Nederlands hockeyteam leed eerste nederlaag in Lyon Strijdlust het kenmerk van voornaamste B-voetba lteam New York Yankees aan banden gelegd in de eerste wedstrijd In Düsseldorf nam Popeyus revanche op Jacques Blanc Score van 3-1 na een langdurig veldoverwicht Or an j e-f ormatie Zwitser Renevier leidt bij FD's BRITSE SPIRIT ZEGEVIERDE KDFFIE HUB Zaterdagelftal won met 4-3 Niettemin was 1 sterke Fransen 1 score tegen de goed resultaat WORLD SERIES BEGONNEN Tal van clubs naar tweede ronde van Europa-cup Feijenoord verloor van Anderlecht Koufax kreeg niet meer dan zes hits tegen DONDERDAG 3 OKTOBER 1963 17 coffeïnevrij ÜNiüüHü Pijnlijke vergissing op opening van wereld titelstrijd Fortuna verloor van het Roemeense voetbalelftal A pplaus Debuut Hoop A UW*#*#"* I "RW. P"R Rjty. „De Britse spirit heeft weer gezege vierd". Dat was het enige commentaar, dat coach Piet Bromberg bij het eindsig naal van de wedstrijd Nederland-Groot- Brittannië gaf. De vierde wedstrijd, die oranje in het twaalfiandentoernooi in Lyon speelde, was een eerste nederlaag geworden. De Britten wonnen met 3-1 en wat Bromberg zei typeerde in het kort deze ontmoetng, die veel mooi hockey te zien gaf. Onder de gegeven omstandigheden had Nederland het met zijn tegenstanders niet slechter kunnen treffen. Die omstandighe den waren regen en kou en dus een dras sig, zwaar cn glad veld. Tegen vrijwel elke andere ploeg zou dit voor onze land genoten een voordeel hebben betekend, maar niet tegen de Britten, die zich erop in hun element voelden. De poeg van Groot-Brittannië had nog een voordeel, een in het psychologische vlak. Zij had verloren van Duitsland en Pakistan en zij trad nu aan tegen het elftal, dat ongeslagen was, de officieuze ranglijstaanvoerder en dat gold als het tot dusver meest complete team van het toernooi. Zoiets stimuleert de Britten en ze hebben zich dan ook, als leeuwen vech tend, langzaam maar zeker kunnen losruk ken uit de felle greep van Nederlands veldoverwicht, dat bijna 50 minuten duur de. Die mentale veerkracht stelde de jon gens van Cargill in sta"' om van ver dediger aanvaller te wor en, zoals het zo vaak gaat wanneer ,,he underdog" taai volhoudt, alles gelukte toen ook nog. In de Nederlandse defensie zijn dit keer nog al eens wat steken gevallen. Aan voerder van Gooswilligen en spil Fiolet, de zwaarst gebouwde spelers in de oranje formatie, hadden meer moeite zich op dit veld te handhaven dan de anderen en mede doordat rechtshalf Fokker niet op volle kracht kon spelen, nadat hij in de tweede minuut een lastige wenkbrauw-ver wonding had opgelopen, viel er nog al eens een gat in de defensie. Geen enkele strafcorner behoefde er te worden wegge geven, maar precies tweemaal kon de si tuatie slechts gered worden ten koste van een lange hoekslag, precies tweemaal ook kwam er een doelpunt uit voort. Nederland speelde met teruggetrokken binnenspelers, het systeem dat tegen Pa kistan zo'n succes had opgeleverd en dat, goed uitgevoerd, geen puur defensief sy steem behoeft te zijn. In de eerste helft werkte het voortreffelijk, al kon uit de talrijke Nederlandse aanvallen maar één keer worden gescoord. Naarmate de twee de helft voïderde, werd het effect minder. Vermoeidheid deed zich toen gelden. Van Vroonhoven en Van 't Hooft konden de ga ten niet steeds tijdig genoeg opvullen en het overigens weer goed spelend drieman schap Krol-Voigt-De Keizer kon de hechte verdediging van spil Davis en zijn helpers, van wie vooral Judge en Wilman moeilijk passeerbaar bleken, niet doorbreken. Met prachtige driehoekscombinaties, af gewisseld door snelle solo's van linksvoor De Keyzer en middenvoor Voigt, die zijn 25ste interland speelde, ontwikkelde Ne derland van het begin af een duidelijke overmacht. De Britse achterhoede had voortdurend versterking nodig en nog voor een bal in de buurt van Veentjer was ge weest