„Theo Middelkamp" verdedigt vrijdag clubtitel wielrennen T«T RITMEESTER GALOP KOK Onbevredigende k.o.-zege van Riedewald BEKERS VOL ONGEDACHTE KANSEN WASAUTOMATEN 1298.- Beverwijkse „Kennemerland" maakt kans met aanvoerder Geldermans Hongaren bleven voor bij de vijfkamp Van Ede geschorst Nieuw record van Gaston Roelants Johnson overleden Miljoen bezoekers bij „Feijenoord" Deldique stond te laat in de bokshouding De Vos vervangt Harko Kokmeyer Druk voetbaldagje Snoek kandidaat voor de titel r WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 15 Bondszaterdagelftal overwon met 4-2 Factoren Streekploegen Nauwelaeris tie Agé sportacademie Bloemendaalseweg 152, Overveen iel. 53256 (02500) Harry Stevens zegevierde in Thimister BEKER WEDSTRIJDEN Weer drie gouden medailles voor Italiaanse ploeg Nederlandse ploeg voor interland tegen België RITMEESTER PRESENTEERT EEN NIEUWE SIGAAR VOOR CENT kenners steken er de loftrompet over ENGLISH ELECTRIC KRÖISSTRAAT b HAARLEM Barcelona bleef Shelbourne met 2-0 voor in Dublin Voor gezonde witte tanden, De dinsdagmiddag op het KNVB-Cem trum in Zeist gespeelde oefenwedstrijd tussen het bondszaterdagelftal en Unitas is door het bondselftal met 4-2 gewonnen Bij de rust hadden de „geselecteerden" reeds een 4-1 voorsprong. Een der mooiste wieler-evenementen van het seizoen is voor verenigingsbe stuurders en supporters steeds weer de strijd om het nationale clubkampioenschap op de weg. Meer nog dan de titelstrijd van de „geldrijders" of de jaarlijkse kam pioenschap op de weg. Meer nog dan *de titelstrijd van de „geldrijders" of de jaar lijkse kampioensrace can de amateurs op het circuit van Zandvoort, spreekt dit tra ditionele gevecht met de tijd tot de ver beelding van de wielerminnende massa. Zodra vrijdag dan ook de kerktoren van Wijk bij Duurstede zijn twaalf slagen over het oude stadje laat galmen en de zes rijders van „Willibrord Wil Vooruit" onder aanvoering van „good old" Wim van Est als eerste ploeg van start gaan zij wor den om de twee minuten gevolgd door een ander team beginnen de enthousiasten hun horloges te raadplegen en komen zij met papier en potlood voor de dag om aan de hand van de gemaakte tussentijden de kansen der favorieten te berekenen. Wie zal ditmaal op de fel begeerde titel beslag leggen? „Theo Middelkamp" uit Goes, dat tweemaal achtereen met de eer ging strijken; het aloucle „Olympia" met Peter Post als aanvoerder; „De Hoekse Renpers" met Jo de Haan en Gerrit de Wit als kopmannen of „Willibrord Wil Vooruit" met Wim van Est en broer Piet als gangmakers? Het is moeilijk te voor spellen en hoewel deze clubs tot de grote favorieten wordep gerekend, is het geens zins uitgesloten dat zij door een ander wor den overtroefd. SSli Het stellen van een prognose blijft een delicate zaak. Er zijn teveel factoren lekke banden, derailleurpech, valpartijen of zomaar een slechte dag van ,één of meer toprijders die de strijd kunnen beïnvloeden. Daarbij spelen ook de weers omstandigheden een niet te onderschatten rol: de flyers wensen dat vrijdag in en rondom Wijk bij Duurstede de zon volop zal schijnen en de „knokkers" hopen op veel regen en nog meer wind. Onder de 53 ingeschreven clubpelotons uit alle delen van het land bevinden zich verschillende formaties die onder alle weersomstandig heden tot 't verwezenlijken van een snelle tijd in staat zijn. Temeer omdat de af te leggen afstand slechts 80,3 kilometer bedraagt. Wat te denken van het hoofdstedelijke „Olympia"? Met favoriet Peter Post, Joop Captein, Rein de Jong, Cor Schuuring, Henk Cor- nelisse en Willem van Smirren maken de rood-witte Amsterdammers, die het zich veroorloofden om hun sterke tijdrijder Ton Rijkers aan de kant te zetten, een hele beste kans, ofschoon zij terdege re- kkening dienen te houden met „De Hoek- sche Renners" uit 's Gravendeel. De club van de Zuidhollandse eilanden komt onder anderen met Jo de Haan, Gerrit de Wit, Jaap de Waard en Dick Groeneweg naar Wijk bij Duur.stecjer, ö.