vilamol Autotocht in verzengende hitte door Z.W.-Perzië Dü 3 K^LDampo Nederland miljoen heeft twaalf inwoners DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE, PELLI EN PINGO Verzet in Eerste Kamer tegen I Op formele gronden opheffing van Zwammerdam Advocaat-generaal en .AGE Acht doden in het verkeer acht vrije hoeren niet strafbaar Minister Luns maakte grapjes Twaalf gewonden bij autobotsing A. DE HOOP HAARLEM N.V. M. Bakker voorzitter van C.P.N.-fractie in Tweede Kamer het is blij) onbekend Droog en zonnig Kamerleden stellen vragen over dure dienstauto WOENSDAG 9 OKTOBER 1963 Mislukte demonstratie Vitaminen zijn een weldaad voorde huid reservering 02520.5347 GALA_KERSTDÏN ER.DANSANT J 7 I Haarlem V eisendJmuiden Zijlstraat 56 Telefoon 11828 WASCOMBINATIES Voor kelner noodlottige vechtpartij berecht Beverwijk C EMMERS 8ADK01P t>E KUIP IS Mier kEK, EM IK HEg HET" WATER NIET 0P6EDR0NKEN - DAT WAS MMN VRIENDij JE VRIEND? |(0NM06EkUKlJ BADEN *5 S'g Van onze parlementaire redacteur) De bezwaren die de Eerste Kamerleden T.jalma (A.R.P.), Van de Vliet (V.V.D.) Knottnerus (C.H.U.) en De Loor (P.v.d.A.) gisteren opperden tegen het wetsontwerp betreffende een gemeentelijke herindeling van oostelijk Zuid-Holland, noodzaakten minister Toxopeus tot volgende week dins dag bedenktijd te vragen voor zijn ant woord aan de senatoren. De bezwaren gol den hoofdzakelijk de mammoet-achtige op zet van dit wetsontwerp en de strekking ervan: opheffing van zeven gemeenten (waaronder Zwammerdam) en de vorming van één nieuwe: Driebruggen. Het zag er In Etten gebeurde gisteren een ongeluk dat het leven heeft gekost aan de 61-jarige A. Legrand uit Breda. Hij passeerde op zijn fiets een andere wielrijder en kwam daarbij op de rijweg. Hij werd daar door een hem achterop rijdende vrachtauto aan gereden en was op slag dood. In Geldermalsen is de 35-jarige ver tegenwoordiger J. Pelt uit Rotterdam om het leven gekomen toen de door hem be stuurde auto op een kruispunt in botsing kwtfm met een vrachtauto. De 62-jarige A. Kleinen uit Heerlen is gistermiddag verongelukt op de provin ciale weg in Simpelveld. Hij stak met zijn bromfiets plotseling de weg over en werd overreden door een bestelauto. Hij was op slag dood. In Breda is de 2-jarige Rosa Baum in het woonwagencentrum onder een achter uitrijdende vrachtauto geraakt. De kleine was op slag dood. Bij Oudemolen in Drente is gisteravond de 75-jarige G. van Veen uit Zeegse in het donker tegen een koe opgereden. De brom fietsberijder liep ogenschijnlijk onbeteke nend letsel op en werd naar huis vervoerd. Later is hij echter overleden. In de afgelopen nacht is in Groningen de 31-jarige mej. Z. Bel met haar auto in het water van de Oosterhaven gereden. Toen politie en brandweer er de auto op de wal getrokken hadden bleken de levens geesten van de bestuurster reeds te zijn geweken. In een ziekenhuis in Apeldoorn is over leden de heer E. Jeths uit Beekbergen, die zondagavond door een bromfiets werd aan gereden en ernstig werd gewond. Hij was 52 jaar. In ITtreeht overleed gisteren de 55-jarige chauffeur W. M. Vokerman, die bij een ongeluk op 4 oktober ernstig werd ge wond. Bij een botsing met een personen auto werd hij uit de cabine van zijn wagen geslingerd. niet naar uit, dat het ontwerp volgende week dinsdag vlot een meerderheid zal krijgen. Bij de herindeling zijn 20 gemeente be trokken met totaal 150.000 inwoners. De critiek uit de Kamer loog er niet om. °p f°rT?-le «ronden heeft de advocaat- „Driebruggen wordt een ondermaatse ge- «eneraaJ bij de Hoge Raad geconcludeerd meente", zei de P.v.d.A.-senator De Loor ontsla« van rechtsvervolging in de za- (burgemeester van Delft). Het wetsont- en 'te«en veertien landbouwers uit Bei- werp gaf volgens hem geen gezonde her- Hoogeveen, Nieuweroord en Holland indeling. scheveld, die geweigerd hebben inventari- „De bewindsman heeft niet de vereiste ?atiegegevens te verstrekken aan het zorgvuldigheid in acht genomen", meende Landbouwschap. Tot deze landbouwers, de heer Tjalma (A.R.P.) te moeten conclu- door de economische politierechter in deren. Hij sprak over een „koppelver-1Assen waren veroordeeld tot ƒ50,- boete, koop" van de gemeenten en zag geen mo tieven voor de „opheffing en bijzetting' van