Huissense leraar ontkent moord op zijn vrouw VERKOUOEN coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID cold rex A G E N J TRESLONG \ïiamol Vijftienhonderd plaatsen voor kortparkeerders in hoofdstad Weer een Friese beschutte werkplaats in opspraak Kort en bondig DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO li het unieke 2-laagstablet cofclrev Ingewikkelde rechtszaak in Arnhem verdrijft verkoudheid radicaal Wegeninformatie van A.N.W.B. en K.N.A.C. gecombineerd Boycot van Venlose rijexaminator Gematigde voorstellen van B. en W. Twee mijnwerkers door instorting omgekomen Zeventienjarige pleegde serie diefstallen Twee arrestaties in Sn eek ermaat Koningin op congres van nationale woningraad Vreemde inbraak in pensionkamer van Italiaan Nieuwe depressie _L NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW '4 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 196 3 Waarom? Het hoeft echt niet meer... er is nu <4 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Vitaminen zijn een weldaad voor de huid met Reckltu^~"SS®S 5grote COCOSMACRONEN ven 70 voor 65 ct. Geheugensteuntje: <Jeze week grote CANDQKOEKv. 65voor59 i ?o 4 0 Heeft een 44-jarige leraar uit Huissen zijö vrouw gèwurgd, nadat hij eerst vergeefs een beroep op de broer van zijn vriendin had gedaan dit voor tien duizend gulden te doen? De rechtbank in Arnhem hèeft er gisteren een gehele dag over gedaan klaarheid in deze zaak te scheppen. De zitting is nu voor onbe paalde tijd uitgesteld, omdat eerst deze broer die in een ziekenhuis ligt moet worden gehoord. De leraar zou omgang hebben gehad met een Arnhemse publieke vrouw. Van haar moeder kreeg hij een doosje vergif (zuringzout) waarmee hij zijn vrouw van het leven zou kunnen beroven. Advertentie Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is. hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manleren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). Toen de vrouw van de leraar nog de zelfde nacht overleed meende de vrouw, dat de vriend van haar dochter zijn plan had volvoerd. Een half jaar later praatte zij haar mond voorbij, waardoor de zaak aan het rollen kwam. Er was echter geen sprake van vergif tiging. De vrouw was aan een hartverlam ming overleden, aldus het overlijdenscer tificaat. Toen de geruchten sterker wer den werd de leraar er van beschuldigd de dood van zijn echtgenote door wurging te hébben veroorzaakt. De moeder van de publieke vrouw stond als eerste terecht. Zij verklaarde dat de leraar bij haar thuis verschillende malen had verklaard van zijn vrouw af te wil len om met haar dochter te kunnen trou wen. In een „dronken toestand" had zij hem toen een doosje Zuringzout gegeven Eerder zou de Ieraar voorstellen aan haar zoon Gerrit hebben gedaan, maar de vrouw wilde niet dat haar zoon de vrouw van de leraar zou vermoorden. De dag nadat zij het vergif had gege ven kwam de leraar in rouwkleding bij haar. Hij zei „mijn vrouw is overleden.' De vrouw zei voor de rechtbank eerst ver schrikkelijk te zijn geschrokken, maar zij gaf toe later de Ieraar bedragen van 100 en f 400 te hebben laten betalen, omdat hij tenslotte zou hebben gezegd dat de dood van zijn vrouw hem veel geld waard was Tijdens een ruzie met haar vader ruim een half jaar na de dood van de le raarsvrouw kwam het tot een uitbars ting. In dronken toestand vertelde zij iedereen dat zij mee had geholpen de vrouw van de leraar te vermoorden. De officier van Justitie eiste tegen haar anderhalf jaar gevangenisstraf. De leraar ontkende het tenlastegelegde Hij verklaarde 's nachts om half twaalf wakker te zijn geworden en toen zijn vrouw in bad te hebben aangetroffen. Zij had het benauwd en maakte krampachtige geluiden. „Ik heb mijn vrouw uit de bad kuip willen halen, maar het was nat en glibberig en ik liet haar vallen," zei hij. Tenslotte kreeg