Twee jubilarissen bij Van Gelder gehuldigd door hun directie Britse snurrevaadvissers klagen over Nederlanders Isints wtlcoiw non Iff HAVENBERICHTEN VEERTIG JAAR IN DE KOU VERSE KOFFIE BIJ DE VIS BEZOEK UIT JAPAN I Expositie „Herfsttooi '63 Sport in IJmond Faillissementen Konijn aangegeven SPAREN Cem. bibliotheek Velsen J. Rol en H. E. Wijnands in de bloemetjes Kerkelijk nieuws Eenvoud is het kenmerk van het ware" Fa. R. de Boer Juwelier Horloger - Opticien o JONGEJANS PLEIN 1945 no. 49 - TELEFOON 6018 Examens Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen hebben twee personeelsleden hun jubileum gevierd. De heer J. Rol, houtslijper in de houtstoffa- briek, werd met zijn echtgenote in het direc tiekantoor ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, in aanwezigheid van de produktiechef der pa pierfabrieken de heer J. de Vries en de heer J. Blom, ploegchef. De heer Smidt van Gelder schetste het niet als een verdienste om veertig jaar bij dezelfde fabriek werkzaam te zijn, maar wel in deze veertig jaren te zijn gaan be horen tot de vaste kern, waarop de be drijfsleiding altijd kan rekenen. De verdienste van de heer Rol werden gehonoreerd met een enveloppe met in houd en schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie. Namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel overhandigde de directeur wegens langdurige trouw het vererend getuigschrift met de grote zilve ren legpenning. Mevrouw Rol ontving de gebruikelijke foto in lijst van haar man tijdens zijn dagelijks werk. Het gezelschap maakte vervolgens een rondgang door het bedrijf. In de woning vam de familie Rol aan de Watervlietstraat heeft men nog een grote belangstelling ervaren, mede van collega's, die zich bij deze jubileum viering niet onbetuigd lieten en geschenke aanboden. Voor de heer H. E. Wijnands, sedert kort terreinwacht na bijna vijfentwintig jaar chauffeur te zijn geweest op de bekende grote blauwe vrachtauto's van Van Gel der, had dit jubileum een dubbele beteke nis, aangezien hij zaterdag door de A.NW.B. in het bezit was gesteld van de „zilveren vleugels" wegens een kwart eeuw schadevrij autorijden (en dat met die grote 10 en 12-team wagens). Behalve ir. R. van den Ende, hoofd pro- duktie papierfabriek, die de heer Smidt van Gelder verving, waren in het directie kantoor aanwezig de heren J. W. Weyn man, hoofd technische dienst, J. de Vries produktiechef papierfabriek, A. van Min nen, chef algemene dienst onder wie de jubilaris thans ressorteert, J. Nijenhuis hoofd terreinwacht en C. Kok, expeditie leider P. F. De verdiensten van de heer Wijnands, door ir. Van den Enden naar voren ge bracht, vonden beloning in het aanbieden van een geschenk onder couvert van de directie, vergezeld van schriftelijke geluk wensen van de hoofddirectie. Mevrouw Wijnands, die met de beide kinderen haar man vergezelde, ontving de foto in lijst. Ook ten huize van de familie Wijnands, aan de Ladderbeekstraat, was voor de jubileumviering veel belangstelling, waar bij collega's geschenken aanboden. Onder de bloemen, die de beide jubilarissen ont vingen, waren fleurige bloemstukken van de directie. De heren P. J. Wolzak, F. Hommes en J. de Vries, allen chauffeurs van Van Gel der, hebben zaterdag eveneens de ver erende vleugels van de A.N.W.B. ontvan gen; de eerste voor 25 jaar, de beide anderen voor twaalfeneenhalf jaar schade vrij rijden. Na de teleurstellende zondag wegens het afgelasten van de wedstrijd tegen Koog Zaandijk zal Watervliet zondag thuis een competitiewedstrijd voor de eerste klas KNKB spelen tegen DTV uit Amsterdam Watervliet komt uit met de dames B. Hoen B. Hessen, T. Floor, G. Kaebisch, C. Zand bergen en N.N. en de heren Hartman, Veerbeek, D. van Ladesteijn, Scholting, Van den Brink en De Roos. Geref. Gemeenten Tweetal te Yerseke J. van Haaren te Rijssen en L. Rijksen te Rotterdam-West. Beroepen te Tricht H. van Gilst te Lisse. Bedankt voor Leiden H. Ligtenberg te Oudemirdum. Bedankt voor de benoeming tot directeur van de Rekkense Inrichtingen te Rekken Th. Rienks te Sittard. Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJsselmuiden K. Schipper te Ederveen te Vorchten (toez.) A. Hennep hof te Paesens. Bedankt voor Schamegoutum (toez.) A. J. de Bue te Pesse (Dr.). Beroepen te Bussum (wijkgem. B.) H. Bossenbroek te Rijsoord. Geref. Kerken Beroepen te Spijkenisse (2de pred.pl.) Th. P. van Belzen te Mariënberg te Maasland (2de pred.pl.) F. de Jong te Lich tenvoorde. Beroepen te Amsterdam-West (vac. J. Wiersema) A. C. Kersten te Utrecht-West. Advertentie Dit geldt zeker voor onze OMEGA-horloges, waarvan wij de alleen- verkoop hebben. De edele vorm gepaard aan de volmaakte kwali teit van het uurwerk bestempelen dit tot 's werelds beste horloge. Een bezit voor „de tijd" van uw leven. •>- i iM I Kennemerlaan 60 IJ muiden Telefoon 4938 Britse visserijkringen klagen er de laat ste tijd nogal eens over dat Nederlandse trawlers schade toebrengen aan het vis tuig van Britse snurrevaadvissers aan de noordkant van de Doggersbank in het ge bied van ongeveer 55° 17' noorderbreedte en 02° oosterlengte. Daar het waarschijnlijk niet algemeen bekend is hoe deze vismethode wordt uit geoefend geeft de heer J. G. de Wit, ing, inspecteur der visserijen, een beschrijving van deze visserij in „Visserijnieuws", die wij hieronder overnemen. „De Engelse snurrevaadvissersvaartui- gen hebben aan elke kant 16 volle trossen van ongeveer 120 vadem per tros. Wan neer met het vissen wordt begonnen zet men een verankerde boei overboord waar aan het eind van deze trossen bevestigd is. Eerst worden de trossen aan de ene kant in een halve cirkel benedenstrooms uitge stoomd. Het andere eind van de trossen, die zó uitgestoomd worden, is aan een vlerk van het net bevestigd dat vervol gens overboord gaat. Aan de andere vlerk van het net beves tigt men de resterende trossen welke weer in een halve cirkel worden uitgestoomd Advertentie DE WOLSPECIALIST brengt deze exclusieve Franse wol in de moderne kleuren l Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Giessen- kerk van Antwerpen; Imke, Rotterdam; Invicta, Port Churchill; Graveland, Bremen; Gaasterkerk, Avonmouth; Trecarrell, Rotterdam; Braunsfeld, Riga; Jobst Oldendorff, Stettin; Poseidon, Bre men; Gazelle, Ipswich, naar Koog aan de Zaan; Diogenes, Antwerpen; Sept lies, Monrovia, erts voor IJmuiden; Nordwind, Brest; Adelheid Si- bum, Gefle; Patria, Mantyluoto, hout voor Zaan dam; Kondor, Par; Borculo, Kemi; Chemietank, Helsinki, van Keulen; Wodan, Porsgrunn; Lizard, Leixoes, kurk voor Krommenie; Niederrhein, Köping; Wtlrzburg, Köping; Swilt, Londen; Cal- vijn, Sundsvall, hout voor Utrecht; Ria F„ terug uit zee, repar IJmuiden; Brinio, Venern; Nep- tunus, Londen, schroot voor IJmuiden; Jean E., Londen; Lise Bergmann, Blankenholmenn; Ru- gard, Hudiksvall, naar Zaandam; Draka, Roches ter, schroot voor IJmuiden; Gré, Par; Brage, Lulea; Daje Böhmer, Rotterdam; Martha Ahrens, Rotterdam. - Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Aristoteles naar Curagao; Wilhelm Schulte, Bridgetown; Theron, Rotterdam; Jurgen, Newcastle, bijlegger IJmuiden; Urania, Brussel, bijlegger IJmuiden; Heemskerk, Antwerpen; Mascotte, Bremen; Ora- va, Antwerpen; Atilla Russ, Archangel; Saaree- ma, Archangel, walsmateriaal