Conversiekoers emissie Havenwerken 350 pet VERKOUDHEID coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex VOr, O/, de olie mei 24-urige werkdag! - DE BEURS - Sterke stijging ontvangsten V ennootschapsbelasting Chr. werkgevers willen 4 pet meer dan geven BODENf Topambtenaren vragen om loopbaanplanning het unieke 2-iaagstablet [Coldrex *4 muizééI Met VELP0N zie je er geen barst van! Claimhandel begint vrijdag verdrijft verkoudheid radicaal l' NV V-kader gaat praten over lonen De Quay commissaris van De Spaarnestad Rijksmiddelen augustus Smit weer 14 pet over meer kapitaal De Schelde verwacht lager expl. saldo H. HWemmers op verbondsraad: nieuw \RATTEN- VLOKKEN V9 PASTA Goudvoorraad op recordstand SCHEEPVAARTBER1CHTEN Kort economisch nieuws Hele Vlisco-personeel krijgt honderd gulden WOENSDAG 9 OKTOBER 1963' 13 Doel een onvermijdelijke winterkwaal? Onzin! ledereen weet nu wel beter, ledereen kent nu Esso Extra Motor Oil beschermt permanent, ook n stilstaande motor. Dus... géén corrosie! Weekstaat Ned. Bank Loonzaak tegen ADM A fscheidscadeau" Metriek stelsel ook voor Amerika aanbevolen Op vrijdag 18 oktober staat de inschrij ving a pari open op de reeds aangekon digde nominaal 4,1 min 4% percent in aandelen converteerbare obligaties ten laste van de „Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken n.v. De stukken zijn groot nominaal 1.000 aan toonder. De inschrijving is voor hou ders van aandelen in de verhouding van één obligatie op twee aandelen. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De claimhandel begint vrijdag 11 oktober. De lening is aflosbaar in zeven zoveel mogelijk gelijke termijnen van 1972-1978 Vervroegde algehele of gedeeltelijke af lossing is vóór 15 januari 1965 niet toege staan. Conversie kan plaats vinden van 1 januari 1965 tot en met 1 september 1972. Inlevering van twee obligaties onder bij betaling van 1.500 in contanten geeft recht op één aandeel. Hierdoor bedraagt de conversiekoers derhalve 350 percent. Vervroegde of versterkte aflossing kan plaats vinden van 1965-1970 a 103 percent, van 1970 tot en met 1975 102 percent, daarna a pari. De rechtstreekse aanleiding tot het aan gaan van de lening is het besuit van het bestuur der maatschappij, om naast een verhoging van haar deelname in verband met kapitaalsuitbreiding van enkele van haar Europese affiliaties, uitbreiding te geven aan de Nederlandse belangen, die het gevolg zijn van enkele door haar ont wikkelde initiatieven in de sfeer van wo ningbouw en recreatie. Gezien het karakter van de beoogde in vesteringen, welke eerst geleidelijk hun directe bijdragen tot de resultaten van het bedrijf zullen leveren, heeft het be stuur besloten over te gaan tot de uitgifte van een in aandelen converteerbare obli gatielening. Het bestuur meent dat het ge middelde rendement, dat ook op deze in vesteringen op de duur zal mogen ver wacht, de voor de lening gekozen voor waarden alleszins rechtvaardigt. Vooruitzichten: de directie verwacht, dat over 1963 een dividend zal worden voorgesteld, dat niet belangrijk zal afwij ken van 1962, toen 14 percent werd uit gekeerd. Op 1 september 1963 bedroeg de waarde aan contracten van de maatschappij en haar dochteronderneming 282 min. Hier van was per die datum uitgevoerd 194 min., zodat aan nog uit te voeren contrac ten circa 88 min. resteert. Er bestaat bij de directie enige terughoudendheid om belangrijke contracten aan te gaan wan- Advertentie Altijd heeft ledereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex Is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylamlnophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). neer