bender aparte stijlvolle EETKAMER SLIJTERIJ SWIER A. R. de BOER Met enige trots Biljart voor bejaarden Ook in Heemskerk een Volkmuziekschool Havenberichten Nehroe weert de Stem van Amerika Nederlanders wegens smokkel gearresteerd Koopkracht maar magertjes in Oost-Duitsland Yele bezwaren tegen onteigeningsplannen Kort IJmondnieuws INSTUIF VELSEN-BEVERWIJK HEEFT GROTE PLANNEN Burgerlijke stand van Velsen FILM EN FILMWERELD Woninginrichting VERSPUY Uitspraken t HAARLEMSE RECHTBANK VRIJDAG II OKTOBER 1963 OVERHEMD of WEEKENDER voor HALVE prijs Voor uw wij'nen en gedistilleerd uw gezelligheidsleveraneier CONSTANT - verlovingsringen In Zweedse haven Kennemer jongelui naar Jeugdfestival Hilversum exposeren we deze week een zeer bestaande uit 4 stoelen en tafel met tuimelblad. De bekleding: imitatie-leder, maar dan ook het aller beste op dit gebied. U moet beslist zelf even komen kijken naar de aparte vormgeving. PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 Benoeming leraren aan Gymnasium Felisenum llftÉ 11 :lf T ilt! FALCON n IJmuiden verkrijgbaar bij I IJmuiden (C i t y). De ver maarde film „West Side Story", die overal ter wereld bezig is een record aantal bezoekers te trekken, begint vrij dag in IJmuiden eveneens zijn tweede vertoningsweek. Tot en met donderdag om volledig te zijn Na het vele goeds dat reeds over deze mo derne musical werd geschreven, menen wij thans rustig met een summiere aan kondiging te kunnen volstaan. Alleen zon dagmiddag draait voor de verandering de film „Spoorweg- oorlog in het westen", welke titel ook al geen nadere uitleg behoeft. (Stadsschouburg) Van vrijdag tot en met zondag (ook zondagmiddag) kun nen de fans van Elvis Presley hun idool bewonderen in „Kid Galahad", een film die zich afspeelt in het milieu van de Amerikaanse bokssport, waarbij dan tevens de nodige misdadige invloeden op deze nobele sport worden onthuld. Uiter aard is zanger Presley hierbij de grootste attractie, die onder de bijnaam Kid Ga lahad met zijn vuisten een serie tegen standers knock-out slaat en met zijn zoet gevooisde stem de harten der meisjes ver morzelt. Dit alles onder het zingen van „Riding the rainbow" „I got lucky" „A whistling tune" en andere tophits. DIT WEEKPROGRAMMA wordt dan woensdag en donderdag al weer afgeslo ten met de Spaans-Italiaanse film „Ave Maria", een heerlijk sentimenteel verhaal over de beroemde en „beeldschone" ca baretzangeres Magda Beltran. Zij wordt vanzelfsprekend door talrijke mannen be wonderd en aanbeden, waaronder ook An- gelo, de zoon van een bekend advocaat. Om zijn zoon op het verkeerde van een dergelijke keuze te wijzen, gaat hij naar het cabaret waar Magda geregeld optreedt en weet haar daarbij over te halen hem naar huis te vergezellen, waar hij haar in het bijzijn van Angelo ontmaskert en vernedert. Magda vergeeft hem dit niet, ofschoon beide mensen geen rekening hebben gehouden met Amor's macht. Zij voelen zich onweerstaanbaar tot elkaar aangetrokken en het duurt dan ook niet lang of er komt een schier waanzinnige liefde in het spel. OP ZEKERE AVOND wordt de eige naar van Magda's cabaret gedood bij een poging Adolfo te chanteren. Bij het ge rechtelijk onderzoek verzwijgt Magda de naam van de man die zij bemint, of schoon hij haar met een simpele verkla ring van noodweer voor gevangenisstraf had kunnen behoeden. Bij het verlaten van de gevangenis wordt zij dan weer op gewacht door haar trouwe vriend en bege leider, met wie Magda Spanje verlaat voor een groot toernee door Europa en andere werelddelen. Maar Magda kan haar verleden niet vergeten. Op een avond in Athene lacht het leven haar weer toe, als zij op nieuw tegenover Adolfo staat. Dit geluk is evenwel niet van lange duur omdat haar minnaar korte tijd daarna weer on verwacht verdwijnt. Moe van de strijd om geluk voor haar en haar kind zoekt Magda tenslotte vergetelheid in een klooster, waar zij inderdaad vrede en zielsrust vindt. En zo zien wij haar bij het einde van de film tegenwoordig zijn bij 't huwelijk van Advertentie Traditionele verjaardags-attractie Wie minstens 30.