Vrouw wil man trouwen die haar poogde te vermoorden AGENDA 3 KREYMBORC WOENSDAG PULLOVER KREYMBORG Luistergeld hoger wegens tekort bij radio-omroep i ui w I 1 I 1 POLLE, PELLI EN PINGO en bondig 7/Ze 7Hi£éari<i 6 jaar nu 9.90 14 jaar nü I2.30 ADLE naaimachines DE KLEINE KONING WIROMAR eckte Vragen van kamerlid Van Dis over t.v.-uitzending Met gestolen auto over de kop Meer subsidie voor schrijvers en beeldende kunstenaars Acht doden in het verkeer F i\| lil f'i 1 1 a Nazomer voorbij DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 2 WITTE KRUIS WITTE KRUIS Opperstalmeester ook griffier der Huisorden Morele Herbewapening Missie en zending hebben plan voor ontwikkelingshulp Haarlem Kerkelijk nieuws Velsen-lJ muiden Beverwijk BEGROTING VAN O. K. EN W. HA VO-experiment ll!\ 2S Comité „Jong Socialisten" in Hilversum opgericht dus PINDAKAAS e a Snikkend heeft een 27-jarige vrouw de rechtbank te Amsterdam gisteren verteld dat rij wil trouwen met de man van wie rij haar tweede kind verwacht en tegen wie rij moest getuigen omdat hij op 11 mei een poging deed haar te wurgen waarbij zij het bewustzijn verloor. Ook de verdachte, een veertigjarige ko- lenwerker, verklaarde door zijn tranen heen met de vrouw, die hij naar het leven stond, te willen trouwen. De officier van justitie mr. H. Boums eiste tegen de verdachte wegens poging tot moord een gevangenisstraf van tien maanden waarvan vier maanden voor waardelijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. Advertentie DE PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 november de eerste stalmeester en ad judant .van de koningin, luitenant-kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck, be noemd tot griffier van de kanselarij der huisorden van Oranje. Voorts is met ingang van 1 oktober me vrouw L. A. J. baronesse De Smeth, ge boren baronesse Van Pallandt, op haar verzoek eervol ontheven van haar functie als Dame du Palais, onder dankbetuiging voor de vele gewichtige diensten, geduren de vele jaren aan de koningin bewezen. Zij is benoemd tot Dame du Palais hono raire. V Met ingang van 1 oktober is Dame du Pa lais honoraire E. L. barones Sweerts de Landas Wyborgh, geboren De Meyier, be noemd tot Dame d" Palais. Reeds jaren woonden de twee samen en zorgde de man voor haar drie kinderen een uit haar eerste huwelijk, een van een vriend en een van de verdachte zelf. Hij ergerde zich er echter aan, dat de vrouw inplaats van op de kinderen te passen bij de buren naar de.televisie ging kijken of met een negentienjarige buurjongen naar cafés ging. Op 11 mei ontstond hierover weer een ruzie. De kolenwerker kneep de vrouw, die naar de buren was gevlucht, de keel dicht, ging vervolgens zijn woning bin nen waar de drie kinderen sliepen en zet te twee gaskranen open. „Alles staat onder het gas, 't zootje gaat er aan" riep hij tegen de buurjongen, die direct naar boven ging en de gaskranen weer dichtdraaide, zodat de kinderen rus tig doorsliepen. Het Tweede-Kamerlid ir. C. N. van Dis (S.G.P.) heeft aan de ministers van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Justitie schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de uitzending van de V.P.R.O.-televisie over de Morele Herbewapening op 17 september. Hij stelt de vraag of in deze uitzending niet denigrerende, kwetsende of be ledigende uitlatingen zijn gedaan over de aanhangers of voorstanders van More- Ie Herbewapening. Verder vraagt hij of in deze uitzending in feite niet het pleit bezorgd werd voor bedrijvers van homo filie. De heer Van Dis wil weten of de rege ring bereid is het Openbaar Ministerie te instrueren over een strafvervolging, en om doeltreffende maatregelen te nemen, op dat de zendinrichtingen van radio en t.v. niet langer gebruikt worden voor uitzen dingen van een „godslasterlijk of voor on derscheidene bevolkingsgroepen stuitend, kwetsend of beledigend karakter". De Nederlandsche Zendingsraad en het Centraal Missie Commissariaat zijn voor nemens in de loop van deze week de re gering eep gezamenlijke brief