Verplaatsing van pontveer laat wèl op zich wachten Duitse zeeman dreef 14 uren in de oceaan Hoe de duiven vlogen NYLONS Burgerlijke stand van Velsen wollen slaankamerkleedjes ƒ5.50 Verwarming voor de kille avonden Loendersloot "s 3.80 Havenherichten Havenverkeer van Amsterdam D-week in Beverwijk Kort IJmondnieuws Bestuur K.v.K. Amsterdam bezoekt IJmuiden Pat Mat start competitie Jelle Oortwijn zwemt in Barcelona Velsen helpt vluchtelingen Jongdierendag en EMriciteptswerkzaambeden WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 Gevaarlijk manoeuvreren bij mistig weer DONDERDAG VERRASSING dubbelzijdig MARKTPLEIN HALLER FACETTA PETROLEUM- VERGASSER 89.50 _J Telefoon 4654 Boeken voor tieners OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY AUTO- en SCOOTER. RU«OMOOL JOOP DOO»NRO«iCH Piet Heinstraat 86 - IJmuiden Voor de POLITIERECHTER 1 Als een wild diêr Caféhouder Vader en zoon Watervliet zondag naar Koog-Zaandijk Oecumenische gespreks- kring start in IJmuiden STAALTJE PERÉE De verplaatsing van het pontveer in Velsen laat wel op zich wachten. Rijks waterstaat wil er nog helemaal niets van zeggen, maar de verschillende aspecten bij de werkzaamheden voor de pontver plaatsing doen veronderstellen, dat het nu echt niet lang meer behoeft te duren 0111 de rijksponten over te brengen naai de nieuwe vaarroute tussen de Stations weg in het zuiden, nabij het ook nieuw aan te brengen spoorviaduct over deze weg, en de aanleghavens op de noord oever van het Noordzeekanaal, tussen de westgrens van de papierfabriek en de oostkade van de rijksbinnenhaven voor Hoogovens en PEN. Was reeds vorige week het eerste brug dek van de oude ponthaven-oost met de eerste afsluitboom naar de nieuwe haven overgebracht, deze week was ook al het tweede brugdek met de slagboom naar het wester verhuisd, eveneens uit de meest oos telijke ponthaven bij Velsen-ddrp. Hierdoor varen beide ponten nu over en weer naar de meest westelijke ponthavens aan beide kanaaloevers nabij het dorp Vel sen, zodat voor het aanleggen en afmeren in deze havens de-ponten om elkaar heen moeten varen, wat het manoeuvreren niet heeft vereenvoudigd en vooral bij mistig weer dubbel uitkijken geboden is voor de pontschippers. Met het overbrengen van de oude burg- dekken, die alle eerst volledig zijn ge reviseerd, zijn tevens de mechanische hef- inrichtingen voor deze brugdekken in het geding. Deze hefinrichtingen dienen om de brugdekken hoger of lager te kunnen stel len indien er bijvoorbeeld hoog water zal zijn of wanneer extra zware vrachtwagens dit nodig maken, teneinde een onverwacht zware druk op de pontkleppen te voor komen, waardoor zij omhoog komen en dan een zware auto eventueeel kunnen blokke ren. Vanzelfsprekend zullen de aanleghavens aan de nieuwe route zodanig „afgewerkt" dienen te zijn, dat de ponten ook inder daad óver kunnen, wat volgens de eerste plannen eigenlijk al vorig jaar oktober en later, wegens de strenge winter, in maart van dit jaar had moeten gebeuren. De verlichting van ponthavens en vaar route is natuurlijk uitermate belangrijk en hieraan zal nog heel wat moeten wor den gedaan. De mistverlichting ten behoe ve van de pontschippers dient nog te wor den overgebracht naar de „nieuwe kant". Aan de noordzijde van de nieuwe pont havens is de nieuwe pontweg thans geheel gereed, geschikt voor het berijden van een tweebaansweg voor auto's, ter linker- en rechterzijde een rijwielpad en langs de terreinen van de papierfabriek een spe ciaal breed voetpad bovendien. Van deze weg vindt, vgn de richting Duinvliet- straat afgerekend, een aftakking haar weg naar de richting Hoogovens en PEN- centrale; van dezelfde richting uit is hal verwege ongeveer voorts een wegaftakking gemaakt naar de terreinen van Van Gel der Zonen, gescheiden door een vluchtheur vel. Op het zuidelijke pontplein bij de Sta tionsweg is men thans hard bezig een nieuwe weg te creëren, die de aanslui ting geeft naar de nieuwe Minister