Hoe de duiven vlogen tIMtf Smederij werd een moderne toonkamer GOUD IN DE VECHTSTRAAT I 1 DISCO Si *ïï*i! Minister Bogaers schrapt bouwstop in plan Assumburg Faillissementen Havenberichten RADIO - TELEVISIE wBéÊÉMMm Gevonden M Teken wedstrijd DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 7 V |I pp ffpflj h Huizen verdwijnen voor schepen - 1 ■M liij&ksii Rood is de kleur van couturier Max Heymans Kwart eeuw huishoudelijke en gezinsvoorlichting M. Soeteman voorzitter van „Pat Pat" ELEKTRISCHE HUISHOUDELIJKE APPARATEN ONDERDELEN GRAMMOFOONPLATEN MMi""" jSÉSlm M'SSS Boeken op zee Kennemer Kruimels «t C .-. t; is %4« - - «k..\- V.: mmetëMëmm - ».Vv.vf.w. «mSM.-mf .V.JAV." V - M«v^'v> v.-Xy. ...■.-.•.V.-,, .w.v..' In Velsen-Zuid vallen steeds meer huizen onder de slopershamer. Deze afbraak staat in verband met de uitvoering van het plan tot verbreding van het Noord zeekanaal waarbij een deel van de zuidelijke kanaaloever ter hoogte van het oude dorp Velsen zal worden afge graven. De bocht die het Noordzee kanaal daar ter plaatse maakt zal na melijk worden rechtgetrokken. Als ge volg van een en ander moet de bestaan de bebouwing die zich in het af te graven gedeelte bevindt verdwijnen. Verscheidene huizen zijn al zo ver. Andere, zoals die op de foto, zullen spoedig met de grond gelijk worden ge maakt. In Oud-V eisen slaat men deze sloperij ten behoeve van een beter scheepvaartverkeer met bezorgdheid gade omdat niet bekend is in hoeverre dit oude dorp het slachtoffer zal worden van de geprojecteerde kanaalverbreding. Rood is de kleur van couturier Max Heymans. Rood zijn de bloemen in zijn salon. Rood zijn de programma's die we kregen en rood zijn de mees te creaties die hij ons gisteren op zijn halfjaarlijkse modeshow toonde. Max Heymaps is gespecialiseerd in kleine collecties, vooral nu hij sinds een jaar voor zichzelf werkt. Zijn stijl wijkt af van de „little boy-look", die Parijs decreteert. Hij volgt zijn eigen lijn, die chic is en elegant. Wijde com fortabele jasjes met stoere lage cein tuurs door lussen gehaald, vaak dub- belknoops, en met zakken gegarneerd completeren zijn tailleurs. Onder het jasje laat hij prachtige blouses dra gen met hoge col en lange mouwen. Ook zijn mantels zijn ruim gesneden, zoals een donkerbruine mantel zonder kraag met erbij een hoed van het zelfde materiaal met aangeknipte sjaal. Ook bruin is een geliefde kleur van Heymans, die hij combineert met rood, hetgeen een verrassend resultaat op levert. Een rood pakje liet hij voeren met het bruin van de bijbehorende blouse. Beeldig, nonchalant, maar uiterst vrou welijk zijn de toiletten voor de avond bedoeld. We zagen een kanten bruine japon met smalle schouderbandjes en heel lage rug. Er overheen werd een tot de taille reikend jasje gedragen, dat op de rug met een paar knopen aan de hals sluit. Voorts een rode wol- lencrèpe japon met lijfje naar het idee van een spencer. Een ensemble met 7/8 mantel en een bruin met goud geborduurde blouse. En een pak met een semi-slordig zittend jasje met lage ceintuur en zakken over een blouse met goud geborduurd. Ook donderblauw is in Heymans wintercollectie soms van de partij maar aan zwart ontbreekt het geheel. Ook laarzen en gebreide kousen komen bij hem niet voor, die zouden het