Minister Bogaers komt met een nota over zijn bouwbeleid Werkspoor riep de politie te hulp tegen stakers Oppositie bij Ngombezi De Beurs Bouwprogramma voor 1964 gaat uit van een totale produktie van 4700 miljoen gulden In de gehele metaal blijft het onrustig Prij smaatregelen voor melk en pap? De koersstijging van het aandeel Simplex Oliegesprek in Londen begonnen ADM nog deze maand voor rechter II rmn SCHEEPVAARTBERICHTEN C. Misset neemt uitgeverij over DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 13 Verwachtingen Heath pessimistisch over Engeland en de E.E.G. Ook Delft Vandaag Dankbare briefschrijvers: verwijdert pijnloos en spoorloos eelt likdoorns Jaarstukken eerst verworpen later goedgekeurd .KdUUIYIAH in effecten Effectentransacties - Alle assurantiën WALL STREET Op korte termijn zal de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, aan de Staten- Generaal een nota overleggen, waarin de gedachten zullen worden uiteengezet over het in de naaste toekomst te voeren bouwbeleid. In deze nota zal de mi nister onder meer ingaan op de omvang en aard van de reële woningbehoefte, de verhoging van de bouwproduktie, het aandeel van de woningbouw in het al gemeen bouwprogramma, de verdeling van de woningbouw over de onderschei dene sectoren, het subsidiebeleid voor de woningbouw, het huur- en bouwprijs- beleid, de kwaliteit van de woningbouw, en de krotopruiming en sanering. In het Bouwprogramma 1964 wordt uit gegaan van een totale produktie in de bouwnijverheid van 4.700 miljoen. In de gebouwensector zal 3.550 miljoen kun nen worden verwerkt, voor weg- en water bouwkundige werken is 1.150 miljoen in het programma opgenomen. Het bedrag van 3.550 miljoen in de ge bouwensectoren is gebaseerd op de gerea liseerde produktie in 1962 ad 2.908 mil joen. Naar verwachting zal in 1964 de pro duktie 21,9 percent hoger zijn dan in 1962. Hierbij is er van uitgegaan, dat in verge lijking met 1962 de arbeidersbezetting op de bouwwerken met 7,5 percent zal toene men. Voorts kan bij normale weersom standigheden een produktiewinst van 5,7 percent wordt bereikt. De weersomstan digheden in 1962 veroorzaakten een pro- duktieverlies ter grootte van dit percenta ge. De produktiviteit zal waarschijnlijk met 1,5 percent toenemen en het produk- tieprijspeil zal met 7,2 percent stijgen. Op een deel van het hogere produktie- volume zal beslag worden gelegd door de overloop op 1 januari 1964, die in bijna alle sectoren hoger zal zijn dan op 1 ja nuari 1963. Daarnaast is evenwel ook nog een ruimer goedkeuringsvolume mogelijk in vele sectoren. Voor woningbouw is 1.825 miljoen uitgetrokken (voor 1963 1.640 miljoen), niet alleen omdat de pro- duktieprijsindex stijgt, maar ook omdat de overloop op 1 januari 1964 vermoede lijk hoger zal zijn dan op 1 januari 1963. Voor boerderijenbouw is 55 miljoen uitge trokken en voor de overige agrarische ge bouwen 50 miljoen. Voor bedrijfsgebou wen ten behoeve van de nijverheid wordt 570 miljoen uitgetrokken (vorig jaar ƒ470 miljoen); voor bedrijfsgebouwen ten behoeve van handel en verkeer 290 mil joen (voor 1963:260 miljoen); voor gebou wen voor gezondheidszorg 140 miljoen (125 miljoen); voor kerken ƒ35 miljoen 30 miijoen) en voor scholen 300 mil joen (ƒ270 miljoen). De toenemende bouwbehoefte heeft in belangrijke mate een structureel karakter als gevolg van de economische groei en de daarmede samenhangende welvaarts toeneming. Dit geldt zowel voor de woning bouw als voor de bouw van andere gebou wen. De snelle aanwas van het aantal wo ningbehoevende huishoudens wordt, behal ve door de bevolkingstoeneming en tevens door het verschijnsel van de gezinsver dunning, veroorzaakt door de hoge eisen die men ten gevolge van de groeiende wel vaart aan het wonen stelt. De stagnatie in de groei van de bouw capaciteit is het gevolg van een cumula tie