— besteedt ontvangt gsheren- en IS as jongens kleding Breestraat 17-19 Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Ids, z. van I. Braaksma en G. Dijkstra; Maria A. H., d. van J. Th. Ho- gervorst en A. M. H. Teeling; Remco J. P., z. van J. J. Bart en J. M. Konijn; Sonja L. C., d. van C. Kuiken en L. G. C. Duijn; Elisabeth M., d. van J. Punter en A. Her der; Erik, z. van J. Doornbos en N. Kossen; Richard J., z. van J. G. J. Rozemeijer en Cl. G. Rijke; Patricia V., d. v. J. J. Kracht en A. G. de Vries; Ronald A. z. van C. P. Vos en C. C. Niesten; Nicolaas Th., z. van J. P. van Baar en C. L. E. C. Groen; Ste phen, z. v. R. Huisman en M. J. Paepe; Marie L. C. J., d. van E. Linting en A. M. de Bruijne; Michel, z. van T. van dei- Veen en A. Oldenburger; Johannis J., z. van L. Visser en J. A. Mabelus; Alois H., z. van A. H. Berg en B. M. Admiraal; Jo zef G. A., z. van P. A. W. Nan en C. M. Bakker; Arnold A., z. van B. Wijbenga en A. G. Kloos; Hendrikus W. M., z. van M. F. Welagen en E. Koning; Monica M. E., d. van H. P. Bertens en J. Kleise; Elisa beth A., d. van J. H. de Jong en A. M. Bakkum. ONDERTROUWD: D. KI. Krom en J. R. Putker; C. P. Schotten en J. M. Limmen; C G. P. Bras en J. C. Th. Duin. GETROUWD: P. C. Portegies en E. J. C. M. Schouten; P. J. Stals en C. Stengs; L. G Wolff en M. O. von Dobschütz. OVERLEDEN: G. J. Eeltink, 64 j. Richard Beymer en Natalie Wood in de vermaarde „West Side Story", welke filmmusical deze week in City zijn tweede vertoningsweek begint. haar inmiddels volwassen geworden doch ter, waarbij zij in de statige kathedraal met een knapenkoor het „Ave Maria" zingt. Beverwijk (W.B.-t h e a t e r) De vrijdag en zater dag in dit theater zijn bestemd voor Battle of Blood Island", een Amerikaan se oorlogsfilm met als plaats van hande ling een klein, door de Japanners bezet eilandje in de Stille Zuidzee. Twee solda ten overleven een mislukte landingspoging van Amerikaanse troepen en houden zich schuil tot het einde van de oorlog. Het Japanse garnizoen pleegt dan en bloc harakiri, hetgeen zoals de film verhaalt nog lang niet het einde betekent van de lange avonturen der beide mariniers. VAN GEHEEL ANDERE aard is de Zweedse soldatenklucht „Pijn en gijn in de kazerne", waarmee zondagmiddag de te genovergestelde zijde van het militaire leven wordt belicht. Zondag en maandag tenslotte een thriller van A. G. Majano: Paniek in Rome", de huiveringwikkende historie van een gangster, die ten gevolge van een noodlottige vergissing een met pestbacillen besmette rat laat ontsnappen. Geen wonder dat met een dergelijk sinis ter gegeven het woord „Paniek" in de titel volkomen is gerechtvaardigd. (Kennemer theater) Het pro gramma van dit theater vermeldt voor deze week weer vier films, waarvan de thriller „Wat is er toch van baby Jane terecht gekomen" die van zondag tot en met woensdag draait ongetwijfeld als de belangrijkste moet worden be schouwd. Mede door de aanwezigheid van de beide beroemde filmactrices Betty Da- vis en Joan Crawford, is het een thriller van uitzonderlijke