Vier verkeersslachtoffers tijdens het weekeinde TRESLONG 3 bondig^ 6hü DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE» PELLI EN PINGO /ermaat Ufi qd<ft AGE en m Urkers ranselden dronken jongen af Duitse arbeider valt twintig meter Scheikundige ver mist in Eindhoven Oud-hervormd predikant tot priester gewijd EMS bouwt jaarlijks vijfhonderd huizen in Rijswijk Overheidsdiensten BB voor 65 percent bezet Brabants bedrijf voert een nieuw loonsysteem in Ongeluk bij opening van een winkelcentrum Vreemde omstandigheden bij dodelijk ongeluk in Nijmegen Politieman schiet vluchteling in beenl Nieuwe methode voor eerste hulp aan drenkelingen Stranding van Tjitarum voor raad scheepvaart Kledingmagazijn in Heerlen lokt zelfs klanten uit Parijs Mogelijk wat regen Amsterdammer wordt beschuldigd van goudsmokkel I MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 2 /cle gehele week: 3 repen _van _45 ct gft-Kfv.N vanf.l.l5v°or ïpaki e Kreïner s thee s hij 2 pak Kremer s konie_. zilverzak R00MB0TER- AMANDELSPECULAAS van 9 5 ct.voor 89 Grote zak vierkante TAAI van 4 9 ct.voop 43 12 KOEFIEKOEKEM vanóÖct.voor 55 BOKKEPOOTJES-attra groot 6 stuks van 75ct.voor 72 Grote Haarlem Kerkelijk nieuws V eisendJ muiden Floraliatentoonstelling in Hoofddorp geslaagd JEUGD PUISTJES bestrijdt u veilig met Beverwijk He, ZIJN JUI/U6 KlAAR MET TUTEN»,, EENS KIJKEN, OF ER WAT IN ZIT, DAT ^HET ZO'N HERRIE MAAKT r MEN KAN NIET EENS RUSTI6 ZIJN SPEEUbOED EI/KAAR MAKEN ln I Advertentie Zondagmiddag is op het circuit van Zandvoort een auto, bestuurd door de 41 jarige luitenante W. E. Troll, uit Haar lem, achter het tijdwaarnemershuisje ge slipt en over de kop geslagen. De bestuurster en haar 65-jarige moe der, mevrouw E. W. P. Troll-Van Schaik kwamen onder de auto terecht en moes ten met ernstige verwondingen naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden over gebracht. Kort na aankomst is de moeder overleden. De 24-jarige ongehuwde heer J. Kui pers uit Stadskanaal is zaterdag bij Ded- burg in West-Duitsland om het leven ge komen. De heer Kuipers verongelukte tij dens de Sauerland-rally van de RAC-oost. Hij reed in de rally mee als kaartle zer van zijn vriend en plaatsgenoot, de 24-jarige H. Nieboer. De auto van de heer Nieboer raakte op de autobaan in een slip. De heer Kuipers overleed vrijwel In Urk werd zaterdag feest gevierd ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het koninkrijk. De feestvreugde werd ver stoord toen een zwaar beschonken 16- jarige jongen op een bromfiets op de feest vierende menigte inreed, waardoor enkele vrouwen en kinderen letsel opliepen. Woe dende omstanders grepen de knaap, die tot bloedens toe werd afgeranseld. Daarna heeft, de politie hem meegenomen. In het politiebureau mocht hij zijn roes uitslapen en daarna zijn er hartige woorden met hem gesproken De 26-jarige montagearbeider Helmuth Siebert uit Wesel (W-Dld) is om het le ven gekomen bij uitbreidingswerkzaamhe den op de Nederlandse kabelfabriek te Alblasserdam. Het slachtoffer was bezig met heK stellen van dakspanten op een hoogte van twintig meter boven de grond. Door nog onopgehelderde oorzaak is hij gevallen, waarbij hij op een betonnen vloer terecht kwam. Advertentie Uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN bed.inb. dagelijks DIWER.en SÓIREÉ- DANSANTE IHILLE G OMJ res *.02520-53471 onmiddellijk. De heer Nieboer raakte ern- I stig gewond en werd in een ziekenhuis op genomen. Op de Nieuwe Markt in Nijmegen is, zo als men elders kan lezen, de heer G. Kip bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Op de rijksweg Tilburg - Breda is zater dagavond in de gemeente Rijen een ver keersongeluk gebeurd waarbij één persoon omgekomen en acht personen gewond zijn geraakt. De 46-jarige kunstschilder Jan Sleeboom uit Nijmegen liep een