van Houtenlaan ten westen van het villapark Velserbeek om straks aan te sluiten op de Waterloolaan in Driehuis. Deze nieuwe weg wordt een tweebaansweg onder de nieu we viaductspanning in de Stationsweg, die Advertentie Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Rote van Norköping; Westertoren, Rotterdam; Schieborg, Köping; Norfolk Trader, Fellxtowe; Theano, Le Havre; Christel, Pateniemi; Carebeke 2, Londen, voor IJmuiden; Archangelskles, Klaipeda, coils voor IJmuiden; Constantia, Leningrad, hout voor Zaandam; Cornells Houtman, Londen: Birka. Norresundet; Nero, La Pallice: Kenrix, Neath; Hoop, Köping; Sylt, Klaipeda; Deborah, Londen; Jans, Londen. Kongsmark, Dordrecht; Lady So- nia, Ipswich; Eemsborg, Londen, bijlegger IJmui den: Guineekust, Bremen; Aldebaran, Kotka; Gouwestroom, Huil. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Wexford van Boston, naar Zaandam; Tankfjord, Ham burg; Aegir, Rotterdam, naar Zaandam: Corvus, Rotterdam; Neder-Eems, Antwerpen; Socrates. Rotterdam; Munin, Delfzijl; Stentor, Antwerpen: Inge, Narvik Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Gisella Russ naar Mantyluoto/ Dageid, Noordzee, proefvaart; Globe, Rotterdam, voor IJmuiden: Vettersoe, Skutskaer. voor IJmuiden; Rowan, Rotterdam; Vega, Rotterdam; Lapwing, Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Heilbo, Norwich; Trave, Malmö; Oste, Brunsbtlttel, van IJmuiden; My- tongate, Blyth; Harrowgate, Goole; Gunda, Bre men; Adriana, Klaipeda, van IJmuiden; Somert, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Christoffer Oldendorff, Hampton Roads; Tidra, Caen; Cortia, Gothenburg: Maria W.. Londen; Texelstroom, Grimsby; Clytoneus, Hamburg: Ludwigshafen, Antwerpen; Jonan, Avonmouth; Sappemeer, Rotterdam; Amasum. Yersey; Mariekerk, Lon den; Hinde, Londen; IJstroom, Leith; Sanaga, Bremen; Embla, Rotterdam; Hoc Vinces, Londen; John V,, Delfzijl; Eemstroom, Londen; Clangula, Rotterdam: Skive, Delfzijl; Hontestroom, Vlissin- gen; Eva, Noordzee; Delfzijl, Rochester. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Vesta naar Workington, blokvormen van IJmuiden; Grave- land, Bremen; Hoogvliet, Gothenburg, walsmate- riaal van IJmuiden; Christian Oldendorff, Man tyluoto (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). van het villapark Velserbeek af gaat lo pen vlak langs de muur, welke het hoofd bureau van politie omsluit om dan uit te komen op het Brinioplein. Een bulldozer is bezig om het zand van de spoordijk ter plaatse weg te graven, terwijl de nieu we klinkerbestrating al voor een zeer be langrijk deel is aangebracht ten oosten van het,nieuwe viaduct. Echter zal voor de aansluiting van de nieuwe viaductweg met de Stationsweg in Velsen-zuid een hoogteverschil van ongeveer een meter moeten worden overwonnen, zodat de Sta tionsweg verder dan tot nu toe in deze weg een aflopende talud krijgt. De pontverbinding op de nieuwe plaats mag spoedig worden verwacht en in het kanaal, op de plaats van de voormalige spoorweg (waar de slopersfirma P. Roosch Zn uit Rotterdam twee van de drie oude peilers volledig heeft verwijderd en van de derde peiler een baggermolen en een kraan met grijper de laatste res tanten van de kanaalbodem opvissen) zal in de komende dagen ook niets meer de nieuwe oeververbinding in de weg staan. Het wachten is dus op Rijkswaterstaat, die order geeft om het kapitale werk te voltooien door het overbrengen. Maar op welke datum is niet bekend. Sommigen menen, dat dit bejfln december het geval kan zijn, anderen weer beweren nog eer der en nog weer anderen zeggen, dat het toch wel 1964 zal worden. De papierfabriek in Velsen-noord houdt uiteraard rekening met het aanstaande verplaatsen van het pontveer. Aan de noordzijde bij de aanlegsteiger van de pon ten is dit bedrijf druk doende om de reeds bestaande verlengde kademuur (oostelijk van de ponthavens) aan te passen aan de meer westelijk bestaande situatie. Achter de kademuurverlenging wordt