Moreel van oranje ongeschokt Belg Ceulemans overschreed droomgrens van driebanders „Die Deense 30 minuten komen weer m '4 Toernooi in Lyon is nu al heel nuttig gebleken Twee nederlagen van Popeijus Alkmaar sluit al het drafseizoen Zone-toernooi is begonnen Nederlands elftal krijgt nieuw gezicht tegen de Rode Duivels Hans Fogh nam de leiding De opstellingen Rijvers mag TSC blijven trainen ZATERDAG 5 OKTOBER 1963 19 Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AMATEURVOETBAL Fons viel weg Stuntelen Letten op Fransen HANDBAL HOCKEY KORFBAL ROEIEN TURNEN Het is bekend dat de leiders van het Nederlands hockey-elftal niet erg geluk kig waren met het tijdstip, waarop zij hun ploeg in het twaalflandentoernooi van Ly on moesten laten opdraven. De reeks wed strijden in het begin van het Nederland se competitie-seizoen paste slecht in het schema van de Olympische voorbereiding. Het waren gemotiveerde bezwaren, die echter opzij gezet moesten worden omdat het juist ook met het oog op die Olym pische Spelen zonder meer noodzakelijk was deel te nemen en zelfs te trachten een zo goed mogelijk resultaat te beha len. De groepsindeling voor het toernooi in Tokio zal immers voor een groot deel van het Lyonese resultaat afhangen, nog afgezien van het feit dat de internationa le hockeyfederatie de prestaties laat gel den bij het al of niet toelaten tot de Olym pische Spelen. Met de belangrijke wedstrijd tegen Duitsland en die tegen Italië nog voor de boeg kan op de tweede rustdag in Lyon echter al geconstateerd worden, dat het deelnemen aan dit toernooi om velerlei redenen bijzonder nuttig en leerzaam is geweest. De eindconclusie zal moeten wachten tot zondagavond nadat ook de ze vende wedstrijd in negen dagen achter de rug is. Het staat nu al vast, dat in het jaar dat ons nog scheidt van Tokio in de training op zowel het lichamelijke als mentale vlak gretig gebruik zal wor den gemaakt van de ervaringeh, die in Lyon zijn opgedaan. Misschien zullen coach Bromberg en zijn mede-elftalcommissieleden Elink Schuurman en Nefkens alsmede trainer Bronkhorst en de jongens zelf de Franse hockeybond achteraf dan nog dankbaar zijn, dat er aan de organisatie van dit toernooi zoveel ontbrak. Dat het eten slecht en vaak onvoldoende was, dat de eetzaal op vele kilometers van het verblijf was gelegen, dat het transport niet best was geregeld en dat de velden niet aan de voor hockey te stellen eisen voldeden. De ze onvolkomenheden trekken, naast de vermoeienissen en de spanning van de in> tensieve wedstrijdenreeks een extra wis sel op de conditie. En hoewel uit deze en vele andere ervaringen al gauw voor de buitenlanders is komen vast te staan, dat het IOC een grote fout zou maken, wan neer het de organisatie van de Spelen van 1968 eerstdaags aan kandidaat Lyon op draagt, het blijft per slot van rekening al tijd nog de vraag voor welke onaange name verrassingen men over een jaar in Tokio komt te staan. De verantwoordelijke man voor de poule indeling bij het wereldkampioenschaD driebanden zal zich na vrijdagmiddag niet meer zo prettig voelen. Het blijkt een vol komen misgreep te zijn geweest om Ceule mans en Scherz, veruit de sterkste spelers van dit toernooi, bij elkaar te plaatsen. Nu immers moesten zij reeds vrijdagmiddag tegen elkaar spelen en dus werd in feite de finale in de vijfde ronde gespeeld. Ceu lemans onderstreepte hierin zijn grootse vorm door zijn Oostenrijkse rivaal met 60-35 in 40 beurten te verpletteren. De