9BL Nieuwe accommodatie Duindigt gaat een miljoen gulden kosten Van Scheltinga maakte aan de zegetocht van Penrose een eind Scheidsrechtersorganisatie in Haarlem bestaat veertig jaar Blauw Wit en Fortuna sloten ELKE WEEK WIKKEN:WEGEN- EN SPANNING WASAUTOMATEN 1298.- af Voorjaar 1964 hoopt men klaar te zijn Snoek denkt met 't boksen te stoppen Maar Engelsman blijft aan de top in Enschede Deze week begint tafeltennisstrijd In Assen fietspolo geïntroduceerd Kano-driekamp Duitsers komen in Deventer trainen Alkmaar op 2-2 tegen militairen Gelijkmaker vlak voor het einde Esbjerg acht zich niet kansloos tegen PSY-ers Meer sportmensen lieten zich keuren Post-Pfenninger rijden vooraan Heren-turnploeg tegen Oostenrijk WOENSDAG 9 OKTOBER 1963 N I E U „G W E Z I C H T" -—TMlIlllilil 15 ÜbÜKÏ mm Nederlandse biljartploeg ENGLISH ELECTRIC Prinses Margriet naar duel Feijenoord tegen PSV Downes zegevierde door knock out in derde ronde mOmm Als in het begin van de volgende week op de renbaan Duindigt de ruim een halve eeuw oude bezoekersaccommodatie onder de slopershamer valt, dan heeft de Neder landse draf- en rensport de eerste grote stap gezet op de weg naar de oplossing van het steeds njjper wordende accommo datievraagstuk op vrijwel alle grote ba nen in ons land. Het wordt een grote stap, want de totale uitvoering van de nieuw bouw, die een frontlengte heeft van 150 meter (drie tribunes met 3200 overdekte zitplaatsen, een restaurant met 660 plaat sen, overdekte terrassen met 380 zitplaat sen, een totohal met tachtig nieuwe loket ten), vraagt een investering van ruim een miljoen gulden, waarbij nog niet inbegre pen zijn de kosten van de inrichting van het restaurant en de keukens. De Neder landse draf- en rensport zal dit project, dat men in het voorjaar 1964 bij de ope ning van het nieuwe seizoen gereed hoopt te hebben, voor een belangrijk deel uit eigen middelen financieren. De nieuwbouw op Duindigt omvat drie grote elementen, waarvan de 141/a meter hoge en 71 meter lange hoofdtribune (de oude tribune is 27 meter lang) het meest imposante deel zal worden. Er komen ze ventien rijen met zitplaatsen voor 2000 personen. Aan de achter-onderzijde is het restaurant geprojecteerd, waar direct naast komen de totohal, de rekenkamer en in totaal 68 totalisatorloketten, waardoor met inbegrip van het bestaande totalisatorge- bouw het aantal kassa's op 150 komt. Het tweede grote element is de eigena- -ren-tribune met een lengte van 36 meter, onder de kap van deze tribune zijn 450 overdekte zitplaatsen, die overgaan in een glasdichte ruimte, waarin 320 personen aan tafels een plaats kunnen vinden. Ook hier komen totalisatorloketten, alsmede 'n snack-bar. Onder deze tribune komen kleedkamers voor pikeurs en jockeys, de weegkamer, kamers voor de draverij- en rencomité's en het wedstrijdsecretariaat. Tussen deze beide grote elementen zal de z.g. gastentribune verrijzen, welke op 31/! meter hoge betonnen kolommen komt te rusten. Deze tribune zal plaats bieden aan ongeveer vierhonderd bezoekers. Op deze tribune, die vrijwel loodrecht op de finishlijn komt. zijn gepland de ruimten voor de draverij- en rencomité's, voor de tijdopnemer, fotofinish-apparatuur et don kere kamer en een deel van het wedstrijd secretariaat, zodat ook de thans bestaande „rechterstoel" verdwijnt, waarmee een vrij gezicht op de baan wordt verkregen. Langs de totale lengte aan de achterkant van de grote tribune en de gastentribune komt een pergola. Bij de constructie van de hoofdtribune is er rekening mee gehouden, dat