Premier Pompidou maakt zijn anti-inflatieplan bekend N 1 VI IJ 3. Vereenigd Bezit kocht er nogal wat olies bij - DE BEURS - 14 16 r Sterke besnoeiing staatsuitgaven; verkorting militaire diensttijd Gauloises 5 centimes per pakje goedkoper Gebr. Van Swaay als eerste naar Indonesië Vergadering Unilever akkoord met uitgifte bonusaandelen Hogere omzetten bij Duiker's Apparaten KLM wil tweemaal per week naar Djakarta Donderdag wordt interim Koninklijke Olie bekend Vermogen steeg tot 125.8 miljoen Positief saldo bij Van Wijk en Heringa Felle kritiek van NVM-secretaris op regeringsbeleid Menko onderhandelt nog over fusie Zeg het met bloemen SCHEEPVAARTBERICHTEN Overeenkomst vervoer Nieuw-Zeelandse Wol NU K0PEI M LATER BETALEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1963 13 zaterdag Lang gewerkt BEZOEK DE GROTE AUTO -SHOW MG 1100 MORRIS 1100 KRELAGE GARAGE Ook communisten PERSOONLIJKE LENING Advertentie gebruiks goederen IiM Ï«UT \\T>M aüa r b lelulr I september I maandag september dinsdag september (Van onze correspondent) PARIJS. Voor een 600 Franse en buitenlandse journalisten, die over drie zalen en de hal van zijn ambtspaleisje, het hotel Matignon, waren verspreid, heeft gisteren Frankrijks minister-presi dent, George Pompidou, geflankeerd door zijn ministers van Financiën en van Voorlichting, dan eindelijk de grote lijnen plus de details van zijn anti- inflatieplan wereldkundig gemaakt. De grote lijnen, die trouwens al wel eerder bekend waren geworden, zijn in vijf punten samen te vatten: 1. Verzwaring der belastingen op de hoge inkomsten en bestrijding van de grond- speculatie. 2. Versmalling van de marge tussen in komsten en uitgaven op de staatsbegro ting van 7 tot 4,7 miljard francs. 3. Druk op de prijzen van industrie-pro- dukten en lancering van een staats lening van 2 miljard francs. 4. Verkorting, vanaf oktober, van de mi litaire dienstplicht tot 16 maanden en bezuiniging op de defensie zonder dat het „atoomzwaard" echter getroffen zal worden. 5. Geringe en eerder symbolische verlaging van de prjjs van de Gauloise- sigaretten met 5 centimes tot 1.35 franc per pakje en benzine dié 2 centimes per liter goedkoper zal worden. Tot de onbekende details kan het voor nemen worden gerekend een beroep op buitenlandse en speciaal Turkse en Ma rokkaanse arbeiders te doen. En een an dere negatieve verrassing was dan nog dat de regering er tenslotte van heeft afgezien de rentevoet voor kredieten te verhogen. Een wezenlijker karaktertrek waardoor dit nieuwe stabilisatie-plan zich van zijn ettelijke voorgangers onderscheidt, is echter dat de regering een speciaal or gaan wil oprichten dat de uitvoering' der vele bepalingen zal moeten controleren. Ook de vertegenwoordigers der verschil lende vakverenigingen en werkgevers-or ganisaties zouden in dat controle-orgaan worden opgenomen. Premier Pompidou die een gemoedelijke prater is maar, als oud-bankier, zijn eco nomische materie zeker wel bleek te be heersen, wenste nog de nadruk te leggen op het feit dat hij met zijn plan een breed terrein diep wil doorgroeven en dat men hier dus niet te maken heeft met een vluchtig samenstel van losse maatregelen. Er was lang aan het project gewerkt, zo verzekerde hij, en hij riep nu de mede werking van alle Fransen in, om het doel, de bestrijding der inflatie en het herstel van een stabiel prijspeil te bereiken. Op zijn beurt waarschuwde de jonge en bril