klasse geworden, waar voor zelfs een Hitchcock zich niet zou be hoeven te schamen. Vandaar dat de cli max van deze toch al enerverende histo rie bij de toeschouwers de nekharen over eind doet zetten. „Gil niet, als de span ning ten top stijgt", adviseert het ver huurkantoor. Men is dus gewaarschuwd. ZATERDAG EN ZONDAG weer eens een oorlogsfilm en wel „Daar komen de tanks", met de stoere Steve Cochran en Philip Carey in de hoofdrollen. Als ge heel het avontuurlijk relaas van een Ame rikaanse tankgroep die, steeds in de strijd vooraan, van Normandië uit doorstootte dwars door de gehele Siegfriedlinie. Voor de nachtvoorstelling van zaterdag kan men desgewenst Esther Williams weer eens gaan bekijken, ditmaal in „Aanran ding". Nu eens niet als de verleidelijke nimf van het zwembassin uit haar vorige films, doch als een bekoorlijke lerares aan een middelbare school, waar haar verschijning de diverse leerlingen even min onberoerd blijkt te laten. Tenslotte zondagmiddag „De verzonken stad," het indrukwekkende verhaal van een verdwe nen wereld op de bodem der zee. (L u x o r) Met uitzondering van zondag middag, wanneer in dit theater «net „Ro bin Hood in Rome", flitsende degens en romantische liefde hoogtij vieren, is het verdere programma geheel ingeruimd voor Sophia Loren en Anthony Perkins die ge zamenlijk 't opwindende verhaal vol mys terie „Vijf mijl voor middernacht" in stand mogen houden. Zij vertolken hierin de rollen van een aantrekkelijke Italiaan se en een jonge Amerikaan, met Parijs als achtergrond in een historie, welke met fraude begint en met doodslag eindigt. De directeur van de Beverwijkse Con- servenfabriek, de heer F. A. van Loenen heeft de leden van de Algemene Bond van Bejaarden een onvergetelijke dag bezorgd. De heer Van Loenen, die momenteel in Ermelo woonachtig is, had in een plaat selijk blad gelezen dat door de bejaarden het bezit van een biljart bijzonder op prijs zou worden gesteld. De heer Van Loenen kreeg bij het bereiken van de A.O.W.-leeftijd, zoals hij het uitdrukte, de goede ingeving deze wens in vervulling te brengen. In overleg met de heer F. R. W. Kaebisch, wethouder van Sportza ken werd een en ander geregeld en de heer Van Loenen was donderdagmorgen bij „het overhandigen" van het biljart zelf aanwezig. Van beide kanten werden waarderende woorden gebezigd, waarbij de wnd. voorzitter, de heer H. J. van der Plas, aan het einde van de bijeen komst de heer Van Loenen het erelid maatschap aanbood, hetgeen door de schen ker werd aanvaard. De heer Van Loenen verzocht het bestuur te beginnen met wed strijden en deze te noemen „De Wit-toer nooi", waardoor de naam van de familie De Wit verbonden blijft aan deze vrije tijdsbesteding voor bejaarden. Na afloop bleef de heer Van Loenen nog enige tijd gezellig tussen de oude en be kende plaatsgenoten. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente Ook in Heemskerk waren tot nu toe de mogelijkheden om de kinderen een goede muzikale vorming te geven, beperkt. Met het groeien van deze kinderrijke ge meente werd de behoefte aan een muziek school steeds sterker gevoeld, zowel bij de ouders als bij de muziekclubs en vereni gingen. Door een negental inwoners is nu een Stichting Volksmuziekschool Heems kerk in het leven geroepen, die zich tot taak gesteld heeft muziekonderwijs te la ten geven aan de jeugd door bevoégde leerkrachten. Het Stichtingsbestuur bestaat uit me vrouw van den Berg (secretaris) en de he ren Passenier (voorzitter), Teunissen (vi ce-voorzitter), Bilderbeek (penningmeester) Oor, Rozing, van Tuinen, Vendel