egen de regen i WÊSSÊL HSL ÊÈm i DE JAS VAN HET JAAR Drie korte Nederlandse films DE PROGRAMMA'S Provincie Noord-Holland gaat de bouw stimuleren van culturele centra T&tÊenka WHÊÊÊTÊ VPRO-televisieprogramma 1963-'64 NEGEN MUZEN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 15 Steun voor experimentele schouwburg van bijna het héle jaar, want Terlenka is licht bij zwaar weer, warm in de wind. Terfenka kan tegen liters water, tegen lang zitten, rijden, opgevouwen A zijn. Terlenka blijft jfl onberispelijk, ij I zorgeloos correct - Jj I is regenjas en M Kk demi tegelijk - ffiilli j HET IS ALLÉÉN' TERLENKA MET HET TERLENKA ETIKET V y-V m. W nabeschouwingen „Waagstukken" Seizoen 1963-1964 van de Commissie voor Voortgezet Onderwijs Charles Boost J. Damshuizer De radio geejt vrijdag Tet e visie programma Om de spreiding van culturele mani festaties over de provincie te bevor deren zjjn Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voornemens om de bouw van culturele centra in grote verzorgingsgebieden met subsidies te gaan stimuleren. Ook kleinere ver zorgingsgebieden zouden daarvoor in aanmerking kunnen komen. De van schouwburgen en concertzalen in grote steden valt buiten deze opzet, voorts omdat z;j niet passen in het ligt ook in de bedoeling een experi mentele schouwburg in de provincie te helpen stichten, althans daar finan cieel behulpzaam te zijn. De in gro tere verzorgingsgebieden te stichten centra zouden in aanmerking komen voor elk een provinciaal subsidie van 150.000 a 250.000. (De kosten van een centrum worden geraamd op ge middeld 1 tot l'/i miljoen gulden). Met voorbehoud inzake de vaststelling van de regionen en vestigingsplaatsen van de culturele centra achten Gedepu teerden thans voldoende reden aanwezig om reeds een Fonds voor de stichting van culturele centra te stichten, waarin ten laste van de dienst 1962 een bedrag van f 500.000 gestort zal worden, indien de Provinciale Staten zich daarmee kunnen verenigen. De Commissie voor Culturele Zaken van de provincie heeft met het voorstel ingestemd. Gedeputeerden hebben zich over de onderhavige materie laten voorlichten door de Culturele Raad Noord-Holland, die daartoe een adviescommissie had samengesteld, bestaande uit de heren Henri Arends, dr. P. Cronheim, H. Dei- num, Joh. de Meester, drs. J. H. Mulder, Joh. G. Wertheim, Erik de Vries en mr. H. van Ree. Uit dat advies bleek onder meer dat een aantal onderdelen van het culturele leven niet of in onaanvaard baar geringe mate tot ontwikkeling kan komen door het ontbreken van ade quate accommodatie in een aantal plaatsen en delen van Noord-Holland. Bij de pro vincie zijn tot dusverre subsidie-aanvragen binnen gekomen van Den Helder (schouw burg), Zaandam (lyceum-aula), Hoorn (schouwburg) en Nieuwer-Amstel (cultu reel centrum). „De plaatsbekleder" in Londen. In Londen is gisteravond het omstreden to neelstuk „De Plaatsbekleder" van de Duit ser Rolf Hochhut, voor het eerst opge voerd. De critici van vrijwel alle Britse landelijke bladen zijn unaniem van me ning, dat het stuk een diepe indruk maakt. Allen de „Times" schrijft op andere wijze: „Voor een toneelcriticus is het bijna een ongerijmdheid een oordeel te geven over dit stuk. Het heeft meer met historische verontwaardiging te maken dan met kunst." Advertentie PUBUKAT1E VAN A.K.U., ARNHEM N Gekontroleerd kreuk herstellend - sterk - krimpvrij ademend - wosbaar dit genummerde etiket j Itder kledingstuk wordt ten getievc v»n O J speciul gecontroleerd en van een genum- meed etiket veoriien Dit schept de mo- geliikheid om de condities, waaronder het I artikel u vervaardigd, te allen ti|de te kunnen onderzoeken In vele prijsklassen „I." 1'"f '*r A: wringen en op eon hanger laten drogen kj voorgeschreven samenstelling •y Goed gebruik makend van een