mannelijke medewerkers h 'K OCCASIONS Een kwarteeuw huishoudelijke en gezinsvoorlichting in Velsen Beer gevonden in Velsen Verpleegsters van „Kennemergaarde" ontvingen eigen woonruimte ode flitsen Kort IJmondnieuws Licht op Noordpier raakte defect Betaling abonnementsgeld per giro T0PSY AfERDAG 28 SEPTEMBER l»é3 Huldiging geconcentreerd op mevrouw W. Snoek'Gabel „We zijn allemaal zo verschrikkelijk blij, vandaag!". Deze uitlating van me juffrouw J. Helgering, directrice van „Kennemergaarde", het tehuis voor chronisch zieken in Santpoort, moet precies de stemming hebben weergegeven van haar en enige verpleegsters, nadat de heer H. de Boer, wethouder voor Volksgezondheid te Velsen, vrijdagmiddag aan drie leden van het verplegend personeel een eigen huissleutel had overhandigd. Deze gemoedelijke ceremonie vond plaats in één der zes flats van het nieuwe woonblok aan het Burgemeester Weertsplantsoen te Santpoort, die het gemeentebestuur voor het verplegend en huishoudelijk personeel van „Kennemergaarde" heeft willen reserveren. Concert „Looft Den Heer" Kerkelijk nieuws HENDRIK KLAAS HOPMAN CHEMISCH REINIGEN DE OUDE HANDTASJES Skai v.a. f 9.95 Lederv.a 18.95 WILMS FLOET LUIDSPREKERS „Waf zal Paps wel zeggen als we hem vertellen dat we een botsing met een boot gehad hebben!" OPEL REKORD 1959 OPEL REKORD 1957 ANGLIA ESCORT 1958 ANGLIA DE LUXE 1961 VOLKSWAGEN PICK-UP 1958 FORD ZEPHYR 1957 CrA KA CrE Kalverstraat 9 - IJ muiden Telefoon 4806 Mevrouw W. Snoek-Gabel uit IJmuiden blijkt zulk een groot aandeel bij de ont wikkeling van de huishoudelijke en gezins voorlichting voor haar rekening te heb ben genomen, dat de viering van het zil veren jubileum van de afdeling Velsen van deze stichting, welke vrijdagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan heeft plaatsgehad, vrijwel ge heel op haar persoon werd geconcen treerd. Voor de aanvang van het cabaret programma, waarmee dit jubileum het ge wenste feestelijk tintje moest worden ge geven, werd zij namelijk door een achttal vertegenwoordigers van diverse organisa ties toegesproken, waarbij wethouder J. van Leeuwen zich namens het gemeente bestuur van Velsen als eerste spreker meldde. De heer Van Leeuwen getuigde eerst in het kort van de algemene waardering voor het werk van de jubilerende stichting, het geen ook door het gemeentebestuur van ganser harte mogelijk wordt gemaakt. Mede, omdat de waarde hiervan onmoge lijk in cijfers kan worden uitgedrukt. Na deze korte inleiding richtte spreker zich speciaal tot mevrouw Snoek, om zijn gro te bewondering onder woorden te brengen voor de energie en het enthousiasme, waarmee zij zich gedurende een kwart eeuw voor de belangen van de stichting heeft willen inzetten. De wethouder hoop te mevrouw Snoek ervan te kunnen over tuigen, dat het gemeentebestuur haar voor dit alles buitengewoon erkentelijk is. Niet minder vleiend luidde het oordeel over de verdiensten van mevrouw Snoek van de directeur van Sociale Zaken, de heer J. B. Neuteboom, die haar onder hartelijke bewoordingen een armbandhor loge kwam aanbieden. Hier werden later nog diverse geschenken aan toegevoegd, zoals een bloemstuk, namens de stichting Beverwijk; een fraaie handtas, namens bestuur en commissieleden; een geprepa reerde theepot, namens de docenten en een halssnoer namens de cursisten. Voorts werd mevrouw Snoek nog gecomplimen teerd door de penningmeesteresse van de afdeling Velsen, mevrouw G. Jongens- Roosekram en mevrouw H. Koolhaas, die sprak als vertegenwoordigster van het fe deratiebestuur. Aan het begin van deze avond had me vrouw Snoek zelf reeds gesproken, waar bij zij tot haar grote voldoening consta teerde, dat