en van der Wal. Na een langdurige voorbereidingstijd gaat dit bestuur nu haar plannen ontvou wen op een demonstratieavond woensdag 16 oktober om 8 uur in de aula van de Joh. Seb. Bachschool (hoek Marquette- laan-Bachstraat). De werkwijze bij het mo derne muziekonderwijs op de V.M.S. zal dan gedemonstreerd worden door de heer P. Groot, directeur van de Volksmuziek school te Heiloo met een aantal leerlingen van de school in Heiloo. Tenslotte zal men, nadat eventuele vra gen zijn beantwoord, kunnen luisteren naar het musiceren van mejuffrouw W. Haak (piano) en dhr. F. C. C. Teunissen (bariton). Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Imperial van Krefeld; Vliestroom, Londen; Delft, Antwer pen; Fjorden, Delfzijl; Rijnstroom, Huil; Helgo Dehde, Hamburg; Bodenstein, Antwerpen; Lady Sonia, Ipswich, voor IJmuiden; Biscaye, Dor drecht, voor IJmuiden; Barlby, Baie Comeau; Lingestroom, Londen; Minerva, Las Palmas; Le- neo, Duinkerken; Saint Pierre, Teignemouth; Lebu, Hamburg; Wasaland, Vaasa, props voor Velsen; Amrum, Kopenhagen; Surte, Rotterdam, voor IJmuiden; Yewhill, Swansea; Doni, Londen; Sottorf, Antwerpen; Corrallina, Pepel; Iberian Coast, Middlesborough, voor IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Leith; Vinga V., Duinkerken; World Marine, Norfolk, kolen voor IJmuiden; Willem Fortuin, Rotterdam, naar Zaandam; Nore, Halstavik. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hilversum naar Bremen; Louise Emilie, Delfzijl; Electra, Baton Rouge; Rakness, Immingham, van IJmui den; Hornbaltic, Leningrad, walsmateriaal van IJmuiden; Magas, Hamburg; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Theano, Rotterdam; Willem Barendsz, Curasao; Johannes, Delfzijl; Hoop, Rotterdam; Imperial, Rotterdam; Normar, Uddevalla; Orion, Stockholm; Swallow, Rotter dam, van IJmuiden; Bore 8, Lübeck, van Velsen; Pandora, Belfast; Willemstad, Antwerpen; Hawk- wood, Immingham: Bro, Immingham; Swift, Harlingen; Lindo, Middlesborough, van Velsen; Leneo, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Biscaye naar Cobh, walsmateriaal van IJmuiden; Elsa, Delf zijl, van Zaandam; Draco, Rotterdam; Magula, Stockholm; Hermes, Rotterdam. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 NEW DELHI (Reuter) Premier Neh roe van India heeft meegedeeld, dat er geen zender van de „Voice of America" in India zal worden gebouwd. Nehroe zei, dat een zender, op Indisch gebied niet kan worden gebruikt voor uit zendingen als die van de „Stem van Amerika". De politie in de Zweedse havenplaats Nordmaling heeft de eerste officier van een Nederlands schip gearresteerd op ver denking van het smokkelen van spiritua liën, sigaretten, tabak en sigarettenpapier. De kapitein van het schip en de overige bemanningsleden zijn door de politie on dervraagd. Totaal zouden 90 flessen drank en 7500 sigaretten gesmokkeld zijn. De Zweedse politie verdenkt de tweede ma chinist en een van de matrozen ervan de officier bij het smokkelen te hebben ge holpen. Veertig jongelui van het Kennemer Vormingsinstituut zullen deelnemen aan het jeugdfestival voor de werkende jeugd in Hilversum op 17, 18 en 19 oktober. Advertentie Ter voorziening in de personeelsbezet ting van het gemeentelijk gymnasium Fe lisenum alhier, heeft het college van cura toren de navolgende enkelvoudige aanbe velingen voor de benoeming tot leraar, in tijdelijke dienst tot 1 september 1964, in gediend: voor het vak Duitse taal de heer G. Uhl te Zaandam; voor het vak geschie denis de heer H. Korting te Santpoort. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 51-jarige uitgever uit Heemstede wegens ontduiking van de belasting ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van één maand met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 5000.-, subsidiair vijftig dagen hechtenis. De of ficier van Justitie had een maand ge vangenisstraf en 10.000 boete geëist. De uitgever had over de jaren 1958 en 1959 een deel van zijn inkomsten niet opgege ven. Het betrof o.m. ruim f 5000 over 1958, een voorraad boeken ter waarde van 14.000 en een bedrag van 170 voor een privéreis die als zakenreis was opge geven. Een 29-jarige autohandelaar uit Haar lem werd wegens verduistering veroor deeld tot tien maanden met aftrek. De ten laste gelegde flessentrekkerij achtte de rechtbank niet bewezen. Een lange reeks van schuldeisers had vorderingen van vele honderden guldens op de ver dachte, die zich reeds meermalen had schul dig gemaakt aan oplichting en verduiste ring. De officier had tien maanden geëist. Een 43-jarige machinist uit Bennebroek, die zijn vrouw in een driftbui te lijf was gegaan en tegen het hoofd had geschopt, werd veroordeeld tot vier maanden, waar van twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier had zes maan den, waarvan drie voorwaardelijk geëist. Een 23-jarige timmerman uit Haarlem, die bromfietsen en een motorfiets had ver duisterd, werd veroordeeld tot totaal ne gen maanden met aftrek van voorarrest. Over de verdachte was een ongunstig rap port uitgebracht. De eis luidde tien maan den. Een 21-jarige stucadoor, die de timmer man bij zijn verduisteringen had terzijde 0Êm Klokslag drie uur werden donder dagmiddag in de Noor der sluizen van IJmuiden de trossen losgegooid van de Nederlandse walvisvaarder „Willem Barendsz" en was het ogen blik aangebroken, dat de talrijke op varenden nog een laatste (luide) groet konden wisselen .met hun vele hon derden familieleden en vrienden op de wal. Altijd enigszins ontroerende ogenblikken! Daarna begon het enor me schip zijn lange reis, waarbij eerst nog Curagao en Kaapstad zullen wor den aangedaan, alvorens een begin wordt gemaakt met de maandenlange walvisjacht. Er is sprake van geweest dat het de laatste reis van de „Willem Barendsz" zou zijn, omdat de moder ne walvisvaart zulke hoge kosten noodzakelijk maakt, dat de exploi tatie van een dergelijke drijvende traanfabriek niet langer lonend is. Naar verluidt is hier echter nog geen definitieve beslissing over ge nomen, zodat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het schip voor een nieuwe reis zal worden uitgerust, indien althans de resultaten van de huidige walvisvaart enigszins bevre digend zijn. De „Willem Barendsz" wordt omstreeks mei 1964 weer in Rotterdam terugverwacht. KEULEN (DPA) Èen arbeider in Oost-Duitsland moet voor een pond boter twee uur en zestien minuten werken, zijn Westduitse collega maar een uur en vijf minuten. Op dit verschil in koopkracht tussen beide delen van Duitsland vestigt het Westduitse industrie-instituut de aan dacht. Slechts bij zeer weinig artikelen valt de vergelijking niet zo ongunstig uit: voor een kilo wit 'brood moet een Westduitser 23 minuten werken, een Oostduitser 27 minuten. Bijzonder groot zijn de verschil len bij duurzame verbruiksgoederen. Voor een televisietoestel moet in West-Duits- land 299 uur en 56 minuten worden ge werkt maar in Oost-Duitsland 746 uur en 36 minuten. Een auto kan een Oost- duitse arbeider pas kopen als hij 6.696 uur en 50 minuten heeft gewerkt, zijn Westduitse collega na 1.507 uur en 16 mi nuten. 