VAN DAG TOT DAG X t Ontwapening, ontwikkeling en dekolonisatie op de agenda Chaotische toestanden bij het Franse onderwijs ERELDNIEUWS r Overvloed en er Afwisseling is gezónd Blijde gebeurtenis aan Belgisch hof gaat niet door Raketdeskundige uit Engeland gaat naar Verenigde Staten ROL top-drop Ben Bella belooft nationalisaties Voor duizenden geen plaats op school en voor honderden geen leerboeken K^Praatótoel Koningin Elizabeth van Engeland in blijde verwachting firato 63 DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 5 In Noorwegen viel sneeuw PRO El S EN HET DROPJE m™- m, NIE' PROPAGANDA NIET VERGETEN 0 ©zo nae voor Algemene Vergadering Verenigde Naties Zuid-Afrika Met zijn vieren £)p de Remco Campert Fm 22 september 'n kijkje achter uw scherm Amerikaanse vijfling is nog goed gezond De zondvloed van haring, die zich in de laatste weken over de vissershavens aan de Noordzee heeft uitgestort, heeft andere zorgen, waardoor de visserijwereld wordt geplaagd, even terzijde geschoven. Deze haring-explosie is namelijk geko men in een periode van zeer slechte tong vangsten, overvloedige aanvoer van garna len, een verre-visserij-experiment met de nodige problemen en zo voort; allemaal zorgen, die door de haringorgie wel over stemd, maar zeer zeker niet weggenomen worden. De platvis-reders en -handelaren verke ren nog altijd in grote onzekerheid over de „verdwenen tong": dr. Boddeke, van het Rijksinstituut voor visserij-onderzoek in IJmuiden, meent, dat de garnalenvis serij gïote schade toebrengt aan de tong stand, maar een andere bioloog, dr. Wil- lemse, van het zoölogisch laboratorium van de Universiteit van Amsterdam, is van oor deel, dat parasieten die de laatste tijd op tongen zijn aangetroffen de schuldigen zijn. Beide geleerden wijzen voorts de afge lopen strenge winter a'an als boosdoener. Intussen wachten reders en handelaren op aanwijzingen dat zij een herstel van de kennelijk zwaar gehavende tongstand mo gen verwachten. Komen we terug op de haring. Ook IJmuiden heeft er zijn portie van gekre gen. Een aandeel, zó groot, dat de grote vishallen en de vismeelfabriek het niet eens aan konden, zodat doorgedraaide ha ring (zelfs met elders gecharterde vracht auto's en aanhangwagens) naar vismeelfa- brieken in het buitenland ging. Het is in elk geval verheugend, dat zo doende er eigenlijk niets van de haring ver loren is gegaan: de vismeelfabrieken ma ken immers veevoeder van de „voor men selijke consumptie verboden" vis. Nóg verheugender is echter, dat, even eens in IJmuiden, met name in het nieuwe laboratorium van T.N.O. (op slechts en kele honderden meters van de vismeelfa briek) men op de goede weg lijkt, om uit vis of visafval een hoogwaardig eiwit te verkrijgen, geschikt voor menselijke consumptie. Indien men er in slaagt, de produktie ervan voldoende aantrekkelijk te maken voor de particuliere industrie, dan zal men bij voorkomend haringoverschot, niet langer met de handen in het haar zit ten en dan zal IJmuiden hebben bijgedra gen om de hongersnood in grote delen van Azië en Afrika te helpen bestrijden. Hopelijk zal het hatelijke rode verfje, dat in deze dagen zo kwistig over zo veel kostelijke haring wordt gekwakt, ten te ken, dat ze „verboden voor menselijke consumptie"is, het volgend haringseizoen in de verfpot blijven. Advertentie Tegenover de uiterst geraffineerde en bijzonder laffe manier waarop blanke ban dieten in sommige Amerikaanse steden hun gekleurde medeburgers terroriseren gesteund door de op politieke winst beluste gouverneur Wallace staat nog steeds een bewonderenswaardige zelfbe heersing der gemartelde negers. Nog steeds maar hun leiders hebben te ken nen gegeven dat ook aan het geduld van de negers een eind kan komen en hebben een uiterst dringend beroep op de federa le regering gedaan om in te grijpen, voor dat de orgie losbreekt. Mocht het heil loze en rampzalige geweld de plaats