Flonkerende gouden koets reed door zonovergoten residentie ITRiVlRA PANTALONS 12? Vijf doden in het verkeer AGE Kort en bondig DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO Meisje aangevallen door vijftig bijen Jxmgeasmarkf Getuige valt in Breda verdachte aan Inbrekers gepakt in Arnhem NZAW stelt zich voor aan Kamers Onderscheiding Student bij ontgroening in Utrecht gewond voor minister Veldkamp Ilafo-conferentie in Nederland Nog warm H Utrechtse studenten betrekken caravans! Soupling Permanent ƒ19.50 DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 WITTE KRUIS x' Zf/y l IW Sr\ WITTE KRUIS J. A. Tjaden overleden Secretaris Produktschap voor Zuivel elke woensdag 75 Haarlem V elsen-lJ muiden ENGEL Inbraken in Groningen Kerkelijk nieuws Beverwijk fs Se P Kapsalon MOLENDIJK Lichte nevelsluiers hingen vanmorgen vroeg over het bruinend geboomte van de Haagse binnenstad. Vlaggen gingen uit op openbare gebouwen, kerktorens, woonhui zen en ambassades. De laatste hekken langs de routes waren geplaatst en dikke lagen zand werden gestrooid op tramrails en andere oneffenheden op de weg die de gouden koets zou volgen. Vroeg ook reeds dreunden de voetstap pen van soldaten en militaire muzikanten door de Haagse straten: gardejagers voor de erewacht aan het paleis Lange Voor hout, mariniers en marinierskapel voor de erewacht voor de Ridderzaal, gardefu- siliers voor de afzetting op het Binnenhof. Zo kreeg alles langzamerhand vorm en kleur. De statige fontein van de Hofvijver spoot reeds hoog tegen de zich verhelde rende lucht toen de eersten der tienduizen den, die met bus, trein en auto naar Den Haag waren gekomen, zich langs de be- vlagde straten naar Voorhout, Vijverberg en Binnenhof begaven om een goede plaats langs de route van de gouden koets te vin den. De menigte langs de routes zwol na het uitgaan der kantoren nog aan. Na half een nam de activiteit bij het paleis aan de Lange Voorhout toe door de komst van hofdignitarissen en geüniformeerd konink lijk personeel. Daarna arriveerden ook de leden van de koninklijke familie: de ko ningin, de prins en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet. Na een aantal hofrij- tuigen verscheen de glanzende crème ca lèche met de befaamde postiljonbespan ning, waarin, onder luid gejuich van de menigte, de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet stegen. Even later kwam de zonovergoten gou den koets voorrijden. Het achtspan werd van de bok gereden met een koetsier naast elk paard. Acht lakeien beijverden zich de koningin en prins Bernhard, die Advertentie DE echte PIJNSTILLER Hoofdpijn... maar ook andere pla gende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS, (poeders, ta bletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. met gejuich werden begroet, bij het in stijgen terzijde te staan Naast en achter de gouden koets reden de chef van het Militaire Huis, luitenant-generaal H. Schaper, de gouverneur van de residen tie, brigade-generaal A. J. F. M. Egter van Wissekerke en de koninklijke adju danten kolonel C. C. Geertsema, kapitein ter zee A. J. de Graaff en luitenant-kolo nel G. N. Tack. Het gejuich van de toeschouwers en vrolijke marsmuziek begeleidden de stoet met de gouden koets, waarin koningin en prins zaten met de prinsessen (die na het ongeval met de calèche in de gouden koets waren overgestapt) van de Voorhout via de Kneuterdijk, de Lange Vijverberg en de Korte Vijverberg naar het Binnenhof, naar de Ridderzaal, waar de Verenigde Verga dering van de Staten-Generaal op de lands vrouwe en haar familie wachtte. Dreu nend begeleidden de minuutschoten, die op het Malieveld door een batterij van de Gele Rijders werden afgevuurd, de stoet. De marinierskapel had op het Binnenhof het wachten van de menigte gekort met vrolijke muziek. Achtereenvolgens arri veerden daar ministers, staatssecretaris sen, buitenlandse diplomaten, hofdignita rissen, grootofficieren, leden van de Raad van State, en leden van de Eerste en Tweede Kamer. Hoefgetrappel kondigde de komst van de stoet aan. De koningin en de prins werden evenals de prinsessen enthousiast begroet met gejuich en ap plaus. De marinierskapel zette het volks lied in. Na de groet aan het