E» J DE KLEINE KONING WIROMAR POLLE» PELLI EN PINGO Koninklijk paar en prinses naar Thailand vertrokken AGE A iOSRAM „gezondheid' Dansavond in Utrecht leidt tot grootscheeps gevecht Kort en bondig Het dorp Dousadj heet voortaan Beatrix Bij autoreparatie door de stroom gestroffen Drs. Barkman kreeg een huis in Djakarta van Soekarno Meisje op klompen reed gestolen auto water in Stoffelijk overschot bij Maasbree gevonden Duitser stal uit kleedkamers Meer bewolking Ongeluk op boerderij Zeven doden in het verkeer Auto reed het water in, bestuurder aangehouden „LTS is verouderd" vindt dr. Velema m MAANDAG 14 OKTOBER 1963 2 dagelijks reservering 02520-53K7 GALA_KERSTDfN ER.DANSANT FUNKE's ROGGEBROOD FUNKE Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk lampen MM Bestuur van „verontruste Anti-Revolutionairen" IK BEN 70 Bl/U MET DAS EM DE MOOIE DOOS, DIE JE ME VOOR MIJM VERJAARW6 6E6EV5M HE8Tj POUB' WAT SCHEELT BR MM - JE ZIET BR ZO MAAR UIT? IK HAD AL JE.- 60M..J30MS MiET moetem opeten! Ss 0 De Perzische minister van Landbouw heeft besloten het in 1962 door een aardbeving'verwoeste dorp Dousadj na de herbouw de naam Beatrix te geven. Prinses Beatrix bezocht vorige week dit dorp, dat wordt herbouwd met actieve steun van Nederlandse studenten. Zij is presidente van de actie tot wederop bouw van Dousadj, dat in het vervolg haar naam zal dragen, als bewijs van erkentelijkheid voor de steun van de prinses bij de wederopbouw. Het bezoek van koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix aan Perzië is ten einde. Na een verblijf van elf dagen in dit land vertrokken zij vanochtend van het vliegveld Mehrabad bij Teheran naar Thailand. De koninklijke gasten werd op de lucht haven uitgeleide gedaan door de sjah en keizerin Farah, premier Alam, leden van het corps diplomatique en vertegenwoor digers van de Nederlandse gemeenschap in Perzië. De „Electra" van de K.L.M., waarmee de reis wordt gemaakt, vliegt vandaag naar Karachi, vanwaar morgen de vlucht naar Bangkok wordt voortgezet. De koningin en de prins hadden zondag een bezoek gebracht aan de reusachtige stuwdam van Karadj. Prinses Beatrix en keizerin Farah waren reeds zaterdag naar Teheran teruggekeerd, waar zij des avonds een liefdadigheidsbal in het Hiltonhotel bijwoonden. Prinses Beatrix danste daar met de zoon van een ambtenaar van de uitgebreide SPUSKAART onb KIPETEN A6.SO bcd.inb.Y, Advertentie DINER_en SOIREE. DANSANTE Nederlandse ambassade. Het bal werd ook bijgewoond door de Italiaanse filmster Pier Angeli en de Franse acteur Jacques Char' rier. Zondag waren het koninklijk paar en prinses Beatrix aanwezig op een galafeest ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van keizerin Farah. Koningin Juliana, die zaterdag last van kiespijn had, heeft zich in Ramsar laten behandelen in het Farah-ziekenhuis. Advertentie Boordevol kracht en vitamine B; 10 tegen 1 dat ook uw dokter het eet. l| Hofleverancier Een 49-jarige technisch opzichter van het department van Defensie, de heer M. J. van de Oever uit Den Haag, is zater dag voor zijn woning op slag om het le ven gekomen, toen hij door de electrische stroom werd getroffen. De heer Van de Oever was bezig met een boortol de bumper van zijn auto te schuren. Zijn echtgenote zag hem ach terovervallen en snelde toe. Haar man was toen reeds overleden. DJAKARTA President Soekarno heeft het huis waar hij zijn gasten ontvangt aan de Nederlandse zaakgelastigde, drs. C D. Barkman, ter beschikking gesteld Dit gebouw staat in de straat waar de meeste ambassades in Djakarta zijn ge vestigd. De bureaus van drs. Barkman waren tot dusverre gevestigd in een hotel in Djakarta. De vroegere gebouwen van de Nederlandse ambassade zijn thans bij Indonesische instellingen in gebruik. Drs. Barkman had er onlangs over geklaagd dat zijn werkzaamheden door onvoldoen de huisvesting worden bemoeilijkt. c BIOSCOPEN Concertgebouw, dinsdJg 20 u.: „Die Jahreszeiten" door de Chr. Oratoriumver- eniging „Door Zang Vriendschap" o.l.v. Jan Pasveer m.m.v. het N.Ph.O. Solisten: Simon C. Jansen, clavecimbel; Annette de la Bije, sopraan; Arjan Blanken, tenor; Herman Scheij, bas. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Toneel groep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. Minerva Theater, dinsdag 20.15 u.: „Van en over Couperus", voordracht door Albert Vogel. Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fatale verhouding", 18 j. Vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De wraak der apachen", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De gekken trek ken de kaart", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De vogels", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De laatste der Vikingen", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De ver geten medeminnaar", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De leeuwen- doder", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse *chool van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Museum Huis van Looy; Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Pander. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 oktober, 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. „Bloemenheuvel", Overveen. Tentoon stelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Pieter Starreveld. Geopend van 10- 17 u. en zondag van 14-17 u. Tot en met 20 oktober. Wandelgangen Stadsschouwburg: In ok tober tentoonstelling van werken van Mieke Otto. Cruquiusmuseum, Heemstede, Histori sche stoommachines, overzicht van de watersnoodramp 1953 en maquette van Nederland met waterstanden. Geopend dagelijks van 10-16 uur en zondag van 9- 16 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest), Iedere avond van 21-23.15 u. het cabaret ,,'t Is zonde" door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Oyen en Enrico Neekheim (piano). Maandagavond besloten voorstelling. Geopend van 20 uur at (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 oktober.) MAANDAG 14 OKTOBER City, 20 uur: „West Side Story" (gepro longeerd). Stadsschouwburg, geen voorstelling. Pi'eter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgebouw, Willembeeksweg, 20 uur: Diploma-uitreiking kath. E.H.B.O. Gem. Wijkgehouw, Velsen-Noord. 20 u.: Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur, filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 15 OKTOBER City, 20 uur: „West Side Story". Stadsschouwburg. 15.30 uur: Receptie r.k. Middenstandsbond; 20 uur: Feest avond met gezelschap André Meurs. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek: 10 tot 12 uur. MAANDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat is er toch van Baby Jane terecht ge komen?" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vijf mijl voor middernacht". W.B. Theater, 20 uur: „Paniek in Rome". DINSDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat is er toch van Baby Jane terecht ge komen?'' Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vijf Advertentie Een veertienjarig meisje uit Sint Anna- parochie is de eerste joy-rijdster in Fries land. Doornat en onder het slijk kwam zij zaterdagavond laat thuis. Zij vertelde haar ouders dat zij in het donker in een sloot was gelopen en daarbij haar klom pen had verspeeld. Moeder was natuur lijk al lang blij dat zij haar dochter weer heelhuids thuis had. Ze stopte haar in bad en even later onder de wol. Een uurtje later moest Henderike ech ter weer uit haar bed komen. De rijks politie stond aan de deur. Het bleek dat het meisje een auto uit een garage in haar woonplaats had gestolen en daarmee aan het joy-rijden was gegaan. Snikkend bekende het meisje alles. Daar haar klompen steeds van de rem en het gaspedaal glipten had ze die uitgetrokken want op sokken ging het beter. Zij was echter uit de bocht gevlogen en in het water terecht gekomen. Met achterlating van haar klompen was zij uit de wagen gekropen en naar huis gegaan. De auto werd volkomen vernield, de eigenaar stelt de ouders "an Henderike voor de kosten aansprakelijk. Op aanwijzing van een kind is gister morgen vlakbij een weg te Maasbree het stoffelijk overschot gevonden van de 62- jarige ongehuwde landbouwersknecht P. J. H. Hendrix uit Maasbree. Hij werd sedert donderdagmiddag half twaalf vermist. Het gelaat van de dode man was enigs zins met bloed besmeurd. De man had nog klompen aan. De officier van justitie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Vandaag zal sectie worden verricht. Advertentie NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND In en rond het jaarbeursrestaurant in Utrecht heeft zaterdagavond een vechtpar tij tijdens een bal tussen enige nozems tot een omvangrijke rel geleid waaraan veertien politiemannen te pas hebben moe ten komen. Drie knapen kregen een plaats in een cel, een politieagent werd aan de hand gewond en een radi"" "gen van de politie beschadigd. In een van de zalen van het jaarbeurs restaurant organiseerde de ontspannings vereniging Silvia een dansavondje, waar aan enkele honderden jongeren deelna men. Enkele doldrieste knapen meenden het feest extra luister bij te kunnen zet ten door met boksbeugels en fietskettingen Alle voetbalwedstrijden op 't sportcom plex Varkenoord in Rotterdam-Zuid zijn zpndag onderbroken toen bestuursleden van een vereniging een 22-jarige Duitse isoleerder uit Düsseldorf, bij zijn kraag pakten, die een al te opzichtig „bezoek" bracht aan de kleedkamers Wat doe je hier?", was de vraag. „Ik kom voor Sparta spelen", luidde het ant woord in gebrekkig Nederlands en daar mee was de Duitser geheel aan het ver keerde adres, want „Varkenoord' wordt grotendeels bespeeld door Feijenoord. De oplettendheid van het bestuurslid be spaarde de spelers veel narigheid, niet alleen op „Varkenoord" maar ook op het complex-Oldengaarde, waar de Duitser eer der op de dag op bezoek was geweest. In totaal had hij uit dertien kostuums een bedrag van 488 gulden gestolen De Duitser beeft bekend ook vorige week in Rotterdam uit het complex-Kleiweg in Rotterdam-noord geld te hebben ontvreem.i. Eer. die eveneens werd vermist, werd terugge vonden in de koffer van de isoleerder. te verschijnen, welke wapens zij tegen el kaar gingen gebruiken bij een ruzie over meisjes. Toen twee agenten de voornaamste ru ziemaker in de kraag wilden vatten wer den zij door een grote groep jongens in een hoek gedrukt, waarna zij door twaalf collega's werden ontzet. Toen de dans- en knokliefhebbers naar buiten waren ge werkt werden zij weer lastig en werd on der meer een politieauto met stenen be kogeld. De reactie van de politie kwam in de vorm van enkele charges. Met be hulp van de gummiknuppel werd de me nigte verspreid. Een zeventienjarige stukadoor, een vier jaar oudere schilder en een 28-jarige fabrieksarbeider, allen uit Utrecht, kon den in een cel van het hoofdbureau wat bijkomen van de vermoeienissen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt we gens vernieling en mishandeling. De groep der verontruste Anti-Revolu tionairen heeft in een te Utrecht gehou den vergadering besloten haar actie voort te £$tte*. gjr ik van >mening, d4t .de fee ding der A.R.-partij tot nu toe te weinig begrip heeft getoond voor haar principiële bezwaren. Het voorlopig bestuur, dat tot nu toe de leiding had, werd vervangen door een gekozen bestuur. Voorzitter daar van is ds. J. H. Velema. secretaris C. G Meeder te Utrecht en leden P. van Leeu wen kr. prof. dr. J. Prins, drs. T. Spaan, dr. C. J. Verplanke en dr. D. Vreugden- hil. Het K.N.M.I deelt mee: Gedurende het weekeinde hebben zich belangrijke wijzigingen in de luchtdruk verdeling voorgedaan, mede als gevolg van de bewegingen van de inmiddels tot een gewone stormdepressie getransfor meerde orkaan Flora. Deze trok namelijk snel in noordoorstelijke richting de oce aan over en bevond zich maandagmorgen vlak bij het tussen IJsland en de zuidpunt van Groenland gestationeerde weer- schip, waar de luchtdruk in 12 uur tijds 40 millibar daalde. Een hogedrukgebied, toen zij plotseling linksaf sloeg. Zij wsls I kern voorafgaat, verplaatste zich Vrijwel ;op slag: dood. i ifi/ daarbij-naar, zuidwest-Engeiand. Tussen - dit hogedrukgebied en een depressie wel ke over het noordelijk deel van de Noord zee en Zuid-Scandinavië naar het oosten trok, namen de luchtdrukverschillen op de De 25-jarige ongehuwde G Stokman uit de Purmer is zaterdag om het leven ge komen toen hij op het landbouwbedrijf van zijn vader een tractor aan een aan hangwagen wilde bevestigen De heer Stokman kreeg de kantelende wagen in zijn nek. Bij aankomst in het St. Liduinazieken- huis in Purmerend bleek hij te zijn over leden. 