Apeldoorn wint om beker in Drie inbraken in IJmuiden „vuurgevecht" V elsen-N oord IN DE VÏSHAL EN OP ZEE „Bejaardentocht" voor automobielen trekt veel belangstelling Honderdzesenveertig deelnemers aan Roode Kruis Rally Velsen Zes brandweren in fel toernooi M. Kwakkel won KMAC-oriëntatierit Scheepsbotsing bij Rio de Janeiro Bromfietser geraakt door bestelauto Kort IJtnondnieuws Driejarig meisje liep tegen een auto op Auto geslipt op Stationsweg Auto vol gebreken Auto gestolen Ontgroening bij K.M.A. niet volgens orders van de gouverneur Schoone-Biesheuvel en Her mans-Beelen winnende equipes „Henri Dunanf komt naar IJmuiden Ruim vier mille voor dierenbescherming MAANDAG 14 OKTOBER 1963 Moeilijk object Receptie E. M. van Kaam Bromfietser gewond IJmond-heren nog steeds zonder enkele winstpunt Kerkelijk nieuws Socialistische winst in de Luxemburgse gemeenteraden F De bedrqfsbrandweren van de Konink lijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. uit Wormer, Renkum I en II, Arnhem, Apeldoorn en Velsen hebben zaterdag op de noordelijke oever van het Noordzee kanaal in Velsen een felle maar sportieve strijd gestreden om de nieuwe brandweer- wisselbeker van de hoofddirectie van het concern. De mannen uit Apeldoorn traden zegevierend uit het „vuurgevecht". Uiteraard bijzonder opgetogen over de behaalde resultaten heeft het brandweer korps van de fabriek Apeldoorn zaterdag avond in gebouw Concordia niet alleen de wisselbeker van de directie van 't concern met bijbehorende vaste prijs in ontvangst mogen nemen, maar bovendien de wissel- prijs, welke ter gelegenheid van het zil veren bestaanfeest van het Velsense VBC-korps was aangeboden door de ge meentelijke brandweer van Velsen. De jury bestond uit de heren C. Kakes, oud-brandweercommandant van Zaandam, voorzitter; P. J. van Heynsbergen en A. J. H. Meijer respectievelijk brandmeester en onderbrandmeester van Zaandam; IJ. Schinning en M. Verhoeff, hoofdbrand meesters van resnectievelijk de gemeenten Beverwijk en Velsen en C. Holstvoogd, wedstrijdorganisator van de Vereniging van Zaanse bedrijfsbrandweren, bijgestaan door de administrateur de heer R. L. de Boei. Het te blussen object was uiterst ge compliceerd, hoewel er van vlammen bij deze „brand" weinig was te zien. In het oude gebouw van de voormalige separatie afdeling van het nog resterende deel van de cellulosefabriek, geheel van beton opge trokken. was een vuurhaard aangericht op een verdieping, waarbij olie als grondstof diende, die een smerige, vette rook ver spreidde. Voorts moest een man worden gered en 'n brandende gasfles onschadelijk worden gemaakt, terwijl op het dak een „uitslaande brand" moest worden be dwongen. Dit alles moest gebeuren met gesloten toegangsdeuren. dus gebruik makend van ladders om bij de haard te komen. Voor de jury was de beoordeling niet gemakkelijk, maar voor de deelnemers om de opdrachten op de juiste wijze uit te voeren, evenmin. Verder moest worden gewerkt met zuurstofmaskers, wat alles nog moeilijker maakte. Ter voorkoming van „echt" gevaar stond een motorspuit bij het object opgesteld. Bij de wedstrijd, die tegen elf uur be gon, was het opmerkelijk, hoe rustig de verschillende bevelvoerders hun mannen leidden. Uiteraard was hun werk het eerst gericht op hulp aan „het slachtoffer" en daarna op de vuurhaard. De jury lette scherp op te gedragingen en handelwijze van de manschappen. Dit alles geschiedde onder toenemende belangstelling van pu- In het afgelopen weekeinde is op drie plaatsen in IJmuiden ingebroken. In de nacht van vrijdag "op zaterdag kreeg het Noordersluispaviljoen bezoek van een dief die enige automaten in het restaurant openbrak. Een aantal pakjes sigaretten en shag werd ontvreemd en een collec tebusje werd geleegd. Een inbraak in een agentuur en