Verdachte van de moord op „Zwarte Judith" ontkent UGA Minister Toxopeus blijft centralisatie bevorderen AGE Financiële positie KLM blijft voorlopig somber DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig^ V v/h HESTA, CRABS en Co. Werkgemeenschap tegen rassendiscriminatie Begroting Binnenlandse Zaken Zeven miljoen voor Algemene Zaken STATENDAM - nieuwjaars CRUISE Werken op zaterdag is er niet meer bij Voor Verkeer en Waterstaat ruitn f 1,2 miljard gevraagd Den Haag behoudt Sinterklazen Overwegend droog oJAOOO PleOÊl UH ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 2 1. In defies. 2. Als pap. 3 Droog uit de hand 1 Haarlem Kort nieuws Velsen-IJmuiden Beverwijk PIANO'S VLEUGELS Geen wonder dat steeds méér mensen" afzakken tot vijf tien breedtegraden boven de evenaar. Want een cruise met de Statendam is een ideale wintervakantie met oud en nieuw in volle zee. Van 27 december '63 tot 11 januari '64. Dat zijn vijftien zomerse dagen midden in de hollandse winter! Met boeiende excursies in Lissabon, Tenerife (Canarische Eilanden) en tropisch Dakar. Prijzen vanf990.- tot f3270.- "Daarom: boek spoedig voor deze Nieuwjaarscruise. Of vraag de folder met uitvoerige inlichtingen. Een briefkaart of 'n telefoontje aan één van onze kantoren is voldoende. Voor een ideale wintervakantie-op-zee en voor dat onmis bare extra aan service van reisspecialist Ruys Co. BOUWVAKKERS: Eerst eens achterstand in lonen wegwerken MINISTER VAN AARTSEN: V v'V/ Haagse Conventie testamentaire beschikkingen WFERRAPPORTEN (Van onze redacteur in Amsterdam) „Het is niet waar. Ik ben er helemaal niet geweest." Met deze woorden distan tieerde een 31-jarige tuinman uit Maars- bergen zich van de beschuldiging die de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank hem gisteren voorhield: 't wur gen van de 36-jarige Amsterdamse prosti- tuée „Zwarte Judith" op 16 mei 1959. „Die ontkenning verbaast mij niets, want ik heb hier een dik dossier met af wisselend bekentenissen en ontkennin gen," zei de president, mr. J. Knottenbelt. En daarmee begon een langdurige rechts zitting, waarin veertien getuigen werden gehoord. Het heeft vier jaar geduurd voor de ver dachte kon worden gearresteerd. Die aan houding had in april plaats op aanwijzing van een andere publieke vrouw, „Brabant se Rie", die een jaar achtereen iedere zaterdagavond bezoek kreeg van de tuin man en door diens gedragingen het ver moeden had dat hij de dader was van de moord op haar vriendin Judith, op de zaterdag vóór Pinksteren 1959. Tijdens een confrontatie met „Brabant se Rie" bij de politie heeft de tuinman in finesses verteld hoe hij Judith van het leven had beroofd, een bekentenis die hij later heeft ingetrokken. „Brabantse Rie" Advertentie Krachtige Kost voor het Kind! Dr. H. R. van Houten. Dr. H. R. van Houten, oud-staatssecretaris van Buiten landse Zaken, is benoemd tot ambtenaar van de buitenlandse dienst der eerste klasse. Hem is bij ministeriële beschik king voor één jaar verlof buiten genot van salaris verleend. Dr. Van Houten zal een reis naar Mexico maken. was de hoofdgetuige in deze zaak. Zij was er absoluut zeker van dat de tuinman „Zwarte Judith" van het leven had be roofd. Waarop deze zekerheid was geba seerd wilde zij de rechtbank wel vertel len, maar daarbij waren zoveel openba ringen nodig over de uitoefening van haar beroep, dat de president besloot de deu ren te sluiten. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. W. Tonckens, eiste pre cies twaalf uur nadat de wurgingszaak „Zwarte Judith" door de rechtbank in behandeling was genomen wegens dood slag zeven jaar gevangenisstraf. De raadsman, mr. G. H. Th'. Keune, die zijn pleidooi kort voor middernacht be sloot, bepleitte de onschuld van zijn cliënt en vroeg de rechtbank hem vrij te spre ken, vervroegd uitspraak te doen en de verdachte dan onmiddellijk in vrijheid te stellen. De stichting Nederlands-Zuidafrikaanse Werkgemeenschap die beoogt „begrip te wekken voor het in Zuid-Afrika gevoerde samenlevingsbeleid en belangstelling en waardering te kweken voor de diverse be woners" heeft in een communiqué ver klaard tegen