Korte raadsvergadering in Velsen eindigde toen PSV-Esbjerg begon EXPOSITIE BIJ FELISON Voor twee IJmuidenaren en een Heemskerker hoogste beloning Haarlemse schaakclubs VHS en Oosten beginnen met thuisduel i unie damesmode C0STUUMS TWEEDJASSEN REGENJASSEN LODEN JASSEN RH. DE KONING COR OLY Faillissementen Kort IJmondnieuws NHSB-competitie start 14 oktober St. Jozefhuis onderkomen voor Tunnelboys Bonn bestelt een Finse ijsbreker ISCO Heijermans herdenking in Velsen Havenberichten Russen ontdekken vis op 300 meter in Beringstraat Moet u uw dia's geprojecteerd zien! s Teruggehaalde en ingeruilde BROMFIETSEN v.a. ƒ50.- DONDERDAG 10 OKTOBER 1963 Kennemerlaan 5 (bij de brug) Arbeidsreserve in september met 0,1 afgenomen „Tasmanzee" haalde Amerikaan weg hij rotskust NIEUWE COLLECTIES 178.- - 238. 188.- - 228. 69.50 - 119. 160.- KENNEMERLAAN 24 Zij hielpen produktie belangrijk verhogen Bob Buys NIEUW voor NEDERLAND! ELEKTRONISCHE CONSTRUCTIEDOZEN om zélf allerlei toestellen te bouwen EE 8 35.00 - EE 8/20 29.75 - EE 20 63.00 Philips producten speciaalzaak Plein 1945 no. 4 IJmuiden telefoon 6561 MARKTPLEIN IJMUIDEN Deux Pièces diverse modetinten f 47.50 „Humber" naar op de Ivoorkust gestrand Frans schip Het ongekend vlotte verloop van de woensdagavond op het raadhuis van Velsen gehouden gemeenteraadsvergadering zou ons bijna doen veronderstellen, dat de leden voor geen prijs de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd PSV-Esbjerg wilden missen. Uiteraard is een dergelijke conclusie er volkomen naast, zodat wij het njaar op de toevalsfactor zullen houden dat de - voorzitters hamer van burgemeester mr. J. C. Bührmann de vergadering beëindigde op ongeveer hetzelfde moment, dat de scheidsrechter in Eindhoven het fluitsignaal tot de aanvang van de wedstrijd gaf. Voorts werd de vergadering waarschijn lijk bespoedigd door de mededeling van de burgemeester, dat het voorstel tot de aankoop van aandelen van het Keurings instituut voor Waterleidingartikelen Kiwa n.v. binnenkort nog nader zal worden aan gevuld, zodat het betreffende agendapunt deze avond niet in behandeling behoefde te worden genomen. Hierna wenste mevrouw Hoe k-F een stra (P.S.P.) te worden ingelicht over het feit, dat bij het vaststellen van pre cariorechten blijkbaar een uitzondering wordt gemaakt voor benzinestations, waar van de tarieven hoger blijken dan die voor patatkramen of automatieken. De verkla ring hiervoor achtte wethouder De Jong tamelijk eenvoudig, omdat er bij benzine stations sprake is van precariorechten en bij de andere voorbeelden van een pacht som. Kennelijk heerste over dit punt enig misverstand tussen mevrouw Hoek en de wethouder, want zij gaf te kennen hier nog nader op terug te zullen komen. Vervolgens zorgde de heer Kruisman (C.P.N.) voor enige vrolijkheid, toen hij bij het verzoek van het college om toestem ming voor een onteigeningsprocedure, het bekende spreekwoord aanhaalde over „de duivel en de grote hoop". Hjj toonde zich nameljjk nogal ontstemd over de prjjs van 2,40 per meter voor grond, die de eige naar zelf volgens hem vrijwel niets had gekost. Wethouder Verbeek voelde wel iets voor deze redenering en hij moest toe geven zelf ook sprakeloos te hebben ge staan bij het vernemen van de prijs, welke de commissie voor taxatie had vastgesteld. Toch was spreker optimistisch wat betreft de afloop der onderhandelingen en hij zag zelfs mogelijkheden tot een minnelijke schikking. In de vorm van grondruil bij- Advertentie Er zit zoveel méér in uw dia's dan u denkt. Neem ze maar mee. Kom ze zien op Het doek, groot, briljant. U ontdekt nooit vermoede détails. En wijst u maar aan, welke van de 15 PROJECTOREN we ervoor zullen nemen I Prijzen van 89.00 tot 340.00 De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 8 oktober 1963 in staat van faillissement verklaard: B. Fatels, groentehandelaar, wonende in Santpoort, gem. Velsen, Hagelingerweg 92. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. M. E. Jonker, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 4 oktober 1963 geëindigd het faillissement van Theodorus Antonius van Kampen, horlogemaker, wo nende in Driehuis, gem. Velsen, Da Costa- laan 3, uitgesproken dd. 13 maart 1962. Rechter-commissaris mr. J. P. Petersen. Curator mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat De maand september, voor velen de eerste normale maand na de vakanties, is in zoverre ongewoon geweest op de arbeidsmarkt, dat de ongewoon lage minima van de arbeidsreserve nog eens gedaald zijn Het percentage werklozen is van 0,8 percent in augustus in de afge lopen maand weer eens met 0,1 percent teruggeschroefd naar 0,7 percent. In Haarlem liggen de cijfers op 0,35 tegen 0,41 percent en steeg het aantal van 197 naar 231. Alhoewel het aanbod tegen het einde van augustus nog steeds zeer laag enigszins toenam als gevolg van een aan bod -van scholieren en uit het horeca bedrijf als gevolg van het aflopen van het toeristenseizoen, is in de maand september de vraag naar jeugdige werknemers veel hoger geweest dan het aanbod. De belangrijkste verschuivingen op de arbeidsmarkt in de provincie Noord-Hol land hebben zich voorgedaan bij de me taalarbeiders en de bouwvakarbeiders; het aanbod daalde respectievelijk met 450 en 60 arbeiders. De vraag naar arbeiders is met 600 ge daald, omdat veel jongeren geplaatst wer den, maar de vraag naar ongeschoolde arbeiders steeg daarentegen met 400. Het vorig jaar bedroeg de geregistreerde vraag naar arbeiders 2900 minder dan nu het geval is. In september stond een aanbod van 74 bouwvakarbeiders tegenover een vraag naar 2723 arbeiders in deze sector van nijverheid. In de metaalnijverheid liggen de verhoudingen op 213 tegen 6673 per sonen. Voor losse arbeiders stond een aanbod van 114 personen tegen een vraag van 3400 personen. voorbeeld. Nadat alleen de heer Koop man (K.V.P.) aantekening had verlangd tegen een rechtsgeding te zijn, werd het college door de raad de gevraagde machti ging verleend. Hiermee was deze vergadering tevens binnen het half uur beëindigd, waarbij de heer De Groot (P.v.d.A.) zich snel nog even als laatste spreker meldde, teneinde de burgemeester namens de raad geluk te wensen met de verjaardag van zijn echt genote. Onderwijl werden ook nog zonder hoof delijke stemming benoemd tot directrice van de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek, mevrouw mr R. E. Mulock Houwer-Hofstee uit Hoorn en tot lerares voor handwerken in tijdelijke dienst aan de gemeentelijke middelbare school voor meisjes, mevrouw J. E. de Jong-Visser uit Amstelveen. Het Amerikaanse stoomschip „West chester" (7217 brt), dat ongeveer twee we ken geleden in groot gevaar verkeerde bij Kaap Guardafui in de Indische Oceaan door machineschade, is de haven van Bom bay binnengesleept door de sleepboot „Tas manzee" van Smits Internationale Sleep dienst. De „Tasmanzee", die op station lag in Bahrein haalde veertien dagen geleden de