trouwens bij zijn overwegend dure, elegante, wat oudere clientèle ook niet doen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid drs. P. C. W M. Bogaers heeft over de fundamenten van de wo ningen in het Heemskerkse plan Assum burg niet nóg meer gras willen laten groeien. Betrokken partijen, die ernstig verschil van mening hadden over de juiste situering van de woningen met betrekking tot het verloop van de verbindingsweg tus sen het noordelijk Hoogoventerrein en Rijksweg 9, zijn het na een bespreking zaterdagmiddag, waarbij de minister per soonlijk bemiddelde tot overeenstemming gekomen. De stichting Eigen Woningbezit, die op dracht gaf tot de bouw van de woningen, heeft de minister een telegram gezonden' hetgeen voor de minister reden genoeg was om reeds de volgende dag betrokkenen bij elkaar te roepen. De bouwstop is met ingang van vandaag opgeheven en de bouw van het gehele complex kan voortgang vinden. Door een advies van Gedeputeerde Staten enige tijd geleden uitgebracht was het reeds mogelijk geworden, dat met de bouw van 69 woningen doorgegaan kon worden. Op vrijdag 27 september zal in het Her vormd Jeugdgebouw in IJmuiden-Oost het 25-jarig bestaan van de stichting huis houdelijke- en gezinsvoorlichting worden gevierd. s BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN' Anna M. M.. d. van J. S. Quax en N. M. P. Zonneveld; Elisabeth J. M., d. van P. Jonktr en G. J. Voormeer; Robertus P. G., z. van L. P. de Boer en A. A. M. Zonneveld; Yvonne Cl. M., d. van J. Geijs en A H. Fransen; Johannes A., z. van L. C. Groenland en B. Th. Heijne; Jo hanna M., d. van J. A. Schouws en J. M. Goudsblom; Henriet*? C., d. van J. Koper en M. E. G. Kuijper; Odulphus A. C., z. van C. de Ruijter en M. Beentjes; Harm, z. van H. Westermolen en A. Dijkstra; Margaretha C. M., d van W. W. Zaal en A. M. J. Castricum; Angela M. d. van N. Schaaper en A. E. Kuijl; Désirée E. Th. M., d. van H. W. Heilig en H. F. Peil; Johan nes C., z. van J. C. Schouws en M. H. Ad miraal; Joke d. van J. van Velthuijsen en L. Bosscher; Louis, z. van G. Kossen en C. A. Kool; Marianne J. H.. d. van L. D. Heemskerk en H. J van Wijk; Petronella S., d. van C. J. van Lieshout en F. van der Wateren; Afia A. H. d. van P. J. Beentjes en C. M. C. Neele; Ferdinandus G. M.. z. van P. Ros en J. D. van den Berg. GETROUWD: ,T. P de Leeuw en M. H. Beenties (t.a Castricum. Dorpsstraat 77). OVERLEDEN: H. M. Kimman, 78 j. De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 10 september 1963 in staat van faillissement verklaard: Wouter Goos, wonende in IJmuiden, gem. Velsen, Koningin Wilhelminakade 66, aldaar handeldrijvende onder de naam Factory W. Goos. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur in Velsen. Hendrik van der Linden, wonende in Haarlem, Botermarkt 17. Rechter-commis saris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Cupa- trice mej. mr. J. M. Moll van Charante, advocaat en proceur in Haarlem. Harm de Jonge, wonende in Kromme nie, P. a. Populierenlaan 35. Rechter-com missaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur in Zaandam. Op de jaarvergadering van de schaak club „Pat-Mat" te Beverwijk is de heer M. Soeteman tot voorzitter benoemd in de plaats van de heer M. P. Suiker. De heer Suiker kreeg een fraaie