Uitlating van mr. Scholten in Indonesië weinig gelukkig" AGENDA J> 0e. Kees de Bok met pensioen DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig AVI A Twee doden in het verkeer Proces over de plaats van een merk op reclame-emmer Leger koopt voor zestig miljoen munitie Gouden erepenning voor scheidende voorzitter STATENDAM - nieuwjaars CRUISE Uitlevering gevraagd van oplichter Geen subsidie meer wegens verhoging van andere subsidies Bezoek van Italiaanse communisten Wat zonniger Antieke meubelen houden waarde 1 ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 Minister Bot van O. K. en W. Kort nieuws Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Jubileumcongres N.W.R. Kerkelijk nieuws Geen wonder dat steeds méér mensen* afzakken tot vijf tien breedtegraden boven de evenaar. Want een cruise met de Statendam is een ideale wintervakantie met oud en nieuw in volle zee. Van 27 december '63 tot 11 januari '64. Dat zijn vijftien zomerse dagen midden in de hollandse winter! Met boeiende excursies in Lissabon, Tenerife (Canarische Eilanden) en tropisch Dakar. Prijzen van f9 90.- tot f 3270.- *Daarom: boek spoedig voor deze Nieuwjaarscruise. Of vraag de folder met uitvoerige inlichtingen. Een briefkaart of 'n telefoontje aan één van onze kantoren is voldoende. Voor een ideale wintervakantie-op-zee en voor dat onmis bare extra aan service van reisspecialist Ruys Co, Nieuw Kamerlid NEEM, SPIJKER ER VAN ONDER MAAR EEN PtANK TEGEN PJB WE MOETEN DE EERSTE Boom weer veilen en EEN NIEUWE Pl«AN- TEN-ANDERS IS HÊT^ HUIS SCHEEF J i )f 4U -JA, DAT HEEFT HET NIET MEER^ KUNNEN HOUDEN/ IN IEDER 6EI/AU 21-JN ER TWEE MOOIE SOMEN 6EREP Schoolmelk Behangoorlog wordt voor de rechter uitgevochten neem toch een ■95 5-3 De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. Bot, vindt de uit latingen die mr. N. J. Scholten als lei der van een Nederlandse studentendelega tie in Indonesië heeft gedaan, weinig ge lukkig. De bewindsman vestigt er in zijn antwoord op vragen van het Tweede-Ka merlid de heer P. Jongeling (G.P.V.) ech ter de aandacht op, dat het hier woorden Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout, Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A. Mudde Gasthuisvest 45. De 25-jarige scooterrijder G. J. Willem- se is in Rotterdam het slachtoffer gewor den van een botsing met een bromfiets. Hij viel en liep een schedelbasisfractuur op, waaraan hij later overleed. De berij der van de bromfiets, een 15-jarige jon gen, die dus nog geen brommer mocht besturen, kwam er goed af. Zijn duopas sagier, een 17-jarig vriendje, kreeg een hersenschudding. In Almelo is gisteravond de 17-jarige la borante N. Schipdam door een bestelauto aangereden en zo ernstig gewond dat zij later is overleden. De autobestuurder had haar mede door het slechte weer te laat opgemerkt. Val uit boom. In een ziekenhuis in Almelo is de 81-jarige heer H. J. Broeze uit Nijverdal overleden. Maandag was hij bij het plukken van peren uit een boom gevallen, waarbij hij ernstig aan zijn rug werd gewond. betreft van iemand die op geen enkele wij ze geacht kan worden het officiële Neder landse standpunt in deze zaken te vertol ken. Het feit, dat voor de uitzending van de delegatie een zeer bescheiden subsidie beschikbaar werd gesteld, verandert vol gens de minister niets aan het strikt par ticuliere karakter van deze studentenreis. Volgens van mr. Scholten ontvangen in lichtingen zou deze met betrekking tot Brits-Borneo het volgende gezegd heb ben: „Wat het volk van Noord-Kaliman- tan aangaat spreekt de delegatie de wens uit, dat dit volk in vrede en vrijheid zal mogen leven". Over de volksstemming in West-Irian zou mr. Scholten zich als volgt hebben geuit: „De delegatie is van me ning, dat de meermalen naar voren ge brachte kwestie van het plebisciet op Irian Barat thans niet zo belangrijk is, ter wijl zij er voorts zeker van