Kostbare fout van SVV-doelman bespaarde Telstar verlenging iü -rèm KORT IJMONDNIEUWS Eechtrop sloeg na rust hard toe in ontmoeting met Scheybeeck HA VEN BERICHT EN Steeds meer radar in gebruik op onze vissersschepen WilmS floei IJMUIDENAREN DANKZIJ 1-2 IN TWEEDE RONDE Daniëls probeerde 't toen maar zelf Telstar II kwam langzaam op gang Dames wierpen een schaduw over zege Betaling abonnementsgeld per giro IJmuiden-aanval te laat in offensief vilder Geen thuiszege van IJmond-dames RIBLAPPEN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 15 Acht minuten voor het eindsignaal stond het nog 1-1 Afgekeurde goal 0 m pm .lil HMPRll&p DINSDAG-VOORDEEL Botermalse van 2.38 voor p pond 150 gr. Boterhammenworst 49 c) GROENEND A AL'S SUPERSLAGERIJEN Kinheim duidelijk sterker dan Terrasvogels (5-1) Beverwijk had veel moeite met Bloemendalers: 1-2 ADO-Stormvogels: 0-2 Jong Hercules gaf in de slotfase overwinning prijs Herstel van Full Speed IEV te verzwakt voor 't betere Kennemers (4-2) Per jaar: 40 dagen met minder dan ÏOOO meter zicht STOFZUIGERS cTe SPORTSCHOENEN SPORTHUIS Watervliet speelde niet Met nog acht minuten te spelen en met een 1—1 stand op het scorebord leek het er bij de spannende bekerwedstrijd SVV—Telstar op dat de circa 2.000 toe schouwers de sensatie van een verlen ging zouden krijgen. Toen echter sloeg voor de Schiedammers het noodlot toe: rechtshalf Daniëls was aarzelend de defensielinie van de thuisclub binnenge drongen, zag geen enkele medespeler vrijstaan en loste toen van grote afstand zelf maar een hard schot dat echter recht op doelman Van der Reijden afging. De SVV-aanvoerder stopte dan ook in eerste instantie het niet moeilijke schot, doch liet tot wanhoop van al wat SVV was de bal door zijn benen glippen. De harde wind, die van doel tot doel stond, heeft het de spelers niet gemakke lijk gemaakt. Daarom kon men na afloop dan ook wel vrede hebben met het ver toonde spel. De Telstar combinatie had technisch wat meer in de ransel meege bracht, doch schoot bij de afwerking van de aanvallen nogal wat tekort. SVV had met de harde wind in de rug gedurende de eerste helft een duidelijk veldoverwicht. Doch de Schiedamse aan vallers begingen de fout de bal te lang bij zich te houden, zodat de goed sluiten de IJmond-defensie met rechtsachter Ja ger en Daniëls als uitblinkers steeds weer tijdig kon ingrijpen. De jeugdige doelman Stuy behoefde dan ook niet eens veel in actie te komen, pal ging een kopbal van specialist Van Mete ren dan rakelings naast en beukte een hard schot van Speelmeijer de lat. Nadat Van der Rijden de bal uit een goed ge nomen vrijeschop van Allart over het muurtje heen op prachtige wijze hoog uit de hoek had gehaald en de goed leidende scheidsrechter Lausberg een doelpunt van Van Dijk wegens een overtreding had af gekeurd, kwam geheel onverwacht de openingstreffer van Telstar. Linksbuiten Van Weerlee was kort voor de rust zijn bewaker Hekman te vlug af, plaatste de bal voor de voeten van midvoor Van Woo ning, die met een prachtige treffer in de uiterste hoek Telstar een kleine maar kostbare voorsprong bezorgde. Het was voor de gasten echter een korte vreugde, want direct na de hervatting liet Speelmeijer de gehele IJmuider defensie zijn hielen zien en met een beheerste voet- Floralia. Ook de Prinses Beatrix- school in Driehuis heeft in het teken van planten en bloemen gestaan. Door de ge zamenlijke inspanning van leerlingen, leerkrachten en ouders werd in