Slecht weer bedierf seizoen ook financieel voor cricket-counties DE OPSTELLINGEN Na PSV zal het wel zijn afgelopen Matches tegen de West-Indiërs maakten veel goed Akkoord over de sportreportages in België Ajax onbereikbaar voor Jan Bodde Jacobsson Europees zeilkampioen ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 19 BIJ SPAHTA'FEIJENOORD VO 'T EERST IN GEBRUIK ZONDAG 2 UUR: R.C.H.P.E.C. Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL Gevaarlijk Soms feilen Harmonika Jan Dassen HANDBAL HOCKEY KORFBAL TENNIS WIELRENNEN Aan de stroom van loftuitingen voor de Westindische cricketers komt haast geen einde in Engeland. Vooral niet nu blijkt dat veel counties de afgelopen zomer slechts door de bijzonder goed bezochte wedstrijden tegen de West-Indiërs een fi nanciële debacle konden voorkomen. Es sex en Hampshire hadden desondanks het slechtste seizoen sinds de oorlog. Niet het cricketpeil, maar de slechte weersomstandigheden hebben het afgelo pen seizoen hun stempel gedrukt op de inkomsten van de counties. Hampshire bij voorbeeld zag vier van de zes dagen van het Bournemouth festivalcricket verloren gaan door regen en bij Essex verregende liefst vijftig uur cricket in thuiswedstrij den. Surrey daarentegen was êr nog erger aan toe: slechts een wedstrijd kon on onderbroken worden uitgespeeld Het was dan ook de slechtste zomer sinds jaren en vooral Lancashire en War wickshire hebben dat gemerkt; het totaal aantal toeschouwers over het gehele sei zoen genomen liep terug met respectieve lijk 26.000 en 20.000! Glamorgan daaren tegen, dat het zo goed deed, ervoer dat overwinningen een grote aantrekkings kracht hebben op cricket, ook al' is het slecht weer. Er kwamen liefst 12.000 be zoekers meer dan vorig jaar bij deze county, terwijl de inkomsten bijna ver dubbeld werden. Om een indruk te geven van de belang stelling voor cricket in Engeland geduren de het afgelopen seizoen geven wij onder staand de cijfers van respectievelijk het aantal toeschouwers en de ontvangsten. Advertentie De zeer belangrijke competitiewedstrijd ZWOLLE Vertegenwoordigers van de Belgische radio en televisie en de Belgische voet balbond zijn het vrijdag in Brussel eens geworden over een nieuwe overeenkomst. Het akkoord moet nog door het bestuur van de B.R.T. en^ de K.B.V.B. worden goedgekeurd. Over de inhoud van de nieuwe overeen komst zijn nog geen bijzonderheden ver strekt. Wel zullen zondag de reportages over de Belgische voetbalcompetitie voor de radio worden hervat. De 22-jarige Arnhemmer Jan Bodde, die had gehoopt dit seizoen nog in de ere divisie te mogen uitkomen, want hij had een contract afgesloten met Ajax, moet genoegen nemen met de derde klasse ama teurs. Zondag speelt hij mee met zijn oude club Zuid-Arnhem tegen RKHVV. Bodde, een verdienstelijke half-speler, die echter in Arnhem nooit bijzonder was op gevallen, werd ontdekt door Ajax. Hij speelde een goede proef wedstrijd voor de Amsterdamse club tegen Go Ahead. Door een administratieve fout vervalt echter zijn contract met Ajax. De Amster damse club houdt vol, dat het overschrij vingsformulier van Bodde tijdig is inge zonden, maar de KNVB heeft het nimmer ontvangen. De zaak kan gecompliceerd worden, want de transfersom, die Zuid- Arnhem van Ajax heeft ontvangen, is al belegd in terreinverbetering. Het is echter denkbaar, dat de publieke belangstelling voor de wedstrijden van- Zuid-Arnhem zal toenemen, zodat