op het ogen blik met puin een grondverharding aan gebracht, waarover straks de auto's moe ten kunnen rijden met grondstoffen. Als de oude ponthavens geen dienst meer zul len doen-, wordt direct begonnen met het afzuigen van de oude kanaaloever tot de nieuwe kade, waardoor de losruimte voor de papierfabriek aanmerkelijk wordt uit gebreid en bijna tweemaal zo lang als de bestaande, nieuwe löskade. Al met al zal, als straks de ponten van hun oude plaats weg zijn, de Wijkerstraat- weg doodlopen op het terrein van Van Gel der Zonen, ongeveer op het punt, waar de Corverslaan uitmondt op de Wijkerstraat- weg. Advertentie Centrum Galerij F ,,,C;".""»"T «13-«35. IJMUIDEN In de week van 15 tot en met 21 septem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 154 zeeschepen (351.794 brt.) en ver trokken 166 zeeschepen (406.705 brt.). Nieuwe aanwinsten op de afdeling voor tieners van de Gemeente Bibliotheek in Velsen zijn de volgende boeken: Romans: Hoppen: Geen tijd voor dromen; Richter: Hij was mijn buurjongen. Buitenlandse romans: Welch: Mohawk valley: Mansfield: Selected stories. Studieboeken: Hagedoorn: Vredesapostel in het oerwoud; Bitter: De geheimen van Het magnetisme; Gamow: Mr. Tompkins in wonderland; Meijlink en Cazemier: Eenvoudige natuurkundeproeven; Keen: De microscoop en wat je ziet; Bothof en Van Dijk: Vlechten met pitriet; Reeskamp: Trams; Stephens: Duikboten; Van Anrooy: Tnleiding tot de jeugdconcerten; Raymond: De jonge reizigers in Italië. De 26 jarige derde werktuigkundige van het Duitse vracht- en passagiers schip „Freiburg" dat in Rotterdam arri veerde, heeft een week geleden ruim veertien uur in «je Atlantische Oceaan gelegen nadat hij op een avond over boord was gevallen. Hij heeft niet alleen zijn leven te danken aan het feit dat hij goed kan zwemmen, maar vooral ook aan de kalmte waarmee hij aan zijn hachelijke situatie het hoofd heeft ge boden. Toen de „Freiburg" 800 mijl oost- noord oost van Bermuda voer. ging 's avonds, na een partijtje kaart, de derde werktuig kundige Franz Strycharszyk naar zijn hut en kleedde zich op zijn onderbroek na uit, Daarna ging hij nog even aan dek om wat verkoeling te zoeken. Gebiologeerd keek hij naar het sterke lichten van de door de wind opgezwiepte golvèn. „Plot seling .lag ik in het water" zo vertelde hij ons in Rotterdam, „Eerst dacht ik dat ik droomde, maar die gedachte liet ik al gauw varen toen ik de „Freiburg" op zestig, zeventig meter afstand zag verdwij nen. Ik kan niet zeggen dat ik in paniek raakte De temperatuur van het water was niet onaangenaam Ik ging zwemmen en vele malen ging ik kopje onder. Af en toe kreeg ik kramp in mijn been, maar dat masseerde ik dan met de voet van mijn andere been. Ik stopte zeewier in mijn onderbroek omdat ik het idee had dat ik me dan gemakkelijker drijvende kon houden, maar inplaats van gemak had ik er maar last van. Zeewier er dus weer uit. Even heb ik op 300 a 400 meter de „Freiburg" nog gezien. Ik zwaaide en gil-r de, maar ze zagen en hoorden me niet. Honger en dorst had ik niet, maar ik ver loor alle gevoel voor tijd. Volhouden, vol houden. zei ik tot mezelf. Als ik met dag licht niet wordt gered, dan is het met me afgelopen. Uren en uren had ik in het water gelegen hoe lang wist ik niet. Plotseling zag ik een schip. Ik trok m'n onderbroek uit en zwaaide er uit alle macht mee. En ja, ze hadden me ge zien. Het schip voer naar mij toe, ze gooiden boeien buiten boord en hingen .een net over de railing. Twee mannen spron gen bij me in het water Toen hoorde ik dat het rüim elf uur in de morgen was. Ik had meer dan dertien uur in de oceaan gelegen. Ik werd aan boord ge bracht en bleek mijn redding te danken te hebben aan het weerschip „Absecon" van de Amerikaanse kustwacht. In de zie- Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON «86 Er is een actiecomité in oprichting, dat zich ten doel stelt om in Beverwijk een aantal activiteiten te ontketenen, alvorens