Taktiek van geordende wanorde leidde tot zege op de Pakistani vV Volleybalbond ontevreden over indeling bij de Europese strijd Engelse atleten versloegen sterke Russische formatie Ellen Ort kwam in vijfkamp precies halve seconde tekort 1 De Blinkert-dames verspeelden tegen UD1 leiderspositie niet Nederlands hockey-elftal goed gestart in Lyon Zaterdag zege van 2-0 op hockeyploeg van Canadezen Als beste Westeuropese land in een te zware poule ingedeeldvindt men Druk seizoen voor amateur boksers Nederlandse jeugd roeide snelst op woelige Bosbaan Nederlandse jeugd weerde zich goed Nationale titel nu voor Lia Hinten Benelux-prijs was voor Troubadour Heren waren echter niet zo succesvol Schamel resultaat voor Nederlanders het meest gevraagd MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 13 Verrukkelijk Groter verschil Kusters herkozen als de voorzitter badmintonbond India gelijk Klaarwakker Het Nederlands hockeyelftai heeft het J2-landentoernooi in Lyon op voortreffelij ke wijze ingezet. Na de normale en regel matige 2-0 overwinning, die zaterdag, de eerste dag van deze grootse vóór-Olym pische wapenschouw op de atletische ploeg van Canada werd behaald, volgde in het schijnwerperlicht van de stille zondagse herfstavond een schitterende en spectacu laire 2-1-zege op de Olympische kampioen Pakistan. Vooral deze tweede overwinning was de triomf van de goede fysieke con ditie, gepaard aan techniek, strijdlust en een voorbeeldige teamgeest. En zeker was het ook een beloning voor het inzicht van coach Bromberg, die de Pakistani een te genspel voorschotelde, waar zij tweemaal 35 minuten de juiste taktiek niet voor kon den vinden. Het geladen Nederlandse elf tal trad op het voetbalveld van het ge meentelijk stadion, waar slechts een hand vol toeschouwers aanwezig was, aan met een vijfmans middenlinie en een voorhoe de van drie zwervende spelers, die er op uitnemende wijze in slaagden hun tegen standers te overrompelen met razendsnel positiespel, dat men het best zou kunnen betitelen met „de taktiek van de georden de wanorde," De normale middenlinie met Fokker en Fiolet en met Theo Terlingen op de plaats van de geblesseerde Erik van Rossem was door de extra steun van de hardwerkende Van 't Hooft en Van Vroonhoven een machtige stuwing in de rug van het fel spelende drietal Krol-Voigt-De Keyzer. Het backspel Van Gooswilligen-Leemhuis heeft vooral in de eerste fase van de wedstrijden steekjes laten vallen fouten en foutjes, die op effectvolle velden als die in Lyon te vermijden zijn. Maar steeds konden zij zich tijdig herstellen, soms met behulp van de attente doelman Veentjer, soms met de steun van de snel teruggekomen half-spelers, maar vaak ook dankzij het weinig effectieve spel van de Pakistaanse aanval, die niet altijd over veel stootkracht bleek te beschikken. Wanneer de overigens goed leidende ar biters Balmer (Groot-Brittannië) en Lelli (Italië) hun taak met nog meer accurates se hadden vervuld, zou de uitslag 3-1 zijn geweest, want bij een strafcomer kort na rust schoot Voigt dwars door een gat in het doelnet, de bal rolde ver achter de kooi van Hussein en de scheidsrechter gaf een doelslag voor Pakistan.Gelukkig is dit merkwaardige geval niet van beslissen de invloed geweest. Op dat moment was de stand reeds 1-0 voor Nederland door een waarlijk verruk kelijke treffer van Voigt. In de vijfde mi nuut werd een aanval van Pkistan afge slagen. De teruggekomen Van 't Hooft pik te de bal op, speelde door naar Krol, die goed stopte en een voorbeeldige dieptepass afgaf naar de al op vólle snelheid liggen de Voigt. De Amsterdammer flitste met de bal aan zijn stick met een paar snelle pols bewegingen langs de Pakistaanse verdedi gers en sloeg toen in volle ren hard in de