rassendiscriminatie te zijn. „Zij heeft oog voor verschil tussen de rassen, niet voor superioriteit en veraf schuwt elke vorm van verdrukking om geloof, ras of huidskleur", aldus het com muniqué. De stichting licht haar streven als volgt toe: „Het woord begrip staat tegenover onbegrip en wanbegrip, die ten aanzien van Zuid-Afrika dikwijls in kerk en we reld gevonden worden. De stichting spreekt zich niet voor of tegen het beleid van dr. Verwoerd en de zijnen uit, doch wenst in christelijke geest bij te dragen tot het begrijpen van een voor ons onvoor stelbaar moeilijke situatie, zodat niet hoogmoedig en zonder voldoende kennis van zaken geoordeeld wordt". In de memorie van toelichting op de begroting 1964 van het departement van Binnenlandse Zaken zegt minister Toxo peus dat hij ook in de nieuwe regerings periode de centralisatie zal bevorderen. De minister streeft er naar dat een wetsontwerp tot wijziging van de gemeen tewet nog dit kalenderjaar zal worden in gediend. Er zullen enkele plannen gereed komen waarvoor reeds een ontwerp /an wet is aangekondigd doch niet kon worden inge diend, omdat de voorbereiding nog niet kon worden afgesloten. Het betreft onder andere herziening van de grens tussen Assendelft en Krommenie en herindeling van het gebied van de IJmond. Of de minister in deze gevallen de indiening van een ontwerp van wet zal bevorderen kan hij in dit stadium nog niet zeggen. Van de bij het parlement in behande ling zijnde ontwerpen noemt de minister met name het voorstel, dat onder meer voorziet in de vorming van een nieuwe randgemeente Bijlmermeer ten zuidoosten c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De opvol ger" van Reinhard Ravvalt. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Wederzijds", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „The king and I", a.l. Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Blackboard jungle", 18 j. Zondagochtend 11 u.: „Amerika zonder masker", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De laatste aanval", 14 j. Minerva, 20 u. en zondag ook 14 u.: „West Side Story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Kanonnen van Navarone", 14 j. Zondag 11 u.: „Aan de vier einden der wereld", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gunslin- ger", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Skitroepen vallen aan", 14 j. Studio, vandaag 14.15. 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar eens getrouwd worden", a.l. Zondag 11 u.: „Merijntje Gijzen's jeugd", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De over val", 14 j. Zondag 14.30 u.: „De schrik van de compagnie", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62>. Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Tot 30 september. Vishai: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconeert van 21-22 u.: Bach. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere vond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 september. In het gevang? Vijfenveertig boeren in'de gemeente Ermelo hebben deze week bezoek ontvangen van de plaatselijke po litie. Het betrof hier boeren die de inven tarisatieverordening van het landbouw schap niet willen nakomen en daardoor zijn veroordeeld. Zij hebben nu tot zater dag gelegenheid te betalen. Doen zij dat niet. dan wacht hun weldra de arrestatie De boetes variëren van twintig tot honderd Eulden. ZATERDAG 21 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „James Bond, ge heim agent 007 contra dr. No". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gekken trekken de kaart". Gebouw Snelliusstraat 1, 20 u.: „Dans avond „Criterion". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Vel sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Beverwijk, Kennemer Theater, 20 uur: Concert Hoogoven Harmonie en mannen koor uit Dortmund-Hörde. ZONDAG 22 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „Een kogel gemerkt X"; 19 en 21.15 u.: „James Bond, geheim agent 007 contra dr. No". Stadsschouwburg, 15 u.: „Zet je zorgen opzij"; 20 u.: „De gekken trekken de kaart" MAANDAG 23 SEPTEMBER City, 20 u.: „Damon en Pythias". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gekken trekken de kaart". Marktplein, 20.15 u.: Openingsvoorstel ling circus Belli. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30. 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ..P.T 109 op nachtnatrouille"; 23.30 u.: „Het lok kend moera's". Luxor Theater, 19.30 u.: West Side Story". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Het vechtras van Texas" ZONDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De schat der vuuraanbidders": 16.30. 19 en 21.15 u.: „P.T. 109 op nachtpatrouille". Luxor Theater, 14.30 en 19.30 u.: „West Side Story" W.B. Theater, 14.30 u.: „Het teken van Zorro": 16.30 en 20 u.: „De rimboepa trouille". MAANDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „P.T. 109 op nachtpatrouille". Luxor Theater, 19.30 u.: West Side Story". (Eén voorstelling). W.B. Theater. 20 u.: „De rimboepa trouille". van Amsterdam. Hij meent er goed aan te doen mede te delen dat hij voortzetting van de behandeling van dit voorstel op prijs stelt. In het algemeen laat de financiële posi tie der gemeenten zich gunstig aanzien. In 1963 bleken meer gemeenten in staat te zijn, tot een sluitende begroting te ge raken. Het aantal gemeenten met een niet sluitende primitieve begroting is van negentien percent in 1962 gedaald tot vijf tien percent in 1963. Het bedrag van de tekorten bleek te zijn gestegen van 28,1 min. in 1962 (betrekking hebbend op 888 geënqueteerde gemeenten) tot 43,3 min. (betrekking hebbend op de totaliteit der gemeenten). De hierbedoelde stijging is echter in hoofdzaak door de grotere ge meenten veroorzaakt. Per 1 augustus wa ren door 160 gemeenten één of meer ver zoeken om verlening van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds ingediend. Een voorlopig onderzoek heeft de minis ter gesterkt in de mening, dat verlening van aanvullende bijdragen tot zeer bijzon dere gevallen beperkt zal kunnen blijven. De begroting van Algemene Zaken 1964 is zeven miljoen gulden groot, waarvan ruim twee miljoen voor civiele verdedi ging. In totaal wordt aan deze verdediging 88,7 miljoen, verdeeld over zeven depar tementen, besteed. De memorie van toelichting meldt dat in het kader van de bedrijfsbescherming (JI.S., P.T.T., ziekenhuizen) meer moet borden uitgegeven dan oorspronkelijk ge dacht werd. Minder urgente zaken zijn daarom uitgesteld. Bovendien worden ge spreide dieseloliedepots voor de N.S. ge bouwd. Minister Marijnen hoopt in het komende parlementaire jaar de scheepvaartnood wet, de vaarplichtwet, de prijzennoodwet en de noodwet geneeskundigen in te die nen. Aan de rijksvoorlichtingsdienst zal in 1964 ruim 2,4 min. worden besteed, bijna een kwart miljoen meer, dan voor 1963 beschikbaar was. Advertentie HAARLEM - ZIJLWEG 57 TEL. (02500) 11036 HUURPIANO'S - geschikt voor beginnende leerlingen voorradig. Advertentie HAARLEM, Kruisstrjït 43 T«l. 2 06 79 AMSTERDAM, Vin Bierleitr. 56 Tel. 73 77 5S en kintoren te Rotterdim, Den Hug, Utrecht, Eindhoven, Helmond, Tilburg, Vlurdingen en Zwolle BOEKINGSAGENT voor Haarlem en omgeving Passagebureau INTRANED WAGENWEG 30 HAARLEM TELEFOON 12555 en 16633 ,,Een herinvoering van de zesdaagse werkweek voor de bouwvakken is zonder meer niet te realiseren. Het doorwerken op zaterdag van de bouwvakkers zou slechts kunnen geschieden op basis van vrijwilligheid en pas nadat er een aantal maatregelen zijn genomen, die de achter stand van de bouwvakkers ten opzichte van andere bedrijfstakken hebben wegge nomen." Deze mening gaf ons gisteren een bestuurder van een (werknemers-) bouw- bedrijfsbond, over berichten als zou het op zaterdag doorwerken één der middelen zijn om de woningnood te lijf te gaan. In kringen van de werknemers-vakbewe ging realiseert men zich het nationale pro bleem van de woningnood. Ze gaat er ech ter van uit dat terwijl men in het bui tenland over een verdere verkorting van de arbeidstijd praat, zelfs tot veertig uur een verlenging van de werkweek onder de huidige omstandigheden psychologisch door de arbeiders niet zou worden ver werkt. Een beroep op de werknemers zal pas zin hebben, menen