ik haar in bed." Hij waarschuwde de buren, die de dode vrouw ongekleed op bed vonden. Een wijkverpleegster heeft verklaard bij het afleggen te hebben opgemerkt dat de overledene blauwe plekken in de hals had, maar de verdachte bleef bij zijn verklaring. Een rechercheur van de rijkspolitie, zei tot de conclusie te zijn gekomen, dat de vrouw niet de dood in de badkamer had gevonden. Zij moet er volgens hem zijn neergelegd. De vriendin van de verdachte, als getui ge gehoord, bevestigde het standpunt van de politie door te verklaren dat de leraar haar had verteld dat hij het zuringzout niet had gebruikt, maar dat hij zijn vrouw in een door de politieman genoemde ka mer had gewurgd. Haar moeder had nooit willen geloven dat de leraar het vergif niet had gebruikt. c Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Weder zijds", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The king and I", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De laatste aanval", 14 j. Minerva, 20 u.: „West Side Story", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Kanonnen van Navarone", 14 Roxy, 14.30, 19 en 2115 u.: „Skitroepen vallen aan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De zwaardvechters van Siena", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 82». Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Tot 30 september. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u„ en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere -vond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadbuis Heemstede, donderdag 15.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 september. Advertentie uitgebreide SPUSKAART onb. KI PETEN S6?° bed. inb. y dagelijks DINER.en SÓIREÉ. DANSANTE IHILLEGOM IO /res:O2520.S3H7| WOENSDAG 25 SEPTEMBER City, 20 u.: Damon en Pythias". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gekken trekken de kaart". Marktplein, 20.15 u.: Voorstelling circus Belli. Hervormde kerk, Kanaalstraat, 20 uur: Jubileumconcert christelijk mannenkoor „IJmuiden". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). DONDERDAG 26 SEPTEMBER City, 20 u.: „Sabrina". Stadsschouwburg, 20 u.: trekken de kaart". Cultureel Centrum, 20 u.: over cactussen en vetplanten eulanta". Pieter Vermeulenmuseum, woensdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. leeszaal, donderdag gesloten. Heemskerk, raadhuis, 19.30 uur: Verga dering gemeenteraad. „De gekken Dia-avond door „Suc- zie onder WOENSDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mis daad achter het voetlicht". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". (Eén voorstelling). DONDERDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". (Eén voorstelling). Als gevolg van de nauwe samenwerking waartoe de K.N.A.C. en de A.N.W.B. in het begin van dit jaar besloten, zullen de wegen-inlichtingendiensten van beide or ganisaties per 1 november worden gecom bineerd. Het publiek zal deze dienst dag en nacht kunnen bereiken onder het telefoonnum mer 070-614241. Men kan inlichtingen krij gen omtrent de laatste wegsituaties in Nederland en ook over die van de wegen toestand in een belangrijk deel van West- Europa. De telefonische inlichtingen wor den verstrekt door het A.N.W B.-hoofdkan- toor in Den Haag. Sinds enige weken weigeren enige Noordlimburgse autorijschoolhouders hun leerlingen examen te laten doen bij een rijexaminator in Venlo, die naar hun mehing veel te streng is. Over deze kwes tie heeft de voorzitter van de Vereniging van Noordlimburgse rijschoolhouders op 15 september een brief gezonden aan de directeur van het Centraal Bureau Af gifte Rijvaardigheidsbewijzen in Den Haag. Gisteren, toen acht kandidaten examen zouden afleggen, weigerden de rijschool houders hun wagens daarvoor beschik baar te stellen. Het C.B.R. had een „waar nemer" naar Venlo gezonden, die zich be perkte tot „horen en zien". Advertentie ■i ii'M en beinvlöeden de stofwisseling in zeer belangrijke mate. Medici bevestigendat gezondheid en aanzien van de huid door vitaminen behouden en fundamenteel verbeterd worden. Daar ons lichaam echter geen vitaminen vormtverschaft Vitamol van buitenaf deze opbouwende stoffenvoorkomt daardoor vroegtijdige vermoeidheidsverschijnselen en garandeert een steeds goed verzorgd uiterlijk. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING t'óedingscrème fgroene tube) voor herstel en verzorging van de huid nachts. Dagcrème (blauwe tube) ter bescherming van de huid overdag. Tube vanaf f 4.25 Kortparkeerders zullen in de naaste toe komst in Amsterdam vijftienhonderd plaatsen vinden. Dit gaat gebeuren als de gemeenteraad akkoord gaat met het voor stel van B. en W. om in de binnenstad vijfhonderd parkeermeters te plaatsen en op de reeds bestaande parkeerpleintjes, die samen plaats bieden voor ruim dui zend auto's, een parkeertarief van een kwartje per uur te heffen.'De Amsterdam se gemeenteraad zal op 2 en 3 oktober de hoofdstedelijke parkeerperikelen be spreken. Uit de nota, die B. en W. over de par- keerregeling hebben samengesteld, blijkt dat geen krasse maatregelen van welke aard ook zijn te verwachten. Er zal voor alsnog geen enkele poging worden gedaan het groeiende verkeer tegemoet te komen door meer parkeergelegenheid te schep pen. In tegendeel, het aantal van circa achtduizend legale parkeerplaatsen binnen de grachtengordel (waarin zich overigens permanent tienduizend auto's weten te per sen) wordt teruggebracht omdat de ruim te bij parkeermeters op de grootste maat auto's moet worden ingesteld. Als de gemeenteraad met het voorstel akkoord gaat zullen er vijftienhonderd Plaatsen kowiem vjior mensen, die slechte sort in de binnenstad moeten zijn. Daar staat tegenover dat er vijftienhonderd langparkeerderlf "(vorden Verdreven. Deze zullen zich dan voegen bij de thans reeds circa tweeduizend permanent op verbo den plaatsen staande auto's of 'n plaats je moeten zoeken in de wijken buiten de Advertentie H echts 15 cent WH. grachtengordel, die overigens nu al vrij wel vol zijn In de nota noemen B. en W. de voor gestelde maatregel als een eerste schre de bij het ingrijpen in een zo subtiele zaak als de parkeergewoonte. Zij geven er de voorkeur aan de parkeermaatregelen stap voor stap in te voeren opdat de bur gerij de gelegenheid krijgt zich aan te passen. De parkeerchaos in Amsterdam is de afgelopen maanden belangrijk toegenomen. Was het dubbelparkeren op de grachten verleden jaar nog een uitzondering waar aan iedere weggebruiker zich ergerde, thans is het een normale zaak geworden. Er is te weinig politiepersoneel om alle overtreders te verbaliseren. Bovendien heeft de ervaring geleerd dat dit verba liseren geen enkele wijziging brengt in de situatie, omdat de meeste automobilisten een bekeuring van 7,50 graag riskeren voor een parkeerplaatsje. Het is niet te verwachten dat de ge meenteraad straks na de drie speciaal aan dit vraagstuk gewijde vergaderingen een oplossing voor het parkeren zal heb ben gevonden. Door plotselinge instorting van een on geveer driehonderd meter onder de grond gelegen pijler van de mijn „Julia" in Eygelshoven zijn dinsdagavond omstreeks half elf de 41-jarige meester-houwer F. J. Schlangen en de 26-jarige houwer N. P. J. Gerards bedolven. Koortsachtige reddingspogingen hebben niet gebaat. Na enige uren werden de le venloze lichamen van beide mannen naar boven gehaald. Een zeventien-jarige Rotterdamse kan toorbediende, die kort geleden op heter daad werd betrapt toen hij uit een gepar keerde Franse auto een transistorradio en een filmcamera stal, blijkt een hele serie diefstallen te hebben gepleegd. Behalve deze jongen zijn vier volwasse nen gearresteerd die als helers zijn opge treden. De