Alles is mode wat mooi is" Genie bouwt Baileybrug over drukke rijksweg bij Schiphol |j 475.- II HEERLIJKE WORSTJES EMBROS LAM II Telstar junior zoekt keeper De prins bezocht hypermoderne boerderij Predikant beschuldigde collega van overspel De subsidieregeling voor kunstopleiding-amateurs Smokkelcomplot ontdekt Kort IJmondnieuws COUTURIER FERRY OFFERMAN Betaling abonnementsgeld per giro /VlEUW VV£êSGE%c al Goede zorg kost tijd Wenst U WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 7 Kustvaarder gezonken na aanvaring bij Falster Vier nieuwe worstjes! Van Unox, Uit het pak... in de pan. Even aanbraden - klaar - smullen maar. Smic's... feestelijk middelpunt van élke warme maaltijd. Smic's bij de boter ham... een échte traktatie. Nieuwe, heerlijke Smic'sproef ze vandaag nog! IJ» Girozendingen waren zoek WEEKABONNEMENTEN Wilt u dat Wijl uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is KM /INDÜJJKI POES Plaats een Luidspreker -** s Alles is mode wat mooi is", luidt de conclusie van cou turier Ferry Offer man uit Amsterdam na het bezien van de laatste collecties van tien verschil lende buitenlandse collega's. „Er is meer sprake van een mode van de tails dan van een mode die een be paalde lijn aan geeft. De details variëren al naar de persoonlijke ideeën van de ontwerper, die in „deze vrije tijd van de mode" alle mogelijkheden tot expressie heeft", zo meent Ferry i Offerman. die zelf zijn nieuwste col- k lectie aan het begin van deze week toonde en wel in zijn Vinkeveense buitenhuis. Een uit gesproken lijn ver toont zijn collectie inderdaad niet, wel valt er een voorkeur voor zekere details te bespeuren, zoals in de sportieve pak- jes voor hoge bijna tegen de schouder aan geplaatste zak jes, voor sluitingen op een lange verticale pas en voor kleine afstaande kraagjes, in de man tels voor horizontale naden, voor wijde ruggen en voor hoogopgeknipte cols, de laatste bezigt hij ook in het gekledere genre, waarin overigens de hoge taille domineert. Z'n cocktail- en avondjapon nen zijn veelal geborduurd of van bontgarneringen voorzien. Enkele van zijn avondjaponnen zijn versierd met handbeschilderde motieven. Wat de keuze in stoffen betreft is Offermans voorkeur duidelijk. Van tweed zijn de meeste pakjes, mantels, japonnen en „hostess-gowns", multicolor, pied de poule of geruit, licht van gewicht, zeer grof en los geweven, wekken de indruk gebreid te zijn. Offermans collectie is er vooral een voor de niet meer zo héél jonge vrouw. Alleen zijn sportieve pakjes zouden we willen voorbehouden aan het jeugdige type, omdat ze vaak accenten aan de dag leggen, die te veel eisen stellen aan het figuur. Maar de overige ontwerpen zijn zo los van lijn en zo onopvallend geaccentueerd dat ze de minder vol maakte figuren alleen maar kunnen flatteren. Het heeft vegl hoofdbrekens gekost om een jeugdelftal van Telstar te formeren, omdat de meeste aangezochte jeugdspe lers in eerste instantie liever bij hun oude verenigingen VSV of Stormvogels bleven voetballen De heer Verbaan, de jeugd commissaris; in het Telstar nestuurscolle- ge, en dé: coach van het jeugdelftal,] tje heer Effeffl*1 hadden de rhhesti? ^moeite met een keeper aan te trekken. Nadat alle pogingen om een doelman buiten de eigen kring te vinden mislukt waren, besloot men een riskante poging te wagen om dit keepersprobleem op te lossen. De speler Dijkrent werd tot doelman gebombar deerd. Gespannen wachtten de Telstar-of ficials af hoe hij het er af zou brengen. Het ging prima. Na een goed debuut tegen ZFC (1-0 nederlaag), volgde een prima wedstrijd tegen Velox, waarin hij geen en kel doelpunt toeliet (4-0). Doch tot grote ontzetting van alles wat Telstar was, KIEL (AP) De 249 ton metende Westduitse kustvaarder Roland