vaandel be steeg de vorstin de trap van deRidder zaal. In verband met het feit, dat het koninkrijk 150 jaar bestaat, was de Com missie van In- en Uitgeleide uit vertegen woordigers van alle partijen samenge steld. VoOr de stoet, die de vergaderzaal be trad. liepen ir. M. A. Geuze (C.H.), ir. C. N. van Dis (S.G.P.), H. J. Lankhorst (P.S.P.), H. Koekoek (Vrije Boeren), me vrouw H. J. van Ommeren-Averink (C.P.N.) en P. Jongeling (G.P.V.). De koningin werd begeleid door de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, de prins door de heer H. M. van Lieshout (K.V.P.), prinses Beatrix door prof. dr. ir. A. Vondeling (P.v.d.A.), prin ses Irene door mr. H. van Riel (V.V.D.) en prinses Margriet door de heer J. Smal- lenbroek (A.R.P.). Nadat de leden van de koninklijke fa milie hun zetels hadden ingenomen sprak koningin Juliana de troonrede uit. Nadat i zij was uitgesproken hief voorzitter mr. J. Jonkman het „Leve de Koningin" aan, dat met een krachtig driewerf hoera werd bekrachtigd. Na een kort oponthoud in de ontvang kamer van de Ridderzaal begaven de ko ningin, de prins en de prinsessen zich weer naar de koetsen, die hen naar het paleis aan de Lange Voorhout terugbrach ten. In het Noordlimburgse plaatsje Belfeld is de anderhalfjarige Toosje Driessen over vallen door een bijenzwerm nadat zij in de tuin van de ouderlijke woning een bijen korf had omgestoten. De bijen stortten zich op het kind en staken het arme meisje overal waar ze maar konden. In het ziekenhuis te Tegelen haalde men ongeveer vijftig bijenangels uit de opperhuid van het meisje, dat ook enke le bijen bleek te hebben ingeslikt. Haar toestand is zorgwekkend. In Den Haag is op zestigjarige leeftijd overleden de heer J. A. Tjaden, secreta ris van het Produktschap voor Zuivel. De heer Tjaden heeft sinds 1932 het Ne derlandse zuivelbedrijfsleven in diverse functies gediend. In mei van dat jaar trad hij in dienst van het Crisiszuivelbureau. Daarna was hij achtereenvolgens werk zaam bij het Zuivelexportbureau en de Nederlandse Zuivelcentrale. Vervolgens trad hij op als plaatsvervangend secreta ris en plaatsvervangend directeur van het Bedrijfschap voor Zuivel. Na de instel ling van het Produktschap voor Zuivel in 1956 werd hij secretaris. Advertentie gegarandeerde P C kwaliteit in de beste samenstelling van 55% Trevira 45% wol. Speciaal verlaagde J.M.prijs leeftijd 6 jaar iffr* -ijii met kleine stijging per maat Hjaji b.v. 10 jaar 15J In Klundert is maandagmiddag de 68- jarige landbouwer T. Kersten verongelukt. Hij kwam met zijn tractor te dicht bij een sloot. De trekker kantelde en de man raakte er onder bekneld. Omwonenden be vrijdden het slachtoffer, dat echter enke le ogenblikken later aan de opgelopen verwondingen bezweek. Maandagmiddag is de driejarige A. N. Roe lofs op de Schoutenweg in Deventer aan gereden door een personenauto. Het kind werd zo ernstig gewond dat het bij aan komst in het ziekenhuis is overleden. De 46-jarige heer J. Rutgers uit Den Haag is zondag bij een autobotsing in de buurt van Saulieu in Bourgondië (Frankrijk) om het leven gekomen. De Fransman, die de wagen bestuurde waar mee de heer Rutgers in botsing kwam is korte tijd later in een ziekenhuis over leden. De 37-jarige ongehuwde opperman J. van Dijk uit Winschoten is maandag in 'C "»my iu' iillMi - - r, ;r Grote Kerk, vandaag 20 uur: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Wederzijds", a.l. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u., overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Op het altaar der liefde", 18 j. Woensdag 14 u.: „Song of Texas", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Alle vrouwen van de wereld", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Oproer in het Verre Oosten", 14 jaar. Minerva, 20 u. en woensdag ook 14 u.: „West side story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 uur: „Kanonnen van Navarone", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Meester spion Gimpel", 14 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar 'ns getrouwd worden," a.l. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „Dokters zonder masker", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Bach. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne Iedere ivond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u. en eventuele voortzetting om 20 u.'f Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Lisse, 20 u.'( Gemeenteraads vergadering. DINSDAG 17 SEPTEMBER City, 20 uur: „Vrouwenjacht in Kenya Stadsschouwburg, 19.30 uur: Feestelijke openingsvoorstelling met „De ingebeelde zieke" door toneelgroep „Studio". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot^7.30 uur;filiaal Vel- sen-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, midadg en avond gesloten. WOENSDAG 18 SEPTEMBER City, 20 uur: „Vrouwen in Kenya". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. „Velserbeek", 20 uur: Ledenvergadering „Dierenbescherming". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond, Foka van Loorj be spreekt haar roman „De roos en de doom". Raadhuis, 19.30 uur: Vergadering ge meenteraad. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; 'iliaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). Beverwijk, stadhuis „Scheybeek", 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. Voor de Bredase rechtbank heeft zich gistermorgen een incident voorgedaan toen een inwoner van Bergen op Zoom terecht moest staan wegens mishandeling van een inwoner van Halsteren. Hij beantwoordde een "aantal vragen van de officier van justitie op een wijze, die beledigend was voor de Halsterense getui ge en diens vrouw. De getuige ontstak daardoor in woede. Vanuit de getuigen bank stortte hij zich op verdachte, die er slecht zou zijn afgekomen als niet de deur waarder en twee wachtmeesters van de rijkspolitie de man hadden overmeesterd. De verdachte had de getuige tijdens het carnaval in Bergen op Zoom met een mes gestoken. Toen de officier van Jus titie wat dieper op het motief wilde in gaan beschuldigde hij de vrouw van de getuige. Advertentie SWBDBN UNO* *5rote Houtstraat 181 het academisch ziekenhuis te Groningen overleden aan de verwondingen die hij bij een ongeval had opgelopen. De man was op het fietspad langs de verkeersweg Win- schoten-Blijham met een andere brom fietser in botsing gekomen, gevallen en daarna door een derde bromfietser over reden. De vermoedelijke daders van de in braak in de nacht van 17 op 18 mei 1963 in een garage aan de Amsterdamseweg te Arnhem zitten thans achter slot en grendel. Het zijn een 44-jarige monteur uit En schede en een 27-jarige kelner uit Door- werth, die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan deze inbraak, waarbij een brandkast met 5000 werd ontvreemd. Zij namen volgens de politie ook een bestelauto uit de garage en vervoerden daarmee de brandkast naar Den Haag, waar de auto later werd aangetroffen. In het warenhuis Galeries Modernes aan de Vismarkt te Groningen is een inbraak gepleegd. De dader(s) verschafte(n) zich toegang via een bovenraam, dat met een stuk hardboard was afgeschermd, aan de voorzijde .van het, gebouw, Er werd een voorraad horloges ontvreemd ter waarde van 6.000. Vrijdag en zaterdag zijn er enige iïïbra- ken in de stad Groningen gepleegd, waar bij de daders zich eveneens via een raam dat met een stuk hardboard was afgè schermd toegang verschaften. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nijverdal (vac. G. Jukema) (toez.) D. H. Bosma te Kortenhoef te Dalen (Dr.) G. R. Brink te IJsbrechtum. Aangenomen naar Eikerzee-Scharen dijke F. C. M. Roodenburg, kand. te Vlaar- dingen. Geref. Kerken Beroepen te Haulerwijk J. van Wijn gaarden te Treebeek. Chr Geref. Kerken Beroepen te Harderwijk B Bijleveld te Bussum. Evang. Luth. Kerk Aangenomen de benoeming tot hulppre diker te Amsterdam W. J. Manger, a.s. emeritus predikant te Naarden-Bussum. De Stichting Nederlands Zuidafrikaanse Werkgemeenschap (N.Z A.W.) heeft zich in een brief aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer van de Stiten Gene raal voorgesteld en hen verzocht er aan mee te werken „dat Nederland niet aan eventuele UNO-sancties tegen de republiek van Zuid-Afrika zal deelnemen", en „dat de Nederlandse vertegenwoordiging in de UNO zich van aanvallen op het Zuidafri kaanse beleid zal onthouden". Het hoofdbestuur zegt in de brief dat de stichtinjj/grote weerklank