montage van daarop betrekking hebbende journaal fragmenten, gaf de Londense correspon dent van de N.C.R.V., Bob Goedhart, in de rubriek MEMO een duidelijk overzicht van de malaise die rond Maleisië is ont staan. Nadat inspekteur Maquire in „Dial 999' wederom met een doffe dreun een moord lustige man onschadelijk had gemaakt, werd de kijker verbonden met het aloude Waaggebouw in Haarlem,- waar aan een klein gezelschap gasten, dat nu en dan herinneringen aan de bekende „claque' opriep, een kleinkunstprogramma werd aangeboden. Het woord kleinkunst, zo ge schikt om mensen te trekken, die de „platvloerse lol" beu zijn, dekte overigens een allegaartje van nummers. Zo werd de historische sfeer, opgeroepen door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer met hun repertoire van oude drink- en spinnewiel liedjes mooi kapot gemaakt door de laat ln verband met het 150-jarig jubileum van het Noordhollands Philharmonisch Or kest, dat sinds vele jaren ook speciale concerten voor de jeugd geeftverzoekt de Commissie voor Voortgezet Onderwijs de Haarlemse scholieren om voorstellen te doen over de manier waarop zij kunnen bijdragen aan de viering van dit jubi leum die in het binnenkort te openen sei zoen zal plaats hebben. Voor het cursusjaar 1963-1964 staan vier schoolconcerten door het N.Ph.O. op het programma. Het eerste concert zal wor den gegeven op 4 oktober in het Concert gebouw. Uitgevoerd zullen worden frag menten van opera's van Verdi, Rossini, Mozart, Delibes en Strauss. Als solisten treden op de sopraan Nelly Burbach en de bariton Paolo Gorin. Het geheel staat onder leiding van Marinus Adam, die de uit te voeren werken tevens zal toelich ten. Voorts organiseert de commissie voor Voortgezet Onderwijs dit jaar ballet- to neel- en filmvoorstellingen en excursies naar tentoonstellingen. De leerlingen van het voortgezet onderwijs die 16 jaar en ouder zijn en zij, die ingeschreven zijn bij een universiteit, kunnen op aanvraag bij de commissie in het bezit komen van een reductiediploma, dat recht geeft voor halve prijs een toegangsbiljet te kopen voor een openbare voorstelling in de Stadsschouwburg, een concert door het N.Ph.O. in het Concertgebouw en een uit voering in de serie van het Haarlems Co mité voor Kamermuziek. VAN DE DRIE KORTE, met subsidie van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen gemaakte films, waarvan dezer dagen voor pers en be langstellenden een soort „tradeshow" werd gegeven, is „De mooiste tijd.van Nico Crama het meest ambitieus van opzet. Met een vertoningsduur van een klein half uur wil „De mooiste tijd.een docu mentair beeld geven van, zoals de filmer het zelf omschrijft. „Het leven van de oudere middelbare scholier en van zijn le vensbeschouwing, zoals die tot uitdrukking komt in het leven van alledag, van de problemen die hij heeft en de manieren waarop hij die probeert op te lossen". Geen geringe opdracht voor een beginnend filmer die in zo kort bestek en met het moeilijke materiaal van middelbare scho lieren zo veel wil uitbeelden. Crama is in filmkringen bekend door zijn korte do cumentaire „Netsuke", waarin gevoelig en ■'.dringend een overzicht gegeven wordt ••"n de ivoren beeldjes die de Japanners r's knoop in hun gordelkoord gebruiken. ~^-arna was de filmer betrokken bij re- s en montage van „Erasmus", de Ne- ■andse bijdrage, gemaakt door dr. J. 