PANDA EN DE MEESTE R*FLESSER Moord op Majorca icncciLjes kaap VAN BOMBAZIJN TOT TERLENKA A. DE HOOP HAARLEM N.V. voor mannen Pruikestukjes 19 door Paul Tabori VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 Ons vervolgverhaal wrmmmm, rmiimmui/m/tittnnn/iit/m/ftmmumi/imnMgmntmmmmmmt Nieuwties HAAR Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 VOORAL VOOR 57. Het is moeilijk om een gedegen verklaring los te krijgen uit een verdichtsel. Dit moest de brave agent Maneschijn ervajen. „Dus u weigert de politie inlich tingen te verschaffen?" vroeg hij, een paar handboeien tevoorschijn halend. „Dan arresteer ik u! In naam der wet!" Doch nu bleek, dat het niet eenvoudig was deze instrumenten aan te leggen, want de verdachte bezat .een eigenaardige lichaamsbouw en bovendien begon zijn gestalte langzaam te vervagen. „Denk erom, me neer," waarschuwde de agent. „Weerspannigheid tegen de politie zal u duur te staan komen. Gaat u nu maar rustig mee naar het bureau. Dat is in uw eigen belang!" Maar het verdichtsel stoorde zich niet aan deze woor den en agent Maneschijn moeét machteloos toezien, hoe het zich in dunne rooksliertjes oploste. „Zo'n brutale ontsnapping heb ik nog nooit gezien!" riep hij een rook- pluimpje na. „Hier zult u meer van horen! Wacht maar af!" „Waarom zeg je toch steeds dat ik af moet wach ten?" vroeg Panda intussen op verontwaardigde toon. „Waarom moet ik nu nog verder met dit geld rond sjouwen? We hadden het toch aan die agent kunnen geven?" „Nee, manneke," antwoordde Joris. „Die bra ve man had zijn handen reeds vol aan die verdichtsels, „Maar waarom gaan we dan nu niet naar het politie bureau?" „Geduld, Panda," herhaalde Joris. „We zijn onderweg. Omdat u een zware last torst, lijkt de weg wat langer dan zij in werkelijkheid is, maar geloof me: we zijn er bijna!" CAMELJASSEN vanaf 159.- Moderne COSTUUMS 100% wollen kamgaren in London grey en Portofino brown188.- 258.- Barteljorisstraat 5 - Haarlem Breestraat 138 - Beverwijk Hoe een en dezelfde man door middel va n een plukje haar, en bril kan veranderen. Hij is gekleed in de folkloredracht van Laren, zij draagt een charmant gekleed jurkje in de conische lijn. De verticale strepen worden speels onderbroken door twee kruip-door- sluip-door-biezen. Kinderkleding in dralon. alsof het volgende week door de kapper moet worden geknipt. Het moet van vo ren zwaar gelokt zijn en beslist geen inhammen vertonen. Mannen heeft hij tot nu toe nog niet aan de pruik kunnen praten. Maar vrou wen die aan de pruik zijn, vindt men door geheel Nederland. Als nouveauté voor Nederland introduceert Mario de bandeaux des cheveux, die men de af gelopen zomer aan het strand van St. Tropez kon zien. Het zijn katoenen bandjes waarop haar ter lengte van 25 cm. is bevestigd. Steek het bandje met een enkel speldje vast op het eigen haar en in een wip loopt men met een prach tig verzorgd kapsel zeker wanneer de kam van Mario er door is gegaan. De ze bandjes met „menselijk" haar zijn niet goedkoop: vanaf 165,-, zij zullen voornamelijk hun weg vinden in de ar tiestenwereld, waar trouwens eerlijk heidshalve ook de complete pruik de meeste aftrek vindt. Voor vrouwen met van nature mooi en gewillig haar maakt Mario gladde simpele kapsels, geheel glad of met onder aan de punt een krul naar binnen of naar buiten. Voor vrou wen die niet van hoeden houden, raadt hij een bandeau van stof aan van 7 a 8 cm breed, die in de nek wordt ge knoopt en waardoor de wind vrijwel buiten spel wordt gehouden. §Even later graaiden ze beiden naar de revolver. Barett was net iets vlug- j ger. Hij sloeg met de kolf op het hoofd van de man. Demarest zakte J in elkaar en bewoog zich niet meer. „Schiet toch!" schreeuwde Carpath. j Hij danste van woede rond de op de §w grond liggende man. „Je kunt zelfver- fdediging aanvoeren- je Barrett luisterde niet naar hem en boog zich over Demarest heen. Er liep een klein straaltje bloed uit de hoek van zijn mond; maar hij adem de. Hij ging weer rechtop staan en keerde zich naar Janet. „Kun je ons naar de boot brengen?" Ze knikte. Carpaths woede werd nog