Kiel gelegd voor Westduits atoomschip van 172 meter Aanmeldingsformulier EEN KRUISERTJE IN DE BOX H BISCO Muntkenners gevraagd Ome Piet „uitgestald Faillissementen P.S.P.-afdeling IJmond wordt gesplitst Betaling abonnementsgeld per giro In '65 rijkssubsidie voor gemeentelijk lyceum in Beverwijk Havenberichten Klavierschippers IJmuider Courant - *1 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 - Ertstanker Kerkelijk nieuws RADIO TELEVISIE BANDRECORDERS GRAMMOFOONS ELEKTR. HUISH. APPARATEN ONDERDELEN BOUWDOZEN GRAMMOFOONPLATEN Philips producten speciaalzaak Plein 1945 no. 4 IJmulden telefoon 6561 „Instuif" in geldzorgen Examens Kennemer Kruimels KIEL (AP) Dinsdag is op de reusachtige scheepswerf Howald te Kiel de kiel gelegd voor het eerste Westduitse atoomschip. Het wordt het derde atoomschip ter wereld dat geen onderzeeboot is. De Howald-werf is overheidsbezit. Tegen de ge woonte ging de kiellegging niet met enigerlei plechtigheid gepaard. Een enorme kraan tilde de kielplaten op hun plaats en daarmee kon de bouw beginnen van het vrachtschip met een begrote prijs van vijftig miljoen mark, 45 miljoen gulden. Ver wacht wordt dat het schip in 1967 zijn plaats zal innemen naast de twee andere atoomschepen: de Russische ijsbreker Lenin en het Amerikaanse vrachtschip Savannah. Het schip dat nog geen naam heeft zal gebruikt worden voor experimenten. Men wil nagaan, of men kan overgaan tot de vorming van een Westduitse koopvaardij vloot van atoomschepen. Het geld wordt door de overheid ter beschikking gesteld. Een woordvoerder van de werf zei dat men bij de bouw rekening houdt met alle gegevens die men heeft kunnen verzame len over de Lenin en de Savannah. Het schip dat wordt gebouwd als ertstan ker zal een bemanning van zestig koppen hebben en verblijven voor nog 53 anderen. De waterverplaatsing zal 15.000 ton zijn. De lengte is 171,8 meter en de grootste breedte 23,4 meter. Volbeladen zal het sdhip maximaal zestien knopen, dertig km per uur, kunnen lopen. Het type reactor is nog niet gekozen, maar de reactor moet 10.000 paardekrach- ten kunnen opwekken voor de hoofdma chines. Men zal grote aandacht wijden aan de veiligheidsfactoren, zodat bij een zee ramp de zee niet zal worden besmet door radioactief materiaal uit de scheepsreac tor. Het schip wordt zo gebouwd dat als het middendeel met de reactor wordt verwij derd, voor- en achterschip blijven drijven. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren als De Arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 17 september 1963 in staat van faillissement verklaard: K. J. A. Plass, wonende in Haarlem, Corn, van Noordestraat 35 rd. Rechter-Commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. J. Jansonius, advocaat en procureur in Haarlem en H. Heise, wonende in Zaan dam, Kalf 86. Rechter-Commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur in Wormerveer. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam dd. 10 september 1963 is in staat van faillissement verklaard: Lodewijk Willem Wiener, telefonist, wonende in Zandvoort, Duinweg 29 Rechter-Commis saris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat en procureur te Haarlem. Bij vonnis van de Arrondissementsrecht bank in Haarlem van 10 september 1963 is gehomologeerd het akkoord in de sursé ance van betaling van: J. van der Putten, handelend onder de naam „firma van der Putten" bouw- en aannemersbedrijf, wo nende in Bennebroek, Krakeling no. 46. Bewindvoerder: mr. B. J. Lambers, advo caat en procureur te Haarlem. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Monique, d. van A. van den Bos en M. S. Groen; Pieter A., z. van J. M. Voet en F. Eits; Marco J., z. van H. A. Sciarone en H. E. V. Hendriks; Helmke A., d. van H. A. Sciarone en H. E. V. Hendriks; Maris G., z. van H. Marissen en S. Weste ra; Johannes W. S., z. van J. C. Scheerman en G. M. Durge; Rudolf R., z. van D. Bruijn en L. M. de Schepper; Yvonne M., d. van J. Dudink en J. C. Kramer; Johan na, d. van F. A. Schouten en J. T. van der Burg; Marianne P., d. van J. Zijp en C. Molenaar; René, z. van E. H. Kamminga en A. Kelder; Roel, z. van E. van Wijk en T. Coenen; Anja, d. van IJ. Hoekstra en A. de Geus; Ronald, z. van V. C. Heinis en W. F. Boulonois; Sylvia C., d. van P. Band en J. Visser; Cornelis W. J., z. van W. J. Nu- man en H. M. M. Schellevis; Cornelia M. M., d. van C. J. Appelman en M. A. C. Hoogewerf; Erminio L., z. van E. Bonaldo en M. J. J. Nieuwenweg. ONDERTROUWD: A. Schipper en M. T. van Vliet; G. van den Berg en N. van Raalten; A. J. Duivenvoorde en C. J. Rum- ping; A. Bruisschaart en M. A. Gooijer; N. J. Burger en C. B. van der Meij; N. S. Put en E. G. H. Arink; N. Mongeluzzi en W. C. M. Kops. GETROUWD: A. J. Niesten en K. Pais; H. Grapendaal en W. Derksen; A. Kist en A. Teijn; G. H. Leurs en C. J. M. Thomas; R. de Haan en N. H. Wagter; H. M. Gelder mans en C. E. L. Toman; P. J. van der Wijst en C. M. Borst; T. J. Sinnige en M. H. Zonneveld. OVERLEDEN: T. L. Niesten, 68 j., geh. met P. G. Klaver; J. Yntema, 84 j., wed.n. van H. de Jong; K. Boesenkool, 67 j., geh. met A. M. Röber; A. den Bakker, 83 j., geh. met A. Koorn; M. Koorn, 71 j., geh. met A. Uijlenbroek; C. Korver, 74 j., wed. van C. van den Bosch. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Jacobus F., z. van H. M. Ösendarp en C. M. Berkhout; Conny, d. van H. van der Horst en C. van Vierzen; Cornelis J. M., z. van C. N. Welboren en Cl. M. Baltus; Geertruida Th. J. M., d. van S. G. Dekker en J. M. Schoorl; Philomena J. M., d. van A. W. A. Sprengers en J. Th. Ph. Dekker; Michaël C., z. van C. M. Kle verlaan en J. C. M. de Sain; Ingrid C. M., d. van H. Koster en C. M. Duijn; Johannes G., z. van G. Henneveld en W. J. Askamp; Bernadette A. J., d. van H. J. de Groot en M. Bos; Hendrika M. M., d. van A. C. de Groot en M. P. Zijp; Saskia S., d. van P. H. Hallie en R. Koster; Christina M. M., d. van A. J. M. Schumacher en M. M. La- geweg; Franciscus C., z. van J. H. Ver steeg en KI. M. Stam; Anna C., d. van J G. Lute en E. M. Stoop; Karin, d. van J. Malestein en M. J. Broers. ONDERTROUWD: Th. J. Dam, wonende te Heemskerk, Maerten van Heemskerck straat 92 en A. C. Denneman, wonende te Heemskerk, Breedslaglaan 3; P. C. Porte gies. wonende te Beverwijk, Kloosterstraat 8 en E. J. C. M. Schouten, wonende te Heemskerk, Kerkweg 129 a; P. J. Stals. wonende te Velsen, Doelmanstraat 13 en C. Stengs, wonende te Heemskerk, Han- delstraat 28; F. van Amstel, wonende te Texel, H. 131 en I. E. Krastel, wonende te Heemskerk, Wagenaarstraat 14. GETROUWD: L. Koppes en M. G. de Boer; S. Tuinstra en J. G. C. Beentjes. OVERLEDEN: A. G. M. Duin. 7 mnd.; W. G. Bakker, 79 j., wednr. van C. de Wit. men een middenstuk met een ander type reactor wil monteren. De Bondsregering draagt zestig percent van de kosten van de bouw, de rest