de hal van de school een keurige expositie ver zorgd. „Vrije-inzendingen", „natuur-bak- jes" en snijbloemen gaven nog meer kleur Zelden zullen de eerste en tweede helft van een wedstrijd zo veel verschil te zien gegeven hebben als in de ontmoeting Tel star II tegen Velox II. Aanvankelijk had den de Utrechtenaren het voor 't vertel len, wat voornamelijk een gevolg was van het falen van André als spil. Het gladde veld en de harde wind zullen hem daarbij ongetwijfeld parten hebben gespeeld. Toch mag het eerste doelpunt dat de Telstar-reserves tegen zich kregen niet ge heel aan hem worden toegeschreven. Ook de toch wel verdienstelijk debuterende doelman Huijer, die op dat moment ver keerd stond opgesteld, was daar debet aan. Enigszins tegen de verhouding in schoot korte tijd later Wim Zoeteman de gelijkmaker in het Utrechtse doel, maar uit een paar verdedigingsfouten aan de kant van Telstar werden niet lang daar na nog twee doelpunten gescoord. Een wijziging in de opstelling, waardoor André in de voorhoede een woordje mee kwam spreken, leverde al direct succes op. De aanval werd gevaarlijker, de ver dediging meer zeker van zijn zaak. Ted Immers en Wim Zoeteman brachten de stand op 3-3, waarna André, geheel in vorm, twee maal raak schoot. Het vierde doelpunt dat Velox hierna nog produceer de, kon de zege van de Telstar-reserves niet meer in gevaar brengen. Doelman Stuy lijkt mis te tasten op het felle schot van de SVV-er, maar luttele seconden na het knippen van deze foto heeft de Telstar-keeper het leer te pakken. beweging passeerde hij doelman Stuy. Er ontwikkelde zich daarna een spectaculai re, gelijkopgaande strijd. Een prachtige kans kreeg Telstars linksbuiten Van Weer lee, geheel vrij voor doel staande, maar de bal verdween naast de paal. De kwali teit zakte daarna, maar de spanning bleef totdat Van der Reijden zijn enige onfor tuinlijke momentje had. Advertentie ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTRAAT 31 Op de velden van Eechtrop werd zondag de plaatselijke ontmoeting gespeeld tus sen de promoticklassers Eechtrop en Scheybeeck. Deze wedstrijd kenmerkte zich door fel, soms iets te onbeheerst spel. Spanning was er ook volop, omdat men het bij geen van beide verenigingen eigenlijk goed kan verdragen, dat enkele spelers aan het einde van het vorige sei zoen hebben geswitched. In de gelederen van Eechtrop stonden drie spelers opge steld, die vorig jaar nog voor Scheybeeck uitkwamen. Twee spelers van Eechtrop spelen nu in Scheybeeck. Enige ongewenste spanning verwekte ook het ongelijk fluiten van de scheids rechters, waarbij een van hen op het veld verscheen met een windjack in de zelfde oranje-kleur als het shirt van Scheybeeck. Hij weigerde het jack uit te doen. De gasten speelden voor de rust een ster kere partij hockey en drukten dit vlak voor de rust uit, toen oud Eechtropspeler Nieu- wenhuizen een korte hoekslag benutte. Kort daarvoor had Scheybeeck een opge legde kans met een strafbal, een push die van dit seizoen af de vroegere strafbully vervangt, gemist. Toen na de rust Eechtrop de wind mee had, werden de bordjes verhangen. In het begin hield Scheybeeck nog stand, maar daarna groeide het aantal foutjes in de verdediging. Eechtrop maakte daar dank baar gebruik van en achtereenvolgens zorgden Vogelzang (met de gelijkmaker), Vreeling, Hamann en Van de Kant voor de vier doelpunten van de thuisclub. In Bloemendaal won Eechtrop 2 met 1-3 van BMHC 6. Fred Beermann