had doelman Fishwick al verschei dene keren actief moeten zijn. Na acht minuten had Nederland al drie strafhoek slagen en een lange corner mogen nemen. Geen Nederlander maakte zich toen onge rust over het mislukken van deze kansen, vroeg of laat zouden de Britten immers wel moeten capituleren? Wat echter wel reden tot ongerustheid vermocht te geven en niet ten on rechte zoals zou blijken waren de mis sers van oranjemannen in midden- en achterveld wanneer de Britten tot hun toen nog zeldzame uitvallen kwamen. Mijnarends en Van Gooswilligen bezorgden dè Nederlandse toeschouwers een paar maal rillingen en ook werd toen al dui delijk dat Fiolet zich op de doorweekte en glibberige grasmat niet bijster goed thuis- voelde. Na 23 minuten kwam de eerste lange hoekslag voor Groot-Brittannië. Van Vroonhoven miste een kans de bal weg te werken en ook Fiolet sloeg er overheen, De derde race van het wereldkampioen schap Flying Dutchmanklasse, dat op het Starnberger meer bij München wordt ge houden, leverde een overwinning op voor de Italiaan Mario Capio. In het algemeen klassement leidt nu de Zwitser Renevier. De uitslag van de derde race luidt: 1. Capio (Italië), 2. Renevier (Zwitserland), 3. Cochius (Oost-Duitsland), 4. Tominke (Hongarije), 5. Verhagen (Nederland), 6. Samuel (Fr.), 7. Kaell (Zwe.), 8. Geiger (Oostenrijk), 9. McKinn (Canada), 10 Fogh (Denemarken). Het algemeen klassement na drie races ziet er als volgt uit: 1. Renevier 2726 pun ten, 2. Cochius 2532 punten, 3. Capio 2425 punten, 4. Musto (Engeland) 2289 punten. 5. Meiges (V.S.) 2134 pnt., 6. Fogh 1941 pnt., 7. Verhagen 1766 pnt., 8. Schelkow- nikow (Rusl.) 1746 pnt., 9. Adelberg (West- Duitsland) 1708 pnt., 10. Bilger (Nieuw- Zeeland) 1684 pnt. De Nederlandse eredivisieclub Fortuna heeft woensdagavond in Ploeisti een wed strijd tegen het Roemeense olympische elftal met 5-0 verloren. Bij de rust van de door 15.000 toeschouwers bijgewoonde ontmoeting was de stand 3-0. De grote man in de Roemeense ploeg was midden voor Didea, die viermaal scoorde. De vijf de treffer kwam van de voet van links binnen Tircovnicu. In het elftal van Fortu na blonken Van der Hart en Piters uit. Advertentie hierop zijn werper Ford door pinch-hitter Hector Lopez, maar toen herstelde Kou fax zich: 3 sl. voor Lopez. Koufax ging sterk door en benaderde in de achtste innings een befaamd WS-record: dat van het grootste aantal keren 3 sl. in één wed strijd, een record dat in 1944 voor het laatst werd verbeterd door Carl Erskine (14 maal). Ifoufax had het in zeven in nings tot 12 gebracht en gaf zijn eerste tegenstander in de achtste innings geen kans: 13. Tony Kubek gaf zich niet ge wonnen en bereikte het eerste honk op een infield-hit. Bobby Richardson echter werd het vurig begeerde lachtoffer: 14! Een orkaan van applaus en toejuichin gen daalde hierop van de tribunes op de linkshandige werper neer, die het tevre den lachend en onverstoorbaar kauwend over zich heen liet gaan. De held had zijn hulde gekregen en men ging weer zitten, benieuwd of het record zou worden ver beterd. Tommy Trash was de volgende slagman en hij had met al die flauwekul niets te maken en wilde ook wel eens de aandacht: homerun en 5-2! Opnieuw een hels kabaal, een dramatische innings! Toch kreeg Koufax nog zijn zin, want de laatste Yankee-hitter in deze wedstrijd kreeg bij de stand 2 slag en 2 wijd zo'n onmogelijk hard gesmeten bal op zich af, dat zijn swing met de knuppel waar schijnlijk meer was geïnspireerd op een hoge fluittoon dan op werkelijk zicht op de bal zelf. Een heuglijke dag dus voor de Dodgers. Een duidelijke overwinning in de altijd zo moeilijke eerste wedstrijd, zonder dat ma nager Alston in zijn werpersarsenaal be hoefde te tasten, een fraai 3 sl.