is, dat de ver houding tussen Irian Barat en geheel In donesië zo zal zijn, dat de nog hangende kwesties zich harmonieus zullen oplossen1 Het Indonesische persbureau Antara had bericht, dat mr. Scholten steun toe gezegd zou hebben aan de onafhankelijk heidsbeweging in Brits-Borneo en tevens verklaard zou hebben „dat een volksstem ming in West-Irian niet langer nodig is." Het Tweede Kamerlid de heer Jongeling vroeg minister Bot naar aanleiding van dit Antara-bericht, of deze bereid was zijn afkeuring over de uitlatingen van de dele gatieleider uit te spreken. Ook vroeg hij of er niet een duidelijke regeringsuit spraak wenselijk was over de onaantast baarheid van de verdragsbepaling over het zelfbeschikkingsrecht van de Pa poea's, mede in verband met allerlei In donesische recente uitspraken, waarin dit recht zou zijn gebagatelliseerd of ontkend. Minister Bot heeft na overleg met mi nister Luns geen gronden aanwezig ge vonden afkeuring over de uitlatingen van mr. Scholten uit te spreken. „Dit te meer," zo zegt hij, „daar zo'n uitspraak de indruk zou kunnen wekken, dat de re gering twijfelt aan de nakoming van het bepaalde in de op 15 augustus 1962 met de republiek Indonesië gesloten overeen komst." c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Ratel van een simpel man" van Charles Dyer. Regie: Elise Hooimans. Maandag 20 u.: Nederlandse Comedie met „De fysici" van Friedrich Dürrenmatt. Regie: Han Bentz van den Berg. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Slavenschip", 14 j. Van maandag af 14, 19 en 21.15 u.: „Weder zijds", a.l. Frans Hals, 19 én 21.15 u. èft zöhdag ook 14 en 16.30 u.: „De markies met de ijzeren vuist", 14 j. Van maandag af 19 en 21.15 u.: „Eiland der liefde", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Zondag 11 u.: „Amerika zonder masker", 14 j- Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Le lit", 18 j. Minerva, 14 en 20 u. en van maandag af 20 u.: „West side story", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Le chevalier Pardaillan", 14 j. Zondag 11 u.: „Aan de vier einden der wereld", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „i^efertite, koningin van de Nijl", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onderwereld van Amerika", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Zondag 11 u.: „Merijntje Gijzen's jeugd", a.l. Monopole (Zandvoort) vandaag 20 u.: „Liever lusten dan lasten", a.l. Zondag 14.30 u.: „Het kan niet gekker", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen film voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Tot 30 september. Vishal- Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-17 en 20-24 u„ en zaterdag en -.on- dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures "an Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geonend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de jer- ste zondag van de maand van 13-15 u. „Bloemenheuvel", Overveen, Tentoon stelling van beeldhouwwerk van Pieter Starreveld. Geopend van 10-17 u en zon dag van 14-17 u. Van 28 september tot en met 20 oktober. DIVERSEN Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Con cert ten bate van het spastische kind door het Amsterdams Gemengd koor „Zang na studie". M.m.v. Annette de la Bye, sopraan; Aafje Heynis, alt; Arjan Blanken, tenor; Herman Schey, bas; Simon C. Jansen, or gel. W'aagtaveerne, Damstraat/Spaarne, van daag en zondag 20 u.: Internationaal lie derenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Haarlemmerliede, maandag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haar lemmerliede en Spaarnwoude. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 september). ZATERDAG 28 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u.: „P.T. 109 op nacht patrouille". Stadsschouwburg, 20 u.: „De schat in het Zilvermeer". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion" met „The Silver Kings". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Beverwijk, Kennemer Theater, 20 u.: Ju bileumvoorstelling „K.D.O." met „De zil veren fluit". ZONDAG 29 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „De strijd om fort Dobbs"; 19 en 21.30 u.: „P.T. 109 op nachtpatrouille". Stadsschouwburg. 15 u.: „Robur de ver overaar"; 20 u.: „De schat in het Zilver meer". MAANDAG 30 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fanny". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pleiadenschool, 20 u.: J. Algera spreekt op ouderavond over „Het gezin in de ver anderde maatschappij". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14 30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Het gerechtshof in Arnhem heeft een zeepfabriek in Nijmegen ontslagen van rechtsvervolging. De zeepfabriek was vo rig jaar door de economische politierech ter veroordeeld tot een boete van 10.000 en een waarborgsom van een halve ton De kwestie waar het om ging was of het reclamemerk in de bodem van ten ge schenke gegeven plastic emmertjes wel duidelijk zichtbaar was. De officier van Justitie bij de economi sche politierechter had destijds een bevel tot stopzetting van de reclameactie van de zeepfabriek uitgevaardigd, welk bevel echter door het gerechtshof in Arnhem werd vernietigd. De officier van Justitie had tegen de fabriek een boete van f 50.000 gevorderd. Zijns inziens moest het merk aan de buitenkant van het emmertje staan. Het gerechtshof heeft nu in zijn uit spraak verklaard dat het merk op de bo dem duidelijk in het oog valt: de huis vrouw kijkt bij gebruik van het emmertje eerst of het emmertje wel schoon is. Vol gens het hof valt een kenmerk aan de bui tenkant van de emmer niet meer of beter in het oog. De zeepfabriek, die voor haar reclame actie twee miljoen emmertjes liet maken,, en schade leed door het bevel tot stopzet ting van de actie, overweegt nu schade vergoeding van de staat te eisen. Op de begroting van Defensie voor 1964 is een bedrag van meer dan 61 miljoen gulden uitgetrokken voor de aankoop van munitie voor de nieuwe A.M.X.-tanks. Een gedeelte van deze bestelling zal in het land van herkomst voor de tanks, Frank rijk, worden geplaatst. De legerleiding streeft ernaar een flink deel van de leve rantie aan de Nederlandse industrie te gunnen. Volgend jaar zullen ook contracten wor den afgesloten voor een nieuw Ameri kaans gemechaniseerd kanon met een ka liber van 175 mm., dat als vervanging gaat dienen voor de huidige 155 mm.- kanonnen. De aflevering van deze bestel ling, waarmee in eerste aanleg ongeveer tien miljoen is gemoeid, kan ongeveer een jaar later beginnen. De landmacht zoekt nog naar een goede vervanger voor de verouderde 8-inch houwitsers. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Nationale Woningraad is aan de heer A. in 't Veld wegens zijn zeer bijzondere ver diensten jegens de woningraad en de volkshuisvesting in het algemeen de kort geleden door de raad ingestelde erepen ning in goud toegekend. Hij is de eerste die deze onderscheiding ontvangt. Voorts kreeg het echtpaar In 't Veld een reis naar Israel aangeboden. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid deelde mee, dat twee le den van het dagelijks bestuur van de N.W.R. zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, namelijk de burge meester van Edam, mr. F. J. J. M. Boe lens, die meer dan 25 jaar lid is van het dagelijks bestuur van de raad, en de heer W. F. van Niekerk uit Den Haag die sedert 1935 lid is van het hoofdbestuur. Het jubileumboek van de N.W.R. „Hon derd jaar bouwen, vijftig jaar Nationale Woningraad" werd op het congres aan de koningin en aan minister Bogaers aange boden. Ned. Herv. Kerk Aangenomen het beroep van de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaamheden (legerpredikant) J. Vene- ma te Vroomshoop. Geref. Kerken Beroepen te Ermelo (vac. R. J. Beukema) E. J. Wassink te Zwolle. Advertentie HAARLEM, AMSTERDAM, Kruisstraat 43 Van Basrlestr. 