rechterhoek. Een doelpunt zoals men maar zelden ziet Nederland bleef een tijd lang de toon aangeven, maar na tien minuten kwam Pakistan los en het was jammer dat links binnen Mallik door een opspringende bal zodanig aan het hoofd werd gewond dat hij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd en zijn ploeg met tien man verder moest spelen. De Nederlandse defensie kon elke dreiging de kop indruk ken al kostte het wel eens een lange hoek- slag. Onmiddellijk na de raak geschoten maar niet erkende straf-corner-goal kon Oranje in de vierde minuut na rust de voorsprong vergroten. Bij een hard-ingeschoten korte hoekslag werd de bal door rechtsback Ah mad Dar met de voet gestopt. Fiolet plaat ste zich achter de toegekende strafpush en met een flitsende polsbeweging was het 2-0. Nu was de tijd rijp om de taktiek van de vijfmans middenlinie te laten va ren en konden Van Vroonshoven en Van 't Hooft mee ten aanval trekken. Het tem po bleef hoog en de kansen bleven Neder land toelachen. Met de onvermoeibare steun van de sterk-stuwende middenlinie in de rug bleef de Nederlandse aanval op vallend fel opereren en vooral de ongrijp bare acties van het duo De Keyzer-Voigt en de doorbraken van de snelle Krol stichtten menigmaal paniek in de verdedi ging van Pakistan. Negen minuten voor het einde bracht rechtsbuiten Mahmoed de achterstand terug tot 2-1 en toen werd het nog even benauwd. Maar de verdediging van Oranje handhaafde zich en de Neder landse aanval zorgde nog voor de beste verdediging door het strijdbeeld in het hoogste tempo en met volle energie te blijven beheersen. Zaterdag speelde Nederland zon der Veentjer, Fiolet, Krol en Voigt tegen Canada. Oranje won deze eerste ontmoe ting op het slechte veld van het knusse stadion St. Fons met 2-0, waarbij het ver schil in speelsterkte heel wat groter was Op de zaterdag in hotel Pays Bas in Utrecht gehouden vergadering van de Ne derlandse Badminton Bond werd de heer F. Kusters bij enkele kandidaatstelling her kozen tot voorzitter. De vice-voorzitter van de bond, de heer H. H. van Abbe trad af. Voorts werd de heer J. C. Smit bij enkele kandidaatstelling benoemd tot lid van de bondsraad. Aan de orde kwam nog een wijziging van het competitie-reglement. Dit werd in concept aanvaard, maar zal eerst in de bondsraadsvergadering van volgend jaar gewijzigd in discussie worden gebracht. Keizer nadat Mijnarends een minuut te vo ren uit een lange hoekslag hoog over had geschoten. Pas na 12 minuten kreeg doelman Boks, die wel 'n heel gemakkelijk debuut had, de eerste bal te verwerken. Toen Ronan al leen op hem afkwam. Nederland bleef in de aanval, waarbij rechtsbuiten Coster van Voorhout en linksbinnen Nico Spits na een wijfelend begin langzaam maar zeker in hun spel kwamen. Zweerts was in de spits van de aanval wel voortdurend attent door zijn goed opstellen en snelle start, maar hij had duidelijk moeite zich aan te passen aan het veld. Overigens had de Stichtenaar een belangrijk aandeel in het fraaie tweede doelpunt van Nederland. In een snelle dribbel kwam hij in de vierde minuut na rust van links de cirkel bin nen. De bal ging even zijwaarts naar Spits die goed meegelopen was en het halfhoge schot van de Amsterdammer was doelman Preston te machtig. Jaap Voigt dan de cijfers aangeven. Maar toch is het hockey van de Canadezen erg meegeval len en vooral spil Block en middenvoor Ronan, een razendsnelle doorzetter, maak ten het de Nederlanders nog lastig genoeg. Het was voor de aanval, die in linksbui ten De Keizer en rechtsbinnen Van Vroon hoven de sterkste figuren had uiterst moeilijk om met het veel toegepaste short passing op het effectvolle veld op de at letische Canadese verdedigers te komen. Het bewijs hoe moeilijk het was op