Twee nieuwe directeuren bij Kon. Ned. Hoogovens IJmuiden Velsens oudste tafeltennisclub viert haar tiende verjaardag Deux pièce „Lotus" ƒ51.75 DE V1SHAL EN OP ZEE n Metershoge vlammen sloegen uit wegdek Concerten Toonkunst- N.Ph.O. in Beverwijk Concert door vijf kerkkoren van Hervormde Gemeente „IJmond" Nut IJmuiden/Velsen opende winterseizoen Willem Ruys terug van wereldreis Datnes doen het nóg beter dan de heren u c, K A u u A t U K b K 1963 VIJF KERKKOREN van de hervorm de gemeente „IJmoncE hebben woens dagavond in de N ederlands hervormde kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een gecombineerd concert gegeven, dat als muzikaal-artistieke ontmoeting, ge zien dan in het licht van een gemeen schappelijke religieuze levensbeschou wing, van wezenlijke betekenis kon wor den. De medewerkende koren, die elk in hun kerkgebouw een individueel ge richte activiteit ontplooien, konden nu gevormde eigen muzikale interpretatie- beginselen en voorkeur gaan vergelijken, hetgeen mogelijk de hervormde kerk koorzang op een hoger niveau zal kun nen brengen. Herfst begon nat P. Zwaanswijk Arm verbrijzeld tussen auto en boom Damesmodehuis ÉÉN VAN ONZE TROEVEN een modem pakje rn een prachtige coupe - maten 38 - 44 MARKTPLEIN IJMUIDEN Commissarissen en directie van de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. hebben besloten aan aandeelhouders voor te dragen ter benoe ming tot directeur met ingang van 1 janu ari 1964 de heer W. Bakker, thans ad junct-directeur, en met ingang van 1 juli 1964 de heer ir. W. H. Schoenmaker, thans directeur van de Verenigde Kunst- mestfabrieken Mekog-Albatros N.V. De heer W. Bakker werd op 28 februari 1907 geboren in Oldehove (Gr.). Na zijn H.B.S.-tijd in Leiden ging hij in deze plaats natuur- en scheikunde studeren, wel ke studie in de crisisjaren werd onderbro ken. In 1930 trad de heer Bakker in dienst bij de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (Mekog) te IJmui den, waar hij in 1946 bedrijfsleider werd. In 1954 werd hij aangesteld tot hoofdin^ genieur in algemene dienst en toegevoegd aan de directie van Hoogovens voor tech nisch- economische en organisatorische vraagstukken. Vier jaar later volgde zijn benoeming tot hoofd van de hoofdafdeling Personeelszaken. Met ingang van 1 januari 1961 werd hij benoemd tot adjunct-direc teur van Hoogovens en Breedband N.V.; twee jaar later werd hem het voorzitter schap van de adjunct-directie opgedra gen. In het maatschappelijk en kerkelijk leven heeft de heer Bakker verscheidene functies bekleed. Thans is hij o.m. voor zitter van het Universitair Instituut Vor mingswerk-Bedrijfsleven van de Rijksuni versiteit te Utrecht en lid van het cura torium van „Kerk en Wereld". Ir. W. H. Scoenmaker werd op 6 septem ber 1913 te Rotterdam geboren. In 1936 behaalde hij zijn diploma scheikundig in genieur aan de Technische Hogeschool in Delft. Na een jaar bij de Artillerie In richtingen werkzaam te zijn geweest, trad hij in dienst van de toenmalige Neder landsche Koloniale Petroleum Maatschap pij, behorend tot het Standard-Vacuum concern. Van 1937 tot december 1941 had hij de leiding van verschillende afdelin gen van het „Technical Department" van de raffinaderij der N.K.P.M. op Sumatra. Tot augustus 1945 was hij als eerste lui- Ir'. W. H. Schoemaker tenant krijgsgevangene in een Sumatraans kamp. In 1947 