„Veilig huishouden5' bij Hoogovens beloond tijdens veiligheids-appèl Beverwijks raad verstrikt zich in procedure-kwestie „Rijk is de Zee" Anderhalf jaar voor stelende douanier Amsterdam heeft nog personeel van koppel bazen in dienst EN F Fl VRIJDAG 18 OKTOBER 1963 15 B. en W. kregen toch het volle pond Onzorgvuldig Sportief Sleutel achtergehouden van loods in vroegere standplaats Ongevallencijfer 30 pet lager dan gemiddelde Gewaagd Wet en verordening (S t a d s s c h o u w bu r g). Met Danny Kaye, die echter steeds minder op het witte doek verschijnt, behoort Jerry Lewis tot het snel uitstervend ras van solokomie ken, die een eigen type hebben gecrëeerd en daarmee de volle vracht van een lan ge, humoristische film op de schouders durven nemen. Men moet wel enigszins wennen aan het door Lewis uitgedachte type van de onnozel-slimme jongen, die zich in allerlei moeilijkheden werkt, voor al omdat het allemaal nogal weinig ori gineel blijkt. Maar heeft men hem een maal als zodanig geaccepteerd, dan valt er veel te lachen om de krankzinnige avon turen die hij in „Geld speelt geen rol" beleeft. Als erfgenaam van een miljoenen fortuin, doch bedreigd door enige misda digers die hem uit de weg willen ruimen, verkeert Jerry in deze film voortdurend in levensgevaar, waaruit hij echter steeds opnieuw door zijn naïeve argeloosheid ge red wordt. De situaties zijn niet nieuw en kunnen zelfs meermalen klassiek wor den genoemd in verband met de film klucht, maar zij hebben desondanks wei nig van hun bruikbaarheid verloren, zo dat men van vrijdag tot en met zondag voor licht amusement zijn schreden tot de Stadsschouwburg dient te richten. De grote internationale visserijtentoon stelling SCH 64 „Rijk is de zee," waarvan prins Bernhard het beschermheerschap heeft aanvaard, zal het volgend jaar in en rond de nieuwe Scheveningse visafslag worden georganiseerd en zal duren van 17 tot en met 29 juli 1964. De expositie valt samen met een tweetal internationale vis serij congressen, die eveneens in de zomer van 1964 zullen worden gehouden. Pas na de tentoonstelling zal de nieuwe visafslag, waaraan op het ogenblik nog hard ge werkt wordt, in gebruik worden genomen. SCH 64 zal, opgebouwd op de strook grond tussen de binnenhaven en de zee, zowel voor het publiek, als voor handel- en industrie, een unieke gebeurtenis zijn. Het gebouw van de visafslag beslaat een op pervlakte van een hektare en biedt door vormgeving en ligging alle mogelijkheden voor een geslaagd evenement. Het gebouw is geheel vrij van pilaren en heeft een bui tenterrein dat zeer geschikt is voor de de monstraties en attrakties, die de expositie zullen omlijsten. SCH 64 wordt zowel een vakbeurs voor de visserijwereld, als een tentoonstelling voor het publiek. Naast de nieuwste vin dingen op visserijgebied zullen er dan ook tal van voorlichtende en attractieve ele menten zijn, waaronder een groot visres taurant. Men verwacht een groot aantal inzendingen uit binnen- en buitenland. De organisatie berust bij de afdeling Voorlichting en Congreszaken der Gemeen- tesekretarie van 's-Gravennage, met me dewerking van het Vakblad voor het Ne derlandse Visserijbedrijf „De Visserijwe reld." Gebleken is dat voor deze tentoonstel ling reeds thans grote belangstelling van het bedrijfsleven bestaat. BALK TEGEN HOOFD De 24-jarige heer C. J. V. uit Delft, werk nemer van de firma Verbeek, werd don derdagmiddag bij blokwalserij I van Hoog ovens IJmuiden getroffen door een on geval. De heer V. werd getroffen door een balk, die van het dak op de grond viel, weer opsprong en tegen zijn hoofd kwam. Met verwondingen aan het achterhoofd werd de getroffene naar het Rode-Kruis- ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. TENTOONSTELLING BIJ HOOGOVENS In het restaurant Walserij-Oost van Hoogovens IJmuiden wördt een tentoon stelling gehouden van schilderijen, goua ches en aquarellen, vervaardigd door Erik Bauknecht. Deze expositie is zondag aan staande voor iedereen open van 14 tot 17 uur. Met het vaststellen van het onteigenings plan Hofland had loco-burgemeester Ves- sies het toch wel wat moeilijk. De heren Swart (C.P.N.) en Koger (prot. chr.) vroe gen zich af waar het voor nodig was dat in het huisgezin of bedrijf van verschillen de adressanten onrust was gesticht en dat I na bestudering van hun bezwaren bleek dat zij een onteigening van bedrijfsgrond of woning en in sommige gevallen beide konden ontgaan. Ontgaan omdat het bij nader inzien niet nodig bleek. Verscheidene andere leden