van diverse factoren. De weersomstan digheden waren de laatste jaren ongun stig. Voorts had de medio 1961 ingevoer de werktijdverkorting in 1961 en 1962 een ongunstige invloed op de ontwikkeling van de produktie per arbeider per jaar. Dit geheel van ongunstige invloeden werd nog versterkt door de algemeen toegenomen spanning op de arbeidsmarkt, waardoor in de bouwnijverheid de werken niet opti maal waren bezet. Bij de alom in ons land voorkomen de stakingen is het gisteren in Utrecht bij Werkspoor hard toegegaan. De direc tie had een met karabijnen gewapende ploeg Utrechtse politiemannen te hulp ge roepen toen een 200 ontevreden werkne mers een gesprek wilden hebben met de directie. De arbeiders die bij de Shell in het Bot lek-gebied montagewerkzaamheden ver richten wensten de sedert januari geldende prestatie-toeslagen veranderd te zien. Het nieuwe emolumentenpakket (extra vergoedingen) dat zij thans ontvangen, be tekent, zo zeiden deze werkers, een ach teruitgang vergeleken bij 1962. Zij hadden de gehele dag gestaakt en waren op eigen kosten naar Utrecht gereisd. Na een uur van vruchteloos discussiëren met de direc tie moesten zij onverrichterzake naar de Botlek terugkeren. De stakers krijgen hun maandag niet doorbetaald. Vanmorgen is de ploeg weer aan het werk gegaan. Bij de Tool Company in Arnhem waar 200 man werken is gistermiddag drie uur gestaakt ter zake van een conflict over Se winstuitkering 1962 en of zij hogere lonen zullen krijgen. Ook de avondploeg kwam niet op Uit het overleg bleek dat de directie er niets voor voelde zwarte lonen te betalen. Volgens bepaalde krin gen zou er echter in Arnhem en naaste omgeving bij diverse metaalbedrijven diep in de beurs zijn getast om de vrede te bewaren. Bij Dikkers in Hengelo hebben ongeveer 100 arbeiders gisteren het werk enige tijd laten rusten om de gespannen situatie in de metaal te bespreken. In Amsterdam was het onrustig bij Wie ner en Co's Fabrieken Constructie-werk plaats. De 150 uur- en weekloners bleven de gehele morgen binnen de poorten in De minister van Economische Zaken heeft gedreigd met prijsmaatregelen voor cónsumptiemelk of consumptiemelkpro- dukten in een drietal gebieden, waar men naar zijn mening te ver is gegaan met prijsverhogingen: noordelijk Noord-Hol land, Friesland en Arnhem en omgeving Reeds vandaag zullen prijzen daar terug gebracht moeten worden tot het door de minister gewenste niveau. Anders zal de bewindsman de prijsmaatregel afkondigen, echter niet dan na daarover met het pro- duktschap voor zuivel van gedachten te hebben gewisseld. Het produktschap had gunstige adviezen over de prijsverhogin gen uitgebracht. Inmiddels heeft het bestuur van de Noordhollandse Cónsumptiemelk Vereni ging besloten niet op de uitnodiging van de minister van Economische Zaken om de prijzen terug te brengen tot het niveau van voor 1 september, in te gaan en een afwachtende houding aan te nemen. Het is niet uitgesloten dat de minister nu een prijsstop zal aankondigen voor melkpro- dukten. Met ingang van 1 september heeft de vereniging de prijs van enkele con- sumptiemelkprodukten verhoogd. Die van havermoutpap van 58 cent op 59 cent, van gortpap van 43 op 44 cent, van rijstpap van 60 op 62 cent en van bloempap van 42 op 44 cent. De president-commissaris der N.V. Sim plex Machine- en Rijwielfabrieken deelt mee 'geen bijzondere reden te weten voor de sterk oplopende prijzen van het aan- deêl zijner maatschappij, noch de zijde te kennen, van waar de aanhoudende vraag afkomstig is. LONDEN (DPA) De Britse onder-mi nister van Buitenlandse Zaken Edward Heath heeft zich voor de Britse televisie zeer pessimistisch uitgelaten, over een mo gelijke toetreding van Engeland tot de Europese Economische Gemeenschap. Heath zei niet te geloven aan een der gelijke toetreding zolang de huidige Fran se regering aan