trad ir. Schoenmaker in dienst van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (Mekog) te IJmui den, waar hij in 1958 bedrijfsleider werd. Op 7 december 1961 bij de oprichting van de Verenigde Kunstmestfabrieken Me kog-Albatros N.V. werd de heer Schoen maker in de directie van deze vennoot schap benoemd. Metershoge steekvlammen sloegen gis teren uit het wegdek in de Beverwijkse Populierenlaan nabij de hoek van de Cor nells Matersweg, waar men het wegdek van een nieuwe asfaltlaag gaat voorzien. Bij de werkzaamheden aan dit wegdek had een zware machine, die voor het asfalteren gebruikt wordt, een afsluiter van de Hoogoven gasleiding beschadigd. Het gas stroomde er uit en toen een wagen hete bitumen op de weg uitstortte kwamen de vlammen uit de gasleiding. Het was een fantastisch schouwspel: de hoog oplaaiende vlammen weerkaatsten in de grote spiegel ruiten van bakker De Jong. Met schuim- blusapparaten heeft men de vlammen ge doofd, nadat personeel van de Hoogovens de gasaanvoer had stopgezet. Er werd een nieuwe afsluiter opgezet. Uitgaande van de afdeling Beverwijk van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, is voor het nieuwe seizoen een concertenreeks samengesteld, waarvan thans het volledige programma bekend is. Woensdag, 9 oktober wordt de reeks van vijf concerten geopend met het Noord hollands Philharmonisch Orkest (N.Ph.O.), waarin als soliste optreedt Ida Handel met viool. Het volgend concert met het NPh.O. is met de piano-solist Stefan Askenase. De cellist Sam Brill zal als solist fungeren in het concert op 9 januari (donderdag) 1964, waarna de pianist Daniël Wayenberg op woensdag, 26 februari zijn solistische me dewerking verleent. De reeks wordt besloten op woensdag, 6 mei met een Weense avond, waarbij als gastdirigent zal optreden Willy Boskovsky. De heer W. Bakker P. Jongens liet de Jor daan ten voeten uit zien Het departement Velsen-IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft woensdagavond zijn winterprogram- ma geopend met de algemene ledenverga dering in de Petrazaal aan de Spaarne- straat in IJmuiden. Onder voorzitterschap van de heer P. Jongens werden enkele huishoudelijke zaken behandeld, waarbij bleek dat het Nutsdepartement met een goede financiële ruggesteun het nieuwe jaar in gaat. Het bestuur zal een sugges tie van een der leden een zangkoor uit te nodigen op een van de culturele avon- len op te treden in overweging nemen. Na de vergadering heeft de heer P. Jon gens een serie bijzonder fraaie kleuren- üa's vertoond, die hij van Amsterdam en peciaal van de Jordaan heeft gemaakt, let grote zorgvuldigheid en kennis van aken heeft de heer Jongens tal van archi- ectonische juweeltjes gefotografeerd, naar hij vergat niet ook de aandacht te vestigen op voorbeelden van wansmaak die in de Amsterdamse bebouwing te vin den zijn. Aan de hand van oude kaarten liet hij zien hoe de hoofdstad van ons land zich in de loop der eeuwen heeft ont wikkeld. Uit een van deze uitbreidingen buiten de oorspronkelijke Amsterdamse wallen is 350 jaar geleden de Jordaan ont staan, het zo genoemde „nieuwe werk' dat tot een van de dichtst bevolkte woon wijken zou uitgroeien. Omsloten door vier grachten is de Jordaan bouwkundig gezien een weinig aantrekkelijke opeengepakte huizenmassa, maar de heer Jongens is er in geslaagd toch tal van aardige typisch