Veel sterker Nederland drukte overwicht maar matig uit: 2-0 Everton noch Internationale scoorde goal in Liverpool Utrechtse tijd stand formatie hield lange In negen maanden drie miljoen voor sportobjecten uit de toto JAPANNERS SPRONGEN TE TRAAG MET DE BAL OM Zware shag tè zwaar? neem dan Treffers ontstonden beide uit corners Walter Hollandia won Setter-prijs Hoofdprijs toto in drie delen Kreijermaat brak neusbeentje Haarlem tot aan de achtste innings op 3-1, maar toen Bijdrage van NSF voor verbreding van de Bosbaan Ook dames bleken met 2-0 sterkst Italianen waren wel veel sterker Dit jaar gevecht Liston- London Ronde Uitgeest aan Hoogeweg Oosterlingen trokken in de tweede helft een breed scherm voor het doel op DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 19 chter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. Niemeyer garandeert de kwaliteit VOOR DE EUROPA CUP Woud van sticks Alle aandacht Towsonis beëindigd Tiger verdedigt z'n titel tegen Joey Giardello Koppel Terruzzi-De Rossi vooraan in Montreal Militairen tennisten om 't nationale kampioenschap Advertentie NIEMEYER KWALITEIT Het belangrijke voor-Olympische in terlandseizoen van het Nederlands hockey-elftal heeft woensdagavond in Amstelveen een goede ouverture gehad. In een snelle, aantrekkelijke wedstrijd met veel goed hockey versloeg de oranje-ploeg het door Europa tourende Japanse team met 2—0. In deze ontmoe ting, die door ongeveer 3.000 toeschou wers werd bijgewoond, kwam tot uiting hoe stevig de training na de zomerrust is aangepakt. De ploeg bleek in een voortreffelijke lichamelijke conditie te zijn en ook in technisch opzicht werd goed gespeeld. Linksbuiten Van Vroonhoven was de enige speler in de nationale ploeg, die dui delijk onder zijn normale vorm speelde, al behoort hierbij te worden geconsta teerd, dat hij het tegen de beste speler van de gasten, rechtshalf Kaoku, erg moeilijk had. De Japanners waren minder gevaarlijk als tijdens het toernooi van 1962 in Ahme- dabad, toen Nederland op het keiharde, zeer snelle, veld na veel moeite met 2-1 won. Het yras vooral opvallend hoe slecht zij gebruik maakten van hun snelheid. Bijzonder rap grepen zij soms, in, maar met de bal eenmaal in het bezit werd traag en doorzichtig gecombineerd en de Nederlandse defensie, met dit keer rechts back Terlingen in een glansrol, kon vrij wel elke actie tijdig doorzien. Een sterke partij hockey werd in de middenlinie door spil Fiolet (zijn 25ste in terland) en de voor Van Rossem invallen de linkshalf Mijnarends gespeeld. In de aanval waren rechtsbuiten Krol, midvoor Zweerts en linksbuiten Voigt de uitblin kers. De oosterlingen slaagden er bij de vele Nederlandse aanvallen telkens in hun de fensie met drie of vier extra krachten te versterken en hoe groter de druk op het doel van keeper Miwa werd, hoe on doordringbaarder werd het woud van Ja panese sticks en benen. Toch had van dit oppermachtige, soms schitterend combine rende Nederlandse elftal mogen worden verwacht dat er naast de twee uit cor ners ontstane doelpunten tenminste even veel treffers uit rechtstreekse aanvallen waren gemaakt. Dan zou de generale re petitie voor het grote landentoernooi, dat 28 september in Lyon begint, volledig ge slaagd zijn geweest. De eerste aanval was voor de Japan ners. Aanvoerder Van Gooswilligen, nog niet op volle toeren in die eerste minu ten, werd gepasseerd en kon het gevaar slechts tenkoste van een strafcorner be zweren. In de 5de minuut kreeg