-record voor Koiifax (15) en negen solide hits, waarvan acht op de beste werper van Yankees, White Ford, die ditmaal de ver liezende werper was. De beste slagman was Dodger-linksvelder Tommy Davis met drie hits uit vier beurten, de nuttigste ongetwijfeld Roseboro met zijn homerun die goed was voor drie runs. Vanmiddag wordt de tweede wedstrijd gespeeld, we derom in Yankee-Stadium in New York. Een moment uit de woensdagavond in het Feijenoordstadion gespeelde voetbalwedstrijd tussen Feijenoord en Anderlecht. Op de foto ziet men hoe een Anderlecht-aanval door doelman Pieters Graafland onscha delijk wordt gemaakt. HAG-Verkoopkantoor - Postbus 619 - Haarlem Koffie HAG laat u dubbel genieten. De verkwikking, het genot van pure koffie. De veiligheid van koffie zonder coffeïne. Koffie HAG is coffeïnevrij, dus veilig voor hart en zenuwen, maag en bloedsomloop, lever en gal. Groot pak f 2.20 waarna de jonge Engelse rechtsbinnen Corby langs Veentjer knalde: 0-1. Nederland keek voor het eerst in het toernooi tegen een achterstand aan. Maar niet lang, want bij een gemeenschappelij ke aanval, die twee minuten na de Britse treffer werd ontketend, en waarin alle voorhoedespelers hun aandeel hadden, wrong doorzetter Van Vroonhoven zich in de cirkel langs een paar tegenstanders en tenslotte ook langs Fishwick: 1-1. Er was snel en meedogenloos teruggeslagen en de kansen van Nederland leken nu gun stiger dan voor het eerste doelpunt. Enke le minuten voor de rust maakte De Keyzer zich mooi vrij om dan uit moeilijke posi tie een hard schot te lossen... tegen het lichaam van de doelman. Een kwartier lang heeft Nederland in de tweede helft nog gedomineerd. Mijnarends herstelde zich en de druk werd groter dan ooit. Krol deed op rechts wonderbaarlijke dingen, maar zijn voorzetten werden een prooi van tegenstanders en wanneer Voigt er weer eens op weergaloze wijze langs- glipte was er in laatste instantie ook wel weer een Britse stick die op een kritiek moment in de baan van de bal kwam. Het wilde niet en het mocht niet. Ook Groot Brittannië voelde dit en Da- vis ging zijn spelers steeds meer naar vo ren sturen. In de zestiende minuut werd de tweede (en laatste) lange hoekslag te gen Nederland benut door middenvoor Langhorne en toen was het Nederlands overwicht weg. De kansen bleven komen, maar de Britten drongen steeds meer op. Corby schoot, alleen voor Veentjer geko men, hoog over, maar na dertig minuten vergrootte Langhorne de voorsprong na goed werk van de snelle rechtsbuiten Cad- man, die Van Gooswilligen steeds te vlug af was. De strijd was beslist. De Britse leeuw had de Nederlandse zijn aureool ont nomen. Opstelling Nederland: Veentjèr; Leem huis en Van Gooswilligen; Fokker, Fiolet en Mijnarends; Krol, Van 't Hooft, Voigt, Van Vroonhoven en De Keyzer. Voor de verrassing van de dag zorgde het Franse elftal door Duitsland een ge lijkspel af te dwingen (0-0). De verras sing werd nog pikanter door het feit dat Frankrijk een deel van de wedstrijd met negen man heeft moeten .spelen. Beide backs moesten namelijk gewond de strijd staken. Spanje had tegen India geen schijn van kans (4-0). De Spaanse verdediging kon zich geruime tijd handhaven, maar de aanval bleek niet bij machte gevaarlijk te worden. Japan won voorts met 3-1 van Italië. De overige resultaten: PakistanBelgië 10, IndiaSpanje 40, CanadaVer enigde Staten 11. Het Nederlands zaterdagelftal (ama teurs) heeft woensdrfg in Leeuwarden de nationale Zwitserse amateurploeg met 4-3 verslagen. Bij de rust hadden onze landgenoten reeds een 3-1 voorsprong. De doelpunten kwamen als volgt tot stand: 7. Kiel 1-0; 20. Slagboom 2-0; 39. Maring 2-1; 40. Locht 3-1; 67. Beer 3-2; 76 Nieuw- straten 4-2; 83. Beer 4-3. Scheidsrechter Baumgartner (Duitsland). Toeschouwers: 6.000. Keizer bedacht zich geen moment. Nau welijks had arbiter Frans Geluck gefloten voor een te felle charge van linksback Fulgenzy tegen de kleine Coenen of het rechterbeen van de veelomstreden Ajacied