is giste ren gezonken na een botsing met de Ar gentijnse vrachtboot Qpequen, 3166 ton, nabij het Deense eiland Falster. Twee man van de Roland worden vermist. Men vreest dat zij verdronken zijn. De twee andere bemanningsleden, ondfer wie de kap^tgift, werden gered dport de Deense GedseiV brak hij zaterdagmiddag tegen DHC in Delft zijn scheenbeen, waardoor hij voor vele weken uitgeschakeld is. Per advertentie wil het Telstar-bestuur nu kandidaten voor deze vakante keepers plaats oproepen. De gegadigden moeten jonger zijn dan negentien jaar en het vo rige en het huidige seizoen niet aan offi ciële voetbalwedstrijden hebben deelgeno men. Ook handbaldoelverdedigers komen in aanmerking. Met een helikopter arriveerde prins Bernhard dinsdag op een weiland in de polder bij het Gelderse dorp Herwijnen. De prins stapte over in een jachtkoets, getrokken door witte Kladruber-hengsten, afkomstig uit Tsjechoslowakije. Deze jachtkoets bracht hem naar één van de modernste boerderijen in Nederland, de hoeve „De Laar" van de heer H Heems kerk. Het is niet alleen een omvangrijk veehouderijbedrijf, maar er worden ook rijpaarden gefokt. Alles is zoveel moge lijk gemechaniseerd. Om de dieren te voerderen en te dren ken behoeft- alleen maar op een paar knoppen gedrukt te worden. In de door- loop-melkstal kunnen twee man per uur 60 koeien melken. Op het landbouwbedrijf werken slechts 3 man. Het omvat 70 hec tare land. De fokkerij van rijpaarden is geheel van de veehouderij en het land bouwbedrijf gescheiden. Voor de Zwolse rechtbank heeft giste ren een Urker predikant terechtgestaan, die ervan wordt beschuldigd opzettelijk de eer en goede naam van een collega, een predikant uit Zwijndrecht, te hebben aan getast door in Urk het gerucht te ver spreiden dat deze het zevende gebod /gij zult niet echtbreken) zou hebben overtre den. De officier van justitie, mr. P. J. Stig- ter, eiste een boete van vijfhonderd gul den. De verdachte is voorganger van de chris telijk gereformeerde gemeente, die zich had afgescheiden van de christelijk gere formeerde kerk. Vorig jaar zomer werd hij ervan op de hoogte gesteld dat enkelen van zijn ge meenteleden overwogen terug te keren naar de christelijk gereformeerde kerk. De predikant bezocht deze gemeentele den en zou namen van predikanten heb ben genoemd, dominees van de christelijk gereformeerde kerk. Als afschrikwekkend voorbeeld zou hij de naam hebben ge noemd van de Zwijndrechtse voorganger, als gevolg waarvan deze zich tegen een stroom van geruchten heeft moeten ver dedigen voor hij geheel werd gerehabili teerd. Op 1 januari 1964 zal de rijkssubsidie regeling voor de amateuristische kunst beoefening in werking treden. Deze rege ling behelst, dat landelijke organisaties die amateurs en kader opleiden in aan merking kunnen komen voor een subsi diëring van de helft der subsidiabele las ten. Bij deze lasten zijn de voornaamste organisatorische lasten (bureau en be stuur) inbegrepen. Een belangrijke sub sidiabele post is de salarislast; hierdoor zullen de organisaties beter in staat zijn te voorzien in~de grote behoefte Van"3ès*- kundig kader. f- vWv 1 C-JJJ ^L/ll Dit staat te lezen in de Memorie van Toelichting op de begroting van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1964. Uit de Memorie blijkt verder, dat de minister de rijkssubsidie voor het Ne- lerlands Dans Theater voor het seizoen 1963/1964 enigermate wil verhogen en al dus eraan mee wil werken dat de socia le positie van de geëngageerden kan wor den verbeterd. Het produktiefonds voor Nederlandse speelfilms wordt in 1964 be dacht met 725.000,- waarin een bediag van f 200.000 voor studiokredieten is be grepen. Aan de grenspost Bergh in de snelweg ArnhemEmmerik is een smokkelcomplot