Zwammerdam. Deze motieven zag ook de heer Van de Vliet (V.V.D.) niet. Hij sprak namens zichzelf; er zijn andere V.V.D.'ers in de Kamer die wèl achter het wetsontwerp staan. De heer Van Lieshout behoren ook K. Hartman en B. Niemeijer uit Hollandscheveld, die destijds uit hun boerderijen zijn gezet. De advocaat-generaal kwam tot deze I conclusie omdat de inhoud van het Uit voeringsbesluit 1962 Inventarisatieverorde ning Landbouwschap niet in de bewijs (K.V.P.) daarentegen was na ampele over- T1'dd?'en 's °P§enomen- Dit is nodig om- wegingen bereid het ontwerp te steunen, dat e rech'er niet geacht moet worden bekend te zijn met deze verordening aan gezien het niet om een wet of een wette lijk voorschrift gaat. Ook had vermeld moeten worden welke gegevens niet ver strekt zijn. Dat is evenmin gebeurd en derhalve omvat de bewezenverklaring niet alle bestanddelen van het strafbare feit. Omdat dus het bewezenverklaarde geen strafbaar feit oplevert concludeert de advo caat-generaal dat de Hoge Raad de boeren zou moeten ontslaan van alle rechtsver- verenigmg voig;ng. Qp 5 november zal de Hoge Raad arrest wijzen. maar kon de minister niet beloven dat zijn fractiegenoten hem hierin zouden vol gen. Ernstige bezwaren tegen opheffing van Zwammerdam had ook de heer Knottne rus (C.H.). Alle vijf woordvoerders zei den benieuwd te zijn naar wat de minister dinsdag gaat zeggen. Een wijziging van de begroting 1963, waarbij 1. miljoen wordt uitgetrokken als bijdrage aan de coöperatieve voor de verre visserij u.a., werd zonder hoofdelijke stemming en zonderdiscussie aangenomen. Met dit geld wordt een proef neming met visserij op verre visgronden bekostigd. Enige inwoners van de nu nog bestaan de gemeente Zwammerdam hebben giste ren voor het begin van de vergadering van de Eerste Kamer geprotesteerd tegen het wetsontwerp waarbij hun gemeente wordt opgeheven. Vóór het Kamergebouw hadden ze post gevat met een staketsel waarop het wa pen van de gemeente Zwammerdam beves tigd was. Op last van de politie moesten de Zwammerdammers daar echter van daan. De Haagse brandweer kwam eraan te pas om het staketsel met wapen te verwijderen. De burgemeester van Zwam merdam, die ook kwam betogen, heeft zich nog in verbinding gesteld met zijn Haagse ambtgenoot om te proberen de be toging doorgang te doen vinden, echter zonder resultaat. Advertentie en beïnvloeden de stofwisseling in zeer belangrijke mate. Medici bevestigendat gezondheid en aanzien van de huid door vitaminen behouden en fundamenteel verbeterd worden. Daar ons lichaam echter geen vitaminen vormt, verschaft Vitamol van buitenaf deze opbouwende stoffen, voorkomt daardoor vroegtijdige vermoeidheidsverschijnselen en garandeert een steeds goed verzorgd uiterlijk. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING l oedingscrème (groene tube) voor herstel en verzorging van de huid nachts. Dagcrème (blauwe tube) ter bescherming van de huid overdag. Tube vanaf f 4.25 uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN A6.5Q bed.inb Advertentie dagelijks DINER.en REE, \N1SANTE In een hitte van 45 graden Celcius heb ben de koningin, de prins en prinses Bea trix dinsdagmiddag een uitputtende, uren durende rondrit van 225 km. gemaakt door de barre, schaduwloze woenstijnvlakte van Zuid-West-Perzië. Voor de koninklijke gasten en voor vele leden van het grote gevolg was het een autotocht, die hun nog lang zal heugen. Het baatte niet om de raampjes van de auto open te zetten, want er kwam slechts een hete luchtstroom naar binnen. Het eerste doel was Dezful, waar de Neder landse Heidemaatschappij in deze trooste- loze, kale hoogvlakte in de afgelopen vijf jaar een proefterrein van 22.000 hectaren heeft weten te bevloeien. Na een rit van 80 km. zagen de koninklijke gasten de eer ste groene vlakte. Veel stond er echter nog niet op, maar een begin van landbouw is er toch. ,Ik ken iemand die nu in de schaduw gaat staan", zei minister Luns. Toch volg- c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De schuchtere aan het hof" van Tirso de Molina. Regie: Hans Boswinkel. Donderdag 20 u.: Ópe- rettegezelschap Diogé met „Polenbloed" van Osker Nedbal. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door de Marinierskapel o.l.v. H. C. van Lijnschoten (Ten bate van het Marine Sanatorium Fonds). Donderdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Vlam mende jaren", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Meisjes die zich verkopen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De vogels", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „La Notte", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. „De ver geten medeminnaar", 14 j Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De hel van Stalingrad", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen. Donderdag 20 u.: „Als de kraanvogels overvliegen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. In 't Goede Uur in oktober tentoonstel ling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10- 18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammo- foonplatenccmcert van 22—22.30 uur: Sta- mitz en Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. „Bloemenheuvel", Overveen. Tentoon stelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Pieter Starreveld. Geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 20 oktober. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, vandaag 20 u. Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 oktober.). WOENSDAG 9 OKTOBER City, 20 u.: Filmavond Velser Kunstkring „Voor Allen": „Blackboard Jungle". Stadsschouwburg, 20 u.: „Arsenicum en oude kant". Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen teraad. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u. „Felison", tentoonstelling aquarellen Ger- rit Jan de Geus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14 30 tot 17.30 u.: Jozefhuis, Velsen-noord: 14 30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). Santpoort, gebouw „De Haven", 20 u.: Ontmoetingsavond Vereniging van Vrijz. Hervormden. Beverwijk, Kennemer theater, 20 u.: Concert „Toonkunst". Beverwijk, K.S.A.-gebouw, 20 u.: Ver gadering P.v.d.A. DONDERDAG 10 OKTOBER City, 20 u.: „West Side Story". Stadsschouwburg, 20 u.: „Arsenicum en oude kant". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal, donderdag gesloten. Bij een autobotsing in Bolsward zijn gis teravond twaalf personen gewond. Het on geluk gebeurde op de rijksweg bij Bols ward. Een auto met zeven inzittenden werd op deze voorrangsweg aangereden door een personenauto, die van een zijweg af de voorrangsweg wilde oprijder In de ze wagen zaten vier volwassenen en een kind. Beide wagens werden volkomen ver nield. De twaalf gewonden zijn naar een ziekenhuis in Sneek overgebracht. Zij zijn afkomstig uit Hilversum en Den Haag. Advertentie de hij plichtsgetrouw de koningin, die on danks de hitte toch nog de 25 meter hoge ruïne van de 3.000 jaar oude tempel „Tchoga Zambil" beklom, samen met prins Bernhard en prinses Beatrix. Ook minister Luns kwam naar boven, maar terwijl de koningin in de ver zengende hitte het panorama bewonderde daalde de minister maar gauw weer af. „Hare Majesteit heeft meer aan een le vende dan aan een dode minister", zei hij. Het was de derde en laatste dag van de rondreis door de provincie. Reeds was ge gasten in zijn particuliere met vier straalmotoren uitgeruste vliegtuig terug bracht naar de miljoenenstad Teheran. Vandaag brengt koningin Juliana een bezoek aan het hoofdkantoor van de Iraan- se petroleummaatschappij in Boiz Zahra. Prins Bernhard zal deelnemen aan een jachtpartij in Farahabad. Prinses Beatrix zal een bezoek brengen aan een nabfj Teheran gelegen dorp. De voorzitter van de Tweede-Kamer fractie van de C.P.N., de heer Paul de Groot, is als zodanig afgetreden. Het Tweede-Kamerlid M. Bakker volgt hem op. De heer De Groot blijft wel lid van de Kamer. Ook blijft hij de communisti sche partij leiden. In feite fungeerde de heer Bakker reeds geruime tijd als fractievoorzitter. De heer De Groot liet zich zelden in de Kamer zien en als hij er was, liet hij zijn collega Bakker, die hoofdredacteur van De Waar heid is, het woord doen. Aanleiding hier toe was de slechte gezondheid, waarmee de heer De Groot reeds lange tijd heeft te kampen. De heer De Groot kwam in 1945 in de Kamer. In 1958 werd hij frac tievoorzitter. Vóór hem is de heer Gerben Wagenaar fractievoorzitter geweest. Oefenkampen. Onder supervisie van het ministerie van Binnenlandse Zaken, hoofdafdeling organisatie bescherming be volking, worden drie oefenkampen inge richt waarin de noodwachters, ingedeeld bij de B.B.