'gestaan, werd veroordeeld tot zes maan den met aftrek, waarvan twee voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem was acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk geëist. Wegens diefstal van een geldkistje met ruim 6.000 uit de kluis van zijn werk gever werd een 22-jarige kantoorbediende uit Haarlem veroordeeld tot acht maan den met aftrek, waarvan twee voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De officier had tien maanden waarvan twee voorwaardelijk geëist. Advertentie HIOH PASHtOM Er zijn vijftien bezwaarschriften binnen gekomen tegen het zo genoemde onteige ningsplan Hofland te Beverwijk, dat on langs voorlopig werd goedgekeurd door de gemeenteraad. De bezwaren richten zich tegen verlies van bedrijfsgronden en be woonde woningen. Ten aanzien van een aantal woningen zijn B. en W. bereid gevolg te geven aan de bezwaren van betrokkenen, daar deze bezwaren in principe niet in strijd zijn met het uitbreidingsplan-noord-oost. De overige te onteigenen percelen zijn nodig voor de realisering van de uitbrei dingsplannen Meerestein, Oosterwijk, Hof land en Noord-oost. Doordat deze perce len geen eigendom zijn van de gemeente Beverwijk, is het tot nu toe niet mogelijk geweest enkele geprojecteerde wegen en de groenstrook aan te leggen. Ofschoon het uitbreidingsplan in onder delen Westerhout nog niet is goedgekeurd door de overheid, verwachten B. en W. geen moeilijkheden op dit punt. Om het plan te kunnen realiseren, moeten diverse percelen worden onteigend. Met enkele be langhebbenden wordt daarover overleg ge pleegd. B. en W. verzoeken de raad echter thans reeds een ontwerp-besluit tot onteigening Westerhout voorlopig goed te keuren. i Diploma-uitreiking. Maandag 14 okto ber zullen in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg de diplomas' worden uit gereikt aan de geslaagde cursisten van de afdeling Velsen van de Katholieke Natio nale Bond voor E.H.B.O. „Sint Damiaan'' Zoals gewoonlijk zal deze avond een fees telijk karakter worden verleend. „De benjamin". De arbeiderstoneel vereniging „PALVU" uit IJmuiden geeft zaterdag 2 en maandag 4 november in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan haar eerste toneelvoorstellingen van dit seizoen. Opgevoerd wordt „De benja min", blijspel in drie bedrijven door Len nox Robinson; in de Nederlandse vertaling van Magda Berg. De regie is van Chris Sluiters. De intergemeentelijke instuif Velsen-Be- verwijk gaat het komende winterseizoen z.g. culturele avonden organiseren in Be verwijk en Velsen-Noord. Deze avonden zijn te verdelen in drie hoofdgroepen; bal let, film en lezingen. De lezingen zullen meestal worden gehouden in café-restau rant „Petit Promenade" aan de Meer straat in Beverwijk. Het St. Jozefhuis in Velsen-Noord is een modern ingerichte zaal met een goed geoutilleerde „bühne", waarin de grote avonden zullen worden ge organiseerd, zoals ballet-, zang-, muziek- en filmavonden. Deze grote jongerengroepering in de IJmond met bijna 600 leden wil iedereen tegen een lage prijs laten profiteren van deze belangwekkende voorstellingen en le zingen. Voor slechts 5,- kan men een abonnement van de Ïnstuif-Keerkring ver krijgen, waarmee men al deze avonden zonder entree kan bezoeken. Bovendien k^n men met dit abonnement een aanzien lijke korting krijgen op twee nationale in- stuifevenementen: de nationale fotowed- wedstrijden en de auto- en motororiëntatie BEVALLEN: A. Zijl—Haasnoot, d„ Mar conistraat 3, IJmuiden; K. van der Ploeg Foekens, d., Kennemerlaan 165, IJmui den. ONDERTROUWD; K. Koelemeijer, Den nenstraat 8, IJmuiden-Oost en