han delsonderneming aan de Trawlerkade le verde geen buit op. Kasten en laden wer den overhoop gehaald maar er wordt niets vermist. Ook een inbraak in een visrestaurant aan de halkade was vruchteloos. De in breker forceerde een achterdeur en neus de in het restaurant rond zonder iets van zijn gading te kunnen vinden. De Kennemer Motor en Auto Club (KM AC) heeft zondag een geslaagde oriën- teringsrit gehouden, waaraan 76 autobe stuurders meededen en 4 motorrijders. De tocht, die 76 km. lang was, liep van Bever wijk, Velsen, Santpoort, Haarlem, Assen delft weer naar Beverwijk. Een van de auto's kreeg in de Velser- tunnel een lekke band, wat nogal opont houd veroorzaakte, doch )overigens liep alles goed af. Algemeen was men van oor deel dat het weer een goed uitgezette rit was. Na een behouden tocht zijn in „Pro menade" de prijzen uitgereikt. Auto's: 1. M. Kwakkel, Amsterdam, 10 strafpunten; 2. L. v. d. West, Haarlem, 10 str.p.; 3. W. Smeets, Heemstede 11 str.p.; 4. J. Broekhuyzen, Haarlem, 12 str.p.; 5. M. J. Oldeberg, Hoofddorp, 13 str.p.; 6. J. Jonkhoff, Haarlem, 14 str.p.; 7. J. de Graaf, Haarlem, 15 str.p.; 8. J. v. Bug- num, IJmuiden, 15 str.p.; 9. H. van Eijk, Haarlem, 18 str.p. en 10. C. Hof, Lands meer, 19 str.p. Motoren: A. Haas, Zaandam, met 70 strafpunten. RIO DE JANEIRO (AP) Twee Bra ziliaanse schepen, een transatlantisch pas sagiersschip en een tanker, zijn zondag in een dichte mist met elkaar in aanvaring gekomen. Twee personen kwamen om het leven. De beide schepen bleven drijven. Het passagiersschip was de Ana Nery, dat met Braziliaanse en andere toeristen terugkeerde van een tocht naar Israel. Een onbekend aantal passagiers liep verwon dingen op. De Ana Nery is naar Rio ge sleept. De 22.000 tons tanker presidente Deodor kon de reis voortzetten. De pas sagiers van de Ana Nery werden op zee overgenomen door Braziliaanse marine schepen en naar Rio de Janeiro gebracht. De botsing vond plaats op 26 mijl uit de kust. De 10.000 ton metende Ana Nery werd in de loop van dit jaar afgeleverd aan de Braziliaanse Companhia Costeira de Navagacao. bliek, dat door het sirenengeloei attent was gemaakt op het evenement. De actie werd bijgewoond door de Velsense bedrijfs directeur, de heer J. H. Smidt van Gel der jr. De uitslag werd: 1. Apeldoorn met 803 punten; 2. Wormer met 780,5 pnt.; 3. Renkum II 701,5 pnt.; 4. Velsen 651,5 pnt.; 5. Arnhem 641 pnt.; 6. Renkum I 450,5 pnt. Op de Groeneweg in IJmuiden-Oost is zaterdag een bromfietser door een bestel auto aangereden toen de bestelauto bij het passeren te dicht langs de bromfiet ser reed. De bromfietser kwam te vallen en liep een diepe wond boven het linkeroog op. Na in het Antoniusziekenhuis verbonden te zijn kon hij huiswaarts keren. Besommingen van maandag In IJmuiden werdert maandagmorgen de' volgende besommingen, in guldens ge maakt: IJW 199—3-000, KW 132—10.000,' KW 21210.700, KW 127—6.300, KW 38— 4.430, KW 54—7.750. KW 124—4.750, KW 125—7.630, KW 19—5.750, KW 166—5.680, KW 114—6.580, KW 17—3.920, KW 52— 9.880, KW 24 en KW 148—7.730, KW 99— 6.900, KW 171—6.180. KW 30—5.650, KW 97—5.650, KW 178—5.520, KW 116—4.090, KW 186—6.200, KW 29—5.930, KW 31— 4.860, KW 195—5.500, KW 146—4.510, KW 137—5.490, IJM 4—3.740, IJM 30—5.070. Aanvoer van maandag Negentig vaartuigen hebben maandag morgen in IJmuiden aangevoerd 8.900 kis ten vis, 550 stuks gladde kabeljauw en 23.000 kilogram tong. Bij de aanvoer wa ren 980 kisten schelvis, 200 radio, 300 wij ting, 60 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 3.100 haring, 250 kleine kistjes haring, 340 ma kreel, 2.650 schol, 100 tarbot en 450 varia. Prijzen van maandag Pèr kilogram, in guldens: tarbot 54,20, heilbot 5,70, grote tong 7.307,10, groot middel tong 6,506,10. kleinmiddel tong 6,90—6,50, tong I 7,20—6,70, tong II 6,80— 6,30. Bedevaart. Twaalfhonderd jongens en meisjes hebben zondag deelgenomen aan de bedevaart naar Heiloo. De jongelui maakten deel uit van de georganiseerde jeugd in het dekenaat Beverwijk, onder gebracht in het r.