jante minister van Financiën, Giscard d'Estaing, voor het risico van onderschat ting der gevaren, al mocht men, volgens hem, de huidige toestand dan ook in geen enkel opzicht vergelijken met de situatie die in 1958 bestond. Niettemin zou een doorwoekerende inflatie, waartegen geen doeltreffende maatregelen genomen zou den worden, Frankrijk over een jaar op nieuw voor de noodzaak van een devalua tie dreigen te plaatsen. Zonder paniek te willen zaaien verhei melijkt de Franse regering nu dus kenne lijk evenmin dat door het succes van het nieuwe plan de economische, sociale en zelfs politieke toekomst van Frankrijk direct zal worden bepaald. Advertentie 10 t/m 15 september UIT VOORRAAD LEVERBAAR LEIDSEVAART 10 - HAARLEM De N.V. Gebr. van Swaay in Den Haag heeft via een dochteronderneming met het Indonesische staatsbedrijf Metrika een overeenkomst voor samenwerking geslo- waaronder Van Swaay technische kennis op het gebied van de electrotechniek, de airconditioning en de koeltechniek en tech nici ter beschikking stelt. Dit met het oog op het assembleren en fabriceren van tech nische uitrusting in Indonesië en het ont werpen en uitvoeren van installaties voor fabrieken, kantoorgebouwen, cultuuron dernemingen, hotels e.d. In de beginpe riode van de samenwerking zal Van Swaay een beperkt aantal technici naar Indonesië uitzenden. Hun aantal zal later naar behoefte kunnen worden uitgebreid. Het is trouwens een publiek geheim, dat generaal De Gaulle enkele maanden gele den het ontwerp van het project persoon lijk heeft bevolen uit de zeker niet onge rechtvaardigde vrees dat door een verdere afbrokkeling der economie al zijn Euro pese en andere wereldwijde politieke plan nen op losse schroeven zouden worden ge plaatst. Wanneer het plan op de deskun digen zeker een degelijke en wel doortim merde indruk maakt, dan blijft niettemin wel zeker dat het staan of vallen moet met de tegen- of medewerking van het publiek en van de industrie, de salaristrekkenden en de boeren in het bijzonder. Hij heeft de leiders der aridere vakbon den, voor het eerst nu ook de communisti sche C.G.T., voor een gesprek uitgenodigd en bovendien poogde hij de arbeiders ge rust te stellen, dat door het plan hun lonen niet zullen worden bevroren. Wel zal het tempo der salaris-verhogingen worden af geremd, zoals de boeren op minder over heidssteun zullen moeten rekenen.' Een duister punt blijft nog wel, welke concrete stappen de regering nu denkt te doen om de binnenlandde handel te reorganiseren, een sanering die algemeen toch zeker als een prealabele conditie voor de stabilisatie wordt beschouwd. Het plan is tot dusver door de vakcen trales en de boeren echter eerder zuinig ontvangen. Men heeft in die kringen de neiging, zo lijkt het, het hele project als een overdadig gedekoreerde fagade te wil len zien, die slechts dient om er de Gaullis tische verkiezingsbeloften voor een „so ciaal jaar" achter te verstoppen. De ko mende dagen of weken moeten dus uitwij zen hoe zich de politieke perspectieven voor dit niepwe anti-inflatie-plan zullen ontwikkelen. Premier Pompidou moet zijn naaste medewerkers ondertussen al heb ben toevertrouwd dat hij zijn politieke voortbestaan aan het plan wenst te ver binden en zal aftreden indien het misluk ken zou. In het openbaar heeft hij dat eventuele voornemen, dat als dreigement is bedoeld, echter nog niet herhaald. Advertentie NEOERLANOSCHE