schedel- basisfractuur op. Hij is overleden in het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg, waar ook de andere-gewonden terecht kwamen. I Drie auto's werden vernield bij deze bot sing, die ontstond toen een woonwagenbe woner met 150 kilometer per uur een file verliet, juist toen een tegenligger nader de. Zaterdagavond om ongeveer zeven uur I hielp de 36-jarige heer Petersen uit Er- melo een blinde bij het oversteken van de Zuiderzeestraatweg. Nadat hij de blinde had geholpen verzuimde hij uit te kijken naar het vrij drukke verkeer. Hij werd aangereden door een personenauto, die hem ongeveer tien meter over de weg mee sleurde. Zeer ernstig gewond werd hij naar I een ziekenhuis in Amersfoort overgebracht. Sinds woensdag wordt te Eindhoven ver mist de 33-jarige scheikundige dr. K. Min- naert, die aan het natuurkundig laborato rium van de n.v. Philips verbonden°is. Dr. Minnaert schijnt zijn werk in over spannen toestand te hebben verlaten. Een hem toebehorende Volkswagen werd in tussen in de bossen van de Leenderhei, drie kilometer van de Achelse Kluis ver wijderd, aangetroffen. Van een politieke verdwijning schijnt geen sprake te zijn. Dr. Minnaert is pas sinds 1960 bij Philips in dienst. Hij wordt een knap geleerde genoemd, maar ver richtte werk waarover hij vrijelijk mocht publiceren. IWj De bisschop van Groningen, mgr. P. A. Nierman, heeft zondagmorgen in de kathe drale kerk van Sint Martinus in Gronin gen drs. J. Loos tot priester gewjjd. De heer Loos is vroeger Nederlands hervormd predikant geweest in Hilversum. Acht jaar geleden ging de heer Loos met zijn echtgenote over naar de rooms-katho- lieke kerk. Hun zonen, die thans in Gro ningen en in Wageningen studeren, zijn later katholiek geworden. c Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Weder zijds", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21-15 u. en dinsdag 20 u.: „The king and I", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De laatste aanval", 14 j. Minerva, 20 u.: „West side story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Skitroepen vallen aan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De over val", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Tot 30 september. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u„ en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bnotzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere ivond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 september. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kethel en Spaland (toez.) H. Bossenbroek te Rijsoord. Geref. Gemeenten Beroepen te Dordrecht H. Rijksen te Gouda. MAANDAG 23 SEPTEMBER City, 20 u.: „Damon en Pythias". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gekken trekken de kaart". Marktplein, 20.15 u.: Openingsvoorstel ling circus Belli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; parochiezaal Venusstraat; 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER City, 20 u.: Damon en Pythias". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Marktplein, 20.15 u.: Voorstelling circus Belli. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: Leden vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tót 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Vijfhonderd woningen, grotendeels hunr woningen, gaat de EMS jaarlijks bouwen in Rijswijk. Deze woningen z(jn een deel van het contingent van zeshonderd woningen, die de EMS gedurende 3 jaar mag zetten in zogenaamde arbeidsbesparende bouw. Voor een deel van het eerste contingent zal dit jaar (wellicht de volgende maand) de eerste paal worden geslagen in het Haagse uitbreidingsplan Leyenburg. Dit heeft de heer R. Zwolsman, voorzit ter van de raad van bestuur van de EMS, bekend gemaakt tijdens de opening van de eerste fase van het winkelcentrum „In de Bogaard" in Rijswijk. Met kwistige hand strooide hij in zijn toespraak met kostbare cadeautjes: de Rijswijkse harmonie krijgt 50.000 voor nieuwe uniformen en instrumenten, de stichting Museum Rijswijk krijgt 10.000 en alle medewerkers aan de bouw van het centrum krijgen een feestavond in het Scheveningse Kurhaus. Het ziet ernaar uit dat de B.B.