Japan een tweede strafcomer te nemen en tóen pas nam Nederland het initiatief over. Er De uitslagen van de woensdag gehouden dra verijen in Duindigt luiden: Spanielprijs (2140 m.): 1. Bonaire 1.28.4; 2. An- geline B; 3. Brigetta Norton, winn. 3.00; pi. 1.90, 4.50, 1.50; kopp. 16.50; cov. 18.80. Boxerprijs (2000 m. met autostart): 1. Bento Kittv 1.23.5; 2. Baroness Spencer K; 3. Bertha P. Winn. 1.30: pi. 1.10,1.10, 1.40; kopp. 2.00; cov. 2.10. Bouvierprijs (1600 m. met autostart): 1. Vrijdag 1.19.9; 2. Wanita van Barke; 3. Yberflote. Winn. 2.30; pi. 1.40, 1.80, 2.20; kopp. 8.40; cov. 6.20; trio 202.30. Poedelprijs (2100 m. met autostart): 1. Axkit Hollandia 1.23.5; 2. Astyanax; 3. Albatros. Winn. I 1.60; pi. 1.10, 1.10; kopp. 1.20; cov. 2.00. Setterprijs (2600 m. met autostart): 1. Walter Hollandia 1.22.1; 2. Young Six; 3. Zanto. Winn. I 2.10; pi. 2.30, 2.10, 10.90; kopp. 7.80; trio 230.80; COV. 4.70. Terrierprijs (2120 m.): 1. A Reine Kinley 1.27.3; 2. Ypsilon; 3. Zonnestraaltje. Winn. 15.40; pi. 1 90, 4.80, 3.40; kopp. 1100; cov. 13.50. Chowchowprijs (2120 m.): 1. Amigo 1.27.1; 2. Woelwater! 3. Vlogie M. Winn. 2.50; pi. 1.80, 2.60, 3.50; kopp. 9.20; COV. 7.30. Herderprijs (1350 m 1. Mr. Christian 1.25.9; 2. Flying Peter; 3. Lucky Legs. Winn. 14.80; pi. 1.70, 1.20, 1.30; kopp. 3.20; cov. 4.60, Collieprijs (2500 m.): 1. King's Decision 2.55.7; 2. Le Faquin: 3. Karmystou. Winn. 12.10; pi. 1.40, 1.90; kopp. 4.00; cov. 3.60. Hazewindhondprijs (2000 m.): 1. Wilmington 2.12.6; 2. Susie Darlin'; 3. Deer Gallows. Winn. 6.90; pi. 2.10, 2.50; kopp 10.50; cov. 4.30. Totalisator-omzet: 148.467. Zweerts en een Japanse hockeyer zijn hier in een sierlijk duel gewikkeld. ontwikkelde zich op het redelijk goede veld een attractieve strijd, waarin Fiolet zich de rol van heer en meester op het middenveld toeëigende en waarbij door het fraaie werk van Mijnarends en Voigt hechte verbindingslijnen tussen defensie en aanval werden gelegd. Scheidsrechter Lathouwers moest twee maal kort achtereen een Nederlands doel punt afkeuren; het eerste wegens buiten spel van Zweerts bij een raak schot van Voigt, het tweede toen bij een strafcomer in de tiende minuut een hoog ingeschoten bal door de oranje-midvoor met de stick in smash-houding werd meegenomen. Ook Van Vroonhoven had enkele malen pech met slecht gerichte schoten en de Japanse doelman Miwa deed grote dingen bij kogels en Krol en Voigt. Eindelijk kwanry in de 24ste minuut, de lang verwachte treffer." Uit de vierde Ne derlandse korte hoekslag volgden twee lan ge corners en uit de tweede schoot Voigt hard in de hoek: 1-0. Nederland bleef de Voor de sporttoto van verleden week (deelname 643.503 en prijzenbedrag 253.550.hebben zich drie deelnemers gemeld met alle 13 uitslagen juist voor speld. Zij verdelen de eerste prijs groot 139.452.50 en ontvangen ieder 46.484.16. De tweede prijs groot 76.025.wordt verdeeld tussen 56 deelnemers en dat be tekent voor ieder 1358.30. De extraprijs van 38.032.50, zal, aange zien er geen vijf gelijke spelen waren, worden overgeheveld naar de toto van het aanstaande weekeinde. Feijenoord is wel onfortuinlijk. Zondag jongstleden liep Haak in Enschede een hersenschudding op, die hem het meespe len zondag tegen Ajax onmogelijk maakt gisteren brak Kreijermaat zijn neus beentje. Het gebeurde in een oefenpartij tje tegen Nepturms. De vierde tegenstander van het Haar lems honkbalteam het team van 't Gooi- Utrecht heeft evenals de drie voorgaan de ploegen