Jordaanse tafereeltjes vast te leggen waar in de levensstijl en woonsfeer van deze volksbuurt goed tot hun recht kwamen. Op onderhoudende, niet van humor gespeende wijze leidde de heer Jongens de aanwezi gen langs vele gebouwen, huizen, gevels grachten en bruggen die de naam van het schone Amsterdam over de wereld hebben uitgedragen. In schrille tegenstelling daar mee staat de Jordaan, een zoals de heer Jongens noemde „schamel aanhangsel van de beroemde Amsterdamse grachtengor del". Niettemin hebben ook de kijkjes die hij in deze niet minder befaamde Amster damse woonwijk op de gevoelige plaat vastlegde aangetoond waarom de Jorda- ner zo aan deze buurt gehecht is en liets kwaads over wil horen. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de groenteveiling in leverwijk waren dinsdag als volgt: andij vie 1818, bloemkool 2061, sla 1020. spinazie 2356, bospeen 1738, waspeen 1238, sperziebonen 55157, snijbonen 35 —145, pronkbonen 22—61, tomaten 63—92, prei 1222, groene kool 1124, rode kool 8—17, witlof 65—135, komkommer 9—24 spruiten 4587, knollen 822. HET LIJKT MIJ verstandig om dan al lereerst de programma-keuze aan een kri tische beschouwing te onderwerpen. Want ook op' dit concert trad er een koorcon- servatisme aan de ...dag, dat nog steeds zweert bij een verbleekte, zoetig-romanti- sche, weeë en weke stijl, welke ondanks haar vertederdheid weinig te maken heeft met een werkelijk aangrijpende gevoels uitdrukking. Een in het Nederlands gezon gen koorwerkje van Anton Rubinstein (1829-1894), dat volgens het programma „Lobet den Herrn" als titel had, was daarvan een frappant voorbeeld. Kon dit stuk nog wel een hymne genoemd worden? Evenzo was het gesteld met „De zon schijnt in mijn ziel vandaag" en de be denkelijke bewerking van Elgars populai re „Land of hope and glory" met haar Het vlaggeschip van de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd, de „Willem Ruys", wordt woensdag 9 oktober in de haven van Rotterdam terug verwacht van zijn 21ste reis-rond-de-wereld. Hoogtepunten op deze trip: gezagvoerder Herman van den Heuvel uit Roermond heeft „Abraham" gezien (wat door de op varenden met veel geestdrift en veel ca deaus is gevierd) en een verstekelinge, een Turkse poes, heeft het leven geschon ken aan een vierling. De boord-administrateur heeft dat heel nauwkeurig vastgelegd: „op een goede middag sprongen vier jonge Turkse poes jes het ruige zeemansleven in..." Ter gele genheid van de geboorte werd een „offi ciële receptie" gehouden en alle opvaren den kregen de aankondiging op gedrukte kaartjes in hun hut bezorgd. De ontscheping van de passagiers begint woensdag om half elf op het terrein van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd aan de Lloydkade. (Van onze weerkundige medewerker) De wijnmaand oktober is begonnen met een flinke scheut regenwater in de wijn te doen. September is ook tegengevallen met een nat begin en een nat slot, maar tussen 12 en 24 september een periode met vrij droog weer met slechts één zomerse dag (Prinsjesdag) toen in het grootste deel van ons land de 25° C. nog even werd overschreden. Gemiddeld bleef september in De Bilt een halve graad te koud. Het regende to taal 50 (normaal 38) uren. Het einde van de maand was echt herfstachtig waarbij langs de kust de eerste herfststormen voor kwamen. Ook bleef het te somber met in De Bilt 126 