de landelijke actie voor het getroffen Per zische dorp Dousadj officieel op 9 novem ber van dit jaar zal eindigen. Het gaat hier om hulp, in Europees ver band door jongeren, aan het op 1 septem ber 1962 zwaar door een aardbeving ge troffen dorpje. In de 'week van 19 tot 26 oktober zal er een D-week komen met een oliebollenver- koop per woonwagen, een fancy fair. een groot tienersbal een soort loterij-op-lijs ten. een huisvrouwenmiddag een babysit centrale en een sportavond. kenboeg onderzocht de scheepsarts mij. Hij constateerde, dat het bij uitwendige verwondingen was gebleven. Mijn lippen waren vreselijk gezwollen en ik had over al wondjes die door het zout al ontstoken waren, 's Middags ging ik terug naar de „Freiburg", die inmiddels bij de „Abse con" was aangekomen. Toen hoorde ik dat men p^is omstreeks middernacht mijn vermissing had gemerkt". De „Freiburg" voer halve kracht terug om te zoeken en nam per radio contact op met de Ame rikaanse kustwacht, die aan het weer schip „Absecon" opdracht gaf, te gaan zoeken, 's Middags kreeg de „Freiburg" de mededeling dat de vermiste was ge vonden Enkele uren later was de Duit se werktuigkundige weer aan boord van zijn schip. Hij mocht twee dagen uitrus ten en daarna is hij weer aan het werk gegaan. Instuif. Het tiende seizoen van de r.- k. „Instuif Velsen-Beverwijk" wórdt zon dagavond 29 september in het Velsen- noordse St. Jozefhuis geopend. Met een origineel Wijnfeest, inclusief „Wijnkonin gin", dat om 20 uur aanvangt. Muzikale medewerking verleent het dans- en show orkest „The Broadway Stars". Advertentie Advertentie I „Zo iets geks heb ik nog nooit meege maakt", zei de officier van Justitie. „Dit is beestachtig, deze verdachte is tekeer gegaan ais een wild dier. Ik kan hier geen andere straf eisen dan de maxium- strar: zes maanden gevangenis". Voor de Haarlemse politierechter stond een 21-jarige opperman uit Haarlem te recht wegens mishandeling. In de trein van Beverwijk naar Haarlem had hij een meisje, waar hij twee jaar verkering mee had gehad, in de neus gebeten, hij had een brandende sigaret op haar arm uitge drukt, en hij had haar geslagen, gestompt en getrapt, waar hij haar maar raken kon. Toen hij op het station in Haarlem aan de politie werd overgeleverd, was hij tekeer gegaan als een wildeman. „Ik kan er echt niks aan doen. Ik wist niet meer wat ik deed. Ik heb ér nu hard- stikke spijt van", zêi de verdachte. Op zaterdagavond 4 augustus was hij, na in Beverwijk een flink aantal glazen bier te hebben gedronken, in de trein het meisje tegengekomen, dat haar verhouding met hem kort geleden had verbroken naar zij verklaarde, omdat de jongen ver schrikkelijk jaloers wgs, haar herhaaldelijk mishandeide en meermalen brandende sigaretten op haar lichaam had uitgedrukt. Zij had lange tijd met het plan rondgelo pen hiervan aangifte te doen bij de poli tie. maar had dat niet gedurfd. Toén zij die avond in de trein niets wil de we'ten van de Onbetamelijke lichamelij ke toenaderingspogingen die de jonge man, die ongevraagd naast haar was ko-t men zitten, in het bijzijn van anderen on dernam, was de verdachte furieus op haar begonnen in te slaan. Met gebalde vuis ten sloeg hij haar in het gezicht, hij schopte en trapte, beet haar in de neus en drukte de sigaret die het meisje liet val len op haar arm uit. Geplarmeerd door het tumult en door het gegil van het meis je, waren enkele jongemannen uit dé cou pé tussenbeiden gekomen en hadden de ver dachte een flink pak slaag toegediend. In Bloemendaal was de wildeman door de conducteur uit de trein gezet, maar toen deze begon tê rijden was de jon geman er onverhoeds weer ingesprongen. Inmiddels waren twee agenten naar het Haarlemse station gedirigeerd om de verdachte op te wachten. Terwijl de trein het station binnenreed sprong de ver dachte eruit om zich aan zijn aanhou ding te on'trekken Dit baatte hem ech ter niet. De agenten hadden de grootste moeite om hem in bedwang te