dit veld een bal te stoppen werd wel gele verd door het feit, dat uit zeven Neder landse strafcorners nauwelijks een goed schot, laat staan een doelpunt tevoorschijn kwam. Gesteund door de voortreffelijk spelende Mijnarends op de spilplaats heeft Oranje vrijwel steeds het initiatief gehad. Een en kele keer kon Ronan door dieptepasses van uit het achterveld gelanceerd een door braak forceren. Het trio Leemhuis-Van Gooswilligen-Boks ving hem echter goed op en bij de onvermijdelijke missers in de Nederlandse defensie ontving de Cana dese aanvalsleider te weinig steun van zijn technische nogal zwakke teamgenoten om van de kansen gebruik te kunnen maken. Canada kreeg in de gehele wedstrijd geen hoekslag te nemen. In de zevende minuut opende Van Vroon hoven de score uit een vobrzet van De Met de normale 3-0 van België tegen het technisch-zwakke Italië behoorde deze Nederlandse zege tot de weinig werkelijk normale uitslagen van de eerste dagen. Groot-Brittannië verpletterde zaterdag de Amerikaanse ploeg met 7-1, de Japanners kwamen tegen Frankrijk niet verder dan een 1-0-zege en de beide Aziatische groot meesters India en Pakistan moesten zich beiden tevreden stellen met gelijkspel. Pa kistan speelde 0-0 tegen Spanje en India mocht 's avonds na de openingsparade met 1-1 tegen Duitsland de handen dicht knij pen. De Nederlandse scheidsrechter El- gershuizen trad tegen het gevaarlijke spel van de Indiërs met hun zwiepende slagen van de meestal hoog boven de schouders doorzwaaiende stick streng op. Toen Duitsland voor een dergelijke over treding een strafcorner mocht nemen sloeg de Duitse linksbinnen Kranich de eerste weggewerkte bal langs de Indische keeper. Pas halverwege de tweede helft, waarin de beste Indische aanvaller Dar- shan de middenvoorplaats weer bezette, na 35 minuten lang een nutteloze partij als linksbuiten te hebben gespeeld, kwam de gelijkmaker, zij het dat diezelfde Darshan de bal straffeloos met zijn voet had mee genomen alvorens hij langs Winkler schoot. De 0-0 van Spanje tegen Pakistan was geheel de verdienste van de Spaanse doel man Del Cosco, die in de tweede helft de onmogelijkste reddingen verricht te. Merkwaardig genoeg werd het zelfde heldhaftige Spaanse team zondag middag met 1-0 door Italië verslagen. De eerste van het tweetal wedstrijden, die Ca nada en de VS.S. in dit toernooi tegen elkaar speeldpfi om uit te .raakëh Wig,lift Amerikaanse .contingent in Tokio zal mo- gqji vertegenwoordigen werd door de Cana dezen met '2-0 gewonnen. Het bestuur van de Nederlandse Volley- balbond is geenszins tevreden over de pou le-indeling voor het komende Europese kampioenschap heren in Boekarest, waar van het resultaat mede zal beslissen in de keuze van de ploegen, die zullen mo gen deelnemen aan de Olympische Spelen in Tokio in 1964. Bij de plaatsing is men vooral uitge gaan van het resultaat van de laatste Euro pese titelstrijd (1958), waardoor b.v. Frankrijk, dat toen de finalepoule bereik te, nu in een niet al te zware poule is ondergebracht. De dupe hiervan is in eer ste instantie Nederland, dat de laatste ja ren duidelijk sterker is gebleken dan de Fransen, dit jaar met succes het West europese kampioenschap verdedigde en tij dens de wereldkampioenschappen van 1962 in Moskou waar Frankrijk verstek liet gaan het best geplaatste Westeuropese land was. Nederland is dan ook van plan om tij dens de komende bestuursvergadering van de internationale volleybalbond, die in het kader van het Europees kampioenschap eveneens in Boekarest wordt gehouden, te protesteren tegen de plaatsing voor dit toernooi. Voorts is het bestuur van de NeVoBo het niet eens met de selectie voor de Olympische Spelen 1964. volgens welke bijvoorbeeld een land als Marokko, bij het laatste