geen succes gehad onder het kunstlicht in het Pim Muliersportpark in het toernooi om de Haarlemse Kunstlicht- beker. Ditmaal bleven de Haarlemmers met 10-1 de meerderen over de Gooi- Utrecht-ploeg, die tot aan de achtste in nings kans maakte op het beste resul taat tegen Haarlem. De stand was toen nog 3-1, maar in de achtste slagbeurt stort ten de Utrechters defensief ineen, wat vijf Haarlemse runs opleverde. Ton Ter- neuzen werd voor Haarlem winnende wer per met 7-3-1 in vijf innings. Het verwachte duel tussen Beidschat en Hoffman beiden eenmaal „beste wer per van Europa" kon woensdagavond niet doorgaan, daar Beidschat met vakan- Eerste honkman Heemskerk maakt een einde aan de illusies van Bals (Utrecht) toon aangeven, maar af en toe konden de Japanners een uitval doen en kort voor rust moest doelman Veentjer een paar maal achtereen alle aandacht bij zijn werk houden. Het leek of de Japanse ploeg in de twee de helft de tactiek ging richten op een zo klein mogelijke nederlaag. Voortdurend stonden acht Japanners de cirkel af te schermen en de meeste Nederlandse door braken verstikten in het wirwar van vijan delijke manschappen. Voigt trachtte tel kens strafcorners te forceren en enkele malen gelukte hem dat ook nog. Een hard borsthoog schot werd door linksback Ta- kashima op de doellijn gestopt. Bij de 7de strafcorner werd het 2-0. Het stoppen mislukte, maar de bal kwam te rug in de cirkel waarna Zweerts met een diagonaal schot scoorde. Er moesten nog 20 minuten worden gespeeld, maar het zou bij deze twee doelpunten blijven. Scho ten van Fiolet en Mijnarends misten hun doel en ook Krol en Voigt kwamen er niet meer door. Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft voor de derde keer in 1963 gelden uit de sport-toto beschikbaar gesteld voor een aantal accommodaties en wel voor een bedrag van ƒ2.097.000 ten behoeve van vjjf objecten. In negen maan den tijds is thans een bedrag van 3.018.000 uit de opbrengst van de sport toto toegewezen. Het gemeentebestuur van Amsterdam ontvangt in de kosten van de verbetering aan de Bosbaan een bijdrage in de werke lijke kosten, tot een maximum van 1.800.000 a fonfls perdu onder nog nader overeen te komen voorwaarden. Tot de belangrijkste voorzieningen, die noodza kelijk zijn, behoren het verbreden van de baan van 72 tot 92 meter, het vergroten van de bergruimte voor de boten en uitbreiding en verbetering van de kleed kamers. De totale kosten worden geraamd op: verbetering van de installaties aan start en finish en het vernieuwen van de tele foonkabel 120.000., de verbreding van de baan 1.770.000., kleed- en andere ac- De Nederlandse dameshockeyploeg heeft woensdag het wereldtoernooi in de Amerikaanse stad Towson afgesloten met een 2-0 overwinning op Jamaica. De Ne derlandse dames speelden een uitstekende wedstrijd. De treffers in de eerste helft van An? Beyer en Trix Lemmens Nilfesen vormden slechts een zwakke afspiegeling van de superioriteit van de oranje-dames. Keer op keer moest Mason, de doelvrou- we van Jamaica, in actie komen. Ook in de tweede helft werd het doel van Mason onophoudelijk belaagd, maar verder dan een buitenspeldoelpunt kwam Nederland niet. In Towson behaalde Nederland overwin ningen op Schotland (2-0), Verenigde Sta ten (3-2), Canada (3-0) en Jamaica. Ver loren werd van Engeland (2-1) en Zuid- Afrika (2-0). „Het doel van "liet dames-hockey- toernooi is het bevorderen van vriend schappelijke betrekkingen tussen vrouwen en meisjes