te doen toe komen, waarin het standpunt van mis sie en zending over de ontwikkelingshulp wordt uiteengezet. Voorts zal de regering een plan aan de hand worden gedaan ter oplossing van verscheidene organisato rische vraagstukken, welke met de ont wikkelingshulp te maken hebben. c Advertentie Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Weder zijds", a.l. Frans Hal», vandaag 20 u. en overige dagen 19 en 21.15 u.: „The king and I", a.l Woensdag 14 u-: „Tarzan in New York", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De laatste aanval", 14 j. Minerva, 20 u. en woensdag 14 u.: „West side story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Kanonnen van Navarone", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 2115 u.: „Skitroepen vallen aan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u. „De overval", 14 j. Woensdag 20 u.: „De zwaardvechters van Siena", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken, uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Tot 30 september. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie,' van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer- ste'zondag van de maand van 13-15 u. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere -ivond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 september. N^d. Herv. Kerk Beroepen als tweede ziekenhuispredikant in de classis 's-Gravenhage A. Groot te Scheveningen. Beroepen Jjamsweer. te Koudum J. Noordmans te DINSDAG 24 SEPTEMBER City, 20 uur: Damon en Pythias". Stadsschouwburg, geen biosvoopvoor- stelling. Marktplein, 20.15 uur: Voorstelling circus „Belli". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: Leden vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur: „De Duin pan". Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, dinsdag gesloten. WOENSDAG 25 SEPTEMBER City, 20 uur: „Damon en Pythias". Stadsschouwburg, 20 uur: „De gekken trekken de kaart". Hervormde kerk. Kanaalstraat, 20 uur: Jubileumconcert christelijk mannenkoor „IJmuiden". Marktplein. 14 en 20.15 uur: Voorstellin gen circus Belli. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd): filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). DINSDAG ,24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 Misdaad achter het voetlicht". Luxor Theater, 19.30 uur: West stóry". (Eén voorstelling). WOENSDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 Misdaad achter het voetlicht". Luxor Theater, 19.30 uur: West story", (Eén voorstelling). side uur: side unl Shetland wool, fully fashioned. Alleen geldig 25 sept, kl. stijging p. maat Grots Markt 1-7, Haarlem Een zestienjarige jongen uit Hilversum is gistermiddag op de provincialeweg te Weesperkarspel met een gestolen auto over de kop geslagen, toen hij bij het uit wijken voor een andere auto in de berm was terechtgekomen. De jongen nam na het ongeval de vlucht, hoewel hij aan het hoofd was gewond. Een bewoner van een woonark in de Vecht heeft hem verbon den. Toen de achtervolgende politiemannen bij de ark kwamen liet de vluchteling zich via een keukenraam in het Vechtwater zakken en trachtte de overzijde van de ri vier te bereiken. Met behulp van een bootje wisten de agenten dit te voorkomen. De jpngen is in de r.k. ziekenverpleging te Hil versum verbonden en daarna aan de re cherche overgedragen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen denkt in 1964 j 2.648,227.000 te besteden, ruim 326 miljoen meer dan in 1963. Daarvan is 932 miljoen voor het lager onderwijs, 487 miljoen voor het nijverheidsonder wijs, 466 miljoen voor het wetenschap pelijk onderwijs en 314 miljoen voor het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. Daarbij komt nog 120 mil joen voor het wetenschappelijk onder wijs op de buitengewone dienst alsmede 22,7 miljoen aan rijksstudietoelagen Op de gewone dienst is 32 miljoen voor rijksstudietoelagen genoteerd. De minister deelt in zijn toelichting mee, dat de te verwachten tekorten bij de radio-omroep een verhoging van het luistergeld onvermijdelijk