niet de redelijke zekerheid bestaat op een behoorlijke winstbijdrage. Het is ook om die reden dat de bedrijfs- politiek zich meer en meer richt op een intensivering van de activiteiten in die landen, waar het concern over vaste ne derzettingen beschikt, incl. Nederland. De directie meent dat een goede grondslag aanwezig is voor een gezonde verdere ont wikkeling van het bedrijf onder aanvaar ding van normale risico's. Bij een verder voortgaande integratie der belangen van de maatschappij zal het rendement van het in de groep geïnvesteerde vermogen geleidelijk toenemen. Het N.V.V. houdt in verband met de spanningen in de loonpolitiek zaterdag 19 oktober een buitengewoon kadercon gres in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag. Op het congres zullen de heren A. H. Kloos (tweede voor zitter) en L. P. G. Nelemans (secretaris) het woord voeren. De heer Kloos zal daar bij het beleid van het N.V.V. in de storm achtige ontwikkelingen van de laatste we ken bespreken. De heer Nelemans zal de verwikkelingen rond het loonpolitieke systeem, zoals dat tot dusver werd gevolgd, nader uiteenzetten. De daarop volgende discussies zullen onder leiding staan van de verbondsvoorzitter drs. D. Roemers. Advertentie Internationals gedrukt De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening gedrukt geweest. A.K.U. was zelfs aan de flauwe kant op 501, tegen maandag als slotkoers 509)4. Hierdoor kwam het koersverlies voor A.K.U. in twee achtereenvolgende beurs- dagen op 13 punten. Aanwijsbare redenen voor deze flauwe stemming in de A.K.U.- aandelen zijn niet aan te geven. Zoals be kend hebben deze aandelen de laatste tijd zeer vast in de markt gelegen op de ver wachting, dat er iets gunstigs over het concern zou worden gepubliceerd. Nu dit uitblijft willen de toenmalige kopers thans van hun stukken af. Nadat dit aanbod op het verlaagde ni veau was opgenomen kreeg de vraag de overhand, waardoor de prijs vijf punten opliep tot 507. Philips twee gulden lager op f 150. Dit als gevolg van Amerikaans aanbod. Unilever min een gulden op f 141,60. Kon. Olie daalde een halve gul- Tijdens de gisteren gehouden buitenge wone algemene vergadering van aandeel houders A. van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem werd tot commis saris van de vennootschap gekozen prof. dr. J. E. de Quay te Beers. De raad van commissarissen heeft prof. De Quay tot voorzitter van dit college benoemd. De ontvangsten uit hoofde van de ge zamenlijke kohierbelastingen beliepen in augustus 372 min. Hiervan betrof 233 min de inkomstenbelasting en 112 min de vennootschapsbelasting. Hoewel uit hoofde van de vennootschapsbelasting be langrijk meer werd geïnd dan in de voor afgaande maanden, was het hoge bedrag dat in augustus werd opgelegd er de oor zaak van dat het nog in te vorderen bedrag een aanzienlijke toeneming te zien gaf. Het steeg met 690 min tot 2 812 min. De gezamenlijke niet-kohierbelastingen brachten in de verslagmaand 593 min op tegenover 506 min in augustus 1962 en 689 min in de tweede maand van het vorige kwartaal. Het verschil met vorig jaar betrof vooral de loonbelasting en de invoerrechten; de achteruitgang t.o.v. mei j.l. in het bijzonder de dividendbelasting. De ontvangsten uit hoofde van de loon belasting beliepen in augustus 203 min. Dit is slechts 1 min minder dan in de voorafgaande maand. Evenals in mei van dit jaar deed zich dus een onderbreking voor van een normaal kwartaalpatroons waarbij, de opbrengst in dé eerste maand Willem Smit en Co's Transformatoren- fabriek heeft het dividend over het boek jaar 1962-63 vastgesteld op onveranderd 14 