weg voor de Belg naar zijn eerste wereldtitel ligt open. Hem resten als te genstanders de tot nu toe tegenvallende ti telhouder Suarez, onze landgenoot Popeij us, de Argentijn Navarra en de Duitser Ernst Rudolph, ongetwijfeld knappe bil jarters, die echter niet in staat mogen worden geacht om Ceulemans te overwin nen tenzij deze een verschrikkelijke inzin king zou krijgen. Carotte-spelen baat niet meer tegen deze superdriebander, die tal van nieuwe vondsten aan zijn toch al zo rijke repertoire van oplossingen heeft toe gevoegd. Voor ons land was er een minder pret tige verrassing in de vorm van een eer volle nederlaag van Herman Popeijus te gen Navarra. Popeijus begon bijzonder slecht en keek na 17 beurten tegen een al haast hopeloze achterstand op (13-1) Evenals tegen Suarez bleek de Zwijndrech ter bereid tot de laatste carambole te vechten en toen Navarra op zijn beurt een inzinking kreeg greep de Nederlandse kampioen zijn kans: na 47 beurten had hij de oud-wereldkampioen ingehaald: 39 39. Toen de Argentijn echter kort daarop twee series van vijf scoorde was de be slissing gevallen. Een wonder bleef uit en Popeijus verloor met een verschil van ne gen punten. De jacht van Ceulemans op het wereld en Europese record partij-gemiddelde, respectievelijk 1,612 en 1,724, werd vrijdag tegen middernacht beloond. In een schit terende partij tegen de titelhouder Suarez die definitief werd onttroond, speelde Ceu lemans de 60 caramboles in 29 beurten bij elkaar en stelde de records dus op het fan tastische van 2,068. Met series van zeven, tien, vijf, vier, vijf, vier en zeven, waarin Ceulemans ongelooflijke oplossingen vond, speelde hij zelfs lange tijd tegen een moyenne van 3. Tegen het einde zakte de Belg wat af maar zijn 29 beurten beteke nen toch een droomprestatie. De grens van 2.000 is dan eindelijk gepasseerd en al leen Ceulemans zelf zal voorlopig in staat zijn d/c record nog scherper te stellen. In de schittering van deze partij ver bleekte de ontmoeting tussen Popeijus en Scherz, die door de Oostenrijker in 51 beurten met ruim verschil (43-60) werd ge wonnen. Alkmaar sluit zondagmiddag (aanvang half twee) als één van de eerste grote banen het drafseizoen, dat voor de Alk- maarders bijzonder succesvol is geweest. De kroon op hun werk zetten zij met hun laatste meeting, waarvoor zij heel ctiep in de geldbuidel hebben getast met het resul taat dat zij in een negen nummers tellend programma 106 dravers aan de start krij gen. Aantallen zegt vaak niet zoveel in de drafsport, omdat evenwichtige handicaps en de klasse van de paarden de koersen maken. Hieraan ontbreekt het niet. Twee internationale nummers van gehalte vor men een zeldzame uitzondering. In het eerste is een geweldig duel te verwachten tussen Quicksilver S en Vrij dag, waarin de oude hengst goede kansen heeft, maar de Noordhollandse favoriet in groeiende vorm past de afstand beter. Als Mottelman mocht winnen en die kans is er dan zal het sportpark te klein zijn. In de tweede afdeling treffen de beide suc cesvolle dravers uit de interland Neder landBelgië elkaar. Y Y V won dat met 'n neusje van Vlieger D, maar als de snelle Friese merrie twintig meter moet geven heeft Vlieger D een eerste kans. Goede klasse eveneens in de ruim 3 kilo meter lange Victoria-prijs, waarin Y Zella voor de tweede keer haar stayerscapaci teiten met een zege kan bewijzen, opnieuw ten koste van Ylite Rose en Yellow Six. Outsider is Wilma Zora. In de