raakte de bal op volle kracht. Het schot van de zijrand van het strafschopgebied afgevuurd dreigde hard voorlangs het doel te gaan. Plotseling sprintte, als kwam hij uit het niet, Nuninga naar voren. Hoog opspringend sloeg hij de bal met een kei harde kopstoot naar beneden. Doelman Marchetti had niet eens tijd om te kij ken. Een-een. En dat tegen het sterke Fran se B-team, dat zich van de steun van zeker 20.000 supporters in het knusse sta dion van het Noordfranse plaatsje Lens zeker wist, tegen een B-team, waarin ten minste drie spelers waren opgesteld, die vochten voor hun plaats in de A-ploeg. Een goede wedstrijd inderdaad: geheel voldaan zal bondscoach Schwartz echter wel niet zijn geweest. Daarvoor had dit team, waarvan strijdlust het voornaamste kenmerk was, nog te veel zwakke plek ken. Vooral de verdediging zorgde vaak voor uiterst-hachelijke momenten. Onbe grijpelijk was het hoe rechtshalf Zoeten- dal vrijwel elke goede actie afsloot met bijzonder slecht afgeven. Rechtsback Tijm aangezien De Groot niet beschik baar bleek bezette de Ajacied nu diens plaats en nam de Spartaan Ter Horst de linksbackplaats over deed wat dat be trof nauwelijks voor hem onder. Dat desondanks de schade tot één doel punt beperkt kon blijven, dankt het team vooral aan het voortreffelijke werk van de Willem-2'er Vriens, de enige niet-ere- diviesispeler en stopper De Vries van Sportclub Enschede, die de gerenommeer de aanvalsleider Yvon Goujon van Rouaan geen kans gaf. Sterk speelde ook doelman Van der Merwe, wiens enige fout echter de Franse Ireffer opleverde. In de aanval moest het. dat stond al bij voorbaat vast, voornamelijk van de linkervleugel Keizer-Petersen komen. Het zou onjuist zijn te zeggen dat de Ajacie- den slecht hebben gespeeld, maar de ont dekking van Lens werden ze nu ook weer niet. Vooral Keizer was vaak te weinig actief als het hinderen van tegenstanders betrof. Nuninga kreeg voorts tegen stóp- per Chlota nauwelijks kansen. Jammer was het dat rechtsbinnen Hoenen zijn fraaie prestatie van vorig jaar tegen Zwit serland niet kon evenaren. Hij was nu zeker de minste van het aanvalskwintet, wat ook nog tot gevolg had dat aanvoer der Coenen op de rechtervleugel te wei nig in het spel kon worden betrokken. Dat het moeilijk zou worden stond di rect nadat arbiter Geluck het beginsignaal had gegeven al vast. Juist toen het er naar uit zag dat de Nederlanders het Franse offensief zonder schade hadden overleefd, viel de eerste treffer. Volko men onschuldig leek de pass, waarmee linksbinnen Hausser zijn aanvalsleider be reikte. Van zeker 25 meter schoot Gou jon in de 15de minuut echter hard in. Een Nederlands been veranderde de baan van de bal echter juist iets en voor de volkomen verblufte Van der Merwe rea geerde had het schot al doelgetroffen. Langzamerhand herstelden de Neder landers, die aanvankelijk het accent op de verdediging moesten leggen, zich. Een prachtige combinatie tussen Keizer en Hoe nen leek na 25 minuten de gelijkmaker te gaan opleveren. De paal stond een tref fer echter in de weg. Te lang duurde het soms in de Nederlandse aanval, die te veel assistentie aan de verdediging moest bieden. Pas na de rust kwam daar verandering in. Nadat Klaas Nuninga met een bril jante kopstoot in de vierde minuut de ge lijkmaker had gescoord geloofde het oran jeteam in eigen kracht. Een snelle actie van Keizer, Nuninga en Hoenen bracht de Franse verdediging in grote moeilijkhe den. Het schot dat de aanval besloot was juist te onzuiver gericht. Coenen kreeg, een kwartier voor het einde, nog een droomkans. Toen doelman Marchetti vol komen uit positie was gespeeld kreeg de kleine MVV-er de bal. Listig poogde hij de uitgelopen goalie met een boogbal te passeren. De bal was juist iets te laag zodat rechtsback Bosquier kon redden. Opstellingen: Frankrijk: Marchetti; Bos quier en Fulgenzy; Piumi, Chota