maakt. Voor de bouw van scholen wordt 300 miljoen geraamd tegen 270 mil joen in 1963. In afwachting van het invoeren der mammoetwet-systemen wordt voorgesteld te experimenteren met enige havo-scholen onder leiding van pedagogische centra. Aan een twintigtal bestaande middelbare scho len wordt subsidie iri het vooruitzicht ge steld. In de Vechtstreek komt volgend jaar een rijks-hbs-B, in Schagen en Woerden een rijks-hbs-A. Aan de Tilburgse rijks hbs zal in 1965 een gymnasium verbonden worden. Voorts worden afdelingen hbs-A aan de gemeentelijke lycea in Badhoeve dorp en Voorburg overwogen. Met ingang van 1 september is de eerste fase van de verlaging der leerlingenscholen voor het g.l.o., v.g.l.o. eri u.l.o. verwezen lijkt. De groei bij het ulo is vrijwel tot staan gekomen. Aan een groot aantal nijverheidsscholen voor jongens en meisjes zal subsidie wor den verstrekt. Het aantal leerlingen zal, ruw geschat, in 1964 280.000 bedragen tegen 265.000 in het lopende jaar. Ook de aan tallen leerlingen bij het v.h.m.o. en het kleuteronderwijs nemen toe. De derde technische hogeschool in En schede gaat in september 1964 open. In Amsterdam komt spoedig een tandheel kundige sub-faculteit. De subsidies voor algemene openlucht recreatie zijn aanzienlijk verhoogd, name lijk van f 2,25 miljoen tot 6 miljoen. Voor verdere vrije tijdsbesteding is nog 1 miljoen beschikbaar. Voor het toeristische wegwijzersysteem krijgt de A.N.W.B. 75.000 subsidie. Tegen 1SJ64 zal de subsidieregeling voor amateuristische -kunstbeoefening in wer king treden. Volgend jaar worden de voor de wereld omroep noodzakelijke f 7,6 miljoen uit de luisterpot" betaald. Ondanks een bijdrage uit de algemene middelen zal het luister geld verhoogd moeten worden, vermoede lijk met 50 percent. Voor kunstzinnige vorming van de jeugd is bijna 1,5 miljoen uitgetrokken tegen 270.000 verleden jaar. De mogelijkheden voor de toekenning van zo genoemde bijzondere eregelden aan oudere zeer verdienstelijke scheppende kunstenaars zullen worden uitgebreid, evenals voor opdrachten aan componisten en choreografen. De minister zal streven naar verhoging van de honoraria voor deze opdrachten. De subsidiëringsregeling voor aankopen van werken van levende Neder landse beeldende kunstenaars blijkt nog steeds, ook bij het vaste percentage dat dit jaar is ingevoerd, een 'succes, maar lijdt nog aan een tekort aan middelen. Ver hoging daarvan is dan ook noodzakelijk zegt minister Bot. Als uitvloeisel van het overleg dat In het begin van dit jaar naar aanleiding van de schrijversactie tussen de regering en ver tegenwoordigers van de schrijvers is ge voerd. worden ook voor de bevordering van de levende litteratuur aanzienlijke verhogingen voorgesteld. De post opdrachten voor schrijvers van toneelstukken is verdrievoudigd tot 15.000. Voor een aanvullende honorering van schrijvers in letterkundige tijdschriften is f 52.000 uitgetrokken, voor aanvullende honorering voor boeken 110.000. Voor stipendia voor letterkundigen wordt 60.000 geraamd, voor eregelden 100.000 en voor bijzondere eregelden 50.000. Voor het Nederlands Kamerorkest en het Kunstmaandorkest is meer beschikbaar dan in 1963. Ook het bedrag voor muziek stipendia en honoraria voor opdrachten is verhoogd. Enkele oudere, zeer prominente musici, voornamelijk componisten, krijgen bijzondere eregelden. De subsidie voor particuliere aankopen van werken van levende beeldende kunste naars wordt van 200.000 op 275.000 ge bracht. Subsidies voor manifestaties en dergelijke op dit gebied worden verhoogd tot 347.500. Voor reisbeurzen voor beel dende kunstenaars komt f 20.000 beschik baar. Ook hun kunnen bijzondere eregelden toegekend worden. De subsidie aan het Produktiefonds Ne derlandse Speelfilms wordt gebracht op f 275,000. waarbij f 200.000 voor studiekre dieten. Voor monumentenzorg komt f 18,5 miljoen beschikbaar, voor aankopen van het Rijksmuseum f 1,25 miljoen. Voor aankoop van en recreatieve voor zieningen in natuurreservaten komt 7,9 miljoen beschikbaar. Advertentie