-organi- satie in de naaste toekomst zAI künriert beschikken over volledig bemande over- I heidsdiensten. Als gevolg van de vgr- I mindering van de tekorten bij de plaatse lijke organisaties werd eind 1962 een lan delijk bezettingspercentage van vijfenzes tig percent bereikt. Dit schrijft minister Toxopeus in de toe lichting op de begroting van Binnenlandse Zaken voor 1962. Ofschoon de met vrijwil ligers werkende wijk- en blokorganisatie met een landelijk bezettingspercentage van vijfenvijftig percent daarbij niet be paald ongunstig afsteekt ziet de minister in het verschijnsel dat deze bezetting eer der een neiging tot teruggang dan tot toeneming toont toch een symptoon dat hem noopt tot spoedig beraad over de per soneelsvoorziening van dit onderdeel van de B.B. In voorbereiding is momenteel een nieu we wettelijke regeling van het straf- en tuchtrecht voor noodwachters en een re geling die de mogelijkheid opent tot het formeren van provinciale noodwachteen- heden. In het kpmende begrotingsjaar zal verdere uitvoering worden gegeven aan de bouw van schuilkelders en aan de uitbrei ding van het sirenenet. Het garagebedrijf N.V. Hennekam te Roosendaal meent een systeem te heb ben gevonden waardoor het zijn personeel een loonsverhoging van ongeveer 20.— kan geven. Het doet dit door een deling van 25 percent van de winst. De directie van het bedrijf verklaart in de wirwar van wettelijke voorschriften tenslotte de mazen te hebben ontdekt die het haar mogelijk maken deze plannen, die in eer ste instantie in strijd zijn met het loon- beleid, ongestraft tot uitvoering te bren gen. „Ze gaan veel verder dan het alleen maar wegnemen van de onbillijkhedeh. Ze geven vorm aan een nieuwe werkge meenschap op een wijze die naar onze mening in de toekomst algemeen zal wor den", aldus de directie. Een ongeluk met een vorkheftruck heeft zaterdagmiddag de openingsplechtigheid van het Rijswijkse winkelcentrum „In de Bogaard" even dreigen te verstoren. Hier bij werden vijf personen gewond. Zij kon den later allen naar huis terugkeren. Bij de opening drukten twee vorkhef trucks een groot schild omhoog, dat de toegang tot het centrum nog had versperd. Onder de aldus ontstane erepoort wandel den de Rijswijkse burgemeester en de heer Zwolsman van de E.M.S. het terrein op toen. zonder dat iemand zich uit de voeten kon maken, een vijftig kilogram zware vork losschoot en van enige meters hoogte op de toeschouwers viel, van wie er vijf werden gewond. Volgens de poli tie is de metalen vork uit de klauw ge schoten tengevolge van heen en weer wrik ken. Het publiek had, voordat de truck in actie kwam, voortdurend aan de vork getrokken, waardoor deze uit de juiste stand was gebracht. De politie te Nijmegen tracht klaarheid te brengen in een auto-ongeluk, dat het le ven heeft gekost aan de 52-jarige G. Kip, zonder vaste woon- of verblijfplaats. De heer Kip zat in een auto, die onder onge wone omstandigheden tegen een boom is gereden. Bestuurder van de auto was een 24-jari- ge Nijmeegse chauffeur, die voor het on geluk met het slachtoffer in een café had kennisgemaakt. Nadat ze wat gedronken hadden stapte het tweetal in de auto, waarna de chauffeur naar de Nieuwe Marktstraat reed, naar het huis van zijn ex-verloofde. Voor het huis bleef hij zo lang claxon neren totdat de moeder van het meisje naar buiten kwam. De chauffeur reed op haar in, verdween en kwam even later te rug. Toen stond ook de vader van de