tezijner- tijd de gehele voorkant met glas kan wor den afgesloten. De enorme aldus afgeslo ten ruimte kan dan middels een luchtver- warmings-systeem worden verwarmd. Bo vendien is de mogelijkheid opengelaten op Advertentie .De zwaargewichtbokser Wim Snoek zal waarschijnlijk het volgend jaar zijn boks- carrière beëindigen. De 36-jarige Amster dammer voelt zich in het algemeen wat teleurgesteld over de gang van zaken in de bokssport. „Op dat titelgevecht had ik niet al te vast gerekend, want Nederland zit wat dat betreft niet in de gunstige hoek. In het buitenland kan men veel hogere bedragen bieden." „In Nederland kan ik te weinig goede partijen krijgen, zodat het de moeite bij na niet loont in training te blijven. Ik heb bovendien een autobedrijf in Amstelveen dat veel tijd vergt. Misschien dat ik nog een paar buitenlandse wedstrijden kan krijgen en dan is het wel definitief afge lopen". Snoek liet desondanks doorschemeren de hoop op een Europees titelgevecht nog niet helemaal te hebben opgegeven. „Mis schien als ik een paar goede buitenlan ders kan verslaan Overigens heeft Snoek de laatste drie weken niet kunnen trainen in verband met een gebroken mid- denhandsbeentje in zijn laatste gevecht. Zijn hand is juist uit het gips. Snoek staat al 20 jaar in de ring. In 1950 werd hij prof. en in die tijd heeft hij zo'n 70 wed strijden gebokst, waarvan hij ongeveer 80 percent heeft gewonnen. In 1957 verbleef hij een jaar in Zuid-Amerika waar hij als bokser financieel aardig heeft gedaan. een deel van de grote tribune alsnog een restaurant in te bouwen, indien daartoe behoefte zou mogen bestaan. In het nieu we seizoen zal bovendien een tweede rang worden gecreëerd, waarop voorlopig een houten tribune komt te staan met een ca paciteit van 700 zitplaatsen. Niet alleen de bezoekers, ook de paar den zullen gaan profiteren van de moder nisering van Duindigt. Waarschijnlijk nog deze winter zal worden begonnen met de bouw van veertig nieuwe boxen, welk complex zal verrijzen aan de voorzijde van het bestaande stalterrein. De zeer modern opgezette stal moet die nen als vervanging van de af te breken oude stallen langs de Waalsdorperlaan, hetgeen de entree van de renbaan zeer ten goede zal komen. Voorts ligt het in de bedoeling op het bestaande stallenterrein een groot aantal oude boxen af te breken en deze te vervangen door een zestigtal nieuwe, waarmee het probleem van het on derbrengen van de zich nog steeds uitbrei dende draver- en volbloedcavalerie even eens tot het verleden zal gaan behoren Duindigt belooft een van de modernste en fraaiste renbanen in Europa te worden. Alle wensen en verlangens zijn met de uitvoering van de plannen evenwel nog niet vervuld. Het wachten is nog op de verbetering van de toegangswegen naar Duindigt, waarover tussen de Rijkswater staat, Den Haag en Wassenaar nog steeds gene overeenstemming is bereikt. Van Scheltinga heeft in de vierde ronde van het zone-schaaktoernooi in Enschede de zegetocht van de Engelsman Penrose tot staan gebracht. In een konings-indiër, met een b5 offer-variant, kreeg zwart niet het gewenste initiatief op de dame vleugel. Wit gaf een pion op tijd terug en kreeg daardoor een licht positioneel over wicht. Het geheel reikte echter niet tot de beoogde winst. Popov revancheerde zich voor de nederlaag, die hij maandag tegen Penrose leed, door een zege op de Schot Aitken. De ontmoeting vergde slechts 21 zetten. Boey vestigde opnieuw de- aandacht op zich in de partij tegen- de Zwitser Kupper. Toen de Belg een