54 Tal. 2 06 79 Tel. 73 77 55 en kantoren te Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven, Helmond,Tilburg, Vlsardingen en Zwolle De Nederlandse regering heeft Oosten rijk om uitlevering verzocht van een 28 jarige Belg, die in Rotterdam een stalen geldkist met 2000 zou hebben gestolen, Hij zou ook onder valse adellijke namen in hotels en pensions hebben gelogeerd en nooit hebben betaald. De Belg is in Wenen gearresteerd. Hij werd onder meer gezocht door de politie van Duitsland, België, Spanje en de Kon go, waar hij steeds opereerde onder na men als graaf Rene de Grove-Alcantara, graaf de Gramont, graaf de Lonkowicz of graaf von Sternberg. De pseudo-graaf, die steeds door zijn moeder werd vergezeld, heeft lange tijd in Barcelona gewoond en had een uitste kende talenkennis, die hem zeer te stade kwam bij zijn praktijken. De Belg, die onder meer in Brazzaville negenduizend gulden zou hebben gestolen, zal zich in Rotterdam niet alleen voor diefstal en oplichting, maar ook voor het stelen van diverse paspoorten moeten ver antwoorden. Op 5 oktober zal „Kees de Bok", de mascotte van wat vroeger de stoottroepen heette, met „pensioen'' gaan. Het 41e pant ser infanterie bataljon in de legerplaats Ermelo, dat in Kees' voeding en huisves ting voorziet, zal op die dag afscheid van hem nemen. Kees de Bok heeft sinds 1958 zijn goede diensten verricht. Hij gaat nu met pen sioen omdat hij het tempo waarin hij in de regel mee moet marcheren niet zo best meer kan bijhouden. Op dezelfde dag dat Kees vertrekt zal zijn opvolger (Kees 3) aan het bataljon worden aangeboden door de kring Cuyk van de bond van oud- stoottroepers en stoottroepers. De heer M, A. Mieras uit Krimpen aan de IJsel heeft een benoeming tot lid van de Tweede Kamer voor de Staatkundig Gereformeerde Partij aanvaard. De heer Mieras volgt de heer D. Kodde uit Zoute- lande op die om gezondheidsredenen ont slag heeft genomen als Kamerlid. ZATERDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „We derzijds"; 23.30 u.: „Vergeet mij niet". Luxor Theater, 19.30 u.: „West side sto ry" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De nieuwe avon turen van kaptein Blood". ZONDAG 29 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De wraak van de Rode Adelaar", 16.30, 19 en 21.15 u.: „Wederzijds". Luxor Theater, 14.30 u.: „Lassie's triomf"; 16.30 u.: „De wraak der barba ren"; 19.30 u.: „West side story". W.B. Theater, 14.30 u.: „Gezworen ka meraden"; 16.30 en 20 u.: „Mysterie van de nacht". MAANDAG 30 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „We derzijds". Luxor Theater, 19.30 u.: „West side sto ry" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Mysterie van de nacht". 36-37. Niemand had er erg in, dat ko ning Wiromar weer in het paleis was. En toen lachte de kleine koning, want hij verzon een grapje. Hij kleedde zich uit, trok z'n nachtge waad aan en stapte in het grote hemel bed. Daar lag waakt was. hij, net of hij pas ont- Toen pakte hij de bel, die altijd bin nen het bereik van zijn hand stond; en begon hard en driftig te luiden. k L COMWKKTj •f289-D. -E— - Het afschaffen van de rijkssubsidie op de schoolmelk met ingang van 1 januari be rust op de noodzaak, de uitgaven te be perken in verband met de verhoging van andere subsidies in de sector volksgezond heid, zoals de kinderhygiëne, de kraam zorg en de wijkverpleging. Dit heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels ver klaard. Het afschaffen van de subsidie behoeft geen vermindering van de consumptie van schoolmelk tot gevolg te hebben als door een juiste toepassing van de gemeentelijke subsidiëring verhoging van de prijs voor kinderen uit minder draagkrachtige gezin nen wordt voorkomen en de meer draag krachtige ouders zich door een