Dirk Duivel- prijs geniet Zilverfazant S de voorkeur boven Xanno Hanover en Albatros. Out sider is Victor Alsvin. Het amateursnummer wordt beheerst door Art Erebus. Hij wordt echter gereden door een debutant, waardoor de kansen van Antilope en Alhambra zeker zo hoog aangeslagen moeten worden. Outsider is Bertha P. Een utistekend nummer voor 3-jarigen brengt Baron Kinley als favoriet temidden van 13 jaargenoten. De andere kandidaten zijn Benno Signal en Black Lady. Bij de 2-jarigen heeft Caracara S zulke vorderingen gemaakt dat hij zijn tweede ^ege zal kunnen boeken, waardoor Chungo Beroona hierop nog zal moeten wachten. Het openingsnummer kan een prooi wor den van Allouez II, gevolgd door Aafke Williams. Het tweede nummer kan de Alkmaarder Kooyman winnen met Bos- vink S, vóór Anton. w." - - VKOTOW Dr. J. M. Aitken uit Schotland in diepe concentratie. In Enschede is vrijdagmiddag een be gin gemaakt met een zone-schaaktoernooi. De uitslagen van de partijen van de eerste ronde luiden: Van Scheltinga (Ned.)Tatai (Italië) remise; Penrose (GB)Filip (Tsj. sl.) 1-0; Aitken (Schotl.)Mazzoni (Fr.) af gebroken; Pomar (Spanje)—Llado (Spanje) 1-0; Durao (Port.)Boey (Belg.) 0-1; Phi lippe (Lux.)—Gligoric (J,sL) Q-U Darga (W.-Dld.)Lengyel (Hong) 1-0; Kupper (Zwits.)Heidenfeld (lerl.) remise. Met het oog op de landenwedstrijd Ne derland - België op 20 oktober in het Olympisch stadion in Amsterdam, heeft bondscoach Elek Schwartz voor de een trale training van woensdag 9 oktober in Zeist de volgende spelers uitgenodigd. Pieters Graafland (Feijenoord), Lagar- de (Enschede), Haak (Feijenoord), Thijm (Ajax), Veldhoen (Feijenoord), Van Wis sen (PSV), Pronk (Ajax), Vriens (Willem II), Bergholtz (Feijenoord), Groot (Feijen oord), Bennaars (Feijenoord, Nuninga (GVAV), Keizer (Ajax), Petersen (Ajax), Swart (Ajax). „Na het middelmatige resultaat tegen Luxemburg in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor lan denteams en op grond van de goede pres tatie van het Nederlandse B-team tegen Frankrijk B, heb ik gemeend een aantal spelers een kans te moeten geven om op 20 oktober in Amsterdam tegen België te spelen". Dat zei Elek Schwartz, nadat hij 15 spelers had aangewezen voor de cen trale training. Bij de „geselecteerden" missen wij Ouderland, Van der Linden, Moulijn, Klaassens en Schrijvers die tegen Luxem burg inviel voor de geblesseerde Van Wis sen, Thijm, Vriens, Keizer en Petersen maken hun en- of rentree. „Men moet het zo zien", aldus Schwartz, tegen Luxemburg hadden de meeste spe lers een bijzonder slechte dag en het woord „zondaars" is hier dan ook zeker niet op zijn plaats. Het was eerder de combinatie van spelers die niet deugde. Tegen het Franse B-elftal, dat zeker niet onderdoet voor de Franse A-ploeg, hebben verschillende Nederlanders in dit ..experimentele team" zeer goed gespeeld. Een gevolg van het experiment is een lo gische ontwikkeling met als resultaat: nieuwe gezifchten in het Nederlands elftal óf. zo men wil, het Nederlands elftal krijgt een nieuw gezicht." Hans Fogh, de Deense wereldkampioen in de Flying Dutchmanklasse, zegevierde in de vijfde wedstrijd op het Starnberger- meer met ruime voorsprong en nam daar mee de leiding in het algemeen klasse ment voor de Oostduitser Cochius. Ben Verhagen bereikte in dit gezelschap niet meer dan een 17de plaats en zakte daardoor in de algemene rangschikking tot de 11de plaats. Sport tijdens het weekeinde Haarlem (thuis tegen 't