NYLON JACKS ƒ29.75 VELO (H)OCRAPPARATEN f Jk-tyéw 1 Stil bank- seizoen KAPPER-SCHILDER MET PENSIOEN Gevonden FORT" GAAT VORT Verzending van zeepost Gemeente Bibliotheek in Velsen TIJDIG UITNODIGEN VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 5 - Kennemer Kruimels Voor de De bekende gewatteerde aan twee kanten te dragen, hebben wij weer ontvangen 12 jaar tot en met alle dames- en herenmaten één prijs KENNEMERLAAN 61 en tóch THUIS 100% SERVICE AUDI U M PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN VIWUNMKMTCr tOW MWBIBOI —J IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Medische verzorging tijdens het weekeinde Examens Stichting Nutsspaarbank Kerkelijk nieuws Voor tieners ■SSSI „We hebben helemaal niet geslagen edelachtbare, we hebben zo'n beetje ge duwd, maar echt geslagen is er niet. Be slist niet!" Gevieren stonden ze woensdag middag voor het groene hekje. De politie rechter, mr. Vink keek het dossier nog eens door. „Vast staat toch" zo weerlegde hij, „dat er iemand op de grond gevallen is, en dat een van jullie boven op hem heeft gelegen en dat de man is ge schopt en geslagen". Een 18-jarige dakbedekker, een 23-jarige bouwvakarbei der, een 24-jarige betonvlechter en een 33-jarige betonvlechterhaalden hun schou ders op. Het had allemaal niets om het lijf vonden zij. Uit het proces-verbaal bleek echter wel wat anders. Daar stond duidelijk in dat de vier knapen in het portiek van een cafetaria in Zandvoort behoorlijk aan het knokken waren geweest en dat hun slachtoffer er nog lange tijd de pijn lijke gevolgen van had moeten ondervin den. Het gebeurde allemaal op de avond van de twintigste juli, toen een Amsterdams echtpaar een flesje limonade dronk in de Zandvoortse automatiek. De vier knapen kwamen binnen, in een luidruchtige en overmoedige stemming. De vrouw van de 24-jarige betonvlechter was op zoek ge weest naar haar man. Zij vond hem in de automatiek en er ontstond tussen de beide echtelieden een interessante woordenwis seling over de besteding van het huishoud geld, waarover zij beiden kennelijk een an dere opvatting koesterden. De andere be zoekers van de eetgelegenheid volgden de discussie met belangstelling. Plotseling zou de jongste van het gezel schap tegen het latere slachtoffer gezegd hebben: „Man kijk jij voor je" en zou hij de anderen hebben voorgesteld: „Zullen we hem met z'n allen pakken?" Dat ge beurde. De argeloze toeschouwer werd op de grond geworpen en hij kon zich pas weer bevrijden, nadat zijn echtgenote hem te hulp was gesneld en anderen zich in de vechtpartij hadden gemengd. Het slacht offer had toen echter al heel wat klappen te incasseren gekregen. Een toeschouwster die nu als getuige ter zitting was, had de politie gewaarschuwd. In sappig Amsterdams gaf zij haar le zing voor de politierechter. Uit de lezin gen van de andere getuigen en uit de hare kwam vast te staan dat de toedracht wel degelijk anders was, dan zoals het strijdlustige kwartet het had voorgesteld. Toen de politie ten tonele verscheen was de Benjamin, die het gevecht begonnen was ook nog met een politieman op de vuist gegaan. Uit louter balorigheid had hij later ook nog de ruit van een benzine pomp ingeslagen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouwman sprak van straatterreur en hij stelde dat voor geweldpleging in deze mate een ge vangenisstraf van vier en een half jaar opgelegd kan worden. Drie van de ver dachten waren al eens eerder voor derge lijke vergrijpen met de Justitie in aanra king geweest. De jongste niet. Tegen drie van hen eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van drie maanden onvoorwaardelijk en tegen de raddraaier omdat deze tevens de ruit van de benzinepomp had ingeslagen nog een maand extra. De politierechter maakte er twee maanden van en voor