de macht is, tenzij deze haar politiek zou wijzigen. LONDEN (AFP) Gisteren zijn in Londen belangrijke besprekingen begon nen over de verhoging van de royalties, die de oliemaatschappijen betalen aan de olieproducerende landen in het Midden- Oosten. De bijeenkomst wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van Iran en de acht grote oliemaatschappijen die in Iran werkzaam zijn, nl. de compagnie Fran- gaise des Pétroles, Shell, BP, Standard Oil New Jersey, Standard Oil California, Mobil Oil, Texaco en Gulf Oil. Het resul taat van de besprekingen zal dienen als basis voor herziening van het stelsel van de belastingen. In Londense kringen ver wacht men niet dat de onderhandelingen snel tot overeenstemming zullen leiden. De conferentie volgt op de resolutie van de organisatie van olie exporterende lan den (OPEC), waarin wordt geëist dat de royalties worden verhoogd en dat zij niet langer in mindering worden gebracht op de belastingen die de oliemaatschappijen aan de produktie-landen moeten betalen.Dit zou er volgens de oliemaatschappijen toe leiden dat de verhouding voor de verde ling van de winsten wordt gebracht van 50'50 op 60:40 in het nadeel van de maat schappen. Zij hebben zich dan ook krachtig tegen de resolutie uitgesproken. discussie. Van werken kwam niets. De circa 70 metaalbewerkers van de N.V. Machinefabriek Voorwaarts legden het werk neer van half een tot half twee na dat hun ter ore was gekomen dat de di rectie haar belofte had ingetrokken de weeklonen met 4,50 te verhogen. Van daag wordt wellicht wederom twee uur gestaakt. Ook bij Du Croo en Brauns wa ren er moeilijkheden. De omstreeks ,350 arbeiders verlieten de fabriek na de middagpauze. Zij willen vooruitlopende op de nieuwe CAO een ver hoging van het loon gelijk aan die bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij. De 'directie verwachtte dat de arbeiders vaa daag weer aan het werk zouden gaan. Nader vernemen wij dat in twee der bedrijven van de Verenigde Blikfabrie- ken de uurloners vanaf vanochtend het werk gedurende een uur hebben onder broken om hun eis tot verhoging der lo nen te onderstrepen In Krommenie staak ten de circa 500, in Delft de circa 100 arbeiders. De verklaringen van de vakbonden heb ben de rust in de Amsterdamse metaalbe drijven niet kunnen doen weerkeren. Hoe wel er vanmorgen minder stakingsacties waren dan gisteren, werden de kansen op loonsverhoging alom druk besproken. Zo druk houdt men zich met de kwestie bezig, dat de produktiviteit in de bedrijven zeer laag is. Op de scheepswerf van Verschure en Co werd vanmorgen voor de vijfde maal één uur gestaakt. Bij de machmefabriek>Vo»r- waarts, waar gisteren een uur is gestaakt is voor vanmiddag een staking van twee uur afgekondigd. De bedoeling is hier mor gen drie uur te staken. De 140 arbeiders van de constructiewerkplaats Wiener en Co. zijn vanmorgen evenmin aan het werk Tegen de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij zal een vervolging worden in gesteld wegens het toekennen van hogere lonen dan krachtens de bestaande loon- voorschriften zijn toegestaan. De substi tuut-officier bij de Amsterdamse Recht bank mr. W. A. J. M. Smit, belast met het vervolgen van economische delicten, heeft gisteren, op grond van het proces verbaal van de looncontroledienst. beslo ten tot vervolging over te gaan. Zijn stre ven is erop gericht de zaak nog in de loop van deze maand ter terechtzitting te brengen. Advertentie Mevr. H. D.