Overleg met bouwnijverheid is reeds ver gevorderd margnei Voor landbouw 148 min. meer dan vorig jaar AGENDA //h: 7Hi£êan V Ver. Staten verontrust over nationalistische stemmen in Europa C H RY SAL. geen water DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGC) HOEST? Gemeenten krijgen toewijzingen voor meer dan één jaar Vierduizend Limburgse bouwvakkers werken in West-Duitsland Genie bouwt brug over autoweg bij Schiphol Accent ligt op de structurele verbetering van het platteland Drie doden in het verkeer Zeldzaamste dier van Artis door zwijnshert gedood Rondvaartboten voor langparkeerders Koningin Juliana op de „Frisiana" Baby in box omgekomen Hofstee afgebrand op eiland Texel Steeds meer studenten naar Eindhoven Weer mooi weer snijbloemen voedsel meer te verversen DONDERDAG 19 SEPTEMBER 196 3 2 Minister Bogaers stroopt de mouwen op Ook met een grote maat kunt U goed gekleed gaan MODEHUIS Haarlem V eisend J muiden Beverwijk PINDAKAAS Rijk aan NATUURLIJKE VITAMINEN E.E.G.-ordening Dean Acheson sprak voor Europese Beweging t tl Kort nieuws verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijk! i De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. Bogaers, is er vast van overtuigd de woningnood stevig te kunnen aanpakken. Een sterk middel daartoe vergroting van de bouwprO' duktie door verhoging van de produk- tiviteit en het scheppen van toegevoegde capaciteit acht hij mogelijk. De mi nister heeft dit gisteren gezegd in Maas tricht, waar hij de tentoonstelling „Waar in wonen wij?' opende. Succes in de strijd tegen de woningnood is voor een groot deel afhankelijk van overleg met het bedrijfsleven over tal van maat regelen. Dit overleg is volgens de mi nister al ver gevorderd. De minister wil de continuïteit in de bouw bevorderen door toewijzingen voor meer jaren aan de gemeenten. Een ver delingsstelsel kan de komende jaren nog niet worden gemist, maar de minister wil bij de hantering daarvan grote soepelheid betrachten. Het overleg met het bedrijfs leven slaat minister Bogaers zeer hoog aan. Het moet het karakter dragen van een voortdurende openhartige dialoog in een sfeer van wederzijds vertrouwen met erkenning van elkanders specifieke ver antwoordelijkheden, maar vooral ook in het besef van een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid. De minister zei dat per jaar 70.000 tot 75.000 huizen nodig zijn voor de normale bevolkingsgroei. Zeker 15.000 Gistermiddag heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, aan de Hertogen laan 78 te Kerkrade de honderdduizendste na de oorlog in Limburg gebouwde wo ning overgedragen aan het echtpaar P. J. Moonen-Boesten, een mijnwerkersgezin met twee kinderen. De commissaris der koningin in Lim burg, dr. F. J. M. A. H. Houben, die de sleutel in het slot stak, zei in een toe spraak dat in 1960 dertienhonderd bouw vakarbeiders in Duitsland werkten en thans vierduizend. Naar zijn mening kost dit Limburg jaarlijks elfduizend woningen. woningen moeten dan jaarlijks nog wor den vervangen. Dat betekent dat er per jaar al 85.000 tot 90.000 woningen moeten worden gebouwd om het bestaande tekort niet nóg te vergroten. Dit betekent ook dat een programma van 90.000 woningen zeer onvoldoende is. De minister zei dat dit jaar de produktie al 4000 woningen is achtergebleven verge leken bij het vorig jaar. Daarbij maakte de woningproduktie niet meer dan 48 percent uit van de totale gebouwenproduktie. Het had volgens het programma 53 percent moeten zijn. Ook de behoefte aan andere gebouwen dan woningen is stijgende. De werken, die op rijksgoedkeuring