DE VERGETEN MEDEMINNAAR 'I Peli wrijfwas voor de „Ontberingen ter ere Gods" PECTORAAL Alphenaar fW*s w*'/ DE PROGRAMMA'S rr Eenheidsorganisatie van alle Nederlandse musici Prof. Bernet Kempers hekelt het gebrek aan zorg voor de sociale positie van de organisten DONDERDAG 3 OKTOBER 1963 11 Geen film om e onthouden Jodenredder Bogaard door Israel uitgenodigd A W nabeschouwingen Politieke recherche in „Achter het nieuws" ElrBlEliairBilBlBllBJlBllBiialiallBllBllBllBllBllBflBlallBl'lBllBlfelEiyiBllBIIBIfBJfaHarËltaifBifa (kleur naar keuze) UIT HET VERTROUWDE ERDAL-HUIS VOOR PRETTIGER HUISHOUDEN Het instituut der Haarlemse stadsorganisten kan „begin der victorie" worden De radio geeft vrijdag 1 elevisiehroeranma DE BEZOEKER van de nieuwe Ne derlandse film „De vergeten medemin naar" krijgt een verzorgd produkt van onze speelfilmindustrie te zien dat zich niet inspant om met goedkope middelen te speculeren op de smaak van het pu bliek, maar dat een serieuze poging doet een verhaal van enige importantie in filmbeelden na te vertellen. Dat betekent al een zekere winst op talrijke speelfilms van eigen bodem uit het verleden en voor de maker van „De vergeten mede minnaar", John Korporaal betekent het een verbetering van het peil waarop hij werkte bij het maken van zijn eerste roeve van bekwaamheid in ons land, et weinig bemoedigende „Rififi in Am sterdam". Dat wil intussen niet zeggen dat Korporaal zich ditmaal als een ge slaagd filmer aan ons voordoet. De uiterlijke winst van zijn film blijft voor lopig beperkt tot het wegvallen van enige hinderlijke aspecten die zijn vorige werk aankleefden; er is nu een geheel ontstaan dat tenminste zonder een zeker gevoel van gêne en zonder wrevel be keken kan worden. Veel meer positieve kwaliteiten zijn er echter niet aan toe gevoegd. ALS VERTELLER van een in wezen wel boeiend en interessant verhaal, ont leend aan de gelijknamige roman van Rico Bulthuis, blijkt Korporaal niet in staat op lange termijn de aandacht ge spannen te houden, hij filmt conventioneel en krachteloos zodat zijn „Medeminnaar" met enige moeite de eindstreep haalt. Ge deeltelijk kan men de oorzaak van dit mislukken zoeken in het gegeven dat te ingewikkeld en te litterair is voor een „eenvoudige" film die niet alle conse quenties van de psychologische roman aandurft, maar zeker moet de schuld ge zocht worden bij het scenario (van Piet Ruyvenkamp in samenwerking met de regisseur) dat onduidelijk van exposé is, te opzettelijk enige min of meer sensa tionele kanten van het verhaal aandikt om wat spanning en vaart te krijgen in de handeling en onevenwichtig van construc tie is, waardoor bijvoorbeeld de „flash back" op het einde die alle mysteries moet oplossen, te krap in zijn tijd komt te zitten om als oplossing te kunnen die nen. „DE VERGETEN MEDEMINAAR" be handelt een geval van geheugenverlies dat zich bij de hoofdpersoon voordoet als hij op het punt staat zijn medeminnaar te doden. De politie vindt hem zwervend en in werkmanskleren en stuurt hem ter ob servatie naar een kliniek, al houdt ze re kening met de mogelijkheid van simulatie. In de kliniek ontwikkelt de man die zich Dries laat noemen, een voorkeur voor tui nieren en hij krijgt zelfs de gelegenheid als tuinarchitect zijn gaven te tonen. Zijn rustig leventje wordt alleen bedreigd door het optreden van hallucinaties, waarin een man met een donkere baard verschijnt die hem met een mes bedreigt. Zonder zich daarvan bewust te zijn, wordt hij verder ook nog bedreigd door Frits de Waard zijn medeminaar, die reden heeft om bevreesd te zijn voor het ogenblik dat Dries zijn geheugen terug zal krijgen. De kennismaking met een verpleegster van Advertentie RED BAND Het blauwe busje voor 'n kwartje Orson Welles als picador. Op pam fletten voor stierengevechten, die ih Ma drid zijn verspreid staat, dat de corpulente filmster Orson Welles vandaag zijn debuut als picador zal maken (picador is de man, die op een goed gecapitoneercj paard de stier tijdens stierengevechten met een lans, tracht te vermoeien). De