'Xsker, aan de serie Grote Europeanen in onderling overleg tussen de landen, f igesloten bij de Raad van Europa, tot id is gekomen. VAN DEZE AANLOOP tot een film over ie schoolgaande jeugd is een hele stap m het moet dadelijk gezegd worden, dat 'rama in zijn jongste werkstuk fragmen tarisch tot opmerkelijke resultaten is ge komen en nu en dan een verrassend zui ver beeld weet te ontwerpen van wat jon gens en meisjes bezighoudt en beweegt in de mooiste tijd van hun leven. Zijn dra matis personae heeft Crama gevonden in de op één na hoogste klas van een lyceum kort voor het overgangsexamen dat hen tot eindexamenkandidaten zal maken. Sport, een huiselijk fuifje, de laatste les sen en het blokken voor het proefwerk Advertentie TOP OF FLOP IN VOLENDAM Het bij de tieners populaire programma ip of Flop zal in het komende seizoen et, zoals tot nog toe het geval was, uit de igerconcertzaal in Laren worden uitge- iaen, maar uit verschillende provincie- aatsen. De eerste uitzending van het ;uwe seizoen heeft plaats op woensdag oktober van 19.30 u. tot 20 u. vanuit het AMVO-restaurant in Volendam. Jurylei der is zoals steeds Herman Stok. De regie voert Wim Neyman. vormen zo de uiterlijke handeling, beke ken door de ogen van een der meisjes leerlingen die wat voor zich uit dromend en filosoferend (tekst van Kees van Lan- geraad) dit alles toch wel graag tot de mooiste momenten van haar nog pas kor te leven wil rekenen. Het is jammer dat Crama het daarbij niet gelaten heeft, maar zijn beeld van deze school-episode heeft willen complete ren met een te lange leraarsvergadering en met een begrijpende leraar die het standpunt van de „andere kant" moet ver duidelijken. Bij deze inlassingen moet de Hartogh en Dore Smit) en van de kinderen blijkt'onvoldoende gericht. VAN AL DIE PROBLEMEN heelt Boud Smit in zijn „Acqua di Roma" geen last Zijn bedoeling is geweest de rol van het water in de Romeinse samenleving speels en oppervlakkig aan de orde te stellen en hij realiseert deze opzet volledig. In een verrukkelijk luchtige en ontspannen opvol ging van beelden laat hij het water uit onderaardse buizen en via aquaducten naar Rome komen, waar het bij het wassen, schoonmaken en lessen van dorst, een nuttige functie heeft, en in de vele fonteinen een decoratieve,' opwekkende en poëtische. Al deze aspecten, maar ook re gen en zelfs wijwater spelen een rol in de film van Boud Smit die zich tussen door' in zijn tafreeltjes van het leven op de straten van Rome als een voortreffe- hij noodgedwongen het standpunt, van waaruit hij „De mooiste tijd.bekeek, verlaten wat de eenheid van zijn film geen goed gedaan heeft. Men kan ook enig bezwaar hebben tegen de wat litteraire tekst van Van Langeraad, al klinkt deze vaak mooi en poëtisch en tegen de wat al te geïdealiseerde verhoudingen onder ling en op school, maar dan blijft er nog altijd voldoende te waarderen in deze eerste „grote" film van Nico Crama om zijn volgende stappen op het pad van do cumentaire of speelfilm met vernieuwde belangstelling te volgen. AANZIENLIJK MINDER hoopgevend bracht Ronny Erends het er af met zijn korte speelfilm „BT 13-75". De titel duidt op het nummer van een auto die betrok ken is bij een aanrijding. De bestuurder rijdt door, maar gealarmeerd door kinde ren die langs de weg autonummers note ren, keren hij en zijn vrouw terug om het blaadje met verraderlijke aantekenin gen in handen te krijgen. Deze angst wordt hun fataal, want hun geagiteerd optreden met de kinderen trekt de aandacht en word tenslotte aanleiding tot hun arrestatie. Het lukt Erends niet dit vestzakdrama de intensiteit en spanning te geven, waarom het vraagt. Zijn beelden, grotendeels ge monteerd op muziek van L,aguestra, zijn vlak en zonder suggestieve kracht en de spelregie van het schuldige echtpaar (Leo Een schoolfeestje in „De mooiste tijd"... lijk en humoristisch waarnemer van men sen laat kennen. Een voortreffelijk debuut is deze eerste vrije film die het nut van de subsidies van O., K„ en W„ nog eens duidelijk onderstreept. De Graadt van Roggenprijs. De afde ling Nederland van de Cicae (Confédéra- tion Internationale des Cinémas d'Art et d'Essai) waarbij 16 filmkunsttheaters tn ons land zijn aangesloten, heeft