gaan innemen van de discipline, waarvan de negers tot dusver blijk gegeven hebben, dan zullen vele rassenhaters in en buiten Amerika ongetwijfeld het „zie je wel" in vele toonaarden ten beste geven. Boven dien zal dan het doel bereikt zijn, waar Wallace en zijn spitsbroeders naar hebben gestreefd: de kleurlingen verlokken tot een illegale reactie, die met legaal geweld zal moeten worden neergeslagen. President Kennedy, die reeds in ettelij ke gecompliceerde kwesties moed en vast beradenheid heeft getoond, waar eveneens zijn eigen prestige en zijn kansen op her verkiezing in de weegschaal lagen, kan ook in de zuidelijke staten rekenen op een langzame kentering van de publieke opi nie ten ongunste van de terroristen, al blijft een deel van het zuidelijke publiek zweren bij de „grote kampioen der blan ken", Wallace. De Amerikaanse burger, ook de blanke, heeft in het algemeen een afkeer van duidelijk en schrijnend on recht, en zeker van een zo zinneloze moordpartij als Birmingham te zien heeft gegeven. Een kennelijke aarzeling van Washington ih deze kritieke situatie is naar alle waarschijnlijkheid gebaseerd op voorzichtigheid en ook op het vertrouwen in een nog houdbare zelfbeheersing der kleurlingen. Omgekeerd is die zelfbeheersing voor een niet onbelangrijk deel gegroeid op het misschien iets kinderlijker vertrouwen van de gekleurde bevolking op de verwachting dat Washington de gerechtvaardigdheid van haar eisen zal erkennen en hulp zal bieden. Die erkenning is er al, die hulp wordt nu in een toestand van spanning en kramp vurig verhoopt. (Van onze correspondent) BRUSSEL Op even omzichtige wijze als op 21 augustus werd meegedeeld dat er een blijde gebeurtenis aan het Belgi sche hof mocht worden verwacht, is gis teren medegedeeld dat die gebeurtenis niet zal doorgaan. Koning Boudewijn, zo zegt het officiële communiqué van het paleis, zal vrijdag terugkeren naar Brussel. De koningin zal haar terugkeer nog enige dagen uitstel len. De hoop, aldus het communiqué, on langs opgewekt door berichten over de toe stand van de koningin is ongelukkigerwij ze «iet meer gegrond. Men heeft de indruk dat vele Belgen on der de indruk zijn van de zorgen van het koninklijk paar. Zowel koning Boudewijn als koningin Fabiola is populair in de goe de betekenis van het woord en men had het koninklijk gezin graag een uitbreiding gegund. Koningin Fabiola heeft in de wei nige jaren sedert zij naast haar man op de troon heeft plaatsgenomen, zich bij het Belgische volk bemind gemaakt. Temeer, waar zij zowel Frans als Nederlands spreekt en vooral belangstelling toont voor het lot van de minder bedeelden. Het me deleven onder het volk is algemeen en er gaat veel sympathie naar het koninklijk paar uit. LONDEN (AP) De vooraanstaande Britse raketdeskundige Charles Tharrat heeft bekendgemaakt, dat hij gaat emi greren naar de Verenigde Staten. Hij krijgt daar een functie bij het Amerikaan se ruimteproject. Zijn aankondiging ging gepaard met klachten in de pers over de voortdurende „export" van Britse geleer den riaar Amerika. De Londense „Daily Mirrör" noemde zijn vertrek een grote schok voor het Britse ruimteprogramma. Tharrat was hoofdingenieur bij de ont wikkeling van het Britse „black night" ra ketproject op het eiland Wight. Hij zei aan verslaggevers: „Ik ga om persoon lijke redenen naar de Verenigde Staten. Ik wil niets meer zeggen". OSLO (AP) Noorwegen heeft het af gelopen weekeinde zijn eerste sneeuw ge had. Op sommige plaatsen was de sneeuw opgewaaid tot een hoogte van ongeveer een meter. Advertentie dat de Red Band fabrieken in Roosendaal I'verre gewesten. Om maar enkele grondstof- sedert -ugustus 1928, dus nu reeds 35 jaar, ff "'TV"'.ld. Band produkten te noemen: déze ki -itsprodukten in een steeds grp. 1N1\. N*ut.'. 