naam van Welles verscheen met die van een aantal vooraanstaande personen, die zullen deelnemen aan een liefdadigheids stierengevecht, dat door leerlingen-stie renvechters zal worden gehouden ten bate van een tehuis voor ouden van dagen in Cuba de la Sagra nabij Madrid. Het is een goed Spaans gebruik aldus op de affi ches namen aan te brengen van beroemd heden, die op de dag zelf echter toeschou wer blijven. Psychiater en patiënt. Jdhan Fiolet en Henk van Ulsen in „De vergeten medeminnaar". het instituut doet bij Dries het verlangen bovenkomen zijn identiteit te hervinden en op deze tocht terug in zijn herinne ring komt hij in zijn vroegere woning, waar hij geconfronteerd wordt met een foto van de man uit zijn angstdromen die niemand anders blijkt te zijn dan hijzelf. In de dan volgende flashback wordt het ons min of meer duidelijk gemaakt dat Dries zich niet alleen geïdentificeerd heeft met zijn medeminnaar (die tuinar chitect van beroep is) maar dat zijn angst voor de man met de baard terug te voeren is tot angst voor zichzelf en voor de daden, waartoe zijn jalouzie hem inspireerde. DAT OP DIT INGEWIKKELDE psychi sche proces niet al te diep wordt inge gaan, valt wel enigszins te begrijpen, maar dat daardoor veel zaken vaag en onduidelijk blijven ligt evenzeer voor de De heer J. Bogaard, die als „Oom Han nes" tijdens de tweede wereldoorlog onge veer driehonderd Joodse landgenoten liet onderduiken heeft een uitnodiging ontvan gen om binnenkort als gast van de Israë lische regering een bezoek aan Israël te brengen. In het veertiende programma van de televisieserie „De Bezetting" is dinsdag- avopd aandacht gewijd aan het verzets werk van Johannes Bogaard, die bij Aalsmeer woont. Hij liet Joodse landgeno ten onderduiken in Nieuw Vennep en om geving (Haarlemmermeer). De heer Bo gaard heeft van de Israëlische ambassa deur in'óns lantfc' cTé'hêër David'"ShaltieI, het verzoek gekregen om de plannen voor de reis te komen bespreken. hand. Daarnaast wordt tamelijk uitvoerig om hierboven genoemde redenen stil ge staan bij de figuur vap Frits de Waard, die in de vertolking van Peters Aryans hele maal de schurk uit hqt ouderwetse drama wordt. Henk van Ulsen die de hoofdrol vertolkt, doet dit gemakkelijk en sober, soms wat al te vlak, maar het lukt hem toch niet een geloofwaardige figuur in het geheel van kronkelige gebeurtenissen te worden waarin evenmin Pim Dikkers als de directeur-geneesheer en Robert Sobels, als politie-inspecteur erg goed slagen. Maar dit is detailcritiek op een film die als totaliteit zwak en ongeprononceerd is, ouderwets van makelij en zonder een dui delijke en logische constructie. En met ouderwets bedoel ik dan dat aan „De ver geten medeminnaar" niets te merken valt van de vele vernieuwingen die zich nu al enige jaren in de filmwereld aan het vol trekken zijn. Zonder zich aan allerlei mo degrillen te onderwerpen had de film toch wat meer durf, inventiviteit en eigentijdse aspecten mogen vertonen. Nu doet hij wat krachteloos en ongeïnspireerd aan, als had de maker zich zonder veel overtuiging of geloof in eigen kracht in het avontuur van het filmen gestort. Behalve in Amsterdam, Den Haag, Rot terdam, Utrecht, Arnhem, Deventer, Eind hoven, Leiden en Tilburg, gaat „De ver geten medeminnaar" hedenavond in Haarlem en wel in Rembrandt in pre mière. Charles Boost De besturen van de Nederlandse Toon- kunstenaarsbond (NTB) en de Unie van Nederlandse Amusementsmusici (UNA) hebben in principe besloten over te gaan tot de oprichting van de Federatie van Nederlandse Musici (FNM), die een over koepeling wil zijn van alle organisaties, die de stoffelijke en geestelijke belangen van de musici behartigen, zulks uiteraard na verkregen instemming der leden van de NTB en UNA. Dit wordt meegedeeld in een gemeen schappelijke verklaring van de besturen ren van beide organisaties. De zowel bij de NTB als de UNA sterk levende wens tot groter eenheid en de noodzaak om het hoofd te bieden aan de pogingen, die van verschillende zijden worden ondernomen, om de bestaande verdeeldheid in organi satie van de Nederlandse musici te ver groten, hebben de besturen van deze bei de organisaties aldus hun verklaring doen besluiten, de basis te leggen voor een eenheidsorganisatie van alle Neder landse musici. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM Na het N.T.S.-nieuws kwam direct een nogal woordenrijke aflevering van de VARA-rubriek „Achter 't Nieuws", waar in de Leidse kriminoloog prof. Van Bemme- len de kans kreeg zich te verweren tegen aanvallen van het studentenblad „Propria Cures" en „Het Parool", die hem op anti-Joodse uitlatingen, vervat in een we tenschappelijk werk, meènden te hebben betrapt. De antwoorden, de „de beschul digde" gaf op de vragen van Koos Poste- ma (in zijn optreden een kruising van een barse rechercheur en de engel djer gerech tigheid) leken ons afdoende. „Jazz in aanbouw" werd een goede muziekuitzendin vooral dank zij de sterke formatie „Boy's Big Band". Minder ingewijden hebben hier zeker een nadere toelichting van jazz- expert Michiel de Ruyter gemist; een ballet-trio deugde voor een aanvulling van het beeld, soms op zeer aantrekkelijke wijze, soms ook wel wat gewild. Een nieuwe film uit de Dick Powell-se- rie bevestigde wederom, hoe vakman schap in filmische vormgeving en drama tische opbouw van een thriller, kan bij drage tot het genot van de t.v.-kijker. Wellicht is een enkele t.v.-medewerker ge neigd, zo'n produkt het misprijzende adjec tief „gladgestreken" mee te geven (dat werd al gezegd van de perfecte Duitse shows, die onlangs op het scherm kwa men). Die man dan kon enige steun vin den in de daaropvolgende aflevering van Advertentie tweede doos halve prijs iMMMMMMMEiEJEiEJii [lyiyiiM MMlBIIBIEJ In de zojuist verschenen nieuwe af levering van „Samenklank", het maand blad van de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars Vereeniging, heeft prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers, al gemeen voorzitter van de K.N.T.V., onder de titel „Ontberingen ter ere Gods" een artikel gewijd aan de zorg wekkende sociale positie van de orga nist. Wij achten dit artikel van zo groot belang dat wij het hieronder onverkort weergeven. Bij alle verbeteringen in de positie van de toonkunstenaars die na de laatste oor log zijn ingetreden is er één op bescha mende wijze achtergebleven, n.l. die van de organist. Wie het beroep van organist kiest, is wel de meest idealistische onder de aan staande musici: hij weet, dat hij met een schamel bestaan zijn liefde voor de ko ning der instrumenten zal moeten beta len. Is hij katholiek dan biedt de positie organist-directeur door de dubbele func tie misschien nog de mogelijkheid van een bescheiden basis voor zijn bestaan, maar een protestantse organist kan in zijn functie als kerkmusicus hoogstens een ne veninkomst zien. Zeker, een aantal van de ze toonkunstenaars is leraar aan een op leidingsinstituut en leeft van de hoop dat de aantrekkingskracht van het instrument voorlopig nog sterker zal blijken dan de zekerheid van een bescheiden burger- mansbestaan. Maar de anderen? Ik moet bekennen dat het mij dikwijls een raad sel is, waarvan zij leven. Vermoedelijk hebben zij koren en geven zij privélessen. Maar de bëhoefte aan lessen op het kerk orgel zullen niet groot zijn, voor pianoles sen zal men niet in de eerste plaats naar 'n organist gaan, en gedwongen te zijn har-) moniumlessen te geven lijkt mij voor be-' dwingers van de majestueuze klankmas sa's van het echte orgel een noodzakelijk kwaad. Bovendien eist de kerkelijke taak aan zienlijke voorbereiding, want van de orga nist wordt gemeenlijk verlangd dat hij niet alleen de psalmen en de gezangen bege leidt, maar dat hij voor, tijdens en na de dienst een compositie of een improvi satie ten gehore brengt. Ons land is uit zonderlijk rijk aan prachtige orgels en aan voortreffelijke organisten. Van deze laat- sten wordt meer verwacht dan van het merendeel der andere executanten, met name dat zij kunnen improviseren en in deze verbluffende kunst hebben zij een