èt „Zeeuwse, Middelkamp", dat -eerder -elubkamptoe werd in de jaren '57, '58, d(H en—'62s«n de titel dus opnieuw moet verdedigen, zal het voornamelijk van Jo de Roo, Piet Rent meester en Ferdinand Boopman moeten hebben. Met Wim en Piet van Est Martin van Ginneken, Jan Pieterse, Jos Linders en Henk de Jong beschikt ook „Willibrord Wil Vooruit" over een bijzonder sterk team. Ook het Halfwegse ,,De Bataaf" met Henk Nijdam; Dick Enthoven, Ko Zo mer, Jurrie Dokter, Henny Schouten en Jan Fransen mag niet worden onderschat, evenals trouwens .Fortuna" uit Zundert met Cees Haast, André van Aert, Jaak van der Kloot en Cees Snepvangers als gangmakers. Tot de eventuele kansheb bers wordt ook „Maastricht" weer gere kend met Jan Hugens als kopman. Van de clubs uit Haarlem en wijde om geving kan vooral het Beverwijks „Ken nemerland" heel dicht in de buurt van de titel komen. De rood-blauwe ploeg uit de aardbeienstad wordt aangevoerd door fa voriet Ab Geldermans en die heeft in de pioen Advertentie gespecialiseerd onderwijs in: JUDO JEUGD-JUDO JIU JITSU Het derde onderdeel van het wereld kampioenschap moderne vijfkamp, dat in Bern werd gehouden, het 'zwemmen, ein digde in een Zweedse triomf. Rolf June- feldt noteerde voor de 300 meter de bij zonder goede tijd van 3 min. 39.8 en ver wees de Rus Viktor Minejev met 3.46.2 naar de tweede plaats. Andras Balczo (Hongarije) eindigde als. derde in 3.46.4. Aangezien zijn landgenoot Ferenc Toeroek met een tijd van 4 min. 00.6 sec. op de der tiende plaats beslag legde, behield deze slechts een „vijf punten" voorsprong, in het algemeen klassement. De uitslagen luiden: Zwemmen: 1. Rolf Junefeldt (Zweden) 3.39.8, 2. Viktor Minejev (Rusl.) 3.46.2, 3. Andras Balczo (Hongarije) 3.46.4. Landen- klassering: 1. Zweden 3170 pnt., 2. Rusland 3165. 3. Hongarije 3140. Na drie onderdelen: 1. Ferenc Toeroek (Hongarije) 2950 pnt., 2. Andras Balczo (Hongarije) 2945 pnt., 3. Albert Mokejev (Rusland) 2885, 4. Igor Novikov (Rusland) 2825, 5. Robert Miller (V.S.) 2820; landen- klassering: 1 Hongarije 8608 pnt., 2. Rus land 8505, 3. V. S. 7954. succesvolle amateurs Coen Visser, Chris Duyker, Wim Vleesman, Jan Rasch en Jan Timmer goede partners om een hoog tempo te ontwikkelen. Het is de Kennemer rijders nog nimmer gelukt om het kam pioenschap te behalen. Ze worden ditmaal weer door heel awt trouwe supporters ver gezeld. Het Haarlemse „De Kampioen" drie maal achtereen ('52, '53 en '54) clubkam pioen zal ditmaal weliswaar met een mee: bescheiden rol genoegen moeten ne men, maar toch kunnen Toon Rutte, Mar cel Rutte, Henk Peters, Tonny Peters, Bert Bogaard en Cees Piers zich met een beetje goede wil onder de eerste tien scharen. Voor het eerst sinds jaren is ook de Haarlemse Raceclub „Excelsior" weer in het clubkampioenschap van de partij. Het is alleen jammer voor de rood-zwarten dat zij Piet Steenvoorden en Gerrit Krab benbos niet mogen opstellen. Het team wordt nu gevormd door Leo Snijders, Hans van Assema, Peter de Jong, Hans van Steyn, Buus Schorten en Henk Ouwer- kerk. Twee bussen met supporters zullen de renners vergezellen. De Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" neemt met een over het al gemeen jonge ploeg aan de strijd om de clubtitel deel. De ploeg bestaat uit Cok Stroombergen Wim en Jan Aarts, Ko Oele en Leo v. d. Berg. De zesde man is mo menteel nog niet bekend. Mogelijk dat Siem v. d. Ham het team zal completeren. Zowel „Excelsior" als „De Bollenstreek" zullen in de strijd om de titel geen rol van betekenis kunnen spelen, maar de vreugde van het