Ambitieus wmterprogramma met interessante - nou veauté's MOZART- OPERA OP HET SCHERM n ui Mr. Roos jen hekelt onkunde en „politiek gemodder" Alphenaar T.V.- en hoorspelen van drie Nederlanders bekroond DE PROGRAMMA'S Forunï opende seizoen met twee opera's „De plaatsvervanger" nu bij het Nieuw Rotterdams Toneel? Deens protest tegen Keeler-film Ginestud '63-festival NEGEN MUZEN DANSAGADEMIE „SCHRÖDER" DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 4 NCRV- TELEVISIEPLANNEN „Eigen gezicht" kreeg flinke face-lifting A dualiteiten Documentaires Schakelprogramma's AANVANG vanaf a.s. ZATERDAG 14 sept. Inschrijving dagelijks Utrechts Centraal Museum kocht paneel uit 1485 „Zo denkt Nederland" Zaterdag-Kijk avond Dramatische produkties Zondagavond A mciteurtoneel KRUISWEG 47-49 HAARLEM Minister Bot aanwezig bij jubileum N.G.C. nabeschouwingen Weinig indringend HET RADIO- EN T.V.-BELEID De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma OOK IN HAAR t.v.-programma's wi de NCRV er toe bijdragen, dat het leven van de kijkers wordt verrijkt. Deze om roep beseft daarbij, dat met slechts één t.v.-programma althans voor het dichtstbevolkte westelijke deel van Nederland, de verantwoordelijkheid zwaar ibeegt, zonder keuzemogelijkheid voor iedereen te bieden. De NCRV stelt er echter prijs op, ook bij televisie „met haar eigen gezicht de huiskamer binnen te komen", dat wil zeggen een Neder lands en christelijk „gezicht". Van de t.v.-programma's zal 85 percent eigen produkties zijn, aldus de introductie tot het juist gepubliceerde NCRV-winter- programma, dat tal van nieuwe elemen ten bevat. Naast de rubrieken „Memo" en „Atten tie," die hun zevende jaargang ingaan, ko men speciale reportages van een half uur, waarin aandacht wordt geschonken aan kwesties en figuren in binnen- en buiten land. Woningnood en woningbouw behoren tot de eerste onderwerpen, die aan de or de worden gesteld. i Kees van Langeraad heeft op zich geno men, o.m. de volgende 3 documentaires te realiseren: „Zeeuws-Vlaanderen" „Bui tenkerkelijkheid" en „Tempo Doeloe" (het leven van „Pa" van der Steur in het vroegere Nederlands-Indië). Onder regie van Jan van Hillo worden gemaakt: „De auto van A tot O" en „Zoo werkt Haan stra" (een kijkje achter de schermen bij de samenstelling van Haanstra's nieuwe hoofdfilm over mensen in Nederland). Ook aan de grote wereldgodsdiensten, zoals de Islam, de Joodse religie en het Boeddhis me zullen documentaires gewijd worden. VEEL WORDT verwacht van een twee^ tal „live" uitzendingen zogenaamde schakelprogramma's uit 3 krantencen tra in Engeland, Frankrijk en Nederland, waarbij reeds uit de krantenkoppen en de opmaak te ontdekken valt, hoe hetzelfde nieuws in elk land wordt geïnterpreteerd. Advertentie Danslessen voor R.K. 0 RAAMSINGEL 16 TELEFOON 11045 ,ANP) Het operagezelschap Forum heeft dinsdag de eerste première gegeven van het nieuwe seizoen. In de Twentse schouwburg te Enschede werden twee kor te opera's van Giacomo Puccini ten ge hore gebracht, nl. II Tabarro en Gianni Schicci. Paul Pella, artistiek directeur van Forum, leidde het Overijssels Philharmo- nisch Orkest en Ellen von Frankenberg had de regie. De voorstelling, die veel succes had, werd bijgewoond door leden van Gedeputeerde Staten van Overijsel en Drente, vele burgemeesters uit de Noorde lijke en Oostelijke provincies en autori teiten uit het Duitse grensgebied. Na de voorstellingen heeft de heer A. van Heek, voorzitter van Forum, meegedeeld dat in dit seizoen het eigen orkest voor het eerst een aantal voorstellingen zal begeleiden. De Gemeente Utrecht heeft onlangs voor het Centraal Museum een Noord-Neder lands schilderstuk op paneel aangekocht, dat waarschijnlijk dateert uit 1485. Het schilderstuk, dat 32.500 gulden kostte, stelt Christus aan het kruis voor met de moe der Gods, vier heiligen en twee stichters figuren. De vereniging Rembrandt tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Ne derland heeft zich bereid verklaard, voor deze aanwinst een schenking ineens te doen tot de helft van de koopprijs