veelbelovende stelling op had gebouwd, maakte hij een foutje waardoor hij nu hard zal moeten vechten om tenminste nog een half punt te ver overen. Llado-Darga, was voor de Span jaard een zware taak, toch slaagde hij erin de moeilijkheden op te lossen, waarop Darga gedwongen was 20 zetten in tien minuten te doen. Toen Darga er vier had gedaan, bood Llado listig remise aan, doch toen trad de FIDE 30-zetten regel in werking. Moeizaam werden daarop ruilen voorbereid en de partij leverde toch een puntendeling op. Mazzoni-Philippe werd in Deze week begint de landelijke tafelten- niscompetitie en dat betekent dus ook voor de overgangsklassers uit Haarlem en omgeving het startschot voor het seizoen 1963-1964. Bezien we de diverse teams, dan is het duidelijk, dat ook dit jaar zorgen niet zullen kunnen uitblijven. TYBB, als enige op de weekeinden spelend, beschikt noch over Schoof, noch over Witteman, noch over Visser en gaat het proberen met een zeer jeugdig team. Dit bestaat uit Neelis, Van Neste en Bergmans. Dit trio beschikt zeker over talenten. VTC, Hotac en Togido spelen opnieuw op de door de weekse avonden. De Vel- senaren beschikken over vier spelers: Van Weelderen, die moeilijk beschikbaar is, Vijfhuizen, Öort en nieuweling Dekker. Een zeer matige ploeg, die dan ook bij zonder hard zal moeten werken. Hotac komt weer met bekende gezichten: Wee- nink, de Loor tn Boers. Dit team moet zich kunnen handhaven, al zal het zeker niet gemakkelijk zijn. Togido ten slotte maakt de sterkste indruk: Bakker, Huide koper en Huybens kunnen een opvallende rol spelen. Huybens is waarschijnlijk zwakker dan de naar AMVJ verhuisde Van der Berg, maar moet toch na een korte pe riode tot goede resultaten in staat zijn. In het eerste programma krijgt TYBB Steeds Hoger/TSB op bezoek. Dit team heeft een moeilijk seizoen achter de rug en wellicht kunnen de geel-zwarten tegen deze tegenstander voor één puntje zor gen. Hotac ontvangt het gepromoveerde TTB uit Amsterdam en hiervan valt wei nig te zeggen. Togido en VTC gaan el kaar het leven lastig maken. Een kleine Haarlemse zege lijkt hier het meest waarschijnlijk. Het begin van de afdelings competitie is bepaald op 21 oktober. In het Wilco-centrum in Assen hebben 32 leden van de „Radfahrverein Westfalia 1894" uit Osterfeld op uitnodiging van het comité sportmanifestaties Assen en de stichting adviescommissie groeiend Assen een nieuwe sport geïntroduceerd, namelijk Radball", dat in Nederland fietspolo gaat heten. Het is een zaalsport, die door twee teams van twee personen kan worden ge speeld op een veld van 9 bij 12 meter. De bal, die 600 gram weegt, wordt keihard met een van de wielen „weggeschoten". een hopeloze stelling voor de Luxembur ger afgebroken. De Tsjechische grootmeester dr. Filip veroverde zijn eerste winstpunt ten koste van de Portugees Durao. Na een veelbe lovend begin vergleed de partij Tatai-Po- mar in een remise. Gligoric, die zeer zorgvuldig speelt, veroverde ten koste van veel tijd een kwaliteits-voordeel in zijn af gebroken partij tegen de Ier Heidenfeld. De Joegoslaaf had aan dit voordeel vol doende voor de winst. Da uitslagen in de vierde ronde luiden: Gligoric (J.sl.)Heidenfeld (Ierl.) 1-0; Boey (Belg.)Kupper (Zwi.) afgebr.; Llado (Sp.) —Darga (W.-Dld.) remise; Mazzoni (Fr.) Philippe (Lux.) afgebr.; Filip (Ts.sl.) Durao (Port.) 1-0; Tatal (It.)Pomar (Sp.) remise; Popov (Buig.)Aitken (Schotl.) 