jongen hèeft maandenlang uit winkels en geparkeerde auto's, vooral van buitenlanders, kostbare zaken zoals ra dio's, filmcamera's,' vulpennen en horlo ges gestolen. De waarde van zijn buit loopt in de duizenden guldens. i i t I K»m nfifjiurtri'u'iv 'lood .65 hj^rfn Terreur. Opnieuw heeft de Rotter damse politie zes jongemannen ingerekend, die er een spelletje van maakten in de late avonduren voorbijgangers te moles teren. In Rotterdam zijn nu in korte tijd elf jongemannen gegrepen die zich met dit soort praktijken „vermaakten". De Rotterdamse politie is van plan ri goureus een einde aan deze „terreur" te maken. Boete. Wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde heeft de recht bank in Utrecht een 66-jarige inwoner van Baarn veroordeeld tot 60,- boete. Hij houdt iich reeds gedurende 40 jaar bezig met de zogenoemde paranormale genezing. Hij studeerde geruime tijd in de medicij nen, maar beschikt niet over de vereiste Nederlandse diploma's om de geneeskunst uit te oefenen. Moeder en dochter. In het gemeen tehuis in Middelbeers is het huwelijk ge- Sloten tussen de heer Octave Devos en mej. Marie-Louise Smulders. Als ambte naar van de burgerlijke stand trad op de moeder van de Ijruid, mevrouw T. Smulders-Belien, burgemeester der ge meente Oost-West en Middelbeergs,'Ne derlands enige vrouwelijke burgemeester. Hulp geweigerd. Het tweede kamer lid ir. C. N. van Dis (S.G.P.) heeft mi nister Luns gevraagd, of het juist is dat de Nederlandse consul in Dijon geweigerd heeft hulp en bijstand te verlenen aan een Hagenaar die bij Dijon een auto-on geval had. Als dit zo is wil ir. Van Dis weten of de regering van plan is maat regelen tegen de consul te nemen en of zij bereid is de Hagenaar schadeloos te stellen voor de gevolgen van de nalatig heid van de consul. Euratoom en „Rietput". Het Twee de Kamerlid dr. W. H. Vermooten (P.v.d.A.) heeft aan de regering gevraagd of zij de gehele gang van zaken bij de vestiging van Euratoom in Petten uit planologisch oogpunt bevredigend acht. Hij vraagt of de betrokken ministers bereid zijn alsnog te bevorderen dat door wijziging van dê plannen het natuurreservaat ..De Rietput" zo min mogelijk wordt aangetast. Advertentie morgen zijn er: De gemeentepolitie van Sneek heeft in rijn woning te Sneek de koopman S. V. gearresteerd. Deze arrestatie staat in ver band met de eerdere arrestatie van de directeur van de beschutte werkplaats voor minder validen, uitgaande van de Pier de Boer-stichting te Sneek. Deze zou bij zijn beheer reeds hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan handelingen, waardoor de stichting financieel is benadeeld. Hij en de heer S. V. zouden zichzelf ten koste van de stichting hebben verrijkt bij de verkoop en aflevering van produkten die in de beschutte werkplaatsen zijn vervaar digd, waaronder polyester boten. 30-31. En terwijl het paleis een zenuw achtig gedraaf en onthutste ministers te zien gaf, was doctor Mago inmiddels ge reed gekomen met de drank. Hij hield het flesje goedkeurend tegen het licht en knikte tevreden. enkele dagen lang, ik verzeker u, dat Dit moet het doen, Sire! zei hij. Ge-u rijkelijk belonen! bruikt u deze drank driemaal per dag; en ze zal werken! De koning nam de fles over en lachte dankbaar naar de doctor. Dank, doctor Mago, zei hij. Ik zal DAT TUINHUIS VAM ZEEROB VALT BIJNA IN ELKAAR - WE MOETEN HET EENS f HERSTELLEN^ HET IS MAKKELIJKER DICHTBIJ EEM BOOM TE PLANTEN JA, EN DAT STAAT OOK 8BT6R### NO SPIJKEREN WE DE TJA, DAT HOUDT DE TAKKEN VAST AAM f\ HELE ZAA6 HET HUIS lr(s VAST 12S6-A. D werkplaats in Sneek is reeds de der de beschutte werkplaats in Friesland, die in opspraak is gekomen. Eerder werden onregelmatigheden ontdekt bij de beschut te werkplaatsen in Dantumadeel, waar zeer grot tekorten ontstonden en in Koudum waar de directeur wegens onbekwaamheid noest