percent over het door de fusies met Coq Utrecht en AFO Hattem verhoogde kapi taal. De omzet gaf, als gevolg van de chro nische personeelstekorten slechts een lichte stijging te zien. Het exploitatiesaldo toont, vergeleken met het vorige boekjaar, enige verhoging. Aagtekerk 8 v. B^ira n. Mtwara. Achilles 8 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Acila 15 in Panamakanaal verw. n. Acajutla. Acmaea 9 te Rotterdam verwacht. Acteon 8 v. Port Harcourt n. Curacao. Adonis 4 v. Detroit. Aegis 8 v. St. Thomas n. St. Croix. Alcor 8 56 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Fremantle. Aldabi 8 te Las Palmas v. Rio de Janeiro. Alkes 8 te Port Said. Almdijk 8 1200 m. o.z.o. Aden n. Aden. Aludra 8 v. Santos n. Buenos Aires. Alwaki 9 te Rotterdam. Ameland 8 te Punta Cardno v. Matt, de Galvez. Ampenan verm. 9 v. Bombay n. Muscat. Amsteldijk 8 te Hamburg v. Londen. Angolakust 9 te Antwerpen verwacht. Arendskerk 8 65 m. n.o. Valencia n. Antwerpen. Ares 8 v. Puerto Plata n. Kingston. Atys 8 te Singapore. Avedrecht 8 250 m. o. Bahrein n. Suez. Batavia 8 v. Malakka n. Singapore. Batjan 9 v. ombay n. Cochin. Blitar 8 te Adelaide. Breda 8 te Antwerpen. Caltex Amsterdam 8 250 m. z o. Malta n. R'dam. Caltex Arnhem 8 30 m. o.z.o. Trelleborg n. Antw. Caltex Delft 8 100 m. w.z.w. Manilla n. Negiski. Caltex Gorlnchem 8 te Odense v. Br.büttelkoog. Caltex Madrid 8 v. Port Said n. Europoort. Caltex Naples 8 35 m. n.w. Perim n. Gothenburg. Calt. Nederland 8 167 m. n.o. Benghazi n. P. Said. Caltex Pernis 8 50 m. n.w. Tunis n. Cardiff. Caltex Rotterdam 8 10 m. w. Ouessant n. R'dam. Caltex The Hague 8 75 m. n. Muscat n. Bombay. Calt. Utrecht 8 55 m. z.w. Kuria Muria n. Bahrein. Cartago 8 te Armuelles. Casamanca 9 te Brest verwacht. Castor 8 te Barrios. van het kwartaal belangrijk hoger is dan in de tweede. De toeneming t.o.v. augustus 1962, toen f 166 min werd geïnd tegenover 135 min in de overeenkomstige maand van vorig jaar. De opbrengst was evenals in augustus 1962 lager dan in de tweede maand van het voorafgaande kwartaal. In mei j.l. werd 158 min ontvangen Het saldo exploitatierekening van de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zal over 1963 lager zijn dan over 1962. Of en zo ja in hoeverre de hoogte van het dividend hierdoor zal worden beïnvloed is, zo zegt de directie in een tussentijdse me dedeling, nog niet te zeggen. Dit mede in verband met de onzekere ontwikkeling inzake lonen en prijzen. De door de strenge winter ontstane ach terstand bij de bouw van de nieuwe repa- ratiewerf wprdt'dermate ingelopen;; dat de directie verwacht in het voorjaar van 1964 deze werf In gebruik zul kunnen nemen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,03 —10,13, Amerikaanse dollar 3,583.62, Canadese dollar 3.301/;3,35Vï, Franse frank (100) 73,25—73,75. Belgische frank (100) 7,14—7,19, Duitse mark (100) 90,2090,70, Zweedse kroon (100) 68,6569,65. Deen se kroon (100) 51,55—52,55, Noorse kroon (100) 49,65 —30,65, Zwitserse frank (100) 83,20—83,70, Italiaanse lire (10.000) 57.00—59,00, Oostenrijkse schilling (100) 13.9314,00, Portugese escudo (100) 12,45—12,60, Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,90—6,05. Het verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland meent dat de loonstijgingen voor 1964 zich niet moeten beperken tot door het Centraal Planbu reau begrote 4 percent. Om sociaal-psy chologische redenen zou men boven dit percentage uit kunnen gaan, maar als de lonen belangrijk meer zouden stijgen zijn huur- en prijsaanpassingen onvermijdelijk, meent het verbond. Dit werd na afloop van de vergadering van de gisteren in