tegen normaal 146 uren zonne schijn. Normaal geeft september ongeveer 70 mm. regen. Op de Wadden, in Noord en Zuid-Holland, Friesland en Twente werd plaatselijk de 100 mm. overschreden. Het droogst bleef het in oostelijk Brabant en Limburg waar op de meeste plaatsen niet meer dan 40 tot 55 mm. regen viel. Haar lem had 81, Vijfhuizen 85, Schiphol 82 IJmuiden 80, "Zaandam 87, Leiden 73 en Heemskerk 93 mm. regen. al te veel coupletten over „Nederland en Oranje". Mag zoiets eigenlijk wel? Ik kan mij moeilijk indenken, dat Elgar met deze Nederlandse annexatie gelukkig ge weest zou zijn. DE KEUZE van composities als „Lobe den Herrn" van Hugo Distier, Psalm 23 van Franz Schubert, twee Engelse werk jes en vooral ook Psalm 150 van César Franck was zeker verantwoord. Deze mu ziek gaf het niveau aan, waarop de kerk koorzang ook te IJmuiden gebracht kan worden. Bundels als van Woensel Kooy kunnen bij dit streven van groot nut zijn. En waarom niet eens gezocht bij de ker kelijke werken van Sweelinck? Nu nog een enkel woord over de zang van de koren afzonderlijk. Het Noorderkerkkoor liet bij zijn vertol kingen een behoorlijke klank horen en ook over de dictie kon men tevreden zijn. De woordzegging was echter nogal neutraal. Het kerkkoor IJmuiden-West dient meer aandacht te besteden aan articulaties en aan mëlo'dische vorming. Overigens karn dit koor nog veel bereiken. Het Bettilehem-koor zal zijn zang op hó ger peil kunnen brengen door meer behar tiging van de stern-cultuur en door het toepassen van een natuurlijker lettergre pen-accent. Over het klankgehalte van het Engelmunduskoor kan ik in gunstige zin gewagen. Niet in alle opzichten evenwel over de intonaties, die vooral bij de so pranen verbetering behoefden. Op enige on zekerheid bij inzetten en enkele uitspraak ongelijkheden na kon de zang van het Goede Herder-koor veel voldoening geven Twee vocale solisten werkten aan het con cert mede, van wie de jonge alt Frieda van der Kolk, leerlinge van de zanger Willem Ravelli, uitmuntte door de fraaie klank van haar technisch reeds belangrijk ontwikkelde stem. Opvarend waren de rus tige, beheerste melodische continuïteit van haar zang en de duidelijke dictie van de tekst der liederen. Het hoge register kan evenwel nog gaver en „ronder" worden. DE JONGE sopraan Riet Cornelissen, leerlinge van de zangpedagoge Bep Og trop, heeft mij teleurgesteld. Ik kan mij niet voorstellen dat haar optreden de in stemming had van haar lerares, want noch adembeheersing, noch intonatie en plaat sing van de stem, noch toonvorming deden dit verantwoord zijn. Misschien zorgt Riet Cornelissen voor een revanche als verras sing, maar dan zal zij hard, zeer hard moeten werken. Op dit concert sprak ds. L. Brink in zijn openingswoord over de taak van het kerkkoor in de ere-dienst. Receptie brandweer VGZ. Ter ge legenheid van het vijfentwintigjarig be staan van de vrijwillige fabrieksbrandweer van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen wordt vrijdag avond te acht uur in gebouw Concordia een receptie gehouden. Velsens oudste tafeltennisclub bestaat tien jaar. Er is dus alle reden om bij dit jubileum van VTC (Velser Tafeltennis Club) stil te blijven staan. Te meer, om dat het eerste team in deze tien jaar van de onderste sport van de ladder (de vier de klasse) tot een club gegroeid is, die naam in den lande