worden gedegradeerd tot werkmees ter. De malversaties schijnen zich vooral te hebben toegedragen bij de ver koop van de produkten, waarvoor diverse werkgemeenschappen samenwerken. Koningin Juliana zal vrijdag de ope ningszitting bijwonen van het gouden ju bileum-congres van de nationale woning raad, dat in het RAI-gebouw te Amster dam wordt gehouden. Tijdens dit congres dat tot en met za terdag zal duren en dat wordt bezocht door onder andere elfhonderd afgevaardig den van woningbouwcorporaties in ons land zal de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid een rede uitspreken. De nationale woningraad is het overkoe pelend orgaan van 750 woningbouwvereni gingen en gemeenten, die tezamen om streeks vijfhonderdduizend woningen ex ploiteren, voor het overgrote deel woning wetwoningen. Was dit soms een moordaanslag vragen de bewoners van Nieuwstad 46 ln Arnhem zich nu nerveus af. De bewoners, het echtpaar Versluis, en de 26-jarige inwo nende Italiaan Ovidio Pili zullen pas rust hebben als de politie de pleger of plegers van de insluiping, die de allure had van een overval, te pakken heeft. Maandagavond omstreeks tien uur heeft iemand zich met een valse sleutel, zo ver moedt de recherche, toegang tot het huis verschaft. Hij is de trap opgeklommen en het slaapkamertje van de Italiaan op de derde verdieping binnengedrongen. Zo goed als de hele garderode van Ovi dio is met een mes toegetakeld, zelfs stropdassen, truien en schoenen moesten het ontgelden. Driehonderd gulden, die los in een overjas zaten, zijn meegenomen. De Italiaan was op het moment van de inbraak bij zijn verloofde. De hoofdbewo ner, de heer J. A. Versluis, was vast in slaap. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de oceaan heeft zich een krach tige westcirculatie ingesteld. Een nieuwe depressie, die dinsdag ten zuidoosten van Groenland lag, wordt in deze circulatie opgenomen en verplaatst zich het komen de etmaal snel in de richting van Schot land. Waarschijnlijk wordt zij ook aan zienlijk dieper. Voordat de depressie het weer in ons land gaat verstoren passeert een rug van hoge luchtdruk ons land. Bij de nadering van de depressie zal de wind gaan krimpen naar zui£ tot zuidwest en aanwakkeren, aan de kust tot hard of mis schien tot stormachtig. Verwacht wordt dat het morgen overdag zal regenen. Dê temperaturen zijn na de frontpassage van de afgelopen nacht flink gedaald. WERKRAPPORTEN Maximum-temper a tui en oc C M binnen- en buitènland. d Neerslag: laatste 24 uur. Si Den Helder onweer w 17 11 Ypenburg regenbuv w 18 9 Vlissingen onweer w 18 7 Eelde regenbui w 19 13 De Bilt regenbui wzw 19 9 Twente half bew. zw 7 Eindhoven regen wzw 20 3 Zd-Limburg haif bew. wzw 20 8 Helsinki half bew. zw 15 2 Stockholm motregen zzo 15 0,1 Oslo regen zzo 15 8 Kopenhagen regen zzw 17 19 Aberdeen onbewolkt wnw 14 8 Londen onbewolkt w 16 8 Amsterdam licht bew. w 19 4 Brussel onbewolkt wzw 19 Luxemburg half bew. w 19 10 Parijs licht bew. w 17 5 Bordeaux zwaar bew. windst. 16 7 Grenoble regen wzw 22 2 Nice zwaar bew. nnw 22 3 Berlijn regen z 25 0,3 Frankfort regen zw 22 12 VTünchen regen zw 24 16 Zürich regen zw 18 20 Genève regen zzw 21 1 Locarno regen ono 17 31 Wenen zwaar bew. zzo 24 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 26 0,1 Rome regen nno 27 1 Ajaccio weerlicht ono 27 28 Madrid licht bew. windst. 24 0 Mallorca mist windst. 26 Lissabon licht bew. nnw 23 Donderdag 26 september Zon óp 6.30 uur, onder 18.32 uur. Maan op 15.10 uur, Onder 23.09 uur. Maanstanden 26 sept. 1.39 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 september Hoog water 7 59 en 20.20 uur. Laag water 3.27 en 15.41 uur. Donderdag 26 september Hoog water 8.50 en 21.17 uur. Laag water 4.08 en 16.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuidén.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2