komt gelijkelijk ten laste van de vier deelsta ten aan de kust: Bremen, Hamburg, Slees- wijk-Holstein en Nedersaksen. Op de dezer dagen gehouden ledenver gadering van de afdeling IJmond van de Pacifistisch Socialistische Partij is be sloten deze afdeling te splitsen in Velsen en Beverwijk-Heemskerk. Een en ander met de bedoeling het te bestrijken gebied kleiner te maken, waardoor de activiteiten en contacten van beide afdelingen inten siever kunnen worden behandeld. Hiervoor werden de volgende besturen gekozen: Afdeling Velsen: voorzitter G. Ruiter jr.; secretaresse mevrouw A. Kuiper-Lodders, Santpoortse Dreef 126, Santpoort; penning- meesteresse mevrouw T. van Moorselaar- Groot; propagandiste mevrouw D. Harms- Matser; lid H. Schippers. Afdeling Beverwijk-Heemskerk: voorzit ter P. Veth; secretaris G. L. Heersink, Oever 116, Beverwijk; penningmeester F. Jongerling; propagandist A. Landman; lid J. Blanker! U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Ned. Herv. Kerk Beroepen te 't Harde D. van den Berg te Veenendaal. Beroepen te Amerongen (toez.) G. Kaa stra te Oosthem (Fr.). Aangenomen naar Oegstgeest (wijkgemeente Rhijngeest) W. E. Verdonk te Workum. Bedankt voor Lexmond B. J. Zaal te Nieuwe Tonge. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam (vac. J. Nawijn) C. Klapwijk te Apeldoorn. m Advertentie Naar aanleiding van vragen, gesteld door de heren Menist (P.v.d.A.) en Koger (prot. Chr.) in de woensdag gehouden raadsver gadering van Beverwijk heeft de wethou der van Onderwijs, de heer A. J. Her mes, meegedeeld van de minister van O.K. en W. bericht te hebben ontvangen dat op de rijksbegroting 1963 geen mid delen zijn uitgetrokken voor subsidiëring van het gemeentelijk lyceum in Bever wijk. De wethouder vond deze ministeriële beslissing bijzonder teleurstellend. Bij een bespreking ten departemente is echter de toezegging gedaan dat de subsidiëring door het rijk van het Beverwijkse lyceum in 1964 opnieuw in behandeling zal worden genomen. Daarbij werd het vertrouwen uitgesproken dat deze subsidie in ieder geval in 1965 verstrekt zal worden. „Daar hopen we dan maar op. Nu kost het ge meentelijk lyceum Beverwijk elk jaar rond twee ton", verzuchtte wethouder Hermes. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Amigo van Colchester, voor IJmuiden; Koningswaard, Thameshaven; Mercurius H., Dagenham; Cranz, Köping; Bomma, Delfzijl; Waverstroom, Par, klei voor Velsen; Oosterborgh, Rotterdam: Guayana, Rotterdam; Dintelborg, Neith; Cateli, Londen; Notos, Almal; Greymaster, Philadelphia; Bam- burgh Castle, Pepel, erts voor IJmuiden; Inn- stein, Hamburg; Graveland, Cabadelo; Clipper, Stockholm; Marcos, Antwerpen; Swift, Londen; Unden, Hamburg; Andelien, Hamburg; Morbihan, Le Havre; Oste, Köping, hout voor Zaandam; Martha Ahrends, Hamburg; Valkenier, Manty- luoto, hout voor Zaandam; Jonny, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Lea van Vlissingen, voor IJmuiden; Noorderkroon, Sunds- vall. hout voor Zaandam; Yewhill, Swansea; Zaanstroom, Shorehanr; Agamemnon, Antwer pen, stukgoed voor IJmuiden; Werner Meyburg, Dagenham; Hoogvliet, Sundsvall; Patria, Ant werpen, voor IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Willemijn naar Teignmouth; Lutetia, Plymouth, kunstmest van IJmuiden; R. E. Fritzen, Emden, van IJmui den; Catharine Sartori, Bremen; Teresa, Rotter dam; Maino Morasso, Omgusto; Tressfonn, Key