de vakbonden, als er in de bouwvakken eerst een aantal andere maatregelen worden getroffen; vakbonds bestuurders wijzen op een drastische ver betering van de werkomstandigheden, winstdelingsregeling en andere zaken, die in het bouwbedrijf nog niet bestaan. Zou het psychologisch klimaat in de bouwvak ken kunnen worden verbeterd, dan zullen de vakorganisaties waarschijnlijk een be roep van de minister op de bouwvakarbei ders steunen, maar, zoals gezegd, slechts op basis van vrijwilligheid. Voorlopig is er nog geen officieel standpunt van de bouwbedrijfsbonden. Het overleg met de minister heeft daarvoor te haastig en te weinig gecoördineerd plaatsgevonden. Voor Verkeer en Waterstaat in 1964 vraagt minister Aartsen ruim 1,2 mil jard op gewone en buitengewone dienst samen. Dit is 117,2 miljoen meer dan voor 1963. De grootste porties hiervan zjjn be stemd voor landwegen en oeververbindin gen 23 miljoen), waterkeringen en Del tawerken 13,5 miljoen), Zuiderzeewerken 23,2 miljoen) en scheepvaartwegen en havens (ƒ10,9 miljoen). Aan de P.T.T. zal 24-25. Toen koning Wiromar dat hoorde, was hij al een heel stuk getroost en kreeg hij weer moed. Doe dat dan maar, doctor Mago! zei hij. Doctor Mago knikte en ging terstond aan het werk. Hij zocht allerlei potten, kruiken en flessen bij elkaar en begon verschillende vloeistoffen te mengen, ter wijl de koning vol aandacht toekeek. Doctor Mago raadpleegde telkens een geheimzinnig boek, waarin zijn recepten stonden. ZEEROB, 45 TOETER KUN KT ALTIJD BAR VOORAL ALS 410 ER OP SPEELT IK AA06T ZE66EN, HET IS BAR,-MISSCHI EN IS HIJ VERSTOPT OF ZO,,,, HOOD OP, POLLE 1 NEE, MAAR NIET ZO als) VANDAA6 32 miljoen kapitaal worden verstrekt aan het staatsvissershavenbedrtff in IJmui- den acht ton. Aan de T.N.O. zal in 1964 bijna 1,5 miljoen worden bijgedragen aan de wegwijzerdienst van de A.N.W.B 308.500,- ofwel f 150.000 meer dan in 1963 In de memorie van toelichting zegt de minister geen uitbreiding van de N.S.-ca paciteit voor het vervoer van reizigers te verwachten. Minister Van Aartsen meent, dat herstel van een redelijke verhouding tussen in komsten en uitgaven van de K.L.M., mede door gebrek aan een grote binnenlandse markt, niet op korte termijn verwezenlijkt kan worden. De ontwikkeling wordt nauw keurig in het oog gehouden, ook wat de interne zaken betreft. De geboden financië le steun aan de K.L.M. biedt op het ogen blik nog voldoende ruimte om de tijd tot 1 januari 1965 te overbruggen. Over de rijksluchtvaartschool is nog geen duidelijk beeld gevormd. In het buitenland bestaat belangstelling voor scholing van vliegers in ons land. De vooropleiding van verkeersleiders wordt naar de R.L.S. over gebracht. De Deltawerken verlopen volgens plan. In 1965 zal kunnen worden begonnen met de bouw van de nieuwe Scheveningse bui tenhaven. Aan onderhoud en verbetering van land wegen en oeververbindingen wordt in 1964 ruim 61 miljoen besteed, waarvan voor bescherming van middenbermen 5 mil joen. Het Verbond voor Veilig Verkeer krijgt in 1964 820.000 plus een ton voor bijzondere acties. De Nederlandse Vereni ging Bescherming van Voetgangers krijgt een subsidie, gelijk aan het exploitatiete kort per boekjaar. Voor de havenmond IJmuiden is 22 miljoen uitgetrokken, voor verdieping en verbreding van het Noordzeekanaal f 4 miljoen. Voor de grote wegverbindingen is op de ze begroting 169 miljoen uitgetrokken. STRAATSBURG (ANP) De Haagse conventie die een einde moet maken aan moeilijkheden als gevolg van verschillen in nationale wetgeving ten aanzien van tes tamentaire beschikkingen dient zo spoedig mogelijk door alle landen van de Raad van Europa te worden bekrachtigd, zo heeft de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa verklaard. De Conventie, die in 1960 is opgesteld door de negende Haag se conferentie voor internationaal privaat recht, is door alle landen van de Raad van Europa, met uitzondering van Cyprus, IJsland, Ierland en Turkije ondertekend, doch nog niet bekrachtigd. Onderscheidingen. Drie Belgische mi nisters zijn vrijdag onderscheiden met het grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. Het