R. Oudt, Van Speijkstraat 20, IJmuiden-Oost, t.a. IJmuiden-Oost, Van Speijkstraat 20; H. Balm, Velserduinweg 200, IJmuiden-Oost en H. J. M. Volman, J. Kostelijklaan 9, Velsen-Zuid; A. A. Joosten, Driehuizer- kerkweg 63, Driehuis en L. Hofma, Van Nieuwkoopstraat 15, IJmuiden-Oost; C. Nijman, Schulpweg 572, Velsen-Noord en W. T. Warmenhoven, Elzenstraat 28, IJmuiden-Oost; C. J. Dreijer, Kortehof- straat 3, Haarlem en M. C. Smit, Hoofd straat 100, Santpoort, t.a. Haarlem, Scho- terweg 64 rd, F. H. van Beusekom, IJmui- derstraatweg 156, IJmuiden en P. H. de Beurs, Dinkelstraat 10, IJmuiden, t.a. Drie huis, v. d. Vondellaan 2; J. A. M. Beaufort, Minahassastraat 81, Haarlem en J. A. M. Gjertsen, Diezestraat 13, IJmtiiden. GEHUWD: H. T. Koelemij en M. H. van der Veldt, Haarlem, Kleine Houtweg 1; D. J. van der Zwan en A. van der Plas, IJmui den, Kompasstraat 18; K. Wolthuizen en G. C. de Witte, IJmuiden, Pres. Kruger- straat 73; D. Remelink en E. Kramer, IJmuiden, Vareniusstraat 4; P. J. Smit en C. Quakkelaar, Santpoort, Kerkweg 105. OVERLEDEN; J. A. Wezenbeek, 41 jr., echtgenote van A. Lameris, Maasstraat 131, IJmuiden. tocht, die eind mei door deze instuifafde- ling zal worden uitgezet. Het uitgebreide programma behelst acht avonden, waar van een ballet-, drie muziek-, een film- en drie lezingavonden. Het ballet wordt verzorgd en gedanst door het Spaanse ballet van Gabriel d'Es- prez. De enige filmavond wordt verzorgd door het nationale Uitstuifbureau. Er zul len artistiek-toeristische korte films en do cumentaires worden vertoond. Het beken de hoofdstedelijke trio Les Caractères speelt en zingt muziek en liederen uit Schotland, Spanje, Rusland en Israël. De heer A. Bouchier zal deze abonne menten-reeks van de Instuif-Keerkring openen met een lezing over het muzikale onderwerp: „Van oerwoudritme tot mo dern jazzquartet," waarin hij de geschie denis en achtergrond van de jazz met mu zikale voorbeelden zal illustreren in het St. Jozefhuis. De laatste muzikale avond is 't traditionele talenten-concours. Jonge mu sici krijgen de gelegenheid om voor een deskundige jury hun kwaliteiten in een wedstrijdvorm te demonstreren. Voor het drietal lezingen zijn belangwek kende onderwerpen en inleiders uitgeko zen. Prof. A. den Hollander zal in het in tieme zaaltje van „Petit Promenade" een inleiding houden over het rassenprobleem. De Italiaan Bianca, die redelijk Neder lands spreekt, houdt een referaat over het grote ongeluk van zijn geboortestreek Si cilië, de Maffia. De laatste causerie komt voor rekening van drs. F. Jozzo, met als onderwerp „De jongeren in onze wereld". Na afloop van deze causerieën bestaat er gelegenheid om vragen te stellen. Abonnementen voor deze reeks in het ka der van de Instuif-Keerkring kunnen op twee manieren worden verkregen. Ten eerste door overschrijving op de Amster damse Bank te Beverwijk van vijf gulden ten gunste vande Instuif Velsen-Bever- wijk. Ten tweede door opgave bij de heer G. Foekema, Zweedselaan 14 te Bever wijk. Inlichtingen omtrent deze avonden kunnen telefonisch verstrekt worden door de heer J. Vink (02510-5414). »0(X*N)OOonooorrrn(NYXxyxxyxxxoooooooooocrr*-rroxx3ooooc>a WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Uitbreiding haven. In Ierseke is dt uitbreiding van de vissershaven aanbe steed. Hoogste inschrijfster was de C. V. gebroeders Verlaat uit Hardinxveld met 2.117.000. De laagste inschrijving was van de n.v. Van Noord uit Werkendam met 1.683.000. Het werk is aan laatstgenoem de firma gegund.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7