middenstandsbank N.V. Tijdens een buitengewone vergadering van aandeelhouders van Unilever n.v. is met grote meerderheid van stemmen be sloten over te gaan tot de uitgifte van bonusaandelen. Uit de in het bedrijf be houden winsten zal een uitkering worden gedaan van 33% percent in gewone aan delen van twintig gulden, gerechtigd tot het slotdividend van het lopende boekjaar en tot het volle dividend over volgende boekjaren. Een overeenkomstig besluit werd eerder in Londen genomen door de aandeelhouders van Unilever Ltd. In een toelichting op het voorstel zei de heer F. J. Tempel, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever, dat inderdaad bezwaren tegen de nieuwe uitgifte van bonusaandelen kunnen worden aangevoerd. Hij uitte echter de vrees dat wellicht in volgende jaren de kans niet aanwezig zal blijken te zijn om, wanneer het huidige voorstel zou worden afgewezen, tot de uit gifte van een bonus over te gaan. Hij wees er in dit verband op dat in Engeland, waar 45 percenFvan het kapi taal van 900 miljoen is vertegenwoordigd, een klimaatsverandering in de economi sche planning merkbaar wordt. De heer Tempel zei verder dat een dividendver hoging, in plaats van een uitgifte van bonusaandelen, zou kunnen leiden tot het kweken van een optisch te hoog dividend. Ook een voorstel tot wijziging van de statuten werd met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Het voorstel beoogt om het bedrag van 747.600.000, ten belope waarvan aandelen van 20 kunnen wor den uitgegeven, te brengen op één miljard. De omzetten bij Duiker's Apparaten Fa briek n.v. liggen tot nu toe hoger dan die over dezelfde periode van het vorige jaar. Over de uiteindelijke resultaten over 1963 valt echter nog niets te zeggen. Men heeft niet alleen te kampen gehad met de ge volgen van de strenge winter toen de bouwnijverheid stil lag, maar ook is het zo, dat de resultaten in feite pas in het tweede halfjaar worden bepaald. Dit is meegedeeld in een buitengewone vergade ring van aandeelhouders. Desgevraagd deelde de directie mee dat er inderdaad een grotere belangstelling is ontstaan voor de gasbranders met het oog op de toekomstige distributie van aardgas. Hierover is echter nog weinig bekend. Wel heeft het bedrijf reeds activiteiten in die richting ontwikkeld. Opbouw van de be staande oliestookketels voor centrale ver warmingsinstallaties tot gasstóókkè'tëls is mogelijk. Daarnaast is in het eigen labora torium een ontwerp voor een aardgasbran der ontwikkeld. Het succes van de op 4 mei jl. heropen de luchtlijn Amsterdam-Djakarta is van dien aard, dat de KLM-directie ernaar streeft er een tweemaal wekelijkse dienst van te maken. Deze verdubbeling wordt nog niet direct noodzakelijk door het pas sagiersaanbod, maar men acht twee ver- trekmogelijkheden per week een betere propositie voor de zakenman dan één. Een dergelijke verdubbeling staan overigens nog veie moeilijkheden in de weg. Zowel in Singapore als in Djakarta zullen de lan dingsrechten moeten worden uitgebreid en het laat zich horen hoe moeilijk de onder handelingen daarover zullen worden als men bedenkt dat de federatie Maleisië enerzijds en de republiek Indonesië ander zijds er partijen in zullen zijn. Zoals bekend stelt de Engelse regering zich op het standpunt, dat over de rech ten in Singapore niet meer met haar maar met de federatie Maleisië moet worden gesproken. De uitbreiding van de dienst op Djakarta