toernooi om het Westeuro pese kampioenschap kansloos door Neder land verslagen, waarschijnlijk wel aan de spelen zal kunnen deelnemen. De voorzitter van de NeVoBo, de heer W. P. Struik, bracht zaterdag in Utrecht Als voorbereiding op de Olympische Spelen, heeft het bestuur van de Neder landse Boksbond een druk intcrlandpro- gramma voor de amateurs samengesteld. Liefst vijf maal komt de nationale ploeg in de ring, drie maal in eigen land en twee maal in het buitenland. Het eerste buitenlandse contact vindt plaats in Groningen, waar Saarland 18 ok tober op bezoek komt. Ruim een maand later (22 november) bindt het Nederland se team in Apeldoorn of Den Haag de strijd aan met Wales. De laatste inter land van 1963 wordt 14 september in Ant werpen gehouden, waar België als gast- vrouwe zal optreden. Voor 17 januari (Amsterdam) is Roeme nië uitgenodigd. Deze wedstrijd zal wan neer de Roemenen de uitnodiging aanvaar den ongetwijfeld de belangrijkste van het seizoen worden. Voor de laatste uit wedstrijd gaan de Nederlandse amateurs op 14 mei naar Manchester om ifoor de tweede maal Wales te ontmoeten. tijdens de jaarvergadering van de bond in zijn openingswoord deze zaak uitge breid onder de aandacht van de aanwezi gen. Overigens had de vergadering een zeer kalm verloop. Van het bestuur stelde de aftredende vice-voorzitter, de heer P. M. Beyen, zich niet herkiesbaar. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Uitentuis, tot dusver voorzitter van het district West I. Voor de organisatie van het toernooi om het Westeuropees kampioenschap 1964, die zoals bekend aan Nederland is opge dragen, zijn er nog slechts twee kandi daten, Hengelo en Tilburg. Hoewel Tilburg nog in de gelegenheid is nadere inlichtin gen te verstrekken, heeft Hengelo momen teel de voorkeur van het hoofdbestuur. De titelstrijd zal vermoedelijk van 3 t/m 5 april worden gehouden. Op stormachtig Bosbaanwater hebben de jeugdploegen van Nederland, België en Noord-Frankrijk zich in de jaarlijkse, af wisselend in Nederland of de andere lan den te houden, roeiwedstrijden „Match de la mer du nord" gemeten. De Neder landse ploegen ondervonden na een aan vankelijk gunstig begin felle tegenstand van de Belgen waarbij hier en daar de Nederlanders de golven minder goed wis ten te overwinnen dan de Belgen. Mieneke de Hoog van Nautilus was 7 seconden sneller dan de Frangaise Le- signe. De Belgische jongensdubbel was fanatiek maar zeer slordig, waardoor zij de eerste plaats verspeelde aan Gouda. De dames Knotnerus en Bosscher van De Hoop vielen enorm tegen in de dubbel scull tegen de Gentse combinatie, terwijl de ju- niores-acht van Willem 3 in een rommeli ge wedstrijd de vlag moest strijken tegen de Belgen en Fransen, waardoor het to taalklassement door de Belgen werd ge wonnen. De uitslagen zijn: skif dames: 1 Neder land 4.10.0 (mej. M. de Hoog), 2 Frank rijk 4.17.0 (mej. Lesigne), 3 België 5.04.0 (mej. Poulet). Dubbel scull jeugd: 1 Nederland 3.26.0, 2. België 3.26.3., 3 Frankrijk 3.28.7.; jeugd- vier met stuurman: 1 België 3.20.0, 2 Nederland 3.22.4., 3 Frankrijk 3.28.6.; dub bel scull dames: 1 België 4.09.0, 2 Neder land 4.49.0, 3 Frankrijk 5.22.0; jongens twee met stuurman: 1 België 3.48.0., 2 Nederland 3.52.7., 3 Frankrijk 4.07.7. Jongens skif België 3.31.0 (W. van Herck), 2. Nederland 3.34 4 (G. van Enst), 3. Frankrijk 4.06.0 (R. Renaux); dubbel- vier dames: 1. Nederland 3.50.0, 2 Frank rijk 4.09.0, 3 België 4.183; jongens acht: 1 België 4.45.2., 2 Frankrijk 4.47.0, 3 Ne derland 4.48.5. Landenklassement: 1 België 19 pt., 2 Nederland 18 pnt., 3 Noord-Frankrijk 11 pnt. Het Engelse dames- en herenatletiek- team heeft het afgelopen weekeinde in Wolgograd min of meer voor een sensatie gezorgd door het Russische