afdrijvende vrachtvaarder op 45 meter afstand van de rotsen van het eiland Abdal Kuri weg. Deze gewaagde manoeuvre, die geen half uur later had moeten worden uitgevoerd, was het slot van een race tegen de klok over een afstand van 2.800 km. De „Westchester" is eigendom van de Peninsular Navigation Corp. in New York. Kapitein A. Slingerland voert het com mando over de „Tasmanzee". Potten en pannen. Aan de sluitingsvlucht van het seizoen hebben de postduivenhou- dersverenigingen De Reisduif, Hef Atoom en De Vredesduif deelgenomen. De prij zen, bestaande uit potten, pannen en tex tiel, zijn door de heer H. Beentjes, in café Sport, uitgereikt aan niet minder dan 31 winnaars. De eerste prijs werd door de heer A. Bruin van De Vredesduif uit Heemskerk in ontvangst genomen. Sparen. Bij de Stichting Nutsspaarbank te Velsen werd in september van dit jaar ingelegd 865.432,33; terugbetaald werd f 748.100,78. N.C.V.B. Velsen-Noord. Maandag 14 ok tober houdt de afdeling Velsen-noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar maandelijkse bijeenkomst in het ge meentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat. In deze vergadering zal spre ken de heer N. Laarman, secretaris van de „Bond tegen het vloeken" over het on derwerp „Gods naam in de lectuur van deze tijd." Oriëntatierit. De K.M.AC, heeft voor zondag 13 oktober weer een oriënterings- rit uitgeschreven, waaraan deel kunnen nemen auto's, motoren en scooters. Er zal worden gereden volgens het reglement van de K.N.A.V. 1963 en is de start op het Meerplein, bij „Promenade'. Deelnemers kunnen zich opgeven vanaf 13.30 uur en de eerste vertrekt om 14 uur. Er mag niet harder worden gereden dan gemiddeld 30 km. per uur. De prijsuitreiking is na af loop van de tocht, in Promenade, tussen 5.30 en 6 uur. Zwerftocht. Voor een groot aanta! leven van de KAV in Beverwijk heeft de be kende schrijver en voordrachtkunstenaar Henri van Leeuwen uit Amsterdam, woens dagavond een voordracht gehouden over zijn zwerftocht in Marseille. De presiden te, mevrouw van Wilgenburg herinnerde aan het slot de aanwezigen aan de ex cursie naar het gasbedrijf op 24 oktober. Advertentie BI] FELISON zijn tot 28 oktober aquarellen van Gerrit Jan de Geus te zien. Direct herkende ik de kleur, die ook andere schilders uit Kennemerland hebben. De kleur van De Geus neigt naar het blonde en heeft in het lichtende iets dat men in de natuur rond Velsen- IJmuiden wel kan ervaren. Waar De Geus woont en werkt weet ik overigens niet. Maar zijn werk is van een vertrouw de sfeer, zoals ik die speciaal bij Felison leerde kennen. van een zekere veelkleurigheid. Dat hin derde dan wel het meest in grote por tretten die, omdat het mensen betreft, mij het eerst in het oog vielen. Ook hin derde in die protretten nogal eens de vorm, waarbij ik niet weet of hierbij van te weinig ervaring in het tekenen sprake is of wel van een te groot vertrouwen in eigen uitdrukkingsvermogen, dat lich telijk naar expressionistische kant zou nei gen. Een klein portretje van mevr. De Geus, opgehangen in een nis, had genoem de bezwaren niet, wat doet vermoeden dat De Geus toch voldoende zou kunnen. Mo gelijk dat hij wat betreft de kleinere for maten met portretten wat zekerder is. Hij zou dan ook meer gedwongen zijn tot eni ge beperking in zijn kleurgeving. Ook de kleine aquarellen van interieur, tuin en TOCH SCHROK IK ook wel een beetje landschap lijken meer beheerst, wellicht De heer W. Bakker, voorzitter van