heviger. „Hij probeerde u te vermoorden", schreeuwde hij. „Hij is nog erger dan een ratelslang. Als u hem hier laat. „Dat doe ik niet", antwoordde Bar- rett kortaf. Hij tilde Demarests slap- 5 pe lichaam op en slingerde het over zijn schouder. „Kom, Janet", zei hij. „U ook, mijnheer Carpath Ze bereikten het glooiende strand zonder tegenslag; de roeiboot lag nog op dezelfde plaats waar Garcia en zijn kameraad hem aan wal hadden j getrokken. Barrett legde de nog steeds §w bewusteloze Demarest in het bootje en beduidde Carpath in te stappen. J Maar de Uraniumkoning aarzelde. „Waar brengt u me naar toe?" vroeg hij. „Hier vandaan", antwoordde Ste- phen kort. §w „Maar als er nog meer bendele den zijn. „Die kunnen we niet ontlopen met S hier rond te hangen. Schiet op, Car- S path. U hebt geen keus u zult juffrouw S Ramsay en mij moeten vertrouwen". „Ik ken u niet", beoogde Carpath. „En wat haar betreft. „Ik zal het allemaal uitleggen", glimlachte Janet en Barrett beschouw de haar glimlach als een gelukkig voorteken. „Zodra we in veiligheid zijn. Met een achterdochtig gezicht klom Carpath in de roeiboot. Hij maakte geen aanstalten om de riemen te ne men; Stephen en Janet moesten dus roeien. Ze kwamen veilig door de ondergrondse tunnel en waren plot seling in het daglicht. Ze knipperden met hun ogen en ademden diep de frisse lucht in. Carpath wankelde toen ze uit de boot stapten en Janet moest hem ondersteunen; Stephen S was bezig Demarest te binden met een stuk touw dat hij in de boot had gevonden, pij wilde niet het risico lopen dat de kléine man onverwachts bij zou komen. §De „Wanderer" lag nog op dezelf de plaats aan zijn anker; maar Whis- 5 ky's kleine zwarte lijfje was van het strand verdwenen. „Ze hebben misschien een wacht aan boord achtergelaten", zei Ste- phen tot Janet. „Ik ga eens kijken". Carpath was als 't ware weer in S elkaar gestort. „Van wie is die boot?", vroeg hij, 8 op zijn bekende manier zijn ogen tot spleetjes knijpend. „Van mij", zei Janet. „Maar u bent een smokkelaar. 5 lid van de bende. „Er is geen andere boot", legde Stephen uit. „En ik weet zeker dat S u niet wilt wachten totdat Garcia en Pablo ons te pakken krijgen. Carpath haalde zijn schouders op. „Dat zijn arme kerels. Ik kan hun geld geven". Plotseling voelde Stephen zich vre selijk vermoeid. Hij begon zijn schou der weer te voelen, waar hij tijdens de worsteling met Demarest en de tocht door de grot niet meer aan had gedacht. De stekende pijn deed hem kreunen en een moment sloot hij zijn ogen. Carpaths doordringen de stem dreunde alsmaar door: „Zo lang ze redelijk zijn.en ik weet hoe ik de mensen redelijk moet krijgen. Stephen deed zijn ogen open. Hij moest zich vermannen! Duizelig staarde hij naar het zand. „Hou toch op!" hoorde hij Janet met plotselinge woede zeggen. „U maakt me ziek." Carpath keerde zich naar haar om. Zijn mond ging open van verbazing. „Luister eens, jongedame...", be gon hij. Maar Janet was niet meer te hou den. „U bent hier niet op uw kantoor," ging ze verder. „U kunt hier niet de telefoon pakken en een horde secreta ressen laten doen wat u wilt. En als u denkt dat u Pablo en Garcia kunt omkopen, bent u gek. Die laten zich niet omkopen met beloften. Die zijn dom genoeg om alleen maar in baar geld te geloven en bijdehand ge noeg om te weten dat beloften niet gehouden behoeven te worden... Ste phen heeft zijn leven voor u gewaagd u zou tenminste genoeg fatsoen kunnen hebben om hèm te vertrou- wen!" De miljonair ging alleen op het laatste in. „Hem vertrouwen?", herhaalde hij. „Ik vertrouw niemand." „Daarom bent u waarschijnlijk hier 8 en in moeilijkheden", riep het S meisje uit en wendde zich vol af- g schuw van hem af. Stephen schraapte zijn keel. Er wa ren zoveel dingen waar hij niet uit kon komen maar hij was te moe, ontzettend moe en de pijn in zijn schouder werd erger. Hij moest naar de „Wanderer" zien te komen Pa- blo of Garcia of zij beiden konden ieder ogenblik te voorschijn komen. De gedachte bleef in zijn hoofd ha meren. Hij schraapte zijn keel. „Ik ga eens kijken," mompelde hij. „Janet, jij blijft