ADLERETTE de werke lijk lichtgewicht machine tpet Sterna door en door service. Alleenverkoop voor Haarlem en Omstreken. I 1 n li Hi: 28-29. Het hele paleis was in rep en roer. Alle lakeien, ja, zelfs de ministers zochten alle zalen en vertrekken af. Zè keken zelfs in de kelders en toren kamertjes, onder kasten en tafels maar alles tevergeefs. Koning Wiromar was nergens te bekennen. Ook het park en de omtrek van het pa leis werden onderzocht. Lakeien klommen met stijve benen en pijnlijke gezichten in bomen, om vandaar uit de omtrek af te speuren. DE WAAKHOND MOET NU MAAR ZOR6EN, DAT Dg EKSTER) OM2E TAART NIET" OPEET x. j AIS DIE TAART IN JE 80IK ZIT, KUN JE ER VEED BETER Op s(R4SSEN, KRRR KRRRi/® ,12SS JA, DAT IS HO6 IS H6T M066UJK, DAT DIB EKSTER EEN HEEE TAART OPEET, ZON OER DAT JE HET AAN HEW zier,,.^^ Bij een gecompliceerde^ botsing op de weg tussen 's-Hertogenbosch'en Zaltbommel in de gemeente Hedel zijn maandagmorgen twee personen om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 49-jarige ir. B. P. van der Knaap uit Son, directeur van Ruys' handelsvereniging n.v., en de 44-jarige M. L. van Bladel uit Eindhoven, chef van de technische dienst van dezelfde onder neming. Tijdens een inhaalmanoeuvre raakte de personenauto van de heer Van der Knaap in de middenberm, waarna de auto naar de rechter weghelft slipte Daar werd de wagen, terwijl de heer Van der Knaap wil de uitstappen, aangereden door een vracht wagen. geladen met betontegels. Op het kruispunt Hoogstraat-Brugstraat te Roosrndaa' Is gistermorgen de zeventig jarige M A. Maas met zijn fiets onder een vrachtwagen -net oplegger gekomen. Hij was op slag dood. In Doetinchem is gisteren aan de ge volgen van een verkeersongeluk overleden de veertigjarige heer T. Huntink uit Gaan deren. Hij was maandag in Terborg aan gereden door een personenauto toen hij per bromfiets de Ettenseweg overstak. Maandag is de 82-jarige weduwe J M. Alfrink op de Mr. De Boerlaan te Deventer door een goederentrein aangereden en om het leven gekomen De twintigjarige W Hom uit Haaks bergen is maandag met zijn motorrijwiel van de 'Geukerdijk in Haaksbergen afge reden. Hij kwam tegen een boom terecht en overleed ter plaatse. Bij een aanrijding op de eerste Dorps straat in Zeist is maandagmorgen de 59- jarige heer W. Viezee .uit Zeist zo zwaar gewond dat hij op weg naar het zieken hüis is overleden. De heer Viezee, die een bromfiets be reed. verloor de macht over het stuur toen een bestelauto hem passeerde. Hij kwam op de linkerweghelft, terecht en werd daar aangereden door een militaire tankwagen De ruim tachtigjarige wielrijder J. Jeu, wonende te Alphen aan de Rijn, is gister middag omstreeks half zes door een hem achterop komende vrachtauto aangereden en vervolgens door de rechterachterwielen overred.en. Op initiatief van een aantal socialistische jongeren is maandagavond in Hilversum het landelijk comité „Jong Socialisten" op gericht. De klemtoon valt daarbij op „co mit'é", van een nieuwe socialistische jon gerenorganisatie is momenteel geen spra ke. Het comité wil cen overkoepelend or gaan zijn, waarin de bestaande socialis tische jongerenorganisaties in Nederland zijn vertegenwoordigd. Het nieuwe comité staat in geen enkele relatie met de Partij van de Arbeid of de Pacifistisch Socialistische Partij. Het doel is dan ook meer van technisch- organisatorische aard in de zin van een overkoepeling, bijvoorbeeld om versnippe ring van acties te voorkomen en te gera ken tot bundeling, het stimuleren van de politieke belangstelling en het bevorderen van onderlinge samenwerking en geza menlijke vertegenwoordiging naar buiten. Tot algemeen secretaris is aangewezen de heer J. Nagel te Hilversum. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid en de voorzitter van de Tweede-Ka merfractie van de Partij van de Arbeid, prof. dr. ir. A. Vondeling, hebben met in stemming van de oprichting van het comi té kennis genomen. Medaille. In het Stedelijk Museum „De Lakenhal'' te Leiden is maandagmid dag de Gouden Kamerlingh Onnesmedaille van de Nederlandse vereniging voor koel techniek uitgereikt aan twee Engelse ge leerden, dr. Franklin Kidd en dr. Cyrjl West, voor hun jarenlange wetenschappe lijke studies op het gebied van de koude- conservering van levensmiddelen. Na 32 jaar. De gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken in Amsterdam heeft van een onbekende een brief ontvangen met 400,In een bijgevoegd briefje stond: „Voor genoten bijsteun in 1931, wat me zeer geholpen heeft. Nu geef ik het weer aan de gemeenschap terug." Uitgekamd. De Haagse politie heeft op twee achtereenvolgende avonden in het Haagse Bos 48 minderjarigen en twee vol wassenen aangehouden na klachten van wandelaars over zedenmisdrijven en be rovingen. Aan de acties namen tien recher cheurs en zes agenten met honden deel. Kinderspel. In Den Haag gooide een jongetje van een jaar of zes een stoelpoot, op de tramrails in de Vaillantlaan, waar door een tram ontspoorde en tegen een muur botste. Door de schok werden vijf trampassagiers gewond. Een van hen, een 43-jarige dame, liep een rugkwetsuur op en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. De veroorzaker van het ongeval nam de benen en is tot nu toe niet opge spoord. Harmonie. De gemeenteraad van Gro ningen is maandagavond akkoord gegaan met de door B. en W. voorgestelde trans actie waarbij het harmoniecomplex aan de Oude Kijk in 't Jatstraat wordt overge nomen van de vereniging „De Harmonie" en overgedragen aan de universiteit voor de bouw van. de A-faculteit. De concert zaal plus nevenruimten zullen worden ver huurd aan het Noordelijk Filharmonisch Orkest, totdat het cultuurcentrum zal zijn voltooid. Advertentie rijk aan eiwitten en vitaminen Het K.N.M.I. deelt mee: Een onweerstoring, die zich maandag middag boven Bretagne bevond, is van nacht voor de Nederlandse kust langs naar de Noordzee getrokken. De storing veroor zaakte in het westen van het land enkele regen en onweersbuien. De luchtdruk blijft dalen door de nadering van een oceaan front, dat bij een diepe depressie bij IJsland behoort Dit front bereikt vanmor gen de Ierse Zee en zal, vergezeld van een regenzone, ons land in de nacht of ochtend passeren. Achter het fronir stroomt met westelijke winden aanzienlijk koelere lucht binnen, waardoor aan de pe riode met vrij warm nazomerweer een einde komt. Op de oceaan herstelt zich een westcirculatie, zodat op langere ter mijn gezien de oceaandepressie hun in vloed tot over West-Europa gaan uitbrei den. Ook komt er van tijd tot tijd meer wind. 4 PPORTFN Maximum-tempe» „tui er, c af 2 si binnen- en buitenland. a E - Neerslag: laatste 24 uur. iï 5 *'C si Den Helder geheel bew z 13 0 Ypenburg zwaar bew. z 20 1 Vlissingen zwaar bew. z 19 6 Eelde mist zo 18 0,1 De Bilt geheel bew. zzw 21 0 Twente licht bew. zzo 22 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 24 0 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 23 0 Helsinki geheel bew z 18 0 Stockholm geheel bew zw 16 0 Os,o geheel bew. zzo 13 0,1 Kopenhagen zwaar bew. ozo 17 0 Aberdeen geheel be\v. zzo 16 0 Londen geheel bew. zzw 19 1 Amsterdam zwaar bew. zzw 19 0,3 Brussel zwaar bew. zzw 23 0 Luxemburg mist z 21 0 Parijs zwaar bew. zzw 23 5 Bordeaux zwaar bew. w 25 0 Grenoble geheel bew. zzw 25 0,4 Nice zwaar bew. n 23 0 Berlijn mist ozo 20 0 Frankfort mist windst. 22 0 München half bew. zzw 22 0 Zürich mist windst. 21 0 Genève regenbui zzw 22 0,1. Locarno mist o 24 0 Wenen onbewolkt zo 24 0 Innsbruck half bew. zzo 26 0 Belgrado onbewolkt windst. 0 Athene licht bew. nno 0 Rome onbewolkt windst. 27 0 Aiaccio half bew. no 25 0 Madrid onbewolkt windst. 24 40 Mallorca mist windst. 27 0 Uissabon half bew. w 2 4 Woensdag 25 september Zon op 6.29 uur, onder 18.34 uur. Maan op 14.13 uur, onder 22.22 uur. Maanstanden 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 24 september Hoog water 7.17 en 19.34 uur Laag water 2 57 en 15.05 uur Woensdag 25 september Hoog water 7 59 en 20.20 uur. Laag water 3.27 en 15.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2