goede voor lichting bewust blijven van hun verant woordelijkheid voor een doelmatige voe ding, zegt de staatssecretaris in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden mej. Kok (K.V.P.) en de heer Jager (C.P.N.),. en het Eerste-Kamerlid de heer Van Pelt (P.S.P.). De staatssecretaris erkent dat een aan zienlijke daling van 't gebruik van school melk een nadelige invloed zal kunnen hebben op de voedingstoestand eri de ge zondheid van de jeugd als de daling van het melkgebruik op school niet door de gezinsvoeding wordt gecompenseerd. In 1961 kregen 525.000 kinderen op 4100 scholen schoolmelk; in 1962 559.000 kinde ren op 4200 scholen en in 1963 560.000 kin deren op 4300 scholen, Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft een kort geding gediend dat als achtergrond had de behang-oor- log die sinds kort in ons land wordt ge voerd. De vier behangpapierfabrikanten in ons land richtten tien jaar geleden een vereniging op om aan de onderlinge con currentie een einde te maken en om de prijzen te stabiliseren. De voorzitter van de Vereniging van Groothandelaren in Be hangselpapier heeft echter sinds kort een eigen fabriek opgericht in Enschede, de ETBI. Het kartel van de vier fabrieken stelde toen zijn afnemers voor de keuze „Koop bij ETBI en het kartel sluit u uit en zal u niet meer leveren". Namens de ETBI eiste mr. B. W. Kra nenburg uit Almelo dat het kartel deze boycot zal intrekken waarvoor hij een dwangsom van f 50.000 vroeg. Voorts eis te hij dat het kartel normaal zal door gaan met leveranties aan handelaren die tevens behang van de ETBI betrekken. Mr. Kranenburg stelde dat de vier behangfa- brikanten eigenlijk een staat in de staat hebben gecreerd, die misbruik maakt van zijn economische machtspositie door de ETBI te discrimineren. De raadsman van de fabrikanten, mr. H. G. Stibbel betoogde dat van discriminatie geen sprake was. De fabrikanten stellen hun afnemers voor de keus, omdat zij niet willen dat een klein nieuw fabriekje meeprofiteert van wat zij hebben opgebouwd. De ETBI heeft naar hun mening een te klein assortiment om met succes op de markt te komen. Bo vendien heeft de ETBI een valse start gemaakt door personeel weg te kopen bij een van de andere fabrieken, aldus mr. Stibbe. Over deze kwestie zal volgende week een kort geding in Almelo worden gevoerd. De president van de rechtbank bepaalde de uitspraak op 4 oktober. Op uitnodiging van het partijbestuur van de Communistische Partij Nederland brengt op het ogenblik een delegatie van de com munistische partij van Italië een bezoek aan ons land. Zij bestaat uit het lid van het partijbestuur en lid van het parle ment Luciano Romagnoli, de secretaris van de federatie Livorno, Bruno Bernini, en de medewerkster van de afdeling bui tenland van de partij, Irma Trevi. De de legatie werd op Schiphol begroet door de heren Paul de Groot, Henk Hoekstra, Mar cus Bakker, Tjalle Jager en het Eerste Kamerlid mevrouw Van Ommeren- Ave rink alsmede enkele leden van het dage lijks bestuur van de C.P.N. Het doel van het bezoek van de delegatie is ons land beter te leren kennen, zich op de hoogte te stellen van de politieke toestand en ook nader kennis te maken met de C.P.N. en haar werk. Hoogleraren. Op hun verzoek is eer vol ontslag verleend aan mr. G. de Grooth en aan dr. H. C. Burger als buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Lei den. met dankbetuiging voor de belang rijke in deze betrekking bewezen diensteA. Universiteit Amsterdam. Aan de universiteit van Amsterdam is dr. J. van Limborgh te Utrecht benoemd tot gewoon hoogleraar in de anatomie en embryologie als opvolger van prof. dr. M. W. Woerde- man wiens leeropdracht na diens emeritaat tijdelijk werd waargenomen door prof. dr. A de Froe. Voorts is dr. R. A. Crone, oog arts te Amsterdam, benoemd tot lector in de pathofysiologie van het oog. Televisie-per-draad. De