wachten, vertegenwoordigen nu al een waarde van 3 miljard gulden, een verdubbeling in anderhalf jaar. „Dit stuwmeer", aldus de minister, „omvat op het ogenblik een hoe veelheid werken, die gelijk is aan twee jaar produktie". Advertentie U behoeft daarvoor slechts een bezoek te brengen aan Modehuis Margriet, het enige modehuis dat zich speciaal neeft toegelegd op de maten 42 tot 57. Deze specialisatie betekent, dat U In elke maat keuze hebt uit tientallen modieuze Ja ponnen, blouses, rokken etc. En ook, dat U wordt geholpen door verkoopsters, die weten wat U verlangt. Het betekent beslist niet dat onze prijzen extra hoog zijn. Integendeel. AMSTERDAM. KINKERSTRAAT t43-I45, TEL. 82144 HAARLEM, GEN. CRONJESTRAAT 96. TEL 63944 Ogeveer honderd man van de genie groep uit Schaarsbergen zullen volgende week dinsdag beginnen met het bouwen van een baileybrug over rijksweg 4 bij Schiphol. Zij doen dat op verzoek van de Dienst Publieke Werken in Amsterdam Ongehinderd door het verkeer op deze drukke rijksweg kunnen vrachtauto's ma terialen vervoeren van een losplaats aan de Ringvaart van de Haarlemmermeer naar de luchthaven Schiphol. Die materi alen zijn nodig voor de uitbreiding van het vliegveld. De begroting 1964 van Landbouw en Vis serij geeft een totaalbedrag aan uitgaven te zien van ruim f 725 miljoen, 148 miljoen méér dan vorig jaar, waarvan bijna 678 miljoen (v.j. 533 miljoen) voor de gewo ne dienst en ruim 47 miljoen (v.j. 44 miljoen) voor de buitengewone dienst. Hierbij is inbegrepen de bijdrage tot dek king van het tekort van het Landbouw- Egalisatiefonds 1964 van bijna 317 mil joen (v.j. 215 miljoen). De verhoging ten opzichte van 1963 wordt veroorzaakt door in de begroting verwerkte algemene loonmaatregelen, an dere financieel-technische voorzieningen,, de hogere bijdrage aan het L.E.F. en een verhoging van f 23,2 miljoen van de voor de afdeling cultuurtechniek geraamde gel den Totaal is voor cultuurtechnische voor zieningen in 1964 164,6 miljoen uitgetrok ken (v.j. 141,4 miljoen). Daarnaast wor den de uitgaven voor het landbouwonder- c Grote Kerk, vandaag 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Viktor of de kinderen aan de macht" van Roger Vitrac. Regie: Fons Rademakers. Vrijdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Wederzijds", a.l. Frans Hals, vandaag'19 en 21.15 u.: „Op het altaar der liefde", 18 j. Van vrijdag af 19 en 21.15 u.: „The king and I", a.l. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De schat in het zil- vermeer", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Op roer in het Verre Oosten", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De laatste aanval", 14 j. Minerva, 20 u.: „West side story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 #n 21.15 u.: „Meesterspion Gimpel", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gunslinger", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u-: „Huwelijk zonder moraal", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Bach. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere wond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 september). DONDERDAG 19 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fotomodellen en chantage". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare en r.-k.-leeszaal en bi bliotheek, middag en avond gesloten. VRIJDAG 20 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond 007 contra dr. No". Stadsschouwburg Velsen, 20 u.: De Ne derlandse Comedie speelt „De schuchtere aan het hof' voor Velser kunstkring „Voor Allen". Pieter Vermeulenmuseum. zie onder don derdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30' en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; filiaal Sant poort: 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen- Noord: 19 tot 21 u. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Westside Story" (één voorstelling). VRIJDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „P.T. 109 op nachtpatrouille". Luxor Theater, 19.30 u.: „Westside Story" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Het vechtras van Texas". Advertentie wijs verhoogd met 700.000 tot 60,9 mil joen, die voor het landbouwkundig onder zoek met f 2,7 miljoen tot 46 miljoen en die voor de landbouwvoorlichting met 2,3 miljoen tot 34,3 miljoen. Met de verhoging van de bedragen die beschikbaar zijn gesteld voor de uitvoering van ruilverkavelingen 73,5 miljoen, v.j. 58,5 miljoen) en voor waterschaps- en ge meentewerken 35 miljoen v.j. 28 mil joen), met betere vooruitzichten voor de wegenaanleg, de waterbeheersing en de verdere ontsluiting, accentueert de rege ring het belang van een structurele verbe tering van hat platteland. Minister Biesheuvel verklaart in zijn toe lichting, dat in het kader van een actief structuurbeleid bij de uitvoering van cul tuurtechnische werken het ruilverkave- lingsbeleid versterkt zal worden voortge zet, mede omdat bij de begeleiding van de structurele ontwikkeling van de Neder landse landbouw de ruilverkavelingen een belangrijke rol spelen. Minister Biesheuvel betreurt het zeer, dat de onderhandelingen tussen de E.E.G. en Engeland abrupt werden afgebroken. De E.E.G.-ministerraad zal voor 31 december verordeningen vaststellen voor gemeen schappelijke ordening van de markt voor melk- en zuivelprodukten, rundvlees en rijst. Ook zullen vóór eind 1963 de graan prijzen vastgesteld worden en een gemeen schappelijke ordening van de markt voor suiker. De moeilijkheden voor de Nederlandse landbouw bij de overgang naar het E.E.G.- landbouwbeleid zijn samengegaan met enige andere factoren die de prijsontwik keling ongunstig hebben beïnvloed, vooral voor de weide- en gemengde bedrijven. De situatie voor deze bedrijven is dan ook ernstig. Nodig zal zijn vergroting van de bedrijfsgrootte-structuur.en 'n voortgezet te afvloeiing uit de agrarische sector. Deze beide voorwaarden voor een versterking van de concurrentiepositie van de Neder landse landbouw worden in geleidelijk toe nemende mate vervuld, zegt minister Bies heuvel. Het ontwikkelings- en sanerings fonds zal de mogelijkheid bieden dit pro ces te begeleiden. Tenslotte zegt de minister: „In brede kring wordt nog onvoldoende beseft, dat een groot deel van de agrarische bevolking onder zware geestelijke span ningen staat. Een moeilijke economische Vanmorgen om kwart voor acht is op de provinciale weg Venraij-Horst ter hoog te van Castenraij een personenauto in bot sing gekomen met twee bomen en ver volgens in een greppel gereden. In het wrak van de auto werden de twee inzit tenden levenloos aangetroffen. Het zijn de 23-jarige heer Lenarts, ongehuwd en de eveneens ongehuwde 56-jarige G. Driessen, beiden afkomstig uit Mierlo. De dertienjarige Yvonne Olgers uit Rijs wijk, die gistermiddag op de Vreden- burchweg in deze plaats door een zandauto werd aangereden, is gisteravond in de Ur- sulakliniek in Wassenaar overleden. In de Amsterdamse dierentuin Artis heeft een zwijnshertbok een wijfjes-ba- weanhert, het zeldzaamste dier van Ar tis, zo ernstig verwond dat het dier aan de gevolgen is overleden. Het was het enige exemplaar van deze diersoort, dat buiten Indonesië in gevan genschap