gaf Eech trop de leiding, waarna voor de rust BMHC gelijkmaakte. Voor de winnende doelpunten zorgde daarna Hans van Hooff. In de derde klasse E verloor Scheybeeck 2 op eigen terrein met 1-2 van Zandvoort 2. In een gelijkopgaande strijd met een licht overwicht van de thuisclub kwam Zandvoort tot enkele gevaarlijke aanval len. De blanke ruststand gaf de verhou ding goed weer. Scheybeeck kon voor de rust enige korte hoekslagen niet benutten. Na de rust nam Zandvoort de leiding. Voor de gelijkmaker van Scheybeeck zorgde daarop Ton Maks. Tien minuten voor tijd haalde Zandvoort met een tweede (en het winnende) doelpunt de beide punten bin nen. In deze afdeling verloor Eechtrop 3 op eigen terrein met 2-4 van Hoorn 2. Eigenlijk was het een wedstrijd van twee gelijkopgaande partijen. Na de rust prof! teerde Hoorn van enige foutjes in de ver dediging van de thuisclub om de winnen de doelpunten te maken. Alle vier dameselftallen van de Bever- wijkse vereniging Eechtrop moesten met een nederlaag genoegen nemen. Rand wijck zegevierde op haar eigen slechte vel den met 5-3 over Eechtrop. In een wat ruwe strijd waren de speelsters uit Bever wijk toch beslist niet de minderen van de meisjes uit Amsterdam. In de competitie voor de derde klasse won Terriërs ir Alkmaar met 4-1 van Scheybeeck. De goed spelende, enigszins agressieve voorhoede van de Alkmaarse thuisclub kon bij de rust reeds voor een voorsprong van 2-0 zorgen. Kort na de rust werd het zelfs 3-0 voor Terriërs, maar toen kwam van de stick van Maria Nieu- wenhuizen het eerste en enige doelpunt voor Scheybeeck. Verdiend won de thuis club met 4-1. In de vierde klasse moesten de reserves van Eechtrop een gevoelige nederlaag ondergaan tegen thuisclub BDHC 5. De Bloemendaalse hockeysters behaalden een ruime zege van 7-1. Op eigen terrein moesten de Eechtrop 3- dames met 1-6 de meerderen erkennen in HIC 5. Scheybeeck 2 en Ever Swift 4 deelden in Beverwijk de punten door een gelijkspel van 2-2. Scheybeeck was daar mee het enige elftal van de vereniging dat het enige punt op deze derde competitie zondag behaalde. Alle overige elftallen van Scheybeeck in de hoofd- en districts competitie kwamen slechts tot verlies. In laatstgenoemde ontmoeting leidde Schey beeck bij de rust met 2-0 door doelpunten van Ineke Ruurda en Gré Schram. Zondag begon ook de districtscompeti tie in de tweede klasse. Het vierde elftal van Scheybeeckdames verloor op eigen terrein met 0-6 van BDHC 7. Met niet min der dan 11-0 zegevierden in Bloemendaal de meisjes van HBS 6 over Eechtrop 4. Bij de heren won in de eerste klasse Eechtrop 4 in Beverwijk met 6-0 van Ever Swift 4. Scheybeeck verloor op eigen ter rein met 2-3 van Terriërs 2. Dit slechte succes voor de thuisclub is te wijten aan herhaalde fo iten in de verdediging alsme de in het missen door de voorhoede van drie strafballen. Bij een achterstand van 0-2 redde Vendel de eer van Scheybeeck. Zelfs maakte Poncin gelijk, maar vijf mi nuten voor tijd bracht een uitvalspoging het succes bij Terriërs, welk team met 2-3 won. Een zelfde uitslag in het voordeel van de spelers uit Alkmaar gold de ont moeting Terriërs 3-Scheybeeck 4 (3-2). Tengevolge van de terreingesteldheid moesten vijf thuis- en uitwedstrijden van de 13 voor de Kennemer hockeyclub Strawberries vastgestelde seniorenwed strijden vervallen. Het eerste dameselftal won in Alkmaar van het eerste damesteam van de gelijknamige vereniging met 5-3. Bij de rust keken de meisjes