-S. te He.: „...verklaar ik, dat mijn man en ikzelf reuze baat hebben bij 't gebruik van de balsem voor eelt en likdoorns..." (Origineel ter inzage). Vraag Uw drogist of andere speciaalzaak f 2.45 Nadat in eerste stemming de balans en de winst en verliesrekening 1962 van de N.V. Cultuur Maatschappij Ngombezi in de gister gehouden jaarvergadering waren afgestemd, volgde „wegens een dwaling" een herstemming. Hierin werden de jaar stukken aangenomen en wel met 5850 stemmen blanco, 90 tegen en 802 voor. In totaal werden uitgebracht 6924 stemmen, waarvan de 5850 blanco afkomstig waren van de groep van de heer G. E. van der Werff sr. Deze deelde bij de rondvraag mee, dat hij, ondanks de goedkeuring van de jaarstukken, tijn mening handhaafde, dat het beleid van het bestuur in 1962 on juist is geweest. Een verwerping van de jaarstukken heeft hij echter willen voor komen teneinde geen stagnatie te brengen in de dividendbetaling en in de beurshan del in het aandeel Ngombezi. Een tweede bijzonderheid van deze druk bezochte vergadering, die 2uur heeft geduurd, was dat bij het vóórzien in de vacature van commissaris niet nr. 1 de heer J. G. Loeber) werd herkozen, maar nr. 2 van de ranglijst werd gekozen te weten de heer R. G. Muelder, onderdirec teur van de Serbadjadi Cultuur Maat schappij. Op hem werden uitgebracht 5940 stemmen, op de heer Loeber 742 alsmede 242 blanco. Aandeelhouders hebben in de jaarver gadering van Ngombezi bij herhaling van hun ontstemming doen blijken over de h. i. onvolledige verslaggeving en voorlich ting. Met name de heer G. E. van der Werff sr., oud-commissahs van Ngombezi, die met zijn grote meerderheid van ge - deponeerde aandelen een doorslaggevende stem had in de vergadering, stak niet on der stoelen of banken, dat zijn groep hoogst ontevreden was. Bij de publikatie van de netto winst in augustus 1963 heeft het bestuur z.it verzuimd te vermelden, dat het voor het eerst met ingang van 1962 het raadzaam had geoordeeld de „overhead" kosten van de koffie-ondeme- ming „twe bridges estate" niet meer te activeren, doch een bedrag van 156.942 als verlies af te schrijven. De heer Van der Werff'sprak van mislei ding van aandeelhouders en verweet het bestuur ook het niet vermelden van de voorverkopen in het jaarverslag. Een ern stige fout van alle commissarissen' (on der wie zijn zoon de heer G. E. van der Werff jr.) achtte hij, dat het college in meer dan elf maanden niet had verga derd, hoewel zich belangrijke gebeurte nissen hadden voorgedaan. Hiertegenover stelde het bestuur bij monde van de heer E. M. Schoelvinck, directeur, dat com missarissen herhaaldelijk in intern onder ling overleg waren getreden. De koers van Ngombezi was in korte tijd met 40% gedaald, maar deze was volgens de direc teur recentelijk sterk opgedreven door de stijgende sisalprijs. Nimmer was het z.i. gebruik geweest in het jaarverslag gewag te maken van de voorverkopen. Uit oogst 1963 is verkocht 5.168 ton sisal tegen 125.2.4 pond uit oogst 1964 925 ton tegen 131.3.0 pond sterling. De heer Van der Werf meende dat in elk jaarverslag de voorverkopen dienden te worden opgeno men. Een aandeelhouder stelde voor, de af schrijving op de koffie zodanig te reduce ren dat 3%% meer dividend kan worden uitgekeerd. Deze aandeelhouder sprak van gegoochel met cijfers en stelde: „We wor den absoluut onvoldoende ingelicht." De heer Van der Werff was tegen ver hoging van het dividend, zodat het bleef bij 13 percent, waarvan 3 percent in con tanten. De liquiditeit van de n.v. loopt, vol gens de directeur, thans snel bij. De si salprijs staat nu op 148 pond. Er bestaan geen prijsafspraken tussen de producen ten. Er Is nog altijd een schaarste aan het produkt Brazilië is de grootste produ cent. Het optimisme van de directie over de koffiecultuur van de n.v. kon de heer Van der Werff niet delen. Hij heeft meer vertrouwen in de sisalcultuur op Haiti. gegaan. Bij de fabriek wordt gepost om werkwilligen de arbeid te verhinderen. Bij Du Croo en Brauns werd vanmorgen weer gewerkt, hoewel de mogelijkheid om de stakingsactie vanmiddag te herhalen ..dfUjk w$rd besproken. In ae wer werkplaatsen van Werkspoor werd volgens onze inlichtingen vandaag normaal gewerkt. Bij de