de vereniging in staat is Ajax eventueel het geld te restitueren. Deze cijfers zijn van de wedstrijden om het county-kampioenschap plus de wed strijden tegen de West-Indiërs. Alles bij een kan men zeggen dat, inclusief wed strijden om de Knock-Out Cup, zo om en nabij twee miljoen mensen topcricket za gen in 1963. Bezoekers Ontvangsten Yorkshire 130.000 17,000 Middlesex 86.000 9,685 Kent 74.221 £11,541 Surrey 72.523 12,128 Glamorgan 59.450 10,170 Essex 55.470 7,206 Somerset 54.250 8,600 Sussex 51.164 Warwickshire 48.000 4,100 Gloucestershire 44.658 6,137 Hampshire 40.003 6,064 Derbyshire 37.690 4,700 Lancashire 37,214 5,202 Nottinghamshire 35.300 4,700 Northants 33.913 3,782 Worcestershire 33.400 6.000 Leicestershire 20.300 3,000 Al geruime tijd wordt er hard ge werkt aan de nieuwe accommodatie van Sparta in Rotterdam. Als bin nenkort de grote Rotterdamse derby Sparta-Feijenoord wordt gespeeld hoopt men de tribune, die is ver rezen op het vroegere bijveld van het Sparta-kasteel, voor het publiek open te stellen. Een trieste bijgedachte is op het ogenblik dat het er naar uit gaat zien dat die derby geen top- match wordt maar een wedstrijd waarin de onderste plaats het deel is van de verliezer. Als men dat vorig jaar in Rotterdam gepronogtiseerd zou hebben, zou men op z'n minst zeer onwijs genoemd zijn De Japanse heren-hockelploeg, die woensdag j.l. met 20 van Nederland ver loor, behaalde vrijdag in Brussel een ge lijkspel tegen België. De uitslag van het duel was 11. Na de vierde dag van de zesdaagse voor amateurs in de Tsjechische istad Brno hadden onze landgenoten Piet van der Touw en Nico Lute nog altijd de leiding. Zij behaalden tot dusver 192 punten. RCH (thuis tegen PEC): Van der Voort; Wullems en Nanai; Liefhebber, Ko ning en Euwes; Hendriks, Dahrs, Engelsma, Maslo en Doesselaar. EDO (thuis tegen HVC): Amama; Dis- selköter en Spiers; Nijman, Peters en Koene; Van Beekum, Jonker, Van Seggelen, Wiertz en Hopman. Haarlem (uit tegen Zwolse Boys): Va der; Duwel en Duyster; Boom, Beren- dregt en Clavan; Van der Berg, Vree ken, Bons, Jaski en Jonker. Telstar (uit tegen Willem II): Stuy; Jager en Pirovanö; Daniëls, Kort en Brom; Farenhorst, Van Wooning, Al- lart, Dikstaal en Van Weerlee. HFC (uit tegen Watergraafsmeer): Van der Meulen; Bakker en Van Baas- bank; Tekelenburg, E. Thole en P. Thole; H. Koenders, Jansen, Linde man, Molenaar en G. Koenders. TYBB (thuis tegen Zandvoortmeeuwen): Woonings; Van Honschoten en Nun- nink; Rietvink, Veldhuizen en Pe- besma; Van der Klugt, Blom, Jansen, Van Dijk en Meyer. Zandvoortmeeuwen (uit tegen TYBB): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Stobbelaar en Schilpzand; Van der Mije, Nijkamp, Visser, J. Paap en H. Paap. Schoten (thuis tegen UW): Hooning; Dinkelberg en Verschure; Kossen, Van Elk en Flader; Blankensteyn, Kops, Otte, Kollaard en Blom. Ripperda (uit tegen Quick A.): Gerritse; Heesemans en Van der Haak; Koene, Boekelaar en Lassehuit; De Vries, Houtkamp, Jansen, Kuyer en Pie- terse. HBC (uit tegen Ultrajectum): Warmer dam; Joh. Duindam en Hageman; Böhm, Brouwer en De Graaf Rotte veel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duin dam en Veenboer. Hillegom (uit tegen Velsen): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Van der Berg, Tol en Arnoldi; Peetoom, Bob de Jong, Dirk de Jong, Van Braam en Stroombergen. De Zweed Boris Alvar Jacobsson is win naar geworden van de