heeft gemaakt. Na de oprichting in 1953, waren de Vel- senaren binnen vijf jaar overgangsklas se^ hetgeen betekent, dat VTC in vijf jaar vier maal kampioen werd en boven dien promoveerde. Hoewel het speltech- nische gedeelte beslist niet verwaarloosd wordt, vindt de leiding van VTC het be langrijker, dat VTC de grootste vereniging van het district Kennemerland,'Haarlem is vanwege de gezellige en sportieve sfeer in de club. Dit hadden de initiatiefnemers, de he ren Kemel, Schotman en Van de Brink, nooit kunnen vermoeden, toen zij in 1953 in het IJmuidense Cultureel Centrum op twee wedstrijdtafels en met een tiental leden tafeltennis als wedstrijdsport in Velsen introduceerden. Er zijn nu zestien teams! VTC "heeft voor de komende competitie 10 heren-, 4 dames- en 2 juniorenteams ingeschreven. Het eerste herenteam, het visitekaartje van de vereniging, zal het in het komende seizoen bijzonder zwaar krijgen in de overgangsklasse. Men hoopt in VTC-kringen, dat het drama van 1959 geen herhaling krijgt. Na het huzaren stukje om binnen vijf jaar een club van betekenis in de overgangsklasse te zijn, verdween VTC het jaar daarop uit die overgangsklasse. Piet Oort en Herman van Weelderen waren in die dagen al „de cracks" van VTC. In 1959 echter, moesten zij hun mi litaire dienstplicht vervullen. Hierdoor konden zij niet meer voor hun club uit komen om haar voor de degradatie naar de eerste klasse te behoeden. Doch de Velsenaren kwamen terug. En hoe! Reeds het volgende jaar speelden de VTC-ers alweer in de overgangsklasse, waarin 't team nu nog uitkomt. P. Oort en Herman van Weelderen zijn nu nog de beste spelers van VTC. Maar het komend seizoen zal Herman van Weelderen slechts nu en dan 'voor zijn club uitkomen. De derde man, Cees van Veen, zal het moei lijk krijgen om met zijn teamgenoten Piet Oort en routinier Gerard Vijfhuizen de eervolle positie in het Nederlands tafel tennis te behouden. De dames van VTC doen het mogelijk nóg beter dan ae heren. Zij spelen in de BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Alexander M., z. van E. B. M. van Oploo en M. C. H. Bakker; Antoi netta M., d. van.A; van Bugnum en A. M. Lortije; Arthur R„ z. van F. Brandenburg van den Gronden en A. M. H. Lemaire; Johanna A., d. van G. van Duivehvodtcfè en G. E. de Wijs; Edgar R., z. van R. J. Ro- bart en J. A. Brilman; Elias J., z. van J. J Zeitsen en J. J. G. Berkhout; Nicolaas C. J z. van C. Winter en A. Lute; Robertus C. z. van A. C. Snijders en C. van Wilgen burg; Stefano, z. van A- Mani en M. Ollar- giu; Monique F. M., d. van F. A. van Wor tel en A. M. Boots; Catharina F., d. van Th. Steeman en A. Beentjes; Alberta M. d. van P. Verschoor en M. C. K. van der Heiden; Caroline F., d. van L. Stravers en H. E. Löhken; Karla, d. van P. Hoeben en C. Böhm; Johanna A. M., d. van J. P. de Wit en A. M. Duivenvoorde; Klaas, z. van P. H. Steijn en KI. H. Pletting; Frans, z. van P. H. Steijn en KI H. Pletting; Johan na A., d. van M. Th. Lute en J. C. W Kraakman; Jacqueline, d. van J. Stein en A. R. Zuidema; Jacqueline E.. d. van R. A F. Voogd en H. Schepers; Wilhelmina E M., d. van W. J. Koper en M. A. Nijman Salvatore, z. van G. A. Abis en G. Briels- man; Linda M., d. van J. Pluimers en P. J Houtbraken; Jos A., z. van A. E. C. Kui per en C. C. Bleijendaal. ONDERTROUWD: Adrianus C. Goed hart en Agatha F. W. Schuijt; Hendricus E. Adrichem en Elisabeth M. Vonk; Geert Steeman en Margaretha van der Zee. GETROUWD: Hans de Bie en Louisa Th. Dudink, t.a. Nieuwer-Amstel, van IJs- selsteinlaan 36; Theodorus J. Dam en An na C. Denneman; Johannes W. Drubers en Antje van der Wal; Ferry van Amstel en Ilse E. Krastel, t.a. 