van Straw berries nog tegen een achterstand aan van 1-3. Alle vijf doelpunten van Strawberries nam Margreet van der Ploeg voor haar re kening. Strawberries 2 in Driehuis tegen Alkmaar 2 en Kieviten 3 in Wassenaar te gen Strawberries 3 waren twee ontmoe tingen, die bij het eindsignaal nog dezelf de blanke stand aangaven als bij het begin van de wedstrijd. Rood Wit won in het Heemsteedse sportpark met 6-0 van Strawberries V. welk laatste „elftal" met niet meer dan acht meisjes in Heemstede verscheen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Avo- lon van Harwich; Bremer Norden, Bremer haven, IJmuiden; Maria, Lorient, Velsen; Cornelis Houtman, Ipswich, IJmuiden; Foster Enterprise, Rotterdam; Shoreham, Poole; Bali, Bremen; Neder Rhone, Barce lona; Hercules, Le Havre; Stad Gouda, Pepel. IJmuiden; Minias, Rotterdam; H. E. Fritzen, Gefle. IJmuiden; Hakla, Hamburg; Lapwing. Londen, IJmuiden; Rilda, Ant werpen, IJmuiden; Timca, Hamina; Vale, Narvik; Giacintha Fassio, Falconara; Thea, Ipswich, IJmuiden; Texelstroom, Huil; Bram, Swansea; Delta, Swansea; Novian Coast, Par; Olav, Hamburg; Vivat, Shore ham, IJmuiden; Arkadia, Londen; Carmen- cita, Montreal; Pacific Comet, Le Havre; Esso Panama, Tonsberg; Kaptan A. Al- niak, Constanza; Hoe Vinces, Londen; Cal- chas, Palermo; Cantick Head, Tyne; Texel, Londen; Seashell, Dagendam; Nora, Gdy nia, Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Noordzee naar Stockholm; Minos, Kotka; Baden. Moss; Mare Bonum, Avonmouth; Noorderkroon, Aboe; Skrcity, Antwerpen; Rote, Stockholm; Phidias, Koge; Nero, Odese; Biri, Sandefjord, IJmuiden; Swift, Harlingen; Trompenburgh, Rotterdam; Suffolk Coast, Londen; .Stad Delft. Lulea.j IJmuiden: Almora, Emdën; Polftimy An-' dreadis. Baie Comeuau; Deborah, Londen; FJevo. Le Havre; Kenrix, Londen; Alde- baran, Hamina, Velsen; Huybergen. Rotter dam; Walcheren, Birkenhead; Svanaas, New Orleans; Ida D., Rotterdam; Argos, Rotterdam. IJmuiden; Radjah, Bremen; Katowice, Stettin; Jean E., Londen; Petrell, Onega; Minos, Londen, Inge, Bungana; Ly- dia W., IJstad, IJmuiden; Willem Ba- rendsz. Hamburg, IJmuiden; Amstelland, Teneriffe; Corvus. Trondheim; Frey, Mal- moe; Jan Brons. Gotland; Sleipnir 1, Bre men; Arkadia, Bremerhaven; Zaanstroom, Shoreham; Rijnstroom, Huil: Vliestroom, Londen; Wexford. Boston. Koog aan de Zaan. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Lubox van Haukipudas, Zaandam; Beninkust, U kunt het uzelf gemakkelijk maker, ïoor het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten lame van de IJmuider Courant. V wspaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Iet te gireren bedrag is 8.post- ibonnees f 8.50 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzendei voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties lit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingeu (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen DE ADMINISTRATIE Strawberries 1 heren leidde bij de rust tegen Alkmaar 1 met 2-1 en won de wed strijd met 3-2. In deze wedstrijd met een vrijwel gelijk opgaande strijd zorgden Groen (2x) en Vrugt voor de doelpunten van Strawberries. Alkmaar 2 verloor op eigen terrein met 1-4 van Strawberries 2. Strawberries 3 won in Driehuis met 4-2 van Alkmaar 3. Voor de thuisclub scoorden Hop, Kooij- man. Van de Brink en Beishuizen. Of schoon Strawberries 6 in de thuiswedstrijd tegen Alkmaar 5 bij de rust nog met 2-1 leidde (door twee doelpunten van midvoor