strijd om het Euro pees kampioenschap in de Finnjollenklas- se die in de omgeving van de Hongaarse stad Tihany is gehouden. Jacobsson be haalde 6449 punten. De Westduits^r Stau- binger werd met 6247 punten tweede en de Zweed Andersson met 5421 punten derde. Sport tijdens het weekeinde RCH neemt het op de eerste herfstzon dag op tegen het visiterende PEC, met 5 uit 4 direct onder de Racing geplaatst. De „generale repetitie", vorige week zon dag gespeeld, valt evenwel in het voordeel uit van de mannen uit het Heemsteedse Sportpark. PEC en KFC kwamen toen re mise overeen, RCH rekende in een vreem de omgeving met HVC af. Bovendien draaien de Haarlemmers na een zwakke start iedere keer beter. Daarbij nog ge voegd de stimulerende sfeer van het eigen „huis", lijkt een zege voor de Racing in het verschiet te liggen. EDO, sinds zondag zonder een enkele 0, kan zich morgen in Haarlem-Noord re vancheren voor de „misstap" tegen Tuban- tia. Bij het Amersfoortse HVC hapert het dit seizoen min of meer. De jeugdige rood zwarte ploeg, met in haar midden jubila ris Spiers, daarentegen wil de gedachte aan het minder goede seizoen 1962/1963 finaal uitwissen. Tegen HVC behoort dat tot de mogelijkheden. Zwolse Boys en Haarlem, zondag elkan ders opponenten in Zwolle, schoten beide evenzovele punten bijeen: 4 uit 4. Voor de roodbroeken doet dat enigszins teleur stellend aan, maar na twee moeizame wedstrijden tegen de leiders klaart de he mel voor Haarlem wellicht weer wat op Zwolse Boys' zwakste punt is in de de fensie gelegen, alhoewel de kampioen van het vorige jaar in produktiviteit nu ook niet uitblinkt. Tot slot de vraag: hoe houdt Telstar zich in Tilburg? Tegenstander Willem II mag dan voornamelijk aan donderdag (Manchester United) denken, de ex-eredi visieclub poogt tevens het verloren terrein te heroveren. Telstars derde voorhoede, bleek tegen Velox goed voor drie goals te zijn, hun collega's voor morgen bouwden afgelopen bondag een 0-7 zege op. Voor waar dus geen lichte taak voor de nieuwe ling, die met een gelijkspel zeker tevre den mag zijn. De standen in de eerste divisie en t,weede divisie A luiden: DHC 4 7 Zwartemeer 4 8 Sittardia 4 7 Alkmaar 4 8 Elinkwijk 4 7 Tubantia 4 6 Velox 4 6 't Gooi 4 6 SHS 4 6 RCH 4 5 Willem II 4 5 PEC 4 5 Excelsior 4 5 EDO 4 5 Forfuna (VI.) 4 5 Leeuwarden 4 4 Telstar 4 3 Haarlem 4 4 Volewijckers 4 3 Zwolse Boys 4 4 RBC 4 3 Hilversum 4 2 Eindhoven 4 3 HVC 4 2 Ensched. Boys 4 2 ZFC 4 2 Veendam 4' 1 KFC 4 2 WV 4 1 Be Quick 4 1 BW 4 0 Heerenveen 4 0 Haarlems eersteklasser bij de amateurs, HFC, heeft geen gelukkige start gehad. Maar ook tegenstander van zondag, Wa tergraafsmeer, sneed het nieuwe seizoen ronduit slecht aan: twee wedstrijden, even- zovele nederlagen. In Amsterdam lijkt dan ook een gelijkspel als eindresultaat het meest waarschijnlijke. Van de tweedeklassers uit het Haar lemse district zullen TYBB en Zandvoort- ESBJERG. „De roes is er weer, de roes van de Europa-cup", zegt Jens Jörgen Hansen. „De kinderen op school gaan hun leraar met een iets andere blik bekijken, omdat ze thuis telkens over hem horen praten, niet als leraar natuurlijk, maar als aanvoerder van het team dat de Deense eer in die Europa- cupstrijd tegen een Nederlandse ploeg moet verdedigen. Iedereen hier in Esb- jerg maakt prognoses. Allemaal slagen in de lucht natuurlijk, omdat ze zijn gebaseerd op veel te summiere ge gevens. Wij, spelers, wagen ons