en Sta- ko; Lech. Guillas, Goujon, Gress en Haus ser; Nederland: Van der Merwe; Tijm en Ter Horst; Zoetendal, De Vries en Vriens; Coenen, Hoenen, Nuninga. Keizer en Petersen. De Nederlandse driebandenkampioen Po- pei.jus is het toernooi om het wereldkam pioenschap in de Dusscldorpse satelliet stad Neuss met een forse 60-40 zege op de Zwitserse ex-televisiester Jacques Blanc begonnen. „Denk er om, dat ik Brussel nog niet vergeten ben," had Popeijus voor het begin gezegd en hij had daarmee ge doeld op het laatste Europese kampioen schap in de Belgische hoofdstad, toen Blanc na een fout van de arbiter door was gegaan en welbewust een serie van drie caramboles had gemaakt. De Franse kampioen Monaco heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende (tweede) ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Monegasken speelden in Athene 1-1 tegen AEK uit Athene en dat was voldoende voor het bereiken van de volgende ronde, aangezien zij de eerste wedstrijd met 7-2 hadden gewonnen. Austria Wenen heeft aan de woensdag avond in Wenen behaalde 1-0 overwinning op het Poolse Gornik voorlopig nog niet genoeg om zich voor de volgende ronde te kunnen plaatsen. Gornik won namelijk de eerste wedstrijd met dezelfde cijfers. De nu noodzakelijk geworden beslissingswed strijd zal op 9 oktober, eveneens in Wenen worden gespeeld. In Dortmund bereikte Borussi^d^twe^- de ronde. De Duitsers versloegdSTfi de re turnwedstrijd de .Noors^, •'kampioen Öglyn met 3-1. De eerste ontmoeting was even eens in een zege voor Borussia (4-2) ge ëindigd. Spartak Sofia won in Sofia met 3-1 van Partisan Tirana en plaatste zich daarmee voor de tweede ronde, ofschoon Spartak de eerste, in Albanië gespeelde, wedstrijd met 1-0 had verloren. Benfica, tweevoudig winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, heeft zich in Lissabon door een 5-0 zege op Distillery (Noord-Ierl.) geplaatst voor de achtste finales. Bij de rust leidden de Portugezen reeds met 2-0. De eerste ont moeting was in gelijkspel (3-3) geëindigd. Popeijus, die de partij toen toch had gewonnen, had gezworen nooit meer tegen de Zwitser te spreken, maar zijn gram schap was nu al weer bekoeld. Dat Po peijus het gebeurde nog niet was verge ten bleek echter wel uit zijn opmerking. Toch heeft het lang geduurd voordat de Nederlander de traag spelende Helveet van zich af heeft kunnen schudden. Na 26 beur ten was de stand nog gelijk (19-19) maar toen begon de Nederlandse kampioen lang zaam uit te lopen. Ziin spel was echter niet zo robuust als anders. Het miste bo vendien zelfbewustheid, hetgeen duidelijk tot uiting kwam, toen Popeijus in de 40ste beurt zijn eerste harmonicastoot nota bene zijn specialiteit grandioos zag mislukken. Inmiddels was Blanc gaan sukkelen en keek al tegen een haast onoverkomelijke achterstand (3926) op. Toen een tien tal beurten verder een harmonicastoot wel lukte, was de ban bij Popeijus ge broken en in een sneltreinvaart joeg hij Blanc nu definitief over de kling. Popeijus was nog twee beurten sneller uit dan vóór hem de Duitse kampioen Rudolph en kreeg daarvoor meteen al een vrije avond. Adolfo Suarez, sinds het toernooi van 1961 in Amsterdam wereldkampioen der driebanders, stond op, knikte minzaam in het rond en liet de huldiging over zich komen. Het gebeurde tijdens de openings plechtigheid van het wereldkampioenschap driebanden. De voorzitter van het orga nisatiecomité had. Suarez als enige speler in zijn openingswoord genoemd. Maar hij had daarbij een pijnlijke vergissing be gaan. Hij had namelijk de Peruaan aan gekondigd als de „katholiek-geestelijke" en dat is toch wel iets bezijden de waar heid want Suarez is vertegenwoordiger van een bierfirma. Feijenoord heeft woensdagavond in Rot terdam een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische ploeg Anderlecht met 0-2 verloren. Bij de