Vijftigste Salon cl'Automobile in herfstig Parijs geopend Middelgrote wagens in de anderhalve liter-klasse zijn het meest in trek Kardinaal Alfrink pleit voor bijbelser lezing wie voor gevoelige magen weldadige werking VERKOUDHEID? RENAULT EXPERIMENTEERT MET EEN NIEUWE MOTOR Turij'n toont sportwagen met aluminium carrosserie Detailverbeteringen aan bestaande modellen NIEUWE ENGELSE „MINX" DAG VAN BEZINNING NIEUWE CORSAIR UIT ENGELAND Langs de weg gevonden.... Petrus en de overige apostelen in plaats van Petrus en de apostelen „Zeeroverij" van marine Indonesië Drama op zee kost leven aan visser Weer ontploffing in Birmingham modehuis margriet donderdag OKTOBER 1963 Renault Simca SNIJBLOEMEN VOEDSEL hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Ook met een grote maat kunt U goed gekleed gaan (Van een speciale verslaggever) PARIJS De Salon d'Automobile heeft vandaag in Parijs, voor de vijftigste maal zijn poorten voor het publiek geopend, nu de invallende herfst de mensen van de terrasjes jaagt. De vijftigste Parijse salon in een tijdspanne van 65 jaar: in 1898 werd de eerste internationale autotentoonstel ling in Parijs gehouden, georganiseerd door de automobielclub de France op het terras van de tuin van de Tuilerieën. Het was niet de eerste tentoonstelling: in 1895 waren in de maand juni in de Galérie Rapp op het Champ de Mars de auto's geëxposeerd die aan de beroemde race Parijs-Bordeaux zouden deelnemen. De Parijse autotentoonstelling is nauw verweven met de geschiedenis van de auto zelf en dat is nog steeds het geval. De auto, zo zeggen de Franse ingewijden, is dit jaar in Frankrijk waarlijk volwassen geworden: de overheid is de auto als een serieus gebruiksvoorwerp gaan beschou wen; de wegenbouw en de modernisering van wegen komen meer in de belangstel ling en die overheid ziet de automobilist niet alleen meer als een onuitputtelijke melkkoe. De auto-industrie wijst er vol trots op, dat in het afgelopen jaar voor het eerst meer dan een miljoen nieuwe motorvoertuigen op de Franse wegen zijn gekomen. Dat is geen afschrikwekkend beeld, zo zegt de voorzitter van de Franse automobielclub, maar een ontwikkeling die ook de minder-ontwikkelde landen staat te wachten, en de Franse export moet nu op dit terrein nieuwe afzetgebie den gaan veroveren. Ook in Frankrijk valt, als over de ex port wordt gesproken, onmiddellijk de naam van de Amerikaanse president. Al lereerst om de slag om de koude kippen, maar daarnaast ook door Kennedy's voor stel de tariefmuren tussen de Verenigde Staten en de Europese Economische Ge meenschap te verlagen. De Franse auto industrie is scherp gekant tegen de gevol gen van de „Trade Extension Act'', omdat zij er geen sanering van het Atlantische handelsverkeer in ziet maar een duidelij ke bevoordeling van de Verenigde Staten. Een opvatting die, gezien de inzichten van De Gaulle en de nog steeds groeiende macht van de Franse autoindustrie in de Franse regering niet aan dovemans oren zal zijn gezegd. De vrij geruisloze overname van Simca door Chrysler heeft ook bij het staatshoofd een buitengewoon onaangename indruk gemaakt en men hoort allerwegen klaroenstoten om door Europese entente een halt toe te roepen aan de opmars van de Amerikaanse gi ganten, als General Motors, Ford en Chrys ler. Men praat hier. nu over combines als Berliet-Citïoën-Fiat en AÏpha-Romeo-Peu- geot-Mercedes-Renault-Saviem. Dat zijn nogal ongerijmd klinkende combinaties maar, aldus de Franse insiders, verbaast u niet als op korte termijn combinaties van deze aard bekend worden. Er wordt veel onderhandeld in deze maanden, zo zeggen de Europese autofabrikanten. Die samenwerking van de Europese industrie zal ook wel ten voordele van de Europese consument uitvallen. De Franse burger voelt daar op het ogenblik nog niet zoveel van. Ondanks de nieuwe investering die