onder ons volk vindt, getuige de zeer vele aanmel dingen als vriend en medewerker sedert de N.Z.A.W. op 31 oktober „uit nood werd geboren". De aanmeldingen komen uit alle lagen van de bevolking variërende van een grote groep taxi-chauffeurs en café-kelners, oud dienstplichtigen enzovoorts tot aéademici en politici, aldus het hoofdbestuur dat in zijn brief medewerking vraagt tot ver betering van de betrekkingen tussen het koninkrijk der Nederlandsen en de repu bliek van Zuid-Afrika op all§ terreinen. De stichting zegt in koninkrijksverband het probleem der Surinamers etc. in de ze te begrijpen, doch meent, dat dit geen schade mag doen aan de evenzeer eeuwenoude banden tussen Nederland en Zuid-Afrika. Kippen verbrand. Door een brand in een kippenhok in Daarle (Ov.) zijn onge veer vierhonderd kippen in de vlammen Studentenenflatgebouwen. De bouw van de eerste vijf flatgebouwen voor stu denten aan de Rubenslaan in Utrecht zal op 8 oktober worden aanbesteed. In deze gebouwen zullen 332 studenten en zes be heerder-echtparen worden gehuisvest. La ter zullen op hetzelfde terrein nog twee van deze groepen flatgebouwen worden neergezet. Men verwacht dat daar ovèr ongeveer vier jaar in totaal duizend stu denten kunnen worden ondergebracht. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in het filiaal van de coöperatie noord in de Irislaan 2 te Groningen. De dader(s) verschaft(en) zich toegang door een stuk hardboard, dat een I raam in een deur verving, te verwijderen. Uit de opengebroken la van een bureau, dat in het magazijn stond, werd een bedrag van 4000,gestolen. Hoogleraren Bij K.B. zijn benoed tot buitengewoon hoogleraar aan de techni sche hogeschool te Eindhoven ir. H W. Slotboom -uit Amsterdam (scheikundige technologie) en ir. K. J. H. Stigter uit Rotterdam (elektriciteitsopwekking, -trans- missie en -distributie). Brandkast ontvreemd Vermoedelijk zeer sterke mannen hebben kans gezien zondagnacht een zware brandkast, inhou dende honderdduizend Belgische francs en achthonderd gulden uit het kantoor van de n.v. wollenstoffenfabriek „Litex" te Tilburg te slepen. De 22-jarige Guus Reith uit Maarssen is als toekomstig lid van de r.k. studen tenvereniging „Collegium Studiosorum Ve ritas" te Utrecht bij het ontgroenen ge wond geraakt. V\ Waarschijnlijk heeft hij een lichte her senschudding opgelopen. Na twee dagen opgenomen te zijn geweest in het acade misch ziekenhuis, is hij voor verdere ver pleging naar huis vervoerd. Guus Reith zou volgens de lezing, die zijn vader heeft vernomen, bij de ont groening zijn evenwicht hebben verloren Een andere groep is daarna nog over hem heen gevallen. „Voor zo ver ik kan na gaan", zei de heer Reith sr., „is men niet roekeloos geweest, maar een defini tief oordeel kan ik nog niet geven om dat de zaak nog wordt uitgezocht". De indruk in Utrecht is dat men in de gezelligheidsverenigingen waarvan Veritas er één is oppast zich niet aan excessen te buiten te gaan. „Veritas" bijvoorbeeld heeft dit jaar in zijn programma, juist ter vermijding van risico's, niet opgeno men de vorige jaren gebruikelijke tocht naar Rhijnauweh, waarbij groenen boten met ouderejaars door de Kromme Rijn trokken. i i JDhijliJvy vi.vli Mli-j. B I -èBM ir:n DINSDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „De schat in het zilvermeer". Luxor Theater, 19.30 u „Wesj side story" (Eén voorstelling). WOENSDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De schat in het zilvermeer". Luxor Theater, 19.30 u.: „West side story" (Eén voorstelling).. ,1V? 16-17. Op zekere dag keken de lakeien vreemd op, toen koning Wiromar niet in zijn bed lag, en ook nergens te vinden was. Het leek er op, dat de koning zelf was opgestaan en zichzelf had aange kleed zonder de hulp van zijn lakeien! Nu, dat was dan ook zo. Die echtend, heel vroeg, was koning Wiromar stilletjes opgestaan, had zich aangekleed en sloop het paleis uit. Hij liep door de paleis tuin en opende een po&rtje, dat helemaal achter in het park stond. Toen was hij verdwenen. IK BEN BENIEUWD HOE MIJN NIEUWSTE 8AK8EU S/WAAKT J IS 6E5N öcH| IR VERÓB6T DE U MONADE 1 SIKKEU COPENHAGEN De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. G. J. M. Veldkamp, heeft