8°.m> chicle, euca- tere str veren aan een groot 'Tsis. At 'so''c< essences en jfnnwta-, vindere hulpmid- En dan machi- kkerij voor igsmateriaal. bedrijf met dan 30000 rden mensen n hun werk door het uit- machines en de e, welke het ge- hmerkt. /ou, bij het consumeren van een Red dropje. Red Band pepermunt, kauwgum, s of drups, vermoeden, dat achter dit zulke enorme fabrieken, zo'n perfecte iisatle staat? ibegint al bij de inkoop en aanvoer van mdstofïen. Uit eigen land, maar ook uit gewesten. Om maar enkele grondstof- ■or de Red Band produkten te noemen: glucose, zoethout, gom, chicle, euca- liSr, citroen- en anijsolie, essences en pn andere hulpmid- Xage. En dan :ge machi- voor teriaal met 0000 nsen 'werk t uit en de et ge- htii'-- ndstof tot verpakt artikel loopt alles s een minutieus uitgestippeld plan. dïtiorting, werkkleding, planning en methode zijn gericht op één doel: het rdigcn van een zo volmaakt mogelijk kt. op de meest-efficiente wijze en on- meest-hygiënische omstandigheden de laagst mogelijke prjizen. De fabri- schiedt onde igen labor ntrole reeds d Héwes if de i: glucose. men ck. euc lijke gratis vakantie in Parijs, waarbij de Red Band fabrieken zelfs voor zakgeld zorg den! Maar alle propaganda en reclame zou tevergeefs zijn, als de kwaliteit van de pro dukten te wensen over zou laten. De grote en nog steeds stijgende vraag naar TOPDROP. TOPMINT, STOPHOEST en andere Red Band artikelen kon alleen deze vlucht ne men, doordat Red-Band nu reeds 35 jaren vasthoudt aan bét kwaliteitsbeginsel. Van gr volgens Aircon: arbeids vervaar' produk der de tegen di cage ge: van eig: thode, past, h' binfien- Wie zoi' Band dn tolfees alles zuj organis; Dat bei de gron verre gi fen vooi suiker, lyptus- vluchti delen, denken nes en de enor enz. Bi. een we vierkan onder verricht: gebreid: uiterst hele fa' suiker, .lyptus- vluchti: delen denken nes en de enor enz. Bi. .een wei vierkan onder verricht) gebreid' uiterst hele fa' Van gr: Volgens Aircon arbeidsi vervaar: produk der de tegen d: cage ge: van eigi thode, ree: past, heeft steeds binnen- en buitenlan Het publiek wil geïnformeerd zijn. Ook in dit opzicht slaat Red Band 'de spijker op de kop'. Zo hebben dit jaar tientallen kopers van TOPDROP, TOPMINT en STOP- HOEST kunnen genieten van een onvergete lijke gratis vakantie in Parijs, waarbij de Red Band fabrieken zelfs voor zakgeld zorg den! Maar alle propaganda en reclame zou tevergeefs zijn, als de kwaliteit van de pro dukten te wensen over zou laten. De grote en nög steeds stijgende vraag naar TOPDROP, TOPMINT, STOPHOEST en andere Red Band artikelen kon alleen deze vlucht ne men, doordat Red Band nu reeds 35 jaren vasthoudt aan het kwaliteitsbeginscl. In onze moderne wereld kan ook het beste produkt het niet stellen buiten reclame. Het publiek wil geïnformeerd zijn. Ook in dit opzicht slaat Red Band 'de spijker op de kop'. Zo hebben dit jaar tientallen kopers van TOPDROP, TOPMINT en STOP HOEST kunnen genieten van een onvergete lijke gratis vakantie in Parijs, waarbij de Red Band fabrieken zelfs voor zakgeld zorg den! Maar alle propaganda en reclame zou tevergeefs zijn, als de kwaliteit van de pro dukten te wensen over zou laten. De grote en og steeds stijgende vraag naar TOPDROP, OPMINT. STOPHOEST en andere Red nd artikelen kon alleen deze vlucht ne- n, doordat Red Band reeds 35 jaren 'Vasthoudt aan het k\y;>!: citroen- en anijsolie, essences JSOlieën. poeders en andere hulpm, Onmisbaar bij de fabricage. En da, v|v nog niet aajLdie machiige machi- &me hoevètnheid verpakkin^materiajl nte meter, waarin honderden menser prettige omstandigheden hun wetl ftten. wordt men getroffen door het taf tde park van moderne machines en de ,t nauwgezette hygiëne, welke het ge- fabricageproces kenmerkt. beste 35 jaren mei): vasthoudt i ALGIERS (AP) President Ahmed Ben Bella van Algerije is van plan de belangrijke ondernemingen in zijn land te nationaliseren, aldus meldt het officiële Algerijnse persagentschap. Terzelfdertijd hoopt hij de