hij in dat miljoen auto's heeft gedaan. In tegendeel: de toeneming van het Franse wagenpark staat niet in verhouding tot de mindere toeneming van het brandstofge- bruik. Dat wijst erop dat de Fransman wel een nieuwe auto koopt of zijn wagen vernieuwt, maar er minder mee rijdt. Dat is een feit, dat ook uit andere gegevens blijkt en dat vermoedelijk wordt veroor zaakt door de bijzonder hoge benzineprijs en de nog steeds nijpende parkeerproble men in de grote steden. Met de parkeerproblemen houden de au tofabrikanten zich overigens niet bezig. De wagens worden onder de invloed van de ondanks alles stijgende Europese en ook Franse welvaart groter. Dat wil zeg gen dat dit jaar hun belangstelling voor al uitgaat naar de middelgrote wagen in de anderhalve liter-klasse. West-Duits- land, we zagen het al op de tentoonstel ling in Frankfort, is daar al druk bezig met zijn anderhalve liter Opel, de Rekord en Kadette en Autounion met de 502. Maar ook Groot-Brittannië (de Humber- Sceptre) doet iets in deze richting en de Fransen blijven niet achter. Hier is het Simca, met zijn modellen 1300 en 1500. En Renault is bezig met een nieuwe 1500 cc., die op deze salon nog niet te zien is maar die naar betrouwbare geruch ten willen, in 1964 in de openbaarheid zal komen. Dat moet een wagen worden die geheel afwijkt van de andere Renault-mo- dellen: een bijzonder comfortabele auto met voorwielaandrijving en schijfremmen en een topsnelheid van 150 km. per uur. Wel te zien op deze autotentoonstelling is Renaults Caravelle, een nieuwe naam voor de vertrouwde fraaie Floride, die wat man nelijker is geworden met onder andere een wat krachtiger motor (1108 cc), die 4 pk meer heeft dan de oude en een nieu we versnellingsbak. Aan de andere kant vergeet Renault ook de dames niet: een uitvoering van de R 4, die Parisienne heet en onder andere met een Schotse plaid achtige buitenbekleding leverbaar is. Ove rigens bij R4 en R 8 slechts detailverbe teringen. Op de stand van Simca gaat alle be langstelling uit naar de 1300 en 1500, die naar de fabrikant meedeelt, nu spoedig de produktiebanden zullen verlaten. De 1500, dat staat nu wel vast, haalt een topsnelheid van tussen de 150 en 155 km per uur en heeft een benzineverbruik bij 85 km per uur van 1 op negen. Dat is dus zeer aantrekkelijk. Om dan verder langs de stands van de Franse fabrikanten te wandelen: Citroën Ami 6 heeft een krachtiger motor (25 pk) door het opvoeren van de compressie tot 1:7,75; topsnelheid 115 km per uur. Peu geot wacht nog wat met het uitbrengen van de nieuwe 204 en heeft intussen de bestaande modellen wat verbeterd. Er is nu een 403-7 comfort met meer luxe en de dieselmotoren in de 404 zijn nu van het merk Indenor 88. Over Simca spraken we al: we moeten nog vermelden dat er een meer luxe uit voering is gekomen van de 900, die met de letter G wordt aangeduid. Panhard spor tief merk, presenteert twee nieuwe mo dellen, de coupé 24 c met een 50 pk-motor en de 24 c t, die door tien pk meer wordt getrokken. Dan tenslotte wat siermerken: Facel III heeft nu een 1800 cc Volvo-motor van 108 pk maar de Facel II houdt zijn V-8 Chrys ler van 390 pk. En met technische on derdelen van Renault bouwt Alpine twee bijzonder aantrekkelijke auto's: met res pectievelijk 850 en 1000 cc-motor en daar bij een zeer fraai uiterlijk. Advertentie Norac het veilige vertrouwde middel tegen overtollig maag zuur, vormt een be schermend laagje op de maagwand. Norac, han dig doosje, staat al voor U klaar op de toonbank van Uw apotheker of drogist. (Van onze correspondent) Woensdag heeft kardinaal Alfrink een belangrijke opmerking gemaakt tijdens de bespreking in het concilie van het eerste hoofdstuk van het schema de ecclesia (over de kerk). Hij zei dat daar de uit drukking wordt gebruikt Petrus et aposto- li, Petrus en de apostelen. Kardinaal Al frink