van alle landen," verklaarde dr. Nancy Sawin, de aftredende voorzit ster van de federatie van dameshockey- verenigingen. De Nederlandse midvoor Emilie Hooge- veen was het hiermee eens. „Ik geloof niet dat ik meer van hockey heb geleerd, maar wel over het gedrag van verschil lende mensen," zei het negentienjarige blonde Haarlemse meisje. „Iedere dag was het feest." Vandaag vertrekken de ploegen uit Bal- timore. Zij zullen'nog ongeveer een maand door de Verenigde Staten reizen voor het spelen van wedstrijden tegen plaatselijke ploegen. Emilie Hoogeveen commodaties 510.000. De bijdrage van de Nederlandse Sport Federatie betreft uit sluitend verbreding van de baan. Het bestuur van de stichting „het Rijn lands lyceum" krijgt een renteloos voor schot van 140.000 voor de bouw van een sporthal in Oegstgeest; een hal van 22x42x7 meter met een tribune-accommo datie voor 400 personen. Oorspronkelijk zouden in het scholencomplex twee gym nastiekzalen zijn opgenomen. In overleg met de gemeente Oegstgeest heeft de stich ting besloten om ten behoeve van het buiten schoolgebruik een van de gymna stieklokalen te vergroten tot sporthal. Bouwkosten: 590.000. De stichting sportinitiatieven Amster dam ontvangt voor het verkrijgen van een meerderheidsbelang in de Amsterdamse manege N.V. een renteloos voorschot van 75.000 onder nog nader over een te ko men voorwaarden. De S.I.A. is hierdoor in staat de feitelijke leiding van de mane ge over te nemen. Het bedrag dat de S.I A. moet betalen voor de aandelen be draagt 110.000. Het gemeentebestuur van Zweelo krijgt een renteloos voorschot van 60.000 voor de bouw van een sportzaal (13x22x7) met toeschouwers accommodatie voor 150 per sonen. Het bestuur van de Nederlandse tafeltennisbond ontvangt een geldlening van ƒ22.000 voor de aankoop van een bondsgebouw. Het is de bond gelukt een pand in Voorburg te kopen. De totale koopspm bedraagt 65.000. De Engelse kampioen Everton heeft het woensdag in Liverpool tegen het Italiaan se Internationale niet verder kunnen bren gen dan een doelpuntloos gelijkspel (0-0). In deze eerste wedstrijd van de eerste ronde van het Europees toernooi voor landskampioenen heeft Everton geen mo ment kunnen imponeren. De Italianen geïnspireerd door de fenomenaal spelen de Spaanse ex-international Luis Suarez waren sterker en gevaarlijker dan Everton. De ruim 70.000 toeschouwers, die een overwinning van hun favorieten met een of twee goals verschil hadden verwacht kwamen bedrogen uit. De Britse kam pioenen zullen het, naar verwacht mag worden, over een week, wanneer de re turn in Milaan zal worden gespeeld niet kunnen redden. Helenio Herrara, de geniale manager en coach van Inter, heeft dus zijn zin gekre gen. Natuurlijk was een overwinning hem meer welkom geweest, maar de score van 0-0 biedt toch wel zeer ruime perspectie ven. Het is trouwens Herrara's tactiek: sterk verdedigen in uitwedstrijden en al les op de aanval zetten in thuismatches. De Engelse voetbalkenners waren er trou wens voor de wedstrijd al van overtuigd dat Everton zeker mét drie goals verschil diende te winnen wilde het een kans ma ken op het halen van de tweede ronde. Niet alleen in het spelpeil, ook in de honorering was overigens een duidelijk verschil tussen beide ploegen. De spelers van Inter zouden bij een overwinning 3.000 gulden per persoon krijgen, de Engelsen honderd gulden.... De opbrengst van de wedstrijd bedroeg ongeveer een half mil joen gulden, een recordbedrag voor Groot- Brittannië