Van der Kley) verloor Strawberries toch met 2-3. Voor junioren A-teams jongens en meis jes hield Strawberries zaterdag het jaar lijkse toernooi om de Strawberries junior bekers. Bij de meisjes moest BDHC de be ker afstaan aan HIC, welke ploeg in de poulefinale met 1-0 won van HBS. Bij de jongens kon bekerhouder BMHC de wis- selprijs weer mee naar Bloemendaal ne men. BMHC won met 2-0 in de finale van Strawberries, welke laatste ploeg na doel- schieten tegen HIC in de finale was ge komen. Rotterdam; Saareema, Londen, IJmuiden; Eemstroom, Londen; Orava, Rostock; Bis- worth, Dagenham; Hinde, Londen; Martha Ahrens, Noordzee, IJmuiden; Harrogate, Goole; Birknaek, Swansea, IJmuiden; At lantis, Kramfors; Geestemunde, Antwer pen; Eckhardt Frers, Londen; Emille Del- mas, Le Havre; Atlas, Gdynia; Liewick, Antwerpen, IJmuiden; Hanseat, Poole, IJ muiden; Zaanborg, Vijtsiluoto; Honte- stroom, Portsmouth; Traude, Dordrecht, IJmuiden; Lady Roslin. Londen, Buiten huizen; Neth. Coast, Leith: Martina, Dor drecht, IJmuiden; Anita Thyssen, Kirke- ness; Wilhelm Schulte. Rotterdam; Juno, Swansea; Waalborg, Rundvik, Zaandam; IJstroom, Grangemouth; Reggeborg, Pate- holmen; Buntenstein, Bremen, Dido, Aar- hus. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ae- gor naar Colchester, Wormerveer; Avalon, Harwich; Jade, Stockholm. IJmuiden; Mar tha Ahrens, Rotterdam; Christa Thiele mann, Den Helder, Buitenhuizen; Alfonso Quarto, Rotterdam. IJmuiden; Lasbek Santo Domingo; Foster Enterprise, King ston; Birka, Londen; Belfaste Oslo; Neder- waal, Bremen; Jason, Rotterdam. (Indien achter de seheepnaam en de haven' van herkomst of bestemming geen nsfdere-aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). De Amersfoorters hebben de leider van de derde klasse van de zaterdagmiddag competitie, IJmuiden. de eerste verdien de nederlaag toegebracht. De thuisploeg speelde ver onder de maat en was alleen gedurende het laatste kwartier in het of fensief. Al in de vierde minuut keek IJmuiden tegen een achterstand op. Spil Vendel miste en doelman Burger liep niet uit om de Amersfoortse middenvoor het scoren te beletten (0-1). De IJmuidenaren mochten van geluk spreken, dat CJVV zijn aanvallen niet in doelpunten tot uitdrukking kon bren gen. IJmuiden rechtsbuiten Ren van Leeu wen dacht daar anders over. Van een 25 meter grote afstand knalde hij de bal langs de verraste doelman (1-1) Na de hervatting was CJVV wederom sterker Pas in de 24ste minuut leidde dit tot een doelpunt (1-2). Kort daarna faalde doel man Burger volkomen. Hij greep finaal naast de bal, die vanaf de zijlijn uit een "rije schop werd geschoten. Met nog een kwartier te spelen be greep IJmuiden, dat het ajles op de aan val moest zetten. Reeds na vijf minuten had dit va-banque-spel succes door een kopbal van stopper Vendel (2-3). Maar verder kon men niet komen, ondanks en kele zeer gopde kansen. Het spel werd ongunstig beïnvloed door de harde wind die van doel tot doel stond. Van de beide concurrenten van IJmuiden verloor het Ermelose DVS dat de volgende week in IJmuiden op bezoek komt. Het Amster damse ADM bracht echter zijn wedstrijd wel tot winst. Hoewel het geenszins een eenzijdige strijd was heeft Kinheim het Santpoortse Terrasvogels een fikse nederlaag toege bracht (5-1). Na 12 minuten sloeg Van Doorn uit een throughpass van Snijders voor Kinheim toe (1-0) en even later moest de Vogels-doelman zich om zijn as wentelen om een doelrijpe kans van Van