-reddingsdiensten, geoefend kunnen worden. De kampen komen in Steenwijkerwold, Deurne en Wieringer- meer. Dubbele poging tot doodslag. De I rechtbank in Almelo heeft een 34-jarige inwoner van Almelo veroordeeld wegend een dubbele poging tot doodslag. Hij had geprobeerd de moeder van zijn meisje te wurgen en later het meisje met een bijl I op het hoofd geslagen. Het vonnis luidde tien maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Tekort. De begroting 1964 van de I provincie Utrecht vertoont een tekort op de gewone dienst van 1.340.000,Ge deputeerde Staten stellen voor de opcen ten op de grondbelasting tot het maximum van 60 te verhogen en de opcenten op de hoofdsom van de personele belasting tot 50. De verhoogde belastingen brengen f 250.000,op. Het overige tekort wil men dekken uit reserves. In een café in de Amersfoortse binnen stad is op de avond van 29 augustus hevig gevochten. Woonwagenbewoners, militairen en kelners waren met elkaar slaags ge raakt. De vechtpartij had een noodlottig gevolg voor een kelner, die een asbak tegen het hoofd kreeg. Hij werd ernstig gewond en moest een van zijn ogen mis sen. De vechtpartij kreeg thans een vervolg voor de rechtbank in Utrecht, waar twee woonwagenbewoners uit Ede zich voor hun aandeel in de vechtpartij moesten verant woorden. Zij hadden in het café een paar meisjes lastig gevallen, waarop twee militairen de meisjes in bescherming namen. Er ont stond een hevige vechtpartij waarbij met barkrukken, asbakken en stoelen werd ge smeten. Meubilair en een spiegel sneuvel den. De militairen bliezen de aftocht, waar op de aanval van de woonwagenbewoners zich op de kelners concentreerde. De officier eiste tegen beide verdachten drie maanden gevangenisstraf. Op 22 ok tober wijst de rechtbank vonnis. Advertentie Morgen, 10 oktober, heeft Nederlanc twaalf miljoen inwoners. Dat zegt ten minste het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Maar zeker is het C.B.S. er ook nog niet van. Teveel factoren spelen een ról bij het vaststellen van het bevol kingscijfer om van seconde tot seconde het juiste inwonertal van Nederland te becijferen. Hoeveel cijfermateriaal het C.B.S. ook samenbrengt, het moment van de geboorte noch de persoon van de twaalf miljoenste zullen bekend worden. Niettemin, de tiende oktober 1963 gaat de vaderlandse geschiedenis in als de dag waarop Nederland twaalf miljoen inwoners rijk werd. „Scharrelend", zegt men bij het C.B.S., „zijn we tot die datum geko Men moet't aantal levendgeborenen, overledenen en aantallen immigranten en WOENSDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Les liaisons dangereuses". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Taras Bulba". DONDERDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en. 21.15 u.: „Taras Bulba". 5455. Tjonge, wat schrok de lakei, toen opeens de koning voor hem stond Wat betekent dat hier?! zei koning Wiromar. Wat doe jij aan mijn wijn? Ja, zo was de lakei lelijk betrapt. Maar nu bleek, dat hij een erg brutaal kereltje was. Hij grijnsde tegen de koning en scheen niet erg bang te zijn. Ik lust ook wel eens 'n lekker glaas je.' zei de man. Wie doet me wat? Daarvan stond koning Wiromar toch wel even sprakeloos te kijken HE? t>E KUIP is kees ,1798-A iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnimn Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht trok een koufront over ons land, vergezeld van enige regen. Tengevolge van de zware bewolking bleven de tem- peraturen aanmerkelijk hoger dan de emigranten verspreid over de duizend ge- nacht daarvoor. Tegen de ochtend trok de méénten van ons land weten. De ambte- naren van de burgerlijke stand noteren al die wijzigingen en sturen een kaart met aantekening daarvan naar het C.B.S. Maar voor de aangifte van een geboorte is er een speling van drie dagen. Voor bewolking naar het zuidoosten weg. Het weer kwam toen onder invloed van een krachtig hogedrukgebied, dat van de oceaan zuidwest-Engeland naderde. De kern van dit hogedrukgebied zal in de ko mende nacht dicht langs of over ons land het toestemming vragen iemand te mogen llaar