-k. Meisjesgilde, de r.-k. Gidsenbeweging, de r.-k. Verkennersbe weging en de r.-k. Jongensclubs. Collecte. De collecte, gehouden door de r.-k. verkenners, voor de Masaistam in Afrika, heeft een bedrag van 2.330,31 opgebracht. Deze collecte werd gehouden van Driehuis tot Heemskerk. „Tropengoud" is de naam van de film die de leden van de N.V.V.-Vrouwenbond, adfeling Beverwijk, woensdag 16 oktober kunnen zien in het verenigingsgebouw „Meerestein", aan de Plesmanstraat, aan vang acht uur. Woningen. In mei 1962 werd in Heemskerk begonnen met de bouw van 168 woningen, in opdracht van de r.-k. woningbouwvereniging „Ons Huis". Hier van zijn thans de eerste woningen opge leverd. te weten twee portieken met zes tien woningen. Na een huldiging op het bedrijf, wegens het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de n.v. Ijsfabriek en Koel huis IJsvries en in al die tientallen jaren zich een uitnemende werkkracht en be mind collega heeft getoond, heeft de heer E. M. (Bertus) van Kaam, baas van de afdeling diepvries, zaterdagmiddag in Ho tel Royal, aan de Kennemerlaan te IJmui den, tientallen handen geschud op een receptie waarbij hij en zijn echtgenote het middelpunt vormden. De heer Van Kaam, die veertig jaar „in de kou" gestaan heeft (zie IJ.Crt. van 5 de zer) zat thans tussen de bloemen en ge schenken, alle blijken van hoge waar dering uit IJmuiden en andere plaatsen. LOODSDIENSTEN IJMUIDEN Zondagavond te 18.15 uur werden de loodsdiensten in IJmuiden voor kleine schenen gestaakt. Te 21.05 uur werden zondagavond de ioodsdienstan voor alle schepen in IJmuiden gestaakt. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 212 192, middel kabeljauw 156140, grote kool- vis 130—92. Per tien stuks: grote kabeljauw 130 112, middel kabeljauw 70—52. Per stuk: kreeft 16. Per hoop: rog 56. Per 50 kilogram: grote schelvis 4744, middel schelvis 5449, "kleinmiddel schel vis 5744, schelvis I 5543, schelvis II 41—32, schelvis III 22—16, gul I 71—60, gul II 6054, gul III 4839, grote en mid del schol 7165, kleinmiddel schol 6863, schol I 70—58, schol II 35—28, schol III 2513, wijting gestript 4827, wijting dicht 2419, schar 3414, poop 22, haai 3215, haring 1911, makreel 4638, kleine makreel 2418, tarbot 224150, tongschar 130114, kleine kreeft 4129, krab 17, inktvis 112110. Op de Hoofdstraat bij de Surinamestraat in Santpoort is een driejarig meisje zon dagmiddag aangereden door een perso nenauto, toen het plotseling de weg over stak. Het kind kreeg een hersenschudding en verloor enkele melktandjes. Het is na onderzoek in het Antoniusziekenhuis naar de ouderlijke woning aan de Rijksweg in Santpoort overgebracht. Op de Stationsweg in IJmuiden is zon dagnacht een personenauto, bestuurd door een 26-jarige zeeman uit IJmuiden, ge slipt en tegen een boom gebotst. De zee man kwam er met een hoofdwond af. De auto werd zwaar beschadigd. De Velser politie heeft zondag een ne gentienjarige Haarlemmer geverbaliseerd die in een auto reed die de volgende ge breken vertoonde: een geheel Versleten voorband, een lekke knalpijp, stoplichten die niet werkten, remmen die vrijwel niets deden en een stuurinrichting die veel te wensen overliet. De auto is door de politie in beslag genomen. Zondagnacht is ten nadele van een auto verhuurder in Velsen-Noord ten perso nenauto ontvreemd. De wagen stond voor de woning van de autoverhuurder aan de Gildelaan. De autoverhuurder werd wak ker door het geluid van een motor die werd aangeslagen. Toen hij uit het raam keek zag hij de auto zonder verlichting in de richting