Gooi): Vader; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Clavan; Van der Berg, Vreeken, Bons, Jaski of Meier en Jonker. RCH (uit tegen Hilversum): Van der Voort; Wullems en Nanai; Liefheb ber, Koning en Euwes; Engelsma, Dahrs, Van der Berg, Maslo en Does- selaar. EDO (uit tegen PEC): Amama; Dissel- köter en Koene; Nijman, Krooder en Wiertz; Van Beekum, Jonker, Peters, n.n. en Hopman. Telstar (thuis tegen Enschedese Boys): Stuy; Jager en Pirovano; Daniëls, Kort en Brom; Farenhorst, Bakker, Van Wooning, Allart en Van Weerlee. HFC (thuis tegen DCG): Van der Meu- len; Wijkhuizen en Van Baasbank; Tekelenburg, E. Thole en P. Thole; H. Koenders, Molenaar, Jansen, Van der Wal en G. Koenders. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Scho ten): Vlug; Stokman en Water; Jan sen, Kerkman en Schilpzand; Van der Mije, Stobbelaar, Nijkamp, Paap en Oosterbaan. Schoten (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Hooning; Buter en Dinkelberg; Kos- sen, Van Elk en Flader; De Haas, Kops, Otte, Kollaard en Blom. Hillegom (thuis tegen Quick A.): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Van der Berg, Tol en Amoldi; Peetoom, Bob de Jong, Dirk de Jong, Van Braam en Stroombergen. Ripperda (thuis tegen Celeritudo): Ger- ritse; Heesemans en Van der Haak; Koene, Boekelaar en Lasschuit; De Vries, Houtkamp, Jansen. Kuyer en Burghout. HBC (thuis tegen Velsen): Warmerdam; Joh. Duindam en Hageman; Böhm, Brouwer en C. de Graaf; Rotteveel, Kemp, N.N., C. Duindam en Veenboer. TYBB (uit tegen Baam): Woonings; Van Honschoten en Nunnik; Rietvink, Veldhuizen en Pebesma; Van der Klugt. Blöm, Jansen, Van Dijk en Meyer. Wat gaat Haarlem thuis tegen 't Gooi doen? Een niet zo eenvoudige vraag, want men is er zo langzamerhand wel achter gekomen: de roodbroeken ondervinden min of meer de terugslag van het zo suc cesvol verlopen seizoen 1962-'63. De Hil versummers daarentegen boteren aardig: vier gewonnen wedstrijden en slechts één nederlaag. Haarlem haalde Maas terug op de linksbackplaats. Ook nu weer valt nog niet met zekerheid te zeggen of Jaski mee doet. Eventueel speelt voor hem ex-ADO- spil Meier. RCH, na een slappe start danig opge rukt, moet in Hilversum van de gelijkna mige club kunnen winnen. De Racing ver schijnt weer op oorlogssterkte, namelijk met Euwes en Van der Voort. Hilversum behaalde tot nu toe twee overwinningen en kreeg driemaal een nederlaag te in casseren. En dan EDO, verleden zondag ijzersterk tegen Heracles. De tegenstander vertoeft in Zwolle en heet PEC, een bij tijd en wij le forse club. Zo op het eerste gezicht moet het duel in het voordeel van de thuisclub uitvallen, maar EDO blijft EDO. Spil Kroo der is uit La Courtine teruggekeerd, waar door Peters een plaats naar voren op schoof. Alleen de bezetting van de links binnenplaats blijft voorlopig open. Telstar ontvangt in eigen huis Ensche dese Boys, de club die dit seizoen met grote cijfers van VVV won. Maar die ook met ruime marge tegen Willem II het on derspit dolf. Telstar kwam inmiddels tot drie achtereenvolgende overwinningen. In de voorhoede fungeert Van Wooning we derom als teruggetrokken aanvalsleider. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: DCG, tegenstander van HFC, presteerde het in de tot nu toe gespeelde wedstrijden alleen maar gelijk te spelen. De Haarlem mers daarentegen kwamen vooral vorige week tegen AFC tot verrassend sterk spel. Het lijkt daarom gewettigd een overwin ning voor de thuisclub te prognotiseren. Zandvoortmeeuwen krijgt zondag in de tweede klasse B van West I bezoek van Schoten en dat is voor de voetballers uit de badplaats, die nog geen enkel winst puntje konden bemachtigen, altijd een lastig te bedwingen tegenstander. Met een gelijkspel zullen beide partijen stellig te vreden zijn. Op Schalkwijk treedt Ripper- da als gastheer op van Celeritudo en in de bollenstreek krijgt Hillegom bezoek van het grillige Quick A. Er zal door de gast heren hard moeten worden aangepakt om winstpunten uit deze ontmoetingen te kun nen behalen. Ook HBC, dat het voor eigen publiek aan de Molenwerf in Heemstede op moet nemen tegen het leidende Velsen staat voor een zware taak. TYBB tenslotte heeft een uitwedstrijd tegen Baarn. In de derde klasse C van West I moet ETO in Hoofddorp de degens kruisen met het nog zonder puntenverlies zijnde SEC. Zouden Roodzand c.s. voor een verrassing zorgen? Bloemendaal en Wijk aan Zee staan in 4C van West I samen onderaan de ranglijst en gaan morgen in Bloemen daal uitmaken wie (voorlopig) het alleen recht van hekkesluiter zal krijgen. Onze Gezellen krijgt in deze afdeling het lei dende Waterloo op bezoek en THB treedt als gastheer op van NAS. Renova ontvangt St. Pancratius en Hoofddorpse Boys reist naar de Zaanstreek om Zaanlandia te be kampen. Van belang voor de strijd aan de top is ook de ontmoeting tussen Storm vogels en IEV. Elinkwijk 5 9 Alkmaar 5 10 Sittardia 5 8 Zwartemeer 5 8 Velox 5 8 't Gooi 5 8 Excelsior 5 7 RCH 5 7 DHC 5 7 Tubantia 5 6 SHS 5 6 Leeuwarden 5 5 Willem II 5 5 PEC 5 5 Telstar 5 5 Haarlem 5 5 Volewijckers 5 5 EDO 5 5 Eindhoven 5 5 Zwolse Boys 5 5 Fortuna (VI.) 5 5 Hilversum 5 4 Ensch Boys 5 4 HVC 5 4 RBC 5 3 Be Quick 5 3 VVV 5 2 ZFC 5 2 Veendam 5 1 KFC 5 2 BW 5 0 Heerenveen 5 1 NAC uit Breda is door de KNVB inzake de kwestie Kees Rijvers in het ongelijk gesteld, hetgeen wil zeggen dat Rijvers de club TSC uit Oosterhout uit de 1ste klasse amateurs mag blijven trainen. Volgens NAC was Rijvers, die tot het einde van het vorige seizoen voor de Bre dase club heeft gespeeld, hiertoe niet ge- echtigd. NAC had zich met een klacht tot e.KNVB gewónd, maar is thans door de eglementscommissie van de voetbalbond in het ongelijk gesteld. Die Deense dertig minuten komen woensdag weer. Wis en zeker! Door staan we die zonder doelpunten tegen, dan redden we het", karakteriseert PSV-stopper Roel Wiersma de tweede wedstrijd, die de landskampioenen woensdag in de lichtstad tegen EFB- Esbjerg moeten spelen. „Maken ze in dat half uur weer twee doelpunten of meer, dan heb ik er een hard hoofd in. Vergeet niet, in Esbjerg wilden die jongens met een zo groot mogelijk ver schil winnen, gingen ze dus door met aanvallen. Halen ze bij ons de achter stand in, krijgen ze een voorsprong, dan zouden ze die wel eens snel kun nen gaan consolideren, dan zouden ze wel eens een muur voor hun doel kun nen optrekken!" „Er zijn nog twee factoren, die mij de tweede wedstrijd om de Europa-beker doen vrefcen. Die Deense jongens begin nen in de stemming: we hebben weinig meer te verliezen, alles nog te winnen. Ze zullen veel vrijer kunnen starten dan wij. Ten tweede ben ik bang, dat er bij ons misschien spelers zullen zijn die in Esbjerg niets hebben geleerd, die rede neren: uit hebben we al van ze gewon nen, thuis is het helemaal een zacht eitje". ,Ik hoop dat iedereen van die strijd in Esbjerg heeft geleerd dat die Deense amateurs met hun frisse, ongecompli ceerde en daardoor