houden en hem in hun auto te krijgen. Een van de politiemannen kreeg een klap in zijn ge zicht en een ruit van de politie-auto werd Stuk getrapt. „Hij ging tekeer als een wild dier. We moesten bovenop hem gaan zitten", vertelde een van de agenten. De verdachte, die al eerder was ver oordeeld wegens diefstal, mishandeling en geweldpleging, zei wanhopig: „Ik begrijp het zelf niet" En de politierechter, mr. J. D. Vink, zei bijna even wanhopig: „Ik wil wél bekennen, dat ik me, toen ik van morgen naar de rechtbank liep, heb afge vraagd: „wat moeten we in godsnaam met jou beginnen?". Wat is dat toch met iou en met die rare neigingen van ié?". Na de ernstige waarschuwing, dat onmid dellijke gevangenschap zou volgen als hi.) weer enig meisje zou lastig vallen, ver oordeelde de B«plit»érechtefc4e vggdarhte tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, met èen proeftijd van drie jaar. De 30-jarige eigenaar van eet: hoofdza kelijk door jongelieden bezocht café in de Jansstpaat in Haarlem, stond terécht om dat hij diep in de nacht op de Zijlweg on der invloed een geparkeerde auto zou heb ben aangereden en daarna was doorgere den. Toen hij de volgende morgen door de politie werd aangehouden gaf de bloed proef een promillage të zien van 1.54 De verdachte vertelde, dat hij vóór dé aanrij ding geen druppel had gedronken, maar dat hij na de aanrijding thuis twaalf glazen bier had gedronken De officier vond het hoogst onwaar schijnlijk en karakteriseerde 's mans ver haal als „een beetje dom gelieg," maar hij kon het rijden onder invloed niét be wijzen. Voor tiet doorrijden na dè botsing de verdachte sprak van „een tikje." maar de omwonenden waren wakker ge worden van de klap eiste hij drié weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger, mr. O. H. van Wijk, kon zich voorstellen, dat er achter de gröene tafel argwaan rees aan de bewering van zijn cliënt, dat hij uitsluitend nè de aanrij ding had gedronken, maar wees erop, dat argwaan een factor is die in de rèchtszaal Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 70 duiven deel aan eên wedvlucht van Esschên (België) af (113 km.). Ge lost tijdens zuidwesten wind om 8.20 uur. Eerste duif van A de Bot jr. om 10 uur, laatste prijsduif 10.12 uur. Met deze vlucht heeft Het Atoom de finale van de wedstrijdsport van dit seizoen be reikt. zoals overigens alle andere verenigingen in de IJmond. Opvallend was vooral in deze vlucht, dat de zwakke zuidwesten wind en het fraaie nazomerweer niet van invloed zijn ge weest op de snelheid van de vogels, want de eerst aankomende duif deed over de afstand precies 100 minuten of wel gemiddeld per uur 67,8 kilometer. Doordat A. de Bot zowel de eer ste als tweede prijsduif binnen kreeg gaf hem dit zoveel punten, dat hij in de kampioensna- vlucht zijn clubgenoot L Veldt net de tweede plaats ontnam om die zelf te gaan bezetten Overigens wist De Bot behalve de eerste ook de laatste prijsduif op het hok te krijgen. Door het bezetten van de derde en vierde plaats in deze navlucht wist Van der Linden de eerste plaats in het kampioenschap te behalen. Uitslag: A. de Bot jr. 1 2 14; D. van der Linden 3 4; L. Veldt 5 6 9; Ph. F. Martinius 7 12; F. Abbink 8 13; J. As jes 10; K. Timmer 11. De einduitslag van de kamploensnavlucht werd: 1. D. v. d. Linden 259,4 pnt.; 2. A. de Bot jr. 234,4 pt.3. U. Veldt 221,7 pt. Het kampioen schap generaal kwam dit seizoen terecht bij 1. L. Veldt'108 punten; 2. J. Asjes 101 pt.; 3. A de Bot jr. 95 pt. In de kampioensschappen van de afdeling Haarlem heeft voorts Het Atoom-lid de heer L. Veldt met zijn vogels zeer goede presta ties behaald In het Haarlemse kampioenschap fond neemt hij de vierde plaats in; bij het kam pioenschap oude duiven de zesde plaats en hij bereikte in hel generaal kampioenschap de twaalfde plaats. Volgende week is een totale seizoenafsluiting met de zogenaamde potten en pannenvlucht. IJmond Van de postdulvenhoudersver. De IJmond (za terdagvliegers) te IJmuiden namen 4 duiven deel aan een wedvlucht van Essen af (111 km.). Gelost om 12 uur. Eerste duif van Van der Scheer om 13.53 uur, laatste prijsduif 14.13 uur. Deze laatste vlucht van het seizoen werd wederom begun stigd door mooi weer. Door de noorden wind be reikten de vogels geen grote snelheid Uitslag: Van der Scheer 1 2: Knapen 3 4; Schriever 5; jCoffeman 8; Suurmond 7 8. 