Utrecht gehouden verbondsraad van deze organisatie meegedeeld door voorzitter H. H. Wemmers. De heer Wemmers herhaal de nog eens dat het verbond weinig voel de voor uitbreiding van de vakanties. De heer Wemmers meende dat de af wijking van de bedrijfstaksgewijze C.A.O. per onderneming mogelijk moet zijn, maar met een plafond, dus niet ongelimi teerd. Wat betreft de uitkering ineens over 1963 'n andere eis van de werknemers vakcentrales verklaarde de heer Wem mers dat daarover bij diverse leden van het verbond verschillend werd gedacht. Er waren in zijn organisatie ook voorstan ders van deze wijze van optrekking der lonen. Het verbond van Protestants-christelijke werkgevers stelt echter dat het loonbeleid in Nederland in het algemeen gebaseerd moet blijven op de economische verwach tingen. Anders, stelde de heer Wemmers, is er van beleid geen sprake. De heer Wemmers meende dat de voorstellen van de regering (o.a. huurverhoging, afrem ming van krediet en beperking van over heidsinvesteringen) tot een zekere ont spanning op de arbeidsmarkt zullen leiden. Hij vertrouwde er op dat het overleg in de Stichting van de Arbeid zou worden ROEIT ZE GENADELOOS UIT bewaard. Dit overleg is vöor werkgevers en werknemers een te hoog goed. De heer Middelhuis, voorzitter van de KAB, die vrijdag jl. had verklaard dat het bestaan van de Stichting van de Ar beid op het spel stond, gaf ons hierop commentaar. „Deze vrome wensen", aldus de leider van de katholieke werknemers „kunnen ze van mij cadeau krijgen. Daar koop ik niets voor." De grote bloei van de deviezenvoorraad vormt op de weekstaat van de Nederland sche Bank per 7 oktober wel de belang rijkste post. Door overdracht van dollars steeg de goud- en deviezenvoorraad- met niet minder dan 297 min tot 6814 min, een nieuw hoogterecord aller tijden, waar van ongewijzigd f 5698 min aan goud. Bij deze forse aanwas van de middelen der banken kwam tevens de vlotte terug vloeiing van bankbiljetten, waardoor de chartale circulatie met 145 min daalde tot 5927 min. Daartegenover stond ech ter dat het betalingsverkeer met het rijk 121 min uit de markt nam. Enerzijds moest het rijk grote bedragen betalen we gens rente op en aflossing van de geves tigde en vlottende staatsschuld, ander zijds ontving het rijk zeer grote bedra gen aan kohier- en niet-kohierbelasting Het saldo van de schatkist bedraagt nu 839 min. De banken zagen hun vrije tegoed bij de centrale bank met 320 min. oplopen tot 446 min. Hierdoor is de positie van de geldmarktruim. Geldkringen verwachten hierin voor de eerstkomende dagen geen Veraftdèring. De directie van de Amsterdamse Droog dok Maatschappij moet zich op vrijdag 18 oktober voor de economische politie rechter in Amsterdam verantwoorden we gens hét uitbetalen van hogere lonen dan volgens de C.A.O. voor het metaalbedrijf toelaatbaar zijn. Advertentie CETA BEVER product De overheid zal niet ontkomen aan een meer methodische aanpak van haar op leiding- en promotiebeleid. Mede op grond daarvan is het wenselijk dat een systeem van loopbaanplanning voor hogere be stuursambtenaren wordt ontworpen. Dit schrijft een commissie van de Vereniging van hogere ambtenaren bij departemen ten van algemeen bestuur, hoge colleges van staat en centrale rijksdiensten in een rapport over het vraagstuk van de loopbaanplanning. De commissie stond onder voorzitterschap van dr. J. Groenen- daal. Onder loopbaanplanning verstaat de com missie het bewust en systematisch leiden én steunen van de loopbaan van de mede werkers in een organisatie. Daarbij geldt dan als doel een bevredigende bezetting van de plaatsen (vooral de topplaatsen) in