oorlog moet zijn aangebracht, is onmiddellijk verwijderd. De politie acht het onbegonnen werk te gaan spepren naar degene, die zich aan deze antisemitistische daad heeft schuldig gemaakt. Wittebroodsweken. Een Amerikaanse student uit New York is door de politie rechter in Groningen wegens mishandeling en weerspannigheid tot drie weken ge vangenisstraf veroordeeld. Aan de voor avond van zijn huwelijk met een Gronings meisje is de Amerikaan in een bar be trokken geraakt in een vechtpartij. Hij gaf de portier een kaakslag en verzette zich uit alle macht tegen de politie, die hem naar het bureau wilde meenemen. Met spe ciale toestemming van de officier van Justitie is de huwelijksplechtigheid de volgende dag doorgegaan, maar daarna moest de bruidegom terug naar het Huis van Bewaring Geen school-t.v. De gemeenteraad van Baarderadeel (Fr.) is akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om geen medewerking te verlenen aan de aanschaf fing van een televisietoestel voor de chris telijke lagere school in Winsum. Het schoolbestuur had hierom gevraagd om te kunnen deelnemen aan de experimenten van de stichting Nederlandse Onderwijs Televisie (N.O.T.), die half oktober op een 200-tal scholen in het gehele land zullen beginnen. B en W. menen dat de kosten moeten worden gedragen door de stich ting N.O.T. Record. De katholieke hogeschool te Tilburg heeft een record aantal inschrij vingen van eerstejaars-studenten geboekt. Tegenover de 220 aanmeldingen voor het vorige studiejaar, staat thans een aantal subsidie op de schoolmelk met ingang van I WrV°r?' econ°',:iiscl'ie 1 januari 1964 af te schaffen. t a e" 19 ™°r 1 cle nieuwe faculteit der rechtswetenschap pen Een 25-jarige Duitser uit Keulen heeft weinig plezier gehad van de 200,- die hij uit een winkel in Utrecht stal. Korte tijd later had de politie hem in 't Utrecht se station gepakt. Hij was 's middags een winkel aan de Wittevrouwenstraat binnengegaan en had een vrouw die hem te woord stond, ge vraagd of zij een briefje van 25,- kon wisselen. De winkelierster voldeed aan dit verzoek. Enkele minuten stond de Duitser weer in de winkel, nu met de vraag of zij hem de weg naar het station even wilde wijzen. Ook aan dit verzoek voldeed de vrouw. Naderhand kwam zij tot de ontdekking dat er 200,- uit de winkellade was verdwenen. Het lid van de Eerste Kamer de heer Van Pelt (P.S.P.) heeft de minister van Sociale Zaken enVolksgezondheid gevraagd of deze inderdaad van plan is met rijks- Heeft de minister hierbij dan overwogen, zo vraagt de heer Van Pelt, dat een der gelijke maatregel vrijwel zeker een ver minderde consumptie van melk ten gevol ge zal hebben en is de bewindsman niet bevreesd dat een verminderde consumptie van schoolmelk de volksgezondheid aan zienlijk zal schaden? Ook wil de heer Van Pelt wetén of de minister kan mee delen. welke budgettaire overwegingen hem tot zijn voornemens hebben geleid. Voor de arote Fri- siana'tentoonstelling n Leeuwarden zijn twaalf zeer bijzon dere dwergpaardjes uit Argentinië in ons land gearriveerd. De Argentijnse fokker, ie heer Farabelln heeft met zijn doch tertje, Maria Ange lica, de miniatuur- paarden op de lange scheepsreis van Ar gentinië naar Neder land vergezeld. Klanten uit Parijs halen. Een Heer lens confectie-atelier gaat met ingang van voigende week zijn clièntele ook zoeken in Parijs. De bedrijfsleider is voornemens autobussen tussen de lichtstad en Heerlen te laten rijden en de reis- en verblijfskos ten geheel voor eigen rekening te nemen. Invitaties voor een koopreisje naar Zuid- Limburg zijn reeds in de Parijs bladen verschenen. Er komen reeds vrijwel dage lijks met gecharterde autobussen kooplus tigen uit Duitsland en België. Nog 100 miljoen nodig. Curatoren van de technische hogeschool in Eindhoven willen de hogeschool zo uitbreiden, dat er in 1969 plaats zal zijn voor 3400 studenten. Er is nog tweederde beschikbaar van de indertijd door de gemeente Eindhoven ge schonken 68 ha. grond. Curatoren hebben voor de jaren 1965 tot en met 1968 aange vraagd 55.000.000 voor bouwwerken en 46.000.000 voor inrichtingskosten. Het K.N.M.l. deelt mee: Boven Frankrijk ligt een vlak gebied van lage luchtdruk. Hierin bewegen zich enkele regengebieden, waarvan enkele dicht langs Limburg trekken. Op vele plaatsen in de Ardennen is de afgelopen nacht 10 tot 25 >mm regen