door de stichting thans de eerste top kon worden bereikt. Zo meen de spreekster binnenkort voor de avond scholen de duizendste cursiste te mogen inschrijven. Uiteraard was mevrouw Snoek met een dergelijke groei buitengewoon ingenomen, vooral omdat deze cursussen van zulk een In het tijdvak van 14 september tot en met 20 september 1963 werden in de ge meente Velsen gevonden: beer, bos sleutels, herencolbert, poedel, stiletto, vulpotlood, fluwelen bandje met zilveren edelweisje, herenhorloge, hond, jongensjack, rijksdaal der, bromfietsketting, herenportemonnee, witte nylonhandschoenen, broche, rijwiel- slot, bankbiljet van ƒ10, zwarte poedel babybal, vestje, herenoverhemd, schild pad, zilveren armbandje, zak houtskool, honderiem, witte dameshandschoenen, kinderportemonnee, houten autoped, poes, zwembroek met handdoek, sleutels, lak- schoente, Dinky Toy, vulpen, kinderskel ter, autoped, herenhorloge, driewielig kin derfietsje, portemonnee, motorhandschoen, herensjaal, damesvest, étui met sleutel, duif, driewielig kinderfietsje, poppenwa. gen met pop, sleutel aan ring, autoped, pak spijkers, linker rubberlaars, damesbril, meisjesbril, plastic tasje, paar lederen da neshandschoenen, autoped, ring met steentje, rubber herenlaars, broekriem, tas inh. regenpijpen, jas en sleutels, rechter- dameshandschoen, kinderschoentje, rub- berregencape. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmui den. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan genoemd hoofd bureau van politie. bijzonder groot belang zijn voor de jonge huisvrouw, die aldus wordt gewezen op de blijdschap van het scheppend bezig zijn. Door dit alles zag spreekster de toe komst met optimisme en vertrouwen te gemoet, vooral omdat zij ervan overtuigd was, dat het gemeentebestuur het mooie werk van de stichting blijvend zal onder steunen. De verzorging van de rest van de avond was toevertrouwd aan 'n klein ensemble onder leiding van Dick Gabel, dat 'n be schaafd cabaretprogramma voor het voet licht bracht. Zelf zorgde hij voor een amusante conference, om daarna met Sop ja van Weerdenburg een vrolijk schetsje te spe len, die ziGh op haar beurt weer een ge routineerd cabarettière toonde. Veel suc ces had ook Dick Engelbracht, vooral met zijn verbluffende imitaties van enige be kende radio- en televisiesprekers. Dit pro gramma, dat door Hansje Kerckhoff vaar dig aan de piano werd begeleid, is bij het publiek buitengewoon in de smaak ge vallen, zodat het als een geslaagd onder deel van dit jubileumfeest kan worden ge signaleerd. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de Umuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden7 Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Elke flat bestaat uit twee ruime kamers, een keuken en een toiletruimte, zodat hier telkens twee dames in kunnen worden on dergebracht. Voorts zijn de kamers voor zien van royale hang- en legkasten, plus een vernuftig weggewerkte vaste wasta fel. De flats zijn eenvoudig gemeubileerd, ofschoon er wel een vaste vloerbedekking en een fleurige stoffering in werden aan gebracht. Het meubilair is met opzet zo sober mogelijk gehouden, waardoor de be woonsters in de gelegenheid worden ge steld dit naar eigen smaak aan te vullen en hier aldus haar persoonlijke sfeer te scheppen. Met het oog op de beperkte ruimte is slechts een klein aantal belangstellenden van deze overdracht getuige geweest, waarbij het gemeentebestuur door de wet houders H. de Boer en J. van Leeuwen werd vertegenwoordigd. Zij werden door mejuffrouw J. Helgering als directrice hartelijk begroet, die vervolgens uitdruk king gaf aan haar bijzonder grote erken telijkheid