wissel beker uitgereikt, die hij, na hem vijf keer te hebben gewonnen, nu zijn eigendom kan noemen. Pat Mat heeft thans 72 leden. De ver eniging is financieel gezond. Aan de heren P. Zwart. W. Nieland, A. Zwemstra, R. Sauer, R. Jansen, H. Ban nenberg en N. Duin werden prijzen uitge reikt, die behaald zijn in het afgelopen seizoen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Saint Louis van Bremen; Ladon, Antwerpen; Yewarch, Fowey Svanaas, Londen; Luise Emilie, Londen, voor IJmuiden; Fallowfield, Fowey; Jean E. Londen: Rote. Halmvik; Werra 2, Köping, hout voor Zaandam; Elsa. Xpila; Moni, Walkom; Jans, Londen; Herman Buisman, Londen, schroot voor IJmuiden; Ganymedes, Rotterdam; Alpha, Har- lingenConfid. Londen; Rijnborg, Ala; Draco, Rotterdam; Areas, Antwerpen; Spes, Swinoujs- cie, kalk voor IJmuiden; Swift, Londen; Cartbia, Harlingen, voor IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Martha Ahrends van Hamburg; Labotas, Rotterdam; Nike, Newhaven, schroot voor IJmuiden; Kaap Falga, Rundvik; Werner Meyburg, Londen; Vogtland, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Falken- stein naar Rotterdam: Jonan, Antwerpen: Elec- tra BaieComeau: Nassauborg, Delfzijl: Atlantis, Sundsvall; Stella Maris, Sundsvall: Rondefjell, Newfoundland; Mariekerk, Antwerpen; Sappe- meer, Felixtowe; Oakdene. Rotterdam; Stad Vlaardingen, Hampton Roads, van IJmuiden; Francisca, Oslo; Yewforest, Blyth; Admiralen- gracht, Hamburg; Basel. Duinkerken; Norfolk Trader. Harlingen; Marathon, Hamburg: Janny, Rotterdam; Embla. Felixstowe; Sapele Palm, Rotterdam; Hereford Baecon, Bremen; Kuutsalo, Kotka: Mesenles, Archangel; Ardeas, Rotterdam: Martha, Piraeus; Draco Rotterdam; Frans Böh- mer, Rotterdam: Theano, Rotterdam Trave, Norrköping; Grebbestroom, Plymouth; Solklint, Rotterdam; Vechtstroom, Rouen; Wexford, Bos ton, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Clangula, Rot terdam; Falaba, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Taras naar Rotterdam; Pazifik, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Philips producten speciaalzaak Plein 1945 no. 4 - IJmuiden telefoon 6561 Atoom van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 106 duiven deel aan een wedvlucht van Mons (Bergen) in België af (230 km.). Gelost tijdens zuidoosten wind om 7.00 uur. Eerste duif van L. Veldt om 10.17 uur, laatste prijsduif 10.23 uur. Met nog twee wedstrijdvluch- ten voor de boeg, die dan nog wordt gevolgd door een zogenaamde „potten en pannenvlucht hebben de Velsen-Noordse liefhebbers met hun vogels een bijzonder snelle vlucht gemaakt. On danks de lichte zuidoosten wind, die boven ons land veranderde, bereikte de eerst aankomende duif een gemiddelde uursnelheid van bijna 94 kilometer, Behalve Veldt, die vijf van de negen tien vliegers op tijd thuis kreeg, was A. de Bot-jr met vijf van de tien vogels in de prijzen niet minder gelukkig. Binnen zes minuten was de prijzenkoek overigens verdeeld. Uitslag: L. Veldt 1 6 12 16 18; D. van der Linde 2 5 7; D. Stapper 3 13 20; A. de Bot jr. 4 9 11 19 21; M. van 't Hof 8 10; A. de de Roos 14 17; F. Berghuis 15. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 66 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (228 km.). Gelost om 7.50 uur. Eerste duif van K. Metzelaar om 10.19.46 uur, laatste prijsduif 10.27 uur. Uitslag; K. Metzelaar 1 2; J. de Waard 3 9: H. Exalto 4: G. v. d. Struik 5 8; A. Voetman 6 13; P. v. Dongen 7; P. Hoek stra 10; J. Eelsing 11; F. Piers 12. Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 185 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (228 km.). Gelost om 7.50 uur. Eerste duif van F. de Boer om 10.14 uur, laatste prijsduif 10.25 uur. Uitslag: F. de Boer 1 2 3 16; R. Jung 4 5 11 22 29; A, Ham 6 21; S. Voet 7 30 32 37; J. Wijker 8: Remmers 9 20; B. visser 10 24 33; K. Klepper 12 36; C. Zwanenburg 13; E. Boer 14 25: Jac. Broek 25 26; v. d. Wiele 178: v. d. Kam men 18. De weers 19; H in 't Veldt 23 28 31: Joh. Broek; Tervoort 34; Koorn 35. IJmond van de postduivenhoudersver. De IJmond (za terdagvliegers) namen 65 duiven aan een wed vlucht van Mons af (228 km.). Gelost om 11.15 u. Eerste duif van Van der Scheer om 14.40 uur, laatste prijsduif 15 03 uur. De vlucht werd be gunstigd door prachtig vliegweer. Uitslag: Van der Scheer 1 2 6 12; Verduin 3 8; Suurmond 4 11; Van Belzen 5 13; Koffeman 7 10; Knapen 9. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersver Oranje Nassau te IJmuiden namen 83 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (227 km.). Gelost om 7.50 uur. Eerste duif van A. de Waard om 10.16.38 uur, laatste prijsduif 10.31,6 uur. Uitslag: A. de Waard I 2 7 12 14 15 16; A Broek 3 8 10; J. Ulehake 4; J. V. Sikkelerus 5; Chr. Prins 6; L. Leeuwen 7 13; H. de Weers 11; J. v. Dorp 17. Vredesduif De Heemskerkse postduivenver. De Vredesduif nam met 112 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af (234 km.). Gelost om 7.50 uur kwam de eerste van de 22 prijsduiven binnen om 10.15.33 uur, laatste prijsduif 10.25.12 uur. Uitslag: A. Bruins 1 2 3 8 14; G. de Boer 4 17 21; P. v. d. Kolk 5 12 20; J. Winter 6 11 19; P. Limmen 7 9 10 13; G. Lotterman 15 16 18; A. v. d. Kolk 21. Inkorven voor St. Ghislain Hornu op zaterdag middag van 1 tot 2 uur. De uitslagen van de H 900-vluchten luidden als volgt: Op Vilvoorde: le prijs (beker) J. Winter; 2e prijs (medaille) Ch. Beij; 3e prijs (medaille) J. Knap. Op Mons: le prijs (beker) A. Bruins; 2e prijs (medaille) A. Bruins; 3e prijs (medaille) A, Bruins. Bonte Duif De postduivenhoudersver. De Bonte Duif nam met 91 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af Eerste duif van S.1. Hels om 10.12.52, laatste duif 10.30.47. Uitslag: SJ. Heis 1 2 3 5; P. Ver schuren 4 12: E. Klinge 6 7 18: Th. Dekker 8; R Middelkoop 9 15; G. v. Zutphen 10 13; Jóh. Swart II 14 16 19; A. Verduin 17. FT": 'fM *4» MiP s/W,*- Het IJmuidense Marktplein gaat zeer waarschijnlijk van aanzien veranderen. De al geruime tijd bestaande plannen tot het bouwen van winkels op dit plein aan de zijde van het Oosterduinplein hebben "door de verkoop van de grond aan de gegadigden vastere vorm gekregen. Wethouder Verbeek heeft onlangs in de gemeenteraad bekend gemaakt dat er vermoedelijk een soort restauratie zal komen. We zullen moeten afwachten wat het voor een gebouw zal worden, maar vele bewoners rondom het Marktplein zullen deze bebouwing betreuren. Het enige plantsoen (zie foto) dat het Marktplein nog enige kleur en fleur geeft zal dan immers naar alle waarschijnlijkheid moeten