die organisatie te verzekeren en de medewerkers in de gelegenheid te stellen de best mogelijke carrière te maken. Voor de overheid geeft de loopbaanplan ning een grotere zekerheid, dat hogere va catures adekwaat kunnen worden vervuld, voor de hogere ambtenaren biedt zó'n systeem grotere zekerheid, dat zij een functie kunnen bereiken, die hun wat per soonlijkheid en capaciteiten betreft, toe komt. Voor de uitwerking van het gewenste systeem van loopbaanplanning doet de commissie de volgende suggesties. Aller eerst zal het rijk moeten beschikken over een schema van alle hogere functies. Daarnaast dient men te weten welk (ho ger) personeel in rijksdienst geschikt is voor een eventuele bezetting van deze functies. Een dergelijke inventarisatie be hoort le geschieden aan de hand van een systematische personeelsbeoordeling. In Nederland hebben enige grote con cerns, zoals Philips, Unilever en Shell, reeds een systeem van loopbaanplanning ingevoerd. Bij de overheid is de belangstel ling ervoor groeiende. Dit blijkt uit de stappen tot invoering van een periodieke personeelsbeoordeling, en uit de plannen voor de invoering van een stage- en rou latiesysteem voor hogere bestuursambte naren. Ceres 9 te Valparaiso verwacht. Chiron 8 v. Rotterdam, 9 te Antwerpen. Cinulia 6 te Stanlow n. Barton. Cradle of Liberty 1 te Port Said verwacht. Crania 6 te Curasao n. Cardon. Daphnis 8 25 m. n.o. Kp. Hatteras n. S. Domingo. Delft 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Diemerdijk 8 v. Antwerpen, 9 te Londen verw. Diogenes 8 te Bremen. Doeiwijk 9 v. Thameshaven n. Rotterdam. Doris 8 v. Savannah n. Newport News. Drente 8 950 m. z.o. F. Noronha n. New Orleans. Eenhoorn 9 v. Gireson n. Ardu. Elizabeth Broere 8 v. Swansea n. Rotterdam. Esso Den Haag 8 85 m. n. Finisterre n. Sidon. Esso Rotterdam 8 v. Kalundborg n. Rastanura. Forest Hill 8 te Ravenna. Forest Town 9 te Aden verwacht. Friesland SSM 8 v. Stettin n. Rotterdam. Friesland KRL 7 600 m. n.w. S. Franc. n. H'kong. Gabonkust 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Garoet 8 v. Mombasa n. Aden. Geeststar 8 te St. Lucia v. Barbados. Giessenkerk 8 110 m. n.w. Lissabon n. Kaapstad. Gorredijk 13 te Rotterdam verwacht. Grote Dijk 8 v. Savannah n. Le Havre. Gulf Hansa 8 20 m. n.n.w. Brest n. Mena. Gulf Hollander 8 75 m. o.n.o. Gibraltar n. R'dam. Gulf Italian 8 220 m o. Malta n. Port Said. Gulf Swede 8 40 m. z. Masira n. Suez. Hathor 8 22 m. n.w. Startpoint n. Hamburg. Heemskerk 9 te Marseille verwacht. Helicon 8 50 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Hercules 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hermes 8 v. Elbe n. Amsterdam. Hoogkerk 8 te Rotterdam. Isis 8 te Cardon n. Punta Cardon. Ittersum 8 te Hamburg. Izalco 8 te Balboa n. Vera Cruz. Jacob Verolme 8 te New York v. Philadelphia. Kaap Hoorn 8 v. Buenos Aires n. Curasao. Kabylia 8 te Rotterdam. Kaloekoe 6 te Phnompenh. Kalydon 9 te Pirea verwacht. Karachi 8 v. Cristobal n. Duinkerken. Karimun 9 te New Plymouth verw. v. Well.ton. Katsedijk 8 v. Rotterdam n. Bremen. Kelletia 8 te Lavera n. Vado. Kennemerland 8 v. Puerto Alegre n. Rio Grande. Khasiella 8 te Bonny n. Tranmere. Kopionella 11 te Curagao verwacht. Koratia 13 te Abadan verwacht. Korendijk 8 v. Baltimore n. Norfolk. Korenia 23 te Lyttelton verwacht. Kosici 8 te Curagao verwacht. Krebsia 8 te Balikpapan, verm. n. Melbourne. Laarderkerk 9 te Hamburg verwacht v. Bremen. Ladon 8 v. Paramaribo n. Amsterdam. Langkoeas 9 te Hamburg verwacht. Lekhaven 8 v Rotterdam n. Hamburg, Loppersum 8 180 m. n.w. Flores n. Houston. Maasdam 8 20 m. z.o. Lizardhd. n. Southampton. Maashaven 