62-63. Op zekere dag verscheen opeens aan het hof een indrukwekkende man, die op hooghartige toon toegang tot Zijne Majesteit wenste. Dat was een afgezant van jfpning Va lentin, die regeerde over het land, dat aan dat van koning Wiromar grensde. Die koning Valentin stond bekend als een heerszuchtig vorst, die graag het rijk van koning Wiromar bij het zijne zou voe gen. De afgezant werd bij koning Wiromar toegelaten en bood een brief van zijn vorst aan. WAAROM NIET? DAM HAD JIJ NO DIE BUIKPMMi ©P1B C0PÏNMSGIK 1S02-C Met een gestolen auto is zaterdagmor gen tegen half zeven in de Rosestraat te Rotterdam een 45-jarige fabrieksarbeider, P. Prins, met zijn bromfiets als het ware van de weg gevaagd. De man werd bij de aanrijding veertig meter weggeslingerd en was op slag dood. In de loop van zaterdag heeft zich bij de politie een 29-jarige bediende op de grote vaart uit Bremerhavcn gemeld, die reeds zes jaar in Rotterdam woont. Hij was met een cafébediende en nog een zee man, die tot nu toe onbekend is, in een gestolen auto met hoge snelheid tegen de bromfietser gereden. Op de Brugweg te Echt is in de nacht van zaterdag op zondag een auto met vier inzittenden in volle vaart tegen een boom gevlogen, waardoor de 26-jarige J Helden uit Sittard om het leven is gekomen. Op de weg Zutphen-Emmarik in de ge meente Steenderen is zaterdagavond tegen half tien een voetgangster, het zestienja rige meisje T. uit Hummelo, door een te gemoetkomende auto aangereden. Zij over leed enige uren later in het ziekenhuis. Op de Pieter Stuyvesantweg te Leeu warden is zaterdagavond de negenjarige wielrijdster Alida de Vries overreden door een haar achteropkomende personenauto, Smaad. De Haagse rechtbank heeft, een 62-jarige wiskundige uit Den Haag wegens smaad veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Hem was ten laste gelegd dat hij in een circulaire aan leden-hoogleraren van de Koninklijke Nederlandse Academie voor Wetenschappen de directeur van een uitgeversmaatschappij te Amsterdam had beschuldigd valse verklaringen te hebben afgelegd tijdens een civiel proces over de uitgave van een boek van de wiskundige. Inspectiereis. De bevelhebber der I zeestrijdkrachten, vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier, is van Schiphol naar Willemstad vertrokken. Hij zal een inspectiebezoek van een we-k brengen aan de koninklijke marine op de Nederlandse Antillen. Hij zal daarna in Washington besprekingen voeren met de chef van de Amerikaanse marinestaf, admiraal D. L. Mcdonald en in Norfolk met d*e NAVO- opperbevelhebber van de maritieme strijdkrachten in de Atlantische Oceaan, admiraal P. Smith. Tenslotte zal de ad miraal in Ottawa een bezoek brengen aan de chef van de Canadese marinestaf, ad miraal A. S. Rayner Hoogste onderscheiding. De hoogste onderscheiding van de internationale tuin bouwtentoonstelling 1963 in Hamburg, de ereprijs van de Duitse bondspresident, is toegekend aan Nederland voor de beste landelijke inzending. De tweede prijs ging naar Denemarken, de derde naar een marktorganisatie in Oslo en de vierde prijs naar België. Nederlanders in Duitsland. Op het 43- I ste bondscongres van de Nederlandse Bond in Duitsland in Duisburg is de op 9 okto ber overleden heer H. de Haan, herdacht, die sinds 1959 bondsvoorzitter is geweest. De heer W. Brehm uit Keulen werd tot zijn opvolger gekozen. Ambassadeur. Jhr. B. J. Elias. amb tenaar van de buitenlandse dienst der 4de klasse, is bevorderd tot ambtenaai van de buitenlandse dienst der 3de klasse en be noemd tot ambassadeur in de republiek Ecuador. Njet. Het gezin M. Minten-Minesche- wa in Venlo, heeft van de Russische am- I hassade in Den Haag bericht ontvangen, dat het presidium van de Opperste Sov jet afwijzend heeft beschikt op een ver- zoek om het Russische staatsburgerschap aan dit gezin te verlenen. Mevrouw Min- ten is Russin van geboorte. Vorig jaar I heeft het gezin een bezoek aan familie in I Rusland gebracht. Nu heeft mevrouw Min- ten heimwee. Op de Wouwsestraatweg in Bergen op Zoom is de 26-jarige F. Donders uit Til burg om het leven gekomen, toen hij met zijn bestelauto frontaal in botsing kwam met een vrachtauto. De 33-jarige architect E. H. Muller is zaterdagmiddag in Baarn bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Op rijksweg 13 tussen Delft en Over- schie