en voor de andere helft een renteloos voorschot te verlenen. B. en W. van Utrecht stellen de gemeen teraad voor, schenking en voorschot in dank te aanvaarden. De vrouwelijke kijkers zullen in een an der schakelprogramma vergelijkingen kun nen trekken tussen wat in Belgische, Duit se en Nederlandse waren „te kèop is'" en tegen welke prijzen. Onder dit motto komt elke maand een programma van een uur, getiteld „Als U 't mij vraagt..." Op het scherm. Daar in wordt de persoonlijke opinie van een aantal Nederlanders getoetst aan de resul- ten van een desbetreffend opinie-onder zoek, onder tweeduizend vooraf onder vraagden. Deze steekproef kan represen tatief worden geacht voor „de" mening van het Nederlandse volk. Deskundige zul len het betrokken onderwerp toelichten Ook hier voert Van Langeraad de regie. Twee nieuwe programma's voor de butanten kregen de titels: „Toonlad ders" en „Nieuwe gezichten". Proef- opnamen van de deelnemers worden eerst voor een klein publiek getest; daardoor krijgen de kandidaten, die voor de werkelijke uitzending uitge nodigd worden, een meer reële kans van slagen. Nieuwe amusante filmseries (waarover wij reeds eerder schreven. -Red.) zijn de „Beverly Hillbillies" (een vrolijke Ame rikaanse familie-geschiedenis) en „De Rid der van Maison Rouge", een bijzonder fraai verfilmd verhaal van Alexander Du mas, dat in Frankrijk en Italië al graag door de kijkers gezien werd. Er wordt naar gestreefd, op de zater dagavond, de familie-kijk-avond bij uit stek, een „elk-wat-wils"-programma te brengen, dat letterlijk voor iedereen ver staanbaar is. Daarom zullen er weini ge buitenlandse artisten optreden en zal er zoveel mogelijk Nederlands repertore worden gebracht. Bepaalde vaste program ma's komen om de twee maanden op het scherm; zo b.v. de muzikale show „Ca priolen" rond het orkest „The OK. Wob blers" van Pi Scheffer. Door dit pro gramma dwaalt te pas, maar vooral te onpas, een vreemde figuur, gespeeld door Joop Doderer. „Wat een wereld", een ander zaterdag avondprogramma van amusante aard, houdt het midden tussen een „magazine" en de vroegere „Tele-disco-parade". Hier aan werken o.m. mede Dick van Bommel, Jaap Molenaar, Guus Verstraete en Jan Pruis. De regie heeft Fred Benavente. De serie „Arthur en Eva" wordt op ve ler verzoek voortgezet. Paul Cammermans is in de reeks nieuwe belevenissen van dit echtpaar niet alleen de tegenspeler van Kitty Jansen, maar tevens spel-regisseur. In dit seizoen zullen 5 muzikale kome dies voor de zaterdagavonden geprodu ceerd worden (de N.C.R.V. wil deze per se geen „musicals" noemen, om associaties met beroemde werken als „West Side Sto ry" en „My Fair Lady" te vermijden) Een tweetal daarvan is in opdracht ge schreven. De eerste is „Een ster valt" door Willy van Hemcrt met muziek van Harry de Groot. Verder staat o.m. op het programma „Tulip Time" van Colin Wark en Bruce Sievier, die voor de laat ste oorlog 425 keer in het Londense Al- hambra-theater werd uitgevoerd. Elk van deze muzikale komedies wordt terugge bracht tot een programma van ongeveer een uur. Weer een andere nieuwe zaterdagavond serie is van Engelse oorsprong en v/erd in het Nederlands bewerkt door Jelle de Vries en regisseur Willy van Hemert. De titel is „Herrie om Harry" en de hoofdrol speelt Johan Kaart. INTEGENSTELLING met de VARA en de AVRO heeft de afdeling dramatische kunst van de N.C.R.V. reeds vele t.v.-spe len voor het a.s. seizoen kunnen aankon digen. Genoemd moeten o.a. worden: Schuld en Boete" van Dostojewski in de bewerking van Gaston Baty, met Ju- lien Schoenaerts in de hoofdrol (regie: Pe ter Koen). Vijanden van het licht" van Alexander Ramati een door de schrijver gemaak te t.v.-bewerking van zijn reeds in 8 lan den gepubliceerde gelijknamige roman). Regie: Alexander Ramati. „Kind vermist", een t.v.