lie ten bij interruptie hun instemming blijken met het standpunt van beide heren. Ver der werd geïnformeerd naar de uitwijkmo gelijkheden voor de tuinders die in dit ge bied hun bedrijf niet langer zullen kunnen voortzetten. Raadsvoorzitter Vessies stelde dat mensen in een bepaalde leeftijdsgroep niet meer zo geneigd zijn om nog eens op nieuw een bedrijf te beginnen en dat ver der nog onderhandeld wordt over een paar percelen vervangende grond. Bovendien beschikt de gemeente nog via de I.L.T.V. over enkele percelen, zodat wethouder Ves sies goede hoop had dat alles nog goed te recht zou komen. Voor wat de bewoners van te amoveren woningen betrof zei de heer Vessies dat er wel mogelijkheden be staan hun een gelijkwaardige woning aan te bieden. Voor een expeditiebedrijf in het onteigeningsplan Hofland is grond op het industrieterrein in ruime mate aanwezig. Het onteigeningsplan Westerhout werd zonder strubbelingen uit de raad goedge keurd als vond vooral de heer Luijpen het niet geheel in overeenstemming een plan goed te keuren terwijl de minister nog zijn fiat moet geven aan het plan dat aan de procedures over onteigening ten grondslag zal liggen. Op sportgebied nam de raad uiteenlopen de besluiten, waaronder 1000 gulden voor prijzen in de meesterklasse van het 26ste Hoogovenschaaktoernooi en 2500 gulden voor plaatsing van een versiering op het stationsplein. Verder 50.000 gulden voor de bouw van kleedlokalen op sportpark Adri- chem en subsidie van 2500 gulden voor de hockeyclub Eechtrop als steun bij het zelf onderhouden van de velden. De rechtbank in Amsterdam heeft een 35-jarige douanier uit Den Oever, die ge durende achttien maanden voor een waar de van vele tienduizenden guldens aan goederen uit de inklaringsloods van de Nederlandse Spoorwegen aan de Plantage Doklaan in Amsterdam heeft gestolen, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. In april werd de douane-beambte ge arresteerd nadat de hoofdstedelijke recher che een list had verzonnen om de myste rieuze reeks diefstallen uit de inklarings loods op te helderen. Het bleek dat de douanier een sleutel had achtergehouden van de loods, waarin hij tot zijn overplaat sing naar Den Oever had gewerkt. Zijn buit bestond uit textiel, fototoestellen, auto-onderdelen, e.d. De douanier, die 600 gulden per maand verdiende, kwam op het slechte pad omdat zijn vrouw niet met haar huishoudgeld kon omgaan. Als hij weer geld tekort kwam, reed hij met een taxi naar Amsterdam en nam uit de douaneloods weg wat van zijn gading was. De buit laadde hij in de taxi. Later verkocht hij de gestolen goederen. De taxichauffeur uit Den Oever, die aanvankelijk van medeplichtigheid werd verdacht, bleek te goeder trouw te zijn. De rechtbank sprak hem vrij. Zoals wij gisteren reeds hebben gemeld, werd bij de Hoogovens in gebouw Boswijk het jaarlijkse veiligheids-appèl gehouden. De heer W. Bakker, voorzitter van de adjunct-directie, herdacht allereerst de zeven doden, onder wie een gepensioneer de, die het bedrijf in een jaar waren ont vallen. Vier dodelijke ongevallen hadden op het bedrijf plaats gevonden en drie mensen waren slachtoffer geworden van het verkeer buiten het bedrijf. Aansluitend op de daags tevoren gehou- de landelijke dag van bezinning op onge lukken in het verkeer, stond de heer Bak ker vooral stil bij het vele leed, voor kor tere of langere duur, dat ongevallen teweeg kunnen brengen bij de slachtoffers en hun verwanten. „Wij staan hier voor een grote verant woordelijkheid die ons gehele personeel gezamenlijk moet dragen", aldus de heer Bakker, die van mening was, dat van de groeiende denkkracht onder de arbeiders een dankbaar en nuttig gebruik moest worden gemaakt, ook in het: veiligheids- werk. Dit geschiedt reeds bijvoorbeeld bij het bedenken van goede ideeën voor het bedrijf. „Maak ieders denkkracht mobiel en richt deze op de bedrijfssituatie", adviseerde de heer Bakker. Een nog belangrijker taak dan de reeds bestaande zag de adjunct-directeur weg gelegd voor de veiligheidscommissies, ver spreid over het bedrijf. Hij vroeg zich af of deze commissies nog meer en beter in geschakeld kunnen worden bij het opbou wen, uitwerken en formuleren van veilig heidsvoorschriften. Op die manier krijgen de voorschriften voor iedereen meer in houd en achtergrond, zij worden als het ware een eigen bezit. Als tweede taak noemde de heer Bakker het actief meedoen van de commissies bij het onderzoek naar de toedracht en oorzaken van een ongeval. De voorlichting aan