stie- kum ook aan voorspellingen, vooral na wat trainer Sörensen ons verteld heeft over zijn laatste bezoek aan onze tegen standers. Maar ook die voorspellingen zijn slagen in de lucht. Het enige werkelijk positieve dat ik durf te zeg gen is, dat wij vol vertrouwen de wed strijd tegen PSV tegemoet gaan, dat we zeker evenveel kans op een zege heb ben als de Eindhovenaren". „Dat vertrouwen is tevens gebaseerd op het feit dat wij al het mogelijke aan voorbereiding hebben gedaan", ver telt EFB-Esbjerg-aanvoerder Jens Jör gen Hansen rustig. „Bijna elke dag in de week zijn we bij elkaar geweest om. te trainen, ons te laten masseren of om over de wedstrijd te praten. De condi tie van alle spelers is uitzonderlijk goed. We hebben een jong, hecht team, dat alles woensdag 25 september zal geven. In de laatste competitiewedstrijden,waar in we steeds een goed resultaat behaal den, merkten we de vooruitgang, de groei. Groei zit er ook in ons respect voor on ze trainer Arne Sörensen, die er alles aan doet. Wij hebben vooral veel ver trouwen in zijn taktisch inzicht. Daar om was het goed, dat hij afgelopen zon dag die competitiewedstrijd van PSV zag". „Het belangrijkste wat hij ons daar over vertelde was, dat wij geenszins de minderen behoeven te zijn. Hij gelooft dat wij een hechter teamverband heb ben, wilskrachtiger zijn als geheel. De conditie en de snelheid van de PSV-spe- lers is hem niet tegengevallen. Per slot zijn het semi-profs die veel meer tijd èn veel meer dwang hebben om te trainen. Maar dat wij veel voor de Nederlandse roodwitten onderdoen heeft hij die zon dag niet gezien. Wat hem vooral opviel in die Nederlandse competitiewedstrijd was de mindere eenheid van de ploeg. Het is of die pas gekochte spelers zich nog niet hebben aangepast, zei trainer Sörensen". „Wij volgen natuurlijk nauwgezet de resultaten van PSV in de competitie. Die kan ik ook niet overdonderend noe men. Goed. de Eindhovenaren staan ge loof ik weer bovenaan de ranglijst, maar Jens Jprgen Hansen, de aanvoerder van EFB-Esbjerg, het Deense voet balelftal, waartegen PSV woensdag de eerste wedstrijd in het Europa bekertoernooi voor landskampioenen moet spelen in de vissersplaats op Jutland, is leraar aardrijkskunde en biologie. Vooral dat laatste vak doceert hij graag. „Vooral omdat je veel de buitenlucht in kunt gaan en dat is weer goed voor de conditie als voetbalelr," zegt hij. de overwinningen waren vaak met een oneven goal, niet erg imponerend dus. Wij -hebben betere resultaten behaald, maar vergelijking daarvan gaat natuur lijk niet op. „Welk systeem de heer Sörensen ons zal laten spelen kan ik natuurlijk niet zeggen", vervolgt Jens Jörgen Hansen met zijn typische hese stem. „Wij heb ben de laatste twee jaren 4-2-4 gespeeld, maar zijn aan het begin van deze com petitie in maart overgeschakeld naar een meer aanvallend systeem. Dat beteken de het uitvallen van linksbinnen Emil Frandsen, de zoon van onze voorzitter. Hij speelde vooral defensief sterk, maar paste niet in het offensieve systeem. Zijn plaats wordt nu ingenomen door Egon Jensen, onze beste technische speler. Die knaap kan alles met de bal doen. Hij is de meest ideale aanvulling op het spel van onze internationale midvoor Carl Bertelsen. Carl wordt de laatste tijd steeds lastig gevallen door Italiaanse en Spaanse scouts. Goede midvoors zijn in die landen schaars. Wij achterspelers hebben daar lang niet zoveel