gevallen. In het grootste deel van Nederland staat i het weer echter onder invloed van een rug van hoge druk, die zich van de Britse eilanden tot over Zuid-Scandinavië uit strekt. Deze rug neemt in betekenis toe en komt het komende etmaal dichter bij ons land. Het zal daarom ook morgen droog weer zijn met zonnige perioden. Een zeer diepe depressie in het zeegebied tus sen Groenland en IJsland stuurt in de ho gere delen van de atmosfeer enorme hoe- veelheden warme lucht in de richting van de Britse eilanden, waardoor daar de luchtdruk nog enige tijd zal blijven stij gen. WFFRRAPPORTEN Maximum-tempersturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 'frutr 8-9. Nu zal het je duidelijk zijn, waar voor de Hofstoofdrager die stoof bij de troon zette.de kleine koning kon nu wat gemakkelijker op de zetel klimmen! En daar zat hij dan. Z'n voeten raakten de grond niet, daarvoor waren zijn benen te kort. Maar niemand zou het ooit ge waagd hebben, erom te lachen. Want al was Wiromar een klein koninkje.ko ning was hij, en iedereen behoorde eer biedig tegenover hem te zijn! 1275-A (Van onze redacteur in Amsterdam) De kleinste paardjes die ooit voet op Nederlandse bodem hebben gezet zijn gis teren met de „Momtferland" van de Ko ninklijke Hollandsche Lloyd in de Amster damse haven aangekomen. Het zijn 22 „Micro Petisos" uit Argentinië, die zich van 16 tot en met 21 september zullen la ten bewonderen op de Friese manifesta tie „Frisiana" in Leeuwarden. De dwerg paardjes hebben de lange reis van Zuid- Amerika naar Amsterdam afgelegd als dekpassagiers in een daartoe speciaal ge construeerde stal. Zij werden Verzorgd door de bootsman en de scheepstimmerman, die al hebben uitgekeken naar de komst van het 23ste paard. Volgens de eigenaar en fokker, Julio C. Falabella, zal de baby bij de geboorte slechts een half tot één kio wegen. Het wonder om zo'n miniatuur- paardje te zien zal nu waarschijnlijk het voorrecht worden van de tentoonstellings bezoekers in Leeuwarden. De heer Fala bella stamt uit een oud fokkersgeslacht. Na anderhalve êeuw experimenteren kon vijf jaar geleden het dwergpaardje wor den geïntroduceerd. De „Micro Petitos" is door inteelt verkregen. De dieren zijn 50-80 cm. hoog en wegen slechts 25 tot 60 kg. President Kennedy is een van de Amerikanen die zich een paar van deze diertjes voor zijn kinderen heeft aange schaft. De heer Falabella befcit in Argentinië een aantal fokbedrijven met meer dan 700 paarden. Hij streeft ernaar de afme tingen van de „Micro Petisos" nog meer te reduceren. Daarvoor heeft hij een la boratorium met 54 man personeel. Over de prijs van deze dwergpaardjes wilde de heer Falabella zich niet uitlaten. Wel is bekend dat er exemplaren voor 3000 dollar van de hand zijn gedaan. Hoe kleiner het dier hoe hoger de prijs, waar bij de grote vraag ook nog een rol zal spelen. De „Micro Petisos" kan veertig jaar oud worden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eeide De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. mist half bew. misr regen wind richting temp. neerslag ln mm. 17 0 19 0 19 0 16 0 18 0 0 21 0 21 0 Helsinki onbewolkt nnw 17 Stockholm geheel bew. zw 17 Oslo zwaar bew. windst. 18 Kopenhagen zwaar bew. zo 18 Aberdeen zwaar bew. windst. 16 Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Müqghen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca onbewolkt n 15 zwaar bew. n 18 geheel bew. n 21 regen ono 17 geheel bew. nno 18 zwaar bew. windst. 26 regen windst. 22 zwaar bew. n 22 onbewolkt o 10 zwaar bew. no 24 mist z 21 mist n 21 zwaar bew. windst. 21 1 0 0,3 0 0 0,1 0 0 10 0 4 10 0 0 0 0,2 0,2 0 0 0 0 0 0 0 0 26 Deens vlootbezoek. Van 13 tot 17 september zullen de Deense marinesche-1 pen Hvidbjomen (1650 ton), de Daphne (150 ton) en de Dryaden (150 ton) een be zoek brengen aan Amsterdam. mist windst. 25 licht bew. ozo 19 half bew. windst. 24 onbewolkt windst. 23 onbewolkt nno 31 half bew. windst. 26 zwaar bew. ono 26 zwaar bew. windst. 19 regenbui verand. 28 Zon op 6.09 uur, onder 19.02 uur. Maan op 0.44 uur, onder 17.22 uur. Maanstanden 17 sept 21.51 uur nieuwe maan. 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 september Hoog water 10.35 en 23.20 uur. Laag water 5.42 en 18.19 uur. Vrjjdag 13 september Hoog water 12.13 en uur. Laag water 7.16 en 19.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2