-spel van Hans Keuls (naar een door hem oorspronkelijk in het Engels geschreven toneelstuk). Dit stuk wordt begin februari opgenomen on der leiding van David Boisseau, die het begin '63 als „Play of the Week" voor Associated Rediffusion voor de camera's bracht. Op het repertoire staan verder nog de volgende toneelstukken: „Soubrette" een komedie van Jacques Deval; „Haar deel van de schuld" van Luigi Squarzina, ,Een generatie Zwijgt" door Christian Geissler; „Excursion'' into murder" door Sidney Carroll „Mijnheer Gillie" van James Bridie „Asmodée" van Francois Mauriac. Onder deze titel zal in de zomer van 1964 de door Frans Hesmerg vervaardig de samenwerking in verkorte vorm van twee nagenoeg onbekende stukken van Joost van den Vondel („David in Balling schap" en „David herstelt") onder /egie van Johan de Meester worden uitgezon den. De N.C.R.V. zal Heyermans herdenken met twee van zijn eenakters, namelijk „Het Kind" en „Brief in schemer". VOOR LATERE vertoning wordt 't ver haal „Boefje" van M. J. Brusse en Jaap van der Poll in een t.v.-bewerking van re gisseur Gerard Rekers opgenomen. De titelrol zal overeenkomstig de traditie in travesti worden gespeeld en wel door de sinds enkele jaren in Israël gevestigde actrice Rita Maréchal. Op 22 december wordt het oorspronke lijke t.v.-spel „De vlucht van de duif" van Donald Wilson uitgezonden. Het is 'n trans positie van de bijbelgeschiedenis van de Driekoningen naar de tegenwoordige tijd. dat zich grotendeels afspeelt aan boord van een charter-vliegtuig. De regie heeft Paul Cammermans. Op 4 zondagavonden zullen afleveringen op de beeldbuis komen van de serie „Uit de Praktijk van dokter Finlay", geschre ven door 4 top-medewerkers van de B.B.C. Deze serie wordt geregisseerd door Peter Holland. In het seizoen 1963-1964 zullen achttien afleveringen worden uitgezonden van de humoristische serie „Stiefbeen en Zoon" van Ray Gallon en Alan Simpson. De ti telrollen worden gespeeld door Rien van Nunen en Piet Romer. Regisseur is Max Douwes. In dit seizoen zal een proef worden ge nomen met een gecombineerde voorstel ling van twee eenakters of korte t.v.-spe- len, waarbij gehoopt wordt dat zij voor beeldig zullen werken, namelijk enerzijds ter navolging en anderzijds als toonbeeld van amateurisme op het hoogste niveau. Hiervoor zijn uitgenodigd de winnaars van het „Nationaal Landjuweel", t.w. de Haar lemse Toneel Club en de Verenigdè To neelverenigingen ADO en DVS uit Den Haag. De populaire Swiebertje keert op zater dagmiddag terug in een nieuwe serie, ge schreven door John Uit den Bogaert met - uiteraard Joop Doderer in de hoofd rol. De Ilaagsche Comedie heeft, zoals on langs gemeld is, afgezien van de voorge nomen opvoering tan Rolf Ilochhut's to neelstuk „Der Stellvertreter" („De plaats vervanger", in Nederlandse vertaling) op motief dat het stuk integraal veel te lang is voor een toneeluitvoering en dat de be kortingen zoals die voor o.a. de Duitse op voering zijn toegepast, het stuk mutileren zouden. Nu echter zal „De plaatsvervanger" waar schijnlijk op het repertoire genomen wor den door het Nieuw Rotterdams Toneel. Deze beslissing zou genomen z(jn nadat het Rotterdamse gezelschap in principe toe stemming van de schrijver gekregen had, het stuk in een nieuwe bewerking op te voeren. „De plaatsvervanger" behandelt de hou ding van Paus Pius XII tijdens de tweede wereldoorlog. De tendens ervan is een ver wijt aan de paus, dat deze zou hebben na gelaten, zijn gezag aan te wenden teneinde ontelbare joden van de ondergang te red den. Advertentie ptano's Minister van O.K. en W., mr. Bot is gisteren aanwezig geweest bij de viering in het Rijksmuseum van het 15-jarig be staan van het Nederlands Cultureel Con tact. In een toespraak dankte de bewinds man allen, die op enigerlei wijze werk zaam zijn geweest voor het Nederlands Cultureel Contact, ,voor hun bijdrage tot de Nederlandse cultuur. Hij gaf verder de verzekering, ook in de toekomst gaar ne gebruik te zullen maken van de advie zen van het N.C.C., waarbij hij vooral concrete voorstellen op prijs zou stellen. KUNST of PAG 1 „Een groot dood dier". Het toneelstuk .Een groot dood dier'' van Bert Schier- beek, dat tijdens het Holland Festival 1963 zijn première beleefde, is thans verkocht naar Engeland, waar de uitgeverij John Calder Ltd er