van IJmuiden; Birkenack, Rotterdam, van IJmuiden; Bliss- worth, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Viaat, Oporto, walsmateriaal van IJmudien; Har rogate, Goole; Friso, Antwerpen; Ria F, Köping; Skauvann, Monrovia, van IJmuiden; Antilope, Portsmouth, kunstmest van IJmuiden; Chinthia Walker, Lemvig, explosieven van Buitenhuizen; Triton, Isle of Grain; Ittersum, Bremen: Kame- run, Bremen; Timo, Methil, kunstmest van IJmuiden: Mare Liberum, Dagenham; Rex, One ga; Bragesand, Plymuoh; Waalborg, Rotterdam; Norfolk Trader, Harllngen; Nista, Tuapse; Otto Harms, Sundsvall; Cormount, Hartlepool; August Schulte, Rotterdam; Delta, Rotterdam; Amstel- stroom, Shoreham; Willemijn, Par; Atlantis, Sundsvall; Chiron, Rotterdam; Trito, Rotterdam; IJstroom, Rouaan; Atlas, Rotterdam; Ubbergen, Klaipeda; Asta, Rotterdam; Ask, Dagenham; Midas, Rotterdam; Lubox, Xpyla; Cornells Hout man, Birkenhead, walsmateriaal van IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Jason van Rotterdam; Wappu, Kotka; Castor, Alhol- men; Mabel Warwick, Pepel. erts voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Skagern naar Antwerpen; Helen, Rochester, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Rilda, Simonsvik, walsmate riaal van IJmuiden; Maria W., Abö, bijlegger IJmuiden; Vinland, Norfolk (U.S.A.). (Indien achter de scheep^iaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). NIJMEGEN Kandidaats eerste ge deelte tandheelkunde: A. H. L. B. Ideler (Haarlem). LEIDEN Kerkelijk voorbereidend godgeleerdheid: M. Jansen (Velsen-noord). Kandidaats geneeskunde: N Kors (Over- veen). Doctoraal geneeskunde: mej. E. H. Leenen en mej. B. E. Patay (beiden Leiden) en P. F. Bruning (Den Haag), W. H. v. d. Dool en J. M. van Doorn (beiden Rotter dam), B. J Levine (U.S.A.), J. E. Maks (Sassenheim), J. G. Prins (Leiden), J. Thomee (Delft) en W. P. M. Vierhout (Vhs- singen). Arts: mej. A. W. Oostergetel (Eind hoven), mej. Th. Planten (Den Haag), en J. H. de Boer (Hoog Keppel), D. M. Ferdi- nandusse (Den Haag) en H. R. Tjong Joe Wai (Leiden). AMSTERDAM (Gem. Un.) Kandidaats geneeskunde tweede deel: W. J. Scherjon (Bloemendaal). Propedeutisch examen theologie: W. van der Lee (Haarlem). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ooooooeooooooooocoexMooooo» jcCTrrant» Deze Fiat 1932 is één van de drie oude auto's, die dinsdag in het Olympisch Stadion zijn geveild ten bate van Het Dorp. De kolenhande laar H. van Oostrum uit Purmerend was de hoogste bieder: voor duizend gulden werd hij eigenaar van de Fiat Valina, die volgens de ANWB in een zeer redelijke staat verkeert. Voor een 8-cilinder Ford uit/ 1932 werd 550 gulden betaald, voor een Ford Prefect 110 gulden. Verder werd nog een Sparta-motorfiets uit 1950 geveild voor vijftig gulden. tot de verankerde boei. Het vistuig be- staande uit twee vislijnen en het snurre- vaadnet ligt dan ongeveer in een cirkel- vorm op de zeebodem. Als het schip bij de verankerde boei gekomen is verankert j men het schip en begint men met het in halen van de beide vislijnen. Vóór het in- I halen kan de afstand tussen net en schip twee mijl bedragen. Het is derhalve zaak dat de schippers van trawlers, die in de buurt van snurre- vaadschepen vissen, goede uitkijk houden op de seinen en dagmerken van de snurrevaadvissers acht geven. De Bepalingen ter Voorkoming van Aanvaringen op Zee schrijven voor dit soort visserij hetzelfde voor als voor de drijfnetvisserij (art. 9 lid d vaartuigen, 1 vissende met netten of lijnen behalve I sleeplijnen welke meer dan 153 m (50 voet) van het vaartuig af horizontaal in zee staan). Een