kansen". „Bertelsen is geen mooie voetballer. Eigenlijk ook geen uitzonderlijk harde schutter. Zijn waarde ligt voornamelijk in het onverwacht moment. In feite is hij een speler zonder hersens. Daarom doet hij nooit wat een ander denkt. Het is ook heel moeilijk een greep op zijn spel te krijgen. Hij doet soms het onmo gelijke en dat lukt hem vaak ook nog. Wie aan de andere kant naast hem zal staan weet, geloof ik, niemand zeker. Er zijn bij ons twee partijen. De ene groep wil de-oude Jens Peter Hansen opstellen en redeneert dat hij door zijn grote rou tine en spelinzicht die plaats waard is. De andere groep meent echter dat hij veel te veel tempo tekort komt om in zo'n snelle en alles vergende cupwed strijd mee te komen. Die laatsten geven de voorkeur aan Carl Emil" Christiansen, die een heel goede neus heeft om kan sen te ruiken. Bovendien past hij beter in het aanvallend systeem, 'k Denk wel dat hij tegen PSV het veld in zal gaan en oude Jens Peter niet verder zal lo pen dan de reservebank". „Voor de rest zie ik op dit moment geen wijzigingen. Dat betekent dus dat Erik Gaardheje in het doel zal staan, hoewel hij de laatste tijd wel eens ste ken heeft laten vallen, dat John Mad- sen, onze beste speler, weer zal „stoppe ren", rechtsback Hans Jargen Christian sen en linksback Preben Jensen mee sullen spelen. Ik zal weer als rechts half en Jens Petersen als linkshalf op gesteld staan. De beide vleugelspelers zullen zijn Knud Petersen op rechts en Bjarne Kikkenborg op links". „Bij*ia twee jaar hebben we nu in die opstelling en met die jongens op twee spelers na gedraaid. Als er nu nog geen eenheid was, komt die er nooit. Dat is onze grote kracht: de vrijwillige vriendschap tussen arl die jongens, een vriendschap die door ons bestuur teder wordt gekoesterd en onderhouden met feestjes en uitstapjes. Wat kan men een goed verdienend amateurelftal anders ge ven, zonder de „hoge heren" in Kopen hagen te verontrusten". „Wij hebben vertrouwen in die wed strijden tegen PSV, maar dan zal het wel afgelopen zijn voor ons in de Eu ropa-bekerstrijd, net zoals vorig jaar toen we Lindfield in Ierland versloegen en daarna tegenover Dukla kwamen te staan, die ons als kleine jongens behan delde. Voor ons als amateurs is het ei genlijk lachwekkend dat we meedoen aan dat Europese toernooi, dat we ons op laten draaien om het uiterste en vaak het onmogelijke doen. Wat kan een cent tegen een gulden doen? Wat kunnen wij tegenover Spaanse, Italiaanse of Engel se fullprofs presteren. In feite is dat be kertoernooi voor ons een fictie! Maar goed. Voor die twee, misschien vier wed strijden is het toch wel leuk in de roes onder te duiken". „Vanzelfsprekend zullen we op ons ei gen terrein het accent op de aanval leg gen, zullen we een zo groot mogelijke overwiftning trachten te behalen. In de competitie hebben we ons aanvallend sy steem steeds toegepast. Dat is een soort harmonika-systeem, waarbij zeven man in de aanval gaan, van wie er vier, soms zes bij elke tegenaanval terugkomen. Onze defensie, het sterkste deel van de ploeg, net als bij PSV, staat onder lei ding van stopper John Madsen, die steeds het laatste bolwerk is voor keeper Gaard- h0fje. Voor Madsen opereert meestal een defensie-muur van vier man, de beide backs op de vleugel, de beide halfspe- lers in het midden samengetrokken, ter wijl om beurten een van de binnenspe- lers die verdediging nog komt verster ken". „Om met