deur open te houden voor buitenlandse investeerders om zijn wan kele economie te helpen. Ben Bella ver klaarde voor de Algerijnse radio: „Wij zullen onze belangrijke onderne mingen nationaliseren. Wij nemen deze beslissingen opdat de bourgeois zullen we ten dat hun tijd voorbij is en dat wij definitief een socialistisch tijdperk binnen treden. De rijke zakenlieden zullen echter in staat gesteld worden hun geld te ge bruiken en investeren ter stabilisering van onze economie". De commissie van toezicht op de ver kiezingen heeft uitgerekend, dat 99,6 per cent van alle stemmen op Ben Bella is uitgebracht en dat 88,26 percent van alle kiesgerechtigden op hem gestemd heeft. NEW YORK (Reuter) Het politieke klimaat waarin de achttiende gewone al gemene vergadering van de Verenigde Naties vanavond haar zitting begint, wordt het gunstigste van vele jaren geacht voor een verdere ontspanning tussen Oost en West. Verwacht wordt dat president Kennedy de vergadering der 111 leden-landen vrydag zal toespreken. De Sovjetrussische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko zal eveneens op die dag het woord voeren. Van westelijke zijde hoopt men uit de toon van diens woorden te zullen kunnen opmaken hoe de kansen op ontspanning er voor staan. Ontwapening, dekolonisatie en ontwikke ling zijn de kwesties die de debatten wel zullen beheersen. De kwestie der mensen rechten komt in het geding, doordat een aantal Afrikaanse en Aziatische staten om een debat over de behandeling van de Zuidvietnamese boeddhisten door de rege ring van president Ngo Dinh Diem ver zocht heeft. Zuid-Vietnam is geen lid van de organisatie. Er bestaat nog geen pre cedent wat betreft deelneming van een niet-lidstaat aan een debat in de Algeme ne Vergadering. Wat de dekolonisatie betreft staan de kwesties over Afrikaanse gebieden voor aan. Groot-Brittannië zal weer onder vuur genomen worden vanwege zijn politiek in Zuid-Rhodesië, temeer waar het dezer da gen in de veiligheidsraad zijn veto gebruik te tegen een resolutie hierover. De 32 onafhankelijke Afrikaanse landen zullen hun pogingen hernieuwen om Zuid- Afrika uit de kring van de Verenigde Na ties verwijderd te krijgen vanwege de apartheids-politiek en eenzelfde actie is mogelijk tegen Portugal dat geweigerd heeft over te gaan tot bespoediging van de onafhankelijkheid van zijn Afrikaanse gebieden. De Algemene Vergadering zal verder waarschijnlijk spoedig moeten beslissen over de vraag of de pacificatie-actie in Kongo, die drie jaar geleden werd begon nen, moet worden beëindigd of dat na het einde van dit jaar nog een symbolische macht van drieduizend man of meer daar gehandhaafd moet worden. Ondanks de geschillen tussen de Sov jet-Unie en communistisch China en het Indisch-Chinese grensgeschil is opnieuw een poging te verwachten op erkenning van Peking-China als de enige verte genwoordiger van het Chinese volk in de wereldorganisatie. Dr. Carlos Sosa-Rodriguez van Vene zuela zal als voorzitter van de Algemene Vergadering optreden. Voorzitter van de voornaamste politieke commissie, waarin kwesties als ontwapening, kernproeven en dergelijke besproken worden, wordt naar verwachting de Nederlandse afgevaardig de mr. C. W. A. Schürmann. Hij zal een voorstel indienen dat, naar verwacht wordt, in ernstige overweging genomen zal worden. Het voorstel behelst het oprichten van een permanent internationaal lichaam dat de geschillen tussen de landen moet on derzoeken, Van onze correspondent) PARIJS De „rentrée des classes", het begin van het nieuwe schooljaar, is "•gisteren in Frankrijk met veel moeilijkhe den gepaard gegaan. Moeilijkheden niet alleen van individuele aard omdat het ein de van de vakanties voor elk schoolkind een klein persoonlijk drama is, maar moeilijkheden ook van wijder strekking aangezien de autoriteiten dit jaar aog ern stiger tekort bleken te zijn geschoten bij de voorbereiding