bedrijven waar het werk voort gang vindt, wordt nog heftig gediscusieerd over verdere stakingsacties. Advertentie EB D Al IMAM'S COMMISSION AIRSBEDRIJF Albert Verweylaon 1 Haarlem, Tel. (0250015 25^4 Beursoverzicht op aanvraag HET GOEDE GROEIT GESTADIG -iSMaHMMnnHMHHMMBMM» Augustus I's v%or de plaatselijke spaarbanken weer een bijzonder goede spaarmaand geweest. De stortingen bedroegen f 195,5 miljoen en de terugbetalingen 152,5 miljoen, zodat het over schot 43 miljoen beloopt. Hiermede is het over schot van augustus van het vorige jaar, dat met 40,3 miljoen al 35 pet. boven dat van augustus 1961 uitkwam, nog weer overtroffen. In juli 1963 werd een resultaat geboekt van 28 miljoen Het Damrak heeft de nieuwe beursweek ingezet met een zeer vaste stemming voor Kon. Olie. Dit fonds opende op ƒ176, circa vier gulden boven het voorgaande slot- niveau. De koers lag belangrijk boven de Amerikaanse pariteit. Van de overige hoofdfondsen verbeterde AKU een paar punten tot 503. Hoogovens -onveranderd op 613. Philips en Unilevers moesten met koersverliezen genoegen nemen op resp. 154.60 156.30) en 144.00 145.10). Eind vorige week lag Kon. Olie in Am sterdam alsmede in Wèll Street reeds vast in de markt. Op donderdag 19 sep tember nabeurs zal het concern het inte rimdividend 1963 bekend maken. De beurs houdt er nu reeds rekening mede, dat Kon. Olie het voorbeeld van Unilever zal volgen door naast het interimdividend te vens een bonus in aandelen voor te stel len. Het Damrak denkt ook aan een split up. Ter beurze spreekt men over een stock van 12% tot 20 percent. Hoe het ook zij en wat er ook uit de bus mag komen, een feit is dat de beurs grote ver wachtingen heeft. De vraag kwam hoofdzakelijk van lo kale zijde. Daarnaast toonde Zwitserland belangstelling voor de olie-aandelen. Het niet noemenswaardige aanbod in deze hoek van Amerikaanse zijde werd gretig uit de markt genomen. Na Unilevers is thans Kon. Olie de favoriet ter beurze. Aanhou dende vraag deed de koers later op de middag uitlopen tot 176,201 Het fonds verliet de beurs op vrijwel het hoogste punt van de dag. VERHANDELDE FONDSEN 16 sept. 13 sept. Totaal 449 448 Hoger 169 (37,6%) 201 (44,8°/o) Lager 201 (44,8%) 158 (35,3%) Gelijk 79(17,6%) 89(19,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U500—501 Hoogovens Kon. Olie175,20—176 gl Philips 154,20—154,70 Unilever 141,80—142,60 Stemming: Verdeeld. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U500 Hoogovens 612 Kon. Olie174,80 gb-175,70 175, Philips 154,30-154,50 gl 154.40 Unilever 151,80—152,50 141,70 Stock Unilever 47,50 Advertentie BXDJUEWèE Abida 16 160 m. Z- Socotr* h. Abadan. Achilles 16 v. Zeebrugge n. Cristobal. Acila 16 te Petite Couronne n. Rotterdam. Acmaea 16 te Puerto Miranda v. Curasao. Acteon 16 te Curasao v. Kingston. Adara 15 550 m. z.z.o. Bermuda n. New York. Adonis 15 v. Puerto Plata n. Savannah. Alamak 16 315 m. o. Aden n. Djibouti. Alchiba 17 te Kuwait. Alcor 16 30 m. z.w. Finisterre n. Marseille. Algenib 16 330 m. w.n.w. Fastnet n. Cronerbrook. Almdijk 17 te Colombo verwacht. Alnati pass. 16 Bremerhaven n. Bremen. Ameland 16 420 m. z.w. Ouessant n. Curacao. Amnion 16 450 m. n.w. Finisterre n. Nassau. Amstelmolen 16 v. Cristobal n. Hatteras. Amstelsluis 16 480 m. n.n.w. Tahiti n. Balboa. Amstelveen 16 200 m. z.o. Saigon n. Singapore. Andijk 16 500 m. w. Landsend n. Le Havre. Angolakust 15 v. Dakar n. Duinkerken. Annenkerk 16 te Port Said. Area pass. 15 Pitcairn n. Wellington. Archimedes 16 v. Cerro Azul n. Callao. Arendskerk 17 te Port Sudan. Aristoteles 16 125 m. w.z.w. Landsend n. Hamburg. Arkeldijk 16 22 m. w. Lissabon n. Rotterdam. Asmidiske 16 80 m. w.z.w. Cork n. Pt. Churchill. Atys 16 v. Calcutta n. Bombay. Averdijk 16 1000 m. n.w. Kaapstad n. L. Falmas. Batjan 16 v. Lattakia n. Beyrouth Bengkalis 15 dwars Umnak Passage