dit systeem toch het mid denveld niet prijs te geven vraagt een grote beweeglijkheid van alle spelers. Alle spelers moeten steeds vlak achter elkaar spelen, mee naar voren en naar achteren komen, vandaar het woord har- monikasysteem. Mijns inziens zullen we zo wel tegen PSV spelen, maar u weet dat dit maar een gedachte is. Het laat ste woord hierin heeft natuurlijk trai ner Sörensen. „Zo heb je vele gedachten over die wedstrijd van woensdag. Gedachten, die vaak elke grond van waarachtig heid missen omdat het „getheoretiseer" is. Dat hoort echter bij de roes, die heerlijke roes". Ja, nog één ding. Het is wel opmerkelijk, dat die roes sterker is en vroeger komt dan vorig jaar. Zou dat komen, omdat er zoveel Neder landers naar Esbjerg reizen om die wed strijd te zien? Of is dat ook al weer theorie?" meeuwen, die het in 2 B *van West I nog niet tot een overwinning konden brengen, elkaar zondag aan de Schalkwijkerweg stellig niet veel toegeven en een punten verdeling ligt dan ook het meest voor de hand. In Haarlem-Noord treedt Schoten als gastheer op van UW en daarvan heb ben de geel-zwarten nog niet gewonnen. Ripperda gaat in Amersfoort op bezoek bij Quick A. HBC trekt voor de tweede ach tereenvolgende zondag naar Utrecht: nu om Ultrajectum te bekampen. Met veel be langstelling ziet men in deze afdeling uit naar het treffen tussen Velsen en debu tant Hillegom. Zouden de blauw-witten Vel sen het eerste verlies toe kunnen brengen? In deze afdeling wordt verder nog de wed strijd CeleritudoBaarn gespeeld. ETO is als derdeklasser redelijk van start gegaan en moet het zondag in een uitwedstrijd opnemen tegen Neerlandia. Hoofddorpse Boys, dat in 4 C van West I met twee nederlagen minder goed aan de competitie begonnen is, kan zijn reputatie van „kampioenendoder" weer alle eer aan doen door het favoriete Stormvogels een of twee punten te ontfutselen. THB heeft een uitwedstrijd tegen Waterloo en Renova gaat op bezoek bij IEV. Zowel Waterloo als IEV is nog zonder puntenverlies. On ze Gezellen trekt naar Wijk aan Zee en Bloemendaal naar Badhoevedorp om de strijd aan te binden met St. Pancratius. De „whites" hebben in twee wedstrijden nog geen geldig doelpunt kunnen scoren. NAS moet het in deze afdeling thuis op nemen tegen Zaanlandia. De damesploeg van I)e Blinkert, met UDI uit Arnhem nog zonder puntenverlies in de handbal-overgangsklasse, is zondag de gaste van het zwakker te achten Am- stel. De Haarlemse tweedeklassers blijven in eigen omgeving. Belangwekkend is het treffen tussen Rapiditas en Concordia, dat zondagmorgen om kwart voor elf op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem plaats heeft. De oude rivalen hebben elkaar in competitieverband zeker geen vier jaar ontmoet. Na de opvallende overwinning van de Rapidianen zondag j.l. op Vriendschap, twijfelen wij aan een zege van de leidende Concordianen. In Zandvoort zullen de Meeuwen om halfeen de reputatie van de A.H.C.