de adjunct-directie van Hoogovens en aan gesloten bedrijven reikte woensdag aan drie personeelsleden van Breedband N.V. een beloning van 4.500 uit voor een voor treffelijk idee, dat zij tezamen hadden in gediend. Dit is de hoogste beloning die tot dusver bij Hoogovens voor een idee is verstrekt. De gelukkigen, die ieder 1500 ontvingen, waren de walsmeesters J. Morren en A. Zandwijk en de opzich ter A. de Niet uit respectievelijk Heems kerk, IJmuiden en IJmuiden. Op verzoek van de bedrijfschef blok- walserij en warmbandwalserij, de heer H. A. Meyjes, die zelf jarenlang deel uit maakte van de centrale ideeëncommissie, waren genoemde personeelsleden gaan na denken over de Vraag of het tijdrovende walswisselen van de eindwalsgroep in de warmbandwalserij sneller in zijn werk zou kunnen gaan. Zij kwamen op het idee een ander prin cipe toe te passen voor het bepalen van de juiste afmetingen van de walsspleet, de kleine „kier" tussen de strekwalsen Zaterdag 12 oktober zullen de eerste schaakwedstrijden worden gespeeld in de competitie van de KNSB. De eerste duels in de NHSB zullen maandag 14 oktober be ginnen. De schakers van de Haarlemse clubs VHS en Het Oosten treft men aan in de 2de klasse van de KNSB. Beide ver enigingen beginnen met 'n thuiswedstrijd. VHS (vorig seizoen uit de 1ste klasse ge degradeerd) is aan haar reputatie ver plicht de openingswedstrijd tegen het ge promoveerde VVV (Alkmaar) tot een goed einde te brengen. In vergelijking met vorig seizoen is het VHS-team van ongeveer gelijke kracht gebleven. De jonge schakers Nederkoorn en Krijnen vertrokken naar elders maar Mol keerde weer bij zijn oude vereniging terug. Vermoedelijk zullen de Haarlem mers met het volgende team de strijd aan binden: Spinhoven. Van der Tak, Van Driel, Mol, Blokker, Brommer, Geuzebroek Van der Velde, Mulder, De Vries. Het Oosten ontvangt de ploeg van Zaan dam. Deze tegenstander werd vorig sei zoen met 8-2 verslagen maar wij vermoe den dat het nu minder gemakkelijk zal gaan. Het Oosten heeft met het vertrek van Steijn en Slagt een gevoelige ader lating ondergaan waar het toetreden van Kranendonk (ex-De Pion) niet geheel te genop weegt. Toch mag worden verwacht dat de volgelingen van Rothert tegen het in „verval" zijnde Zaandam tot winst zal komen. Dat zal dan moeten gebeuren met de volgende spelers: Faase, Wolff, Van Kampen, Hovingh, Van Maanen, Kranen donk, A. Herfst, Honsbeek, Roubos en Koster. De overige wedstrijden in deze afde ling zijn: Max Euwe/MorphyWater- graafsmeer «n De PionASC 2. Beide ont moetingen zullen niet ver van een gelijk spel uitkomen. In de hoogste afdeling van de NHSB, de overgangsklasse, zal de toekomstige kam pioen zeker bij het drietal Heemstede, Kijk Uit (IJmuiden) en Pat Mat (Bever wijk) moeten worden gezocht. De Heem- steedse schakers kregen met de spelers Bonkenburg (ex-Rolland) en Verbeek (La ren) een aanzienlijke versterking. Van het gepromoveerde Zaanstreek-Noord (Krom menie) zal zeker kunnen worden gewon nen. Het IJmuider Kijk Uit kreeg een geheel nieuwe kop nu het Steijn zag terugkeren en de sterke ASC'er Schelhaas binnen de poorten zag komen. Tegen de eigen reser ves zal Kijk Uit natuurlijk tot een overtui gende zege moeten komen. Toch blijft Kijk Uit 2 een niet te onderschatten tegen stander. In Beverwijk ontvangt Pat Mat het Westfriese Schaaklust (Andijk). Hoe wel Pat Mat de spelers Tijssen, Van Ma nen en Schepel niet meer ter beschikking heeft moet van Schaaklust toch