wordt overigens pas met in gang van de volgende zomerdienstregeling overwogen. De raad van commissarissen en de di rectie van de N.V. Koninklijke Nederland- sche Petroleum maatschappij zullen op donderdag 19 september een beslissing ne men ten aanzien van een interim dividend over het boekjaar 1963 over het uitstaan de aandelenkapitaal van de vennootschap. Verwacht wordt dat een bekendmaking te dien aanzien op genoemde datum om 15.00 uur zal plaatsvinden. Ook in het per 30 juni 1963 afgesloten boekjaar vonden ter beurze van Amster dam in aandelen Vereenigd Bezit van 1894 regelmatig grote omzetten plaats, terwjjl deze aandelen ook te Londen officieel ver handeld werden. Het geplaatste kapitaal steeg van 40,1 miljoen tot f 49,3 miljoen en de waarde van het vermogen van 91,9 miljoen tot 125,8 miljoen (tien jaar ge leden bedroeg het vermogen 1,1 miljoen en vijf jaar geleden 4,3 miljoen), zegt het jaarverslag. De uitkering van een agio- bonus in aanmerking genomen, is de waarde per aandeel met 15,7 pefcent ge stegen. Sedert de introductie ter beurze in december 1954 bedroeg de stijging in totaal 130,7 percent. Het schema voor de geografische ver deling van de portefeuille werd in hoofd zaak gehandhaafd: ongeveer 80 percent in Nederland en ongeveer 20 percent in N. Amerika. In de verdeling over de verschil lende bedrijfstakken bracht de directie evenmin .ingrijpende wijzigingen aan. Het belang bij de petroleumindustrie werd vermeerderd van 6,71 percent tot 9,30 percent van 't vermogen, bij verzekerings maatschappijen van 6,23 percent tot 7,25 percent en bij onroerend goed van 0,04 per cent tot 0,73 percent. Daarentegen werden scheepvaart- en havenbedrijven terugge bracht van 4,08 percent tot 3,53 percent, papierindustrie van 3,32 percent tot 2,59 percent en metallurgische industrie van 1,58 percent tot 0,85 percent. Het onbelegde saldo van het vermogen bedroeg 3 percent, tegen 2,65 percent een jaar daarvoor. De grootste aankopen vonden plaats in: Kon. Ned. Petroleum 1,1 miljoen, Philips 0,7 miljoen, v. d. Bergh's en Jurgens' 0,7 miljoen, ATT 0,6 miljoen, IBM 0,6 mil joen, Dordtsche Petr. pref. 0,5 miljoen, Dordtsche Petr. gew 0.5 miljoen, Kon. Scholten, Foxhol 0,5 miljoen, AKU 0,5 miljoen. Alg. Mij. tot Expl. v. Verz. Mijen ƒ0,4 miljoen en Texaco ƒ0,4 miljoen. Het De verlies- en winstrekening over 1962 van Van Wijk en Heringa N.V., na aftrek van rente en afschrijving, heeft een posi tief saldo opgeleverd van 324.885 (vorig jaar 19.125) Na toevoeging van dit be drag aan de algemene reserve, bedraagt deze 1 093.437. Het dividend wordt we derom gepasseerd. Het voordelig saldo ex ploitatierekening nam toe van 1.035.140 tot 1.429.423. Begin 1963 werd als bekend een licentie overeenkomst gesloten voor de produktie en verkoop van Airvel breigaren. De om zet in het eerste halfjaar 1963 en de order positie per 30 juni tonen een grotere om vang dan een jaar geleden. Ook de pro duktie geeft een stijging te zien. totaal der bijzondere inkomsten uit agio- uitkeringen, gerealiseerde koersverschillen, claims en splitsingen daalde van f 2,05 mil joen tot 1,49 miljoen. Dit bedrag werd toegevoegd aan de reserves. Aan de jaarvergadering zal een wijzi ging in de statuten worden voorgesteld, onder andere met betrekking tot beperking van de tantièmes van directie en commis sarissen, samenstelling van de directie en verhoging van het maatschappelijk kapi taal. Voorts