het oosten trekken. Bij heldere he- begraven en voor het opgeven van een mel en zwakke wind zal de temperatuur verhuizing naar een andere plaats heeft dan weer flink dalen. Morgen overdag zal men vijf dagen de tijd. De cijfers die de de wind weer wat toenemen uit westelijke gemeenten op die manier bijeenkrijgen, richting. Deze toeneming zal samenhan- leveren dus nimmer dag-tot-dag op. Pas in de derde of vierde week van de maand kan daarom worden gezegd: „we hebben zoveel miljoen inwoners". Het C.B.S. heeft, toen het cijfer naar de twaalf miljoen begon te lopen, een voorzichtige berekening gemaakt. De geboorteplek van mei is voorzichtig ingevoegd, de lijn van het aantal geboorten, van het aantal sterf gevallen bekeken en toen „rolde daar de tiende oktober uit". ■Uit de cijfers van het C.B.S. blijkt dat Nederland niet zo druk bevolkt is door een verbluffend aantal geboorten, maar door de veel langere levensduur van de Nederlander. Het aantal geboorten per jaar is sinds 190.9 nauwelijks en in verhouding van de bevolkingscijfers niet gestegen. Maar het aantal bejaarden verdrievoudig de. De totale bevolking sinds 1909 is ver dubbeld. Het is misschien voor de twaalfmiljoen ste wel zo plezierig, gewoon een van die miljoenen Nederlandse mannen of vrou wen te worden. Vóór de eeuwwisseling zullen er 20 miljoen zijn. Wellicht is het C.B.S. dan zo voorzien van moderne vin dingen om uit te maken wie de twintig miljoenste is. In het voorlopig verslag der Tweede Kamer over een wijziging van de begro ting 1962 van het departement van Alge mene Zaken stellen enige leden de vraag waarom tot vervanging moest worden overgegaan van een dienstauto, waarmee niet minder dan 27.700,— was ge moeid. Dit bedrag doet vermoeden dat het een auto voor de minister betrof. De Kamerleden zullen het op prijs stellen, in dien de regering een overzicht zou kunnen geven van de prijskassen van de dienst auto's welke door de ministers, de staats secretarissen en de verschillende catego rieën van ambtenaren worden gebruikt. Ook willen zij gaarne weten of de auto, die door een wagen van bijna 28.000 is vervangen, is ingeruild dan wel verkocht en wat daarvan de opbrengst is geweest. Tenslotte vragen de Kamerleden welke be tekenis aan de verklaring van de rijks hoofdinspecteur van het verkeer voor over heidsdiensten, waarnaar in de toelichting wordt verwezen, moet worden gehecht. Brengt deze functionaris alleen een tech nisch advies uit over de staat, waarin dienstauto's verkeren en over de wense lijkheid om ze te vervangen, of adviseert hij ook over de vraag, welke nieuwe auto's moeten worden aangeschaft? een overzicht van gen niet een storing, die snel over de oceaan naar het zeegebied ten noorden van Schotland trekt. De invloed van deze sto ring op het weer in ons land zal verder niet groot zijn. Er is daarom ook morgen droog en tamelijk zonnig weer te verwach ten. WEFTÏRAPPORTEN Maximum-temp*.*i atui en binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zünch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Aiaccio Madrid Mallorca Lissabon licht bew. licht bew. licht bew. mist mist regen regen motregen zwaar bew. regen licht bew. lichte reger onoewolkt mist onbewolkt regen geheel bew. mist windst. 19 geheel bew. windst. 17 onbewolkt n 24 geheel bew. z 13 mist windst. 14 onbewolkt zzo 12 mist zo 13 licht bew. zw 15 onbewolkt windst. 21 onbewolkt wnw 12 mist windst. 15 zwaar bew. nnw 23 regen ozo 26 zwaar bew. ono 20 licht bew. windst. 25 c temp. - d M H oj a - - e 5 nw 14 3 nnw 14 3 nnw 15 4 wzw 13 1 w 14 3 zw 14 4 nnw 15 2 zzw 16 2 z 11 0 zzw 12 0,3 wnw 11 6 zw 13 2 zo 17 8 nno 17 0 nnw 14 1 n 15 3 z 13 0 w 17 0 onbewolkt onbewolkt onbewolkt windst. 28 windst. 24 verand. 29 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 10 0 0 0 0 0 Donderdag 10 oktober Zon op 6.54 uur, onder 18.00 uur. Maan op 23.42 uur, onder 15.23 uur. Maanstanden 9 oktober 20.28 uur laatste kwartier. 17 oktober 13.43 uur nieuwe maan. 25 oktober 18.21 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmufden Woensdag 9 oktober Hoog water 7.57 en 20.22 uur. Laag water 3.32 en 15.53 uur. Donderdag 10 oktober Hoog water 9.04 en 21.38 uur. Laag water 4.23 en 16.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2