n. Hongkong. Bennekom 15 v. Curasao n. La Salina. Borneo 16 v. Akaba n. Aden. Bovenkerk 17 te Port Said. Breda 14 te Tampa. Burl S. Watson 16 750 m. z.z.o. Porto Praya naar Philadelphia. Caltex Amsterdam 16 v. Suez n. Bahrein. Caltex Arnhem 16 115 m. n.o. Ras Fartak n. Suez. Calt. Eindhoven 16 35 m. z.w. Lissab. n, Bahrein. Caltex Gorinchem pass. 16 Borkum n. Rotterdam. Calt. Madr. 16 200 m. n.w. Benghazi n. Rastanura. Caltex Leiden 16 75 m. n.o. Singapore n. Bahrein. Caltex Napels 16 90 m. n.w. Oran n. Bahrein. Caltex Nederland 16 105 m. o.n.o. Aden n. Suez. Caltex Pernis 16 400 m. w. Bombay n. Bahrein. Caltex Rotterdam 15 v. Rastanura n. Rotterdam. Caltex The Hague 16 320 m. z.z.w. Karachi naar Abadan. Calt. Utrecht 16 6 m. n.o. Kurla Muria n. Bahrein. Camerounkust 16 120 m. w. Annobon n. Fr'town. Cartago 16 200 m. n.w. K. Finisterre n. Cristobal. Casamance 16 160 m. w. K. St. Vincent n. Dakar. Celebes 16 60 m. z.z.w. Djeddah n. Suez. Charis 16 te Turks eil. v. Freeport. Cinulia 16 te Curasao n. Cardon. Colytto 16 te Antwerpen. Cradle of Liberty 16 190 m. z.o. Malta n. L'end. Crania 9 te Stanlow n, Barton, Thameshaven. Dahomeykust 16 420 m. n.w. P. Noire n. P. Noire. Daphnis 14 v. Antlqua n. Roseau. Diogenes 17 te Curasao. Doelwijk 16 50 m. n.n.w. Muscat n. Suez. Dorestad 15 730 m. n o. Guadeloupe n. Curasao. Doris 16 te Maracaibo v. Kp. Haltien. Drente pass. 16 Kp Del Gado n. Lor. Marques. Echo pass 16 Straat Magelhaen n. Valparaiso. Eemland 16 v. Rio Grande n. Itajal. Elizabeth Broere 16 105 m. n.o. P. Sudan n. Suez. Eos 16 v. zmlr n. Bremen. Esso Rotterdam 16 v. Kharg eil. n Kalundsberg. Fina Nederland 16 100 m. z.o, Socotra n. Abadan. Forest Town 16 v. Venetië n. Port Said. Friesland KRL 11 te San Francisco. Gaasterkerk 16 100 m. o.n.o. Algiers n. Avonmth. Gabonkust 16 v. Lagos n. Abidjan. Giessenkerk pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Goeree 16 340 m. z. Cocos eiland n. Aden. Gorredljk pass. 16 Scillys n. New York. Graveland 16 260 m. z.w. Ouess. n. Amsterdam. Grote Dijk 17 dwars Abaco n. Miami. Guineekust pass. 15 Finisterre n. Rotterdam. Gull Ilansa 16 v. Mena n. Rotterdam. Gulf Hollander 16 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Gulf Swede 16 70 m. o. Sabang n. Manilla. Hector 16 100 m. o. Algiers n. Malta. Helicon 15 te Alexandrië. Hilversum 17 te Savannah. Hoogkerk 16 v. Boulogne n.Rotterdam. Isis 16 te Guanta v. Curacao. Ivoorkust pass. 16 Noordhinder n. Freetown. Izalco 17 te Iquique. Jagersfontein 16 te Antwerpen v. Southampton. Johannes Frans 16 te San Nicolaas v. New York. Kaloekoe 17 te Phnompenh. Kampei-dijk 16 110 m. z.z.w. K. Race n. Antwerp. Kasimbar 16 350 m. z.z.o. Bangkok n. Singapore. Katsedijk 17 te New Orleans verwacht. Katwijk 16 te Yokohama. Kelletia 20 te Curasao verwacht. Kenia 17 te Trinidad verwacht. Kerkedijk 17 te New York verwacht. Kermia 16 150 m. n.w. Azoren n. Rotterdam. Khasiella 17 te Rotterdam verwacht. Kieldrecht pass. 16 Alicante n. Marseille. Kloosterdijk 16 v. Port Everglades n. Vera Cruz. Kopionella 19 ter hoogte Landsend verwacht. Koratia 24 te Kaapstad verwacht. Korendijk 17 te Bremen. Korenia 14 te Rotterdam n. Panamakanaal. Korovina pass. 16 Kp. Skagen n. Rotterdam. Kosicia 16 v. New York n. Curasao Kryptos 23 te Thameshaven verwacht. Kylix 16 v. Curasao n. Puerto Miranda. Laertes 16 v. Singapore n. Albany. Leiderkerk 16 180 m. o. Malta n. Port Said. Liberiakust 17 te Takoradi. Maashaven 16 110 m. w.z.w. Abidjan n. L. Palmas. Maaslloyd 15 v. Lissabon n. New York. Meerkerk 14 v. Vizagapatnam n. Kakinada. Meliskerk 16 v. Abadan n, Bahrein. Merseylloyd 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Merwede pass. 16 Kp. Palmas n. Abidjan. Minos 16 v. Helsinki n. Kotka. Mississippilloyd 16 500 m. z.z.o. K. Race n. Tripolis Mohamed Reza Shah 16 v. Nynashamn n. Mena. Munttoren 