zijn M. P. Brasseur, minister van Bui tenlandse Handel en Technische Bijstand, J. L. H. A. M. Custers, minister van Volks gezondheid en A. J. M. F. de Clerck, minis ter van Middenstand. Militaire pensioenen. Het sedert 1 januari 1963 geldende pensioen voor de onder het ministerie van Defensie ressor terende gepensioneerden zal per 15 novem ber worden ujtbetaald. Het college van B. en W. van Den Haag voelt er niets voor meer beperkingen vast te stellen voor het optreden in het open baar van sinterklazen. Ook zijn B. en W. gekant tegen een absoluut verbod tot het optreden van „winkelsinterklazen". Dit heeft het gemeentebestuur de raad meegedeeld naar aanleiding van een adres van de hoofdbesturen van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen en van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, waarin gevraagd wordt de openbare viering van het Sint Nicolaasfeest te beperken. De besturen waren namelijk van oor deel dat het de laatste jaren sterk toege nomen aantal verenigings- en commercië le sinterklazen verwarring sticht bij de kleuters. Zeer veel kinderartsen en kleu terleidsters zouden volgens hen dan ook hebben geconstateerd dat reeds in novem ber de kinderen, die nog in de goedheilig man geloven, nerveus en gespannen zijn. Zij stelden een officiële intocht, ten hoogste twee weken voor 5 december, en een verbod op het optreden van „winkel sinterklazen" voor. B. en W. zeggen echter dat er een offi ciële intocht is die op de derde zaterdag voor 5 december plaatsvindt. Eerder kan niet, want dan is er te weinig tijd voor andere wijk- en buurtsinterklazen. Een verbod tot het optreden van „winkelsinter klazen" zou de middenstand kunnen scha den. De Haagse G.G.D. heeft verder ver klaard dat het met de spanningen rond het sinterklaasfeest bij kleuters allemaal erg meevalt. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. 02500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Het K.N.M.I. deelt mede: Boven West- Europa zijn de luchtdrukverschillen verder afgenomen. In een zeer groot gebied ko men thans slechts zwakke winden voor. In dit gebied is de lucht tamelijk vochtig en is veel bewolking aanwezig, maar noe menswaardige regen valt er niet. Wel komt hier en daar mist voor of wat lichte motregen. Verwacht mag worden dat de toestand met rustig weer het weekeinde blijft voortduren, waarbij er in het alge meen veel bewolking zal zijn met voorna melijk in de nacht en ochtend plaatselijk ook mist en slechts enkele verspreide op klaringen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Maximum-temperaturen c üj d binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. —u *E S c5 Den Helder geheel bew O 18 0 Ypenburg zwaar bew. nno 17 0 Vlissingen geheel bew nno 17 0 Eelde zwaar bew ono 17 0 De Bilt geheel bew windst. 18 0 Twente geheel bew no 18 0 Eindhoven zwaar bew. no 18 0 Zd-Limburg mist windst. 18 0 Stockholm mist windst. 17 0 Osio half bew. windst. 15 0 Kopenhagen licht bew. O 16 0 Aberdeen licht bew. zo 17 0 Londen motregen n 20 0.1 Amsterdam geheel bew. windst. 18 0 Brussel geheel bew n 17 0 Luxemburg geheel bew no 17 0 Parijs zwaar bew. nnw 15 0 Bordeaux mist windst. 21 0 Grenoble zwaar bew. windst. 23 0 Nice licht bew. n 20 2 Berlijn zwaar bew. O 18 0 Frankfort geheel bew no 20 0 München zwaar bew. zw 22 1 Zürich zwaar bew. windst. 22 0 Genève regenbui windst. 23 0 Locarno mist windst. 19 0 Wenen onbewolkt zzo 26 0 Innsbruck regen windst. 27 10 Rome onbewolkt ono 26 0 Ajaccio onbewolkt ono 24 0 Madrid half bew. windst. 25 0 Mallorca zwaar bew. windst. 27 0 Lissabon half bew. ono 23 0 Zondag 22 september Zon op 6.24 uur, onder 18.41 uur. Maan op 11.02 Uur, onder 20.47 uur. Maandag 23 september Zon op 6.26 uur, onder 18.39 uur. Maan op 12.08 uur, onder 21.12 uur. Maanstanden 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 september Hoog water 5.43 en 17.58 uur. Laag water 1.38 en 13.43 uur. Zondag 22 september Hoog water 6.12 en 18.27 uur. Laag water 2.04 en 14.09 uur. Maandag 23 september Hoog water 6.43 en 18.58 uur. Laag water 2.29 en 14.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2