stelt voor dit te vervangen door Pe trus ceterique apostolis, alsook door Pe trus cun ceteris apostolis, hetgeen beide betekent Petrus en de overige apostelen. Op die wijze zou beter naar voren komen dat Petrus ook een der apostelen was en dat hij tevens de voornaamste plaats be kleedde. De uitdrukking is dus duidelijker en meer in overeenstemming met de bij bel. Het lijkt een kleinigheid, maar in wer kelijkheid gaat het hier om een verschil tussen hen die de nadruk willen leggen op het primaat van Petrus en van de paus en degenen die, zoals kardinaal Alfrink de paus willen zien als de voornaamste on der de bisschoppen. Advertentie bloemen blijven lang mooi zopder water te ververeen KOEALA LOEMPOER (Reuter) De In donesische marine oefent op het ogenblik in de internationale wateren tussen Malak- ka, Sumatra en Borneo een soort terreur uit tegen Maleisische vissers en kustvaar ders. Patrouilleboten beschieten vissersbo ten, doorzoeken de coasters en nemen af en toe de lading in beslag. Ook schijnen opvarenden van de Maleisische schepen te worden mishandeld. In berichten uit Ma leisië wordt gesproken van „zeeroverij". Een woordoverder van de Indonesische marine heeft verklaard dat de vloot met volle macht tegen Maleisië kan optreden, als daartoe bevel wordt gegeven. Uit Balikpapan, waar de Shell een olie raffinaderij heeft, zijn 145 vrouwen en kin deren geëvacueerd in verband met de sterke anti-Britse gevoelens die daar heer sen. De olie-installaties van de Shell op Zuia-Sumatra bij Pladjoe zijn door de vak bonden aan de Europese directie terug gegeven. REYKJAVIK (AP) De IJslandse kust wacht kotter „Odinn" is woensdag met grote snelheid uitgevaren om de Belgische treiler „Van Dyck" uit Ostende op te van gen in een poging het leven te redden van een van de opvarenden van de treiler, de Spanjaard Pais Giseti. Die was overboord gevallen en had drie uur in het water gele gen voor hij kon worden gered. De kapitein van de „Odinn" was juist buiten de Zuidoostkust van IJsland, toen hij een bericht ontving van een Britse trei ler dat de „Van Dyck" een man had ver loren. Het bericht luidde dat de man na drie uur was gered. Men vroeg om een dokter. De „Odinn" voer onmiddellijk naar Nordfjoerdur en pikte daar de dokter op die eerst de Van Dyck" had geadviseerd hoe de man te behandelen. De schepen ontmoetten elkaar en Giseti werd aan boord van de „Odinn" gebracht waar de dokter trachtte hem bij te bren gen, echter zonder succes. Van groot belang was verder een opmer king van de bisschop van Split in Joego slavië, mgr. Franic. Hij meent dat mén de kerk op aarde niet zozeer moet aan duiden als pelgrimerende, zoals het sche ma zegt, maar als strijdend, in tegenstel ling tot de kerk in de hemel, die de triomferende kerk is. De kerk is vooral in onze tijden in de eerste plaats strijdend, strijdend tegen dwalingen en tegen egoïs- men en liefdeloosheid. Mgr. Franic hoopt dat men zal komen tot het stichten van een studiecentrum voor bisschoppen om vast te stellen welke de oorzaken zijn van het veld winnen van materialistische inzichten en hoe men voorzover mogelijk tegen die materialisti sche levenswijze in kan gaan. De opmer king is vooral daarom van belang dat zij komt van de zijde van een bisschop uit een land dat zij het in gematigde vorm, communistisch is. Een enkele keer gaat het bij het concilie I wel eens wat minder vormelijk toe dan de gewoonte is. Van die kleine incidenten dringt doorgaans niets door naar de bui- tenwacht. Ditmaal echter is er een overi gens vrij onbeduidend voorval uitgelekt. Tijdens de zitting van dinsdag wijdde een Belgische bisschop, mgr. Guffens, nogal lang uit over een zaak, die hem kennelijk aan het hart ging. Tenslotte werd hij door kardinaal Leccaro, een van de moderato- res, vrij heftig in de rede gevallen met de woorden „quod reverendissimus