van de Beeckzanglaan ver dwijnen. Doordat hij de bocht bij de Wilgenstraat in IJmuiden te ruim nam botste een brom fietser zondagmiddag tegen een hem te gemoetkomende personenauto. Hij kreeg schaafwonden in het gezicht en klaagde over pijn in de lies. De ontgroening bij de Koninklijke Mili taire Academie in Breda is op last van de gouverneur afgebroken. Namens de KM.A. is medegedeeld dat beweringen, dat groenen hersenschuddingen opgelopen zou den hebben, onjuist zijn. Gezegd wordt dat de groenen bij de K.M.A. de zieken afdeling als een dorado beschouwen. Een zegsman verklaarde: „Sommigen grijpen de mogelijkheid van opname (een buil op het hoofd en dan klagen over misselijk heid) aan om aan verdere ontgroening te' ontkomen". Hij ontkende dat iemand als gevolg van de ontgroening met rugletsel was opgenomen. Inderdaad was er zo'n patiënt, maar zijn rugletsel had een ande re oorzaak. Dat de ontgroening, anderhal ve week eerder dan normaal, plotseling is afgebroken komt omdat het corps in Breda de voorschriften van de gouverneur niet heeft opgevolgd. De gouverneur had bepaalde handelingen verboden. Het „kik keren" was wel toegestaan. „Indikken" kent men niet op de K.M.A. Maar bij de ontgroening heeft men zich niét gestoord aan de orders van de gouverneur. Dat was voor hem aanleiding de verdere ont groening te verbieden. De verplichte ken nismaking geschiedt nu voornamelijk via het onderlinge gesprek. De auto-rally, georganiseerd door de af deling Velsen-IJmuiden van 't Nederland- sche Roode Kruis, is een groot succes ge worden. In de A-klasse werd eerste de equipe N. SchooneL. Blesheuvel; win naar in de B-klasse werd de equipe Her- mans-Beelen. De 146 deelnemende équipes, elk be staande uit een kaartlezer en een chauf feur, vertrokken zaterdagmiddag om streeks halftwee van de Spaarnestraat in IJmuiden. De speciaal ingerichte startauto met telefoon, mobilofoon, tijdopname-ap- paratuur en ruimte voor een mobiel wed strijdsecretariaat van de rekenkamer be wees zeer goede diensten. De route voerde eerst zuidwaarts naar Santpoort. Via de Velser tunnel reden de auto's naar Akersloot. Indien men de rou te-beschrijving goed interpreteerde, was Heiloo de eerstvolgende plaats. Doch 25 deelnemende équipes kwamen in Assen delft of in Krommenie terecht, waar deze mensen beslist niet moesten zijn. Grappig was het, dat bij het traditionele napraten in het etablissement Kraak aan het IJmui dense Marktplein, deze équipes er nog lang bijbleven, dat de route via Assendelft en Krommenie de enig juiste was! Na Heiloo reden de deelnemers door een duinlandschap naar de badplaats Egmond. „Binnendoor" reden de équipes, geplaagd door zelfbedienings-, tijd-, verkeers- en ge heime controles, naar Bakkum. Colonne leden van het Velsense Roode Kruis had den op de grote parkeerplaats nabij het strand een tent ingericht, waarin aan de deelnemers een heerlijk warm bakje kof fie aangeboden werd. Hetgeen -na een paar uur ploeterend puzzelrijden bijzonder werd gewaardeerd. De route-uitzetters van de voor de tweede maal deze rally organiserende Rijnmonders. de heren Pum Swier, Jaap Lootsma en Paul Scholtz, leid den de 146 deelnemers, waarvan er 20 in de A-klasse uitkwamen, via Beverwijk, Vel sen-Noord, Velsertunnel en IJmuiden naar de finish in de Griftstraat. Hoewel de meeste deelnemers zich hier op vertrouwd gebied bevonden, zaten er in het laatste deel van de route twee bijna niet te ne men barrières. De eerste was in de Staal- straat bij de Hoogovens. Een schuin staand bordje verboden toegang verleidde Het hospitaalschip „J. Henri Dunant van het Nederlandsche Roode Kruis wordt donderdagmiddag tussen vier en vijf uur in IJmuiden verwacht, waar het ligplaats zal kiezen aan de.laad- en loskade op de zuidoever van het Noordzeekanaal. Er zijn 