de jongste be tonvlechter twee maanden en veertien da gen. Het kwartet haastte zich naar de deurwaarder om hoger beroep aan te te kenen. Onder invloed Een 29-jarige monteur uit Haarlem moest zich voor de politierechter verantwoorden omdat hij onder invloed op de Laan van Roozendaal in Heemstede een ongeluk had veroorzaakt. De monteur botste met zijn personenwagen tegen een andere auto op. „Ik had maar vier glazen bier op" ver- Advertentie dedigde de verdachte zich. Hij had ech ter een veel hoger alcoholpromilage in zijn bloed. „Ik had die weg al twee maal eer der gereden en toen ging het wel goed", voerde hij nog aan. De officier van Jus titie vroeg één maand gevangenisstraf en ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. De politierechter von niste conform. Verkeerd begrepen Een 58-jarige chef de bureau uit Zand voort moest terecht staan omdat hij in de trein van Haarlem naar Amsterdam een dame beledigende taal had toegevoegd. Er waren woorden als „schoft" gevallen en verdachte zou de dame hebben gezegd: „Er is in de oorlog veel gebeurd, maar ze hebben kennelijk de verkeerde gehad." Bijzonder pijnlijk was dat de dame van Joodse afkomst was. Voor de politierech ter vertelde de chef de bureau dat de toe dracht heel anders was. „Ik heb het woord „schoft" helemaal niet gebruikt," zo ver dedigde hij zich, „ik heb alleen gezegd dat ik haar gedrag schofferig vond." Ook dat van de oorlog was anders uitgelegd. „Toen ik hoorde dat de bewuste dame van Joodse afkomst was heb ik onmiddellijk mijn excuus aangeboden, maar dat heeft ze niet geaccepteerd," zei hij. „Boven dien" zo ging hij door „heeft de dame mij in mijn zij gestompt en dat, terwijl ik juist genezen was van een zeer ernstige ziekte." Een getuige, een 23-jarige secretaresse uit Haarlem, verklaarde dat zij het woord schoft wel gehoord had en dat verdachte wel degelijk „dan hebben ze kennelijk de 'Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5138 verkeerde gehad," had gezegd. De chef de bureau hield bij hoog en laag vol dat dat niet geval was. „Ik zou zoiets nooit zeg gen tegen een dame," zo betoogde hij. De uitgescholdene was, omdat het een voor haar pijnlijke affaire was, niet op de zitting als getuige verschenen. „Stelt U het, ondanks het feit dat het voor de be treffende dame een pijnlijke aangelegen heid is, op prijs dat zij alsnog komt?" informeerde de politierechter. „Jazeker" luidde het antwoord, „want deze verklaring is helemaal niet juist." De andere getuige ging hoofdschuddend naar haar plaats terug. De zaak werd aan gehouden tot dertien november. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Maaike, d. van H. Claus en H. Westerhof; Bertus, z. van C. J. Mei link en D. Nauta; Johannes A., z. van T Zonneveld en A. v. Tunen; Robert, z. van M. Hagedoorn en W. van Vliet; Margarita d. van J. N. Rijke en D. H. Vuijk; Paulus M., z. van C. P. Groen en E. M. Schaaper; Rijnhard F., z. van P. H. Bokelman en G. Ekhart; Saskia Y., d. van W. J. Gjaltema en N. Winters; Sandra V., d. van L. M. Wunderlich en F. A. Hinne; Monica E. M., d. van J. H. Vessies en G. Welagen. ONDERTROUWD: J. Kertész en E. P. van Zijl; P. J. M. Zuidweg en Y. Wever; J. A. Brunn en H. de Groot. GETROUWD: H. P. Castricum en C. H Joosten; A. Schipper en M. T. van Vliet; W. Nol en M. E. Rumping; J. S. Duin en E. M. v. d. Lans. OVERLEDEN: S. Ypma, 67 j„ geh. met H. Rijndorp; J. Yff, 73 j., geh. gew. met A C. v. d. Kommer; J. Knorren, 26 j., ongeh. N. Taams, 82 j.. geh. met W. Aafjes. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten ms „Mormaccove" 13 okt., ss „Maasdam" 14 okt. en ms „Ker- kedijk" 16 okt.; Argentinië ms „Lago La- car" 16 okt.; Australië ms „Willem Ruys" 14 okt. en ms „Tiber" 16 okt.; Brazilië ms Asuncion" 14 okt. en ms „Regine" 17 okt.; Brits-Oost-Afrika ms „Europa" 17 okt.; Canada ss „Rijndam" 13 okt. en ms „Pr. Willem van Oranje" 16 okt.; Chili ts „Tra- vestein" 13 okt.; Nederlandse Antillen ms Prins der Nederlanden" 15 okt.; Nieuw- Zeeland ms „Willem Ruys" 14 okt.; Suri name ms „Willemstad" 16 okt.; Republiek Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika ms Athlone Castle" 13 okt. en ms „Streef kerk" 16 okt. IJMUIDEN Artsen: P. J. W. van der Toom, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Wijkverpleging: Zuster M. v. d. Meulen- v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378, voor IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-8915, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054, voor IJmuiden-Oost en Drie huis; zuster I. Bovenkerk, Huis te Wis- senlaan 17, Santpoort, voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560- 7477, voor Santpoort-Noord en Sant poort-Zuid. Verloskundige: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: C. M. Scherpenhuysen, Prin sessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510-4244. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: dr. A. Verburg, Prinsessenlaan 5, tel. 5551; zondag van 9 tot 24 uur: dr. J. M. H. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510- 3745. Tandartsendienst, voor Beverwijk, Vel sen en Heemskerk: C. M. Scherpenhuy sen, Prinsessenlaan 29, Beverwijk, tel. 4244. Kraamverzorging: Zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Wijkverpleging: Zuster M. van Stegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. LEIDEN Geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde W. A. van Vlo ten, Haarlem, en E. J. M. F. Gerritsen, Hil- legom. De Gemeente Bibliotheek in Velsen heeft de volgende nieuwe boeken aangekocht: Nederlandse romans en novellen: Borst lap: De verborgen zeestraat; Kloppers: Hoeden en petten; Amado: Gabriela, pas sie en politiek; Baumgart: De leeuwekuil; Gray: De reizigersboom; Lawrence: Liefde en vrouwen; Lubis: Schemer over Dja karta; Lyall: De lucht is vrij; Marshall: De vuurdoop; Maschmann: Sporen van as; Nordhoff en Hall: Donkere stromen; Wal ter: De elfde nacht; Wilson: De oude man nen van de dierentuin; Babel: Verhalen; Carmiggelt: We leven nog; Von le Fort: De laatste bij het schavot; Gide: ïsabelle. Buitenlandse romans en novellen: Alten- dorf: Die geheime Jagdgesellschaft; Ekert- Rotholz: Reis aus Silberschalen; Mann: Samtliche Erzahlungen; Zweig: Verwir- rung der Gefühle; Neunzehn deutsehe Er zahlungen; Haydn: The hands of Esau; Linklater: Husband of Delilah; Waugh: Unconditional Surrender; Wolpert: Nine hours to Rama; Simenon: Les autres. Studieboeken: Van Duinen: Adieu een zaamheid; Fromm: De angst voor vrijheid; Kwant: Mens en kritiek; Liberale gedach ten; Foppe: Ondernemer en accountant; Buringa: Zo schrijft u, dus zo bent u; De Stoppelaar: De E.H.B.O. oefent; Het springen, beschouwingen en aspecten; Es- sink: Elseviers Judo-boek; Panov: Scha ken voor beginners; Sieferle: Handboek voor hondenvrienden; Stenhuis: Praktische konijnenteelt; Vakleer booglassen; Austin 7; Daffodil, Daf 750-600; Leip: Piraten- parade; Reeskamp: Trams; De Vos: Half geleiders, de transistor en andere halfge leiders in theorie en praktijk; Twijnstra: Kostprijsberekening in het aannemings bedrijf; Theile: Kunst in Afrika; Wiessing: John Raedecker; Zunthor: Het dagelijks leven in de gouden eeuw, dl. I en II; Óg- den: My sea lady; Tlberts: Wilhelmina Ko ningin der Nederlanden; Tussen Noord en Lek; Von Salzburg ins Salzkammergut. Advertentie MAAK UW GELD RENTEGEVEND in de gemeente Velsen Ned. Herv. Kerk Beroepen te Midwolda (Old.) P. C. Pet- tinga te Hamburg te Oosternijkerk (Fr.) (toez.) J. G. F. Ankersmit, em. pred. te Emmeloord te Vianen (vac. D. B. Kage- naar) (toez.) A. Stegenga te Makkum te Garijp A. Hennephof te