kunnen worden gewonnen. Tegen de altijd strijd vaardige Andijkers is het echter goed op passen. De tientallen zullen als volgt achter de borden plaats nemen, Heemstede: Santen. J. Bonkenburg, "'Altena, S. Bonkenburg, Van Keulen. Verbeek. Lingbeek, Cashoek. v. d. Berge en Seinstra. Kijk Uit 1: Steijn, Schelhaas, Walda, Blok, Mees, De Jong, Hölscher, Wolters, Kistemaker en Gordijn. Pat Mat: Zwart, Zoontjes, Suiker, Ban nenberg, Boer, Hart, Huygen, Rodenberg. Alting en Sonneveld. Kijk Uit 2: Lanser, Langedijk, Wijdoogen, Warnez, Van Nieu- wenhuizen, Van Pelt. Heidenreich, Door nenbal, Van Maanen en Kramer jr. De eerste klasse B belooft bijzonder in teressant te worden. Met geen mogelijk heid valt hier een favoriet team aan te wijzen. De teams die van start gaan zijn: Het Oosten 2 (Haarlem): Weenink (Bever wijk); Santpoort; Rolland (Haarlem); VHS 2 (Haarlem); Heemstede 2 en Bloemendaal. Van links naar rechts, de heren: A. Zandwijk, J. Morren, A. de Niet en W. Bakker. waardoor de band staal moet passeren. Tot dusver werd de walsspleet afgesteld door meting met behulp van voelijzers en stelkoper. Bij de methode volgens het idee werd het melen vervangen door een berekening. Het bleek namelijk mogelijk het dikteverschil tussen de uit te nemen en de in te bouwen walsen te verrekenen in de walsafstelling. Hierdoor werd een aanzienlijke tijds besparing bereikt waardoor de produktie belangrijk kon worden verhoogd. De heer Bakker was verheugd, dat men hier na gezamenlijk nadenken en overleg tot een uitstekende oplossing was geko men. die in de praktijk zeer goed bleek te voldoen. „U heeft hier op een punt in de produktieketen, waar een verbetering bijzonder welkom was, succes geboekt. U hebt onze maatschappij een dienst be wezen. Namens de directie bied ik u mijn hartelijke gelukwensen aan en wij mogen onszelf feliciteren, dat wij zulke denkers, ideeënmakers, in dienst hebben". De overhandiging werd onder meer bij gewoond door ir. J. van der Woude, ad junct-directeur produktie, ir. B. de Jonge, hoofd divisie walscrijen, ir. E. de Vries, hoofd sector platte produkten en de heer H. A. Meyes. bedrijfschef blokwalserij en warmbandwalserij. KERKELIJK NIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Zwartemeer H. E. Smid tè Lemele-Lemelerveld. door de kortere streek van het penseel, dat nu gemakkelijker bestuurbaar is. Toch lukte het ook in grotere werken wel. En dan blijkt De Geus iemand, die weet wat met de transparante waterverf te doen is; onder meer met het over elkaar zetten van verschillende kleuren, waaruit een andere dan de samenstellende kleuren ont staat. Een vaak ontstaat dan ook een bij zondere werking bij die kleur, die niet te bereiken valt met een tevoren mengen. Die werking kan gaan in de richting van stofuitdrukking, sfeer of plastiek. Mooi werd zo de sfeer van een tuin met pla- vuizenpad. Mild Hollands van zonnig licht is een aquarel van een boot op het dro ge. Treffend is een grote aquarel van een bezond winterlandschap, terwijl ook een vlottere en even kleinere van een water landschap met een vogeltje op een hek ook aantrekkelijk is. Door deze meer over tuigende aquarellen leert men De Geus persoonlijkheid waarderen. Een sympa thieke tentoonstelling. De voorzitter van het r.k. jeugdwerk in Velsen-Noord „Tunnelboys", de heer L. Bart, heeft voor zijn bestuur en leiders en leidsters van de r.k. jeugd in dit gemeen- tedeel voor woensdag, 16 oktober een bij eenkomst uitgeschreven in het