ten opzichte van de diverse ge meentelijke instanties, welke het mogelijk hebben gemaakt dat „Kennemergaarde" thans over een dergelijk fraaie dependan ce voor het personeel mag beschikken. Spreekster vestigde er de aandacht op dat het in deze ti.jd, nu het zo uitzonder lijk moeilijk is verplegend personeel voor een inrichting aan te werven, van door slaggevende betekenis kan zijn wanneer de verpleegsters een gezellig, eigen home kan worden aangeboden. Strikt genomen kunnen zij hier ook een zeker recht op laten gelden, omdat het voor haar per soonlijkheid van het grootste belang moet worden beschouwd wanneer zij zich, na een gehele dag in de sfeer van een zieken huis te hebben doorgebracht, in een eigen, gezellige omgeving kunnen terugtrekken en ontspannen. Het kan niet anders of dit alles moet de sfeer op „Kennemergaarde" gunstig beïnvloeden, hetgeen uiteindelijk ook de patiënten weer ten goede komt. Vandaar dat mejuffrouw Helgering het ge meentebestuur voor een dergelijke ruime blik zo buitengewoon dankbaar was. Wethouder H. de Boer bleek het volko men met de directrice eens te zijn, omdat hij het beroep van verpleegster bijzonder zwaar noemde, doordat zij zich geheel hebben gewijd aan de verzorging van de lijdende mens. Het personeelsbeleid van de gemeente is er dan ook voornamelijk op gericht de verpleegsters na een lange Wethouder H, de Boer overhandigt drie verpleegsters haar eigén huis sleutel. Geheel rechts mejuffrouw J. Helgering, de directrice van „Kennemergaarde". werkdag gelegenheid te geven tot rust en ontspanning. Vandaar dat het gemeente bestuur ook dergelijke plannen voor het bejaardencentrum „W. F. Visserhuis" in voorbereiding heeft. Na deze korte inleiding overhandigde wethouder De Boer aan drie verpleegsters de sleutel van haar eigen home met de wens, dat de goede arbeidsvoorwaarden de onderlinge sfeer ten goede mochten ko- Confectieshows zijn daarom alleen al plezierig omdat ze vertoond worden door mannequins met gewone maten en niet zoals dat met coutureshows het geval is door uitsluitend broodmagere wezens met wie de doorsnee Neder landse vrouw geen enkele overeen komst vertoont, noch wil of kan verto nen. Hoeveel moeite kost het een vrouw met maat 44 niet zich te zien in een creatie gedragen door een manne quin die de maat 36 nauwelijks haalt. Dat magere ligt ons nu eenmaah'fiiet. Op confectieshows wordt ook aan de grote maten gedacht. H. OP DE MODESHOWS van Vroom en Dreesmann, die deze week dinsdag en vrijdag driemaal per dag werden ge houden, zelfs bijzonder. Er liepen slechts twee uitgesproken kleine maten mee, de overige vier mannequins had den de maten 40 tot en met 46. Tot onze grote voldoening heeft men nu eens niet laten zien hoe „goed" een grote maat eruit kan zien in een trui. Hoe mooi een trui ook is, hoe goed hij ook past, gezettere vrouwen kunnen zich er beter niet mee vertonen, hij maakt hoe dan ook dikker. Vrouwen met een teveel aan centimeters kleedt V D in afkledende eenvoudige pak jes, in gladde jurken zonder taillenaad; ze vallen op door hun kleur of door een enkele versiering aan hals of zoom. Of in een rok met eroverheen een blouse. Voor 's winters „in huis" een warme, voor 's avonds een van zijde. MAAR OOK DE TIENER komt aan haar trekken bij V D. Een speciale plaats in de tienercollectie nemen de uit één stuk geweven wollen jurkjes in, van wit gecombineerd met grijs en rose, of cognac, verwerkt in blokmo- tieven op de heup of in een streep langs de zijkant. Bijzonder flatteus en origineel. De christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer" geeft donderdag 17 ok tober een concert in de hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Dirigent