besloten een prijs van 500,beschikbaar te stellen op het gebied van de filmjournalistiek. Jaar lijks zal deze prijs worden uitgereikt aan die publicist, die zich gedurende het afge lopen jaar bijzonder heeft onderscheiden bij het aankweken van begrip en het ver hogen van de belangstelling voor de film kunst. De prijs zal de naam dragen: Graadt van Roggenprijs, naar de Rotterdamse filmcriticus mr. C. J. Graadt van Roggen (19041933). In de jury hebben zitting ge nomen, de heren mr. D. Bijdendijk, A. C. P. Seyffert en A. Rijnhoudt. Antwerpse Philharmonie. Op 16 maart van het volgend jaar zal Ida Wasserman als voordrachtskunstenares optreden bij het Antwerps Philharmonisch Orkest dat dan onder leiding staat van Eduard Flipse. ALS EEN BALENCIAGA van de televisie heeft de VPRO zijn ontwerpen voor de winter aanmerkelijk later dan zijn „concurrenten" (de andere omroepen) bekend gemaakt. In tegenstelling echter met het werk van de exclusieve mode-vorst, biedt het programma van de Vrijzinnig Protestantse Televisiesectie weinig nieuws. In zijn publikatie van deze plannen zegt ds. J. A. van Nieuwenhuijzen onder meer: „Wij hebben geen behoefte om op spectaculiere wijze nieuwe programma's aan te kondigen, die in wezen helemaal niet zo nieuw zijn en bovendien ai spoedig weer „gewoon" worden. Bovendien menen wij, dat de kraeht van een televisieprogramma meer ligt in zijn inhoudsniveau en zijn uitvoeringskwaliteit dan in zijn zogenaamde nieuwheid". IN HET ALGEMEEN zet deze omroep dus zijn programma's ongeveer op dezelf de voet voort als in het afgelopen seizoen. Gehandhaafd worden b.v. de rubrieken „Ziek zijn, beter worden" (die uitgebreid wordt met een „Medisch Journaal"), „De Oude Draaidoos" en de serie politieke uit zendingen „Onder vuur". Dat geldt ook voor Wim Ibo's cabaret-kroniek „Mens durf te leven" en de serie „Kronkels" van Carmiggelt, gespeeld door Kees Brusse. Deze laatste zal voorts enkele documen taire films maken in de lijn van zijn rol prent „Van vogels en mensen en mensen met vogels." Sportredakteur Herman Kuiphof hoopt enige gefilmde profiles van bekende sport- figuren (Abe Lenstra o.a.) te brengen. De instructieve documentaire serie „Naviga- re necesse est" maakt plaats voor een se rie in dezelfde stijl over de burgerlucht vaart. De cineast Wim van der Velde, mede werker van de VPRO, heeft gedurende een reis van 17 weken opnamen gemaakt in tal van landen van het Nabije en Verre Oosten. Deze zijn bestemd voor enige do cumentaires over de hulp aan ontwikke lingslanden en met name die hulp welke uitgaat van interkerkelijke organisaties als „Interchurch Aid" en „Brot für die Welt." Een andere documentaire serie is ge wijd aan de oorzaken van het ontstaan, de doorwerking en de perspectieven van de tegenstelling tussen Rooms-Katholicis- me. Overleg met de KRO is gaande om van deze serie een co-produktie VPRO- KRO te maken, onder een door beide om roepen samengestelde rdactie. VIER ANDERE dokumentaire pro gramma's zullen worden gericht op de problematiek van Oorlog en Vrede. Voor de research zal worden samengewerkt met het Poiemologisch Instituut te Groningen o.l.v. prof. dr. B. V. A. Röling. De Verkeersveiligheid is voorts nog het onderwerp van een der afleveringen van een serie, die handelt over andere aktue- le problemen. Ook in het genre ontspan ningsprogramma's acht de VPRO het niet vruchtbaar, te streven naar populariteit. Men verwacht meer effect van het tonen van eigen karakter. Op het programma in deze sektor staan enkele lichte muzikale uitzendingen, gepresenteerd door Fred Hoyte, een cabaret-uitzending rond Paul van Vliet en twee door Ernst van Altena te verzorgen uitzendingen, gewijd aan de Middeleeuwen en aan de Blues. De afdeling „drama" zal natuurlijk niet aan het Shakespeare-jaar voorbijgaan. De VPRO