uiterst snelle spel levensgevaarlijk zijn. Wat maken die jongens gemakkelijk doelpunten. Wat durven en kunnen ze schieten. Wat ijve rig, fel in de goede zin en direct voetballen die knapen. Wat hebben wij in Esbjerg geluk gehad. Begrijp me goéd, ik zeg niet dat daar op Jutland niet de beste ploeg heeft gewonnen, maar ieder een zal toch moeten toegeven, dat het in die eerste helft van de wedstrijd een dubbeltje op z'n kant is geweest". We hebben ze onderschat. Trainer Appel, die een competitiewedstrijd van ze had gezien, gaf ons achteraf be schouwd een te geruststellend verslag van hun kwaliteiten. Hij is, durf ik haast te zeggen, ook verrast door dat begin- offensief. Hij zal 'm net zo hebben ge knepen als wij in het veld, toen die twee doelpunten goals, die ge enspeler in ja ren maakt waren gescoord. Ik heb de jongens, toen we na dat tweede Deense doelpunt yveer aftrapten, eens aangeke ken. Nou moet er links of rechts eens wat gebeuren, jongens heb' ik geroepen, maar ik zag er enkelen bij die het al hadden opgegeven." Niet in de eerste plaats om die twee goals, maar eerder omdat het bij ons defensief helemaal niet klopte. In hoofd zaak door het gemis van Fons van Wis sen. Met Fons mee, hebben we Pfll .v drie man die een man kunnen dekken, een bal kunnen afpakken. Pijs, Kern- pers en Fons. Brusselers en ik kunnen dat niet. Wij zijn sterker in positiedek king. Wij vullen de gaten, die zij laten vallen. Met van Wissen mee vormen we een hechte defensie. Fons viel weg, Hoe- nen begreep in het begin niet, dat hij vooral het werk dat Van Wissen anders doet moest waarnemen. Pijs kwam naast mij staan als tweede stopper. Kempers begon nerveus, Donner is niet zo'n enor me mandekker, kortom er vielen bij ons levensgrote gaten waar die Deense jon gens naar hartelust in ronddartelden." „Het keerpunt kwam, toen ze twee keer de bal tegen een paal of lat scho ten, toen hun buitenspelers en midvoor meer met de bal gingen lopen, minder snel afgaven, toen ze een beetje zelfver zekerd gingen spelen en daardoor het di recte, snelle overrompelende spel ver minderden. Dat spel van snel de bal spelen en positie kiezen kost enorm veel energie, te veel voor die Deense ama teurs. Gek, maar dat voelde ik nog voor we een tegenpunt hadden gescoord. Wa ren die schoten tegen de paal doelpun ten geweest, dan had ik onze kansen nihil geschat, maar na dat moment ge loofde ik er weer in, zó vast, dat ik de jongens met overtuiging kon aanmoedi gen". „Aanvoerder Brusselers moet dat toen ook hebben gevoeld. Hij was de eerste die met zijn spel het goede voorbeeld gaf, de anderen en mij injecteerde. Ons eerste doelpunt heeft in feite de strijd beslist. Drie keer verloor de defensie een kopduel voor de bal tegen het net ging. Dat is dodelijk voor een verdediging. Toen we met die 2-1 achterstand gingen rusten, had iedereen er weer vertrouwen in. In de tweede helft werden wij steeds beter, en die Esbjergers steeds slechter. We beukten ze kapot door zakelijk, koel en gedegen spel. Onze verdediging sloot als een bus. We combineerden veel, com binaties, die niet direkt tot goals leiden, maar die de tegenstanders tot lopen dwingen, tot activiteit. Op een gegeven moment, halverwege de tweede helft, won Pijs een duel van de Deense rechts buiten, hij raakte zijn tegenstander niet aan, maar die knaap bleef liggen, voelde aan beide benen, maar had niets anders dan gebrek aan lucht. Als we zo door gaan blijven er straks nog een stel lig