team, na een 85-71 puntenstand op de eerste dag, met 168 tegen 161 punten te verslaan. De grootste verrassingen waren zonder twijfel de vèrspringoverwinning van Mary Rand (6.35) op wereldrecordhoudster Ta- tjana Schelkanova (6.26.), de fantastische prestatie van de Britse meisjes op de 400 meter door Ann Packer, die in haar vierde race op deze afstand het Europese record van 53.2 sec evenaarde, met Joy Grieveston op de tweede plaats in 53.4 sec en Maria Itkina als derde in 53.7 sec. en de geweldige Dorothy Hyman, die zowel de 100 als de 200 meter vóór Galina Popova won. Was bij de dames de kracht van de En gelsen doorslaggevend, bij de heren won de „held" van Parijs Yuri Tiurine op de 5 km van John Anderson en Bruce Tul- loh. En wat te zeggen van de overwinnin genreeks der Engelsen op de 3000 steeple door Herriot in 8.36.2 vóór Sokolov, van Cooper op de 400 horden in 50.5 (een nieuw Brits record), de dubbele sprintzege van David en Terry Jones op de 1500 door Taylor en Boulter en op de 800 door Fleet en Carter, de 4x100 en de 4x400 me ter, terwijl Igor Ter Ovanesian alle moei te had met Linn Davies (7.65 tegen 7.63). In Bremen zegevierden de Westduitsers verrassend hoog met 131-81 over Finland (66-40 eerste dag), waarbij de weersom standigheden, enige uitzonderingen daarge laten, geen goede resultaten toelieten. De goede resultaten die er werden geleverd, veelal begunstigd door sterxe wind in de rug, waren de 100 meter zege van En- derlein en Hebauf in 10.2 en het versprin gen dóór Pennti Eskola met 7.99 meter. Verrassend was de nederlaag van de Finse polsstokhoogspringers Pennti Nikula en Kauko Nystroem die beiden bij 4.40 meter verstek lieten gaan, terwijl Lehnertz (4.70) en Reinhard (4.50) doorgingen. Bij het discuswerpen waren de Finnen Pennti Re- Een uiterst boeiende strijd hebben Lia Hinten en Ellen Ort (Atmodes) zondag op het gemeentelijk sportpark Adrichem in Beverwijk uitgevochten tijdens de wed strijden om het Nederlands kampioenschap vijfkamp. Een gevecht tussen twee atleten, die in het voorbije seizoen enkele fraaie prestaties op hun naam schrevep, doch voor de eerste maal aan deze meerkamp deelnamen. Het was de Tilburgse Lia Hin ten, die in de slotfase op de 200 meter Ellen Ort versloeg. De Haarlemse onderwijzeres, die enkele magnifieke prestaties te voor schijn toverde, o.a. 6.20 meter ver en 1.55 meter hoog (nieuw clubrecord), kwam op de 200 meter een halve seconde tekort om Lia Hinten te verslaan. Na vier nummers had Lia Hinten 3544 punten en Ellen Ort 3518 pnt., zodat Ellen Ort tenminste 0,4 sec. sneller zou moeten zijn dan haar rivale. Lia Hinten, fel vech tend zegevierde echter met 0,1 sec. verschil, en vergaarde in totaal 4413 punten vóór Ellen met 4378 pnt. Beide atletes plaatsten zich hiermede als derde en vierde achter Fanny Blankers en Dini Hobers op de Nederlandse ranglijst. Voorwaar een pres tatie, want de weersomstandigheden het regende en er stond een straffe wind maakte het verblijf op de sintelbaan alles behalve aangenaam. Lia Hinten nam door haar voortreffelijke hordetijd van 11,3 sec. direct een voor sprong en vregrootte deze met 10.97 meter kogelstoten. Ellen Ort in bijzonder goede vorm kwam echter terug door gelijk te eindigen met Marjan Thomas bij het hoog springen 1.55 meter, terwijl Lia Hinten slechts tot 1.48 meter reikte. Ook het ver springen was voor Ellen Ort 6.20 tegen 5.84 meter, zodat de 200 meter de beslissing moest brengen. Marjan Thomas eindigde op de derde plaats met 4008 punten vóór Ans Pennarts Lia Hinten tijdens het hoogspringen. j: ÏSïMSji® en Mieke de Graaf-Schenk, die na een jaar weer terugkeerde. Marjan Thomas zege vierde niet op haar specialiteit het hoog springen, want zij moest de eerste plaats delen met Ellen Ort, maar wel bij het kogelstoten: 11.02 meter. Overigens hadden beide atletes, die op enkele nummers slechts zeer weinig had den getraind, onder betere weersomstan digheden de Olympische limiet van 4500 punten zeker binnen hun bereik gehad. De gedetailleerde uitslag: 1. Lia^Aui^en (Jtf en K.): 80 m, horden 11,3; kogelst. 