een Engelse vertaling van zal laten verschijnen. Minder indringend dan wij van hen ge wend zijn, belichtten de redacteuren van de KRO-rubriek in Brandpunt een tweetal onderwerpen, namelijk de situatie van de Limburgse mijnwerkers en het toenemende gevaar van longkanker. In het eerste geval waren slechts twee topfiguren (voorzitter Frans Dohmen van de 60-jarige Katho lieke Mijnwerkersbond en president-direc teur Rottier van de Staatsmijnen) aan het woord en misten wij, vooral toen de econo mische medezeggingschap aan bod kwam, bepaaldelijk reacties van de „kompels" zelf (men liet slechts lege mijngangen zien); in het tweede geval werd de luchtverontreini ging als mogelijke oorzaak van longkanker geheel buiten beschouwing gelaten. Dat punt spreekt natuurlijk niet zo aan als het roken (zeer fataal, volgens kanker specialist dr. Meinsma) maar het mag dunkt ons, in een uitzending als deze toch niet veronachtzaamd worden. Het optreden van het Franse orkest van Jacques Hélian leverde, geheel in de trant van dit pure amusementsensemble, geen enkele visuele verrassing op. Ontspannend was het echter^jvel en daar ging het om. Als filmdocumentaire was het program ma „Sobla", handelend over de Afrikaanse nomadenstam der Masai, niet belangrijk genoeg, nog een keer uitgezonden te wor den. Duidelijk beoogde de KRO met deze herhaling een doel, dat zij met de uit zending van 28 april j.l. nog niet mocht be reiken: meer daadwerkelijke belangstelling voor een moeilijk missiegebied. Het film- en fotoverslag, dat de NTS na de tweede nieuwsuitzending gaf van de voetbalwedstrijd NederlandLuxemburg, was visueel uiteraard erg pover. De in allerijl ontwikkelde filmopnamen van de eerste helft waren, hoe grauw ook, natuur lijk bevredigender dan de weinig zeggende plaatjes die men van de tweede speeltijd liet zien. Zou in een dergelijk geval een nabeschouwing met spelers, deskundigen en toeschouwers niet beter voldoen? Her man Kuiphof, die steeds „losser" voor de camera's wordt, sloeg zich goed door de moeilijke taak heen, op korte termijn een commentaar bij deze reportage te geven. Een interview van onze reisredacteur W. L. Brugsma rriet Labourleider Wilson en burgemeester Willy Brandt, die beiden deelnemen aan het congres van de Socialis-/ tische Internationale in Amsterdam, be sloot deze t.v.-avond. De vertaling-in- ondertitels liet nogal wat te wensen over. Zo had Brugsma, sprekend over voor malige Duitse gebieden, het niet over Oost- Rusland, maar over Oost-Pruisen (East- Prussia) en de naam van de bekende Ame rikaanse diplomaat op wie gedoeld werd, is niet Cannon, maar Kennan. Damshuizer Operaliefheb er s kun nen zondagavond ge nieten van een op voering op de beeld buis van Mozart's „Entführung aus dem Serail", waaruit hier een opname met o.a. Marilyn Tyler (links op voorgrond), Guus Hoekman (knielend), Johan Fiolet (naast Hoekman) en (in de wagen) Annette de la Bye en Rudolf Kat. Volgende week zal de Deense regering een massaal protest tegen het maken van opnamen voor een film over Christine Keeler in D'enemarken worden overhan digd, aldus hebben de organisatoren van de actie meegedeeld. De petitie, waartoe zes dagen geleden door de onderwijzeres Inger Hansen het initiatief werd geno men, heeft reeds een viifduizendtal hand tekeningen gekregen en verwacht wordt dat dit aantal wel tot ongeveer twintig duizend zal aangroeien. In Brussel zijn woensdag de prijzen uit gereikt in de Belgisch-Nederlandse wed strijden voor hoor- en televisiespelen. Drie van de vier prijzen beide jury's kenden geen eerste prijs toe gingen naar Neder landse auteurs. Het ingezonden tv-spel Oponthoud in de jungle" van Anny Matti en Wim Spekking werd bekroond met de tweede prijs (15.000 B.frs) en „Ontmoeting op fbiza" van de heer en mevrouw Gheu- ens met de derde prijs (10.000 B.frs). De Vlaamse auteur Andries Poppe zag zijn hoorspel „Tweede deur rechts" met een tweede prijs bekroond. De Nederlandse schrijver W. Barnard uit Bussum kreeg een derde prijs voor zijn inzending. Van de vijf eervolle vermeldingen in de hoorspelwedstrijd