1-0; Van Scheltinga (Ned.)Penrose (GB) remise; Lengyel (Hong.) was deze ronde vrij De uitslagen van de afgebroken partijen uit de vierde ronde waren: Boey (Belg.) Kupper (Zwitserland) 0-1; MazzonMFrank- rijk)Philippe (Lux.) 1-0. De stand ziet ér als volgt uit: I. Penrose 31/j punt; 2. en 3. Pomar en Gligoric 3 pnt.; 4. Boey V/i uit 3; 5. en 6. Darga en Llado 2'/2 pnt.; 7. Lengyel (Hong.) 2 uit 3; 8/11. Filip, Tatai, Kupper en Mazzom allen 2 pnt.; 12. en 13. Popov en Van Scheltinga lVs uit 3; 14. Aitken 1; 15. Heidenfeld 1 uit 3; 16. Durao 'h; 17. Philippe 0. Zondag zal op het Noorder Buiten Spaar- ne de Haarlemse kanodriekamp plaats vin den om de Wim van der Kroft wisselbeker. De strijd gaat tussen de Haarlemse kano vereniging, Spaarnevogels en Trekvogels, die de beker moet verdedigen. De vereni ging, die de beste individuele prestatie be haalt komt voor een jaar in het bezit van de Boekhoff-wisserbeker. De wedstrijden beginnen om 10 uur; de finish is gelegen nabij de Spaarnhovenstraat. De contacten, die het Westduits Olym pisch Comité het vorige seizoen met de directie van de Deventer kunstijsbaan heeft gehad, hebben geleid tot een over eenkomst in zake de voorbereidende trai ning van de Duitse Olympische lange- baanploeg op het kunstijs van Deventer. De Duitse kernploeg bestaat uit zes dames en negen heren, onder wie de gebroeders Traub. De Duitsers zullen zich van 20 oktober tot en met 21 december in Deventer vesti gen en tweemaal per dag onder leiding van de Nederlandse oefenmeester Lamberts in Deventer trainen. Van half november af zal ook de Ne derlandse kernploeg, die tot dan geduren de tweemaal per week in Amsterdam heeft geoefend, dagelijks op de Deventer kunst ijsbaan te vinden zijn, om zich voor te bereiden op het komende internationale seizoen. De Nederlandse ploeg, die zal deelnemen aan een drielandentoernooi biljarten, dat van 27 tot en met 30 november in West- Berlijn zal worden gehouden tussen Neder land, Frankrijk en Duitsland, is als volgt samengesteld: libre: De Ruyter (Waalwijk), 47/2: Scholte (Eindhoven), 71/2: Wijnen (Oss), bandstoten: Vultink (Aalten), drie banden: Popeijus (Zwijndrecht). Het is op 10 oktober 40 jaar geleden dat een 24-tal scheidsrechters uit de Haarlem se Voetbalbond de Haarlemse Scheidsrech tersvereniging oprichtten. Deze gebeurte nis zal niet onopgemerkt voorbij gaan Een jubileumcommissie uit het Haarlem se scheidsrechterskorps wil bij het berei ken van de mijlpaal nog eens benadruk ken dat er reden genoeg is om dit feit feestelijk te herdenken. De thans 40-jarige vereniging heeft er in de loop der jaren steeds naar gestreefd haar leden te vormen tot goede rechtspre kers, terwijl voorts vele gelegenheden zijn aangegrepen om de voetballers er van te overtuigen dat zij zich met vertrouwen aan de leiding van de Haarlemse scheids rechters konden toevertrouwen. De vereniging, die momenteel 200 leden telt, stelde zich namelijk ten doel de spelregelkennis van de scheidsrechter zo danig op te voeren dat zij met recht als ter zake kundig konden worden aange merkt. Daartoe werd reeds in de beginja ren de medewerking ingeroepen van scheidsrechters met internationale ver maardheid die met lezingen, causerieën e.d. probeerden de kennis van de Haar lemse scheidsrechters op een hoog niveau te brengen. Uit deze eerste jaren herin neren we ons de namen van H. A. Mee rum Terwogt, J. M. Vuylsteke en Job Mut ters. In later jaren hielden de bekende scheidsrechters J. J. F. van Gessel, Joop Martens, F. J. van Veen, Leo Horn, Dirk Nijs lezingen in Haarlem. Ook aan enkele andere facetten werd aandacht besteed. Zo trok een medisch causerie van dr. Vuylsteke en mr. Mün nich grote belangstelling en ook de lezin gen die vooraanstaande E.H.B.O.