10,97; hoogspr. 1.48; verspr. 5.84, 20C m.: 25,7; 4413 punten. 2. Ellen Ort (Atmodes): 80 m. horden: 12.0; kogelst. 9.89; hoogspr. 1.55; verspr. 6.20; 200 m. 25.8; 4378 punten. 3. Marjan Thomas (DEM): 80 m horden 12.3; kogelst. 11.02; hoogsp. 1.55; verspr. 5.20; 200 m. 28.1; 4008 punten. 4. Ans Pennarts (Atmodes): 80 m. hor den 12.4; kogelst. 9.25; hoogsp 1.48; verspr. 5.27; 200 m.: 27.2; 3871 punten. 5. Mieke de Graaf-Schenk (Olympia) 80 m. horden 12.6; kogelst. 10.96; hoogspr. 1.43 verspr. 5.25; 200 m 28.6; 3807 punten. po (55.88) en Hangasvaara (55.16) sterker dan Jens Reimers (54.85). Met bijzonder klein verschil tegenover Niederrhein eindigde de Nederlandse ju nioren atletiekploeg zaterdag in Rem- scheid met acht punten achterstand als tweede, maar met ruime voorsprong op België. Het werd 178 voor Niederrhein, 170 voor Nederland en 139 voor België, waarbij vooral de Nederlandse meisjes een voor treffelijke indruk maakten door met 84 punten als eerste te eindigen. Bij de meisjes zorgden Lidia Vonk met 12.4 op de 100, Liberta Lansink en Maja van der Staal en Anneke Leenstra met resp. 1.60 en 1.55 meter hoogspringen, Els van Noordduyn 13.66 kogel en Corrie Bak ker 6.06 meter verspringen voor de beste prestaties. Bij de heren blonken Kees de Jager op de 200 in 22.1 sec, Van de Water 6.82 me ter ver, Van Zijl 52.51 meter speer en de hoogspringers De Weide en Noorlander (1.80) uit. De uitslagen van de zondag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Prijs van Brussel (2660 m): 1. Youngstar, 2. Arie, 3. Sigy Lincoln. Tot.: win. 2, pl. 1.80 2,40 5,70, gek. 4,10, cov. 6,30. Prijs van Amsterdam (2100 m): 1. Ab dullah Hanover, 2. Ohe Kintrabell, 3. Za- hir B. Tot.: win. 7,20, pl. 2,60 2,2,40, gek. 11,20, cov. 7,70, trio 595,60. Nederland-België-prijs (2000 m met autostart): 1. Ultimatum, 2. Bento Kitty, 3. Barones Spencer K. Tot.: win. 4,10, pl. 1,10 1,10 1,10, gek. 6,20, cov. 5,30. Benelux-prijs (2100 m met autostart): 1. Troubadour, 2. Astyanax, 3. Axkit Hollan- dia. Tot.: win. 2,80, pl. 1,40 1,40, gek. 3,30, cov. 3,10. Prijs van Sterrebeek (1600 m met auto start): 1. YYV, 2. Vlieger D, 3. Ravioli. Tot.: win. 3,70, pl. 1,30 1,60 1,40, gek. 8,70, cov. 4,40. Prijs van Duindigt (2600 m met auto start): 1. Walter Hollandia, 2. Young Six, 3. Winston Spencer. Tot.: win. 2,pl. 1,30 1,50 1.90, gek. 4,30, cov. 3,10. Alfons Lackmann-rennen (2100 m): 1. X Tello, 2. Zanto, 3. Yostra. Tot.: win. 5,10, pl. 2,30 2,80 2,10, gek. 11,80, cov. 9,30. Prijs van Ostende (2100 m): 1. Quicksil ver S, 2. Midas G, 3. l'Espoir B. Tot.: win. 2.90, pl. 1,30 1,60 2,70, gek. 5,70, cov. 5,10. Rennen: H. P. baron van Tuyl van Seroos- kerken-memoriaal (2400 m): 1. Le Faquin 2. Happy Time, 3. Merrioka. Tot.: win. 3,90 (stal), pl. 3,40 4.90, gek. 47,60, cov. 9.90. Marsepein-prijs (1800 m): 1. Kronenhof 2. Flying Peter S. 3. Ulysses. Tot.: win. 5.10 (stal), pl. 1.90 1,50 1,50, gek. 14,10, cov. 5,60, trio: 184,80. Totalisator-omzet: f 303.099.50. Advertentie De belangrijke handbalwedstrijd voor de bezetting van de bovenste plaats in de overgangsklasse A tussen de damesploe- gen van de Blinkert en UDI uit Arnhem is in een duidelijke en verdiende 3-0 overwinning voor de Haarlemse dames geëindigd, zodat zij de leiding hebben be houden. Voor de eerste maai in dit sei zoen trad de regen ais spelbreker op: er moest een aantal wedstrijden worden af gelast, waaronder de