van de cursus, die een record aantal van leerlingen heeft opgele verd. Bijna 7V2 miljoen Franse kinderen legden gisteren een eerste of hernieuwd contact met de schooljuffrouw of de mees ter en daaronder bevonden zich ruim een miljoen kindertjes die hun onzekere pas jes in de richting van de bewaarschool hadden gezet. Ofschoon die toeloop uit de statistieken en inschrijvingen, zo zou men zeggen, toch vrij nauwkeurig te berekenen was geweest, bleek op talrijke scholen het „aanbod" de „vraag" zover te overtref fen dat de kinderen bij bosjes naar huis moesten worden teruggestuurd. Voor hen wordt de grote vakantie voor onbepaalde tijd voortgezet. Maar ook op de scholen, waar het hoofd zijn onvermogen of dat zijner administratieve superieuren nog niet zo onverbloemd hoefde te demonstre ren, waren de omstandigheden meestal verre van ideaal. Honderden onderwijzers en onderwijzeressen waren niet komen op dagen omdat zi hun oproep niet hadden ontvangen. Door hun afwezigheid hebben talloze kinderen hun eerste schooldag zon der meester of juffrouw móeten passeren. De overbevolking neemt overal drama tischer proporties aan. Klassen, die op 35 kinderen zijn berekend, moeten er regel matig vijftig tot zestig bergen. Kinderen, die met hun vieren in een bank zitten die plaats biedt voor twee vormen regel, voorzover zij niet eenvoudig op de vloer hebben plaatsgenomen. Elders zijn op de speelplaatsen inderhaast houten hokken in elkaar getimmerd die voorlopig als klas lokalen moeten dienen. Een voorlopigheid die in vele gevallen maanden zo geen ja ren duren kan. Weer elders ontbreekt elektriciteit, verwarming of behoorlijk sa nitair en men kan in het algemeen dus ze ker wel zeggen dat het onderwijs onder De Gaulle's vijfde republiek slechts zeer ten dele de sporen vertoont van de fiere grandeur die zijn bewind heet te kenmer ken. Ook bij de aankoop van het leerma teriaal hebben zich weer verrassingen voorgedaan. Een directrice van een Parij- se volksschool verklaarde gisteren: we hebben veertig leerlingen per klas maar slechts een leerboek voor zes kinderen. Ook het peil der leerkrachten moet veel te wensen laten. Debuterende schoolmees ters die zelf nog jaren voor hun eigen di ploma's hadden moeten schijnen voor de klas. ploeteren, ver- Het Parijse boulevardblad „Paris-Prês- se", zeker geen oppositieorgaan, sprak gis teren van deze „ongeloofwaardige rentree die de leerplicht tot een wassen neus heeft gemaakt. De minister van nationaal on derwijs, Christian Fouchet heeft in een in terview zijn handen in onschuld pogen te wassen. We worden, zo zei hij, door de problemen overrompeld omdat we alles gelijktijdig moeten doen. Vernieuwing van het onderwijs, democratisering, verhoogde toeloop ten gevolge van de demografische ontwikkeling. We ondervinden, aldus de minister, de weerslag van het verleden dat de toekomst niet had voorzien. Helaas voor de minister begeleiden deze „verkla ringen" sinds jaren elke nieuwe school- curstis in Frankrijk zonder dat ze tot dus ver tot enige merkbare verbetering heb ben geleid. Nieuwe gezegden Door de bomen de bungalows niet meer kunnen zien. Ook al de sigaar zijn. Van alle supermarkten thuis zijn. Gods water over de akker van het Landbouwschap laten lopen. Beter één vogel in de hand dan de K.L.M. in de lucht. Koppelbaas boven baas. Dat is voor de broodleverancier. Het sop is De Gaulle niet waard. De geest is willig, maar het vlees is weer een dubbeltje duurder. Wie het laatst lacht, heeft de mop te laat begrepen. Hoge bomen vangen veel straaljagers. In de nood leert men zijn deurwaarder kennen. Boontje komt om zijn vacantietoeslag. Oost, West, Urgentieverklaring Best. Op 1 april verloor Alva zijn contactlen zen. Een man een man, een forum- Kleine potjes hebben ook deksels met schroef sluiting. Het zijn niet allen nozems die lange messen dragen. Ieder vogeltje zingt zoals de platenmaat schappij het