Staatssecretaris bepleit samenwerking tussen kruisverenigingen TRESLONG J VRIJE ETAGE DE KLEINE KONING WIROMAR PGLLE, PELLI EN PINGO AGE en Dr. A. A. Bake overleden Erfgooiersinstituut gaat verdwijnen A Meer doden door longkanker dan door verkeers ongelukken Eis van acht maanden tegen Leidse journalist Wellicht ook premie voor bouw van eigen „goedkope woning" Geringe regenkans Kamerlid Koekoek stelt vragen Fa. B. J. VAN HEMT VOOR ALLE KINDEREN VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 V Haarlem Aa-Be PLAIDS Zaalberg 100% WOL ƒ29.75 en 43.75 V elsen-IJ muiden f Beverwijk de veelzijdige voeding Voor babies en kleuters: in defies, als pap, "geweekt" of gemengd met groente, fruit, vruchtesap Voor de groteren: dagelijks een Liga droog uit de hand. Zo lang ze in de groei zijn. Krachtige Kost voor het Kind! Dr. R. J. H. Kruisinga: Aannemer zegevierde in schoolstrijd te Horst-America Geen kwart miljoen voor huisvesting defensie staatssecretarissen Japonnen in weefstof e i f De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. H. J. Bartels, heeft in de jaarvergadering van „Het Groene Kruis" ,die in Sittard is gehou den, gepleit voor een intensieve samen werking tussen de drie kruisorganisaties in ons land. Het streven zal erop gericht moeten zijn om te komen tot een vèr gaande mate van samenwerking en coördinatie zowel op plaatselijk als op provinciaal en landelijk niveau. De staatssecretaris zei dat deze samen werking plaatselijk kan geschieden op het gebied van de materiële outillage en bij voorbeeld van onderlinge vervangingsrege lingen voor wijkverpleegsters. Samenwer king op landelijk niveau zou kunnen ge- schieden bij het wetenschappelijk onder zoek, een nauw contact met wetenschappe lijke instituten en met wetenschappelijke staven van universiteiten. De bewindsman vroeg de bijzondere aandacht voor de min- derheden in die gebieden, waarin één or ganisatie, als zijnde de grootste, in we zen r -i patriarchale of dominerende rol verv „In onze naar openheid en het voor eiKaar openstaan strevende moderne samenleving zal de dominantie moeten worden vervangen door loyaliteit", aldus drs. Bartels. In de jaarvergadering sprak voorts dr. R. J. H. Kruisinga, directeur Wetenschap pelijk Onderzoek en Planning bij het mini sterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Hij zei onder meer, dat de taakver deling tussen de verschillende med t- kers in de gezondheidszorg, zoals t m, kruisverenigingen, ziekenhuizen, psychia trische diensten en psychiatrische zieken huizen momenteel betrekkelijk willekeurig is. Hij betwijfelde dan ook of de huidige taakverdeling de meest geschikte is om het optimale resultaat te verkrijgen. Hij achtte het noodzakelijk dat het onder zoek naar de staat van de volksgezondheid gericht wordt op de optimale medische ver zorging in zijn totaliteit. Ook zal een re- uibgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN bed. inb. Y Advertentie dagelijks DINER.en SOI REE DANSANTE reservering 02520.53^7 GALA_KERSTD1N ER-DANSANT gelmatige bezinning nodig zijn over de geschiktheid van de toegepaste financie- ringsregeling en dan zal moeten worden bezien of hetgeen in 't kader van de sociale zekerheid wordt verstrekt is aangepast aan wat in het kader van een moderne ge neeskundige programmering en planmatig heid in het volksgezondheidsbeleid noodza lijk is, omdat er thans sprake is van ge brek aan coördinatie, gebrek aan samen' werking en gebrek aan continuïteit in de verzorging. De Nederlandse oriëntalist dr. A. A. Ba ke is dezer dagen op 64-jarige leeftijd in Londen overleden. Vijfentwintig jaar lang heeft dr. Bake in India doorgebracht waar hij studie heeft gemaakt van de talen, van de mu ziek, in het bijzonder van de gebedszangen en van de dansen. Met de dichter en filo soof Rabindranath Tagore maakte hij tuS' sen de twee wereldoorlogen een studiéreis naar Java en Bali. Na de tweede wereld oorlog heeft hij aan de Londense univer siteit Oosterse muziek, algemene cultuur' geschiedenis van het Oosten en Sanskrit gedoceerd. Dr. Bake, die ook een begaafd zanger was, heeft van tijd tot tijd Nederland en Duitsland bezocht en daar Indische reli