is de heer Willem Wiesehahn. Aan dit con cert wordt medewerking verleend door het Noordhollands Philharmonisch Orkest met als solisten Annette de la Bije, so praan, Martha van Kerkhoff, alt; Gerard Honig, tenor; Herman Schey, bas en Jaap Spigt, clavecimbel. Ouderavond Pleiadenschool. Door de oudercommissie van deze school is voor maandag 30 september een ouderavond georganiseerd, die in de hal van het schoolgebouw zal worden gehouden. De heer J. Algera, gemeentelijk inspecteur bij het openbaar l.o. spreekt deze avond over „Het gezin in de veranderde maat schappij". Voorts vermeldt de agenda een bestuursverkiezing en kunnen de ouders afscheid nemen van twee leerkrachten. De schilderijententoonstelling. In het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans in Beverwijk, waar werkstukken van personeelsleden van diverse grote be drijven worden geëxposeerd, heeft tot dus ver ruim honderdvijftig bezoekers getrok ken. Heden, zaterdag 28 september is deze expositie voor het laatst geopend van 14 tot 17 en 19.30 tot 20 uur. Muziekschool Beverwijk. Mede in staat gesteld door een gemeentelijke subsidie, heeft het bestuur van de stichting „Stede lijke Muziekschool" de start op 1 januari 1964 kunnen vaststellen. De directeur van de Muziekschool Velsen, de heer H. Waanders, zal dank zij de welwillende medewerking van het bestuur van deze school in de gelegenheid worden gesteld, de school in Beverwijk gedurende de be ginperiode leiding te geven. Forumavond. Dinsdag 8 oktober zal door de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma in het verenigings gebouw „Meerestein" de nieuwe wijkraad officieel worden geïnstalleerd. Daarbij zal een forum, samengesteld uit vertegen woordigers van burgerij en gemeente, zich beschikbaar stellen om diverse vragen van de nieuwe bewoners te beantwoorden. Plaatwellerstoneel. De toneelvereniging De Plaatwellerij heeft een uitstekende na jaarsstart gemaakt met de opvoering van „Zij leven onder ons", een stuk van Bob van Marie, geregiseerd door A. de Koning. De uitvoering had vrijdagavond plaats in Concordia, Velsen-noord; na een welver diend applaus bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen voor een dansje op de mu ziek van het kwartet „Jan Feyen". DEM. Voorzitter M. Stelder heeft op de jaarvergadering van DEM, vrijdagavond aan de Promenade in Beverwijk, enkele hoogtepunten uit het afgelopen seizoen ge releveerd. De vereniging heeft 600 wer kende leden en 500 donateurs. De be stuursleden A. H. Commandeur en N. J. Warffemius werden als zodanig herkozen. Felison. Van 5 tot 28 oktober houdt de stichting Felison een expositie in het ge bouw Heidestraat 45, IJmuiden-oost. Daar zullen aquarellen van de heer Albert van Beek, uit Zaandam, te zien zijn. Deze ex positie is geopend: zaterdag- en zondag middag van twee tot vijf uur, woensdag en vrijdagavond van zeven tot negen uur. Jubilarissen. Bij n.v. Ijsfabriek en Koel huis IJsvries worden op 12 oktober de volgende personeelsleden gehuldigd, in verband met hun langdurige trouw aan het bedrijf: E. M, van Kaam (40 jaar onafgebroken diénst). H. Bakkenhfesj (30 jaar), H Jaspers (35 jaar), J. de Vries (25 jaar) en J. Bosscher (12'/2 jaar). Zaterdag 12 oktober, van 15.30 tot 17 uur, is, in de bovenzaal van Hotel Royal, aan de Kennemerlaan in IJmuiden, gelegen heid om de heer E. M. van Kaam („Ber- tus") geluk te wensen. Tijdens de storm is gisteravond om streeks halfzeven het licht op de Noord- pier van IJmuiden plotseling uitgegaan, vermoedelijk door kortsluiting. Het was vanmorgen vroeg nog niet mogelijk wegens de slechte weersomstandigheden het licht over de pier of per schip te bereiken. De loodsdiensten zijn de gehele nacht ge staakt geweest. Geref. Gemeenten Bedankt voor Rilland-Bath A. Kok te Leerdam. Amsterdam (Gem. Un.) Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde J. Zwaan uit Gorkum, op een proefschrift, getiteld „Im munochemical analyse of the eye lens du ring development". Heden is van ons heengegaan, na een smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man, onze lieve zoon. broer, zwager en oom op de leeftijd van 34 jaar. Uit aller naam J. A. HOPMAN-KRAAYENBOSCH Driehuis, 28 september 1963. Valeriuslaan 54. Condoleantie-adres Fazantenlaan 30. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 2 okt. a.s. op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis, na aan komst van trein 13.59 uur halte Driehuis-Westerveld. Verterk Fazantenlaan omstreeks 13.45 uur. Zeeweg 263 - Telefoon 6573 KENNEMERLAAN 65-69 Voor onze fabrieage-afdetingen en magazijn zoeken wij a. in dagdienst b. in 2-ploegendienst c. in 3-ploegendienst Gunstige loonvoorwaarden en sociale voorzieningen. Vereisten leeftijd 23—45 jaar goede gezondheid belangstelling voor of ervaring met productie-arbeid in voedingsmiddelensector vermogen om min of meer zelfstandig maar ook in groepsverband te werken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze afdeling Personeelszaken. Telefoon 82243, toestel 119 of 92. Ons adres is Haarlemmerweg 317-321, nabij het station Sloterdijk. Voor reistijd en reiskosten treffen wij graag een gunstige regeling. Werkster gevraagd voor de vrijdagmorgen, J. P. Coen- str. 105, IJmuiden. Wegens huwelijk van mijn hulp in de huishouding ge vraagd een net dagmeisje- Prettige behandeling en hoog loon. Mevr. E. de Ja ger-Hamers. Roos en Beek laan 37, Santpoort. Telefoon 6279. Klein bedrijf te IJmuiden vraagt adm. kracht voor eni ge ochtenden of middagen per week. Enige kennis van Eng. taal gewenst. Tel. aanm. 6038 of Br. L 4816. Enige handige jongens voor machinale afdeling ge vraagd. Meubelfabriek Joh. J. Wulfers Zoon, Uiten- daalstraat 54, Santpoort Z. Ongeschoolde arbeidskrach ten gevraagd. Boven 65 jaar geen bezwaar. Meubelfa briek Wulfers. Uitendaal- straat 54, Santpoort. Z. Plasticfabr. „Stabilit" zoekt flinke kracht voor fabrikage van golfplaten. 5-daagse werkweek. Geen ploegen dienst. Kaplanstraat 7, IJmuiden. Wegens uitbr. van onze bei de zaken hebben wij plaats voor een kleermaker voor hele of halve dagen. Schr. of pers. soil. G, v. Praag. Ken nemerlaan 100-Ï06. Tel. 5501. Gevr. visfileerster of aanko mende visknecht. Hoog loon, Melden Zeeweg 305, IJmui den. Tel. 8060. PIB COPENMAGf* Voor direct gevr. beschaaf de vergevorderde leerling kapster. Van der Linden, Terrasweg 63 Santpoort. Tel. 8057. Op ons modelatelier te H'lem kunnen weer geplaatst worden enige modelstiksters en aank. stjksters en hand werksters. Aanm. Holland Confectie, Zijlweg 123. Wij vragen voor ons auto-on derdelen magazijn te Haar lem een assistent voor de magazijnmeester. Hij dient zijn militaire dienstplicht vervuld te hebben. Soil. Br. L 4755. C. Jamin N.V. vraagt een flinke verkoopster. Aanmel den of inlichtingen bij de fi liaalhoudster van 18 tot. 20 uur. Dinkelstraat 16 IJmui den. Net meisje b.z.a. voor maandagmorgen. Br. L 4815. Beleggingspanden te kp. ge vraagd. Voor panden van goede kwaliteit worden zeer interessante prijzen betaald Brieven met omschrijving v. ligging en huren onder num' mer L 5036 aan het bur. v. d. bi. Prima kosthuis agb v. 2 of 3 pers., week-end afw. Ka naalstraat 19, boven. Won.ruil: Agb. Haarlem-Z.W. vrij huis met tuin, t 81,15 p. m. Gevr. woning te Driehuis, S'poort of Velsen-Z. Brieven L 4819. Meisje zoekt 1 of 2 kamers en keuken. Br. L 4818. Aankomen lopen zwart-witte jonge poes. Mevr. Schoot, Evertsenstraat 6. Te koop motor, Hulsmann '53 met Villiersmotor, 125 cc wegéns ruimtegebrek, 85,-. GijzënveltplanfsOëh 55. Voor luxe auto's groot of klein, moet men bij Van Dongen zijn, keuze uit plm. 20 stuks. Te koop 1 p. voetbalschoe nen, z.g.a.n. m. 35. Jacob v. Heemskerkstr. 