16 520 m. z.w. Ierland n. Stanlow. Naess Comm. 16 100 m. z. R. Al Hadd n. Rastanura Naess Tlger 16 450 m. n.w. Finlst. n. P. La Cruz. Neder-Ebro 16 dwars Inham Bane n. Beira. Neder-Eems 16 720 m. w. Azoren n. Dunikerken. Neder-Elbe 17 te Balboa. Neder-Rhone 16 v. Suez n. Beyrouth. Noordwijk 16 400 m. o. Azoren n. Hanjjjpnroads. Ommenkerk 16 te Suez. Ondina 16 ln Suezkanaal n. Mena Al Ahmadi, Oranjefontein 16 150 m. n.w. Lissab. n. Teneriffe. Osiris 15 te Curasao. Peperkust 16 te Antwerpen. Philidora 21 te Rotterdam verwacht. Philine 24 te Rotterdam verwacht. Polydorus 16 65 m. n. Algiers n. Port Said. Prins Johan Willem Friso 13 te Detroit. Prins der Nederlanden 17 te Kingston. Prins Willem George Frederik 16 te Glasgow. Prins Willem van Oranje 17 te Detroit. Prinses Irene 16 te Toronto. Prov.singel 16 300 m. n.n.o. S. Miguel n. Ph.delph. Purmerend 16 te Miranda. Pygmalion 16 te Iraklion v. Kiuluk. Radja 16 55 m. n.w. Cadiz n. Antwerpen. Raki 16 te Penang. Roebiah pass. 16 Kp. Race n. Malta. Rossum 16 1610 m. w.z.w. Madeira n. Augusto. Rotte 16 te Antwerpen. Rotti pass. 16 Malta n. ^Aarhus. Rijndam 16 v. Le Havre n. Rotterdam. Salatiga 16 te Damman v. Bahrein. Saloum 16 110 m. n.w. Lissabon n. Nantes. Sanana 15 v. Haiphong n. Pnompenh. Sarpedon 16 v. Cumana n. Georgetown. Senegalkust 16 te Freetown. Sepia 16 52 m. n.o. Muscat n. Singapore. - Servaaskerk pass. 16 Malta n. Port Said. Siaoe 17 te Jesselton verwacht. Siberoet 16 v. Moulmein n. Penang. Silindoeng 15 v. Mombasa n. Mukalla. Sinoutskerk 16 v. Bremerhaven n. Hamburg, Sirrah 17 te Gothenburg verwacht. Slamat 16 80 m. z.z.w. K. Finisterre n. Marseille. Sloterdijk 16 v. Galveston n. Charleston. Soestdijk 16 145 m. w. Landsend n. Antwerpen. Stad Den Haag 17 te Rotterdam verwacht. Stad Utrecht pass, 16 Gibraltar n. Savona. Statendam 18 te New York verwacht. Steenkerk 16 v. Antwerpen n. Amsterdam. Steven 16 40 m. n.n.w. Finisterre n. Mlata. Straat Banka 16 te Montevideo v. Santos. Straat Chatham 16 320 m. n.w. Mossamedes naar Port Harcourt. Str. Cook 16 200 m. z.o. Str. Soenda n. Singapore. Straat Cumberland 16 v. Mtwara n. Belra. Straat Frazer 16 280 m. z.w. D. Garcia n. Singap. Straat Johore 16 135 m. o. Surabaya n, Brisbane. Str. Lombok 16 310 m. z.w. K. Leeuw. n. M'bOurne. Streefkerk pass. 16 Gibraltar n, Antwerpen. Tahama 16 35 m. z.o. Kreta n. Tripoll. Telamon 16 v. Antwerpen n. Hamburg. Tjibantjet 16 te Hongkong v. Singapore. Tjipanas 16 te Lagos v. Port Harcourt. Tjitarum 16 100 m. z o. Kp, Frio n. Kaapstad. Towa 16 te Rio de Janeiro v. Buenos Aires. Triton 15 v. Curagao n, Cartagena. Tweelingen 17 te Rotterdam verwacht. Utrecht pass. 16 Sabang n. Colombo. Van Linschoten 16 1200 m. z.w. Ceylon n. Singap. Van Noort 1 lv. Lyttelton n. Dunedin. Van Rlebeeck 16 260 m. o.n.o. Lamu n. Mombasa. Van Spilbergen 16 ten anker rede Belra. Van Waerwijck 16 650 m. w. Sabang n. Singaproe. Vasurn 22 te Le Havre verwacht. Videna 16 v. Mena n. Genua. Vivipara 16 940 m. n.w. Cocos eil. n. Geelong. Waingapoe 17 v. Mogadiscio n, Mombasa, w. A. Jones 16 50 m. o. Pt. Elisab. n. Ph.delphia. Westerdam 16 355 m. w. Landsend n. New York. Westertoren pass. 16 Algiers n. Rotterdam. Wieldrecht 16 130 m. o.z.o. B.papan n. Tarakan. Woltersum 16 te Le Hgvre v Antwerpen Wonogiri 16 330 m. w.z.w. Scillys n. Southampton. Wonosari 19 te Penang verwacht. Zaanland pass. 16 rern, Noronha n Montevideo. Zafra 17 v, Mena Al Ahmadi n. West-Europa. Zaria 17 te Tripoli (Libanon) verwacht. Zonnekerk 16 ten anker rede Beira. KLEINE VAART Aardenburgh 16 5 m. n. Hanstholm n. Halmstad. Admiralengracht pass. 15 Kiel n Rauma. Batavier-5 16 te Varne n. Rotterdam, Binnenhaven 16 10 m, n. Villano n. Kirkcaldy. Bloemgracht 15 te Mantyluoto. Coccinelle verm. 16 v. Rouen n. Casablanca. COrnelis Broere 16 dwars eil. Osei n. Leningrad. Eyo