vaartlopende snurrevaad- visser, die het vistuig benedenstrooms van zijn anker, over de zeebodem uitvaart moet 's nachts de lichtendnehoek met de beide boordlichten tonen. Wanneer bij het halen geen vaart meer gelopen wordt, ver- vallen de boordlichten. Overdag moet een vissende snurrevaad- visser een mand op het voorschip zo I dicht mogelijk bij de voorsteven tonen en een zwarte kegel met de punt naar bo ven. Wanneer het mocht gebeuren, dat het vistuig van een snurrevaadvisser door een trawlnet wordt geraakt, kan de schade tot een minimum beperkt blijven, wanneer de trawler onmiddellijk gaat halen, in- plaats van koers te wijzigen of door te I gaan met trawlen. Wanneer de trawler in zo'n situatie onmiddellijk gaat halen kan het gebeuren dat er één van de vislijnen van het snurrevaadnet wordt afgevaren, maar dat de snurrevaadvisser met de an dere vislijn zijn net nog aan boord kan krijgen". De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 1 oktober 1963 in staat van faillissement verklaard: Willem Visser, handelend onder de naam Virub Dakbedekking, wonende in Haar lem, van Moerkerkenstraat 20hs. Rechter commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. A. Beets, advocaat en procureur in Haarlem. P. Bosman, wonende in Heemstede, Joh. Vermeerlaan 12. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. Beets, advocaat en procureur in Haarlem. H. Th. Bergman, aannemer, wonende in Haarlem, Nassaulaan 18. Rechter-Commis saris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. J. Fibbe, advocaat en procureur in Haarlem. Bij vonnis van de arrondissements rechtbank in Haarlem van 1 oktober 1963 is, na gedaan verzet, vernietigd, het vonnis dier rechtbank van 20 augustus 1963, waar bij Antonius Johannes Heijnen, vishande laar, wonende in IJmuiden, gem. Velsen, Merwedestraat 32, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. A. A. M. Leesberg advocaat en procureur in Beverwijk, tot curator. „Moet dat nou werkelijk allemaal in de krant, 't is toch helemaal niet zo be langrijk." Baas E. M. van Kaam van de afdeling Diepvries-Vis bij de n.v. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries in IJmui den waar iedereen hem beter kent als „Bertus" heft afwerend zijn handen op. Met een zoet lijntje heb ben we hem toch zover ge kregen dat hij wel iets wilde vertellen over zijn 40-jarige loopbaan bij genoemde on derneming. Op 1 oktober be reikte hij die mijlpaal. Sa men met enige andere be- drijfsjubilarissen met een kortere staat van dienst zal de heer Van Kaam op 12 ok tober in Hotel Royal in IJmuiden in het zonnetje worden gezet. Wie Bertus kent weet dat hij daar als een berg tegenop ziet. Als jongeling van 17 jaar kwam hij, zoals hij het zelf uitdrukt, „in het ijs". In en buiten de fabriek heeft hij verscheidene vakken uitge oefend. Als chauffeur-ijs- rijder heeft hij nog op die zware vrachtauto's op mas sieve banden gereden en op die manier hele „ijsbergen" naar de schepen in de haven en de vishal vervoerd. Later, toen de proefnemingen met het diepvriezen van levens middelen tot het bouwen van vriescellen leidden, heeft Bertus de gehele ontwikke ling van het moderne vries- systeem meegemaakt Om streeks 1936 vonden de eer ste proefnemingen op grotere schaal met het invriezen van vis plaats. De vis werd daar bij op rekken van kippegaas in de koelcellen gebracht en tot 25 graden onder nul be- Toen in 1937 de afdeling diepvries van IJsvries op gang kwam was het voor de directie geen probleem wie baas van deze afdeling moest worden. „Ik ben nooit offi cieel aangesteld als baas. Er is met geen woord over ge sproken", zegt de heer Van Kaam