gieuze liederen ten gehore gebracht. Hij publiceerde veel, onder andere een over zicht van Oosterse muziekinstrumenten in de Encyclopaedia Brittannica. Het stoffelijk overschot van dr. Bake wordt in Engeland gecremeerd. Het bestuur van „Stad en Lande van Gooiland", het instituut van de erfgooiers, heeft het besluit genomen het toekomstig beleid te richten op liquidatie en gunstige voorwaarden te scheppen voor een ruilver kaveling van de gronden na de ontbinding. Voor de feitelijke ontbinding van „Stad en Lande" berust de competentie niet bij het bestuur. Het besluit van het bestuur werd ingege ven door de overweging, dat er voor het Goois agrarisch leven, gezien de ruimte lijke problemen en in hoofdzaak de volks huisvesting, geen toekomst meer is. Hoe een en ander geregeld zal worden is hoofd zakelijk afhankelijk van de inhoud van het binnenkort te verwachten streekplan van de provincie Noord-Holland. c T - Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Ope rettegezelschap Diogé met „Polenbloed van Oskar Nedbal. Zaterdag 20 u.: Haag sche Comedie met „Quadrille" van Noel Coward. Regie: Paul Steenbergen. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends Soliste: Ida Handel, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fatale verhouding", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De wraak der Apachen", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De gekken trek ken de kaart", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De vogels", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: ,,De laatste der Vikingen", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De ver geten medeminnaar", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mariniers onder stormvuur", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Brandend verlangen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. In 't Goede Uur in oktober tentoonstel ling van tekeningen van Henk Pander Dagelijks 'geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10- 18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 uur Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u „Bloemenheuvel", Overveen Tentoon stelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Pieter Starreveld. Geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 20 oktober. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. DIVERSEN (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie 195x 145 Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 12839 VRIJDAG 11 OKTOBER City, 20 u.: „West Side Story" (geprolon geerd). Stadsschouwburg, 20 u.: „Kid Galahad' Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: „Felison": tentoonstelling aquarellen Ger- rit Jan de Geus. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21,30 u.; boyenzaal ..De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: filiaal SantDoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.: Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. ZATERDAG 12 OKTOBER Citv. 20 u.: ..West Side Story" (geprolon geerd) Stadsschouwburg. 20 u.: ,.Kid Galahad" Café Kraak. Marktplein 13.30 u.: Start Rode-Kruisautorally. Pieter Vermeulenmuseum. zie onder vriidag. Expositiezaal. Heidestraat. 14 tot 17 u.: .F^'ison" tentoonstelling als vrijdag Gem onepbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12 30 en 14 30 tot 17 30 u.: filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 t... filiaal Santpoort: 10 tot 12 u R -k. openbare leeszaal en bibliotheek, willemsbeekweg 96- 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.: Jozefhuis. Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. VRIJDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de tanks". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor middernacht". W.B. Theater. 20 u.: „Battle of Blood Island". ZATERDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 2115 u.: „Daar komen de tanks"; 23 30 u.: „Aanranding". Luxor Theater, 19 en 2115 u.: „Vijf mijl voor middernacht". W.B Theater. 