Doorn af te wenden. Mosk schoot uit een hoekschop tegen de lat maar Smit had meer geluk (2-0). Terrasvogels kwam aan een doelpunt toen doelman Sellen uit een voorzet de bal onderschepte en rechts buiten Valk keeper en bal over de doel lijn werkte (2-1). Na 36 minuten sloeg Snij ders weer toe (3-1). Na de hervatting maakten de Vogels een buitenspeldoelpunt, dat terecht werd atge keurd. De Vogels-spil speelde na 4 minu ten de bal terug doch de doelman dook er over heen (4-1). Het veel sterker Kin heim miste nu ettelijke kansen, totdat Smit na 13 minuten werd gevloerd. Snij ders echter miste de strafschop. Het was Koppen, die zijn eerste doelpunt na 28 minuten maakte en de eindstand op 5- bracht. aan het fraaie geheel. De jury heeft diver se met veel zorg door de leerlingen ge kweekte planten en met een prijs be kroond. Vele ouders hebben van het werk hunner kinderen, dat was afgestemd op de herfst, genoten. 1 Verkeersongevallen. Tijdens het week einde vonden in Heemskerk een tweetal verkeersongevallen plaats, waarbij zowel een motorrijder als een bromfiets verwon dingen opliepen. Beiden (uit Heemskerk) werden per ambulance naar het Rode- Kruisziekenhuis in Beverwijk vervoerd; de bromfietser kon echter na behandeld te zijn naar huis terugkeren. Met pensioen. Donderdag 3 oktober a.s. zal de heer G. H. Potman uit Bever wijk, werkzaam in de Martinstaalfabriek van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. de maat schappij wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd verlaten. De heer Potman is bijna 27 jaar in dienst van Hoogovens en aangesloten bedrijven ge weest. Friezen. Frysk Selskip Us Memme- tael begint het winterseizoen op dinsdag 15 oktober, in het vereenigingsgebouw aan de Schans, waar „De Fryslan swalkers", onder leiding van M. v. d. Weerd. een uitvoering zullen geven. Dansmuziek door De Calipso's" Receptie C.M.IJ. Als onderdeel van de viering van het tienjarig bestaan heeft het bestuur van het Christelijk Mannen koor IJmuiden zaterdagmiddag een recep tie gehouden in Hotel Royal. Deze recep tie werd bezocht door onder meer afge vaardigden van zusterverenigingen uit IJmuiden, Beverwijk en Oostzaan. Er waren vele bloemstukken, die de felicita ties van gemeentebestuur en verenigingen onderstreepten. Aansluitend werd 's avonds een bijeenkomst gehouden voor de leden met hun dames. De ontvangen bloemstuk ken werden, op voorstel van het bestuur geschonken aan de bejaarden in het WF- Visser-huis, die op deze manier hebben meegedeeld in de feestvreugde van het jubilerende koor. In een matige wedstrijd heeft Beverwijk Bloemendaal maar net op de knieën kun nen dwingen (1-2). Voor rust nam de thuis club de leiding Ook in de tweede helft continueerden de gastheren hun over wicht. Maar na 25 minuten trof Minnebo van verre afstand de roos (1-1). Luttele minuten voor het einde greep Beverwijk dankzij Hoogerwerf naar de zege. Stormvogels is erin geslaagd ADO op eigen' terrein een 0-2 nederlaag toe te brengen. Na 10 minuten profiteerden de gasten van het windvoordeel. Een fout van Duin strafte Wortel doeltreffend af (0-1). ADO vocht heftig terug, maar kon niet -door -de solide defensie van de tegen partij heen breken. Na de hervatting scoor de back Van der Stelt van grote afstand 0-2. Ook nu weer probeerde ADO hierop een antwoord te vinden, doch de Storm vogels' verdediging hield stand. SIZO heeft dankzij een energiek kwar tiertje kans gezien Jong Hercules met 3-1 te verslaan. Voor