leefde. Een spoedoperatie heeft het hert niet meer kunnen redden om dat de longen beschadigd waren De bok van een nauw verwante soort hield het hert al enige jaren gezelschap, zonder dat dit ooit tot ernstige moeilijk heden had geleid. Wel werd het gewei van de bok in de bronstijd afgezaagd, wat nu nog niet was gebeurd. Teneinde mogelijk een bijdrage te leve ren tot het oplossen van het parkeervraag- stuk in Amsterdam zullen tien textielgros- siers, gevestigd aan de Nieuwezijdsvoor- burgwal, op 3 oktober voor lang-parkeer- ders van acht tot negen uur vijf rond vaartboten heen en weer te laten varen van punten aan de rand van de stad naar de Singel ter hoogte van de Raadhuis straat. Een verkeersdeskundige zal de resulta ten van deze Operatie Watergeus in een rapport vastleggen dat aan het gemeente bestuur zal worden overhandigd. De initiatiefnemers van deze proef—noe men zich „T-10". „Voor de Verenigde Staten is het zeer verontrustend dat in Europa weer na tionalistische stemmen opgaan. De vor deringen in de richting van gezamenlij" handelen in gemeenschappelijk belang schijnen tot stilstand te zijn gekomen en in deze politieke contra-revolutie ziet Amerika een aanval op de beweging naar eenheid binnen Europa en een ondermijning van het bondgenootschap tussen Europa en Amerika". Dit ver klaarde de voormalige Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Dean Acheson gisteravond tijdens een buiten gewone vergadering in Den Haag van de Europese Beweging. Onder het gehoor van Dean Acheson, die evenals de Nederlandse vice-voorzitter van de Europese Commissie, dr. Mans holt, over een Atlantisch deelgenootschap en Europese eenheid sprak, bevonden zich onder meer premier Marijnen, oud-pre mier Drees en ambassadeur Rice van de Verenigde Staten. Dean Acheson, onoffl cieel adviseur van president Kennedy in zake Europese zaken, meent dat zowel Amerika als Europa geen afzonderlijke strategie meer kunnen voeren. „Sommr gen in de Europese beweging", aldus Acheson, „zien het herlevende nationalis me in Europa als het natuurlijke gevolg van het fenomenale economische hersiel, dat doet streven naar het bereiken van „grote mogendheid"-status. Dti standpunt vernietigt echter het vermogen om de hul dige problemen te zien als geeenschappe' lijke vraagstukken, waarvoor gezamenlijk handelen is vereist. De betovering door statussymbolen heeft de Europese beweging reeds in moeilijk heden gebracht doordat inzake de EurO' pese defensie verdeeldheid bestaat over de kwestie welke landen eigen kernwapens mogen hebben. Dean Acheson prees het voorstel van de secretaris-generaal van de NAVO, mr. Stikker, om te komen tot een gezamenlijke bestudering van de Europese defensie. Daarna zou dan een allesomvattend strategisch plan moeten worden opgesteld. Hij sprak ook nog even over het rassen probleem. De rassenstrijd in Birmingham in de staat Alabama is volgens Acheson wel de slechtste reclame voor de Verenig de Staten. De Amerikanen hebben gedacht dat dit probleem vanzelf wel tot een op lossing zou komen. Maar zij zijn zich er nu van bewust geworden dat de kwestie alleen maar erger wordt. Aan de vernederende maatregelen tegen de negers dient onverwijld een einde te komen, zei Acheson. De negers moeten meteen dezelfde kansen krijgen als de blanken, maar het is soms moeilijk voor allerlei posten negers te vinden die er in voldoende mate op zijn voorbereid. Advertentie 10 ct. per pakje voor 1 liter water. Zet bloemen nooit in kaal water! situatie, het niet delen in de algemene wel vaartsstijging, de stormachtige veranderin gen op het platteland, waarmede de indi viduele boer dikwijls geen raad weet, ver oorzaken in de landbouw een gevoel van onbehagen en onzekerheid." De minister vertrouwt, dat een land bouwbeleid, waarin een actief markt- en prijsbeleid en een actief structuurbeleid harmonisch samengaan en dat gedragen wordt door een goede samenwerking tus sen overheid en bedrijfsleven het mogelijk zal maken de sociaal-economische en structurele ontwikkelingen van de land en tuinbouw in verantwoorde banen te leiden. 