72 patiënten aan boord, allen afkomstig uit de provincie Utrecht. De ,,J. Henri Dunant" komt donderdag van Purmerend en vertrekt vrijdagmorgen vroeg naar Utrecht. In IJmuiden zal een plaatselijk muziek korps een serenade brengen aan de zieken aan boord. Een vrouwencomité zal de patiënten versnaperingen aanbieden. Voor de heren van de handbalvereni ging IJmond was de nederlaag op eigen veld tegen Aalsmeer 2 nogal groot. In de zevende minuut was de stand al 3-3, maar daarna nam Aalsmeer het initiatief, waar tegen IJmond slechts enkele treffers kon plaatsen. De rust ging in met 12-5 voor Aalsmeer 2. Geholpen door de krachtige wind zag IJmond kans de strijd meer in evenwicht te houden. De Aalsmeerders gaven echter niets van hun voorsprong prijs. Zij wonnen dan ook met liefst 20 12, waardoor de IJmond-heren nog steeds zonder winstpunten zijn. Een uitgebelde stoet van bejaarde automobielen, in ouderdom varië rend van 30 tot 65 jaar, is zondag morgen uit het centrum van Utrecht vertrokken in de richting van de kust. De meer dan honderd wagens namen deel aan de traditionele rit Utrecht-Zandvoort, die de pionier auto mobielclub (PAC) jaarlijks houdt. Het was de achtste rit die de nog jeugdige pionierclub voor bezitters van eer biedwaardige vehikels op touw heeft gezet. De eerste werd in 1956 ge houden, vijf maanden nadat de PAC in Utrecht het levenslicht had aanschouwd. Sindsdien is de jaar lijkse tocht een traditie geworden. De route van zondag liep van Utrecht via Aalsmeer, Leimuiden, Heemstede en Aerdenhout naar Zandvoort, een door traditie gehei ligd traject. In de uitspanning „Groe- nendaal" in Heemstede keken duizen den naar de intocht van de oude auomobielen. De berijders gebruik ten hier de lunch. In Zand- voort werden gistermiddag op het circuit klassementsproeven ge houden. Deze test op het autocircuit levert voor de chauffeurs van die automobielen, die zich niet kunnen verheugen in het bezit van een ach teruitversnelling. uiteraard een se rie extra moeilijkheden op. Het was een gezellige dag. Vele duizenden waren, aangetrokken ook door het redelijke weer, naar het circuit ge togen. Op de Zandvoortselaan ont stond een kleine verkeersopstopping, maar de politie van Heemstede had na een uur de stroom auto's vlot door laten vloeien. heel wat cracks om rechtsomkeert te ma ken. Minder ervaren rijders reden door, omdat terecht! het bordje op de verderop gelegen ingang van de Hoog ovens sloeg. Verreweg de meeste moeilijk heden leverden de laatste tientallen me ters van deze Roode Kruis-rally op. De finish in de Griftstraat moest vanuit de Geleenstraat bereikt worden, maar 75 per cent van de deelnemers sneden de laatste bocht van de Geleenstraat af om via de Rambonnetlaan de finish te bereiken. Door het vestigen van een sub-rekenka mer bij de tijdcontrole in Bakkum kon er' een tijdsbesparing van twee uur be reikt worden. Reeds om acht uur kon de voorzitter van het afdelingsbestuur van het Roode Kruis Velsen-IJmuiden, de heer J. P. Weyburg, het woord nemen voor de prijsuitreiking in Café Kraak. En dit deed hij uiterst verheugd. Evenals vorig jaar heeft deze rally namelijk een financieel re sultaat opgeleverd van 1.100. Bovendien kreeg het Rode Kruis er door deze rally 25 nieuwe leden bij. Een bijzonder woord van dank bracht de voorzitter aan de wed- strijdorganisatoren van de rally. Hia sprak dan ook de hoop uit, dat de automobiel vereniging „De Rijmonders" ook het vol gend jaar de rally zal organiseren. Voor de rally in 1964 stelde hij twee fraaie wisselprijzen ter beschikking, waarop heel wat namen van rallywinnaars kunnen worden gegraveerdl Een speciaal woord van hulde bracht de heer Weyburg aan de controleurs en aan de firma's Nelis en Elders, die volkswa genbusjes met chauffeur voor het vervoer van