8 v. Rotterdam n. Stettin. Merseylloyd 22 te Noumea verwacht. Montferland 9 te Montevideo verwacht. Naess Lion 8 20 m. z. Kreta n. Banias. Naess Tiger 9 te Covenas verw. v. New York. Neder-Elbe 8 v. Vera Cruz n. New Orleans. Neder-Rijn 8 v. Keelung n. Yokohama. Neder-Waal 8 v. Hamburg n. Bremen. Nieuw Amsterdam 8 v. Bermuda n. New York. Nista pass. 8 Algiers n. Batum. Noordwijk pass. 8 Gibraltar n. Genua. Ommenkerk 8 v. Rotterdam n. Bremen. Ondina 8 45 m. o. Kp. Bon n. Rotterdam. Oranje Nassau 9 te Kingston verwacht. Osiris 8 v. Bremen n. Amsterdam. Parthenon 10 te Porto Plata verwacht. Pericles 7 100 m. o. Belize n. Tampa. P. G. Thulin 9 te Chanaral verw. v. Quintero. Philidora 8 80 m. w.n.w. Cyprus n. Rotterdam. Philine 14 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philippia 8 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Prins Alexander 8 v. Le Havre n. Cherbourg. Prins Frederik Willem 9 te Montreal. Prins Willem v. Oranje 8 te Antwerp, v. R'dam Prins Willem IV 8 te Toledo v. Muskegon. Prinses Irene 7 v. Montreal n. Le Havre. Provenierssingel 8 40 m. n. Bermuda n. R'dam. Pygmalion 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Randfontein 8 te Teneriffe. Rempang 8 v. Bremen n. Antwerpen. Riouw 8 80 m. w. Djeddah n. Penang. Roebiah 9 rede Djeddah. Roggeveen 8 dwars Smokhead n. Sydnéy. Rondo 9 te Marseille verwacht. Rossum 8 v. Alexandrië, 9 te Tobroek verwacht, Rotterdam 8 v. Rotterdam n. New York. Saloum 8 v. Dakar n. Brest. Schiedijk 8 te Bremen. Schiekiek 8 v. Marseille n. Antwerpen. Schielloyd 8 v. Barcelona n. Le Havre. Senegalkust 8 v, Hamburg n. Antwerpen. Sepia pass. 9 Masirah n. Rotterdam. Sinon 8 230 m. w.n.w. Finisterre n. Le Havre. Skadi 8 te Garston v. Sevilla. Slamat 8 ten anker Djeddah n. Akaba. Solon 8 te Curagao v. Ciudad Bolivar. Sommelsdijk 8 v. Pt. Everglades n. New Orlèarts. Stad Amsterdam 8 15 m. w.n.w. Cherbourg naar IJmuiden. Stad Delft 7 te IJmuiden. Stad Gouda 8 te Vlaardingen. Stad Kampen 8 370 m. n.n.o. F. Noronha n. R'dam Stad Utrecht 9 te Pepel verwacht. Statendam 7 v. Kingston n. Bermuda. Stentor 9 ter hoogte Bermudas verw. n. Nassau. Straat Bali 8 390 m. n.o. Mauritius n. Singapore. Straat Cumberland 8 v. Pt. Elisabeth n. Durban. Straat Mozambique 9 te Lorenzo Marques verw. Straat Soenda 8 v. Tema n. Abidjan. Straat Torres 8 v. Singapore n. Manilla. Tacana 9 te Coquimbo verwacht. Tamara 8 v. Port Said n. Venetië. Theron 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Thuredrecht 9 te Sydney verwacht. Tjinegara 8 v. Devonport n. Adelaide. Togokust pass. 9 Kp. St. Vincent n. Pasajes. Triton 4 v. Charleston n. Newport News. Tweelingen 8 te Rotterdam. Van Riebeeck 9 v. Durban n. Kaapstad. Vasum pass. 9 Ras Al Hadd n. Bandar Mashuf. Viana 8 in Suezkanaal verwacht n. Lavera. Videna 8 90 m. o.n.o. Port Sudan n. Ummsaid. Vitrea 8 600 m. n.w. Minicoy n. Geelong. W. Alton Jones 8 v. Philadelphia n. Pórt Said. Willem Ruys 8 v. Southampton n. Rotterdam. Wonosobo 9 te Curagao verwacht. Zaankerk 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. KLEINE VAART Aardenburgh 8 5 m. z. Texel n. Rotterdam. Adara pass. 6 Gothenburg n. Kristinehamn. Aeneas 8 dwars Ouessant n. Antwerpen. Amyntas 8 te Antwerpen. Ank T. pass. 8 ET-12 v. Amsterdam n. Délfzijl. Audacia verm. 8 v. Gent n. Londen. Binnenhaven 8 te Kp. Silero n. Frankrijk. Camissesingel 8 10 m. z.o. Longships n. Penzance. Coccinelle verm. 9 v. Duinkerken n. Rouaan. Corrie Broere 8 te Firth of Forth n. Grangemth. Driebergen 8 te St. Catharinapt. n. Halden. Erasmussingel 8 v. Cork. Flores 8 35 m. z.o. Kp. St. Vincent n. Palermo. Geestland 8 te Fastnet