-ers hiel den om de scheidsrechter te instrueren hoe te handelen bij eventuele ongevallen op het voetbalveld hadden grote aandacht. Voor de voetbalverenigingen werden lezin gen gehouden en zelfs spelregeltests ge organiseerd die mede ten doel hadden de onderlinge verstandhouding tussen voet baller en scheidsrechter te bevorderen. Grote belangstelling ook buiten het scheidsrechterskamp trokken de lezin gen die de HSV over actuele onderwer pen organiseerde. De Belgische interna tionale scheidsrechter John Langenus kwam eens spreken over zijn wederwaar digheden bij de wereldkampioenschappen voetbal in Zuid Amerika en Han Hollander Advertentie De voetbalwedstrijd tussen Alkmaar en het Nederlands militair elftal, die dins dagmiddag in Alkmaar werd gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 22. Bij de rust had Alkmaar met 10 de leiding. Ruim 4000 toeschouwers zagen een sterk aanvallend Alkmaar voor de rust een voorsprong nemen door middenvoor De Vries, na rust gevolgd door een tweede treffer van Buis. Het leek erop alsof Alk maar op een overwinning afstevende, maar Van Wery (DWS) in de 71ste minuut en Lefering (Go Ahead) zorgden voor een 22 stand. FeijenoordPSV krijgt zondag konink lijk bezoek. Prinses Margriet zal de wed strijd bijwonen, waarvan een deel van de recette bestemd is voor de actie Dousadj. De toegangsprijzen zijn verhoogd met een gulden respectievelijk vijftig cent. Voor de strijd en in de rust zal de marinierskapel in het stadion spelen. In een matige competitiewedstrijd heeft het beter voetballende Fortuna in het Olympisch stadion in Amsterdam een 2-2 score tegen Blauw Wit behaald. Van de vier doelpunten ontstonden er drie door blunders van de achterhoeden. Na negen minuten was de Joegoslavische Fortuna-rechtsbuiten Petacovic 3 Blauw witters te snel af en scoorde het eerste doelpunt. Daarna kreeg door weer een nieuwe fout van Van Gardingen Bisschops een vrije kans. Zijn schot belandde echter op de vuisten van Van Heeswijk, die bij het eerste doelpunt niet vrijuit was ge gaan. Het zat de Amsterdammers in deze periode mee toen Van Rhijn tegen de paal schoot. Door een blunder van de Limburgse achterhoede kon Sparendam na 35 minuten de gelijkmaker uit een voorzet van de ver opgedrongen Althoff langs de Fortuna- doelman werken: 1-1. Een geflatteerde stand voor de thuisclub die zich te vaak bezondigde aan ongecontroleerde slidings waardoor de stemming in het veld daalde In de tweede helft had Blauw Wit een gering overwicht, maar aanvankelijk kon den noch Sparendam, noch Van der Kuil het net vinden. In de 37ste minuut echter trof Sparendam met een uitgekookt om- haaltje het net uit een beheerst genomen vrije trap van Van der Kuil (2-1). Blauw Wit trachtte het spel te bevriezen, maar dat had tot resultaat, dat Fortuna meer in de aanval kwam en bij een van die aanvallen beging Royé de blunder van de avond. Hij speelde de bal over zijn hoofd terug op de doelman, maar had niet gezien, dat daar nog Van Rhiin stond, die met een boogballetje de gelijkmaker scoorde (2-2). Dat was twee minuten voor het einde. Blauw Wit zal dit seizoen nog meer wed strijden op woensdagavonden spelen. Dit in verband met de concurrentie van Ajax op zondagen dat voor de stadionclub èn de Ajacieden een thuiswedstrijd is vastgesteld. PSV6 5 Ajax6 4 ADO 6 4 NAC6 4 Fortuna 6 3 DWS 6 4 MVV 6 3 DOS6 3 GVAV 6 3 Go Ahead6 3 Feijenoord6 2 Enschede 6 2 Blauw Wit6 2 Heracles....6 1 Volendam 6 0 