gen, dacht ik toen." „Die betere conditie zal woensdag op eigen veld weer ons sterkste wapen zijn. Betere conditie en gedegener zakelijker spel. In de Nederlandse competitie heb ben we door de geringe krachtsver schillen in de top geleerd dat een wed strijd twee keer drie kwartier duurt. On ze trainer Appel heeft ons geleerd zelfs meer dan die anderhalf uur op volle kracht te varen. Ik heb me bij het lezen van de Deense wedstrijdverslagen nijdig gemaakt over hun excuus, dat John Mad- sen niet meespeelde. „De beste voetbal ler van Denemarken" noemen ze hem. Zou deze ene man iets aan de moeheid van zijn medespelers hebben kunnen doen? Waarschijnlijk zou oolé hij van ver moeidheid hebben gestunteld. Velen be weren dat zijn vervanger Christianse slecht speelde, maar daar ben ik het he lemaal niet mee eens. Onze gazelle Kerk- hoffs loopt net zo snel langs Madsen als wie ook." „Wat heeft die Pierre, ondanks zijn blessures gewerkt hè! En Theunissen en... ook eigenlijk iedereen. Op de keper beschouwd zijn de drie doelpunten, diej zij in Esbjerg tegen ons scoorden geen van drieën overtuigend geweest, twee af standsschoten, die eigenlijk gelukstref fers moeten worden genoemd. En hun derde doelpunt deed ons niets meer. Hun trouwens ook niet." „Nogmaals. Als zij ons in hun drieste dertig minuten niet op een achterstand zetten, dan bereiken we de volgende ron de in de strijd om de Europa-beker. We zijn gewaarschuwd in Esbjerg. Ik hoop alleen dat die waarschuwing door alle elf PSV-ers ter harte is genomen, dat iedereen beseft dat we alleen met gedegen spelpatronen dat EFB in kun nen kapselen. Laat één van ons maar één steekje vallen, dan zijn die Deepse jongens springerig genoeg om vgn dat gat te profiteren". „Eigenlijk heb ik nu gepraat over iets, waar ik zondagavond pas aan mag den ken. Zondag staat ons een even zware en zeker zo belangrijke taak te wach ten als GVAV bij ons op bezoek komt. Iedereen kent nu zo langzamerhand wel het PSV-standpunt: dat wij in feite een resultaat in de competitie belangrijker achten dan één ronde langer in de strijd om de Europa-beker. Onze Groningse tegenstanders zullen er zondag alle eer in stellen ons de eerste competitie-ne derlaag te bezorgen. Daar zijn die blauwhemden toe in staat. GVAV is al tijd al een lastige tegerretander geweest. Iedereen heeft het nu over Klaas Nunin ga, maar wij zullen in die wedstrijd vooral goed letten op Fransen, voor ons nog altijd een groot voetballer". „Veel persoonlijke duels zal ik niet met Nuninga krijgen, daar is hij te be weeglijk voor. 't Is wel typisch, dat hij doelpunten maakt en laat maken. Een goede positiedekking zal een belangrijk afweermiddel worden. Er staan ons twee heel moeilijke wedstrijden te wachten binnen tachtig uur!" De damesploeg var. De Blinkert trekt naar Rijswijk waar Animo de tegenstand ster is. Wij geloven niet, dat de Haarlem se dames zich zullen laten verrassen door deze middelmatige ploeg, die tot nu toe vier punten bemachtigde. Bij De Blinkert is Rin Wippoo vervangen door Truus Bies- brouck. Aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haarlem duelleren om 2 uur de dames van Concordia en SEW 2. De SEW-reserves be horen tot de zwakkere ploegen, maar om dat ook Concordia nogal teleurstelde ver wachten wij weinig krachtsverschil. De IJmond-dames zullen in VZV wel hun meerdere moejen erkennen. De herenploeg van Rapiditas gaat een zware strijd tegemoet tegen De Blinkert. Volgens de ranglijst