n. Preston. Goote 8 v. Duinkerken n. Rotterdam. Gramsbergen 8 te Messina verwacht v. Ceuta. Heemraadsingel 8 v. Swansea. Heerengracht 8 v. Newport te Cardiff. Huybergen 8 50 m. n. Burlings n. Genua. Joost 7 v. Karskaer n. Wifstavarf. Jupiter 8 5 m. w. Jersey n. Brieux. Kerksingel 10 v. Slotsbronn te Kopenhag. verw. Leonidas 8 60 m. n. Kp. Tenez n. Cartagena. Leuvehaven 9 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Lindesingel 8 v. Port Talbot te Ceuta. Looiersgracht pass. 8 ET-12 v. Kotka n. A'dam. Maarsbergen 8 v. Gdynia n. Akaranes Maaskade verm. 8 v. Swansea n. Greenock. Mathilde 6 v. Leningrad n. Londen. Mauritssingel 8 v. Vlaardingen te Antwerpen. Meidoornsingel 8 v. Par te Portsmuuth. Midas 8 50 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Mynias 8 50 m. n.o. Kp. Nao n. Genua. Nassauhaven 8 v. Aarhus te Rotterdam. Netta 8 15 m. n.w. Dieppe n. Antwerpen. Pasteursingel 8 v. Par. Rijsbergen 9 v. Rotterdam te Rouaan verwacht. Stanislas 8 100 m. n. Benghazi n. Benghazi. Stella Polaris 8 te Donges. Stella Prima pass. 7 Ouessant n. Casablanca. Taras 8 5 m. n.o. Kp. Malea n. Antwrepen, Thaletas 8 10 m. w.z.w. Gibraltar n. Lissabon. Ubbergen verm. 9 v. Klaipeda n. Amsterdam. Urkersingel verm. 9 v. Vlaardingen. Vechtborg pass. 8 Texel n. Cork. Vermeersingel 8 v. Mostyn n. Bayonne. Vijgendam verm. 8 v Vlaardingen n. Aarhus. Westersingel 8 v. Dublin. Wiebold Böhmer 8 20 m. w. Kreta n. Limasól. Wilpo 6 v. Karskaer n. Hamina. IJselhaven verrh. 8 v. Casablanca n. Agadir. SLEEPVAART Barendsz Zee 5 te Poi't Harcourt. Clyde 7 12 m. n. Ponta Del Gada n. Genua. Elbe 5 v. Guayaquil n. St. Croix. Gele Zee 8 te Augusta v. Hamburg. Humber 4 v. Cotonou n. Landsend. Ierse Zee 8 te Honolulu v. Bahrein. Oceaan 4 nog te La Spezia. Oostzee 7 500 m. z.z.o. St. John's (N.F.) n. Genua. Schelde 7 te Rotterdam. Tasmanzee 9 te Bombay verwacht. Tyne 4 v. Paramaribo n. Vizagapatnam. Zwarte Zee 5 te Fayal. Op 12 oktober 1963 herdenkt de n.v. Chroom- lederfabriek De Amstel voorheen L. S. Gompen te Waalwijk het feit dat 125 jaar geleden, in 1838, de basis werd gelegd voor de huidige vennoot schap. Tevens wordt herdacht dat uit dè leder handel van 12 oktober 1913, dus 50 jaar geleden, de lederfabricage te Waalwijk voortkwam. De n.v. Zuid-Chemie te Sas van Gent, dochter onderneming van het Franse concern Pechiney- St. Gobain heeft nu ook de fabflkage van meng- meststoffen ter hand genomen. De produktie- capaciteit is voorlopig ingesteld op ongeveer 5000 ton per maand en zal tot 100.000 tón per jaar worden opgevoerd. De aandeelhoudersvergadering van de n.v. Eloctrotechnische Mechanische Industrie (EMI) te Utrecht heeft tot commissaris benoemd de heren H. Kohn te Wassenaar, president-commis saris, prof. ir. R van Hasselt te Delft en W. H. Braskamp te Voorburg. Het ministerie van Financiën heeft meegedeeld, dat op l november het 4/77ste deel van de 3 pet. Grootboekschuld 1946, die op 1 oktober 1963 625.660.300 bedroeg, zal worden afgelost. Het af te lossen bedrag is 32.501.900. De Dr. Wiardi Beekman Stichting houdt zater dag 19 oktober in „Het Tehuis" te Groningen een conferentie over het „aardgasvraagstuk". De conferentie staat onder voorzitterschap van oud minister J. G. Suurhoff. Zondag is door de n.v. Rotterdam-Rijn Pijp leiding Maatschappij voor het eerst ruwe olie in de tanks van de raffinaderij van de Caltex Deutschland G.M.B.H. naar Raunheim bij Frank furt gepompt. den tot 167. Hoogovens, die maandag negen punten verloor, was prijshoudend op 583. De verlaging in Duitsland voor de prijs van scheepsstaal werkt remmend op de koersverhoging van Hoogovens op het Damrak. VERHANDELDE FONDSEN 8 oktober 4 oktober Totaal 420 473 Hoger 106 (25,2°/o) 245 Lager 230 (54,8°/o) 140 Gelijk 84 (20,0%) 88 AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U507 Hoogovens 581583 Kon Olie167,20—167,50 Philips 150—150,60 Unilever 142,20142,80 Stemming: Stil. VOORBEURS VAN HEDEN Eerste tijdv. 