West; Wanda, Nordenham, van Velsen; Arie S., Rotterdam, van Zaandam; Corsica, Upsala; Ga zelle, Rotterdam; Heinz Schrufer, Upsalla; Ed- dystone, Rotterdam; Mercurius H., Dagenham; Loppersum, Bremen; Stentor, Rotterdam; Fivel- borg, Bohus, zout van IJmuiden; Isis, Zeebrugge; Trito, Rotterdam; Norfolk Trader, Harlingen; Breezand, Witte Zee; Wiebold Böhmer, Hamburg; Ara, Antwerpen; Egret, Colchester; Alme, Col chester; Philetas, Rotterdam; Thaletas, Rotter dam; Pial, Boston, stijfsel van Wormerveer; Ask, Rotterdam; Amstelstroom, Plymouth; Rigel, Rot terdam; Lingestroom, Rouen; Sappemeer, Fowey. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Cateli naar Rotterdam; Ypapanti, Joegoslavië. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de K.S.A. in Beverwijk is dinsdag de eerste avond voor de bejaarden gehou den, die verzorgd werd door de Klavier schippers. De voorzitter van de plaatse lijke afdeling van de algemene bond van ouden van dagen, de heer W. de Wit richtte waarderende woorden tot twee le den die zich al een reeks van jaren heb ben beijverd de feestavonden te organi seren en die dit wérk "San"Sè' "Barnes Tromp, Talma en Duin hebben overgedra gen. Namens de commissie "voor de uit gaansdag heeft de heer J. P. Schoos het bestuur gelukgewenst met het jubileum en vooral de voorzitter, de heer de Wit dank gebracht voor al zijn werk in het belang van de bejaarden gedaan. Hij bood na mens de commissie een geschenk in en veloppe aan. Op zijn beurt heeft de heer de Wit de Klavierschippers gelukgewenst met hun 10-jarig bestaan welke felicitatie vergezeld ging van een geschenk. De heer Jac. Hammer zei in zijn dankwoord dat de Klavierschippers al 7 jaar met veel genoegen voor de beiaarden zijn opgetre den. Het programma dat de Klavierschip pers hierna opvoerden viel bijzonder in de smaak. „R.K. Instuif Velsen-Beverwijk" zal in het komende winterseizoen opnieuw pro beren subsidie van de gemeente Beverwijk te krijgen. Beverwijk heeft dit voorheen geweigerd, zulks in tegenstelling met Vel sen, dat in 1962 bijna vijfhonderd gulden subsidie verleende. Het gemeentebestuur van Beverwijk was van oordeel, dat deze groepering (met 600 leden) geen culturele arbeid verrichtte. Het directorium van „Instuif" heeft daarom dit jaar een aantal culturele manifestaties in het programma opgenomen, zoals lezingen, forums, voor lichtingsavonden en expressieve vormings avonden. Deze actieve groepering heeft in de laatste jaren nogal financiële tegensla gen ondervonden en de steun van Bever wijk is nodig om van een aanzienlijke schuld af te komen. Leiden. Doctoraal Nederlands recht: H. H. Barendrecht (Den Haag), H. H. C. V. Breithbarh (Wassenaar) en mej. V. Domela Nieuwenhuis Nijegaard (Groningen). Doc toraal Frans: mej. I. Spiele (Wassenaar). Groningen: Frans MO-A: de dames D. Bavinck (Eindhoven), J. A. Bavinck (Gro ningen), A. Hendriks (Hengelo-O.), H. S. ter Horst (Eindhoven), M. G. M. Landman (Roermond) en C .E. Meijnen (Velp) en G. A. Brausseur (Maastricht), N. Gans (Leiden), T. van Nimwegen (Groningen), P. Sanders (Enschede) en G. M. Uijen (Vlij men). Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op k f 8.per kwartaal of 0.62 per week *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: 74t die zich met Ingang van 1 oktober 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 30 september 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnee», dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. „Je ziet aan de mensen dat ze me een typische knaap vinden als ik zo met mijn graafwerk bezig ben, maar daar ben ik wel aan ge wend," zegt de 15-jarige Ad van der Blom, Brederoodse- weg 7 in Santpoort. Voor hem liggen op het gras de voorwerpen uitge stald die hij bij zijn bodem- cnderzoekingen aan de op pervlakte heeft gebracht: potscherven, brokken van te gels, stenen, koppen en ste len van Goudse pijpen, een deel van een paardekaak en andere voor een niet ingewij de weinigzeggende vondsten. Ad 4de klasleerling van het Haarlemse Lorentzly- ceum is er echter bijzon der verguld mee. Zijn laatste aanwinst is een kleine van ouderdom groen geworden bronzen penning of munt, die waarschijnlijk in de middel eeuwen werd geslagen. Op de ene kant staat de afbeelding van een ridder of andere hooggeplaatste edelman en de keerzijde toont het Friese wapen. Van het Latijnse randschrift zijn nog de Iet- Ad van Blom met een deel van zijn verzameling. ters MU-NOVA-ARG-ORB te onderscheiden. Deze eeuwenoude munt vond Ad van der Blom op het vroe gere landgoed Jachtlust op het terrein van het Provin ciaal Ziekenhuis. „Volgens mij zijn die scherven, pijpen en nu weer die munt over blijfselen van een nederzet ting, die hier in vroeger eeuwen bij het kasteel van Brederode heeft gestaan. Ik wed dat er nog wel veel meer interessants in deze omgeving is te vinden," zegt De klini- het De beperkte ruimte van een autobox van nauwelijks iwee meter hoog is voor de heer J. H. Warnez, Orionweg 23 in IJmuiden geen belem mering om zijn wensdroom, een eigen motorkruiser te bouwen, werkelijkheid te doen worden. Tweeëneenhalf jaar geleden is hij er aan be gonnen. „De hele familie lachte me uit toen ik met mijn plan op tafel kwam, maar nu weten ze wel beter", zegt de 43- jarige heer Warnez, die be- drijfsmonteur bij de conser- venfabriek Neco in IJmui den is. Het kruisertje van ruim 6V2 bij 1,80 meter krijgt een 28 PK petroleummotor en er komen vier slaapplaat sen in. Het casco is van 3 millimeter staalplaat ge maakt. Voor de bovenbouw van de kajuit heeft de heer Warnez een originele oplos sing gevonden. Deze bestaat namelijk uit het bovenge deelte van een Volkswagen busje dat hij voor een prikje op de kop heeft getikt. Het resultaat kan bijzonder ge slaagd worden genoemd. „Dat heeft me enorm veel werk bespaard en 't was wel nodig omdat ik hier natuur lijk niet zo vrij kan werken als op een werf. Ik heb bijna alles met de hand moeten aoen want overlast door la waai van machines mag ik hier natuurlijk niet veroor zaken. De buren hebben dan ook nog nooit geklaagd als ik bezig was", vertelt de amateur-scheepsbouwer. Be halve het ontwerp van het ranke vaartuig, dat door een bevriende scheepstekenaar werd gemaakt, heeft de heer Warnez bij de bouw konse- kwent het principe doe-'t- zelf gehuldigd. Ook de montage van de motor, de schroef en andere machineonderdelen is geheel door hem zelf verricht. „Dit is eigenlijk geen hob by meer", vindt de heer Warnez, „maar een harts tocht die je niet loslaat. Ik heb vroeger als machinist op de kustvaart gevaren en toen liep ik al met het idee van een zelfgebouwde mo torboot rond. Maar als be woner van een flat kan je oezwaarlijk in de huiskamer aan zoiets beginnen. Ik hoop nu maar dat ik deze .winter in deze box mag blijven wer ken tot de boot zover is dat hij naar buiten kan. De bo venbouw moet er