ex- verloef(je op de stqep. Deze wierp een fles naar de auto, die toen weer wegreed. Even later tyvam de chauffeur opnieuw luid 'tóêterehd lahgfc het hnis. De auto is toen aan het slingeren geraakt en tegen een boom gereden. De inzittende heer Kip werd zwaar ge wond en is later overleden. De chauffëur ernstig gewond, maar buiten levensge vaar. Hij kon echter nog niet worden ge hoord. Enkele uren lang heeft de politie te I I Hendrik Ido Ambacht gezocht naar een gevluchte arrestant, die door een wacht meester van de rijkspolitie in het onder been was geschoten. In een schuur aan de Beatrixsingei werd de man tenslotte I gegrepen. De marechaussee had te Zundert twee mannen aangehouden, die werden ver dacht van een diefstal in Hendrik Ido Am bacht. Omstreeks half negen arriveerden de beide mannen daar op het bureau. Op het moment dat de wachtmeester zich om draaide om een papier van zijn superieur in ontvangst te nemen sprong een der mannen door het raam naar buiten, waar bij hij ogenblikkelijk door de wachtmees ter werd achtervolgd. Deze loste eerst een schot in de lucht, en toen de man niet bleef staan, richtte hij op de benen. Hij trof de vluchteling in het onderbeen maar deze slaagde er niettemin in zich uit de voeten te maken. Twee uur later kon hij opnieuw worden gearresteerd in een schuurtje achter een woning aan de Beatrixsingei, waar hij zich gewond had schuil gehouden. Hij werd naar de Cornelis Vroegopstichting gebracht waar de kogel werd verwijderd. Het bleek niet nodig hem in het zieken huis op te nemen zodat hij op het bureau kon worden ingesloten. Er zijn meer drenkelingen van de dood te redden door het toepassen van een nieuwe eerstehulp-methode als de drenke ling nog in het water ligt. Over deze methode heeft dr. J. F. Krul, verbonden Kinderkampen afgeschaft. Met bloe dend hart heeft het congres van de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale (45.000 le den) met dertig van de ruim vijfhonder- stemmen tegen besloten ,de kinderkamper van de bond af te schaffen omdat de kos ten te hoog worden. Van 1958 tot 1963 daal de de belangstelling voor deze kampen van 1900 tot 1350. De bondsraad stelde dat een jaarlijkse uitgave van 150.000,— voor de kinderkampen niet langer verantwoord is Zwingiibond. In een congres van de Zwinglibond in Assen heeft de voorzitter ds A. J. Roodzant uit Odoorn, gezegd dat het aantal vrijzinnige predikanten in de Nederlandse Hervormde Kerk is terugge lopen van 28 percent (469) in 1926 tot 17 percent (ruim 300) thans. Op 49 vrijzinnige predikantsnlaatsen staan rechtzinnige pre dikanten. Drs. J. Buitkamp uit Groningen had critiek op publikaties, waarin wordt gesteld dat de bijbelse geschiedenis door de resultaten van het archeologisch onder zoek wordt bevestigd. za- Voor de floraliatentoonstelling die terdagmiddag door stichting Volksonder wijs (afdeling Hoofddorp) werd gehouden, bestond een goede belangstelling, 's Mid dags had een prijsuitreiking plaats aan de kinderen die de beste plantjes had dengekweekt. Aan deze floraliatentoon stelling werd door alle leerlingen van de openbare kleuterscholen, lagere scholen en de Ulo meegewerkt. De bijeenkomst werd geopend door de tweede voorzitter van de stichting, de heer J. Smid. Deze zei ondermeer dat de stich ting ernaar streeft de verdeeldheid aan de geneeskundige faculteit van 4 de het onderwijs tegen te gaan. De heer Smid universiteit in Nijmegen, bijzonderheden I memoreerde met voldoening dat de stich- meegedeeld aan 170 medici, die de bonds- tin§ eraan had medegewerkt dat onlangs vergadering van het Oranje Kruis in Nij- in Hoofddorp-noord een openbare kleuter- megen bijwoonden. school kon worden geopend en in Rozen- Uitgebreide onderzoekingen van de laat- hurg een openbare kleuter- en lagere ste jaren hebben geleid tot. een beter in- school. Me