grote vaardigheid en bekwaamheid. Men make zich een ogenblik bewust welk een prestatie van concentratie, fantasie, com binatievermogen, kennis en kunde, welk een slagvaardigheid er geleverd wordt bij een muzikale improvisatie. Er zijn weinig toonkunstenaars in het huidige muziekleven, die ik zo bewonder om de echte muzikaliteit waarvan zij blijk- geven, als improvisators, en deze vindt men vooral onder de organisten. En toch is de weerklank, die zij ondervinden, de dankbaarheid van hun publiek, misschien wel aanwezig, maar vóór hen meestal ver borgen. Voor hen geen applaus, geen bloe men, meestal zelfs geen recensie, geen adoratie, geen indrukwekkende honoraria. Zelfs vaak geen of weinig waardering van de predikant of de kerkvoogdij. Ja, men kan overtuigd zijn dat deze laatste eigen lijk nog liever een dilettant in dienst zou hebben wat vaak het geval is! om dat deze „vrijwillig zijn kracht voor het werk wil geven," al is die kracht er dan ook naar. Voor een cantor-organist de ideale oplóssing voor een waardige ere dienst weet men de middelen in het ge heel niet bijeen te brengen. Het schijnt dat alleen de organist offers mag brengen ter ere Gods, maar dat van de gemeen teleden niet verlangd kan worden, dat zij dieper in de zak tasten om hun zang op waardige wijze te doen opstijgen. Ik haat stakingen, maar ik zou dit middel bijna wil len aanbevelen voor deze groep kunste naars, die hiermede sterker dan andere musici zouden kunnen voelbaar maken, hoe essentieel en onmisbaar hun werk is voor de eredienst, die deze naam werke lijk waard is. Ze zullen het niet doen, om dat zij gemeenlijk te ernstige mensen zijn, omdat zij een hoge opvatting van hun ambt hebben, omdat zij religieus zijn en de dienst van God niet de dupe willen laten worden van hun actie. Maar een kerk zonder orgelspel mist veel van haar wij ding en de predikant, die door zijn pre diking de mysterieuze aanwezigheid van de Heilige Geest zo voelbaar zou kunnen maken als de ruisende klanken van het or gel dit doen, is zo zeldzaam als een Bach onder de componisten. Het orgelspel wekt ontzag en eerbied, leidt tot meditatie, tot vrome overpein zing, is gebed, vèrkcndiging en verhoring en de taak van een goede organist komt onmiddellijk na die van predikatie en sa crament. Maar niet alleen devotie, ook voor de muziek, voor de toonkunst als zodanig, is het kerkelijk orgelspel van het allergrootste gewicht. Hier immers wor den velen geconfronteerd met de toon kunst in haar edelste en verhevenste ge daante, daar zij de prediking laat bezin ken, gebed en lofzang voorbereidt en doet uitklinken. Hier worden de prachtige in strumenten, die onze kerken sieren en daar getuigen van de waarde, die onze voorouders aan de muzikale omlijsting van hun eredienst hechtten, tot klinken ge bracht, en wordt de gemeente geconfron teerd met de macht, de verhevenheid, de heiligheid van het geluid, ervaart men hoe de bekende wijzen van psalm of ge zang opgenomen kunnen worden in hoge re harmonie. Dit alles realiseren de kerkvoogdijen zich kennelijk niet: zij blijven hopen op kosteloze amateurs en als die er niet zijn op de vindingrijkheid van de beroepsor ganisten om het „hoofdinkomen" elders te zoeken, want het organistenambt is volgens hen slechts „een bijfunctie", maar zou de functie van kerkorganist niet subsi diabel zijn? We betoogden reeds dat daar mee een groot nationaal belang gemoeid is. Waarom zouden kerkén, die vakmensen in dienst hebben, aan wie zij geen pas sende salariëring kunnen bieden, geen subsidie bij rijk en gemeente kunnen aan vragen ten einde aan deze belangrijke me dewerkers in de wijngaard des Heren een passende vergoeding te geven voor hun Zo belangrijk werk? Zou het niet mogelijk zijn dat het De partement van O. K. en W. eens contact opnam met de voornaamste kerkgenoot schappen en hun organisaties, zoals de Raad voor de bezoldiging van kerkelijke medewerkers en de Algemene Kerkvoog- dijraad der N.H. Kerk en met soortgelij ke instellingen van andere kerkgenoot schappen, ten einde te