1 m. 1 V 1 UITGAAN IN HAARLEM® Verkoudheid de KRO meer „show", meer verstrooiing en meer t.v.*spelen DE PROGRAMMA'S Frank Sinatra in moeilijkheden Actie gevraagd tegen zwarte bemiddelaars" Engelands twtwtw- televisie-programma keert terug GEEN KIPPEVEL VAN MR. COX GEERT HOOGEVEEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1963 9 TELEVISIE- WINTERPROGRAMMA'S Toneel Serieuze muziek Nieuwe filmseries Religieuze documentaires Schooltelevisie Dankbare briefschrijvers; j verwgdert pijnloos en spoorloos eelt likdoorns f2.45 5 Maurice Chevalier vierde verjaardag boven oceaan Kunstkoppelbazen W nabeschouwingen J. Damshuizer Tentoonstelling „De best verzorgde boeken van 1962" MUZIEK TONEEL AMATEURVOORSTELLINGEN DIVERSEN De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Wellicht bioscoopstaking in Oostenrijk Ook de KRO heeft nu zijn programma voor het winterseizoen bekendgemaakt. In het gedrukte overzicht daarvan merkt de KRÖ wat spijtig op, dat zijn bijdrage tot het Nederlandse televisieprogramma, in zendtijd gemeten, zelfs niet groot ge noeg is, om sommige belangrijke zaken uitputtend, snel en redelijk frequent aan de orde te stellen. (In belangrijke zaken op katholiek-maatschappelijk terrein b.v. zou men onvoldoende kunnen reageren). Temeer daar het aandeel van de zgn. amusementsprogramma's ook in het nieuwe programma van de KRO is ver groot (men wil op elke uitzendavond een verstrooiingsprogramma brengen), doet deze verzuchting wat zwak aan. Ander zijds bevestigt een uitbouw van de docu mentaire uitzendingen duidelijk het stre ven, eigentijdse problemen en zaken met informatieve uitzendingen te begeleiden. TWEE serie-uitzendingen, elk van zes afleveringen nemen bij de documentaires een opvallende plaats in; het zijn de reeks „Gehuwd en ongehuwd", verzorgd door dr. C. Trimbos en een serie over de bevol kingstoename, samengesteld door drs. Da niel de Lange (regie) Leen Timp). In drie documentaires wordt de mens behan deld in zijn verhouding tot de medemens, tot zijn beroep en tot de maatschappij. De zogenaamde „gerichte" programma's van regisseur Piet Franse worden even eens voortgezet. Hierin zullen bepaalde bevolkingsgroeperingen in woord en beeld belicht worden. Daarnaast brengt de K.R.O ook nog twee uitzendingen over de nood van de bejaarden op de beeldbuis. De verslaggeving over de tweede fase van het Vaticaanse Concilie is voor de CARSON CITY (AP) De commissie van toezicht op de casino's in de Ameri kaanse staat Nevada heeft woensdag een klacht tegen Frank Sinatra ingediend. Zij beschuldigt de beroemde filmster-zanger ervan, een beruchte figuur uit de onder wereld van Chicago onthaald te hebben in zijn casino „Cai-Ncva" aan het Tahoe- meer. Volgens (Ie klacht is Sinatra wil lens en wetens de gastheer geweest van Momo Salvatore (Sam) Giancana, die in de klacht wordt beschreven als „een van de twaalf topmannen der. mafia". Giancana is afkomstig uit Park in de staat Illinois. Door deze onderwereldfiguur uit te nodigen heeft Sinatra wellicht de casinoverordening van de staat Nevada overtreden, die speelclubs verbiedt „per sonen van een beruchte, ongure reputa tie" toe te laten. Giancana is een van de elf personen, wier namen voorkomen in het „zwarte boek" van Nevada en als zodanig wordt hij tot geen enkel casino in de staat toe gelaten. Sinatra heeft een financieel be lang van 50 percent- in „Caï-Neva" en een overeenkomstig belang in het Sands Hotel casino in Las Vegas. Deze laatste partici patie beloopt f 1,2 miljoen. Als hij ten gevolge van deze klacht zijn licentie zou verliezen, zou hij zijn huis aan het Tahoe- meer moeten sluiten en zijn belangen bij „Cal-Neva" en „Sands" moeten verkopen. Sinatra heeft 