wordt de mogelijkheid ge opend van uitgifte van onderaandelen van f 5 nominaal Orrf_tegemoet te komen 'aan de usance in Engeland. Zoals' bekeüd, wordt voorgesteld het contante dividend te verhogen van Th tot 8 percent waardoor het rendement aan trekkelijker wordt. Rekening houdend met de in oktober 1962 uitgekeerde agiobonus stijgt het dividend in contanten feitelijk van 7,21 tot 8 percent. Tevens wordt voor gesteld om ten laste van de agioreserve onveranderd 4 percent in aandelen vrij van inkomstenbelasting beschikbaar te stellen. Dit zal de achtste achtereenvolgen de maal betekenen, dat een dergelijke uit kering aan aandeelhouders wordt gegeven. In de middenstand leeft een stuk onte- yredenheid over het gevoerde beleid, dat zijn ontlading heeft gevonden in onbeha gen en balorigheid bij een deel van de middenstand, en dat een mentaliteit heeft gekweekt van: „Het geeft toch niks". Dit verklaarde de heer P J. de Kruif, alge meen secretaris van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen (N.V.M.). gisteravond op een vergadering te Amsterdam, in een toespraak over: „Het midde'nstandsbeleid zoals wij dit zien". De heer De Kruif critiseerde de kinder bijslagregeling voor de zelfstandigen, waardoor de kinderen van de middenstand z.i. tot tweede klas staatsburgers zijn ge degradeerd, aan wie minder ontplooiings mogelijkheid wordt geboden dan aan ieder ander kind. Deze toestand, deze discrimi natie, noemde hij onhoudbaar, en het voor stel van de regering om de inkomensgrens van 14.000 voor zelfstandigen af te schaf fen, achtte hij een gebaar, meer niet. Wan neer een begin moet worden gemaakt met het opheffen van de discriminatie, dan dient dit begin niet bij de hoge inkomens maar bij de lagere inkomens te worden aangepakt. Eerst dient z.i. te worden be gonnen om ook aan de zelfstandigen kin derbijslaguitkering te geven vanaf het eerste kind. „Tienduizenden kleine zelf standigen zouden daarmee een belangrijke tegemoetkoming ontvangen in hun vaak moeilijke positie". AMSTERDAM: Unilever en Kon. Olie vasl. Dé stemming ter beurze is gisteren voor de internationale waarden bij de opening verdeeld geweest. Unilever en Kon. Olie waren gevraagd, AKU, Hoogovens en Phi lips aangeboden. Evenals dit de voorgaan de beursdagen het geval is geweest, ging weer de meeste belangstelling uit naar de Unileverhoek. De stemming voor dit fonds was zeer vast bij een opening op 186.50, ofwel eer! rijksdaalder boven het slotniveau van woensdag. De vraag kwam zowel van het publiek als van Zwitserland. Daar naast vonden er in deze hoek ruilingen plaats door verkopen van Philips in aan kopen Unilever. Vandaag wordt een aan vang gemaakt met de handel in bonus aandelen Unilever, terwijl dit fonds dan tevens ex 1.80 (negen percent) interim dividend zal noteren. Ook Kon. Olie ont moette goede vraag hoofdzakelijk van het publiek. Rond de 169.00 verbeterde Kon. Olie bijna een gulden. Philips moest voor de vierde achtereenvolgende beursdag met een koersverlies genoegen nemen. Dit bedroeg voor vandaag op 154.30, twee In de gisteren te Enschede gehouden jaarvergadering van N. J. Menko n.v. heeft de president-commissaris, de heer C. A. Klaasse, meegedeeld dat de fusie- besprekingen met andere bedrijven nog niet ten einde zijn. Zodra dit het geval is, zullen onverwijld mededelingen worden gedaan. Naar aanleiding van het rumoer dat ontstaan is inzake de mutatie in het be