bekt. Als de vos de passie preekt, boer pas op Jacques Gans. Spreken is zilver, Zwolsman is goud. Waar een wil is, is een voorrangsweg. Eerst televisie zien, dan sterven. (Van onze correspondent) LONDEN Koningin Elizabeth van En geland verwacht haar vierde baby, waar schijnlijk in de laatste week van februari volgend jaar. Tot dat tijdstip zal de 37- jarige koningin geen officiële functies meer verrichten. Dit betekent, dat zij ook de opening van het nieuwe zittingsjaar van het parlement, op 29 oktober, niet zal bijwonen. Haar taak in deze zal nu ver vuld worden door een commissie van drie edellieden van wie een de troonrede zal voorlezen. Dezelfde procedure werd ge volgd in 1951, toen koning George VI te ziek was om het parlementsjaar te ope nen. Het leef tijdverschil tussen het vierde kind van koningin Elizabeth en prins Philip en kroonprins Charles zal meer dan vijftien jaar bedragen Charles wordt op 14 november vijftien jaar. Prinses Anne werd dertien jaar op 15 augustus, terwijl prins Andrew op J9 februari vier jaar wordt. Het koninklijk gtezin houdt momen teel vakantie op Balmoral Castle. De koningin zal morgenavond naar Londen terugkeren met prinses Anne, die vrijdag haar nieuwe schoolperiode in Kent begint. Advertentie het nieuwste 'op g.ebied van radio én TV o.a. stereo-FM een TV-studio in vol bedrijf, •jlf educatief voorlichtingscentrum "Het Elektron". Gëopeftd van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 Uur. Zondags van 10.00-18.00 uur. Toegangsprijs f.2.-. nieuwe Amsterdam Bandieten. Zes mensen, waaronder drie kinderen, zijn in de Columbiaanse staat Tolima door bandieten vermoord. De slachtoffers werden vervolgens in stuk ken gesneden, met benzine overgoten en verbrand. Arts. De arts van het Engelse passa giersschip „Empress of Britain" heeft zich in volle zee aan boord begeven van een Russische treiler om een lid van de bemanning met een ernstige verwon ding aan zijn hand te behandelen. De Britse arts had de man aan boord van 't Engelse schip willen behandelen, maar de Russische schipper had daar bezwaar tegen gemaakt. ABERDEEN (Reuter) De vijflmg die zaterdag in Aberdeen (Zuid-Dakota) ter wereld is gekomen heeft zijn namen ge kregen. De meisjes heten Mary Ann, Ma ry Magdalene, Mary Catherine en Mary Margaret; de jongen James Andrew. Vol gens de arts, die bij de bevalling assi steerde, is de vijfling nog niet buiten ge vaar. De kinderen drinken echter goed en hun kansen om door de eerste gevaar lijke periode te komen werden uitstekend genoemd. Delegatie. In Stockholm is een militaire delegatie uit communistisch-China aan gekomen voor een verblijf van twee we ken in Zweden. Delegatieleider is gene raal Peng Sjao-Hii. Het bezoek is een antwoord op dat vari de Zweedse mi nister van Defensie in 1960. Graven. In Pistoie, in de Italiaanse pro vincie Toscane, zijn graven blootgelegd die waarschijnlijk uit de vierde eeuw voor onze jaartelling dateren. In de grafkelders vond men amfora's, gespen en aardewerk. Slaven. Premier Nehroe van India heeft In het parlement verklaard dat de re gering tot dusver ongeveer drieduizend slaven uit handen van primitieve stam men in het noordoostelijke grensgebied heeft bevrijd. Oud. In het Jordaandal, vijftien km. ten zuiden van het meer van Tiberias, is een dorp blootgelegd, dat meer dan 8000 jaar oud zou zijn. Zwaluwen. Duizenden trekkende zwaluwen hebben het luchtverkeer op het New- yorkse vliegveld Idlewild tot stilstand gedwongen. Na drie kwartier waren de vogels overgetrokken en konden hun stalen concurrenten weer over het lucht ruim beschikken. Inlichtigen. Een man die zei inlichtingen over een rekening te willen hebben heeft de kassier van een ziekenhuis in Frankfort bewusteloos geslagen na hem gedwongen te hebben de brandkast te openen. De dader verdween met 14.000 mark, ongeveer 12.500 gulden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5