15 dagen de tijd om een verweerschrift in te dienen bij de casino commissie voordat zijn licentie wordt in getrokken. Bovendien wordt in de klacht gezegd, dat een bediende van Sinatra in het casino aan het Tahoemeer geprobeerd heeft, twee agenten van de casinocommis sie om te kopen. K.R.O. een zaak van de eerste orde. Men zal zich niet alleen op een katholiek kijkerspubliek richten. In de amusements- en verstrooiingssec tor brengt de K.R.O. tal van nieuwe pro gramma's. Op zondagavond treedt Willy Walden op in de Engelse comedy-reeks „Erik Sikkes", geschreven door Eric Sy- kes, vertaald door Alfred Pleiter en ge regisseerd door Kees Brusse. In een nieuw programma, „Kiekeboe" presenteert Ted dy Scholten filmbeelden, die zijn opge nomen met de verborgen camera. Dit zondagavond-vertier komt tot stand met medewerking en toestemming van een grote groep doorsnee-Nederlanders. Twee nieuwe show-programma's, die beurtelings op de vrijdagavond uitgaan, zijn „Ja of nee", gepresenteerd door Joe- kie van der Valk, en de show van de Duits-Hongaarse zangeres Undine von Med- vey. Op enige vrijdagavonden zal de K.R.O. waarschijnlijk Vlaamse t.v.-shows brengen. Johnny Kraaykamp blijft het middel punt van een showprogramma, dat naar de zaterdagavond verhuist. Op 5 zaterdag avonden echter wordt inplaats van deze 'n grote muzikale show uitgezonden, onder leiding van George Mitchell, show-busi nessman no. 1 van Engeland. Wat t.v.-toneel betreft, staan op het re pertoire de volgende stukken: „De buur man" van Jeanne Maxime-David; „Ein Engel geht nach Babylon" van F. Dürren- matt; „Terug naar Warschau", een nieuw spel van Jan Staal; „De bezoeker", een voor t.v. bewerkt toneelspel van Ed. Hoor- nik; „Old Mac Donald had a curve", van Rod Sterling; „Geld te geef", een blijspel van Black en Mendrek en „A letter from the general" door Maurice McLoughin. De afdeling t.v.-spelen verzorgt boven dien drie luchtige series, t.w. „Het huis" van S. de Vries jr. en Peter Goodman; „In de Rommelpot", een familieverhaal in 6 afleveringen van Jack de Merode en een voortzetting van de destijds gestaak te serie „Stadhuis op Stelten" van Hans Keuls. Het Kunstmaandorkest concentreert zich (ook in zondagavonduitzendingen) op het Franse romantische en operette-repertoire. Voor deze cohcerten (13 in tótaal) zijn reeds contracten afgesloten met Arthur Grumiaux, Herman Krebbers en Daniel Wayenberg. Ook het concertgebouworkest zal in een drietal uitzendingen van de K.R.O. t.v. optreden. De opnamen voor deze programma's worden in het vroege voorjaar van 1964 gemaakt. Naast „Ivanhoe" en „The Flintstones" (die blijven) brengt de K.R.O. de Wild west-serie BONANZA uit, een feuilleton dat onlangs de Amerikaanse „TV-Guide"- prijs kreeg. Op de zaterdagmiddagen wordt de Franse filmserie „Christobal" voortgezet. De grootmeester van de film thriller keert terug in „The Alfred Hitch cock Hour", uitzendingen van een uur, waarin de thema's van de filmverhalen beter worden uitgewerkt: op dinsdagavon den. De afdeling religieuze programma's brengt van januari af, maandelijks een eigen documentaire uit. Hierin zullen o.m. de voornaamste beslissingen van het Con cilie "worden behandeld. In samenwerking met de onderwijsin- stanties verzorgt de K.R.O. vijf school televisie-uitzendingen van algemeen infor matief karakter. Behalve de K.R.O. zul len ook de andere omroepen hun aandeel hebben in de programma's van de Stich ting Nederlandse Onderwijs Telvisie. De ze uitzendingen vinden plaats op dinsdag en/of vrijdag. Advertentie De Heer H. B. te He.: „Nauwkeurig heb ik mijn likdoorns behandeld met l Uw balsem volgens Uw gébruïksaan- wijsing. Nu, na ruim een week ben ik zonder likdoorn en niets