ter hoogte van de Zwoth is vrijdag avond de 67-jarige L. Wensveen uit Schie dam door een bestelauto aangereden en dodelijk gewond. De man wilde vlak voor een auto de weg oversteken. Twee vrouwen zijn de mannen te flink af geweest toen zaterdagnacht om kwart voor twee langs de Overschiesrweg in Rotterdam-Noord een auto met nog bran dende lampen in het water van de Schie werd aangetroffen. De wagen lag daar vier meter uit de kant en het was niet onwaarschijnlijk dat er nog inzittenden waren. Terwijl mannen aarzelend toekeken sprongen de 22-jarige apothekers-assisten te A. Poot uit Kethel en haar zestienjari ge vriendin C. van der Does uit Delft beiden op weg naar Delft in het water en zwommen naar de auto. Om beurten klommen zij op het dak en neken zij door de raampjes, maar de inzittenden bleken te zijn verdwenen. Het mysterie werd opgelost door .een politie-agent, die een waterspoor op de weg volgde en tenslotte een drijfnatte man aantrof, een 49-jarige bijrijder, die onder drankinvloed verkeerde. De man werd gearresteerd. De directeur van het nutsseminarium voor pedagogiek aan de universiteit van Amsterdam, dr. E. Velema. heeft op de vergadering van de vereniging van chris telijke leraren bij het nijverheidsonderwijs in Utrecht verklaard dat het leer-, leef-, en arbeidsmodel, waarop de technische scholen nu koersen, in zekere zin niet meer is afgestemd op het huidige en toekom stige behoeften- en samenlevingspatroon. De belangrijkste functie van de lagere technische school noemde hij de sociaal- didactische. Hij meent dat het in deze tijd niet meer mogelijk is bij het onderwijs aan jongens van twaalf tot zestien jaar op een bepaalde „afronding" aan te koer sen, die aansluit bij de behoeften van de samenleving. Volgens hem zal er dan ook meer spra ke moeten zijn van een „inwijding" dan van het afstevenen op een welomschre ven einddoel. Dr. Velema pleitte voor meer openheid naar de maatschappij en voor een „struc- tuurdidactiek" inplaats van „accumulatie- didactiek". Het gaat meer om het wekken en stuwen van interessen, het functioneel maken van een stuk parate kennis en een concentratie op fundamentele ontwikkelin gen dan om het instampen van een zo groot mogelijke kwantiteit wetenswaardig heden. Noordzee sterk toe. Stormachtige noord westelijke winden voerden koudere polai re lucht tot ver over ons land naar het zuidoosten. Op de oceaan stromen thans nieuwe hoeveelheden zachte en vochtige lucht in de richting van West-Europa. In Ierland gaat dit alweer van regen verge zeld. Verwacht moet worden dat dit regen- gebied dinsdag ook in ons land plaatse lijk enige regen of motregen zal brengen bij naar zuidwest tot zuid krimpende win den. WFPR RA PPORTEN Maximum-tempex atui en 00 C m d binnen- en buitenland. wind richti d 05 3 h d Neerslag: laatste 24 uur. 0) Si Den Helder regenbui wnw 14 1 Ypenburg zwaar bew nw 14 0 Vlissingen half bew. wnw 14 0 Eelde regenbui wnw 14 4 De Bilt regenbui w 14 0.5 Twente regen wzw 15 2 Eindhoven zwaar bew w 16 0.2 Zd -Limburg half bew. wzw 15 1 Helsinki regen ono 8 27 Stockholm regenbui n 8 26 Oslo zwaar bew. nnw 7 13 Kopenhagen regenbui nw 13 4 Aberdeen zwaar bew wnw 10 0 Londen zwaar bew. w 15 Amsterdam regenbui wnw 15 1 Brussel zwaar bew wzw 15 0.4 Luxemburg half bew. w 14 1 Parijs lich' bew windst. 16 1 Bordeaux mist windst. 16 0.1 Grenoble geheel bew. nnw 23 0 Nice licht bew. nnw 22 0 Berlijn zwaar bew. w 21 1 Frankfort zwaar bew. wzw 18 0.1 München regen w 22 1 Zurich regen w 19 0.1 Genève geheel bew. nw 22 0 Locarno zwaar bew O 20 0 Wenen zwaar bew. wnw 21 0 Innsbruck half bew. windst. 22 0 Belgrado onbewolkt wzw 22 0 Athene onbewolkt windst. 25 0 Rome onbewolkt windst. 24 0 Ajaccio zwaar bew ono 22 0 Madrid onbewolkt windst. 27 0 Mailorca onbewolkt windst. 25 0 Lissabon onbewolkt verand. 30 0 Dindsdag 15 oktober Zon op 7.03 uur, onder 17.48 uur. Maan op 4.23 uur, onder 17.38 uur. Maanstanden 17 oktober 25 oktober 13.43 uur 18.21 uur nieuwe maan. eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 14 oktober Hoog water 1.43 en 14.11 uur. Laag water 9.44 en 22.00 uur. Dindsdag 15 oktober Hoog water 2.29 uur en 14.50 uur. Laag water 10.29 uur en 22.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2