STILBÉPAN „Actie tegen wassende tendens van gemakzucht en vulgariteit" Mauriac's kijkersorganisatie gaat de t.v.-mensen steunen die het hoogste- kwaliteitspeil wensen deze haarcream geeft geen kalkroos DE PROGRAMMA'S m Jevtoesjenko bekent schuld Lectuurverbod voor gewetensbezwaarden gehandhaafd De Nederlandse Opera opent het seizoen vrijdag met „Die Walküre" UITG0ER VOOR W- m m NEGEN MUZEN WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 Eurovisie en KRO bij concilie-opening nabeschouwingen Achter het nieuws ,,Roos" kan kalkroos zijn. Ga over op Stilbépan haarcream en (kalk)roos verdwijnt on middellijk. Tube v.a. fl.10. Pot v.a. f 1.50. sfc ste Ai. tp ife sfe ip sYi zp op sP sfe A ApP- SP sp gz ife m Zeg eens zómaar:Dat was ik vergeten: We gaan vandaag knus ergens eten. Laat de pannen maar staan "En kleedje mooi aan...*' Heus, uw vrouw zal niets feesFlijkers weten! W If- vj I# Jos de Klerk De radio geeft donderdag etevisieprogramma Links Francois Reichenbach, een der filmers die voor de Franse tele visie hun eigen oeuvre toelichten. Hierboven Pierre Asso en Gaby Sylvia in Dumas' „De drie Musketiers"met Le Cid" van Corneille, een der hoogtepunten uit het grote repertoire dat de Franse t.v. regel matig in uitstekende bewerkingen uitzendt. DE RADIODIFFUSION-Télévision Franyaise kan zich met volledig recht Frankrijks grootste en machtigste impresario, manager en exploitant in de do meinen van theater en showbusiness van uit- of juister inhuizigheden noemen. Iedere artiest die voor haar camera's treedt, verschijnt gelijktijdig voor een pu bliek van een tien miljoen mensen dat hij anders in zijn ganse carrière natuurlijk nooit bereiken zou. De consumptie van toneelstukken, films, feuilletons, „quiz zen" en andere attracties is zo groot dat, kwantitatief èn voor de produktie ge sproken, de televisie alle andere theatergroepen tezamen nog zegevierend naar ae kroon kan steken. WELK GEZELSCHAP zou het bestaan elke week een ander stuk op de planken te brengen? En naast die wekelijkse „dra ma's" verschijnen dan bovendien dus da- gelijk circus-, variété-, cabaret- en an dere vertoningen op het programma waar in eveneens een indrukwekkende dosis in spanningen is belegd en die in begin sel aan de hoogste maatstaven van kwaliteit moeten beantwoorden. Maar hoe is 't in Frankrijk nu met die keuze en met die kwaliteit gesteld? Men kan zeg gen, dat over het algemeen die selecties worden bepaald vanuit een zeer behoor lijk gevoel en inzicht voor niveau en „cul turele waarden". Zonder dat het society- stuk dat men hier met de „boulevard" vereenzelvigt, stelselmatig wordt verwaar loosd, ligt toch een redelijk accent op de grote km&Sièkën uit het repertoire,ter wijl, sedert vorig jaar, bovendien dan ook het experimentele theater en de avant- garde op een laat avonduur nog op enige belangstelling van de program madirectie mogen rekenen HET IS TROUWENS een bemoedigend verschijnsel dat die „grote klassieken", waar iedere lyceumleerling plichtmatig mee in kennis wordt gebracht, nog altijd over een levenskracht beschikken die ook via dit nieuwe medium zich in onver moed brede kring doet gelden. Een recen te opiniepeiling heeft zo uitgewezen dat Corneille's „Le Cid", nu niet direct be antwoordend aan de geestelijke gemak zucht van de grote massa, door het tele visiepubliek tot een der hoogtepunten van het jaarprogramma is uitgeroepen. Aldus wordt de erkende nationale culturele er fenis voor een miljoenenpubliek met suc ces beheerd. Maar de programmadirectie, verhoogt haar creatieve functie bovendien door bekende romanciers en toneelschrij vers als Troyat, Sauvageon en Curtis op drachten voor originele televisiestukken te verstrekken. Diezelfde overweging de televisie als kunstmedium ook een „eigen gezicht" te geven ligt ook ten grond slag aan het verzoek aan vele ci neasten uit de niet-commerciële sector Donderdagavond wordt door de VARA televisiesectie in plaats van het gebruikelijke televisietoneelspel de musical „Trouble in Tahiti" van Leonard Bernstein op het scherm gebracht. Theun Lammertse, drama turg van de Nederlandse Comedie, voert de regie. De foto toont de operazangeres Cora Canne Meyer als Ans; met de operazanger Peter van der Bilt vertolkt zij de hoofd