de controleurs ter beschikking van de rallyorganisatoren hadden gesteld. Ruim 80 prijzen waren geschonken door de Vel sense middenstand voor deze Roode Kruis- rally. De eerste prijswinnaars van de A- en de B-klasse kregen behalve het fraaie wis selschuld een platenspeler. De uitslag van deze tweede Roode Kruis- rally was: A-klasse: 1. Nico Schoone Leen Biesheuvel 129 strafpnt.; 2. Echt paar Wijkstra 259 strafpnt. en 3. Leen Sliggers en Arie Jordan 285 strafpnt. Aan tal deelnemers: 20. B-klasse: 1. equipe HermansBeelen 237 strafpnt.; 2. Echtpaar Huiser 426 straf pnt.; 3. Echtpaar Westerwal 443 strafpnt; 4. Peek sr—Peek jr. 471 strafpnt.; 5. Koet sierKooy 473 strafpnt.; Aantal deelnemers: 126. De poedelprijs, die vervaardigd was door een van de co lonne-leden, was (met liefst 933 strafpnt) voor de equipe Ten HageVoerman. De familie Schoone reed wel een bijzon der goede rally. Mevrouw Schoone en haar dochter Nancy wonnen met 536 strafpnt de speciale damesprijs. De heer Schoone wen de prijs voor de beste Ford rijder. Hoe kan het ook anders: hij is de Ford-dealer van IJmuiden. De collecte, gehouden tussen 30 septem ber en 6 oktober ten behoeve van de die renbescherming, heeft in de gemeente Velsen 4.202,13 opgeleverd (in Velsen- noord 313.05, IJmuiden 2.172,34, Vel- sen-Zuid 236,35, Driehuis 420,70 en Santpoort 1.059,69). Benoemd tot hulpprediker te Woerden ds. M. Ottevanger, em.pred. te Bilthoven idem te 's-Gravenhage (wijkgem. 22) H. M. Boogert, theol. kand. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kamerik (toez.) J. Th. Ca- zander te Oosterwolde (Geld.). Aangenomen naar Nijverdal (vac. G. Jukema) D. H. Bosma te Kortenhoef, die bedankte voor Nieuw-VennepAbbenes (toez.) (vac. H. Brons). Beroepen te Scherpenzeel D, v d. Berg te Veenendaal te Leersum S. W. Ver- ploeg te Waspik. Geref. Kerken Beroepen te Dordrecht (vac. S. R. Smilde) A. Nagelkerke te Overschie 'te 's-Gra- venhage-Escamp (vac. A. W. Meeder) A. C. Kersten te Utrecht-West. Aangenomen naar Hazerswoude A. Brink te Joure. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuweroord A. C. Helms te Geldermalsen; te Zevenaar D. H. v. d. Veld, vic. te Den Haag. Aangenomen naar Herwijnen K. v. d. Sluijs, kand. te Amsterdam, naar Noord- dijk W.ES., M. Eggink te Kropswolde. Bedankt voor Koudum J. Noordmans te Tjamsveer voor Papendrecht I. Kok te Zegveld; voor Putten (vac. H. G. Abma) J. Rootselaar te Delft voor Veenwouden; K. v. d. Sluijs, kand. te Amsterdam. Geref. kerken Beroepen te Hardenberg (vac. D. Pas man) A. J. van Corcum te Beetsterzwaag; t, Uitzuizermeeden W. B. v. d. Meulen te Sprang-Waalwijk; te Aagtekerk A. Hof man te Zeist. Bedankt voor Westerborg W. H. Gispen te Schagen. Chr. Geref. kerken Bedankt voor Hoogeveen (Noordsche- schut) G. de Vries te 's-Gravendeel Beroepen te St. Annaland P. Blok te Dirksland; te Aagtekerke A. Hofman te Zeist. Bedankt voor Ermelo (vac. R. J. Beuke- ma) E. J. Wassink te Zwolle voor Oude- Pekela C. H. v. d. Berg te Lollum; te Aag tekerke A. Hofman te Zeist. Geref. gemeenten Beroepen te St. Annaland P. Blok te Dirksland; te Aagtekerke A. Hofman te Zeist. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Meppel-Zwartsluis mej. da. H. C. Leignes Bakhoven te Kampen; te Warns-Koudum M. C. Postema te Ytens- Baard, die dit beroep ook aannam. (Van onze correspondent) De socialisten hebben vrijwel overal voor uitgang geboekt bij de gemeenteraadsver kiezingen in Luxemburg van zondag. On geveer 90 percent van de stemgerechtigde kiezers heeft er aan deel genomen. De liberale partij en de (rooms-katholieke) Christelijke-Democratische Unie zijn de verliezers geweest. In de hoofdstad hebben de socialisten drie zetels gewonnen, zodat zij er thans twaalf bezetten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5