gingen er vier naar Ne derlanders. Het zijn de echtparen Van Duynen voor „Gezinsdag", Vroland voor „Tijdsein", Swart'voor „Mannen in Pen- dek'' en Keukens voor „De nachten zijn koud". Bert van Kerkhoven en J. W. Hofstra brachten namens de twee jury's verslag uit. Bert van Kerkhoven vond het algemene peil van de ingezonden hoorspelen veel lager dan in de voorafgaande twee jaar. Ook het aantal was belangrijk minder. De jury legde dit jaar strengere maatstaven aan. De heer Hofstra zei, dat de jury voor de tv-spelen niet had ontdekt wat zij in haar optimisme gehoopt had te vinden. Hij wees er daarbij op, hoe moeilijk het is te vol doen aan de zeer bijzondere eisen, die het schrijven van een tv-spel stelt. Het bekroonde „Oponthoud in de jungle" zal op 28 november op hetTv-scherm ver schijnen. De voorzitter van de NCRV, mr. A. B. Roosjen, heeft op de in Hilversum gehouden persconferentie van de NCRV over de winterprogramma's, gesproken over de financieringsproblemen, het vraagstuk van de huisvesting, het tweede televisienet en het derde radipnet. Er heerst, zo merkte hij op, in meerdere opzichten inzake het radio- en televisie- beleid van de overheid een volslagen onzekerheid. „Alles staat in dit kader op losse schroe ven. Zes kabinetten hebben in de loop der jaren het omroepvraagstuk in studie ge nomen, niet één regering heeft een op lossing gebracht in de vorm van een wet telijke regeling". Ook, zoals de situatie thans ligt, koesterde mr. Roosjen weinig hoopvolle verwachtingen. Het was hem nog steeds niet duidelijk, wat de opdracht van de zgn. „pacificatie commissie" is. Men zou deze commissie kunnen betitelen als „een politieke stunt om uit het gemodder van de kabinetsfor matie te komen". De commissie zal bestaan uit drie maal vijf leden: de voorzitters van de fracties van de politieke partijen en vertegenwoor digers van de omroepverenigingen. Deze groep van tien vertegenwoordigt een groot deel van het Nederlandse volk. Men kan zich met recht afvragen wat de overige vijf in dit gezelschap, de aangekondigde kandidaat-concessionarissen, eigenlijk ver tegenwoordigen, dat op een en dezelfde lijn kan worden geplaatst met de verte genwoordiging van de overige tien. Mr. Roosjen noemde met name als een bruikbare vertegenwoordiging in deze com missie een vertegenwoordiger van de Ne derlandse journalistiek, die over de om roep met gezag kan oordelen. „Advies in winnen bij mensen die niets van de kwes tie weten, is een kwalijke zaak," aldus mr. Roosjen. Hij vond in het feit, dat de gedachten zijn gelanceerd over het twee de t.v.-net dreiging met Duitse en Bel gische programma's een bewijs, dat hier sprake is van onkunde van hen die zich met televisiezaken bezig houden. Als voorzitterschap van de Nederlandse Radio-unie kon mr. Roosjen meedelen, dat het bestuur van de N.R.Umr. Bot, de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, heeft uitgenodigd zich in Hilversum ter plaatse- op de hoogte te stel len. Minister Bot had op dit verzoek wel willend geantwoord en meegedeeld, bijzon der graag van deze gelegenheid gebruik te willen maken. In het Kriteriontheater te Amsterdam zal morgen de Cinestud '63 beginnen, het internationale „Festival" van studenten films dat 2 jaar geleden voor het eerst is gehouden en toen een groot succes was. Er zijn thans minder films dqn in 1960, maar dit keer mogen alleen films deel nemen die sinds de vorige Cinestud zijn vervaardigd. Dat blijken er altijd nog 66 te zijn. De vertoning van deze films, die van 3 tot 30 minuten duren, heeft plaats in 19 voorstellingen (tot en met 20 sep tember) die voor het publiek toegankelijk zijn. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO 10.00 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commenta ren. (Om 7.35 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.09 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. 9.55 Aan het eind van de zomer, lezing. VARA: 10.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Piano duo: moderne muziek. (Stereofonische uitzending). 