ontdekt, waardoor de Staat der Nederlan den voor meer dan 100.000 zou zijn benadeeld. Een douane-ambtenaar uit 's-Heerenberg is geschorst en heeft huis arrest. Twee declaranten in dienst van autoimporteurs zijn gearresteerd. De werkwijze was vrij eenvoudig. Duit se auto's, waaraan niets mankeerde, wer den op de invoerpapieren vermeld als „kreukelaars" met een zwaar beschadigd uiterlijk, zodat aanmerkelijk minder in voerrechten moesten worden betaald. De fraude kwam aan het licht doordat meer dan eens auto's, die op een bepaalde da tum in gekreukelde toestand zouden zijn ingevoerd, een paar dagen later in vrij wel gloednieuwe staat op de keuring ver schenen. De douane-recherchedienst, die de zaak in onderzoek heeft, bewaart voorlopig het stilzwijgen. Vast schijnt echter te staan dat bijvoorbeeld ook televisietoestellen met behulp van valse papieren op een (te) goedkope wijze zouden zijn ingevoerd. Aan de grenspost 's-Heerenberg en andere Gel derse grensovergangen zouden zich der gelijke praktijken eveneens hebben voor gedaan. Paard op hol. Vermoedelijk doordat het van een vuilnisauto schrok is dinsdag middag op de Stationsweg in IJmuiden het paard van een groentehandelaar op hol geslagen. Zonder schade aan te richten is het dier naar zijn stal in de Meervlietstraat gerend. Meisje gewond. Op de Wijkerstraat- weg in Velsen-Noord is dinsdagmorgen een dertienjarig meisje op de fiets tegen een aldaar geparkeerde bestelauto gere den. Zij sloeg met het hoofd tegen de ach terzijde van de auto en liep daarbij een diepe wond boven het linkeroog op. Na door de ongevallendienst te zijn verbonden is het meisje voor verdere behandeling naar het Roode Kruisziekenhuis in Bever wijk overgebracht. Potplanten De Watervlietschool en de ir. L. P Krijgerschool in Velsen-Noord gaan een gezamenlijke tentoonstelling hou den van de planten, die in het voorjaar aan de leerlingen zijn uitgereikt. Dit zal dan zijn woensdag 25 dezer, van drie tot vijf uur 's middags en 's avonds van ze ven tot acht uur, in de Watervlietschool. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Smic's unox -w v.. (jwjaflr at. Over de rijksweg AmsterdamDen Haag, ter hoogte van Schiphol zijn acht en vijftig manschappen, onder officieren en officieren van de 480e geniegroep uit Schaarsbergen druk in de weer om een z.g. „Bailey-brug" te leggen. Deze brug is bestemd om zandauto's over de autoweg te voeren. De geniegroep, die onder commando staat van majoor G. A. van der Geit, legde al eerder een dergelijke brug over de Schipholweg. De vrachtwagens, die het zand moe ten aanvoeren voor de uitbreiding van de luchthaven kunnen nu on belemmerd de drukke rijksweg over steken. De genie verwacht de brug donderdag gereed te hebben. Enigs zins belemmerend werkt het feit dat voor de brug in de zachte grond extra zware fundering aangebracht moet worden. De militairen zijn van morgen om acht uur begonnen. Het verkeer zal gedurende de bouw van de brug over een rijbaan worden geleid. Een postzak met 4.000 girostortingskaar- ten, bestemd voor het girocoderingscen- trum in Breda, is een week zoek geweest. Pas gisteravond laat is deze zending teruggevonden in het districtspostkantoor in Rotterdam tussen lege zakken. Ook een tweede zak is enige tijd zoek geweest. Deze werd in 's-Hertogenbosch terugge vonden. TYyonotX"xhrortVYYYYyhorY>oocooooooorociooorpi'yryrrgitirf dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE txxxxxoxoajüLouuuüuouuuuuuLxxxxxxxxxaoQooót' p» V x - N - V Embros lam, nu bijzonder soepel en licht ver- werkt... met streelzachte beverlam kraagI Jeugdig model... met of zonder zifsplltten, in 2 tinten Amsterdam Haarlem den Haag Rotterdam Utrecht 1 Ij -** **- •**-

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7