hoopt binnen niet al te lange zicht in de beschadigingsprocessen, die tijd ook een openbare lagere schooi in De raad voor de scheepvaart te Amster dam heeft in behandeling genomen de zaak van het aan de grond lopen op 19 januari 1963 van het m.s. Tjitarum, bewesten Pointe Noire. De gezagvoerder van dit KJCPL-schip werd door zijn rederij ont slagen, hij is naaf Australië geëmigreerd. De inspecteur van de scheepvaart was van oordeel dat de betrokken kapitein schuldig moet worden verklaard aan het ongeval en hij stelde een schorsing voor de tijd van twee maanden voor. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. zich bij drenkelingen in het lichaam af spelen. Dr. Krul zei. dat druk op de lucht wegen of longen bij drenkelingen geen hoeveelheid water naar buiten brengt die noemenswaard is. Met alle voorrang dient de verstikking van de hersenen te worden bestreden. Seconden kunnen hier beslis send zijn. Geoefend moet wórden in het reeds zwemmend of vanuit een boot kunst matige ademhaling via mond of neus toe te passen op de drenkeling. In het stadium van terugkerend be wustzijn en ademhaling krijgt de zorg voor de longen de overhand. Zijligging met afhangend hoofd en liet schoonhou den van mond en keel zijn dan van levens belang. Dit kan ook reeds in het water gedaan worden. Dr. Krul achtte na de redding opneming in een ziekenhuis voor tenminste 24 uur noodzakelijk voor het ob serveren van longbeschadigingen. Als de methode routine zal zijn gewor den is het volgens dr. Krul mogelijk vijf tig percent meer drenkelingen van de dood te redden. Een 35-jarige onderwijzer uit Parijs riep zaterdag, terwijl hij een kruik Hol landse jenever onder de arm knelde enthousiast: „Iep, Iep, Oera" toen hij in Heerlen een kledingmagazijn binnenstap- Hoofddorp-Noord te kunnen openen. De prijsuitreiking van de floraliatentoon stelling werd vervolgens verricht door wethouder C. Bos, die namens het meentebestuur aanwezig was. ge- Advertentie t mnrrriiinuu Het K.N.M.I. deelt mee: K* H W 7- f7- - Gedurende het weekeinde stond het weer jn West-Europa onder invloed van een groot hogedrukgebied, dat zich uitstrekte van Zuid-Rusland tot over Engeland en Frankrijk. De luchtdrukverschillen waren daarbij in ons land en omgeving tijdelijk zeer klein, zodat het geruime tijd wind stil was. Inmiddels is op de flank van het hogedrukgebied een vlakke depressie van Spanje naar de Golf van Biscaye getrok ken. Deze zal morgen dicht langs ons land naar het noordnoordoosten trekken en mo gelijk aanleiding geven tot enkele plaat- selijke regen- of onweersbuien. De tempe- te om eens te vernemen welke voordelen MjatlLren Z^n momen'eel 'n West-Europa aan I het „goedkoopte eiland Holland" in de 5Je hoge kant- In Frankrijk kwamen zon dag maximumtemperaturen voor van 27 graden. Storingsgebieden op de oceaan blijven nog op grote afstand en ontwij ken in noordoostelijke richting langs Noord-Noorwegen. „p.t. side I MAANDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: 109 op avondpatrouille". Luxor Theater, 19.30 u.: „Wést story" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De rimboepa trouille" Dinsdag 24 september Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mis daad achter het voetlicht". Luxor Theater, 19.30 u.: „West side story" (Eén voorstelling). 26-27. Maar wat gebeurde er onderwijl in het paleis van koning Wiromar? Nou.daar was alles in rep en roer; want men had inmiddels Ontdekt, dat de koning nergens te vinden was. De lakeien, die 's morgens de koning moesten wek ken en kleden hadden tot hun verbazing en schrik het hemelbed leeg gevonden. En daar ook dkleren van Zijne Majesteit er niet meer plagen, begrepen zij er helemaal niets meer van. Toen begon men overal in het paleis te zoeken. 