dan wel eerst af anders krijg ik de De heer Warnez bezig met de afbouw van zijn motorkrui ser in de autobox onder zijn flatwoning. boot niet heelhuids door de deur heen, maar dat is al leen een kwestie van een Vergrote afbeelding van de oude munt die Ad in de om geving van de ruïne van Brederode in de grond vond. de jeugdige bodemonderzoe ker Alles wat Ad in de grond aan herinneringen aan een verre samenleving vindt wordt door hem keurig in een vitrine bewaard. Hij zou graag meer te weten komen over de oude munt, waarvan we hiernaast een vergrote afbeelding geven. Zijn er misschien lezers die voor hem deze sluier van het ver leden kunnen oplichten? GESLAAGD IN UTRECHT De heer A. Kastelein uit De Bilt is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift: sche betekenis van röntgenologisch aangetoonde defecte cardia mechanisme". aantal moeren losdraaien en iater weer vastmaken. Nee, dat is heus niet mijn grootste zorg." De tewaterlating van dit prachtige staaltje van huisvlijt zal in het komende voorjaar plaatsvinden. Ten minste als de afbouw van het kruisertje naar de wens van de heer Warnez verloopt of met andere woorden wan neer de voltooiing van het scheepje in de box niet door een bouwstop wordt door kruist. Laten we voor de heer Warnez hopen dat hij niet docr een dergelijke maat regel „van hogerhand" ge troffen zal worden. Per slot van rekening lijkt ons de vrees ongegrond dat het bou wen van kruisertjes in auto boxen tot een rage zal uit groeien Ome Piet, de fietsbewaar- der van het Cultureel Cen trum in IJmuiden, houdt er mee op. Tachtig jaar vindt hij een mooie leeftijd om er eer. streep onder te zetten. „Het loont bijna niet de moeite meer, die paar fiet sen die 's avonds in de stal ling gaan. Er komen hoe lan ger hoe meer mensen per auto en daaraan is voor mij geen stuiver te verdienen," zegt de heer P. van der Engh, zoals Ome Piet „offi cieel" heet. De geregelde be zoekers van het Cultureel Centrum, die hem hun fiets toevertrouwden, zullen hem missen. Zo lang het gebouw er staat, en dat is elf jaar, heeft Ome Piet ontelbare karretjes bewaard. Elke avond tussen half zeven en elf uur was hij op zijn post. Voordat hij werd gepensio neerd is de heer Van der Engh jarenlang bij de visse rij geweest, onder andere in dienst van de V.E.M. „Een heel mooie tijd was dat. Dat baantje als fietsenbewaarder heb ik aangenomen om er 's avonds even uit te zijn. Je slaapt er lekker op van die paar uurtjes in de bui tenlucht. Nee, rijk ben ik er echt niet van geworden. Ik deed 't meer om een zak centje te hebben", vertelt Ome Piet. „In het begin stond ik in weer en wind bij de fietsen op te passen. Een raadslid ging erover praten met wethouder Ver beek en die heeft er toen voor gezorgd dat er een schuilhokje voor me kwam. Wel eens moeilijkheden ge had' Nee, nooit. Een keertje heb ik het meegemaakt dat er een kerel op handen en voeten naar een bromfiets kroop. Hij zag me niet en toen ik de deur van m'n hokje open gooide schrok-ie geweldig en nam de benen." De heer Van der Engh en zijn vrouw, die nu in de Zout- Piet bij het Cultureel Cen- manstraat wonen, hebben 46 trum ontbreken. „M'n opvol jaar in IJmuiden-Oost, in de ger krijgt m'n zegen. Nu de Willebrordstraat gewoond. winter in aantocht is blijf ik Na elf jaar zal de vertrouw- 's avonds gezellig thuis", de verschijning van Ome zegt hij.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5