voor een clubwedstrijd buiten Wembley en Hampden. De Poolse kampioen Gornik Zabrze heeft in Chorzbw met 1-0 gewonnen yan het Opstenrijkse Austria Wenen. Bij de rust Wcfe de stand 0-0. Deze ontmoeting was de eerste in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen. De retumwedstrijd zal op 2 oktober in Wenen worden gespeeld. De Franse kampioenclub Monaco heeft Het is zeer waarschijk dat wereldboks kampioen zwaargewicht Sonny Liston in Engeland tegen London zal uitkomen. Jack Nilon, Liston's manager, vertelde bij het vertrek van Liston naar Denver (Colora do), waar zijn dochter ziek is, dat hij een garantiebedrag van ongeveer 2 miljoen gulden in het oog had. Het gevecht zou nog dit jaar plaatshebben. Zoals bekend verloor London in Stock holm op punten .van Johansson eerder in dit jaar, nadat hij vlak voor de gong in de laatste ronde Johansson voor aanzien lijke tijd had neergeslagen Deze knock down werd de aanleiding tot Johansson's besluit zich uit de ring terug te trekken. Dick Tiger, de Nigeriaanse wereldkam pioen in het middengewicht, zal zijn titel in november verdedigen tegen de Ameri kaan Giardello. Het gevecht zal worden gehouden in de Convention Hall van At lantic City, die 40.000 toeschouwers kan bevatten. tie in Italië vertoefde. Ton Terneuzen nam nu voor Haarlem de honneurs waar en met succes, want toen hij na vijf innings het werpen aan Jan Smidt overgaf leidde Haarlem met 3-1. Hoffmann ruimde na vier innings op bevel van zijn coach Kars het veld. In de eerste innings nam Haarlem de leiding door Simon Heemskerk die kon profiteren van een honkslag van Dolf de Zwart. Een honkslag van Bak bracht de stand in de derde innings op 1-1 daar Lu- teijn op het derde honk stond. In de vierde innings bracht een honkslag van Kops Haarlem met 2-1 voor, waarna het Utrechtse veldwerk te wensen liet: 3-1. Matthew Campbell kwam in de vijfde innings bij Utrecht op de plaat en hij hield Haarlem van de thuisplaat tot de achtste innings. In die achtste innings opende Boudewijn Maat met. een hoge tik, die werd gevan gen. Fred Ausma had meer succes met een line-drive die goed bleek voor twee honken. Twee veldfouten en drie vrije lo pen leverden Haarlem toen vijf runs op. In de negende slagbeurt scoorde Haarlem op het werpen van Kloeten nog twee runs, zodat de eindstand op 10-1 werd gebracht. Door dit resultaat bleef Den Haag favo riet voor de Kunstlichtbeker. Alleen Am sterdam dat aanstaande woensdag als laatste tegenstander fungeert kan de Hagenaars nog overtreffen door met min der dan zes runs verschil te verliezen. zich woensdag in Nice met een been ge plaatst voor de tweede ronde. In de eer ste wedstrijd van de eerste ronde wonnen de Monegasken met 7-2 van het Griekse Aek Athinai. Bij de rust was de stand reeds 5-0 Zweden heeft zich woensdag in Malmö als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. De Zweden versloegen Joegoslavië met 3-2 (rust 1-1) en dat bleek voldoende, aangezien de eerste wed strijd in een gelijkspel 0-0 was geëindigd. Het Limburgse prof-elftal heeft woens dagavond onder de schijnwerpers van het Geleense Fortuna-stadion met 3-1 gewon nen van het Nederlands militair elftal. Bij de rust stonden de Limburgers met 1-0 voor. De 2000 toeschouwers zagen een aan trekkelijke ontmoeting waarin de grotere routine en stootkracht van de Limburgers uiteindelijk teveel bleken voor de dapper strijdende militairen. De V.V V.