era tor dicit non pertinet. cesset ergo." Dat wil dus zeggen: „dat wat de hoogeer waarde spreker zegt buiten de besprekin- I gen valt. en dat hij dat dus zwijge." De bisschop was dermate verbouwereerd, dat hij zijn Latijn vergat en antwoordde: „Re- ninciaparolam, waarmee hij bedoelde: ik zie ervan af verder het woord te voeren, maar elegant Latijn is dit beslist niet... Kardinaal Leccaro had overigens volko men gelijk. Advertentie helpen probaat en smaken heerlljkl Advertentie U behoeft daarvoor slechts een bezoek te brengen aan Modehuis Margriet, het enige modehuis dat zich speciaal heeft toegelegd op de maten 42 tot 57. Deze specialisatie betekent, dat U in elke maat keuze hebt uit tientallen modieuze ja ponnen, blouses, rokken etc. En ook, dat U wordt geholpen door verkoopsters, die weten wat U verlangt. Het betekent beslist niet dat onze prijzen extra hoog zijn. Integendeel. AMSTERDAM. KINKERSTRAAT (43-145. TEl. 82144 HAARLEM, GEN. CRONJESTRAAT 96. TEL 63944 BIRMINGHAM (AP en Reuter) Op- I nieuw is de bevolking van Birmingham Alabama opgeschrikt door een explosie in de negerwijk. Er zijn geen slachtoffers. In de wijk, „dynamite Hill", bleef het rustig. De politie was zeer snel ter plaatse en zette de omgeving af. Het bleek dat door de ontploffing een slagerswinkel vrijwel geheel was verwoest. Later kon worden vastgesteld dat er brongas tot ontploffing was gekomen. De politie neemt aan dat er opzet in het spel is. Kort voor de explo sie hebben omwonenden iemand hard zien weglopen. In Kansas City Missouri zijn I woensdagavond negen mensen licht ge wond door kogels die een groepje negers die in een auto rondreden afvuurden. De Régie Renault (Régie Nationales des Usines Re nault) en de American Motors Corporation hebben bekendgemaakt, dat zij gezamenlijk een studie maken van roterende motoren. Deze studie, waaraan reeds in 1956 werd begonnen, wordt voortgezet in het kader van de technische samenwerking tussen Renault en Ameri can Motors Corporation: een samenwerking die is ge grond op het akkoord van 1962, waarbij Renault de montage en verkoop van de Rambler in Europa op zich nam. De roterende motor, waaraan deze beide fabrieken wer ken, verkeert echter nog in een experimenteel stadium. Ondanks het revolutionaire begrip roterende motor, heeft men het gebruikelijke verbrandingssysteem toegepast, waarbij iedere verbrandingskamer deze experimentele motor kent er vijf voorzien is van een inlaatklep een uitlaatklep en uiteraard een bougie. Met deze korte om schrijving treedt onmiddellijk het verschil met de Wankel- °P vo°rgrond die onlangs ingebouwd in een NSU Spider aan het publiek is voorgesteld. Bij de laatste motor vinden aan- en afvoer plaats door twee openingen die beurtelings door een roterende be weging vrijkomen. Bovendien bestaat er een technisch ver schil in de montage van de zuigerveren, die een juiste afdichting moeten verzekeren. Renault spreekt met enige terughouding over de experimenten met de nieuwe roteren de motor, die door een dozijn patenten wordt beschermd. De fabriek houdt zich ver van prognoses over toekomstige mogelijkheden. Men spreekt van een poging die eventueel succes kan hebben, maar wellicht ook in een later stadium moet worden stopgezet. Maar het staat wel vast, dat deze motor in de eerste piaats door de fabriek wordt gezien als een krachtbron voor automobielen en het wetenschappelijk onderzoek, dat men aan het een en ander wijdt houdt dit doel dan ook vast voor ogen. Op de Turijnse automobieltentoonstelling (30 oktober- 10 november) zullen een Britse en een Italiaanse autofirma een sportwagen tentoonstellen met een aluminium carros serie, gedragen door een constructie van stalen buizen. Deze wagen van Rootes Italia Ltd., de „Sumbeam Venezia Superleggera", bezit een 1592 cc Sunbeam-motor, die 94 pk levert bij 5800 omwentelingen per