11.40 Lichte grammofoonmu ziek. AVRO: 12.00 Zang en, piano: lichte muziek. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Promenade-orkest. 14.00 Omroeporkest: moderne muziek. 14.30 Voordracht. 14.50 Kerkorgelconcert. 15.15 Dieren in en rondom het huis, program ma over huisdieren. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale le zing. 16.30 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Elektronisch orgel spel. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Lich te grammofoonmuziek. 19.00 Paulus de Boskabouter. 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Onthullingen, programma over ver tolken en herscheppen (VII). 19.50 Ka mermuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Vijftig jaar vredespaleis De Ver. Naties en de toekomst van het volkenrecht, lezing. 20.20 Residentie-orkest: moderne muziek (gr.). 20.45 Op bezoek bij anderen, klankbeeld. VARA: 21.00 350 jaar Jordaaiv feestbal. 22.10 Sranang Tori: Surinaams program ma. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Avondwij ding. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Dido and Aeneas, opera (opn.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Clave- cimbelspel (gr.): oude en moderne mu ziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pia nospel met ritmische begeleiding. 12.55 Ka tholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.20 Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Cello en piano (gr.): klassjeke muziek. 14.25 Populaire grammofoonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Sopraan, viool en piano: moderne muziek. 17.00 Boekbe spreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Promenade-or kest en zangsolist. 18.20 De mannen van Dohmen, doqumentair programma. 18.50 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Verzoek programma voor de militairen. 20.30 De vrouw van de Pierrot, hoorspel. 22.00 Ko- zakkenkoor (gr.). 22.15 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Strijkor kest: lichte muziek. 23.05 Kamerorkest en solisten: Klassieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amerikaanse muziek. 12.50 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. Nieuws. 14.03 Koorzang. 14.50 Pianorecital. 15.00 A funny thing, muzikale komedie. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Orkestconcert. 18.20 Voor de solda ten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Vlaamse muziek. 20.00 Gevarieerd progrgmma. 20.15 Theaterkroniek. 20.40 Amusementsmuziek. 21.00 Balletmuziek. 21.45 Volkskunde. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz muziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Vooi de kleuters. AVRO: 19.30 Filmreportage over Falerna. 19.55 Het Manneke. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Kijker lost. 20.25 Nationaal Joego- slavisch danstheater Kolo. 21.00 Weder zijds, documentaire over de regeringspe riode van H.M. Koningin Wilhelmina. 21.25 Even voorstellen? Mijn naam is Cox, de tectivefilm. 22.25 Televizier. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Reportage van de Nationa le Trekpaarden Tentoonstelling te 's-Her- togenbosch. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. N.C.R.V.: 20.20 Strandleven, te kenfilm. NTS: 20.30 Eurovisie zwemtour- nooi te Blackpool. N.C.R.V.: 21.30 Muzi kaal programma. 22.00 Attentie. 22.40 Dag sluiting. NS: 22.50-22.55 Journaal. Dr. P. Verhagenprjjs. De Bond van Nederlandse Stedebouwkundigen BNS heeft de „Dr. P. Verhagenprijs" 1963 toegekend aan ir. P. J. Risseuw te Hendrik Ido Ambacht en aan ir. W. H. Hoop te Amsterdam. De prijs wordt om de twee jaar toegekend aan twee studerenden of pas afgestudeerden in de stedebouw. Ir P. J. Risseuw is werkzaam bij stadsont wikkeling te Rotterdam en in maart afge studeerd met lof aan de T.H. te Delft. Ir. W. H. de Hoop is werkzaam bij stadsontwikkeling te Amsterdam. Hij is afgestudeerd in april, eveneens te Delft De prijs bestaat uit deelname aan een stedebouwkundige studiereis naar Lyon, St. Etienne en Marseille.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4