stuur van de vennootschap (prof. dr. Fred L. Polak zal.eind van dit jaar aftreden als directeur, doch blijft aan de vennoot schap verbonden) deelde de president commissaris mee, dat er geen principieel verschil van mening bestaat inzake de fusie die Menko wil ondernemen. De me dedelingen die prof. Polak aan de pers heeft gedaan, zijn dan ook voor eigen re kening. Eén der certificaathouders meende dat het beter zou zijn geweest het dividend over 1962 te passeren in plaats van de reserves aan te spreken. De directie ant woordde dat er een streven is naar een zekere egalisatie in de winstuitkering. Er zijn in het verleden grote reserves ge vormd, de positie van Menko is zeer sterk en de winstuitdeling is geschied omdat ook het personeel een uitkering dient te hebben. Menko is bezig met alle middelen te streven naar een sanering, opdat de ren tabiliteit van de onderneming wordt her steld. Ook is er een overschakeling naar meer hoogwaardige modieuse kwaliteiten. Deze overschakeling is nog niet voltooid maar de directie heeft het vertrouwen dat zij er zal komen. Het personeelsbeleid heeft in bepaalde afdelingen van het be drijf de produktie doen stagneren. De in vesteringsplannen gaan verder. Groot ver trouwen werd uitgesproken in de toekomst van de Nederlandse textielindustriê in het algemeen. De heer C. A. Klaasse werd herkozen als commissaris. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier op de volgende werkdag luiden,: Engels Pond 10.04—10.14: Amerikaanse dollar 3.58—3.62: Canadese dollar 3.30—3.35; Franse frank (100) 73.40—73.90; Belgische frank (100) 7.12'/! —l.iv/i: Duitse mark (100) 90.25—90.75; Zweedse kroon (100) 68.80—69.80: Deense kroon (100)'51.75 52.75; Noorse kroon (100) 49.85—50.85; Zwitserse frank (100) 83.35—83.85: Italiaanse lire (10.000) 57.2559.25, Oostenrijkse schilling (100) 13.95— 14.05; Portugese escudo (100) 12.52'/!12.67'/i Spaanse peseta (100 gr. -coup) 5.95—6.10. Advertentie Aeneas, 12 160 m. o Malta n. Tel Aviv. Alphard, 12 van Detroit naar Chicago. Archimedes, 12 te Tocopilla verw. Asterope, 12 te Livorno. Atlantic, 12 30 m. z Hebriden n. Sligó. Alawak, 12 v. Bombay n. Djibouti. Alwaki, 12 20 m. z Jababattair n. Pt. Said. Arkeldijk, 12 40 m. o Malta n. Rotterdam. Amstelveld. 11 te Tsing wang tao. Artemis. 12 v. Ciudad Bolivar n. Savannah. Aeneas, 12 180 m. w Kreta n. Tel Aviv. Atys, 13 te Calcutta verw. Alcetas, 12 45 m. nnw. Oran n. Algiers. Avedrecht, 12 140 nno Finisterre n. Rotterdam. Bab-T, 12 v. Zaandam n. Delfzijl. Bern, pass 12 Wight n. Belfast. Binnenhaven, 12 v. Casa Blanca n. Lissabon. Bianca, 12 Elbe n. Luebeck. Bloemgracht, 12 20 m. zw Sandhammern n. Hel sinki. Bonafide, 12 15 rri. w. Bayonne n. Santander. Brinio, 12 v. Hernosand n. Franeker. Caltex Nederland, 12 v. Rastanura n. Suez. Caltex Delfzijl (t), 12 te Rotterdam verw. Carnissingel. 15 van Swansea te Runcorn verw. Camerounkust. 12 v. Luanda n. Pt. Noire. Charis, 12 te Nassau. Cartago, 12 v. Southampton n. Rotterdam. Calanca, 12 v. Guayaquil n. Panamakanaal. Calamares. 