rollen. De Nederlandse bewerking van de musical is van Michel van der Plas. De muziek wordt uitge voerd door het orkest van de Neder landse Opera. De decors zijn van Wim Bijmoer. Corrie van Gorp en Robert en Philip Kaesen verzorgen de dansfragmenten. „Trouble in Tahiti" kan als een voorstudie van „West Side Story" worden beschouwd. (Leenhart, Reichenbach) speciale films voor het zakdoekscherm te ontwerpen. De serie van uitvoerige overzichten van hun oeuvres waarbij de gróte filmma kers hun produkten zelf toelichten zal wor den voortgezet; na Jean Renoir en René Clair zal in de komende maanden- de Italiaan Antonioni persoonlijk in de Fran se huiskamers zijn werk introduceren. DAT STREVEN TOCH eerder boven dan onder de middelmaat van de publieke smaak te mikken, moet extra worden ge waardeerd omdat de tv-directie door de regering die een hoog percentage van de kijkgelden voor andere doeleinden aan wendt financieel steeds korter wordt gehouden. Voor begin volgend jaar is nu eindelijk de inwijding van het tweede net in het vooruitzicht gesteld, Zohtfer 'dat 'de directie echter één frank meer verwach ten mag voor de voorbereiding der pro gramma's. Het tweede net z»l trouwens voorlopig alleen nog maar tijdens de weekeinden functioneren, en voornamelijk aan actualiteiten, tv-spelen en concoursen, sport en oude films worden gewijd. Door de instelling van het tweede net zal ook een revolutie in de handel ont staan, omdat zeker één miljoen oude toe stellen die maar één programma kunnen opvangen, zullen worden afgedankt en in geruild. Als „occasion" of afdankertje zullen ze echter tegen luttele biljetjes toch nog wel een afzet vinden, waardoor het tv-publiek in korte tijd weer sterk zal uitbreiden. Ook met het oog op die spoedige uit breiding, heeft de behoefte aan een ze kere „organisatie" van het publiek, dat bij de structuur van een staatstelevisie maar weinig invloed op de programma's kan uitoefenen, de laatste tijd een nieuwe impuls gekregen. Er zijn verschillende verenigingen opgericht die zich tot doel stellen de publieke opinie pervdiek te tes ten om zo op basis van die resultaten de programmaleiding te kunnen adviseren of haar functie te completeren. HET LAATSTE INITIATIEF in deze richting heeft nu de geboorte van de T.A.F. (Téléspectateurs et Auditeurs de France) opgeleverd, waarover Nobelprijs winnaar- en Frankrijks tv-criticus no 1, Frangois Mauriac het voorzitterschap aan vaardde. „Wij willen vechten aldus Mauriac om hen te steunen die binnen de R.T.F. het hoogste kwaliteitspeil po gen te handhaven en zich verzetten te gen de wassende tendens van gemakzucht en vulgariteit.". De vereniging die ook al een raad van advies, waarin de élite der Franse intelligentsia vertegenwoor digd is, in het leven heeft geroepen, hoopt binnen een jaar een miljoen t.v.- kijkers te kunnen verzamelen. Een vol gende stap zal dan zijn deze actie ter organisatie en bewustmaking van het t.v.- publiek op Europees plan en in het kader van de Eurovisie te verbreden om op voorhand de mogelijkheid te scheppen de kijkersmassa's voor die toekomstige fase enige zeggenschap te geven. EEN OBSTAKEL voor die Europese samenwerking aan de basis, is natuurlijk wel dat in de verschillende landen de .tructuren der televisie-organen nog al ver schillend zijn: Het Nederlandse zuilensy steem, naast de Engels B.B.C. die auto noom is, de Westduitse organisatie op grondsilag van de Lander, èn de straf- centralistisch gerichte R.T.F., waarop de regeling haar greep bovendien nog voort durend versterkt. Toch wensen de leiders van de T.A.F. met wie ik een uitvoerig gesprek mocht hebben geen stelling te nemen voor of tegen het nieuwe statuut dat momenteel binnenskamers voor de R.T.F. door de regering wordt uitgebroed. „We houden de politiek buiten de deur en beoordelen de programma's louter op de eigen verdien sten", zo luidt het officiële standpunt. Het is de enige mogelijkheid, zo meent het bestuur, om tot een vruchtdragende samen werking met de R.T.F.