9 Kampioen Vitesse: 1. Van der Scheer; 2 Suur mond; 3. Van Slooten Kampioen mldfond: 1. Kofleman; 2. Van der Scheer; 3. Suurmond, Kampioen fond: 1. Van Slöoten; 2. Knapen; 3. Suurmond. Kampiöert jbng: 1. Köffemart; 2. Mar tens; 3. eD Heer. Kampioen oud en jong: 1, Van der Scheer; 2 Suurmond; 3. Verduin. Kampioen generaal: 1. Koffeman; 2. Van der Scheer; 3. Suurmond. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 46 duiven deel aan een wed vlucht van Essen af (111 km.). Gelost om 8.20 uur. Eerste duif van A. J Waal om 9 55 uur, laatste prijsduif 10.07 uur. Kampioen navlucht: 1. G. van der Struik; 2. A. J. waal; 3. P. Hoekstra Kampioen generaal: 1. G, van der Struik: 2 A J. Waal; 3. J de Waard. Uitslag: A. J. Waal 1 4; G, van der Struik 2 5 6 7; L. de Waard 3 9; K. Metzelaar 8. Oranje Nassau Van de postdulvenhoudersver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 62 duiven deel aan een wed vlucht van Essen af (102 km.). Gelost om 8.20 uur. Eerste duif van A. de Waard om 9 56.23 uur. Uitslag: A. de Waard 1 4; A. Broek 2 3 5 12; J. van Dorp 6; J. Uiehake 7; G- Duin 8; J. van Sik kelerus 9; M. Rutte 10; Ch. Prins 13. Vitesse: 1. W. Booy: 2 A. Broek; 3. J. Uiehake. Fond; 1. A. Broek; 2, J. van Sikkelerus; 3. Ch. Prins. Oud: I A. Broek; 2. J. van Sikkelerus; 3. J. Uiehake. Jonge duiven: 1. F. Bruisschaart; 2. J. Uiehake: 3. P. Martens. Navlucht: 1. A. de Waard; 2. J. van Dorp; 3. J. Uiehake. Generaal: 1. J. Uiehake; 2. A. Broek; 3. J. van Sikkelerus. Snelvlieger Van de postdulvenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 119 duiven deel aan een wed vlucht van Essen af (107 km.). Gelost om 8.20 uur. Eerste duif van S. Voet om 9.52.30 uur. laatste prijsduif 10.9.40 uur. Een traag verloop van de laatste vlucht, waardoor ook deze vlucht bij de vele slechte wordt gevoegd. Uitslag: S. Voet 1 5 8; F. F. Booy 2 24: E. de Boer 3: W. Remmers 4 17; F. de Boer 6 10 15 16 19; H. in 't Velt 7; Joh. Broek 9; G. Zwanenburg 11 20 22; B. Visser 12 21; J. de Weers 13; Jac Broek 14; H. van der Wiele 18; H. J. Broek 23. In het bewogen vliegjaar 1963 is het de heer C. Zwanenburg gelukt het kampioenschap generaal te behalen De kampioen 1962 S. Voet heeft alles op alles gezet om dat te beletten, zelfs nog op de laatste vlucht waarop hij met de 31 6 minu ten losvloog op het gehele concours. Ook de heer B. Visser wist zich weer in het sterke gezelschap te plaatsen en behaalde daarmee de derde plaats. Tevens zijn de kampioenen navlucht bekend Hier behaalde de heer F. de Boer de eindover winning op grandioze wijze Generaal: 1. C Zwa nenburg; 2. s Voet; 3. B Visser. Navlucht; 1. F de Boer; 2. S. Voet; 3. B. Visser. niet dient mee te spelen. Niet-drinken in de zaak is voor een caféhouder overigens een harde eis van de praktijk en dus zeker in dit geval wel aannemelijk, vónd mr. Van Wijk, die teleurgestelde liefde schet ste als een achtergrond van het gebeurde. De politierechter bepaalde het vonnis óp twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging. Een 42-jarige fabrikant uit Haarlem stond terecht omdat hij zich In zijn auto door zijn 20-jarige zoon naar huis had la ten rijden, terwijl de jongen bij vonnis van de Haarlemse rechtbank voor twee jaar de rijbevoegdheid was ontzegd we gens rijden onder invloed. „Ik was te moe om zelf te rijden," was het verweer van de verdachte, die op de Leidsevaart in Haarlem door de politie was aangehouden. „Uw gedrag getuigt van niet het minste respect vóór het rechtbankvonnis, nog af gezien van het verkeerde voorbeeld als vader," vond de