lachend. Een gang van zaken die volgens ons nog meer pleit voor het vertrou wen dat de directie steeds in de capaciteiten van „Bertus" heeft gesteld. En dat zal dan straks bij zijn huldiging in Royal op 12 oktober 't middags van half vier tot vijf uur ongetwijfeld in nog meer woorden dan we hier hebben geschreven uit de doeken worden gedaan. Op die receptie in ieder ge val zal Bertus van Kaam na veertig jaar van trouwe dienstvervulling niet „in de kou" staan. In het tijdvak van 21 sep tember tot en met 27 septem ber 1963 werden in de ge meente Velsen gevonden damesbril met daarop beves tigd zonnebril, meisjesbril, plastic tasje, paar lederen dameshandschoenen, auto ped, ring met steentje, broek riem, tas, dameshandschoen, rubberregencape, witte da messchoenen, 2 bilj. v. 2.50, costuum, étui inh. vulpen ballpoint, passer en potlood, dameshandschoen, bos sleu tels, portemonnee, bos sleu tels, gekleurde sjaal, doos met sokken, zwemband, sleu telbos, legitimatiekaart, por temonnee, bos sleutels, ket tinkje, autoped, gymschoen, sleutel, bril, bus stopverf, ring met sleutels, houten autoped babyschoentje, sjaal, witte kous, sigarettenaan steker, sjaal, bel, konijn, halsband, kinderschoentje, pet, autoped, zijtas, tasje met gereedschap, kindertruitje, vulpen, regenjas, autoped, plastic regenjas, montuur, handtas, lipssleutel, dames polshorloge, bril, jongens broek, babyset, plastic regen jas, rozenkrans, herentrui, rozenkrans, kettinkje, auto- crick, rubberschoen met steunzool, bril, kinderbril- Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan genoemd hoofdbureau van politie. Zoals we al eerder in deze krant hebben bericht zijn de IJmuider vishallen 'n gloed nieuwe kantine rijker gewor den. Een enorme verbetering ten opzichte van de kiosk die voorheen als „pauzeerge legenheid" moest dienst doen. Het nieuwe, lichte en ruime lokaal biedt plaats aan ruim honderd bezoekers. Een groot raam aan de westzijde biedt een vrij uitzicht op de be drijvigheid in de vissers haven. Pachter A. Stam tapt achter het buffet een uit stekend kopje koffie, maar ook andere consumpties zal hij graag tegen een heel redelijke prijs aan de man brengen. „We wachten nog even af wat de mensen hier willen gebruiken. Het aantal artikelen zullen we naar be hoefte uitbreiden", zegt hij. De bouw van de kantine, gelegen tussen de hallen D en E, is uitgevoerd door de firma Nederhorst uit Gouda. Van de nieuwe aanwinst voor de hallen wordt al een druk gebruik gemaakt. Het is dit jaar voor de elf de maal dat het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland (P.W.N.) een tentoonstelling houdt van al hetgeen het Noordhollands Duinreservaat ons in dit jaargetijde biedt. „Herfsttooi 1963", zoals de tentoonstel ling heet wordt gehouden bij het Theehuis „Johanna's Hof" aan de Zeeweg in Bab- kum. De expositie zal op vrijdag 11 oktober om 15 uur in te genwoordigheid van genodig den officieel worden geopend door de directeur van het P.W.N. ir. S. Kramer. Zoals wellicht bekend is, wordt het gehele provinciale duingebied ter grootte van ruim 4800 ha en zich uit strekkende van Wijk aan Zee tot de boswachterij Schoorl met een kleine onderbre king nabij de Egmonden beheerd door het P.W.N. Als regel vindt de expositie plaats in een der langs de duinvoet gelegen plaatsen, doch tweemaal werd daarvan afgeweken, want in 1960 werd deze tentoonstelling eens in Zaandam gehouden, terwijl als gevolg van de uitzonderlijke en aanhouden de droogte in 1959 wegens het ontbreken van padde stoelen de tentoonstelling niet kon doorgaan. De belangstelling voor deze boeiende en met veel zorg en op deskundige wijze