wijst erop, dat hij terug komt." (Origineel ter Inzage). Vraag Uw drogist of andera speciaalzaak Maurice Chevalier is woensdagavond na een toernee in Noord-Amerika uit Mon treal naar huis vertrokken. Boven de At lantische Oceaan wachtte hem om midder nacht in het vliegtuig een feest ter gele genheid van zijn 75ste verjaardag op don derdag. Toen hij de eerste klasse hut be trad wist Chevalier nog niet, dat in de economy-afdeling voorbereidingen voor het feest waren getroffen. Daar bevonden zich passagiers uit alle delen van Canada voor zien van strohoeden, papieren toeters, ser pentine en champagne. De Nederlandse Toonkunstenaars Bond heeft zich met het volgende schrijven tot de minister van Justitie gewend: de acti viteit van de koppelbazen in het bedrijfs leven heeft terecht bij het Nederlandse volk grote verontwaardiging doen ont staan. Ook naar onze mening is arbeids bemiddeling zoals deze door de koppel bazen geschiedt, niet alleen buitengewoon verwerpelijk doch tevens in strijd met de wet. Nu er een vergrote belangstelling is voor dit probleem, verzoeken wij uw aan dacht voor de sinds jaar en dag bestaan de ongeoorloofde praktijken van vele zoge naamde „zwarte bemiddelaars" op de ter reinen van de kunst en het amusement. Ofschoon de arbeidsbemiddelingswet 1930 deze praktijken verbiedt, lijden toonkunstenaars en artiesten bijzonder on der het euvel van de niet-geconcessioneer- de bemiddeljng met winstoogmerk doordat in vele gevallen ondernemers en directies als de economisch sterkere--partijen uit sluitend kunstenaars wensen te engageren via „zwarte bemiddelaars". De kunste naars hebben alle belang bij een stringen te handhaving van de wet en de toepas sing van de ILO-conventie nr. 96. Wij ver zoeken u, aan de gesignaleerde misstan den een einde te maken. Slechts met uw hulp zal een groep bijzonder kwetsbare Nederlandse burgers beschermd kunnen worden tegen de onjuiste praktijken vaa de koppelbazen in de kunst en het amu sement." Advertentie Een van Engelands meest omstreden, populaire televisieprogramma's zal deze winter terugkeren op de schermen, maar ,.de vuiligheid wordt eruit gehaald," ver klaarde een woordvoerder van de B.B.C. gisteravond. De leider van de B.B.C.-programma's Stuart Hood bevestigde dat het satirische programma „That was the week that was", eind september terugkeert na een zomervakantie. Het programma wordt in de regel aangeduid rhet de initialen twtwtw. „Wij gaan er echter de vuiligheid uit halen en het iets bekorten tot vijftig mi nuten. Wij zullen er echter de angel niet uittrekken. Het zal nauwkeurig blijven ste ken en in de juiste personeneventuele fouten die er de vorige maal nog inzaten zullen niet worden herhaald." Vakkundig legde AVRO-regisseur Will Simon de techniek en het vitale voeten werk vast van de Joegoslavische dans groep „Kolo", die in het Bussumse Con cordia optrad. Tegen de achtergrond van fraaie beelden van het land van herkomst van dit gezelschap lichtte Con Nicolaï de rijkdom aan volksdansen toe. Gerrit den Braber en Wim F. Janssen maakten een interessante reportage over de totstandkoming en de première van de nieuwe Nederlandse hoofdfilm „Weder zijds" van Gerard Rutten. Naast de gun stige meningen van vroegere medewerkers van Koningin Wilhelmina die bovendien nog boeiende herinneringen ophaalden maakte vooral het oordeel, dat jongere kij kers over deze geschiedenisfilm hadden, indruk. Insiders moeten wel gelikkebaard hebben bij de aanblik van de superieure apparatuur, die „cutter" Han Rust, de be faamde Nederlands-Franse montage-spe cialist, in Parijs ten dienste stond bij het mixen van beeld en (archief)geluid. De moeilijkheden, die de Duitse „gentle man" Mr. Cox ondervond om Helen Mor rison te redden, werden in de driedelige aflevering van gisteravond bepaald niet ge ringer; aangenomen mag worden, dat de ze roekeloze minnaar het wel zal redden, maar hoe dit verhaal afloopt, valt nog niet te bekijken. Het was allemaal weer zo onwaarschijnlijk, dat wij van deze „Kriminalfilm," meer genoten dan gegrie zeld hebben. Behalve een goed gesprek met een vak bondsleider over het C.A.O.