12 te Puerto Cortez. Cascade, 12 v. Whitby n. Carbost. Coenraad K., verm. 13 v. Gent n. Gothenburg. Dinteldijk, 12 te Bremen. Diemerdijk, 12 450 m. nto Azoren n. Rotterdam. Doelwijk, 12 pass. Straat Ormoez n. Mena. Elizabeth Broere (t), 12 250 m. ono. Aden n. Aden. Eenhoorn, 12 v. Caen naar Piraeus. Erasmussingel, 15 v. Lissabon te Le Havre verw. Eos, 12 van Thessaloniki n. Izmir. Fivel, 12 120 m. o Aberdeen n. Kingslynn. Flevoland, 12 v. Goole n. Harlingen. Gaasterland, 12 v. Harlingen te Goole. Gaaterkerk, 12 van Suez n. Port Said. Gorredijk, 12 te Rotterdam. Grotendijk, 12 900 m. ono Bermuda n. Miami. Hennie, 14 v. Luebeck te Karlsborg verw. Hercules, 12 v. Georgetown n. Matanzas. Hermes, 12 te Fuertolimon verw. Hoogland, pass. 12 Holtenau n. Kopenhagen. Houtman, 12 te Walkon. Irazu, 12 te Corpus Christi verw. Jenje, 15 van Pila te Harlingen verw. Kerksingel. verm. 13 v. Bayonne naar Kalydon, 12 400 m. ozo Paramaribo n. Curasao. Karakorum, 12 85 m. zo Colombo n. Chittagong. Katelysia. 12 15 m. nw Pt Acanon n. Los Angeles. Kinderdijk, 12 aank. te Antwerpen. Koratia, 12 380 m. n Dakar naar Dakar. Korendijk, 12 te Hamburg verw. Katelysia, 12 van Curasao n. Los Angeles. Korenia, 12 aank. te Thameshaven. Kylix, 12 te Curasao verw. Krebsia, 12 179 m. n. Singapore n. Bangkok. Leto, verm. 12 van Londen naar Lindesingel. 12 v. Spyk te Lissabon \terw. Liberty Bell. 12 10 m. z Cyprus n. Rotterdam. Loppersum, 12 v. Duinkerkan n. Rotterdam. Mariekerk. 12 te Antwerpen v. Amsterdam. Mataram, 12 260 m. o Trinidad n. Nèw Orleans. Meerdrecht, 12 500 m. wzs Lands End n. Ant werpen. Mentor, 12 230 m. zw Madeira n. Pt. Apitre. Merseylloyd, 12 v. Bremershaven n. Hamburg. My Lady. 12 420 m. ozo Bermuda n. Belfast. Mare Altum (t), 12 v. Rotterdam n. Liverpool. Mare Bonum ((t), 12 van Barry te Nantes. Nederelbe, 12 1300 m. zw Kaap Corientes n. Bal- bao. Neder Rhone, 12 van Aden naar Suez. Nestor, 12 van Rotterdam n. Hamburg. Ommenkerk, 12 te Port Sudan. Osiris, 12 van Kingston n. Bachaquero. Pendrecht (t), 12 te Rotterdam. Poseidon, 12 v. Santo Domingo n. Barahona. Prins Willem III, 13 te Le Havre verwacht. Prins Willem V, 12 noordpunt Ierland gepass. n. Montreal. Prins Alexander. 12 v. Pt. Talbot n. Graves End. Palamedes, 12 660 m. wzw Óuessant n. Ant werpen. Pericles, 12 50 m. ozo Bermuda n. St. Domingo. Rotti, 12 te Aden. Senegalkust, 12 v. Lagos n. Freetown, Silindoeng. 12 v. Zanzibar n. Daressalaam. Sirrah, 12 530 m. no Flores n. Skandinavië. Skadi. 12 te Las Pezia verw. Soestdijk. 12 133 m. zo Kp. Race n. Antwerpen. Sommelsdijk, 12 v. Bremen n Hamburg. Straat van Diemen, 13 te Rió Grande Dosul verw. Sint Annaland, 12 v. Rotterdam te Leith. Sint Philipsland, 12 v. Rotterdam te Rochester. Sporonia. 13 v. Duinkerken te Roscoff verw. Steven, 12 te Londen. Sumatra, 12 v. Bahrein n. Rastanura. Tacana. 12 van New Orleans n. Houston. Telemon, 12 560 m. wnw Finisterre n. Antwerpen. Thea, 12 30 mijl zo Humber n. Goole. Tjiltarum, 12 100 m. nnw Annabon n. Kaapstad. Tjitjalengka, 12 van Singapore n. Hongkong. Vasum, 12 36.19 o. van Mena n. Le Havre. Vivipara, 12 400 m. zw Bombay n. Melbourne. Van Linschoten, 12 600 m. zw Mauritius n. Sin gapore. Vechtstroom, 12 van Dover n. Rouen. Waikelo, 12 van Piraeus n. Ryeka. Wonogiri, 12 850 m. w Azoren n. Southampton. Westersingel, 12 v. Rotterdam te Rouen verw. Westereems, 12 50 m. ono Tyne n. Toppilla. Wilca, 12 v. Newpórt te Teignmouth. Zaankerk, 12 60 m. zzw Aqaba n. Suez. Zonnekerk 12 van Durban naar L. Marques. Sleepvaart Sflbt. Schelde 11 van Schiedam n. Londen ver trokken, met op sleeptouw een kraan. gulden. AKU en Hoogovens werden ge negeerd. Door licht aanbod, waartegenover bijna geen vraag aanwezig was, onderging de koers van AKU een daling van vier punten tot 495, Hoogovens min 4'/i punt op 610. VERHANDELDE FONDSEN 12 sept. 11 sept. Totaal 436 465 Hoger 178 (40,8%) 170 (36,6%) Lager 166(38,3%) 195(41,9%) Gelijk 91 (20,9%) 100 (21,5%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U495—496 Hoogovens Kon. Olie169,50 gb-170,80 gl - Philips 154—154,50 Unilever 186,30187,70 {Stemming: Vast. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2 de tijdv. A.K.U497 497 Hoogovens612 6121 Kon. Olie170,80—171,40 170,80 Philips 154,50—154,60 154,50 Unilever 142,50 gb-144,70 144,— Stockdividend.. 48, Exinterimdividend en exbonus Reeds op de voorbeurs werd 'n zeer leven dige handel gedreven in Unilever, die zoals bekend vandaag voor het eerst noteerden ex het interimdividend van 1,80 en ex de bonusuitkering van 33Vi percent. Daardoor ging de notering van Unilever heden om laag van 186.50 tot f 142.50, later f 144.70. Deze koers kwam overeen met een notering van f 191,inclusief interimdividend en bonusuitkering. Bovendien was Koninklijke Olie vast ge stemd onder andere op de aankondiging dat donderdagmiddag 19 september het inte rimdividend over 1963 zal worden bekend gemaakt. Stockdividenden Unilever wer den vanmorgen verhandeld op 47,50 of 48,—. Vorige slotkoers A'da- Rubber.... 106% H.V.A 149% A.K.U 494% 127,— Hoogovens 610 Philips Gem. Bez. 154,45 Unilever 186,55 Dordtsche Petr. 790 K Ned. Petr. Mij. 169,90 Holl. Am. Lijn 129% K.L.M 45,60 fc .K.N.S.M 150% Ned. Stoömv. Mij. 138 Ommeren, Phs. v. 251 Scheepv. Un. Ned. 135 201,— 114,50 232,— Unitas 492,— Ver. Bezit v. 1894 139,— Amsterd. Bank 389% Ned. Handel Mij. 369% Rotterd. Bank.... 358% Twentsche Bank. 329% Albert Heijn 648 Amstel Brouwerij 437 Berkel's Patent 263 Bols 995 Bührm./Tetterode 734 354 Ford 910 Gelder Kon. Pap. 255 Gist Spir.f. Kon. 380 Van der Heem 290% Heinekens Bier 468 Hoogenbosch Sch. 320 485 Kon. Zout-Ketjen 798 Muller Nat. Bezit 310 Ned. Kabelfabr. 492 Philips Pref 60,40 Stokvis 183 Thomassen Dr. 815 Ver. Machinefabr. 236 Wessanen 457 Wilton Fijenoord 290 Zwanenberg-Org. 955 Billiton Mij. II 415% Aluminium Ltd... 26V2 Ex American Motors 19% Anaconda 51% Bethlehem Steel. 34 Ex Cities Service 67 General Motors.. 79 Kennecott Copper 77 Republic Steel 44% Shell Oil 48 U.S. Steel 57% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Na de spectaculaire stijgingen van de léatste dagen is er gisteren een soort van consolidatie op de New Yorkse beurs in getreden De handel was levendig. Vier van de vijf grote autofondsen daalden, al leen Studebaker boekte een winst van Yi, dollar. Chrysler daalde 114. Lager waren ook staal-, luchtvaart- en non-ferrowaar- den. De omzet beliep 5.54 miljoen shares tegen 6.68 miljoen shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 740.26 0.08), spoorwegen 173.06 (+0.30) en openbare nutsbedrijven 143.72 (+0.19). De Nederlandse scheepvaartmaatschap pijen (de Rotterdamse Lloyd en de Mij Nederland), die zich bezig houden met het vervoer van Nieuw-Zeelandse wol hebben tezamen met Britse, Franse en Scandina vische rederijen een scheepvaartvereni ging opgericht, die een stabilisatie van de vrachttarieven nastreeft. De Franse, Britse en Scandinavische rederijen hadden voor het vervoer van Nieuw-Zeelandse wol reeds een informele overeenkomst gesloten. Tezamen met de Nederlandse rederijen hebben zij thans echter de „New Zealand-European Ship* ping Association" opgericht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13