officier van Justitie én eiste twee weken gevangenisstraf èn'n jaar ontzegging van dê bevoegdheid motorrij tuigen te besturen. De politierechter hield het na ampel be raad nog bij een geldboete van 500 eb een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met drie jaar proeftijd. Na dé gelukkige overwinning op Blauw Wit 2, waardoor het eerste twaalftal van de korfbalvereniging Watervliet, dê eerste winstpunten binnenhaalde.zal dit team zon dag naar Koog Zaandijk gaan om daar het gelijknamige twaalftal voor de eerête klas KNKB te ontmoetten. Dit zal voor de Vel- senaren opnieuw een lastige strijd worden, maar een gelijk spel ligt in de mogelijk heden. Watervliet 1 verschijnt met de dames B. Hessen, B. Hoen, G. KaebiSch, H. van de Ree, T. Floor, C. Zandbergen én de heren Hartman, Van den Brink, Seholting, Veerbeek, D. van Ladesteyn en De Roos. Woensdag 9 oktober begint in IJmuiden de zo genoemde Oecumenische gespreks- kring. Deze kring gaat uit van de Oecu menische Raad Velsen. De onderwerpen die aan de orde kómen zijn: doop. avond maal, huwelijk, biecht, apostolische suc cessie. gebedsgenezingen en nog vélè an dere. Uit de deelnemers worden kleine werkcommissies gevormd, die het Onder werp gaan voorbereiden aan de hand van bij dat onderwerp passende bijbelplaatsen. Het eerste onderwerp zal zijn de biecht, dat zal worden ingeleid door sprekers uit het Leger des Heils. uit de Gereformeer de Kerk én uit de Remonstrantse Kerk. De gespreksavonden vinden plaats in de consistorie van de Bethlehemkerk, Radar straat, IJmuiden ên beginnen om 8 uur. MOOIE KWALITEIT zonder naad - maten 8'/! t.m. 11 pér paar NU 3 PAAR voor Zolang de voorraad strekt. Lange Nieuwstraat-Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden ónder auspiciën van de Stichting Rijn- mónd-Noordzeekanaal heeft vandaag een aantal bestuursleden van de Kamer van Kóóphandel en Fabrieken voor Amster dam, de Scheepvaart Vereniging Noord en de Vereniging „De Amsterdamsche Ha ven" een- excursie gemaakt naar de wer ken aan de IJmuidense havenmond. Het uit ongeveer 60 personen bestaande gezelschap is per boot van Amsterdam naar IJmuiden gevaren, tijdens welke tocht ir. J. den Toom van Rijkswaterstaat een uit eenzetting gaf van de aan het Noordzee- kanaal in uitvoering zijnde werken. In IJmuiden heeft ir. L. W. Lievense van Rijkswaterstaat het gezelschap ingelicht over de werken aan de havenmond, waar na 'n bezoek wérd gebracht aan 't Voor lichtingscentrum van de Stichting op het Semaphoreduin te IJmuiden, alwaar bur gemeester mr. J. C. Bührmann het gezel schap heeft toegesproken. BEVALLEN: M. Tuk-Korf. 2 x d Schou tenstraat 8. IJmuiden-Oost; J. M. Cólijft- Smit, d„ Dolfijnstraat 192, IJmuiden,' C. Barnhootn-Plug. d„ Celsiusstraaf '20. IJ muiden. W. T. Schoot-van der Pal. d., Vel- serbosstraat 9, Velsen-Noord; J. M. Moe- lee-Bakkér. d.. Cronjéstraat 9, IJmuiden; G Sloos-Westra, z. Kerkweg 99. Sant poort; E. Postuma-Vaik, z., Westêrthoeve- Advertentie Gas en Waterfjttei KENNEMERLAAN TEL 5271 Installateur P E.N In Beverwijk is bij de schaakclub Pat Mat een begin gemaakt met dè cómpetitié 1963-1964. Clubkampioen P. Zwart heeft in de hoogste afdeling zijn titel te vèrdedi- gen. Ziin start was uitstekend, hetgeen Bannenberg tot zijn Schande moést ondèr- vinden. Zoontjes, die bij afwezigheid var) oud-kampioen Suiker als de naaste belager van Zwart is te beschouwen, had èven- eens een uitstekende start. Zonder veel omhaal werd Boer naar de vóór hem vér- keerde kant van de scóre gespeeld. De Lange debuteerde uitstekend mét eên zege op de gepromoveerde Nieland terwijl Ro denberg en Huygen elkaar aan het begin van de competitie nóg geen kwaad wilden doen hetgeen in remise reSultèerde. De uitslagen van de eerste wedstrijd- avónd zijn: Groep 1: BannënbergZwart 6-1, Boér Zoontjes 6-1, HuygenRodenberg remi se, De Lange—Nieland 1-0. Groep 2: BoerrigterWinkelèar remise. BurgerSoeteman afg.; De HaasJ. Sau- er 1-6. Groep 