20 u.: „Battle of Blood Island" Advertentie In de te Sittard gehouden jaarvergade ring van „Het Groene Kruis" heeft dr. R. J. H. Kruisinga, directeur Wetenschap pelijk Onderzoek en Planning bij het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid, gezegd dat de toegenomen wel vaart oorzaak is van tal van negatieve invloeden op het terrein van de gezond heidszorg, onder meer het overmatig ge bruik van genotmiddelen en het toegeno men roken van sigaretten. Hij zei dat het roken van sigaretten moet worden beschouwd als verreweg de belangrijke oorzaak van het ontstaan van longkanker, maar ook het ontstaan van chronische bronchitis, hart- en vaat ziekten en maagkanker. „Sigarettenroken beïnvloedt het ziekte patroon van het Nederlandse volk in be langrijke en toenemende mate. Het is zo erg,- dat bepaalde medische voorzieningen erop zullen moeten worden afgestemd. Al leen al door longkanker veroorzaakt het roken van sigaretten meer doden dan alle verkeersongevallen tezamen. Bovendien stijgt de longkankersterfte veel sneller dan de sterfte door verkeersongevallen. Voor de volksgezondheid is het roken van sigaretten volksvijand nummer n". Dr. Kruisinga achtte bezinning nodig op maat regelen die het roken tegengaan, anders zal er rekening mee gehouden moeten wor den dat de sterfte en ziekte tengevolge van sigarettenroken zullen toenemen en de arbeidsproduktiviteit in ernstige mate zal worden aangetast. Vanmorgen zijn twee zoons van 10 en 11 jaar van de aannemer F Janssen in het Peelplaatsje Horst-America weer naar school, echter niet in hun woonplaats, maar in Meterik. De heer Janssen hield na de grote vakantie zijn jongens thuis, omdat hij ze niet geplaatst kon krijgen op een school naar zijn keuze. Zijn actie tegen de school in America had tot gevolg dat vo rige week een vergadering met ouders be legd werd. De bezwaren tegen de school in America waren voor de waarnemend in specteur van het lager onderwijs, de voor zitter van het bestuur van de school in America en het schoolhoofd in Meterik. aanleiding goed te vinden Hat de beide kinderen van de heer Janssen naar de school in Meterik mogen gaan, waartegen aanvankelijk grote bezwaren stonden. Het is wel vier kilometer ver fietsen voor de jongens, maar volgens de heer Janssen krijgen de kinderen daar beter onderwijs. De minister 'van Defensie, de heer De Jong, acht het nuttig dat de staatssecre tarissen van de landmacht en van de luchtmacht gehuisvest worden in 't hoofd kwartier van de Koninklijke Landmacht en bij de Luchtmachtstaf. Over de huis vesting in de Julianakazerne van de staats secretaris voor de landmacht, de heer Haex, verluidde in Haagse militaire krin gen dat deze 250.000 zou vergen. Het mi nisterie van Defensie heeft nu medege deeld dat met de verwezenlijking van een reeds bestaand plan voor een verbouwing in de Julianakazerne waardoor meer ver gaderruimte ter beschikking zal komen, en voor het treffen van enige voorzienin gen, die van nut kunnen zijn indien vol gend jaar in ons land eventueel de NAVO- conferentie gehouden zou worden, 100.000 gemoeid is. Voor de vestiging van staatssecretaris Haex op de generale staf, waartoe een vijftal kamers moet worden verbouwd en ingericht, zou een bedrag van 60.000 gemoeid zijn, als de adviezen van een binnenhuisarchitect gevolgd zou den worden. Die adviezen zullen echter waarschijnlijk niet worden opgevolgd en het is bijna zeker, dat geen bedrag van 60.000 zal worden besteed. Juist in ver band met de door minister Witteveen aan gekondigde versoberingsplannen van de re gering zal de verbouwing en inrichting van de vertrekken van de staatssecretaris veel soberder gehouden worden. Advertentie DE WENS VAN IEDER VERLOOFD PAAR. i i Is deze gevonden en gaat u dit eigen „nestje" inrichten? Kom dan eens kijken bij de speciaalzaak met het grootste assortiment meubelen Dekkerswald 50 jaar. Het r.-k. sana torium „Dekkerswald" In Groesbeek be staat op 18 oktober 50 jaar Dit jubileum wordt die dag gevierd in de stadsschouw burg te Nijmegen. Het sanatorium ressor teert evenals het sanatorium „Heliomare" in Wijk aan Zee onder de stichting r.