deelnemen zal e r niet ^sdnder.fm zijn. fH£Ubelooft vrijdag in Wijk bij Duurstede dan "bok weer een wie- lén-rehifl! *bfj uitstêkr tè worden- f De Nederlandse amateurwielrenner Har ry Stevens heeft dinsdag in het Belgische Thimister een wegwedstrijd over 100 kilo meter voor amateurs gewonnen. Stévens finishte na 2 uur en 32 minuten met 15 seconden voorsprong op twee andere Nederlandse Beugels en De Kort, die resp. als tweede en derde over de eind streep gingen. De sprint van het peloton, dat 2.30 later binnenkwam, wefd gewon nen door de Belg Vrancken. De ploeg van „Theo Middelkamp" prolongeerde vorig jaar zijn Neder lands clubkampioenschap op de weg. Op de foto ziet men de ploeg in actie. Advertentie Van Ede van Sparta moet zijn klap van zondag tegen Pelkmans van NAC duur be talen. Voordat de KNVB hem schorst doet het bestuur het zelf. Van Ede staat tot nader..prder, guiten spel, Voqjfts ^eeft.,het,. bestuur 'pen beroep gedaan op Scjnneveld, bGcf-aahvcferd'TP uit Ai' iiitiErt&MijL?.v £tfj' komt in de commissie betaald voetbal en zal proberen Sparta uit het moeras te helpen. Gaston Roelants, de wereldrecordhouder op de 3.000 meter steeple met 8 min 29.6 sec en de snelste man op de 5.000 meter in Europa (13.45.6), verbeterde dinsdag avond in Praag het Belgische record op de 10.000 meter met een tijd van 29.07.2 Op de tweede plaats eindigde zijn land genoot Henry Clerckx in 29.38.2 en derde werd de Tsjechische marathonloper Vav- lav Chudomel in 29.44.6. Voor de beste Ne derlandse jaarprestatie zorgde Cees Cle ment die als vierde door de finish ging 29 min 53.- sec, waarmee hij precies tien seconden boven het Nederlandse record van Hein Cujé bleef. De beste prestatie tot nu toe van Cees Clement was 30 min 21.2 sec. De Maas trichtenaar Joep Delnoye eindigde op de zevende plaats in 30 min 52.- sec. Italiaanse sportlieden hebben hun land dinsdag tijdens de vierde dag van de Spe len van de Middellandse Zee in Napels, opnieuw drie gouden medailles bezorgd Sergio Bianchetto won de tijdrace over een kilometer en Enrico Salice en Cesare Scaramelli werden respectievelijk kampi oen bij het schoonspringen en de 200 meter schoolslag. Frankrijk veroverde twee maal de hoog ste eer. Alain Gottvalles won de 100 meter vrije slag in 56.3 sec. terwijl de 4x200 meter vrije slag eveneens in een Franse zege eindigde. In 'n ziekenhuis in Kansas City overleed maandag de 23-jarige Stone Johnson, die in 1960 als lid van de Amerikaanse atletiek- ploeg vijfde werd op de 200 meter tijdens de Olympische Spelen in Rome. Johnson, die professionalspeler in het Amerikaanse voetbal was geworden, had acht dagen ge leden in de wedstrijd van zijn club Kansas City tegen de Houston Oilers zijn vijfde nekwervel gebroken. Stone Johnson liep in 1960 tijdens de se lectiewedstrijden voor de Amerikaanse Olympische ploeg in Nalo Alto de 200 me ter in de wereldrecordtijd van 20,5 sec. In Rome finishte hij in 20,8 sec. op dit nummer als vijfde. Eveneens in 1960 liep in 10,2 sec de snelste 100 meter uit zijn carrière. De Nederlandse ploeg voor de op zon dag 29 september te houden draversinter land tegen België op de renbaan Duindigt is als volgt samengesteld: 3-jarigen over 2000 meter: Bento Kltty (Wagenaar jr.), Barones Spencer K (Groenewegen), Bro- melia (Neef) en Bertha P. (Leeman). 