proef met draadtelevisie in het Haagse Bezuidenhout- kwartier begint in november. P.T.T. plaatst een veertig meter hoge centrale antenne in het hart van deze wijk. Volgen de week krijgen 5300 bewoners van deze wijk een brief van P.T.T. met de voor waarden waarop zij kunnen deelnemen aan de proef. Reeds vierhonderd hebben zich .zonder op de hoogte ie zijn met de voorwaarden, opgegeven. Avondwerk. De afdeling Kinderbijslag van de Raad van Arbeid in Utrecht zal ook op dinsdag- en vrijdagavond zitting houden. Dit is nodig omdat het gebouw maar over één telefoonlijn beschikt, die overdag vrjjwel altijd bezet is, waardoor velen niet in contact kunnen komen met deze afdeling. Men zou drie lijnen nodig hebben. PTT heeft deze niet beschikbaar. Ook in Rotterdam. De behandeling van de begroting voor het jaar 1964 door de gemeenteraad van Rotterdam is op voorstel van burgemeester Van Wal- sum in een openbare commissievergade ring begonnen in navolging van de Twee de Kamer en van Utrecht. Met gummistok. De Amsterdamse po litie heeft de gummistok moeten hanteren tegen een groot aantal studenten, die 's nachts de r.-k. studentensociëteit in de Vondelstraat een oordovend lawaai pro duceerden. De buren hadden daarover al herhaalde malen geklaagd. De politie som meerde de studenten het rumoer te sta ken, echter vergeefs. Toen het lawaai om streeks drie uur in de nacht nog toenam, heeft de politie de sociëteit ontruimd. Daar de meeste studenten weigerden weg te gaan moest de gummistok eraan te pas komen. Advertentie De herfststorm, die het seizoen opende, bereikte vrijdag zijn hoogtepunt met een windstoot van 120 km per uur in Den Helder. In de bovenlucht op ongeveer 6 km. hoogte daalde de temperatuur giste ren boven ons land van -15 tot -25 graden Celsius, waardoor ook vanmorgen nog en kele verspreide buien met hagel en on weer van de Noordzee het land binnen dreven. Een hogedrukgebied heeft West- Frankrijk bereikt en doet ook bij ons de barometer stijgen. Tijdens het week einde nemen de wind en de buienactiviteit verder af en krijgt het weer een wat zon niger karakter. Zondag is een hogere mid- dagtemperatuur te verwachten. Een de pressie ten westen van Ierland zal zon dagmiddag van het westen uit wat meer bewolking brengen maar het blijft waar schijnlijk op de meeste plaatsen droog. Portugal beleeft momenteel een hittegolfje met 32 tot 34 graden Celsius. WFKRRAPPORTEN Maximum-temperaturen Ut c - S binnen- en buitenland. d c/5 B Neerslag: laatste 24 uur. SE c3 Den Helder regenbui w 14 2 Ypenburg half bew. w 14 0 Vlissingen half bew. wnw 15 0 Eelde hagelbui w 13 6 De Bilt regenbui wnw 14 1 Twente half bew. zw 14 6 Eindhoven licht bew. zw 15 0 Zd-Limburg half bew. zw 15 0 Helsinki licht bew. z 13 2 Stockholm zwaar bew. nw 13 0,3 Oslo zwaar bew. windst. 15 0 Kopenhagen regenbui wnw 12 1 Aberdeen regenbui wnw 12 0,3 Londen licht bew. wzw 15 0 Amsterdam regenbui w 14 1 Brussel half bew. zw 15 0 Luxemburg half bew. w 14 0 Parijs onbewolkt windst. 17 0 Bordeaux mist nnw 20 0,4 Grenoble geheel bew. nw 22 0 Nice licht bew. n 22 0 Berlijn licht bew. w 16 2 Frankfort licht bew. zzw 17 0 München regenbui zw 18 6 Zürich zwaar bew. wzw 18 3 Genève zwaar bew. windst. 20 0 Locarno licht bew. nno 21 0 Wenen onbewolkt w 20 2 Innsbruck zwaar bew. windst. 17 4 Rome licht bew. windst. 26 0 Ajaccio onbewolkt ono 23 0 Madrid onbewolkt windst. 30 0 Zondag 29 september Zon op 6.35 uur, onder 18.25 uur. Maan op 17.15 uur, onder 1.14 uur. Maandag 30 september Zon op 6.37 uur, onder 18.22 uur. Maan op 17.45 uur, onder 2.29 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 september Hoog water 11.25 en uur. Laag water 6.27 en 19.02 uur. Zondag 29 september Hoog water 0.07 en 12.47 uur. Laag water 8.01 en 20.28 uur. Maandag 30 september Hoog water 1.12 en 13.44 uur. Laag water 9.13 en 21.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2