Sparta6 0 1 0 11 16— 5 1 1 9 19— 5 1 1 9 11— 6 0 2 8 12— 8 2 1 8 12— 8 0 2 8 8— 7 1 2 7 11— 7 1 2 7 12—11 0 3 6 11—11 0 3 6 14—16 1 3 5 13—10 1 3 5 7—10 1 3 5 9—13 0 5 2 5—16 0 6 0 5—21 0 6 0 4—15 fclefacM&ssw} r-r. -V. JO.:, T Arne Sörensen. de trainer van de Deense kampioensclub Esbjerg, acht zijn ploeg in de returnwedstrijd tegen PSV in het toer nooi om de Europa-cup helemaal niet kansloos. Dinsdag arriveerden de spelers en supporters van Esbjerg in een charter toestel van de „Nordair" op Schiphol. Sö rensen zei bij aankomst op de luchthaven optimistisch te zijn als altijd. „Het zal een zware wedstrijd worden. We weten dat we eigenlijk met een 10 achterstand begin nen, maar dat neemt helemaal niet weg, dat. we volgens mijn mening een kleine kans hebben", zo vond Sörensen. Esbjerg zal vanavond in Eindhoven bij na in dezelfde opstelling uitkomen als tij dens de thuiswedstrijd tegen PSV. Alleen is spil John Madsen, die toen door een beenblessure niet van de partij kon zijn. weer geheel hersteld, zodat hij de spil- plaats zal bezetten. Esbjerg heeft afgelopen zondag niet ge speeld, omdat de landenwedstrijd Dene markenZweden (22) op het programma stand. Vier Esbjerg-spelers: John Madsen, Jorgen Hansen. Jens Petersen en Jorgen Bertelsen deden mee in het Deense team en over het door hen vertoonde spel toonde trainer Sörensen zich bijzonder tevreden. PSV speelt in de volgende opstelling: Doel: Bals; achter: Brusselers en Kern- per; midden: Van Wissen. Wiersma en Pijs; voor: Giessen, Theunissen. Kerkhofs, Hoe- nen en Alleman. In het Deense doel staat in tegen stelling tot eerder gegeven berichten Werner Beck. De voetballers uit het vissersplaatsje Esbjerg snelden op Schiphol naar de haringkar. Rechts trainer Arne Sörensen. Verder John MatsenPe tersen, Hans, Christansen en Frandzen. wk- de populaire radioreporter, trok met zijn praatje ook al een overvolle zaal. Om de lichamelijke conditie van de scheidsrechter op peil te houden werden veld- en zaaltrainingen gehouden. De Haarlemse Scheidsrechters Vereniging be hoorde tot de oprichters van de huidige Centrale Organisatie van Voetbalscheids rechters (COVS). In de loop der jaren is er altijd een vruchtbare samenwerking geweest met de voetbalorganisaties, uiter aard het meest met het bestuur van de afdeling Haarlem van de KNVB. Diverse leden van de HSV hebben zelfs een be langrijk aandeel in de organisatie van de Haarlemse afdeling. In de scheidsrechters- commissie hadden en hebben de heren G. W. H. de Korte, J. W. Koelman, C. A. de Feber en W. Voogd jarenlang zitting. Vanzelfsprekend hebben zich in de loop der jaren enkele leden zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt voor de vereniging. De heer Jan Luyken van 1923 tot 1939 voorzitter van de HSV, is thans ere-voor- zitter, terwijl de heer M. Paardebek tot ere-lid is benoemd. Leden van verdienste zijn de heren G. Y. Mulder en R. Smink. Het huidige bestuur bestaat uit de heren G. W. H. de Korte voorzitter, J. W. Koel man secretaris, R Smink penningmeester, W. Voogd, W. Hoesbergen, P. van Zut- phen en H. Th. van Duuren. De viering van het 40-jarig jubileum be gint al vrijdag 11 oktober met een buiten gewone algemene vergadering waarna op zaterdag 12 oktober een dodenherdenking plaatsvindt op de begraafplaats achter de kerk van O. L. Vrouw van Zeven Smarten in Haarlem-noord ter nagedachtenis aan hen die de vereniging in de afgelopen 40 jaar ontvielen. Op zaterdag 19 oktober recipieert het bestuur in restaurant Brinkmann, 's mid dags van 13 tot 15.30 