-conflict in de metaalindustrie bevatte AVRO's Televi zier ten slotte een informatief stukje over de kosten van de voorzieningen, die ge troffen moeten worden om een verouderd t.v.-toestel geschikt te maken voor ont vangst van „het tweede net". Advertentie Automobielbedrijf Hoofdagent Citroën en Panhard Automobielen Zijlweg 26 Haarlem Tel. 02500-17296/58041 Een voorproefje van een nieuw t.v.- programma „Herrie om Harry", waar in onder andere Bep Westerduin en Johan Kaart voor menige vrolijke noot hopen te zorgen. De expositie „De best verzorgde vijftig boeken van 1962" is gisteren in het Ste delijk Museum te Amsterdam geopend en duurt tot en met 6 oktober. Het was voor de 15e keer, dat een jury, ingesteld door de Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek (C.P.N.B.) een keuze uit de produkten van een afgelopen jaar had gemaakt. In 1962 zijn 9674 uitgaven verschenen. Iedere uitgever, uit wiens fonds een boek wordt bekroond, ontvangt een oorkonde. Daarnaast is nu als nieuwe bekroning in gevoerd, de gouden oorkonde. Als de jury een boek in alle onderdelen bijzonder ge slaagd vindt wordt aan alle medewerkers deze gouden oorkonde uitgereikt. Tot de zeven uitgaven die daarvoor in aanmer king kwamen, behoren onder andere het „Grachtenboek van Amsterdam" (een uit gave van de gemeente), de catalogus van „de collectie Sandberg" (J. M. Meulenhoff Amsterdam), het boekje „De verbinding" (centrale directie der P.T.T., Den Haag) en de catalogus van de expositie van wer ken van de Schilder Nanninga (Museum Boymans van Beuningen, Rotterdam). Bij de vijftig bekroonde boeken bevin den zich enkele overheidsuitgaven: een rapport van de commissie grondkosten van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, het streekplan Utrechts Heuvelrug van het provinciaal bestuur van Utrecht en een drietal catalogi van de dienst voor Schone Kunsten der Gemeente Den Haag. Voorts een grote huisbijbel van het Nederlands Bijbelgenootschap en het geschenk van de kinderboekenweek 1962 „Keesje Kruimel", een uitgave van de Commissie voor de Collectieve Propagan da van het Nederlandse Boek. VOCALISTEN CURSUS Op zaterdag 14 september om 20 uur en op zondag 15 september om 14 uur zal de KRO ,het slotconcert door de winnaars van het Internationaal Vocalistenconcours te 's-Hertogenbosch uitzenden met mede werking van het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans. Dinsdag 17 september, Grote Kerk, 20 u.: Concert in de serie gemeentelijke (gratis toegankelijke) orgelconcerten door Piet Kee. Programma: Frescobaldi, Ritter, Jo- hann Gottfried Walther, Bach, David, Micheelsen, Badings. Woensdag 18 september, Concertgebouw, 20 u.: Afscheidsfestival van het Haarlem Centrum Muziekkorps onder leiding van Berend Schut in verband met tournee door Denemarken. Donderdag 19 september, Grote Kerk, 15 u.: Concert in de serie gemeentelijke (gratis toegankelijke) orgelconcerten door Piet Kee. Programma: Walther, Ritter, Zipoli, Loeillet, Bach, Micheelsen, Badings. Donderdag 19 september, A. H. Gerhard- school, 17.50 u.: Haarlemse Discoclub. Programma: Strawinski, Schumann, Wagner, Ravel, Delibes. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 15 september Soler en Bréval. Tot en met 22 september Bach. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-22.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Waagtaveerne Damstraat/Spaarne: Elke avond van 20-24 u. en vrijdag en zater dag van 20-1 u. (maandag gesloten): Internationaal volksliederenrepertoire en moderne chansons door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Zaterdag 14 en zondag 15 september, Stads schouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze" van Lessing. Regie: Vladeck Sheybal. M.m.v. Guus Hermus, Anne Hasekamp, Henni Orri e.a. Donderdag 19 september, Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Viktor of de kinderen aan de macht" van Roger Vitrac. Regie: Fons Rademakers. M.m.v. Elisabeth Hoytink, Guus Oster, Ank van der Moer e.a. Vrijdag 20 september. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Luite nant Tenant" .van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. M.m.v. Bernhard Droog, Loudi Nijhoff, Nienke Sikkema e.a. Dinsdag 17 september, Stadsschouwburg, 20 u.: Haarlems Toneel Ensemble met „De bungalow". Woensdag 18 september, Stadsschouwburg, 20 u.: R.-k. Haarlems Gemengd Koor met „De sneeuwkoningin". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van et sen van Rembrandt. Vishal: Vanaf 7 september: Tentoonstel ling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuur historische diorama's. Geopend van 10-17 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Ver lengd. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 1012.30 u, en van 13.30 17 u. Zon- en feestdagen van 1417 u. Kunstzaal „In 't Gode Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: H. F. Bootzaal: Expositie van oude Bijbelse gravures van Jan Luyken. Da gelijks van 9-20 u. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van zomerbloemen, mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring", Den Haag. Bloemenheuvel, Overveen: Tentoonstelling van werk van Julia Giesberts. Tot en met 22 september. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Teylers Museum. Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste. eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks behalve maandag van 1117 u. Eerste zondag van de maand van 1317 uur. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommaatiines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 uur en 13.3017 uu. Zondag van 1017 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u. Zon- en feestdagen van 14VI uur. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op Werkdagen van 917 uur. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de por tier. R.k. Kathodrale Basiliek: Voor bezich tiging melden bij de portier. Zaterdag 14 september, 19 u.: Marswed- strijden aan de Dreef voor tamboerkorp sen, drumbands, harmonie- en fanfare korpsen. Zondag 15 september, Duinlustweg 36, 9.30 u.: Koninklijke Natuurhistorische Vereniging. Herfstwandeling in Konings hof, Overveen. Dinsdag 17 september, Zjjlvest 25a, 19.30 u.: Lezing door prof. dr. P. H. Winkelman:- „Historische en actuele vraagstukken van internationale samenwerking". Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Elke zondag dansen. Orkest The Sunbeams. Dansleider: R. van de Berg. Haarlems Kegelhuis, Tempeliersstraat, 14- 18 u.: Iedere middag (behalve zondag) vrij kegelen op geautomatiseerde banen. Rondvaarten naar Groenendaal. Vertrek Turfmarkt: Dagelijks 10.30, 12.30, J4.30 en 16.30 u. Vertrek Groenendaal: 11.15, 13.15, 15.15 en 17.30 u. Poffertjeskraam Wagenweg/Dreef. Tot en met 15 september. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VAPA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Postduivenberichten. Aansluitend: Gymnastiek voor het gezin. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Twistgesprek ken met God, lezing. 9.55 De pen op pa pier, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Klassieke grammo foonmuziek. 10.45 Geknipt voor herhaling. 12.15 Elektronisch orgelspel: Nederlandse muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: postduivenberich ten. 12.34 Tussen start en finish: actueel sportnws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-va- ria. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Mul tiplex: Voor de twintigers. 14.45 Radio jazzclub. 15.15 Van de wieg tot het graf: vragenbeantwoording. 15.30 Klassieke or kestwerken (opn.) I.d. pauze: 16.15-16.35 Boekbespreking. 17.30 Radioweekjoumaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Pro menade-orkest en zangsoliste: Weense mu ziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Religieus Humanisme en Christelijk Geloof, lezing. 19.45 Kamermuziek (gr.) 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Disco-Festival. 20.45 Socia listisch commentaar. 21.00 Laatste Prome nade-concert in Londen 1963. 22.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 22.15 Sportnieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Zo maar een zater dag in september, cabaret. 23.10 Ramblers Hit-Parade. 23.40 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Djinn, gevarieerd programma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met zangsolist. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Musicerende dilettanten: dameskoor. 13.45 Dansmuziek (gr.). 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Hillbilly Jamboree (gr.). 1515 Tierelantijnen Tops. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Muziekperio- diek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Het 60-ja- rig bestaan van de Katholieke Nederland se Mijnwerkersbond te Heerlen. 18.40 Koor zang: lichte muziek (gr.). 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.22 Motorpraat. 19.30 Licht orkest met solisten. 20.00 10e Internationaal vo calistenconcours te 's-Hertogenbosch. 21.00 Snipperavondmuziek voor vakantie gangers en thuisblijvers. 21.40 Operettemu ziek (gr.). 22.20 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Moderne werken voor strijkorkest (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Reportage van de Nationa le Trekpaarden Tentoonstelling te 's-Her- togenbosch. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. N.C.R.V.: 20.20 Strandleven, te kenfilm. NTS: 20.30 Eurovisie zwemtour- nooi te Blackpool. N.C.R.V.: 21.30 Muzi kaal programma. 22.00 Attentie. 22.40 Dag sluiting. NS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Korte film van Laurel en Hardy. NTS: 15.15 Eurovisie: Eurovisie zwemtoernooi te Blackpool. VARA: 16.30 Expeditie - op speurtocht naar insecten, filmreportage. 17.00 Voor de kinderen (tot 17.45). 19.30 Vrije nieuwsgaring De mil jonair uit Texas, TV-film. 19.54 Reactie op reacties. 19.58 Het Manneke. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 De Ramblers Hitparade. NTS: 21.00 BBC Promenadeconcert rechtstreekse uitzending uit Londen. VARA: 22.00 Wereldwijs, quiz. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. Advertentie De Oostenrijkse bioscopen dreigen met een algehele staking indien een bijzondere heffing op de plaatskaarten met drie jaar verlengd wordt. Deze heffing, de zogenaamde Kultur- groschen, bedraagt 0,30 shilling per plaats bewijs. De opbrengst wordt gebruikt ter subsi diëring van toneelgezelschappen en cultu rele instellingen. De bioscopen zijn voornemens een „Waarschuwingsstaking" van een dag te organiseren en als dat niet helpt hun deu ren voor langere tijd te sluiten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9