-reser ves trachten te knakken. De Zandvoorters staan evenals de heren van De Blinkert met twee verloren wedstrijden slecht ge klasseerd. De Blinkert beschikt echter zon dag in het Noordersportpark over een re delijke kans om ten koste van het bezoe kende Tonido de eerste zege te boeken. De Strijd begint om een uur. Bij de dames ontvangt Concordia om twee uur aan de Van Oosten de Bruijn straat IJmond. Van krachtsverschil zal hier geen sprake zijn. SEW 2 zal Full Speed gelegenheid tot herstel bieden. ADO ontvangt om twaalf uur Vliegens Vlug. In Velsen-Noord duelleren de heren van IJmond voor de districts-eersteklasse om elf uur met het Stichtse Attila. Voor de afdeling speelt aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem Concordia 2 tegen IJmond 2 (10.45 uur); De Blinkert 2 ontvangt Rapi ditas 2 (2.10 uur) en bij de dames ver meldt het programma; TIJBB-De Blinkert '2, HBC-DSO en IEV-Rapiditas. Met de tweede competitiezondag in de hoofdafdeling begint zondag tevens de competitie in de eerste klasse van het district Noord-Holland. De eersteklassers hoofdbond gaan verder met het spelen van bekerwedstrijden. BMHC speelt in Bloe mendaal tegen Laren; een sterke ploeg die de beste winstkansen heeft. Bij de dames moet BDHC in Amstelveen trach ten van Amsterdam te winnen. Alliance zal het in het Heemsteedse sportpark niet gemakkelijk hebben tegen de ploeg van Kieviten uit Wassenaar. Gooi krijgt het Bloemendaalse HBS op bezoek. We ver wachten dat de Bloemendaalse speelsters de volle wirist kunnen behalen. Bij de heren in de overgangsklassers moet Alliance in Heemstede tenminste tot een gelijkspel kunnen komen tegen de re serves van SCHC uit Bilthoven. De Bloe mendaalse reserves zijn in staat op Ael- bertsberg HIC te kloppen. Voor de korfbal-eersteklassers Haarlem en Watervliet zijn deze zondag thuiswed strijden vastgesteld. Haarlem krijgt be zoek van DED en de Blauw Wit-reserves spelen in Velsen-Noord tegen Watervliet. Het wordt voor beide clubs tijd, dat zij eens 1 of 2 winstpunten behalen. Maar of dit in deze wedstrijden gelukt, betwij felen wij voorshands. In de tweede klasse speelt Aurora alleen thuis, DVD is zijn tegenstander en dat zou wel eens een Haarlemse zege kunnen opleveren. Minder optimistisch zijn wij over de uitwedstrijden KVD-Animo Ready, Tovers-Nieuw Flora en KCN-O'kwartier, waarin de bezoekers heel goed voor de dag moeten komen om winstpunten te be halen. Zondag wordt op de banen van het ten nispark „Brederode" in Santpoort met de interdistrictsjeugd-wedstrijden waaraan wordt deelgenomen door de districten Amsterdam, Noord-Holland-noord en Haarlem, het tennisseizoen in en rond Haarlem afgesloten. Haarlem wordt in de singles vertegenwoordigd door Joost Nan- ninga, Gert Jan Broekers, Mark Wijnberg, Martine van Rappard en Els Borgerding; de dubbels worden geformeerd door Marthe Blqm en Dem Graaff, Elsbeth en Eric Schmeink, Hans Möller en Erik Ver kade en Lily en Margot ter Metz. Of de Haarlemmers in deze wedstrij den meer op de voorgrond zullen treden dan de laatste jaren het geval was, zal uiteraard mede beslist worden door de afvaardiging van de beide andere distric ten. De driekamp begint om tien uur: Op het circuit van Zandvoort strijden de hoofdstedelijke wielrenners en die van „De Bataaf" (Halfweg) zondagmorgen om het stadskampioenschap van Amsterdam. De nieuwelingen (76 deelnenjers) vertrek ken reeds om negen uur voor een wed strijd over 63 kilometer (15 ronden) en de profs en amateurs starten om half elf voor een race over 105 kilometer (25 ron den). Onder hen bevinden zich de natio nale kampioenen Post, Oudkerk, Koel en Buis én voorts favorieten als Cornelisse, Schuuring, Zomer, Koopmans, Marinus, Rijkers, Wuurman, Den Enting, Redeker, Richard en Wim van Smirren en Te Rie- le. Er hebben 98 renners voor dit kam pioenschap ingeschreven.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19