20-21. De koning klopte op de deur: doc tor Mago deed open en keek verrast naar zijn onverwachte gast. Komt u binnen, Sire, zei hij buigend. En toen ze tegenover elkaar zaten, hoorde de geleerde de klachten van koning Wiromar. De koning vertelde, dat hij zich altijd zo onzeker voelde, omdat hij zo klein was. Dat hij heel goed wist, dat iedereen hem achter zijn rug bespotte; vooral de hovelingen en de lakeien, die zich altijd zo eerbiedig voordeden. EEN 60EDE WACHT-}/// HOND - HM ZIT IN WEER EN WIND8UITENJ 15 DAT JOUW WAAK HOND, PEWE? JA, HI4 BE WAAKT HET HUIS TE6EN INBREKERS! NU JA, DAAROM ZIT HM NIET BUITEN/,, Koningin Juliana heeft gisteren de „Fri siana" in Leeuwarden bezocht. Het be zoek werd gekenmerkt door een onge dwongen sfeer en grote hartelijkheid Vaak week de vorstin even van het pro gramma af om ruime aandacht te beste den aan een inzending die haar bijzon der trof. Veel bewondering toonde zij voor een reliëfkaart van Friesland, die door perso neel van Rijkswaterstaat was vervaar digd. Van de zeedijk af bezichtigde de koningin de golfgoot, waarin de golfslag van de zee wordt nagebootst. Zeer veel belangstelling toonde de koningin ook voor de keurcollectie stamboekvee. Bij de stand van de „Stichting Friese Ambachts- en Volkskunst" ontmoette ko> ningin Juliana blij verrast haar oud-hof- dame, jonkvrouwe baronesse van Heem stra, voorzitster van deze stichting. Veel belangstelling had de vorstin ook voor de inzending van de Nederlandse Aardoliemaatschappij, die een beeld geeft van de winning van het aardgas bij Sloch- teren en de distributie van dit gas voor de gasunie. Als speciale groet voor de koningin hin gen aan de hoofdingang alle 44 Friese gemeentevlaggen. Burgemeester Bontekoe van Ooststellingwerf had met spoed nog even een vlag ontworpen, de gemeenten Weststellingwerf, Smallingerland en Idaar- deradeel lieten hun gemeentewapens als vlag dienst doen. In Alkmaar is gisteren een kleuter van elf maanden, Harmina Mandema, in een kinderbox om het leven gekomen. Een band van haar schortje raakte vast aan een stuk speelgoed, waardoor het kind is gestikt. Goedkope woningen. Het Tweede- Kamerlid de heer Verdijk (K.V.P.) heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid gevraagd of deze bereid is de toeslag van het „Besluit Bevordering Eigen Woningbezit" toe te passen op de woningen, die voor minder dan 14.000 gebouwd worden. Voorts vraagt hij of dit besluit ontkoppeld kan worden van het „Premie- en Bijdragenbesluit Woningbouw". Ambassadeur. Binnenkort is de be noeming te verwachten van dr. H. J. Levelt, laatstelijk ambassadeur te Teheran, tot ambassadeur In Oslo. Dr. Mansholt, die na Acheson sprak, zei dat de Europese integratie, een proces dat nog jarenlang zal duren, reeds voren in de nationale economieën van de landen heeft getrokken die niet meer ongedaan kunnen worden gemaakt. Wie de cijfers over de ontwikkeling van de interne en externe expansie van de landen van de ge meenschap bestudeert zal niet kunnen ont kennen d^t een deel van de expansie, die boven het gemiddelde valt, een gevolg is van de integratie, aldus dr. Mansholt. Volgens hem hebben de verschillende E.E.G.