overleggen, wat in deze gedaan zou kunnen worden? De taak van de organist is echter niet uitsluitend een kerkelijke: zij bestaat er ook in de schoonheid van deze erfenis onzer voor vaderen, de kostelijke orgels die Neder land bezit, door concerten te openbaren en den volke kond te doen. Vóór de Fran se tijd was de organist dan ook een stads- Prof. dr. Bernet Kempers functionaris, die ten tijde van Sweelinck zelfs uitsluitend buiten de eredienst zijn concerten gaf. Na 't herstel van 't konink lijk instrument in de eredienst omstreeks het midden der 17e eeuw werd hij ook ter begeleiding van de gemeentezang aange trokken en na de bevrijding in 1813 werd hij in plaats van stadsorganist van de kerk en iets later van de kerkvoogdij af hankelijk. Alleen te Haarlem kent men nog de functie van stadsorganist, tot roem van de stad en tot voldoening, naar ik mag aannemen, van de functionarissen. Het door mij bedoelde overleg zou dus eventueel ook daarheen kunnen leiden, dat de toestand van voor het begin der 19e eeuw hersteld werd en de gemeenten de zorg voor en de bespeling van de kost bare cultuurmonumenten ter plaatse voor hun rekening namen, eventueel in samen werking met de kerkgenootschappen. Hier mede zou niet alleen het materiële belang van de organisten, maar ook het culturele der steden gemoeid zijn. De orgelmuziek behoort tot het waardevolste, wat de toon kunst heeft voortgebracht, de acoustische en ideeële omstandigheden, waarin zij tot klinken komt, zijn bovendien meestal vrij wel ideaal te noemen. Voor de kerk ligt in uitbreiding van het aantal orgelconcer ten, die tegen een zeer lage prijs toegan kelijk zijn, misschien ook nog de aantrek kelijkheid, dat een zekere „drempelvrees" die zeker tegenover de eredienst bestaat, zou worden bestreden, doordat velen de sfeer van het kerkgebouw weer geproefd zouden hebben. Persoonlijk lijkt deze op lossing mij voorlopig de aantrekkelijkste, al zal ze niet dadelijk over de gehele li nie verwezenlijkt kunnen worden. Maar we hebben het antecedent van Haarlem, en wie weet begint ditmaal van daaruit de victorie. Prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers Klassieke Edisons. Niet minister mr. Th. H. Bot, die wegens een ministerconfe- fentie verhinderd is, maar zijn voorganger mr. J. M. L. Th. Cals, zal vrijdagavond tij dens de Grand Gala du Disque in het Am sterdamse Concertgebouw met 'n passende toespraak de klassieke Edisons aan de winnaars uitreiken. Filmvenster", waarin .de filmcriticus Jan Blokker het had over de invloed, die de makers van bioscoop en televisiefilms tot dusverre op elkaar hebben uitgeoefend. Wij misten in dit met filmfragmenten geïlli- streerde betoog (dat nogal abrupt eindig de) een verklaring voor het feit, dat juist bij de televisie (zowel hier als in het bui tenland) zoveel voorstanders van de „vé- rité" en van „de eerlijke getuigenissen" worden gevonden; mensen, die niets meer willen Weten van een aloud montagege- bruik als „een overvloeier" (het „grapje" van een pas afgestudeerde van de Film academie het in de film gekraste woord „overvloeier" kreeg van de spreker veel te veel gewicht). Dat die nieuwe golf, die hang naar zogenaamde eerlijkheid vaak mede dient, om eigen technisch onver mogen en gebrek aan vakmanschap te camoufleren, durfde kennelijk ook niet de heer Blokker te stellen. Een onnodig le lijk springend fragment van een Italiaanse film, gemaakt door een voormalige t.v.- man, had hiertoe wellicht kunnen dienen. Had Blokker in deze rubriek maar eens begrip gevraagd voor het feit, dat de te levisie zowel hier als in het buitenland, vaak een school is, waar mensen, die uit 'n geheel ander vak komen, moeten trach ten in de praktijk het vak onder de knie te krijgen. Dat was misschien de t.v. ajs on gunstige beïnvloedster van de film uit dit venster gekomen. Hij zou daarmede vele vakkundige mensen ook tal van t.v.- medewerkers, die wèl kunnen en willen een goede dienst bewezen hebben. J. Damshuizer HILVERSUM 3. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commenta ren. (Om 7.35 Van de voorpagina, praat je). 