32. Opel Olympia 1954 grijze Koelstra kinderwagen, half Engels en zwarte Interno haard wegens overcompleet alles in goede staat. Schelde- straat 162. Te koop bromfiets 1961 Lo comotief „Hifi". Na 6 uur. Zeeweg 261. Te koop tandem, merk Ey- sink met hulpmotor, in pri ma staat. F. Kinnaer, Ka- naalstr. 54 rood. Van particulier te koop agb. Renault Dauphine 1958, in prima staat, geen olie. adres vern bur. v. d. blad. Te koop Opel Caravan '56, 900. Volksbusje 200 voor zelf op te knappen. Wijk aan Zeeërweg 126. Te koop schrijfmachine „Re mington", gr. wagen, 30,- Da Costalaan 6 Tel 4955. Beleggingspanden te koop Voor aannemer 2 woonhuizen Mak. C. Visser Hzn. Maas straat 1, tel. 4830. Hypotheken beschikbaar tot 90 pet. op woonhuizen, woon winkelhuizen en bedrijfspan den. Inl. J. Bais, Driehuizer- kerkweg 10, Driehuis. Telef. 02550-5686. Te koop te IJmuiden huis met tuin op zuiden. Vrij uit zicht. Inr. ruime suite met serre, en keuken. Ie vefd. 4 sl.k., balkon, met ruil van kleine parterre flat op g. st. m. vrij uitzicht. Prijs 25500. Nader inl. mak. P. J. Bak ker en Co. V. Tuyllweg 13, Velsen. Te koop Santpoort. Leeg te aanv. modern woonh. met garage. Ind: Eng. kamer, 3 sl.kamers, badk.. zolder met kamer. Inl. H. Verkes, mak. N.B.M. Brederoodseweg 81, tel. 7905. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning? Krediet voor iedereen tot 5000,-, voor aanschaf meubilair en woningtextiel. Vraagt gratis folder dan krijgt U algehele inl. Postbus 1371, Rotter dam. Uw rijbewijs! Gew. politie ambt. geeft ais instr. m.v.e. autorijles en theorie in Opel en D.A.F. Voll. cursus 135- Ook per les. Rijschool „Re- kord", L. Nieuwstraat 454. Tel. 7470. Voor ur bril naar Mr. Opti- ciën J. de Boer. Lange Nieuwstraat 789. Leverancier van alle ziekenfondsen. Plaatsen en verplaatsen van uw T.V.-antenne onder ga rantie. Radio A. Tol, Lange Nieuwstraat 5. Tel. 7059 St. Nicolaas overzee. Paket- ten voor familie en vrienden. Nieuw Zeeland en Australië uiterlijk opgeven 5 oktober. Hazenberg, L. Nieuwstraat. Tel. 6479. Ledikanten, bedden en de kens. Grote .sortering bij Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Garantie nylons. Bij ladders gratis vervangen. Met naad 2,95 zonder naad 1,98. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Wol cadeau!!! Inlichtingen bij Zeeman, Bloemstraat 70- 71, IJmuiden. Telefoon 4235. Bouw zelf uw gitaar. Alle onderdelen verkrijgbaar bij Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeërweg 45. Tel. 7127. Algemene muziekschool voor gitaar-, accordeon-, piano- drumlessen. Eventueel m. gebruik van instrumenten. Wijk aan Zeeërweg 45. IJmuiden-Oost. Tel. 7172. Meubelen direkt v. d. fa briek. Vrijblijvend bezoek aan de grootste toonzalen. Swagerman, Pres. Steijn- straat 47-49. Tel. 4769. Luxe verhuur zonder chauf feur. Voikswagenbusjes. V.W. de Luxe, Opel Kadet. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, v.a. 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3 Tel. 7543! Roestvrij stalen aanreehtbla- den v a 100 x 55 cm. 117,-, 120 x 55 cm. f 129-, 140 x 55 cm, 141- 160 'x 55 cm. 150 175 x 55 cm. 153.- Met hou ten raamwerk f 11- extra, 200 x 55 cm. 183- 240 x 55 cm. 216- m. houten raam werk 21- extra. Wij leve ren ook naar maat. „De Houthal" Kennemerlaan 159 Te. 7770.- Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemer-; laan 77. Tel. 5607. Solex, Rap., Puch, Verkoop, koop, service, reparatie. Van Bughum. Planetenweg 40-44. Tel. 5290. Laat uw kapomatras bijvul len of opnieuw overtrekken in één dag retour. Jac. Broek compl. woninginrichting-tex tielhandel, Willemsbeekweg 94. Tel. 02550-7094. IJmuiden. Laat uw veren bed 3 dig. maken in één dag retour. Jac. Broek, compl. woning- inrichting-textiehandel. Wil lemsbeekweg 94. Tel. 02550- 7094. IJmuiden. Dames pullovers en vesten. Nieuwe kleuren vindt u bij C. Lodder, Driehuis. Hollandia ondergoed voor het hele gezin vindt u bij C. Lod der, Driehuis. Robson herenpyama's, pri ma pasvorm en afwerking. U vindt ze bij C. Lodder. Driehuis. Opl. Scheepswtk. BI, Zeev inst. Stationsweg 66, Velsen. Tel. 02550-4704. Wijnands en Van Rensen: bekers, vaantjes. Prinsen gracht 983, A'dam Zaken- adres voor Velsen: J J van Rensen. Kerkerinklaan 70. Santpoort. Tel. 02560-7463. Maminette in wieg en kin derdekentjes niet te evena ren. Lange Nieuwstraat 415, IJmuiden. Tel. 8078. Prijzen voor elke beurs. Voor uw rijlessen belt U 5050. F. Rootring. Zeeweg 275. Per uur 8.-. Cursus 20 lessen 150-, Slijterij „Flora," Zeeweg 115, Telefoon 5307. 1 fles Chiffon d'Amore 2.55. Ook voor bestel- en station car, naar G. v. Dongen Scheldestraat. Financieren- inruil. garantie. Inruil luxe DAF auto's te koop met garantie. DAF ga rage, Scheldestraat. Wie heeft Hanneke haar rode driewieler met wit stuur ge vonden? Gaarne teru g bez. De Groot, M. K. Hofstede- straat 39. Broeken vernauwen en ver maken in een week klaar. Tasmanstr. 9. Neem les in Opel Kadett. 7- p.u. Theorie grat. Drie- huizerkerkweg 54. Tel. 8358. Schoone en Van Marei vra gen te koop: oude kasten, stoelen, ronde tafels, tinnen voorwerpen, antiek op elk gebied. Ook Zolder- en ka meropruimingen. Hyacin- thenstraat 12, Santpoort. Tel. 02560-7922. Suède en lederen kleding, vanaf 10,- p.m. Lederen Kledingbedr. Veldhuis, Bree- straat 10-12, Beverwijk. Tel. 5629. Ruil bij ons uw televisie!!! Velo, Trompstraat 68-69. Tel. 5198. Hele en halve gebraden kip pen. v. d. Poli's Snelbuffet, Trompstraat 94. Maandag gekookte bieten 15 ct. per pond. Kalis Tromp straat 71. De winter staat voor de deur bezoekt nu nog het bos in herfsttooi. Café-rest. ..Anne- ta" in 't bos bij „Oud" Vel sen. 't Trefpunt van „Tel star' voor en na de wed strijd. Autorijschool „Driehuis", erk. F.N.O.P.-rijschool. Voll. cursus 150. F. Eikelhof. Da Costalaan 53. Tel. 4318. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur. Maas straat 7. Tel. 7425. Gevraagd goede haard. Br. m. prijsopg. L 4821. Taunus 17 M, mooie auto 1950; DAF de Luxe 59/60. iets opkn., 1350; Vaux. Vik tor, zeer geod, f 1450; Ren. 4 de Luxe, prima f 750. Vlotte fin. en inr. Zeeweg 269, IJm., K 2550-8434. Nerveuze spanningen ver dwijnen met Waldkraft Drog. Ritskes, Frans Naerebout- straat 66, tel. 5207. IJmuiden. Garage Joop de Gier biedt aan V.W. pick-up '60. m. gr. imperial, geschikt v industr. werkpl. V.W '55 de Luxe, Taunus 17 m combi, Taunus 17 m., Luxe Opel Rekord '56, gemak, financ Floresstr. 45 tel. 51510. Taunus 15 m. stationcar, b j '57. f 1250,—. Taunus f k. 1250 bestel, laadverm 1300 kg. bouwj. '59-'60 f 1250.— 2 C V. '54 metgr. motor t 750 Inr. en financ. mog Bonairestr 4 Santpoort, tel 0256077030. Autohnadel Struyk, Rijks straatweg 420 tel 50873: VW '56. f 1600: VW '54. f 1400; VW '52. 650; Opel '55 f 700; Opel '56. f 1400; Opel '58. f 2100; Fiat ëOO, '57, f 1500; Fiat Mul tiply '58, f 1650: Simca Arond f 1250; Cresta '56. f 750; Tau nus '56 f 650 Vlotte financ., ook inruil.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6