St. Jozef huis aan de Banjaertstraat, dat in de toe komst zal gaan dienen als onderkomen voor de „Tunnelboys", de meer dan 200 jongens en meisjes, die in deze vereniging zijn ondergebracht. Het werk voor deze jeugd heeft een enorme vlucht genomen en de beschikba re ruimte is al lang te klein geworden. De uitbreiding van de werkruimten is mo gelijk aangezien de overheid heeft toege zegd haar deel in de kosten te willen bij dragen. Ruim een jaar lang is er aan de voor bereidingen gewerkt en na de rijksgoed keuring kan nu een begin worden ge maakt met de uitwerking van vele plannen. Er moet nogal wat worden veranderd aan het gebouw van het Joézefhuis en er dienen véle zaken te worden aangeschaft om het werk op de gewenste wijze te kunnen uitvoeren. Het clubwerk kan daarop echter niet wachten en dus zullen verbouwing en in richting buiten de „cluburen" om dienen te geschieden. In principe staat vast, dat andere verenigingen normaal gebruik zul len kunnen blijven maken van het Jozef huis. De sociëteit voor de bejaarden zal in elk geval geen strobreed in de weg wor den gelegd. In de kring van „Tunnelboys" leeft men met de gedachte dat de naam Jozef huis voor zijn werk en zijn vorm zo wei nigzeggend is. De leden van „Tunnelboys" is daarom gevraagd een goede en passen de naam voor het nieuwe clubhuis te be denken. De plannen voor de nodige veranderin gen aan het nieuwe clubhuis liggen ge reed, waarbij onder andere is gedacht aan een eerste gereedkomen van een huiska mer. Voorts moet er een hobby-lokaal worden ingericht, met werkbanken en ge reedschappen etcetera. Men is zich bewust, dat het nog wel enige tijd zal duren, voordat het nieuwe clubhuis voor de meer dan 200 leden, meisjes en jongens van „Tunnelboys" he lemaal gereed zal zijn. Het ligt wel in het voornemen het jeugdhuis „De Pan" aan de Wijkerstraatweg en het gedeelte van de oude C.V.O.school aan de Van Langeveldt- straat ingeschakeld te laten. Mede dank zij de actieve hoofdleider voor het katholieke jeugdwerk en de behulp zaamheid van een dertigtal jonge vrou wen en mannen, die vrijwillig leiding ge ven, stijgt de belangstelling voor het werk van „Tunnelboys" met de dag. Voor het „coachen" van deze leiding is een plan ter uitwerking gemaakt; dit plan voorziet in maandelijkse bijeenkomsten, waar onder deskundige leiding over prak tische mogelijkheden voor het „Tunnel- boys"-clubwerk wordt gediscussieerd. Op 16 oktober is de eerste bijeenkomst in het nieuwe clubhuis. BONN (DPA) De Westduitse regering heeft besloten op een Finse werf een ijsbre ker van 20 miljoen mark (18 miljoen gul den) te laten bouwen. Finland heeft zich verplicht in de komende winter één en zo nodig twee ijsbrekers beschikbaar te stel len om de Westduitse wateren open te hou den. De nieuwe ijsbreker, die een Finse bemanning krijgt, zal met motoren van in totaal 7.500 pk worden uitgerust. m Advertentie In het kader der herdenking van de honderdste geboortedag van de Neder landse toneelschrijver Herman Heijermans, zullen in Velsen twee opvoeringen worden gegeven van zijn spel van de zee in vier bedrijven „Op Hoop van Zegen" en wel één voorstelling in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg en één in de Vel- sense Stadsschouwburg. De bezetting van het stuk zal zijn sa mengesteld uit de werkende leden van de katholieke toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" en de arbeiderstoneelvereni ging „PALVU". Met de regie zal de heer Chris Sluiters worden