uit handen van dr M. van Vollenhoven, groot prior van de „Ordre militaire et hospitalière de Saint Lazare de Jerusa lem" in tegenwoordigheid van de baljuw prof. dr. H. Gelissen het brevet en de versierselen ontvangen van ridder-groot kruis der orde. In een toespraak memoreerde de groot prior de activiteiten van dr. Velskamp op sociaal-politiek terrein ten behoeve van de zwakken in de samenleving, voor wie de orde zich van haar oprichting in 1154 af steeds meer heeft ingezet. In het conferentieoord „Woudschoten" in Zeist heeft de oud-katholieke aartsbis schop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel, de conferentie van de International League for Apostolic Faith and Order geopend. Het thema van de conferentie is de ka tholieke toenadering tot de christelijke een heid in de tegenwoordige oecumenische situatie. Ongeveer zestig afgevaardigden uit Engeland. Ierland, Frankrijk, België Duitsland. Noorwegen, Zweden en Neder land woonden de opening bij. Mgr. Rinkel gaf in het kort een be schouwing van de geschiedenis van de oud- katholieke kerk, die zichzelf een directe voortzetting noemt van de kerk die in 700 door St. Willibrord was gesticht. De president van de Ilafo. bisschop Tho mas Hannay, sprak vervolgens over de katholieke toenadering tot de christelijke eenheid. De te verwezenlijken vorm van eenwording aldus bisschop Hannay, is de intercommunie, zoals die al bestaat tussen de oud-katholieken en de Angli caanse kerken. De conferentie duurt tot vrijdag 20 sep tember. Verscheidene sprekers) uit diver se \!anden zullen elk een aspect van het thema behandelen. - Nederland bevindt zich nu aan de rand van een continentaal hogedrukgebied waarvan de kern boven Oosteuropa ligt. Overal in dit gebied heerst rustig nazo- merweer met middagtemperaturen die plaatselijk nog de 25 graden overschrijden. De luchtdruk in Westeuropa daalt lang zaam onder invloed van twee storingen. Een ervan trok langs Schotland naar Noorwegen, terwijl het bijbehorende front de Britse eilanden binnendrong. Dit front zal ons land het komende etmaal waar schijnlijk niet kunnen bereiken. Wel kan aan de voorzijde ervan een ander zwak storingsgebied, dat bij Westfrankrijk ligt, zich naar het noorden uitbreiden. Hierdoor wordt de kans op onweer geleidelijk gro ter. Overigens zullen morgen ook zonnige perioden voorkomen, nadat de in de nacht gevormde mist is opgetrokken. Het blijft daarbij nog warm. WFFRR APPORTEN Maximum-temp=ratui en binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Advertentie Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen geheel bew. z 19 GROF en STEVIG mist mist mist mist mist rhist onbewolkt zwaar bew. half bew. onbewolkt mist onbewolkt mist mist onbewolkt mist zwaar bew. zwaar bew. mist licht bew. onbewolkt mist half bew. mist regen licht bew. onbewolkt windst. 23 windst. 23 zzo 22 windst. 24 z zo z wnw windst. windst. windst. z windst. z z windst. o windst. z nnw ozo windst. zzw z windst. wirdst. zo 24 25 25 16 21 24 21 21 23 22 24 21 25 24 25 25 26 25 20 25 25 25 24 w 1 b J) - bS 0 0 0 0 0 0 0 0 0,2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643/ Buslijn 2 Het curatorium van de Utrechtse Uni versiteit is van plan om door beschikbaar stelling van caravans in de ergste huis-1 vestingnood voor studenten te voorzien. Dit plan omvat vijfhonderd tot duizend caravans, die een plaats zullen krijgen in de Johannapolder, waar ook de nieuwe I universiteitsgebouwen zullen worden ge sticht. Het gebruik van caravans voor studentenhuisvesting werd reeds toegepast in enkele Engelse universiteitssteden. Innsbruck onbewolkt windst. 23 0 Rome zwaar bew. windst. 32 0 Ajaccio licht bew. no 25 0 Madrid half bew. windst. 20 3 Mallorca zwaar bew. no 27 0 Lissabon mist windst. 21 2 Woensdag 18 september Zon op 6.18 uur, onder 18.50 uur. Maan op 6.34 uur, onder 18.31 uur. Maanstanden 17 sept. 21.51 uur nieuwe maan. 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 17 september Hoog water 3.27 en 15.50 uur. Laag water 11.32 en 23.49 uur Woensdag 18 september Hoog water 4.04 en 16.25 uur. Laag water 12.10 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te ÏJmuidèn.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2