de theepauze ont stonden er geen goals, al kwamen bei de doelen nogal eens in gevaar. Vijf mi nuten na het herbegin opende Van der Kolk de score (0-1). Jong Hercules hield de geringe voorsprong tot een kwartier voor het einde vast. In die slotfase bo gen de gastheren de achterstand in een 3-1 zege om. Na het debacle tegen het Wieringse To- negido werd vorige' week het Nibbing- woudse SEW door de in de tweede klas se debuterende IJmuidense dames van Full Speed met 2-1 verslagen. Het her stel van de handbalsters kreeg een de- finitiefe gestalte door de grote overwin ning tegen het Haarlemse Concordia (8- 3). Full Speed stond al met 4-0 voor, toen Concordia met een strafworp een tegen- punt scoorde. De rust ging in met een voor de IJmuider dames gunstige 5-1 stand. De doelpunten voor rust werden gemaakt door Nel Toon (3x), Truus Re- lik en Bep van Zon. Na de hervatting scoorde de goed com binerende Full Speed-voorhoede nog drie doelpunten door Truus Relik (2x) en Nel Toon. Doordat de Haarlemse dames nog twee tegendoelpunten produceerden, werd de eindstand 8-3 in het voordeel van Full Speed. Het verzwakte IEV heeft lange tijd stand kunnen houden tegen het betere Kennemers. Al spoedig nam de thuisclub dankzij Beelsman de leiding. Van Duiven- bode vergrootte de voorsprong tot 2-0. Nog voor rust haalde IEV door middel van in valler Kaandorp tot 2-1 op. Dezelfde spe ler slaagde er na rust in de partijen naast elkaar te brengen (2-2). Maar toen verzette Kennemers weer de bakens. Van Duivenbode kopte uit een corner van Noor deman in (3-2) en Noordemeer bepaal de de eindstand op 4-2. De Nederlandse-vissersvloot gaat •steeds meer tot het gebruik van radar over. Dit is nog eens gebleken tijdens een „kleine plechtigheid" dezer dagen in de haven van Urk, waardoor Radio-Holland aan schip per Hoekstra van de UK 33 „Fokke Wil lem" de 250ste K.H. scheepsradir van het type 14/9 werd overgedragen. Bij de Nederlandse scheepvaart zijn ra dar-installaties van verschillende fabrika ten en vele typen in gebruik; het is niet bekend hoeveel radar-installaties er pre cies aan boord staan. Waarom gaan zoveel scheepseigenaren en in het bijzonder die van de kleinere Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres. Holland Electro, Ruton. AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Wegens de slechte weers- en terrein omstandigheden zag het herenelftal van de handbalvereniging Vmond de uitwed strijd tegen Niloc 2 in Amsterdam wor den afgelast De IJmond-dames kwamen wel in de strijd tegen het bezoekende To- negido uit Wieringen. De IJmond-dames begonnen deze strijd met de sterke wind in de rug, maar desondanks slaagden de Wieringse dames erin een veldoverwicht te verkrijgen. Al na vijf minuten had To- negido een voorsprong (0— 1) en drie mi nuten later vergrootten de bezoekster de ze voorsprong (02). Direct hierna lanceerde I.Imond enige onverwachte aanvallen, die de Tonegido- verdediging aan het wankelen bracht. Door A. Ent en W. Hartog werd het 22 Na veertien minuten echter liet de IJmond keepster een houdbaar schot glippen en was het 23, waarna H. Dijk aan de andere kant opnieuw voor de gelijkma ker zorgde (33). Nog voor de rust slaag de Tonegido er in met 3—4 te gaan draai en. Na de hervatting speelde IJmond be ter en zette de Wieringse verdediging on der zware druk. IJmond kon nog twee maal scoren. Aangezien ook Tonegido nog eenzelfde aantal doelpunten maakten gin gen de beide punten toch