-partners met steeds meer klem ge steld dat de Europese eenheid op openheid moet worden gericht. Na de mislukking van de onderhandelingen met Engeland blijft er nog een middel over om die open heid te bewijzen, namelijk een speciale band, een deelgenootschap met de Ver enigde Staten, zei hij. De boerderij „De Hertekamp" in de pol der Walenburg op Texel, eigendom van de vereniging tot behoud van natuurmo numenten, is gisteren door onbekende oor zaak door brand verwoest. Het gebouw, dat een waarde van honderdduizend gul den vertegenwoordigde, was niet verze kerd. Het onderzoek naar de mogelijkheden van verdere uitbreiding van het weten schappelijk onderwijs heeft geleid tot de prognose dat men aan de technische ho geschool te Eindhoven rekening zal moe ten houden met 3400, zo niet meer, stu denten. Dit heeft minister Bot gisteren gezegd in de rede bij de opening van het hoofd gebouw en een aantal andere nieuwe ge bouwen yoor de technische hogeschool te Eindhoven. Mr. Bot memoreerde dat men bij de opzet van dit instituut in 1956 uitging van dujzend studenten. Een jaar later was het al verantwoord rekening te houden met achttienhonderd studenten, een prognose die nu al niet meer houdbaar blijkt. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied, dat gisteren van de oceaan komend Schotland bereikte, is in betekenis toegenomen. De kern lag vanmorgen boven Zuid-Noorwegen. On der invloed van dit hogedrukgebied draai de de wind naar noord tot noordoost, het geen weer tot gevolg had dat de vochti ge lucht uit ons land werd verdreven en vervangen door koelere en aanmerkelijk drogere lucht. Dit ging in het grootste deel van het land gepaard met minder bewolking. Alleen in het zuidoosten van het land handhaafde zich vanmorgen nog een wolkendek. Het nieuwe hogedrukge bied zal in de komende paar dagen het weer blijven beheersen. Morgen kan op aanhouden van het droge en overwegend zonnige weer worden gerekend. WFFRRAPPORTEN Maximum-temperaturen c 2 binnen- en buitenland. oS d 0} S Neerslag: laatste 24 uur. Së (U SE a S Den Helder licht bew. nno 19 0 Ypenburg licht bew. nno 21 0 Vlissingen geheel bew no 18 0 Eelde onbewolkt nno 18 1 De Bilt onbewolkt no 22 0 Twente licht bew nno 18 0 Eindhoven geheel bew. no 22 0 Zd-Limburg geheel bew. nno 22 0 Helsinki onbewolkt wnw 17 0 Stockholm onbewolkt w 17 0 Oslo onbewolkt n 18 0 Kopenhagen licht bew. ono 17 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 13 0 Londen geheel bew. no 19 0 Amsterdam zwaar bew. ono 21 0 Brussel mist ono 22 0 Luxemburg geheel bew. no 23 0 Parijs mist no 24 0 Bordeaux regen windst. 20 3 Grenoble geheel bew. windst. 24 0 Nice regen n 21 14 Berlijn zwaar bew. nno 26 0 Frankfort licht bew. no 26 0 München mist zw 23 0 Zurich zwaar bew. n 24 0,1 Genève zwaar bew. zw 24 0 Locarno zwaar bew. ono 22 2 Wenen zwaar bew. z 26 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 24 0 Athene onbewolkt n 30 0 Belgrado onbewolkt windst. 30 0 Rome licht bew. windst. 27 24 Ajaccio onweer ono 23 4 Madrid licht bew. windst. 21 0 Mallorca licht bew. windst. 27 0 Lissabon onbewolkt w 23 0 Vrjjdag 20 september Zon op 6.21 uur, onder 18.46 uur. Maan op 8.49 uur, onder 20.07 uur. Maanstanden 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in I.Tmuiden Donderdag 19 september Hoog water 4.39 en 16.59 uur. Laag water 0.29 en 12.44 uur. Vrijdag 20 september Hoog water 5.11 en 17.30 uur. Laag water 1.05 en 13.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. f

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2