1284-C. E.E.G. biedt. Zijn conclusie was: „Veel goedkoper dan bij ons in Parijs. Het is de vermoeiende reis waard. Over twee we ken kom ik terug om te kopen". De on derwijzer was één van de 45 Parijzenaars, die gevolg gaven aan de uitnodiging van het kledingmagazijn naar Heerlen te ko men om daar te profiteren van voordelige Nederlandse koopjes. De aanbieding was aanlokkelijk: gratis uit en thuis. Monsieur Forgeot besloot te gaan. evenals Christia- ne de Carroir, een charm nt° kantoorbe diende. Zij „ontdekte" I'eer'en door een affiche op een Parijse stadsbus. De bedrijfsleider van net Heerlense magazijn zorgde voor een Eeestelijke ont haal van zijn Parijse klanten in spe. De Heerlense fanfare speelde voor de ver raste Fransen de Marseillaise en daarna het Limburgse volkslied. Na een toespraak in correct Frans van de bedrijfsleider kregen de heren in het gezelschap een kruik jenever. De dames ontvingen een corsage. Daarna ging de bedrijfsleider zijn gasten voor naar de ontbijttafel. En voor zij 's avonds weer vertrokken bood hij hun een specifiek Frans diner aan. Honderden buitenlanders hebben zater dag in het Heerlense kledingmagazijn rondgeschuifeld. Tien volgeladen autobus sen voerden de kopersschare uit Luik, Leuven, Brussel, Luxemburg. Nood-Frank rijk en het Duitse grensgebied aan. Soms moest de winkel geslóten worden als het te vol werd en de vijftig man personeel de drukte niet meer aankon. Maaraan de wachtenden buiten werd koffie uitge deeld. De Amsterdamse zakenman Th. J. L„ die sedert twaalf dagen in Leipzig ln ar rest is, wordt verdacht van het smokke len van goud, zo heeft de advocaat Wolf gang Vogel in Oost-Berlijn meegedeeld. Deze advocaat is gespecialiseerd in het verdedigen van vreemdelingen die in Oost- Duitsland zijn aangehouden. De staat heeft hem de dag na de arrestatie gevraagd de verdediging op zich te nemen. Eén van de medewerkers van deze Oost- berlijnse advocaat heeft meegedeeld dat mevrouw L. tegelijk met haar man is aan gehouden maar enkele uren later is vrijge laten nadat was komen vast te staan dat zij niet schuldig was aan het smokkelen van duizend guldens. Onderzocht zal worden of de heer L. goud heeft gësmokkeld met de bedoeling er Oostduitse marken voor te kopen, al dus het advocatenbureau. De heer L. wordt er verder van verdacht dat hij zon der toestemming „relatie-geschenken" heeft ingevoerd. WEERR APPORTEN Maximum-tempera turen at C *P olnnen- en buitenland. d C e Neerslag: laatste 24 uur. 5 flj e* cS Den Helder zwaar bew O 17 0 Ypenburg half bew. no 19 0 Viissingen licht bew. nno 19 0 Eelde rriist no 16 0,4 De Bilt zwaar bew. eno 19 0 Twente geheel bew. ono 17 0 Eindhoven mist O 22 0 Zd-Limburg mist ozo 21 0 Helsinki mist O 17 0 Stockholm mist windst. 18 1 Osio geheel bew w Kopenhagen geheel bew w 16 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 21 0 Londen mist ono 18 0 Amsterdam licht bew. O 18 0 Brussel mist windst. 20 0 Luxemburg mist no 21 0 Parijs mist no 22 0 Bordeaux regen windst. 25 3 Grenoble onbewolkt windst. 25 0 Nice onbewolkt nnw 23 0 Berlijn zwaar bew. no 17 0 Frankfort mist no 23 0 München mist windst. 21 0 Zurich mist windst. 23 0,2 Genève mist windst. 23 0 Locarno mist no 24 0 Wenen onbewolkt zo 25 0 Innsbruck half bew. w 23 0 Belgrado onbewolkt ozo 24 0 Athene onbewolkt nno 22 Rome onbewolkt windst. 27 0 Ajaccio onbewolkt no 24 0 Madrid geheel bew. windst. 26 0 Mallorca half bew. no 27 0 Lissabon onbewolkt nnw 19 0 Dinsdag 24 september Zon op 6.27 uur, onder 18.36 uur. Maan op 13.12 uur, onder 21.43 uur. Maanstanden 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 september Hoog water 6.43 en 18.58 uur. Laag water 2 29 en 14.36 uur Dinsdag 24 september Hoog water 7.17 en 19.34 uur. Laag water 2.57 en 15.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot, 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2