-k. herstellingsoorden. Door de teruggang van de tuberculose worden in de sanatoria ook lijders aan andere ziektken opgenomen. In de afgelopen 50 jaar werden in „Dekkers wald" 14.000 patiënten verpleegd. Nieuwe inspecteur. In verband met het te verlenen eervol ontslag uit de mili taire dienst aan de brigade-generaal der I militaire administratie J. Brouwer ligt het in het voornemen met ingang van 1 no vember 1963 de kolonel der militaire administratie J. B. Ludwig te bestemmen voor de functie van inspecteur der mili- taire administratie. Brandweer op de koffie. Roterdamse brandweerlieden, die met veel materieel toesnelden na een alarm van De Bijen korf, kwamen op de koffie, want de rook- I wolken en de stank, die zich door het ge bouw verspreidden, bleken afkomstig te zijn van een koffiebrander in de kelder verdieping, die door onoplettendheid over verhit was geraakt. Een lid van de bedrijfs brandweer had inmiddels de zaak met één snelblusapparaat weer in het reine ge- „In een kwade nacht is deze verdachte bracbj;- losgebroken op een wijze zoals men zou - J """L museum: V,oor f 35°°°° kunnen verwachten van iemand die zijn zal bet °Vde §ebouw van de ho§ere tech" verstand heeft verloren", zei de officier nisc school te Venlo wordt verbouwd van Justitie bij de rechtbank in Den Haag gemeentelijk museum. Voor de H.T.S. tegen een 28-jarige Leidse journalist, die 's een nieuwe school in aanbouw, in de nacht van 18 op 19 juni door vernie- lingen en brandstichtingen in Leiden en omgeving een schade van ongeveer 100.000 aanrichtte. De eis tegen deze verdachte, die onder invloed van sterke drank had gehandeld, was acht maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling. Hem was brandstichting in het gebouw van de krant waar hij werkte (schade 90.000,-), het in brand steken van een bromfiets en het leggen van tegels, die hij uit een rijwielpad had gehaald' op de rijksweg 4 bij Oegstgeest ten laste gelegd. Ook had de verdachte flesjes door ruiten van woningen gegooid en stenen door rui ten van een winkel en een snackbar. De verdachte verklaarde zich niet alles meer te herinneren. In de over hem op gemaakte rapporten stond dat hij een zeer verdienstelijk journalist en organisa tor is, die echter wel enigszins over het paard getild was. De officier van Justitie merkte op dat naar het oordeel van een psychiater de kans op herhaling niet is uitgesloten. Hij vond vooral het aanbrengen van de tegel- versperring op een van de rijbanen van rijksweg 4 zeer ernstig. De verdediger, mr. Ch. Westra, schetste de verdachte als een figuur met een grote geldingsdrang, die succes behaalde ten koste van zichzelf en anderen. Zijn hoofd redacteur had verklaard dat de verdachte in feite de leiding van de krant aan zich had getrokken. Naar de mening van de verdediger zou deze verdachte meer ge holpen dan ges,traft moeten worden. Hij vroeg een gecombineerde straf met een zo kort mogelijk onvoorwaardelijk gedeel te. Op 24 oktober zal de rechtbank uit spraak doen. Advertentie Sportieve chic in leugdige |urk|es en pakjes bij Vogelzang. Snuffel In Ita liaanse tweeds en Franse wollen bou- elés (b.v. lakrood, laguneblauw, whisky) 89.75. Kamgaren in Shetland- en Prince- de-Gallesruiten (89.75), In gabardine (69.75) en In pied-de-poules (119.-) Ge zellig: doorknoopjapon met opgestikte zakken in brede ribsfluweel (capriblauw, goud, beige, lakrood) 69,75 Grote Houtstr. 28, Haarlem, Tel. 1 19 12 (02500) Minister Bogaers is bereid de verschii- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinminii' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniD Het K.N.M.I. deelt mee: De kern van een krachtig hogedrukge- bied lag vanmorgen boven Normandië. Ten I noorden van Schotland echter koerste een depressie van de oceaan in oostelijke rich ting. Tussen de beide systemen stond een lende facetten onder ogen te zien van de zuidwestelijke tot westelijke luchtstroming, BOOT meubelen GtfRSTwAAT S2-S4-54 miFOON. 