belast. De voorstel lingen worden gegeven op een zondag en een maandag in de eerste helft van fe bruari 1964. Woensdag kwamen tn IJmuiden aan: Norfolk Trader van Londen; Martha Ahrens. Hamburg Jonette, Kramfors, cellulose voor Velsen; Lotha- reins. Dagenham; Flevo, La Pallice. Theano, Dublin; Wexford, Boston, naar Wormerveer; Cal- chas, Delfzijl; Jean E.. Londen; Nordstern, Sho- reham: Diogenes, Bremen: Osiris. Bremen: H.K.S De Hoop, Noordzee, bijleggen IJmuiden: Cornet. Rotterdam: Stad Amsterdam, Sagunto, erts voor IJmuiden; Hoop, Karlsham; Dmitrovo, Antwer pen; Swift, Londen; Spes. Swlnemünde, kalk voor IJmuiden: Canopus. Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Amyntas van Rotterdam: Eos, Rotterdam; Hawkwood, Tyne: Quo Vadis, Dordrecht, voor IJmuiden; Chiron, Antwerpen: Bro, Sunderland. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Francls- ville naar Antwerpen; Jenjo, Karlskrona, kunst mest van IJmuiden; Frecarrel, Noord-Amerika; Finlandia. Aulu, van Velsen; Lindesfarne. Pepel. van IJmuiden: Johannes Schupp, Emden: Lea. Vlaardingen; Bismarckstein, Newhaven, kunst mest van IJmuiden: Adelheid Sibum, Vasteras; Lapwing, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Leda, Karlskrona, van Velsen: Tinda, Goole: Stad Delft, van IJmuiden: Werner Meyburg. Da genham; Harrogate, Rotterdam; Cuxhafen, Bre men; Nordheim, Falkenberg; Spica. Delfzijl; Embla. Rotterdam: Tuskar, Bremen: Norfolk Norfolk Trader, Harlingen: Beninkust, Hamburg; Rigel. Rotterdam: Deborah, Londen; Arkeldijk, Antwerpen; Bandama. Rotterdam: Phidias, Rot terdam; Arenberg. Rlo de Janeiro; Grebbestroom. Rouaan. Advertentie MOSKOU (Reuter) - Een visserij-onder zoek door de Sovjetunie in de Bering straat heeft aangetoond, dat daar in een gebied van 1.200 vierkante kilometer op 300 meter diepte het gehele jaar door zee baars, heilbot en andere vissoorten kun nen worden gevangen. De huidige treilers zouden gemakkelijk kunnen worden inge richt voor het vissen op zo grote diepte, aldus het Russische rapport. P.v.d.A.-BIJEENKOMST IN BEVERWIJK De heer I. Baart, bestuurder van de Al gemene Bond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie, heeft woensdagavond in het gebouw van de K.S.A. te Beverwijk voor de leden van de, Partij van de Arbeid een uiteenzetting ge geven van de moeilijkheden aan het loon- front. Na een korte inleiding door de voor zitter, de heer B. Buitenhuis, zei de heer Baart, dat hij in deze dagen wel eens denkt aan een vroegere onrustige toestand in ons land, namelijk in 1672. Het volk was toen radeloos en de regering redeloos. De Partij van de Arbeid wenst niet alleen meer ordening met betrekking tot de lo nen, maar ook op velerlei ander gebied. Wil de regering géén ordening „op ander gebied", dan moet men ook van de lonen afblijven. Uit de miljoenennota is niets gebleken van de spanningen, die men nu overal meent te zien en waartegen men maatregelen wenst, aldus de heer Baart. Advertentie BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De sleepboot „Humber" van L. Smit en Co's Internationale sleepdienst is op weg naar Tabu aan de Ivoorkust waar het Franse m.s. „Maine" (4513 brt.) gestrand is. De „Maine" werd in 1947 gebouwd en is eigendom van de Socitété navale Delmas- Vieljeux in Parijs. De verwachting is dat de „Humber" van daag bij het gestrande schip aankomt. Gis teren vertrok een bergingsinspecteur van Smit naar Tabu. V

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7