verdwijnen. Om eerlijk te zijn kijken we ook liever tegen rozenperken aan dan tegen een muur en daarom kunnen we ons de bezwaren van de desbetreffende bewoners wel voorstellen. In het tijdvak van 31 augustus tot en met 6 sep tember 1963 werden in de gemeente Velsen gevonden', dameshandschoen, legertas, kinderschoentie, ring met sleutels, handboek van de politie, regenjas, bruine boxer, regenjas, boodschap pentas, bedelarmbandje, por temonnee, pyjamabroek, portemonnee, damestas met inhoud, bedelarmbandje, por temonnee, kinderportemon nee, paar bruine kinder schoenen, grijze vulpen, kin- derschep, kap van schemer lamp, plastic kinderregen jas, herenbril in lederen etui, herenportemonnee, autoped, handdoek met zwembroek, dwergpoedeltje, kinderportemonnee, dames- handschoenen, 2 bankbiljet ten van 10,lap stof, etui met ball-points, damesbril, kruis en ketting, speelgoed pólitieauto, lipssleutel, bril, 3-wielig kinderfietsje, leger tas, paraplu, poesje, porte monnee, zwembroek met baddoek, dameshorlogearm band. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks San het hoofdbureau van po litie in IJmuiden. De gede poneerde gevonden voorwer pen zijn te verkrijgen, elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur aan genoemd hoofdbureau van politie. Het pand Wijkerstraatweg 201 in Velsen-Noord, waarin tot maart van dit jaar de constructiewerkplaats en smederij van de heer P. L. Harsveld was ondergebracht, heeft in het verleden vaak in beide betekenissen van het woord veel stof doen op waaien. Het geheel verbouw de pand kan nu elke kritiek glansrijk doorstaan, want de Leer Harsveld heeft er een iraaie toonkamer voor haar den, gasfornuizen, wasma chines en aanverwante arti kelen van gemaakt. Hij kon hiertoe pas overgaan nadat zijn nieuwe fabriekshal aan de Leeghwaterweg kortgele den in gebruik was geno men. Het oude pand aan de Wijkerstraatweg heeft een algehele gedaanteverwisse ling ondergaan, niets herin nert meer aan de vroegere toestand. De pui is naar vo ren gebracht waardoor aan zienlijk aan ruimte werd ge wonnen. Plastic dakkoepels iaten veel daglicht door en aan het interieur is mede door de moderne kleurtoe- passing en wandbekleding veel zorg besteed. Achter de toonzaal bevindt zich de daag van drie tot zes uur werkplaats. Wie de vernieu wing van dit bedrijf van de heer Harsveld met eigen ogen wil aanschouwen kan van tijdens de officiële opening zich onder de ongetwijfeld vele belangstellenden men gen. De heer P. L. Harsveld in Velsen-Noord maakte van zijn oude smederij een fraaie toonkamer. „We hebben het niet altijd gemakkelijk gehad in die vijftig jaar van ons huwe lijk, maar we hebben ons zo goed mogelijk door de moei lijkheden heen geslagen. En als je 't zo bekijkt dan zeg ik, ja die vijftig jaar zijn zonder veel moeite voorbij gegaan." Dat zegt de 75-jari- ge heer Job Wijker, Vecht- straat 48 in IJmuiden, Hij en zijn vrouw („Pietje Kok heet ik van m'n meisjesnaam") zijn in de bruidsdagen van hun gouden huwelijk. Zon dag 22 september zal het feest in het oud-katholiek verenigingsgebouw aan de Kanaalstraat worden gevierd. „We zijn beiden rasechte Egmonders, maar we heb ben ons hart aan IJmuiden verpand." wil de heer Wij ker best weten. Hij vertelt graag over zijn jonge jaren toen hij op