minuut. De topsnelheid van deze wagen ligt rond de 160 kilometer per uur. In ruim negen seconden accelereert de auto van 0 tot tachtig kilometer per uur. De „Venezia" heeft schijfremmen op de voorwielen. Het brandstofgebriiik 'wordt opgegeven als „aanvaardbaar". Ford heeft zich op de autoshow in Frankfurt niet on betuigd gelaten. Zowel voor de Taunus 12 M- als voor de 17 M-serie zijn vernieuwingen doorgevoerd, verbeteringen die grotendeels onder de motorkap zijn terug te vinden. Het standaardmodel van de Taunus 12 M wordt nu ook geleverd met een 1.5 liter motor, waar- I door het vermogen is gestegen tot 57 SAE pk bi.i een toerental van 5000 omwente lingen per minuut. Deze motor is ge schikt voor gewone benzine. De 1.7 liter motor in de 17 M- serie heeft 'n nieuwe cilinderkop met grote inlaatkleppen en gewijzigde koelwaterkanalen. Bovendien is een nieuwe carburateur met door water verwarmde automatische choke aangebracht. Het brandstofverbruik van deze motor is verminderd. De 17 M-serie omvat naast de keuze uit 1.5, 1.7 en 1.8 liter motoren, (in twee-'en vier- deursuitvoeringen) ook 'n stationwagen. De 1.8 liter TS (Tou ring Sport) is ver krijgbaar als twee- en vierdeurssedan. Deze wagen bereikt een topsnelheid van ruim 140 kilometer |f per uur. De 12 M is i| bovendien verkrijg baar als coupé. Vauxhall introdu ceerde gewijzigde modellen van de Vic tor en de VX 4/90. De Victor, een wagen in de 1.5 literklasse, kreeg een hoger motorvermogen. De cilinderinhoud werd op 1594 cc gebracht en de boring is nu 81,6 mm. De overvierkante motor geeft de wagen thans een topsnelheid van meer dan 130 kilometer per uur. Het remoppervlak werd vergroot. De VX 4/90 kreeg eveneens een hoger vermogen (87 pk). In het interieur van de wagens zijn enige detailverbeteringen aangebracht, zoals een bagagerek onder het dashboard en een gewijzigde groepering van de bedieningsknoppen. Glas tenslotte heeft naast de limousine die in deze kolommen reeds is besproken een sportwagen uitge bracht, de 1300 GT. De motor heeft een inhoud van 1289 cc en een compressieverhouding van 9.2 1. De maximum snelheid is ongeveer 170 kilometer per uur. De 1300 GT heeft schijfremmen op de voorwielen. In Engeland is een nieuwe Hillman uitgekomen: de Minx de Luxe. De kopklepmotor van 1592 cc geeft deze lage auto een snelheid van ruim 130 kilometer per uur. De vierver- snellingsbak wordt bediend via een kort „pookje". Even tueel kan een stuurversnelling worden geleverd. De voor wielen van de Minx een auto met een goed uitzicht door een groot glasoppervlak zijn voorzien van schijfremmen. De benzinetank kan 45 liter benzine bergen. De wagen bezit geen smeerpunten. Servicebeurten zijn nodig om de 5000 kilometer, althans volgens de fabriek. Enkele technische gegevens: viercilindermotor met een vermogen van 56,5 pk bij 4100 omwentelingen. Compressie verhouding 8.3 1. Lengte ruim vier meter, breedte: 1.54 meter. Taunus 12 M coupé Glas 1300 GT '••■T'-a Woensdag 16 oktober zal dit jaar de dag van de „na- tionele bezinning op de verkeersonveiligheid" worden. Op en om deze datum zullen onder meer radio en t.v. aandacht aan de verkeersonveiligheid schenken. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aart- sen, zal op deze bezinningsdag een rede voor de radio uitspreken. Naar aanleiding hiervan volgt hieronder een open brief van „een vader" gericht tot de „man-achter-het- stuur": een brief die eveneens past in het kader van de Zebra-actie '63. Beste man-achter-het-stuur, Een paar weken geleden heb ik een klein meisje zien overrijden. Ik zag haar vader naar haar toe rennen en ik zag hoe hij haar tegen zich aandrukte, terwijl zij krampte in haar doodstrijd. Ik zag een ineenstor ting van alle hoopvolle verwachtingen, van alle plannen die voor dit kleine meis je waren gemaakt en ik zag de verbijste rende wanhoop op het