's-Gravenhage, van Mierveltstraat 139. hoogste klasse, die de tafeltenniswereld kent: de districts tweede klasse. De da mes A. Koster, S. van Keulen en A. M. Dijkhuizen-Van Duyl werden vorig jaar zelfs kampieon! Van dit drietal is alleen mevrouw A. Koster overgebleven. Met haar twee nieuwe teamgenoten,de da mes M. Goossens en H. Jonkman, zal de titel verdedigd moeten worden. Dit komt, omdat Susan van Keulen voor Sido gaat spelen en mevrouw A. M. Dijkhuizen-Van Duyl dispensatie van de tafeltennisbond kreeg om bij de... heren(!) te gaan spelen. De dames waren voor haar ge woon geen partij meer. Het spreekt vanzelf, dat de speciale feestcommissie niet stil gezeten heeft om dit tweede lustrum met gepaste trots te gaan vieren. In het cluborgaan „Contact" dat in 1958 zijn levenslicht aanschouwde, doet redacteur H. Wolzak mededeling van het programma. Het luisterrijk slot hier van zal aanstaande zaterdag in de zaal onder de Petrus-kerk in IJmuiden-Zee- wijk plaatsvinden. „Een knots van een feestavond" heeft de feestcommissie in elkaar gezet om deze tiende verjaardag te vieren. Leden van de Velser Tafelten nis Club, van harte proficiat! Bij het laden van een mestauto heeft de Beverwijkse vrachtrijder D. onder Pur- merend geruime tijd met zijn arm tus sen een boom en de auto gezeten. Hij zou de auto even verrijden en hield zijn hand aan het portier om achter zich te kunnen kijken. De auto zakte weg, juist bij een boom, zodat zijn arm klem zat tussen de auto en de boom. De wagen zakte steeds verder weg. De omstanders konden er weinig aan doen; men haalde hulp. Er moest evenwel een kraanwagen aan te pas komen, om de man uit zijn benarde po sitie te halen. Hij werd naar het zieken huis in Purmerend gebracht en later naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Hier is gebleken, dat de onderarm ver brijzeld is. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Bernard G. T„ z v. C. J. de Wolff en W. Börgeling; Ytje, d. v. H. de Vries en K. Broersma; Sylvia L„ d. v. D. Kooij en G. v. der Waal; Rosetta, d. v. M. Lod-do en L. P. Ivens; Marinus J., z. v. P. van Haaften en M. A. Hoogewerf; Willem H., z. v. W. H. van Tellingen en M. F. M. M. Sondag; Marcel, z. v. A. W. Lindeman en T. E. Teunissen; Johanna G., d. v. B. van der Schuur en H. Hooing; Johannes C„ z. v. J. C. Heeremans en A. Dudink; Agnes M. T., d. v. G. J. van Buggenum en T. M. de Leeuw; Antonius C. J-, z. v. C. Aarden burg en A. M. Bol; Bote, z. v. K. Pols en J. de Groot; Johannes J. C„ z. v. H Zonne veld en C. M. Hoogkamer; John B„ z. v. H J. Roffel en F. J. Humel; Germaine C. M., d. v. G. M. Rietman en M. A. J. Durge; Christine J., d. v. W. G. W. Schensema en J. A. Groen GETROUWD: W. M. de Jong. A. Schouten en A. G ONDERTROUWD: H._ Douwsfra ën.'N Kaspers; P. W. Kramer eiteK. A. M. Dóes burg; J. L. Aardenburg en G. A. M. C. Metzelaar. OVERLEDEN: M. J. Mouthaan, oud 68 jaren, geh. m. H. Hoekstra; G. Zuiderduin. oud 79 jaren, geh. m. W. Duin; H. Delfos, oud 86 jaren, geh. gew. m. F. L. Hart; H. J v. der Molen, oud 44 jaren, geh. m. S. v Hettema; J. A. M. v. der Kroft, oud 90 jaren, geh. gew. m. H. L. Scholten. Advertentie unie Woensdag De aanvoer in IJmuiden was woensdag 5430 kisten, waarvan. 