hoopt o.a. „Romeo en Julia" te brengen. Nogmaals wordt voorts „Brief Encounter" van Noel Coward in de to neelversie op het scherm gebracht. Voorts zullen enige eenakters, waaronder modern werk, o.a. van Harold Pinter, gespeeld worden. Er wordt, zo werd tijdens een perscon ferentie medegedeeld, naar gestreefd, dat de frequentie van de VPRO-uitzendin- gen wat regelmatiger wordt. One-man show van Albert Vogel. De voordrachtskunstenaar Albert Vogel zal op 12 november in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag een nieuwe „one-man" show geven. In zijn avond vullend programma zal Albert Vogel een portret geven van de Deense sprookjes schrijver Andersen. Hij heeft voor de samenstelling van dit programma een studiereis naar Denemarken gemaakt. Coltrane naar Amsterdam. De mo derne Amerikaanse jazzsaxofonist John Coltrane zal alleen in Amsterdam te horen zijn en niet, zoals aanvankelijk was ge meld, ook in de Scheveningse Kurzaal. Het optreden moest een week worden ver vroegd, zodat het John Coltrane Quartet on 26 oktober a.s. te horen zal zijn in het Concertgebouw. Op die datum is de Kur zaal niet beschikbaar. De veranderde plan nen houden verband met het feit, dat de nieuwgebouwde zaal, waar op 26 ok tober de Coltrane-tournee in Berlijn had zullen worden begonnen, pas op 2 novem ber gereed zal zijn. Coltrane zal zijn Euro pese tournee nu dus in Amsterdam be ginnen. Toonder films. Marten Toonder Film n.v. te Amsterdam heeft twee eerste prij zen gewonnen op het festival voor commer ciële televisiefilms, dat van 15 tot 22 sep tember in Cork (Ierland) wordt gehouden, rikaanse zanger Paul Anka zal zaterdag 5 en zondag 6 oktober in ons land optreden. Zijn bezoek is georganiseerd door het Nederlands Theaterbureau en de Haagse impresario Paul Acket. Zaterdagnacht, 5 oktober, zingt Anka in het Amsterdamse Concertgebouw, na dezelfde avond in het Utrechtse Tivoli te zijn opgetreden. Zon dagmiddag is de zanger te horen in het Haagse gebouw voor Kunsten en Weten schappen en die avond in de Rotterdamse Rivièra-hal. Kunstaankopen Amsterdam. B. en W. van Amsterdam hebben besloten de aan koop van beeldende kunst ten behoeve van het gemeentelijk kunstbezit ook dit jaar te doen via openstelling van de moge lijkheid tot een algemene inzending van werken door beeldende kunstenaars, die in de hoofdstad of haar randgemeenten wo nen en/werken. Voor de aankoop van schilderijen is een bedrag beschikbaar van 38.200, voor aquarellen, gouaches en pastels 15.900 gld, voor tekeningen en grafiek 17.000 gld, en voor kleinplastiek 21.200. ste met zijn „chanson" „Ik wil gewoon een zebra zijn" en met een minder aktue- le rijmelarij op Fidel Castro. Het leek ons voorts een waagstuk twee stukjes pop penspel, meer geschikt voor het kinder uurtje, onder te brengen onder het hoofd kleinkunst. Regisseur Jan Duiveman kon in deze kleine ruimte kennelijk moeilijk met zijn camera's uit de weg, want de gehele voorstelling deed bepaald statisch aan. Het tere probleem van een Joods jonge tje, dat als een psychisch verminkte wees uit het concentratiekamp Auschwitz in een Amerikaanse milieu terecht komt, werd meer dan grof verwerkt in de televisie film „Verlate thuiskomst". Wij hebben ons meer dan een uur aan deze filmdraak, afkomstig uit de serie Playhouse Ninety, zitten ergeren. En wij kunnen ons nauwe lijks voorstellen, dat de Amerikaanse kij kers, hoe ver ze ook van Europa en zijn jongste gruwelijke geschiedenis afstaan, dit wanstaltige verhaal hebben kunnen verwerken. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10 00 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VPRO .2.100 VARA. 22.40-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: reportages, grammofoon- muziek, mededelingen en commentaren. (Om 7.35 Nieuws van de voorpagina). 