naar Wierin gen (5—6). Advertentie De nieuwe QUICK No. 1, ADIDAS - PUMA en HUNGARIA Brerstraat 158 Beverwijk - Tel. 3854 schepen tot de aanschaffing van toch zo'n kostbaar apparaat over? Het antwoord hierop is dat de factor veiligheid niet de enige reden is. Belang rijk is ook het feit, dat de efficiëncy van een schip met radar sterk wordt verbe terd. Ook. een niet varend-schip blijft geld kosten, én het is dus van belang elke ver loren vaardag te beperken. De meeste van die verloren vaardagen zijn te wijten aan de mist, het enige wapen daartegen is radar. Wanneer men dus alleen al rekent hoeveel dagen door mist verloren zouden gaan blijkt wel. dat de aanschaffingskos- ten van een radar al spoedig goed ge maakt worden. Het K.N.M.I. heeft over 1958 tot en met 1962 een overzicht samengesteld van het aantal dagen met mist op de waarne mingsposten te Den Helder en Vlissingen en op de lichtschepen Noordhinder, Goe- ree, Texel en Terschellingerbank. Globaal genomen heeft een jaar ca. 40 dagen met een zicht van minder dan 1.000 m. Ver der blijkt hieruit dat het maandgemiddel- de van dagen met mist het hoogst is in fabruari (ca.7) en het laagst in juli (ca.l) met een vloeiend verloop daartussen in de andere maanden. Zo'n zelfde verloop is er ook wanneer men let op het maximum aantal waargenomen dagen met mist; in februari 1959 20 dagen en in juli 1958 4 dagen. Behalve in mist biedt radar ook uit komst in regen- en sneeuwbuien en tij dens de duisternis. In de vaargebieden van N.W. Europa wordt een radar-instal latie aan boord daarom wel zeer intensief gebruikt. Radar biedt niet alleen de moge lijkheid om te varen tijdens slecht zicht, het is ook een waarborg om bij goed ge bruik averij te voorkomen. Heel wat schippers hebben dan ook dank zij hun radar een kritieke situatie weten te voor komen en daarmee eigenlijk in één mo ment de kosten van hun radar meer dan goed gemaakt. Wanneer men radar aan boord heeft, kan men er ook meer gebruik van maken dan alleen tijdens slecht zicht. Positie bepaling ten opzichte van boeien, licht schepen en kustlijnen is met radar sneller en exacter mogelijk dan met menig ander navigatiemiddel. Op het beeldscherm van een radar zijn zware lokale buien en cy clonen al op grote afstand zichtbaar en kunnen dus vaak ontlopen worden. Bij de visserij wordt de radar aan boord ook productief gemaakt om tijdens het vissen precies buiten de territoriale wateren van sommige landen te blijven en daarmee geen risico te lopen bij con trole door politievaartuigen vangst en vis- gerei te verspelen en een boete op te lo pen. Een andere toepassingsmogelijkheid is het opsporen van concentraties van vis sersschepen. Vroeger werd dat meestal gedaan door het peilen van radiotelefo- nerende schippers; nu veel van die ge sprekken worden afgewikkeld op zeer kor te golflengten is dat peilen niet meer mogelijk. Door de vele gebruiksmogelijkheden van scheepsradar gaan hoe langer hoe meer schepen tot de aanschaffing ervan over. Te meer daar thans kleinere en minder kostbare toestellen op de markt komen die speciaal geschikt zijn voor die kleine re schepen waar een middelgrote radar al tè groot is. Het twaalftal van de korfbalvereniging Watervliet heeft zondag de bal niet aan geraakt omdat het terrein van Koog Zaan dijk aan de Zaan wegens de zware regen val was afgekeurd. De Watervlieters kre gen nog juist op tijd bericht van de af gelasting.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15