48 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 1 tongschar en schartong, 40 schol, 4250 haring, 375 makreel, 202 schelvis, 5 wijting, 83 kabeljauw en gul, 12 leng, 25 haai, 2 ham, 40 poon, 376 kool- vis en 26 diversen. Prijzen, in guldens, per kilogram: heil bot 54.50, gr. tong 8, grm. tong 6.806.50, kim. tong 7.50—7, kl. tong I 7.607.20, kl. tong II 6.80—6.50, tarbot I 5.404.60. Per 50 kilogram: tongschar 130. kim. schol 86. kl. schol I 100, kl. schol II 8651, verse haring 28.40—11, makreel 5537, gr. schelvis 6760, grm. schelvis 6865, kim. schelvis 7065, kl. schelvis 7262, kl. schelvis II 5644, wijting 5049, gr. gul 91—78, m'id. gul 70, kl. gul 60, kl. haai 30 K" 25, Ham 220, poontjes 2220, kl. koolvis zw. 4634, kl. kolovis wit 74. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 424 202, gr. koolvis zw. 152134, gr. koolvis wit 212, gr. leng 114110. In IJmuiden werden woensdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: HD 74—36.670, KW 142—2300, KW 143 890, SCH 153—6640. Aanvoer van donderdag In IJmuiden is donderdagmorgen door 38 vaartuigen aangevoerd: 5725 kisten vis, 60 stuks gladde kabeljauw en negendui zend kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 580 kisten schelvis, 110 wijting, 40 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 3400 haring, 880 makreel, 380 schol, 20 tarbot, 110 varia, 15 toters en 2 zalmen. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 54.80, grote tong 7.207, grootmiddel tong 65.10, kleinmiddel tong 6.506, tong I 6.506, tong II 65.60, zalm 6.106. Per 125 kilogram: grote koolvis 126. Per tien stuks: grote kabeljauw 220200, middel kabeljauw 118100. Per 50 kilogram: grote schelvis 6860, middel schelvis 7255, kleinmiddel schel vis 6557, schelvis I 6053, schelvis II 4331, schelvis III 22, gul I 9071, gul II 7360, gul III 35—48, grote en middel schol 7568, kleinmiddel schol 7267, schol I 72—68, schol II 61—48, schol III 50—27, schar 5147, poon 26, haai 3027, wijting gestript 4830, haring 2011, makreel 4128, kleine makreel 169.40, tarbot 170116, krab 16, bot 2718, tongschar 140—120. Besommingen van donderdag In IJmuiden werden donderdagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 194-3660, KW 172-6800. KW 124-6900, KW 90-7940, KW 99-7380, KW 109-1180, KW 72-4270, KW 30-4260. KW 134 en KW 136-10.600, KW 164 en IJM 73- 11.750, KW 191 en KW 193-1460, SCH 261- 5000, KW 24 en KW 148-5150, IJM 7-3670, IJM 4-5620, IJM 59-3450. Op zee De vangsten in de Ierse Zee waren woensdag wisselvallig. Sommige schepen hadden een dagvangst van 25 kantjes, maar er waren ook schepen die een dagvangst van tien tot twaalf last hadden. Hoewel er een flinke bries uit zuidwestelijke rich ting stond, kon er goed gevist worden. Uit de noordelijke Noordzee werden trekjes van twintig tot veertig manden, meest haring, makreel en wat koolvis, ge meld. De trawlèrs die met vangsten van de spanvissers naar het Dawsing vuurschip waren opgestoomd, meldden geen grote vangsten, maar er werd wel geklaagd over gescheurde netten. Sommige spanvissers hadden drie kapot gescheurde netten, die alleen aan wal kunnen worden gerepa reerd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7