11047 HAARLEM 5859. De koning voegde de daad bij het woord. Hij greep de beduusde lakei stevig in de kraag van z'n mooie pakje en sleep te hem als 'n zak vodden de gang door. Bij de ingang van het paleis gekomen, opende koning Wiromar de deuren, pakte de lakei bij kraag en broek en smeet hem met een plof naar buiten Ziezo, laat ik je brutale gezicht nooit meer zien, of ik laat je in de gevangenis gooien! zei de koning. En toen sloot hij de deuren NU4A, DAM KRlslóT 6E6N BUIKPIJN 000, NU HEB IK HET LAATSTE STUKJE OOK 0P6E6ETEN IK HOOP DAT HM ZOVEEL CHOCOLADE VERDRAGEN KAN? PIN60 IS VANDAA6 JAR 16 ,-1300-A suggestie om het Besluit Bevordering Eigen Woningbezit ook toepasselijk te ma ken op de bouw van de „goedkope wo ning" in de ongesubsidieerde sector. Deze suggestie is gedaan in vragen aan de mi nister door het Tweede Kamerlid de heer Verdijk (K.V.P.). Het Besluit Bevorde ring Eigen Woningbezit houdt in, dat een toeslag op een premiewoning kan worden gegeven die afhankelijk is van de sa menstelling van het gezin van de koper. Minister Bogaers heeft voorts geant woord op vragen van de Tweede Kamer leden de heren Maeneil en Kolfschoten (K.V.P.) die de behandelingsprocedure voor de eigendomsoverdracht Van de be woners van woningwetwoningen graag ver sneld willen zien. De minister antwoordt hierop, dat deze materie aan zijn depar tement altijd op korte termijn wordt af gehandeld, maar dat elders voor de pro cedure meer tijd wordt gevergd dan naar zijn mening wel gewenst is. Sinds 8 fe bruari 1961 zijn bij de provinciale direc ties van de Volkshuisvesting en de Bouw nijverheid 7576 verzoeken tot overdracht binnengekomen, waarop 6028 beginselgoed keuringen zijn afgegeven. Er zijn 4310 de finitieve goedkeuringen verstrekt en van 1409 woningen is bevestiging van de over dracht binnen gekomen. die boven Schotland tot stormkracht aan wakkerde. Met deze stroming wordt zachte en tamelijk vochtige lucht aangevoerd, waarin wolkenvelden worden afgewisseld door enkele opklaringen. De storing, die van Noord-Schotland naar Scandinavië trekt, zal ook in het noorden van ons land de wind vanavond tijdelijk doen toenemen. Door de nabijheid van het hogedrukgebied zijn de regenkansen klein. WEERRAPPORTEN Advertentie Kaarslicht verzacht, verinnigt GOUDA KAARSEN De gemeente Wormer veroorzaakt vol gens het Tweede Kamerlid de heer Koe koek door lozing van vuil in de Schans- sloot in het heemraadschap Wormer, Jisp en Nek vermindering van de melkkwali- teit en zelfs ziekte en sterfte onder het vee. Hij heeft daarover vragen gesteld aan de ministers van Sociale Zaken en Volks gezondheid en van Landbouw. Volgens de heer Koekoek loost Wormer straat-, industrie- en huisvuil in de Schans- sloot op grond van een vergunning van het heemraadschap van 18 maart 1958. Maar het heemraadschap heeft in mei 1962 aan B. en W. van Wormer meegedeeld, dat de gemeente niet voldaan had aan de voor waarden die in die vergunning waren ge steld en dat daarom de vergunning als vervallen werd beschouwd. Het gemeente bestuur verricht deze lozing dus zonder de vereiste vergunning, aldus de heer Koe koek. Maximum-temperaturen oc C 9j binnen- en buitenland. d Neersiag: laatste 24 uur. U B 5 aS Den Helder geheel bew. wzw 14 0 Ypenburg zwaar bew. wzw 15 0 Vlissingen half bew. zzw 14 0 Eel de licht bew. zw 14 0,2 De Bilt zwaar bew zw 14 0 Twente mist zzw 12 1 Eindhoven mist wzw 13 0 Zd-Limburg mist wzw 12 0,1 Helsinki geheel bew. wnw 12 9 Stockholm licht bew. w 9 2 Oslo geheel bew windst. 14 0 Kopenhagen zwaar bew. w 12 3 Aberdeen geheel bew. zw 15 0 Amsterdam geheel bew. wzw 15 0 Brussel mist wzw 13 0,2 Luxemburg mist w 12 0,1 Parijs mist windst. 16 0 Bordeaux onbewolkt no 18 0 Grenoble geheel bew. windst. 18 0 Nice licht bew. n 23 Berlijn zwaar bew. w 10 1 Frankfort geheel bew. zw 15 0 München geneel bew. w 12 0 Zünch mist nnw 16 0,1 Genève licht bew. wzw 17 0 Locarno licht bew. ono 18 0 Wenen zwaar bew. wnw 15 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 17 0 Athene half bew. windst. 21 20 Rome onbewolkt nno 23 0 Ajaccio onbewolkt no 23 0 Madrid onbewolkt windst. 26 0 Mallorca half bew. windst. 25 0 Lissabon onbewolkt nnw 28 0 Zaterdag 12 oktober Zon op 6.58 uur, onder 17.55 uur. Maan op 0.51 uur, onder 16.34 uur. Maanstanden 17 oktober 13.43 uur nieuwe maan. 25 oktober 18.21 uur eerste kwartier. Hoog en laag water In I.Tmuiden Vrfjdag 11 oktober Hoog water 10.31 en 23.16 uur. Laag water 5.34 en 18.08 uur. Zaterdag 12 oktober Hoog water 12.04 en uur. Laag water 7.14 en 19.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2