S. pass. 16 Wandelaar n. Antwerpen. Flevo 15 te Kopenhagen. Gramsbergen pass. 16 Hebriden n. IJsland. Heerengracht 16 te Sandhammern n Kotka. Huybergen verm. 16 v. Oslo n. Sande Kerksingel 16 5 m. O. Beachyhead n. Vlaardihgen. Lauriersgracht pass. 15 Kiel n. Kótka. Leonldas 16 30 m. z.w. Ouessant n. Gibraltai. Leuvehaven 17 te Rotterda mverwacht. Looiersgracht 16 te Amsterdam. Marianne 14 dw. Terschellingerbank n. Roupen. Marie Christine pass. 16 Noordhinder n. Caen. Mithras 16 240 m. n.w. Benghazi n. Benghazi. Nassauhaven 16 te Malmö. Nero 14 v. eL Havre n. Bordeaux. Nushaba 16 300 m. z.o. K. Canaveral n. Charleston. Pavonis 16 26 m. z.w. Texel n. Bridgewater Phidias 16 20 m. z. Cadiz n. Bremen. Senegal 16 40 m. n.o. Ouessant n. Rouen. Sporonia 16 100 m. n.o. K. Villano n. Hammente. Statenlaan verm. 16 v. Casablanca n. Londen. Stella Antares 16 240 m. w. Haifa n. Haifa. Stella Polaris 16 op Adriatische Zee n, Venetië. Strabo 16 75 m. z.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Swift 16 35 m. n.o. Noordhinder n. Rouen. Taras 16 60 m. z.w. Oporto n. Cadiz. Vrijburgh pass. 16 Villano n. Casablanca. Wiebolt Böhmer 16 dwars Sandetty n. R'dam. Willi Böhmer 16 te Bombay v Colombo IJselhaven verm. 16 v, Le Havre n. Duinkerken Zevenbergen verm. 17 v. Hamburg n. Cork. De Uitgeversmaatschappij C. Misset N.V. te Doetinchem heeft de Uitgeverij A. Roe- lofs van Goor te Amersfoort overgenomen. Naar wjj uit het Financieel Dagblad ver nemen is het hiermee gemoeide bedrag in contanten betaald. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,04 —10,14. Amerikaanse dollar 3,58—3,62, Canadese dollar 3,30—3,35, Franse frank (100) 73,35—73,85, Belgische frank (100) 7,11'/!—7,16</s, Duitse mark (100) 90,25—90,75, Zweedse kroon (100) 68,8069,80, Deense kroon (100) 51,75—52,75. Noorse kroon (100) 49,85—50,85, Zwitserse frank (100) 83,35—83,85, Ita liaanse lire (10.000) 57.25—59,25, Oostenrijkse schil ling (100) 13,95—14,05, Portugese escudo (100) 12,52'/i 12,67'/», Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5,956,10. Vorige slotkoers A'da- Rubber.... 108% H.V.A 150% A.K.U 501% 126,30 Hoogovens 610% Philips Gem. Bez. 154,65 Unilever 142,10 Dordtsche Petr. 819% K. Ned. Petr. Mij. 175,55 Holl. Am. Lijn 130% K.L.M 47,— K.N.S.M 153% Ned. Stoomv. Mij. 138% Ommeren, Phs. v. 254 Scheepv. Un. Ned. 137% 202,— 114, 233, Unitas 497, Ver. Bezit v. 1894 140,— Amsterd. Bank 395 Ned. Handel Mij. 366% Kotterd. Bank 360 Twentsche Bank. 328 Albert Heijn 648 Amstel Brouwerij 436% Berkel's Patent 262 Bols 995 Bührm./Tetterode 737 352 Ford 910 Gelder Kon. Pap. 254% Gist Spir.f. Kon. 377 Van der Heem 285 Heinekens Bier 463 Hoogenbosch Sch. 316 Indola 476 Kon. Zóut-Ketjen 798% Müller Nat. Bezit 311% Ned. Kabelfabr. 494 Philips Pref 60.80 Stokvis 185 Thomassen Dr. 810 Ver. Machinefabr. 228 Wessanen 453 Wilton Fijenoord 288% Zwaner.berg-Org. 955 Billiton Mij. II 412 Aluminium Ltd... 25% American Motors 19% Anaconda 50% Bethlehem Steel.. 33% Cities Service.... 66% Ex General Motors.. 78% Kennecott Copper 76% Republic Steel 43 Vi Shell Oil 47% U.S. Steel 56% Gedane noteringen. (Verstrekt door .de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft de nieuwe beursweek in een verdeelde stemming ingezet. De vraag ging uit naar olies, maar tabaks waarden waren lager. De handel was be trekkelijk levendig. American Tobacco verloor en Reynolds 1%. Een en ander op een regeringsrapport over de invloed ven het roken op de gezondheid. Royal Dutch was dollar hoger. Syntex bereikte met een winst van 4% dollar een nieuw hoogtepunt van het jaar. De omzet daalde tot 4.74 miljoen shares tegen 5.22 miljoen shares vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie 738.46 1.67), spoorwegen 172.94 0.15) en openbare nutsbedrijven 143.55 0.09).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13