samengestelde tentoonstel ling is nog steeds groeiende en zo trok deze expositie in 1962 meer dan 8000 bezoe kers. Uietraard zal het weer moeten meewerken, maar als de verwachtingen van dit moment in vervulling gaan zal een zeer gevarieerde col lectie van paddestoelen en herfstvruchten op instructie ve en overzichtelijke wijze kunnen worden tentoonge steld. De juiste tenaamstelling der verschillende paddestoe len e.d. zal gewaarborgd zijn oaar deze zal geschieden door bekende deskundigen op dit gebied, waarbij wij in het bijzonder noemen de he ren G. D. Swanenburg de Veye in Alkmaar en J. Daams in Oud Loosdrecht. De tentoonstelling zal voor het publiek geopend zijn: op 11 oktober van 1618 uur, 12 en 14 oktober van 8.30 18 uur, zondag 13 oktober van 1018 uur. De toegangsprijs bedraagt 0.25; kinderen tot en met jaar, mits onder geleide, hebben gratis entree. Schoolgroepen in klasse- verband hebben ook gratis toegang indien tevoren een afspraak wordt gemaakt. Daarbij zal deskundige toe lichting worden gegeven. Als extra attractie zullen tijdens de openingsuren in een afzonderlijke ruimte voortdurend korte lezingen met fraaie kleurendia's wor den gehouden over het Noordhollands Duinreser vaat, Met deze expositie wordt beoogd een nog grotere be kendheid te geven aan het Noordhollands Duinreser vaat waarvan in alle jaarge tijden en zeker ook in de herfst een zo aparte beko ring uitgaat. Evenals vóór de tweede wereldoorlog trekken Japan se deskundigen op verschei den gebied door de wereld om, waar ze ook de kans krijgen, iets op te steken. Deze week waren 't visserij- deskundigen, die een bezoek aan IJmuiden brachten. Uiteraard werden de vishal len en voorts alles wat hier met de visserij en visserij- onderzoek van doen heeft besproken en, voor zover er tijd was, bezichtigd. De vis serij, de visindustrie en het visserij onderzoek hebben in Japan een zeer hooig peil van ontwikkeling bereikt. Des alniettemin wekten de gasten niet de indruk, dat niemand ze nog iets te leren had. Zij toonden zich in elk geval zeer dankbaar voor de ge noten gastvrijheid en voor lichting. In september van dit jaar werd bij de rijkspostspaar bank, postinrichting IJmui den. ingelegd ƒ381.786; uit betaald werd in genoemde maand tot een totaalbedrag van 343.864. Nieuwe aanwinsten in de gemeentebibliotheek te Vel sen zijn de volgende boeken: Studieboeken: Rede en religie in het humanisme; Jongedijk: Geestelijke leiders van ons volk; De Achttien: Aanvaardt elkander; De Horstink-Lessen: Over het huwelijk; Morton: De Roth schilds; Polak: De weg om hoog; Gross: Beleid met de tijd; Stilma: Werkend Ne derland in woord en beeld; Havermans: Vijfduizend ver dachten; Lamprecht: Exploi tatie van de teenager; Wil- diers: Het wereldbeeld van Pierre Teilhard de Chardin; Schenk: De mens, gisteren, heden, morgen; Rijpstra- Verbeek: Dienend in het wit; Pausse: Wandem Bergab; Pearsch: Praktisch tuinieren; Piccard: Ze -en mijlen onder zee; Svensson en Macfie: Zeilend door de eeuwen; Wat zijn kunststoffen; Busch und Lohse: Baukunst des Barock in Europa; Russoli: De schil derkunst van de Renaissance; Bienek: Werkstattgesprache mit Schriftstellern; Marja: Poëzieproeven; Van den Von del: Vondel hervonden; Schierbeek: Ezel mijn be woner; Diirrenmatt: De fysici; Ball: De laatste dag van de oude wereld, 3 sep tember 1939; Bernet Kern- pers: Vijftig jaar Nederlands Openluchtmuseum; Smit: De liquidatie van een imperium; Thomsen: Het raakt ons allen; Kossmann: Reislust; Lévi-Strauss: Het trieste der tropen; Der Bodensee, Land schaft, Stadte und Umge- bung.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5