8 00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. -9.10 Moderne orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. 9.55 Inzicht en uitzicht, lezing VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleu ters. 11.15 Clavecimbelrecital: oude mu ziek. 11.40 Orgelspel: lichte muziek. AVRO: 12.00 Zang en piano: lichte mu ziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mededelin gen t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met grammo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Kerkorgelconcert 14.25 Water van de Helikon: literair program ma met voordracht. 14.45 Moderne gram mofoonmuziek. 15.30 Actualiteiten. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Salonorkest met zangsolist. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Lich te muziek. 17 50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Loon naar werken, actueel praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.). VPRO: 19.30 Uit de kunst, veertien daags magazine. 20.00 Nieuws 20.05 Leven op het land, gesprek. 20.20 Avondmensen, muzikale schets. 20.40 Schepping en Evo lutie opleving van de evolutiegedachte, gesprek. VARA: 21.00 Tango-rumba-or kest en zangsolisten. 21.20 Signalementen van het andere ik, klankbeeld. 22.00 't Chansonnetje in huis," liedjes.22.30 Nws. VPRO: 22.40 Avondwijding. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 4ó Schoolradio. 10.05 Mo derne orkestwerken van Hongaarse com ponisten. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Blok fluit en instrumentaal ensemble: oude mu ziek. 11.50 Als de ziele luistert: Godsdien stige lezing. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.04 Populaire grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Amusementsmuziek (gr.). 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Concertgebouw orkest: amusementsmuziek (gr.). 14.35 Lichte grammofoonmuziek. 15 00 Schoolra dio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Volkslie deren met gitaarbegeleiding 16.50 Amu sementsmuziek 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Klassieke muziek. 18.20 Metropole-orkest: amusementsmuz. 18.50 Regeringsuitzending: Nationale Reclas- seringsdag '63. Een klankbeeld over de bijzondere gevangenis voor jonge man nen te Zutphen. 19.00 Nieuws 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Verzoekprogramma voor de militairen. 20.30 De bruid van Saint- Jean de Luz, hoorspel. 22.05 Orgelspel. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Strijkorkest: lichte muziek. 23.00 Radio-Filharmonisch orkest, Om roepkoor en solisten: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Geva rieerd programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte orkestmuziek. 14.40 Big Band Show. 15.00 Licht promenadeconcert. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte orkestmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Moderne muziek. 18.50 Radiokro niek. 19.00 Nieuws. 19.40 Vlaamse liedjes voor de jeugd. 20.00 Klassieke muziek. 20.15 Theaterkroniek. 20.40 Operettemu ziek. 21.45 Volkskunde. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Lichte orkestmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Do- ra en de Arabische Prins, Jim Backus- film. 19.59 't Manneke. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Onrust op Tahiti, opera. 21.30 Ierlands strijd voor onafhankelijkheid, documentai re. 22.20 Uit: licht programma. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. VOOR VRIJDAG KRO: Voor de jongeren (1930). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Concilie-Journaal. 20.25 Brandpunt. 20.55 Les compagnons de la chanson. 21.25 De Fuik, TV-spei. 22.00 Gesprekken over Het Tweede Vaticaans Concilie. NTS: 22.30-22.35 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15