8.0C Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassie ke orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianorecital: mo derne muziek. 11.38 Electronisch orgel spel. 12.00 De Flierefluiters (stereofoni- sche uitzending). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstel lingsagenda. 12.38 Roemeense muziek. AVRO 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instru mentaal ensemble en zangsoliste. 14.00 Meisjeskoren. 14.20 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. VPRO: 16.00 Lichte muziek. 16.30 Inzicht en uit zicht: gevarieerd programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ronduit, programma voor opgroeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Gitaarmuziek. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazzmuziek- 19.00 Bespreking van actuele krantenartikelen. 19.10 Gesprekken. 19.30 Oh, what a lovely war!, fragmenten uit dè musical 19.50 Daórom praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Natuurwetenschappelijk nieuws. 20.20 Radio Filharmonisch Sex tet: Moderne muziek. 20.40 Schepping en Evolutie, gesprekken. VARA: 21.00 Pot pourri van Weense muziek (gr.). 21.30 Ra dioportret. 21.45 Lichte grammofoonmu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Licht instrumen taal Sextet. 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.05 Reportage wereldkam pioenschap biljarten driebanden in Neuss. 23.10 Weerklank-muziekrevue. 23.55-24.éo Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassiek pianospel (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.05 Fragment uit de opera Die Walküre (gr.). 10.30 Mor gendienst. 11.00 Lichte grammofoonmu ziek. 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 12.00 Oud worden jong blijven: muzikale herinneringen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Accordeonorkest. 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten. 13.00 nieuws. 13.15 Promenade-orkest en zang soliste: Operamuziek. 13.50 Koorzang: Zee mansliedjes (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte grammofoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Klassieke orkestmuziek (gr.; 16.15 Duizendschoon Fruit uit de kleine tuin, lezing. 16.30 Oude kamermuziek (gr.; 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Declama tie. 17.20 Balletmuziek (gr.). 1,7.40 Licht in strumentaal ensemble. 18.00 De Hangmat: licht programma. 18.30 Fanfare-muziek. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Bevolking. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Klas siek pianospel (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Oude gitaarmuziek (gr.). 00.00 Gees telijke liederen. 20.30 Klankbeeld. 21.00 Klassieke en moderne grammofoonmuziek. 22.00 Commentaar en discussie. 22.10 Ka mermuziek. 22.30 Nieuws en SOS-berich ten. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Kerk en muziek, lezing. 23.10 Radio kamerorkest en solist: klassieke muziek. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.34 Vlaamse vocalisten. 12.50 Beun. ïerichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerd program ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte orkestmuziek. VOOR DONDERDAG KRO: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00- 16.15 Voor de kinderen. 19.30 De Flintsto- nes, tékenfilm. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Concilie-journaal. 20.25 Brandpunt, actualiteiten en meningen van deze week. 20.46 Beeld in beeld, film over de Neder landse beeldhouwkunst. NTS: 21.15 Des duivels prentenboek, blijspel KRO: 22.40 Epiloog. NTS: 22.50 Journaal VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Rooster, voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO. In AVRO'S Televizier. 20.30 NTS- uitz. Grand Gala du Disque classique. In de pauze om pim. 21.20 De wereld van Maurice Chevalier, NBC-documentaire over leven en -erken van d° 75 jaar jonge Chevalier NTS 22.35-22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11