rust van deze door 35.000 toeschouwers bijgewoonde ontmoe- ,ling^„waam..de ^o.ttejdamse ploeg teleur stellend speelde, had Andënecht al met 1-0 de leiding door 'n doelpunt van rechts binnen Paul van Himst in de achtste mi nuut. Na 82 minuten spelen werd het 0-2 toen middenvoor Stockman profiteerde van een fout van doelman Feyt, die de plaats had ingenomen van Pieters Graaf land. Op de eerste dag van de atletiek-inter- land Hongarije-Groot Brittannië in Boeda pest heeft de Engelse Dorothy Hyman het Europees record op de 100 meter dames geëvenaard met een tijd van 11,3 seconde. Het record staat sedert 1958 op naam van de Russische Krepkina. Onder een strak blauwe hemel hebben de Los Angeles Dodgers woensdag de eer ste wedstrijd van de World Series 1963 gewonnen. De New York Yankees werden in eigen huis voor de ogen van 69.000 toe schouwers aan banden gelegd door Sandy Koufax, de linkshandige ster-pitcher van de Dodgers. Koufax kreeg slechts zes hits tegen en bleef de volle negen innings op de plaat, terwijl slechts één hit goed was voor Yankee-runs: een homerun van Tom my Trash leverde in de achtste innings twee runs op. Erg verontrustend was dit niet voor de ploeg uit Los Angeles, want op dat moment bezat de ploeg van mana ger Walter Alston een comfortabele 5-0 voorsprong, voornamelijk dank zij een viertal hits in de tweede innings op Whitey Ford, die zich door een homerun van John Roseboro voor een 4-0 achterstand zag geplaatst. Het seizoen 1963 zal de Amerikaanse honkbalgeschiedenis ingaan als het sei zoen der werpers. Daar is al veel over geschreven en gesproken en de verwach ting is dan ook dat de strijd tussen de Yankees en de Dodgers om het officieuze wereldkampioenschap der prof-honkballer 1963 zich voornamelijk zal afspelen tussen de werpers. Vooral in de eerste wedstrijd zou dit het geval zijn volgens de insi ders nu Whitey Ford voor de Yankees en Sandy Koufax voor de Dodgers op de plaat stonden. Beide spelers zijn linkshan dig en hebben een indrukwekkende staat van dienst. Ford bezit de meeste records en heeft de meeste WS-ervaring. Maar dat Koufax hiervan niet bepaald onder de indruk was, bleek al ras. Nadat Ford in de eerste slagbeurt van de Dodgers gemakkelijk orde had gehou den en twee tegenstanders op 3 sl. had uitgeschakeld, moest Sandy voor het eerst op de heuvel. Voor een werper betekent dit in WS-honkbal meestal knikkende knie- en, wat niet bepaald bevorderlijk is voor de controle. Als een ijsberg trad Koufax zijn tegenstanders echter tegemoet: drie maal 3 sl.! Het publiek was er even stil van, tenminste de Yankee-fans. Die van de Dodgers hadden reden tot juichen. Een paar minuten later gingen er nog veel meer Dodger-petten de lucht in, toen Frank Howard met een ferme tweehonk- slag de mythe-Ford doorbrak. Eerste honkman Bill Skowron dit jaar voor •het eerst bij de Dodgers en afkomstig van de Yankees profiteerde van zijn Yankee-ervaring, herinnerde zich de wor pen van Ford als de dag van gisteren en gaf een honkslag: 1-0. Tweede honkman Kluzewsky volgde zijn voorbeeld en toen kwam catcher John Roseboro. Niet al te sterk slaand op links handige werpers, probeerde hij er van te maken wat ervan te maken viel. Dat was heel wat, want hij deponeerde de bal in de tribunes achter het rechtsveld: home run! De stand werd hierdoor op 4-0 ge bracht en deze slag zijn de New Yorkers niet meer te boven gekomen. Ook al niet omdat Skowron in de derde innings weder om met een fikse voltreffer honkloper Wil lie Davis ovër de thuisplaat hielp: 5-0. De verstokte Yankee-fan die bleef hopen op herstel van zijn favorieten, kwam be drogen uit. Sandy Koufax bleef ongenaak baar, behoudens een inzinking in de vijfde innings, toen de Yankees met twee nullen achtereenvolgens drie honkslagen gaven. Yankee-manager Ralph Houk verving

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17