4-iarigen over 2100 meter: Axkit Hol- landia (Vergay), Astyanax (Herenberg). Alpenraaf (Bouwhuis) Albatros. (Bron); 5- jarigen en ouder over 1600 meter: YYV (v. d. Veen), Vlieger D (De Vlieger). Vrij dag (Nottelman) en Wanita van Barke (Blokdijk), j 5-jarigen en ouder over 2600- mëter:. Walter Hollandia (Vergay). Young Sijc (Smit), Winston Spencer (Zeeman) en Victor Amanuel (Lange). Advertentie 22 Advertentie O", De resultaten van Feijenoord n.v. in het afgelopen boekjaar 1962-1963 stemmen de directie blijkens het jaarverslag wederom tot tevredenheid. Bij de competitiewed strijden van Feijenoord was het gemiddelde bezoek lager- dan in de twee voorafgaande seizoenen. Het gemiddelde van alle evene menten tezamen toont daar'entëgëh voor uitgang. Het aantal evenementen was ech ter kleiner dan in het voorgaande seizoen. Het aantal bezoekje van het stadion Feijenoord was 1.091.18! legen 1.135.359 het vorige seizoen. Di»-4)pbreni¥iéïi£ia: exp'lbi'tatie was 730.823, saldo winst vorig jaar 12.099, interest 15.668, koerswinst op effecten 1 625, totaal 760.216. De bedrijfskosten bedroegen 449.629, af schrijvingen 107.915, belastingreserve f 93.849, dotatie vernieuwingsfonds 100.000. waarna een winstsaldo over blijft van 8.822.46. De Amsterdamse derde klasser „De Zwarte Schapen" zal tot 6 oktober een toernee door Israel maken. De hoofdstede lijke ploeg zal drie maal in het veld komen. De eerste professional bokswedstrijden van dit seizoen in de hoofdstad dins dagavond in Krasnapolsky gehouden waren opgebouwd rond drie Surinaamse professionals. Voor de pauze boekte de 27-jarige middengewicht Ronald Riede wald (72 kg) een k.o. overwinning in de vijfde ronden op de 28-jarige Fransman Lucien Deldique (72 kg.). Een flitsende rechtse van de Surinaam se middengewicht Ronald Riedewald op de kaak van zijn Franse tegenstander Lu cien Deldique heeft in het begin van de vijfde ronde een twijfelachtige k.o. zege voor de Surinamer bewerkstelligd. Del dique draaide om zijn as, ging tegen het canvas, maar was blijkbaar niet ernstig getroffen want hij maakte onmiddellijk aanstalten om weer omhoog te komen. Zijn helper echter, de oud-Europese wel- terkampioen Idrisse Dione, beduideje hem rustig de toegestane acht tellen af te wach ten en misschien heeft Deldique dit ver keerd begrepen, want hij was bij negen wel weer op de been maar stond nog niet in de vereiste bokshouding en toen ver klaarde scheidsrechter Sanders hem re glementair tot verliezer op k.o. Volgens de regels een volkomen juiste beslissing, maar sportief niet bevredigend, omdat Del dique toen in het geheel niet de indruk maakte ook maar iets te mankeren. Het gejoel van het publiek, dat het hoofd van de scheidsrechter eiste, hielp niet meer, de partij was afgelopen. Misschien is Deldique daardoor wel een pak slaag bespaard want in de vierde ronde had Riedewald hem door de ring gejaagd, waarbij de Fransman een groot aantal stoten vooral rechtse had moeten incasseren. Maar toen had Riede wald, die in de eerste drie ronden de han den vol had gehad aan de Fransman, geen beslissing kunnen forceren. De 24-jarige Surinamer Michael Blin ker heeft de faam die hem vooruit was gegaan, niet waar kunnen maken. Welis waar won Blinker zijn eerste partij op Ne derlandse bodem op punten van de 24- jarige Fransman Jean Claude Blond, maar het optreden van Blinker was niet over tuigend. Nu was de Fransman moeilijk te bestrijden, want hij kroop voortdurend ach ter zijn handschoenen weg. Maar desal niettemin waren er momenten genoeg waarop een wat kundiger bokser dan Blin ker gevaarlijker had kunnen zijn. Blond had als enige wapen zwaaislagen in het wilde weg, die af en toe wel doel troffen maar waarachter geen kracht bleek te schuilen. De partij tussen de Surinaamse weiter Waldo Dors en de Fransman Jean Kowal had weinig met boksen te maken. Beiden bezondigden zich aan vasthouden, te laag- duiken, foutslagen, kortom bijna alles wat volgens de regels verboden is. Het was wat triest dat daarvoor alleen Kowal in de vierde ronde een openbare waarschu wing kreeg. Dors werd tenslotte na zes moeizame ronden tot winnaar op punten verklaard. De verdere uitslagen waren: amateurs: zwaarweltergewicht: Van Ispelen (Amster dam) w.o.p. van Boehle (Amsterdam); middengewicht: De Waard (IJmuiden) w.o.p. van Ooft (Suriname); vrijgewicht: Groen (Amsterdam) w.o.p. van Warmen- hoven (IJmuiden); halfzwaargewicht: Steenbergen (Amsterdam) w.o.p. van Ver kade (Naaldwijk). De laatste uitslagen waren: professionals: weltergewicht: (zes ronden) Waldo Dors (66,5 kg) Suriname w.o.p. van Jean Kowal (67 kg) Frankrijk; middengewicht: (acht ronden) Michael Blinker (72 kg) Suriname w.o.p. van Jean Claude Blond (72 kg) Frankrijk. Een moment uit de strijd tussen Ronald Ooft uit Suriname en de IJmuidenaar De Waard. Jan de Vos, de Nederlandse kampioen in het weltergewicht, zal donderdagavond in Hamburg uitkomen tegen de Duitse kampioen in het middengewicht, Heini Meinhardt. Oospronkelijk zou Harko Kok meyer, de Nederlandse middengewicht- kampioen. in Hamburg boksen maar een zware verkoudheid verhindert de Amster dammer in de ring te komen. Europa heeft vandaag een druk voetbal dagje. In vier internationale toernooien worden zestien wedstrijden gespeeld. Hier bij zijn ploegen uit zestien landen betrok ken, De vier Europabekers waarom wordt gestreden, zijn die van landenploegen, van landskampioenen, van bekerwinnaars en van jaarbeurssteden. Het programma luidt:' Landenploegen: OostenrijkIerland. Landskampioenen: Distillery (Noord-Ier- land)—Benifica (Portugal),' FC Zürich (Zwitserland)Dundalk (Ierland), Glas gow Rangers (Schotland)—Real Madrid (Spanje), Esbjerg (Denemarken)PSV (Ne- JKh'Iand), Valkeakosken (Finland)Jeunes- se'd'BSch (fAwftibérs^'Standard Luik (België)Norrköping (Zweden), Ferencva- ros (Hongarije)Galatasaray (Turkije), In- ternazionale (Italië)Everton (Engeland). Bekerwinnaars: Pireus (Griekenland)— Zabglebie Sosnowiec (Polen), Willem II (Nederland)Manchester United (Enge land), SV Hamburg (West-Duitsland) Union (Luxemburg). Jaarbeurssteden: DOS (Nederland) Sheffield Wednesday (Engeland), Kopen- haagse combinatie (Denemarken)Arse nal (Engeland), Tresnjevka (Joegoslavië) Belenenses (Portugal). In de strijd om de beker voor landskam pioenen, het belangrijkste toernooi, heeft Milan In de eerste ronde als winnaar van vorig jaar een vrije ronde. In alle toernooi en valt de beslissing op het totaal aantal doelpunten in twee wedstrijden. Zürich heeft de eerste wedstrijd tegen Dundalk gewonnen met 3-0. Galatasaray won de eerste wedstrijd tegen Ferencvaros met 4-0. Internazionale en Everton speel den hun eerste wedstrijd gelijk (0-0). In de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars zegevierde Barcelona in Dublin met 2-0 over Shelbourne (Noord-Ierland). Bij de rust was de stand 1-0 in het voordeel van de Spanjaarden. De doelpunten werden gescoord door Zaldua en Pereda. Barcelona speelde met een elftal dat voor een aanzienlijk deel uit reserves be stond, maar ontmoette bij de plaatselijke club meer enthousiaste dan voetbalkundige tegenstand. De snelle aanvallen en afge beten passes van de Spanjaarden gingen de Ieren ver boven de voetbalpet, maar zij hielden de score toch op slechts 02. Advertentie De Europese Boksunie (EBU) heeft dins dag in Berlijn bekendgemaakt dat Karl Mildenberger (WDld). Santé Amonti (Ita lië), Brian London (GB) en de Nederland se zwaargewicht-kampioen Wim Snoek een aanvraag hebben ingediend om in aan merking te komen voor een gevecht om de Europese titel in het zwaargewicht. Voordat Ingemar Johansson in het voor jaar afstSnd deed van zijn titel, had de EBU de Brit Henry Cooper echter al als officieel uitdager aangewezen. Cooper zal dus in ieder geval in aanmerking komen voor een titelgevecht. De EBU zal binnen veertien dagen een keus maken uit de vier andere kandidaten, omdat een serie eliminatie-gevechten de eerlijkste oplossing bijna niet uitvoer baar is.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15