-directie te kunnen komen. Voor- het Franse werkterrein lijkt dat inzicht inderdaad wel gemotiveerd, ge zien de kribbigheid waarmee het huidige regime op kritische opmerkingen van de oppositie pleegt te reageren. Maar die prin cipiële of tactische aanvaarding van de Gaullistische visie op de t.v. als in strument om de publieke opinie ook poli tiek te richten, zal aan de andere kant de mogelijkheden van samenwerking tussen de J.A.F. en de rest der Europese lan den vermoedelijk toch wel wat moeten beknotten. Maar misschien houdt ook de T.A.F. zich als richtlijn het motto van „wie dan leeft die dan zorgt" voor ogen? In het besef dat de R.T.F, zich mogelijk al wel weer uit dat Gaullistische corset bevrijd zal hebben tegen de tijd dat de Eurovisie rijp is om op democratische grondslag te worden gevestigd? Frank Ortnen De Russische dichter Jevgeni Jevtoe sjenko heeft in het jongste nummer van „Yenost" een volledige zelfkritiek geschre ven. Hij erkent zijn fouten, geeft toe dat „de op hem geoefende critiek nuttig is" en „zweert het vaderland te verdedigen te gen hen dieoverijld .carrière willen ma ken". In een passage doet hij een directe l QR. de oorlogszuchtige £]&nese po litiek. Kroesjtsjev had Jevtoesjenko op 8 maart aangevallen nadat in een Frans weekblad „een voortijdige autobiografie" was verschenen. Zijn verklaringen van eind maart werden niet voldoende geacht en sindsdien is er in de pers veel critiek op de jonge dichter verschenen. „DER STELLVERTRETER" Ongeveer drieduizend mensen, waaron der tal van nonnen en geestelijken, heb ben met grote nadruk in Bazel geprotesteerd tegen de Zwitserse première van „Der Steilvertreter", die gisteravond in de Stads schouwburg van Bazel plaats had. In de jaarbeurs werd een bijeenkomst gehou den door de rooms-katholieke gemeen schap in Bazel en de „Actie van jonge Christenen voor Godsdienstvrede". Pro fessor Schneider, hoogleraar aan de pau selijke Gregoriana-universiteit in Rome, hield een lezing over de historische be tekenis en de persoon van paus Pius XII. Hij keerde zich in het bijzqnder tegen de „laster", die het stuk van Hochhuth zou bevatten. De opening van de tweede zittingsperio de van het concilie zal op zondag 29 sep tember door de Eurovisie ook in Neder land worden uitgezonden en wel van 9.50 tot 11.45 uur. Voor de K.R.O.-radio zal weer Dick de Vree 's middags van 13.10 tot 14.00 een verslag hiervan uit Rome doorgeven. Het commentaar bij de Euro visie-uitzending wordt verzorgd door het hoofd van de godsdienstige uitzendingen van de K.R.O., drs. M. van Buren, pr., en Jan Dijkgraaf. De minister van Defensie is met bereid de verbodsbepaling voor het lezen van be paald links georiënteerde lectuur door te werk gestelden die gewetensbezwaren te gen de militaire dienst hebben, op te hef fen. Dit heeft/ de bewindsman geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Bruggeman (P.S.P.). De verbodsbe paling geldt het lezen en in bezit hebben van communistische en semi-communis- tische periodieken, periodieken op het ge bied van communistische vakbeweging, overige periodieken van extremistische aard, en alle geschriften van Nederlandse of buitenlandse oorsprong waarvan de in houd of strekking nationaal-socialiSfisch, fascistisch, communistisch of revolutionair is. Vooroordelen over de hervormingen in het gevangeniswezen konden door de editie van de VARA-rubriek „Achter het nieuws", die ter gelegenheid van de Week van de Reclassering geheel gericht was Op de open gevangenis in Roermond, nu ter dege aan de werkelijkheid worden ge toetst. In beeld en geluid zeer verzorgd en ge- variëerd was het daaropvolgende ont- spanningspragramma „De muziek van Cole Porter", waarin Milly Scott en Jenny Veeninga opnieuw aantoonden, dat zij zan geressen van formaat zijn. De Nederland se „vertaling" van het liedje „You're the top" („Je bent het Rijksmuseumjij bent het strand van Spanjejij bent Madurodam voor mij" enz. enz.) deed als uiting van verliefdheid wel wat vreemd aan. Niettemin kunnen Frans de Kok en Dick Harris, die respectievelijk de muzi kale leiding en de regie hadden, terugzien op een geslaagde uitzending. De Franse bijdrage tot de \serie van zes documentaires, die door t.v.