zee de kost ver diende. Dertien jaar was hij op zijn eerste reis als reep schieter en 27 toen hij als schipper er (voorlopig) mee stopte. Dat was in 1915. De Noordzee was één mijnen veld en nadat zijn schoon vader als een van de vele vissers door dit verraderlijke oorlogstuig het leven had ge- Het echtpaar Wijker in IJmuiden dat 22 september zijn gouden bruiloft hoopt te vieren. SSSÜïS iaten beloofde hij het varen er aan te geven. Aan de wal werkte de heer Wijker enige jaren als leveropkoper voor een Belgische fabriek in Vel- sen-Nóord. Na dè oorlog was de trek naar zee toch weer te sterk. Als matroos maakte de heer Wijker verscheidene reizen naar Indië met de Ko ningin der Nederlanden van de Maatschappij Nederland. Daarna voer hij als stuur man op de trawler onder an dere vöor de Marezaten en is hij vervolgens bijna 25 jaar werkzaam geweest als ver koper bij een ijsfabriek en als nettenmaker bij IJmui den Stores. Tot zijn zeven tigste jaar heeft de heer Wijker gewerkt. „De hele cag stil zitten kon ik niet, rnaar nu vind ik het welle tjes," zegt hij. Lachend her innert hij zich hoe het een halve eeuw geleden met hun trouwen is toegegaan. „Ik kwam op de secretarie en zei tegen een meneer dat ik wil de trouwen. Dat kan direct gebeuren, zei-die, breng haar rraar mee. Ik naar huis en zeg tegen m'n meisje: trek je jas aan we gaan aanteke nen. Nou ze wilde eerst niet, het ging haar te plotseling, maar ze is toch maar mee gegaan. Onze huwelijksreis ging naar Amsterdam, daar hebben we een paar fijne dagen gehad." Het echtpaar Wijker is een jaar-of acht geleden in de Vechtstraat komen wonen. Het is een ideaal huisje voor ons," zegt mevrouw Wijker, die even oud is als haar man. Ze hebben vijf kinderen, zestien kleinkinde ren en twee achterkleinkin deren. Wie het gouden bruidspaar op zondag 22 sep tember in het oud-katholieke verenigingsgebouw wil ge lukwensen kan dat doen tus sen half vier en vijf uur. 't Is alwéér bijna drie we ken geleden, dat de vakan tie-schilderwedstrijd van het r.-k. jeugdwerk in IJmuiden- Óöst begon. Wel 500 kinde ren hebben een groot teken- vel en een wedstrijdformu lier gehaald. Wie heeft z'n schilderwerk al klaar? En ook gebracht naar Meidoorn straat 2? Goed zo!! Misschien zijn er nog wel kinderen onder jullie, die vanwege kampen en zwem men, hun verfblad ergens heel voorzichtig hebben op geruimd. Juist daarom wilden we jullie er even aan herinne ren, dat je nog maar een week de gelegenheid hebt, je werk in te leveren. Daarom meisjes en jon gens, zet je beste beentje voor, lees je wedstrijdformu- lier nog eens goed door en aan de slag! Je weet, er lig gen mooie prijzen te wach ten voor de beste inzendin gen. Veel succes! De zeesleepboten van Wijs muller maken dikwijls lange reizen. Het lezen van boeken is daarom voor de beman ningen een geliefde ontspan ning. Enkele boekenkisten aan boord kunnen best nog wat aanvulling gebruiken. Wie heeft er op zolder of er gens anders nog boeken lig gen die hij toch niet meer leest? U kunt er de opvaren den een groot plezier mee doen. Elke hoeveelheid is welkom. Een telefoontje naar Wijsmuller in IJmuiden of een briefje is voldoende. U kunt zé natuurlijk ook even aan het kantoor afgeven. Doen?

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7