-er Van der Heuvel opende de score na een half uur en in deze 1-0 stand kwam voor de rust geen verandering, al toonden de militairen zich, door het sublieme spel van Ajacied Piet Keizer, niet zwakker dan hun tegenstanders. In de tweede helft werd de opstelling van beide teams wat veranderd. Bij de mili tairen maakte Sparta-keeper Doesburg plaats voor Van Zoghei (DOS) en ver dween ook Keizer van het veld. Ofschoon Gösgens in de 55ste minuut gelijkmaakte, kwam de overwinning door doelpunten van de Fortunezen Beenen (70) en Geraeds (87) toch aan de Limburgers. Van der Hart was een van de beste spelers van het veld. De uitslagen van de woensdag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers- Ipswich Town 6-0; FulhamBurnley 2-1; Stoke City—Sheffield United 0-2; West- bromwich AlbionBirmingham City 3-1; Tweede divisie: Leyton OrientDerby County 3-0; Manchester CitySwindon Town 0-0; Plymouth ArgylePreston North End 0-2; PortsmouthLeeds Uni ted 1-1; Southampton—Newcastle United 2-0; Sunderland—Scunthorpe United 1-0. Het Italiaanse koppel TerruzziDe Rossi heeft op de voorlaatste dag van de zes daagse van Montreal de leiding. De stand ziet er als volgt uit: 1. TerruzziDe Rossi (Italië) 614 punten, 2. SevereynsLelan- gue (België-Frankrijk) 553 p., 3. Gillen Raynal (Luxemburg) 280 p., op één ronde: 4. DarrigadeAltig (Frankrijk-Duitsland) 386 p., 5. RetrainGaignard (Frankrijk) 605 p., 6. StolkerDe Roo (Nederland) 134 punten. Aan de wielerronde van Uitgeest, die zondag 22 september door de middenstands vereniging WACO wordt gehouden en waarvan de organisatie in handen is van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" zullen 45 amateurs en nieuwelingen uit Kennemerland en de Zaanstreek deelne men. Deze ronde wordt namelijk verreden als een clubontmoeting tussen „Kennemer land" en het Zaanse DTS. De Uitgees- ters zijn ongetwijfeld vooral benieuwd naar het optreden van hun succesvolle plaatsgenoten Wim en Piet Vleesman, Jan Rasch en Loek Zonneveld, die lid zijn van de club uit de aardbeienstad. Zij zullen het overigens van hun clubmakkers Coen Visser, Jan Timmer, Chris Duyker, Fred Tel, Jan van Rijn, Gé v. d. Win den. Sjaak de Goede, Peter Slotemaker en Jan Serpenti geenszins cadeau krijgen. Bovendien kunnen ook de DTS-ers Her man Meyer, Piet van Dijk, Ted Greuter, Adrie Drop, Kees Verberkt, Ruud Troost en Piet de Wit een best stukje hardfiet- sen. Het 800 meter lange parcours start en finish zijn aan de Hoogeweg moet honderd keer afgelegd worden. De start is om kwart voor drie. Vooraf rijden der tig aspiranten een rit over 24 kilometer en daarvan is de start om twee uur. Aan het „Zilveren Molen"-toernooi, dat zondag 29 september door DTS in de Wij de Wormer wordt gehouden, neemt Ken nemerland" met de navolgende ploegen deel: Amateurs: Coen Visser, Jan Tim mer, Wim Vleesman, Chris Duyker, Jan Rasch en Loek Zonneveld. Nieuwelingen: Sjaak de Goede, Peter Slotemaker, Gé v. d. Winden, J. van Aken, H. Borre en H. van Wijk. Op het tennispark Mariahoeve in Den Haag zijn dinsdag en woensdag de wed strijden gespeeld om het nationale mili taire tenniskampioenschap. Winnaar werd de Nijmegenaar Geurts. Deze won in de finale met 7-5, 3-6, 11-9 van Lagendaal jr. De Brit Parry is woensdag in Athene Europees zeilkampioen in de Draken- klasse geworden. Hij werd in de zesde en laatste race weliswaar tweede achter de Deen Holm, maar hij bleef in het eind klassement ruim voor op de Griekse kroonprins Constantijn

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19