hebben de Rapidi- anen de beste papieren, maar in een der gelijke wedstrijd speelt ook de plaatselij ke rivaliteit een rol. Niettemin verwach ten wij een kleine overwinning voor Ra piditas (Van Oosten de Bruynstraat, aan- van 10.45 uur). Concordia speelt in Am sterdam met een gewijzigde opstelling te gen het nog ongeslagen AHC 2. Wanneer de veranderingen verbeteringen blijken te zijn, dan geven wij de Haarlemmers toch een redelijke kans op de zege. Bij een ne derlaag komen de Concordianen te ver achter bij de kopgroep. Een volledig hockeycompetitieprogram- ma wordt er zondag afgewerkt met als uitzondering de eerste klasse. Bij de heren gaai de strijd voort om de HTCC-beker. BMHC gaat in Den Haag strijd leveren met HHIJC. Als de wil tot winnen aanwe zig is en de spelers van BMHC zich vol ledig geven moet de volle winst mee naar Bloemendaal kunnen worden genomen. De beide plaatselijke overgangsklassers spelen thuiswedstrijden. In 't Heemsteedse sportpark is Alliance de gastheer van Be Fair, een ontmoeting .waarbij de Hilver- sumse oud-eersteklasser de meeste kans op winst heeft. De reserves van BMHC moeten op Aelbertsberg in Bloemendaal in staat worden geacht tenminste één punt uit de wedstrijd tegen SCHC 2 te kunnen behalen. De dames zijn uitgebekerd en daar er nog geen competitiewedstrijden zijn, be nutten de eersteklasers BDHC en HBS de vrije zondag voor eeri vriendschappelijk oefenpartijtje. Deze wedstrijd begint om half elf op Aelbertsberg. Watervliet krijgt zondag bezoek van DTV, dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Niettemin achten wij een schot- vaardig Watervliet in staat tenminste een gelijkspel te behalen. Haarlem speelt thuis tegen DDV; wat voor Watervliet geldt, is ook van toepassing op Haarlem, met andere woorden een winstpunt kan zeker worden bereikt. In de tweede klasse is de plaatselijke ontmoeting Nieuw FloraOosterkwartier vastgesteld, waarin de bezoekers favoriet voor de zege zijn. Ammo Ready krijgt be zoek van staartclub DVD: een Haarlemse zege ligt in de lijn der verwachting. Aurora zal trachten zich van zijn neder laag tegen Olympia te herstellen, maar ge makkelijk zal dit niet gaan, want het op bezoek komende Landlust blijft altijd een lastige tegenstander. Doch de grotere schotvaardigheid van de thuisclub zal hier wellicht de doorslag geven. De Haarlemse middelbare scholieren le veren dit weekeinde weer slag in de inter- scholaire roeiwedstrijden. Bijna alle Haar lemse middelbare scholen schreven pioe- gen in. Verheugend groot is het aantal in schrijvingen in de beginnelingen-nummers. Liefst 12 ploegen „zware" en „lichte" jon gens komen op het water. Ook bij de meis jes is de deelname groot in het beginnelin gen-nummer: 14 ploegen. In totaal strij den er meer dan 100 ploegen. De organisatie van het toernooi is in handen van „Het Spaarne". Zaterdagmid dag en zondagmorgen worden de voor wedstrijden gehouden. Zondagmiddag wordt het programma verder afgewerkt. De wedstrijden worden gehouden op het Zuider Buiten Spaarne en de finish is bij het gebouw van „Het Spaarne". Zaterdag beginnen de wedstrijden om twee uur, zondag om twaalf uur. Het keurturnseizoen wordt zondag in en kele Nederlandse steden geopend met de voorronden van de Nederlandse dames kampioenschappen, in Haarlem te houden in de P. H. van der Leyschool in Haarlem- Noord. De strijd ontbrandt om 10 uur en Jan Dassen is circa 5 uur afgelopen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19