hier..." Het meisje keek hem even aan. „Ben je... ben je in orde?", vroeg ze. „Ja, ja," antwoordde hij ongedul dig. „Kijk uit, pas op voor Pablo... „en let ook op hem," hij duidde op Demarest die, stevig vast gebonden, tegen een grote steen was gezet. Zijn hoofd was op zijn borst gezakt. „Laat mij gaan," smeekte Janet. „Nee. Doe alsjeblieft wat ik vraag...." Hij moest zijn tanden op elkaar bij ten om de pijnscheuten de baas te blijven maar zijn stem klonk kalm. Ze keek hem weer aan; dan, met een teder en vlug gebaar hield ze haar gezicht naar hem op. Hij kuste haar. Carpath keek zuur. Stephen liep het smalle stuk strand over in de richting van de „Wanderer." De boot lag een meter of dertig uit de kust voor anker; er was geen spoor van het touw, waarmee Garcia en de schele man hem vast hadden gemaakt. Hoe lang was dat geleden? Barrett had ieder gevoel voor tijd ver loren. Hij keek naar de zon; deze stond dicht boven het eiland. Hij moest zwemmen en dat was een nadeel. Als ze een wacht aan boord hadden achter gelaten, zou deze hem in het water te pakken krijgen ten zij... Hij voelde even aan het pistool, liep het water in en begon naar de boot te zwemmen. Hij kon alleen zijn rechterarm gebruiken; de linker was nu verdoofd door de pijn. De dertig meters leken wel dertig kilometer. Maar tenslotte bereikte hij de boot en gleed langszij. Hij bleef water trap pen tot hij zich bij het patrijspoort je bevond. Hij hield zich met zijn ge zonde arm vast en keek voorzichtig naar binnen. Het eerste wat hij hoor de was het getinkel van een glas en het inschenken van een vloeistof. Een kolossale, dikke arm, die een fles vast hield, werd zichtbaar. Daarna 't geluid van drinken en gesmak van lippen. Toen draaide de man zich om en Stephen herkende het vollemaans gezicht van senor Sotelo. de dikke eigenaar van hotel Miramar. Hij lag gekleed in een blauw overhemd met korte mouwen op de bank en dronk zijn glas met kennelijk genot. Was hij alleen? Stephen wachtte en keek vijf minuten lang voor hij er van over tuigd was, dat dat inderdaad het ge val was. Misschien lag er nog iemand ergens te slapen maar hij geloofde van niet; senor Sotelo was geen type om zijn mond te houden als er iemand was om mee te praten. Met veel moeite hees hij zich over de ver schansing en bleef even op het dek liggen, totaal uitgeput. Als de aan dacht van de man niet zo in beslag was genomen door de fles, zou Ste phens laatste uurtje geslagen hebben. (Wordt vervolgd) Met het kinderkledingfestijn „Van bombazijn tót terlenka" werd aan het begin van deze week de zesde Nederlandse Baby- en Kleutervakbeurs in de Expohal in Hilversum offi cieel geopend. Aan het eerste gedeelte van de show werkte een aantal leden van de Federatie van Folkloristische Groepen mee. Zij voerden samen een bruilóft naar Twents gebruik op. Het bruidspaar was uit Friesland afkomstig. De gasten, echt paren uit twaalf verschillende streken van Nederland gingen ieder vergezeld van zoon en dochter. Allen waren in kleder dracht gestoken. De kinderen lieten zich en hun bombazijnen kleding op het podium nog eens extra goed bekijken. Daarna mochten ze op een lange houten bank gaan zitten, nu was het hun beurt toeschouwer te zijn bij een spel dat Terlenka daar na ten tonele bracht. Deze stijl is geïnspireerd op figuren uit de spelwereld van jongens de agent, de spoorman, de postbode, de jager en Ivanhoe. De tinten zijn sterk. Er wordt veel gebruik gemaakt van rood, groen, blauw, oranje en geel. Enerzijds steken de pepita's en pied- de-poules de Schotse ruiten naar de kroon, anderzijds komen thans opnieuw zomerstoffen in allerlei strepen om de hoek kijken. Ook de style Sherlock Hol mes met de dubbelkleppetjes, de pele rines en de typische ruitdessins belooft furore te maken. Biesgarneringen, ge- paspelde naden, epauletten, klepzakies, koperen knoopjes en dubbel-rijsluitin- gen zijn de details die de kinderkleding zullen versieren. BEHALVE KLEDING exposeert de beurs echter ook allerlei andere ar tikelen op baby- en kleutergebied. Zo zijn er een groot aantal Amerikaanse nieuwtjes te zien voor de