-organisaties van de EEG gemaakt werd over het leven in de zes tot deze gemeenschap behorende landen, was getiteld „Naar een Europese landbouw". Die titel nu deed meer ver wachten dan wij in deze beslist niet on- Advertentie (en maakt uw haar niet vet) DASRA N.V. PIEMEN DE HERDENKING van de 150ste verjaring van Richard Wagners geboorte is voor de Nederlandse Opera te Amsterdam aanleiding geworden om het speel seizoen 1963-1964 te openen met „Die Walküre", het tweede deel uit de vier delige cyclus „Der Ring des Nibelungen". Het feit dat het bijna een kwart eeuw geleden is dat dit kapitale werk, of beter gezegd: deel van een werk, te Amster dam en elders in ons land op de planken kwam, houdt in, dat onze huidige gene ratie tamelijk vreemd Staat tegenover Wagners machtigste conceptie, waaraan hij zesentwintig jaar werkte en voor de verwezenlijking waarvan hij zijn Fest- spieltheater te Bayreuth in het leven riep. MET EEN ZEVENTAL opvoeringen van „Die Walküre", waarvan vier te Amster dam, wordt nu-gelegenheid geboden deze breuk te herstellen. Op een persconferentie werden ons gisteren door de directie van de „Nederlandse Opera" inlichtingen ver strekt over deze bijzondere aanhef van het seizoen. Advertentie AS-O éi-C '/Fe ALO 7?» aLO «/Po ALC. Wri «V-O «V-O ■3fo «vLQ <7(0 AÉS «vLO «VLO üW tekening DOEVE «VLO "%ï6 ALO WÖ «vL$ «VLO ^1» ALO wö aLO Wèi %:r. ALO w'fi M AL vro ALO Wii 9iea/.e9ieaj; Alexander Pola W&L O* fik ew qoF s# ew atv» Si? Pik &&L- pi? Sgfc Oiv w frp ow crëv? fik Cfïv viz. o», OW fik fik cov ersv OW life; ow '<Öa> ;C9:e91C9:C'J:»r Men heeft de montering van „Die Wal küre" in handen gegeven van de befaamde bariton en regisseur Hans Hotter, die deze zomer te Bayreuth in hetzelfde werk op trad. In Amsterdam verzorgt hij de regie, maar tevens vertolkt hij de rol van Wotan in enkele vertoningen. In deze partij zal ook Otto Edelman optreden. Hans Hotter is in ons land geen onbe kende; hij zong hier reeds onder Mengel berg, Bruno Walter en Hindemith; wij hoorden hem onder Kleiber in Tristan, en hij gaf liederenrecitals in het Concert gebouw. Zijn carrière als operazanger ont plooide zich in de prominente theaters van West-Europa en Noord- en Zuid-Amerika. Intussen heeft hij naam gemaakt als regis seur. Hij combineert zijn montering te Amsterdam met de enscenering van de openingsvoorstelling van het herbouwde operatheater te München. HANS HOTTER gaf op de persconferen tie zijn inzichten ten beste over de mo derne realisaties van Wagners dramatische werken, die zoals men weet te Bayreuth ingrijpend gewijzigd werden door de na zaten van de componist. De moderne enscenering vergt een bijzondere techni sche installatie van de theaters. Het was voor Hotter dan ook een teleurstelling hier op het gebied van lichtinstallaties zo wei nig accommodatie te vinden. Doch er zal voor deze monteringen behoorlijk in voor zien worden. Het geval schijnt heel wat palabers met de brandweer gewekt te hebben. Maar ook vdit is in orde gekomen. Ter sprake kWam "ook de aanpassing van het uitgebreide or kest bi.i de bestaande situatie. Dirigent Franz Bomer-Theussl meent in ieder ge val, dat de oplossing gevonden is. Trou wens ook bij vooroorlogse uitvoeringen van delen van Der Ring wist men speciale ruimte te vinden voor de extra-bezetting van Wagner-tuben. naar ik meen zelfs in de loges d'avant-scène. DE PARTIJ van Siegmund zal vervuld worden door de heldentenor Fritz Uhl, die deze zomer ook in Bayreuth deze rol zong, welke hij trouwens reeds op de halve we reld in twaalf verschillende ensceneringen vertolkte. Alle overige uitvoerenden zijn Nederlandse krachten: Marijke van der Lugt als Brünhilde, Antoinette Tiemessen als Sieglinde, Anny Delory als Fricka, en verder ook de acht Walküren. Vrijdagavond zeven uur gaat het doek op voor dit hernieuwd contact met Wagner. aantrekkelijke film te zien kregen. De samenstellers signaleerden weliswaar in elk van de zes landen agrarische moder niseringen, landaanwinningen, voorlich- tingsakties en dergelijke, maar van een hechtere samenwerking, van een uitwisse ling van gedachten en technieken werd in woord en beeld nauwelijks gewag ge maakt (buitenlanders kwamen reeds lang geleden in Nederland stamboekvee kopen). Gaarne aannemende dat de zes landen ook op agrarisch gebied naar één gemeenschap toegroeien moesten wij vaststellen, dat die ontwikkeling in deze toeristische fand- bouw-documentaire nauwelijks tot uiting kwam. Zaterdagavond: Inspecteur Bollinger; Zondagavond: Mr. vCox; Maandagavond: Razzia op Montmartre; Dinsdagavond: Perry Mason (die het weer knap deed) en hedenavond „Drie maal negen" het schieten is niet van het scherm. Men vraagt-zich af of de „detective"-liefhebbers nog tot lezen komen. En toch werden Simenon, Havank, Cheyney nooit zo goed verkocht als nu. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 748 kc.s. 7.00 AVRO 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO AVRO' 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De Groenteman, 9.05 Klassieke grammofoon muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelij ke zaken, praatje voor de vrouw. 11.15 Omroeporkest: klassieke en moderne mu ziek. 12.00 Dansorkest met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventu eel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest. 14.00 Sopraan en piano: klassieke liederen. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Hobo-kwartet: mo derne muziek. 15.25 Historische opnamen. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gesproken brief. 18 00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Christelijk-Historische Unie: Politoeren. Unie-nieuws en commen taar. 18.30 Promenade-orkest: Russische romantische muziek. 19.00 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat, met daarin om 19.20 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Kamerorkest en zangsolist: klassie ke muziek. In de pauze (20.55-21.55): Ne derland door vreemde bril. (Herhaling van 29 april 1963). 21.50 Lichte grammofoon muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 /puvertureradio voor vroege mensefi. 7.55 Overweging 8.00 Nieuws. 8.15 «Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV:, 10.00 NCRV-lied. 10.03 Orgelconcert: klas sieke muziekgr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok Nodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.25 Operetteklanken. NCRV: 14.00 Bondsdag van de Bond v. Nederl. HerV. Vrouwenverenigingen op G.G. 14.45 Klassieke grammofoonmuziek. 15.00 Ka merorkest en zangsolist: moderne muziek. 15.30 Lichte orkestmuziek gr.) 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Viool en harp.: klassieke muziek. 16.40 Grammo foonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte orkestmuziek (gr.) 17.40 Beursbe richten. 17.45 Metropoleorkest: amuse mentsmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal ensemble. 18.50 Soci aal perspektief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Promenade-orkest: amusementsmuziek. 20.30 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorsp. 21.00 Ensemble Parade. 21.45 Oude kamermu ziek gr.) 22.00 Kerkorgelconcert: Oude en moderne werken. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Latijns Amerikaanse muziek. 12.50 Beursberich ten 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 Kerkorgelmuziek. 15.35 Zangrecital., 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 19.09 Kerk orgelmuziek. 16.50 Kamermuziek. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 Jeugdjournaal De Verrekijker. NCRV: 19.30 Pas geperst: nieuwe gram mofoonplaten. NTS: 20.00 Joupnaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Drie maal negen: T.V.-politiefilm. 20 55 Waagstukjes: kleinkunstprogramma. 21.25 Verlate thuiskomst (Homeward Borne), T.V.-film. 22.40 Dagsluiting. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. VOOR DONDERDAG VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Do- ra en de Arabische Prins, Jim Backus- film. 19.59 't Manneke. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Onrust op Tahiti, opera. 21.30 Ierlands strijd voor onafhankelijkheid, documentai re. 22.20 Uit: licht programma. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. Geen Traumspiel. Het Grensland- Theater uit Aken zal niet, zoals de bedoe ling was, in de Westfaalse stad Dueren „Traumspiel" van Strindberg opvoeren. Het stuk wordt geregisseerd door Veit Har lan, die in de nazi-tijd de anti-Joodse film „Jud-Süss" heeft geregisseerd. Zijn vrouw, Kristina Söderbaum, speelt in het stuk een der hoofdrollen. Vorige week zijn een aantal voorstellingen, die het gezelschap in Limburg zou geven, niet doorgegaan naar aanléiding van protesten in Neder landse dagbladen. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9