3; BrantjesWulms remise. A Hagen—H. Steeman 1-6, Houtsmuller Groot 1-0. Groèp 4: EggèrmöntVerhèêvèn 1-1, KropmanSéhepel 0-1, v. d. LelyVin Roon 0-1, WieldersMOóij 0-1. Reserve-groep: JansenSchrödér 0-1. Jelle Oortwijn uit IJmuiden is gekozen in de nationale militaire zwemploeg, die de volgende w eek in Barecelona deelneemt aan de Europese militaire kampioenschap pen. Voordat de IJuidense milicien zaterdag naar Spanje afreist, heeft hij geoefend in 'li trainingskamp, in Amersfoort. Jelle Oort wijn, die lid is van dé Velser Zwemvereni ging. zal op liefst vijf nummers dè Ne derlandse kleuren in Spanje hoog próbe- ren te houden. Naast zijn specialiteiten: de honderd en tweehon«ïerd meter vlin derslag, zal hij zijn krachten meten mét de Europese zwemcracks op het zwaarstè persoonlijke nummer, dat de zwemfhèrij kent, namelijk de 4 x 100 meter wissel slag persoonlijk. Voorts zal hij deelnemen aan de twee estafette-nummers. In de 4 x 100 meter wisselslag (estafette) neemt hij de 100 meter vlinderslag voor zijn re- keing. Hij is ook een der Nederlandse es tafette-zwemmers op de 4 x 100 meter vrije slag. laan 7, Santpoort; L. van Kroonenburg- Kleijn. z.. Mercatórstraat 4, IJmuiden; H. J. Hófstée-van Alphen, z„ Zandersstraat 21, IJmuiden-Oost; A. M. P. J. Koks-Zand bergen, d., Nachtegaallaan 16, IJmuiden- Öost; A. M. van Leeuwen-Swart, d., Jac. van Heemskerkstraat 65 rd., IJmuiden; H. Kleinhout-Laferte, z., Roemer Visscher- straat 187, Haariem; C. G. Rill-van Meurs, d., Wijkerstraatweg 257, Velsen-Noord; T. R. van Meurs-van der Kuil, d„ J. M. van Nassaulaan 23, Santpoort; H. Wilms Floet- Winnubst, d., Kennemerlaan 67, IJmuiden. OVERLEDEN: C. M. Arisz, 80 j., wed. vah G. van Zelf, Planetenweg 266, IJmui den; A C. Adrian, 49 j., e. van J. W. Kra- fnét, W. de Zwijgerlaan 29, Santpoort; S. J. Meegdes. 62 j., e. van C. van Schep pingen. Wilgenstraat 30. IJmuiden-Oost; N. Pirovano. 78 j„ wed. van P. Wal, Groe- nè-weg 14. IJmuiden-Óost; M. Stimberg, 68 j„ e. van H. Olthof, Berkenstraat 35, IJmuiden-Oost; G. de Bie, 23 mund., Tus- senbèeksweg 37, IJmuiden-Oost. Maandagavond 21 oktober, tussen 21 en 22 uur, gaan 850 Velsenaren dui zenden Velsense gezinnen bezoeken om bijdragen in te zamelen voor de blik semactie van het Nederlandsche Comi té Vluchtelingenhulp. Dit zal landelijk geschièden op dezelfde tijd, na een ge combineerde televisie- en radio-uitzen ding over het vluchtelingenprobleem. Het Nederlandse comité heeft op zich gènomen om duizend Griekse en Turk se vluchtelingen, die in erbarmelijke levensomstandigheden verkeren, te Steunen. Hiervoor hoopt het comité enkele miljoenen guldens bijeen te krijgen, De 85Ö inzamelaars van Velsen worden gerecruteerd uit het Velsense verenigingsleven. Het céntrale punt van deze bliksem actie zal in Velsen de zetel van de Vel- Sér Genaèenéchap in het Cultureel Cen trum, aan IJmuidens Moerberg- pléntsoen, zijn. klêindièrenfökvereniging IJmuiden en Omstreken, die enige maanden geleden werd opgericht, heeft met de vereniging Het Raskonijn uit Haarlem in Garage Van Oosten te IJmuiden een Jongdierendag gehouden, waarvoor veel belangstelling besfond. Als keurmeesters fungeerden de heren Wêrmers, Damman en Fliek, die hurt oordeel moesten geven óver ruim 200 dieren. De kwaliteit van deze dieren was over het algemeen goed. Het móóiste exemplaar was de haaskleu- rigé Vlaamse reus van de heer Vos. Twee de werd de w. vl. reus van de heer Noort- man; 3. fr. hangoor van de heer Van Ton geren; 4. gr. chinchilla van de heer War men hoven; 5. w. vl. reus van de heer Spiering; 6. gr. zilver van de heer Braak man; 7. de lotharinger van de heer Feen- stra. Klasse C: 1. w vl. reus van de heer Spiering; 2. gr. chinchilla van de heer Warmènhoven; 3. rex blaauw van de heer Dooijweert. Kippen: 1. lichte br. van de heer Van Heijst. Kriélkippen: 1. Holl. blaauw van de heer Kaagman; 2. Holl. zwart van de heer Erbrink.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5