2e tijdv Slot A.K.U505—508 gl Hoogovens 583 Kon Olie167,60—167,80 167,80 Philips 150,80—151,40 151,10 Unilever 142,80—143,10 143,— H.V.A154 154 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 114% H.V.A 152% A.K.U 506% Del Mij 128,50 Hoogovens 583 Philips Gem. Bez. 150,25 Unilever 142,35 Dordtsche Petr. 778<A K. Ned. Petr. Mij. 167,10 Holl. Am. Lijn 134 K.L.M 48,40 K.N.S.M 162'/« Ned. Stoomv. Mij. 145'A Ommeren, Phs. v. 282 Scheepv. Un. Ned. 143% 199 114,50 231,— Unitas 527.— Ver. Bezit v. 1894 132,50 Amsterd. Bank 397 Ned. Handel Mij. 369 Rotterd. Bank 353 Twentsche Bank. 328% Albert Heijn 660 1 Amstel Brouwerij 400 Berkel's Patent 262 Bols 1035 Bührm./Tetterode 703 Fokker 340 For 912 Gelder Kon. Pap. 234% Gist Spir.f. Kon. 404 Van der Heem 286 Heirekens Bier 462 Hoogenbosch Sch. 349 Indola 476% Kon. Zout-Ketjen 780% Müller Nat. Bezit 335 Ned. Kabelfabr. 490 Philips Pref 59,50 206 Thomassen Dr. 799% Ver. Machinefabr. 231 Wessanen 445 Wilton Fijenoord 272 Zwanenberg-Org. 920 Billiton Mij. II 443 Aluminium Ltd. 28s/« American Motors 20 Anaconda 50 Bethlehem Steel.. 33% Cities Service. 66% General Motors.. 78% Kennecott Copper 77 Republic Steel 43'A Shell Oil 44 H U.S. Steel 56% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street Ook gisteren zat er geen vaart in Wall Street. Wel waren de suiker en elektroni sche fondsen vast gestemd, maar de overi ge markt was flauw. De meeste verliezen liepen van fracties tot ongeveer een dollar per share. Hieronder waren staal-, tabaks-, olie en spooraandelen. De vaste stemming voor de suikerfondsen werd veroorzaakt door de berichten over de schade die de orkaan Flora op de Cubaanse suikervelden heeft aangericht. De totale omzet beliep 4.920.000 shares tegen 4.050.000 shares maandag. De Dow Johes indices: industrie 743,90 0.04), spöórwegen 168,97 (—0,77) en openbare nutsbedrijven 139,35 0,20). Met dè bedoeling de volledige rust in het bedrijf te herstellen hêeft de directie van P. F. van Vlissingen en Co's Katoen- fabrieken tè Helmond alsnog besloten de premie van honderd guldèn die aanvanke lijk zou worden verstrekt aan de werkne mers diè onder de C.A.O. textiel vallen aan alle employés uit te betalen. Kantoor- en technisch personeel hadden hun te leurstelling over uitsluiting aan de direc tie kenbaar gemaakt. De premie zal nu het karakter van een gratificatie krijgen, uit te keren bij het aanstaande aftreden van de heer J. Fen- tener van Vlissingen. Over deze uitke ring is in andere Helriiondse bedrijven nog al deining ontstaan. Gelijkluidende maat regelen zijn intussen nog niet getroffen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse adviesraad van verbruikers heeft aanbevolen, dat de Verenigde Staten „de wenselijkheid en uitvoerbaarheid zullen bestuderen van overgang naar het me trieke stelsel". Deze raad, die uit elf leden bestaat en verleden jaar werd opgericht, verklaart in zijn eerste rapport, dat door de studie de waarschijnlijke invloed op het econo mische leven, onder meer de gevolgen voor de verbruikers, bestudeerd zullen moeten worden. ,In elk geval zullen de verbruikers op gevoed moeten worden in de richting van het metrieke stelsel, wegens de toenemen de belangrijkheid van de internationale handel", aldus het rapport.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13