Paesens (Fr.) te Middelharnis K. Schipper te Ederveen te Mantgum P. Inberg te Roordahuizum te 't Harde J. A. de Waard te Meerkerk te Barneveld (vac. W. Vroegindeweij) (toez.) J. H. Cirkel te Huizen (N.H.). Bedankt voor Akkrum (Fr.) F. A. v. Lie- re te Renesse (Z.) voor Pynacker E. H. Kalkman, voorg. noodgem. te Waddinx- veen. Geref. Kerken (Vrjjgem.) Aangenomen naar Meppel M. Brandes te Daarlerveen. W=ï*=~-'-'= '"->■! Er mag zo nu en dan wel eens een streepje zon door de wolken schieten, maar zo zoetjesaan gaan we toch weer de nachtschuit in, mensen. De eerste plensbuien hebben we al te pakken en er zullen nog wel een paar komen. Op straat wordt het er ook niet gezelliger op en in de meeste huizen zijn de kachels al aardig aan het snorren. Wie ook goed kunnen merken dat het „stille seizoen" is aangebroken zijn de banken langs de IJmuidense sluizen. Bij mooi weer altijd goed bezet, staan ze nu leeg en verlaten in weer en wind. Hun vaste klanten laten verstek gaan, ook al vaart het mooiste schip voorbij. De banken gaan een eenzame tijd tegemoet. Hagel, sneeuw en ijs zullen ze misschien straks bedekken. Lege banken in de herfst. We zien ze liever met een „voltallige bezetting". Maar het voorjaar is nog zo ver af. Kapper B. van der Kolk uit de Van Linschotenstraat in IJmuiden heeft met vele van zijn vakbroeders gemeen dat hij goed van de tongriem is gesneden. Niet alle kap pers hanteren echter naast schaar, tondeuse en kam net zo gemakkelijk 't schilders palet en penseel als de heer v. d. Kolk. „Schilderen is mijn hartelust", zegt de ruim 65- jarige heer Van der Kolk en om dat te bewijzen toont hij ons een dozijn van zijn stuk ken: portretten, landschap pen en vooral dieren. „Dieren schilderen naar het leven doe ik het liefst. Zo nu en dan doe ik ook wat in ab stract. Ach, ik doe het voor een sigarencentje. Daar heb ik na volgende week zater dag als ik er als zelfstandig kapper mee stop fijn de tijd voor". Kapper Van der Kolk heeft er 43 jaar in het heren vak op zitten. Als knaap van twaalf jaar leerde hij de fijne kneepjes van 't inzepen van kapper Jozef Jung aan het Koningsplein in oud-IJmui- den. Voorlopig woensdags- en zaterdagsmiddags, later voor hele dagen. Veertien jaar oud kwam Barend van der Kolk daarna in dienst bij kapper Bodeke in Castri cum. Voor dag en nacht en één gulden vijftig in de week plus een doosje sigaretten. „Geen hoog loon, maar moe der was er blij mee. Werk dagen van acht tot tien uur en zondags tot twee uur wa ren in die dagen heel gewoon. Als je nu die werktijden in ons vak ziet. 't Is gewoon een hofje, zeg ik maar", zegt de heer Van der Kolk. In 1921 begon hij in het pand Velser- duinweg 100 in IJmuiden voor eigen rekening. „Ik was de elfde herenkkapper van Velsen. Het was een goed lopende zaak. Ik had er twee bedienden. In de oorlog is het huis afgebroken en toen ben ik hier in de Van Linscho tenstraat begonnen. En zet u er vooral bij, dat ik aan mijn vrouw een geweldige steun heb gehad. Zonder haar zou ik de zaak nooit zo hebben kunnen opbouwen". De heer Van der Kolk is er trots op dat hij in die 43 jaar In het tijdvak van 28 sep tember tot en met 4 oktober 1963 werden in de gemeente Velsen gevonden: kindersan daaltje, pet, damespolshor loge, legertas, bankbiljet 25, autosleutels, sleutelbos, ring, dameshorloge, bruin dek kleed, autoped, kindertasje, vulpen, ballpoint, kussen met sloop, kinderverrekijker, handschoen, gymschoenen, fietstas, sleutel, babyschoen tjes, ring, driewielig kinder fietsje, poesje, dameshand schoen r., kinderkous, don kergrijze kater, dameshor loge, bedelarmband, gram mofoonplaat, bedelarmband- je, driewielig kinderfietsje, portemonnee, zegels „Auro ra", bal, sokken, bruine parapluhoes, portemonnee, poesje, sleutels, paar motor- handschoenen, lipssleutel, hondje, portemonnee, rozen krans, damespolshorloge. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan genoemd hoofdbureau van politie. dat hij het kappersvak uit oefent slechts tien dagen ziek is geweest en dat was nog na het ondergaan van een breukoperatie. Daarmee houdt hij misschien wel het record van het kleinste aan tal ziektedagen in zo'n lange periode onder de georgani seerde kappers. Als Oud- IJmuidenaar bewaart kap per Van der Kolk mooie her inneringen aan de tijd toen het in IJmuiden heel wat ge moedelijker toe ging dan nu. „Ik zou er een dik boek over kunnen schrijven en mis schien gebeurt dat nog wel eens". De heer Van der Kolk is na zijn „pensionering" niet van plan stil te zitten. „Ik ga alles doen waar ik zin in heb. Er is nog zoveel te doen. Wandelen in de vrije natuur, schilderen, nee, aan niets doen heb ik een broertje dood. Ik moet mensen om me heen hebben Een levenskun stenaar ben ik altijd geweest cn dat wil ik zo lang moge lijk blijven". Kapper Van der Kolk kijkt zijn winkel rond. „Tja", zegt hij, „straks "komt hier iemand anders in. Hij zal het interieur wat opknap pen. Ik hoop dat hij er met even veel plezier zal werken als ik heb gedaan". Het dagelijks- bestuur van onze gemeente het college van Burgemeester en Wet houders dus heeft vanzelf sprekend een levendige be langstelling voor het gehele maatschappelijk gebeuren in Velsen. Voor alles ook wat omgaat en aan activiteiten wordt ontwikkeld in vereni- gings- en organisatieleven. Op hoogtijdagen, jubilea, herdenkingen, huldigingen e.d. zal het collegé van die belangstelling in het alge meen gaarne blijk geven. Indien men er evenwel prijs op stelt dat Burgemees ter en Wethouders vertegen woordigd zijn bij bepaalde evenementen laat men er dan rekening mee houden, dat de agenda's van de leden van het college bijzonder bezet zijn. Mededelingen om trent gebeurtenissen dan wel uitnodigingen dienen vroeg tijdig minstens 14 dagen vóór de betreffende datum Burgemeester en Wethouders te hebben bereikt. De teenager-afdeling van de gemeentebibliotheek in Velsen heeft de volgende nieuwe boeken ontvangen: Nederlandse romans: Benary-Isbert: Annegrete op Heiligenwald; May: Win- netou's dood. Buitenlandse novelle: Burton: Her first ball. Studieboeken: Schuh: Spelen met getal len; Robins en Legge: Ope ratie Noach; Nossent: Auto mobiel: benzinemotoren; Van Dam: IJzer en staal; Pilo: Canaletto; Robbin: Het hoe en waarom boek van de ont dekkingen; Brandt: Geschie denis van de tweede wereld oorlog; Jeeves: Land of the Sherpa. Buitenlandse romans en novellen: Jünger: Auf den Marmorklippen; Kramer- Badoni: Bewegliche Ziele; Bamm: Anarchie mit Liebe; Christie: The mirror crack'd from side to side; Williams: Night song; Chalon: Les plaisirs infinis. Nederlandse romans en novellen: Nooteboom: De ridder is gestorven; De Beau- voir: De mandarijnen; Con rad: De neger van de Nar cissus; Fruchter: De dorpel wachter; Goodman: De laat ste sprong; Holt: Erfgenaam van Krikland; Huxley: Het genie en de godin; Kuchler: Mijn honderd kinderen; Rin ser: De volmaakte blijdschap; Buck: De eerste vrouw. §U|H:;L:;r - i Er zijn grote veranderin gen op til by de sluizen van IJmuiden. Gebouwen die jarenlang een vertrouwd beeld zijn geweest voor be zoekers en passagiers van binnenkomende en uitvaren de schepen zullen in de na bije toekomst gaan verdwij nen. Een van deze bouw werken, die op de nominatie staan te worden afgebroken, is het „fort" van het Haven kantoor bij de Noordersluis. Massief en stoer staat het er als een symbool van vertrou wen op een behouden vaart. Het nieuwe Havenkantoor zal dichter bij de grote sluis, ongeveer op de plaats waar- nu het restaurant staat, wor den gebouwd. nnn-»nnnnnnrvWM-*irMinnmmwMH RHAmuumA

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5