gezicht van de vader. Allés wat ik doen kon was bidden. Bidden, dat dit nooit meer zou gebeuren. Vandaag is mijn dochtertje zes jaar oud voor het eerst naar school gegaan, droefgeestig nagekeken door haar spaniel, Joep geheten, die al zijn twijfel uitjankte aan het nut van naar school gaan. Van avond hebben we samen over de school gepraat. Ze heeft me verteld over het meisje dat voor haar zit, een meisje met blonde krulletjes, over de jongen die als maar gezichten trok, over de juffrouw, die echt waar alles ziet, ook al staal ze met haar rug naar de klas. We hebben gepraat over een heleboel dingen. Nu, terwijl ik dit schrijf, slaapt ze. Ze slaapt, zo diep als alleen kinderen slapen kunnen, met haar lievelingspop in haar armen. Als die pop stuk gaat, als ze zich in haar vingers snijdt of haar knieën ka pot valt, dan kan ik haar helpen en troosten. Maar die straatals ze die straat oversteekt, dan is ze "I ,u)v,f}anden- Hoe 8ra"g ik °°k zou willen, ik kan niet altijd bij haar zijn en daarom vraag ik u die dit leest: help mij op haar passen. Alstublieft, rijd voorzichtig, rijd lang zaam in de buurt van scholen en bij kruispunten. En pro- beer er alstublieft aan te denken, dat kinderen soms van achter een geparkeerde auto komen hollen. Laat mij mijn dochtertje houden. Mijn diepe dank, voor alles wat u voor haar wilt doenMet vriendelijke groeten EEN VADER. De Corsair die in de nieuwe Fordfabrieken in Hailwood wordt geproduceerd. De Engelse Fordfabrieken hebben een nieuwe wagen in de middenklasse uitgebracht: de Consul Corsair, die 18 ok tober op de Nederlandse markt wordt uitgebracht. Het is een wagen geworden met een modern front, dat enigszins op de 17 M lijkt en een ruim interieur, waarin de passagiers op de achterbank alle ruimte hebben om de benen te strekken. De, ™otor', e®n verdere ontwikkeling van de Cortina krachtbron, bezit een inhoud van 1498 cc. De compressie verhouding is 8,3 1, boring 80.97 mm, slag 72.75 mm. De 64 pk die deze motor ontwikkelt geeft de wagen een topsnelheid van 130 kilometer per uur. Het gemiddelde benzineverbruik word opgegeven als 1 liter voor 13 kilo-, meter. De Corsair is verkrijgbaar in een tweedeurs uit voering, eventueel met remote-control en een vierdeurs- uitvoering, ook met remote-control. De prijzen schommelen om de zevenduizend gulden. De turbinewagen van Chrysler gaat een wereldreis maken, die voor het grootste gedeelte wordt afgelegd in een chartervliegtuig. De reis gaat na Parijs, Londen, Stockholm en Turijn naar Afrika, Azië, Australië en Centraal- Amerika. Ter vermindering van verkeersongevallen worden op sommige wegen in Düsseldorf aluminiumdeeltjes in het wegdek verwerkt. Deze schilfers weerkaatsen het licht van schijnwerpers en tekenen duidelijk het silhouet van een voetganger of de omtrek van een voorwerp voor de wagen. Citroën heeft het motorvermogen van de Ami 6 gebracht op 25 SAE pk bij 4700 omwentelingen per minuut: een toe neming die bereikt werd door verhoging van de compressie verhouding (7.75 1). De maximum snelheid is thans 112 kilometer per uur. De carrosserie bleef ongewijzigd. Enige grote bandenondernemingen in ons land hebben een overeenkomst gesloten met een firma in Heer voor de levering van de draden die zij voor hun banden nodig hebben. Deze levering kan goedkoper geschieden dan de import uit, het buitenland, waardoor de mogelijkheid be staat, dat in Nederland de banden goedkoper worden. Op de Parijse autosalon is een nieuwe G Jaguar het type S te zien. De nieuwe Sedan lijkt op de Mark 2, maar is groter gemaakt om het comfort voor de inzittenden te verbeteren en onafhankelijke achtervering en een grotere brandstof tank mogelijk te maken. Het type S zal verkrijgbaar zijn met een motor van 3.4 liter of 3.8 liter. De maximum snelheid is 192 km/u.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4