uur, waarna een feestavond plaatsvindt in de Hildebrand- zaal van Brinkmann. Bijna 200.000 sportlieden om precies te zijn 194.969 zijn in 1962 gekeurd op de 168 bureaus voor medische sportkeu ring. Dat is 10.972 meer dan in 1961 het geval was, zodat het aantal keuringen met 5,9 percent toenam. Er werden nieuwe bureaus geopend in Amstelveen, Eist (Gld) en Geldermalsen. Het in Krabbendijk gevestigde bureau werd opgeheven. Van alle sportlieden werd 55,3 percent voor de eerste maal gekeurd. In totaal werd 97 percent goedgekeurd, 1,6 percent werd voorlopig of voorwaardelijk goedge keurd, 0,4 percent afgekeurd, 0,5 percent voorlopig afgekeurd en 0,5 percent admi nistratief afgekeurd. In 1962 hebben 943 artsen in 8454 zit tingen voor de federatie van bureaus voor medische sportkeuring in Nederland gewerkt. Per zitting werd dus gemiddeld 23,1 keuring verricht. Hoewel er 24 artsen meer meewerkten dan in 1961 en 55 zittin gen meer werden gehouden steeg het aan tal kandidaten per arts per zitting. Meer dan de helft van alle gekeurden zijn 'voetballers, te weten 55,8 pereent. De handballers haalden 8,4 percent, de korf ballers 7,3 percent, de zwemmers 5,7 per cent, de atleten 4,1 percent en de turners 7,3 percent. Het hoogste aantal goedge- keurden leverde Zuid-Holland op (43.543), Noord-Holland (36.774) was een goede tweede. De overige provincies kwamen tot de volgende aantallen: Gelderland 23080, Noord-Brabant 21.679, Overijsel 19.256, Groningen 13.228, Utrecht 11.311, Limburg 8.827, Drente 8.634, Friesland 4.382, Zee land 1.890. In de laatste nacht van de zesdaagse van Berlijn hebben Peter Post en zijn Zwitserse koppelgenoot Fritz Pfenninger de leiding overgenomen van de Denen Lykke en Eugen. Vanmorgen bij de neu tralisatie bezette het Nederlands-Zwitserse duo de eerste plaats met 231 punten, ge volgd door de Belgen Rik van Looy en Rik van Steenbergen, die 176 punten be haalden. Lykke en Eugen waren met een ronde achterstand en 355 punten derde, terwijl de Duitsers Bugdahl en Renz met 334 punten de vierde plaats bezetten. Alle overige koppels hadden twee of meer ronden ach terstand. De Nederlandse herentumploeg, die zaterdag 19 oktober in Alblasserdam het interlandseizoen opent met een wedstrijd tegen Oostenrijk, ziet er als volgt uit: Willy Jaegers (Wilhelmina Bocholtz), Jaap van der Sande (Astrow, Souburg), Joost Blits (Olympia, Amsterdam), Kees Pruys (DOS, Amsterdam), Gerrit ten Bos (Hercules Hebe, Enschede), Henk Kaaks (Wilhelmina, Bocholtz) en Theo Bos (Mauritius, Volen dam). Terry Downes, de voormalige wereld kampioen in het middengewicht, heeft dinsdagavond in de Londense Albert Hall, een succesvol debuut gemaakt in de half- zwaargewichtsklasse. De Brit sloeg zijn Duitse tegenstander Rudi Nehring in de derde van een op tien ronden vastgesteld gevecht knock out. De Italiaan Salvatore Burruni, Europees kampioen vlieggewicht, heeft woensdag avond tijdens internationale bokswedstrij den in Rome door interventie van de scheidsrechter in de zesde ronde gewon nen van de Brit Mick Hussey. De titel van Burrunis tond niet op het spel. De Nederlandse zwemster Judith de Nijs heeft de tweede plaats behaald in de jaar lijkse wedstrijd over het meer van Galilea. Zij was met haar tijd van 2.11.25 over de tien km de snelste van de zes vrouwelijke deelnemers. Er waren 36 deelnemers ge start. De wedstrijd werd gewonnen door Israëlische kampioen Gersjon Sjefa in .06.05. Hij en Judith de Niis braken het oude wedstrijdrecord

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15