herenwedstrijd Con cordiaZandvoortmeeuwen. Van het beginsignaal van scheidsrech ter De Haan af was Blinkert tegen UDI de betere ploeg. De aanvallen werden veel via de vleugels geleid en leverden meer gevaar op dan het peuterige spel van de Arnhemse aanvalslinie. Reeds na enige minuten gaf Noortje Bos haar ploeg met een fraai schot de leiding. Wat UDI hier na ook probeerde, de Haarlemse defensie wist wel raad met het korte, slordige spel van de gasten, die verzuimden te profi teren van de sterke wind. Veel gevaarlijke schoten kreeg Wil Gie bels dan ook niet te verwerken, al had ze wel tweemaal de hulp van de lat nodig om verder onheil te voorkomen. Enkele sekonden voor het rustsignaal schoot Ria Samson Blinkert naar een 20 voor sprong. Na de hervatting pakten de Arnhemse meisjes de zaken wat pittiger aan. De Blinkert had geluk, toen een hard schot buiten bereik van Wil Giebels via de bin nenkant van de paal het veld weer in sprong. De Blinkert nam het initiatief weer over, maar veel gevaarlijke scho ten leverde dat toch niet op. Het was ten slotte weer Ria Samson, die met een hoog schot voor de eindstand 30 zorgde. De Blinkert-heren leden, in Amsterdam tegen Vriendschap een kleine, maar ver diende 75 nederlaag. Het was een har de strijd die door de scheidsrechter uit stekend werd geleid. De Haarlemmers had den met het schieten veel pech. Rapiditas boekte met dezelfde cijfers (75) een overwinning op het hoofdstede lijke Tonido. Aanvankelijk ging het bij de Haarlemmers bijzonder gemakkelijk en na een 31 ruststand werd het zelfs 5-1. Tonido schrok toen wakker en bracht vooral door toedoen van hun gevaarlijke rechtsbinnen de score weer in evenwicht. Het laatste woord was echter aan de Ra- pidianen (7-5) Doelman De Groot van Ra piditas stopte 2 strafworpen. De dames van Concordia leden in IJ- muiden een grote 83 nederlaag tegen Full Speed, waarin Nel Toon een te be langrijke rol speelt. De Haarlemse doel punten kwamen van de hand van Hennie Toele uit een strafworp, Hermi Klokke- meyer en Karin Dankmeyer. De gebles seerde keepster Loes van Beek werd weer- vervangen door Sonja Kroon. De IJmond- dames tenslotte leden een kleine neder laag tegen het Wieringse Tonegido. Voor al de Velsense voorhoede stelde zeer te leur en miste veel kansen. De eindstand werd 65. Het internationaal judotoernooi dat het afgelopen weekeinde in Luxemburg is ge houden, heeft de Nederlanders slechts een bronzen medaille opgeleverd. Zaterdag tij dens de persoonlijke wedstrijden bleek al snel dat de Nederlandse judoka's sterke te genstanders zouden krijgen. In de drie fi nale-poules van elk 4 atleten, was CIOS- student Joop Gouweleeuw de enige Neder lander. Hij werd derde. De te-mwedstrijden, die zondag wer den gehóuden leken aanvankelijk een gun stiger verloop te krijgen toen Nederland met 4-2 van het sterke Engeland won en omdat West-Duitsland verrassend Frank rijk versloeg, zag het er naar uit dat Nederland in de finale onze oosterburen moest gaan bestrijden. Nederland moest echter ook nog tegen Belgie uitkomen en een 3-2 nederlaag stuurde de berekenin gen in de war. De enige Nederlandse pun ten kwamen van Van Ierland en Geesink. In de strijd om de derde plaats won Nederland tenslotte gemakkelijk (6-0) van Luxemburg, de organisator van dit voor- Olympische toernooi waaraan zeven lan den deelnamen. De Franse skikampioen Francois Bon- lieu is in de nacht van zaterdag op zon dag aan de dood ontsnapt, toen hij met zijn Alfa-Romeo tussen Joigny en Montar- gis van de weg geraakte en tegen een telegraafpaal reed. De wagen werd totaal vernield, maar Bonlieu kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde toen de Fransman een tractor wilde inhalen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13