babyverzor ging: met vinvl gevoerde slabbetjes (kunnen niet doortrekken), met vinyl gevoerde luiers en nanties. Voorts komt er een kinderstoeltje in de handel, dat met een pakket, waarin alle toebehoor- sels zitten, kan omgetoverd worden tot fietsstoeltie, wandelwagentie. kinder stoel. schommelstoel en autozitje. Na het combo-lit met ziin vele mogelijk heden is men er in geslaagd thans een meubeltje on de markt te brengen met drie mogeliikheden. Een commode met een hard plastic blad is het grondmeu- bel. Met een kleine, eenvoudige ingreep, kan het blad worden verkleind en kan achtereenvolgens als bureautie dienen of als hoekenkast. Een firma uit Nonrd- wolde kwam on de gedachte dat het handig zou zijn wanneer wie»en konden rijden, en plaatste daarom wielen onder aan de poten van de wieg. ..Het wonder- kaDstokie" ontdekten we in de bijhouw van de F.xnnhal. D't kan<;tokie wordt aan lange haken oneehaegen aan de grote kanstok en komt aldus oo juiste hoogte te hangen voor de kleuter. Groeit het kind dan worden de lange haken verkort en de kapstok groeit met het kind mee. Het geheel is verpakt in een doos. waarvan de achterzijde voor zien is met een nlaat. die door het kind zelf gekleurd kan worden en later aan de kapstok een plaatsje kan bekomen. Een wa share wasbeer is ook iets nieuws. Niet alleen zijn deze diertjes wasbaar. maar ze kunnen gedroogd worden in de centrifuge en als hun af metingen dat toelaten zelfs door de wringer gehaald worden. Bij wijze van spreken gaat het beest met de maan dagse was mee. De elektrische flesverwarmer de „babysitter" is al een tijdje verkrijg baar. Nu echter is er ook een elektrische bordverwarmer, die eveneens naar de naam „babysitter" luistert. Advertentie EEN PERSOONLIJKHEID HERKENT MEN ALTIJD AAN DE STIJL VAN ZIJN KLEDING Pruiken voor mannén, met dit artikel doet de Amsterdamse naarkunstenaar Mario van zich spreken in een serie shows, waarmee hij deze week een nieuwe haarmode introduceert. Let wel: geen pruikjes voor mannen die kaal zijn, maar pruikestukjes voor he ren met een kale inham op het voor hoofd of gewoon als avondkapsel voor mannen met vól haar. Mario is het enfant terrible in de kapperswereld. Toen hij enkele jaren geleden als 17- jarige knaap zonder enig vakdiploma of zelfs maar een speciale opleiding een „boutique" opende werd hij nog uitgelachen. In latere jaren werd hij nagewezen als een beunhaas. Maar Ma rio bleek het in zijn vingers te hebben. Op het Leidse Plein werd menig meis je door hem aangeklamd met het ver zoek of hij even haar haar mocht kam men, meestal met als resultaat dat zij met een torenhoog kapsel weer onder zijn handen vandaan kwam. Nu heeft Mario afgedaan met die extravagant gekapte hoofden. Nu lacht men ook niet meer om hem. In zijn salon aan de Prinsengracht kwamen steeds meer da mes die een exclusief kapsel wensten en Mario werd ook een gewaardeerde medewerker in de televisiestudio's. Voor het eerst wijdt Mario zich thans aan herenkapsels. Het kapsel van de man zo leerden wij moet er uit zien Een overgooiertje in Ascotruiten, in de nieuwe eiffeltoren-lijn of te wel de conische lijn, met dans- en spring- plooien opzij in het rokje. Er wordt een mouwloos bloesje bijgedragen met „botton-down" kraag en stropdasje. MOESTEN VROEGER de kinderen het doen met een „verkinderlijkte" grote mode-lijn, en waren zij miniatuurtjes van een groot mens, tegenwoordig is er een eigen modelijn voor kinderen. Voor meisjes is het hangjurkje en de charles ton-lijn nog steeds favoriet. De nieuwe lijn, de „Ligne Tour Eifel" begint ech ter steeds meer andacht te vragen. Het is een vrijvallende naar beneden toe wijduitlopende lijn, ontworpen door Iedorette Kiewiet de Jonge-van der Burgt, die indertijd ook de Charleston- lijn voor de kleutermode in Nederland introduceerde. De jongensmodellen zul len meer en meer de tenuestijl vertonen. Links: Frotté kinderbadjas voor meisjes en jongens in een rose-wit, blauw-wit of geel-witte streep ver krijgbaar. Rechts: Zowel bontbedrukt als gestreept deze badjascapuchon.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19