nieuw personeel derde en laatste punt zou vooral ter plaatse kunnen worden bevorderd door de leden van de veiligheidscommissies in te schakelen. Wel ontvangt ieder nieuw per soneelslid bij Hoogovens bij zijn komst algemene voorlichting over de veiligheid, maar dit zou speciaal bij jonge mensen kunnen worden uitgebreid, meende de adjunct-directeur, die er onmiddellijk aan toevoegde, dat bij de Bedrijfsschool bijzonder goede resultaten zijn opgedaan met de jongelui. De heer H. M. J. van de Wall, chef van de veiligheidsdienst, gaf vervolgens een belangwekkend overzicht van het onge vallen verloop bij Hoogovens. Hoewel volgens de laatstbekende statis tische gegevens het ongevallencijfer bij Hoogovens nog altijd 30 percent lager ligt dan het gemiddelde van de metaalindustrie in Nederland, lag het veiligheidsniveau over de afgelopen periode slechts weinig lager dan in de daaraan voorafgaande periode van een jaar. Het verzuimongeval- lencjjfer per 100 arbeiders daalde slechts met 0,78 percent. „Dit is gezien de grote uitbreidingsactiviteiten verblijdend", aldus de heer Van de Wall, „doch het kan nog beter". Door staafgrafieken toonde hij duidelijk aan, dat de activiteit vooral gericht moet zijn op meer gebruik van beschikbare be schermingsmiddelen en betere instructie over werkmethoden. Vervolgens begaven de vele stafleden zich naar de afdelingen, waar de bekers en plaquettes van Goed Huishouden-wedstrij- den door ir. J. van der Woude, adjunct directeur produktie, werden uitgereikt. Voor de produktieafdelingen belandde de beker bij de Buizengieterij. De heer Van der Woude herinnerde er met genoegen aan, dat hij bij de B.G. zijn loopbaan bij Hoogovens was begonnen. Hij wenste de gieterij geluk met het nu reeds voor de derde maal behaalde succes. Ir. J. M. Nij- hoff, bedrijfschef die de trofeeën in ont vangst nam zei ervan overtuigd te zijn, dat het reeds lage ongevallencijfer bij de Buizengieterij toch nog kan worden gehal veerd. „Maar dan alleen met grote inspan ning, met ieders medewerking engeef ons enkele jaren de tijd", zei hij. Ir. J. M. Nijhoff, chef van de Buizen gieterij, toont met trots de door zijn afdeling gewonnen Spiesplaquete. Ir. J. van der Woude, adjunct-direc teur, heeft de beker overhandigd aan de heer J. de Leeger, chef van de afdeling Onderwijs. Daarna was de beurt aan de leerlingen werkplaats, die voor de eerste keer in het bezit kwam van de beker en van de pla quette met de afbeelding van oud-adjunct directeur Spies. „Vele mensen", aldus de heer Van der Woude, „denken bij het woord jeugd direct aan nozems" en „noza" en met deze woor den beoogt men dan beslist niet van waar dering te doen blijken. Ik geloof echter dat men hiermee helemaal op de verkeerde weg is. Het is fout om op grond van het gedrag van een uitschieter een hele troep te be- en veroordelen". De adjunct-directeur wees er op, dat de prestaties van de jongens niet minder is dan elders in het bedrijf. „De vakken wor den aan precies dezelfde machines onder wezen. In de afgelopen twee jaar is met zekerhéid vastgesteld, dat drie ogen van drie jongelui gespaard bleven omdat zij hun veiligheidsbril droegen! Als ik kijk naar de opgestelde zelfontworpen en zelf vervaardigde trofeeën voor de interne Goed Huishouden-wedstrijd en daarnaast constateer dat men kans heeft gezien om binnen vier jaar het ongevallencijfer met bijna 80 percent te reduceren, dan kan ik alleen zeggen: het zit hier snor", aldus de heer Van der Woude. Hierna werden onder trompetgeschal de veiligheidsvlag en de Hoogovensbanier ge hesen door de jongens, die waren gekleed in overall en trainingspakken. De heer J. de Reeper, chef van de afde ling Onderwijs dankte voor de hulde en wekte de jongelui ook op tot Goed Huis houden in ruimere zin, dat wil zeggen orde en netheid in het gezin, op de wegen en in de fabriek. De heer G. Bouwmeester, chef leerlin genwerkplaats gaf tenslotte een uiteenzet ting over het veiligheidswerk met en door de jeugdige leerlingen. IJmuiden (City). Vooral in het eerste deel van de film „De stem in het duister", die hier van vrijdag tot en met zondag wordt ge draaid en dan wel in het bijzonder in de openingsbeelden, weet regisseur Blake Edwards een onbehaaglijke stemming van angst en beklemming op te roepen, die een uitstekende verklaring vormt voor de oorspronkelijke titel van da film „Experi ment in terror". Het geval van een jong meisje, werkzaam op eon bank, dat door een psychopaat wordt gechanteerd is trou wens ook verder boeiend behandeld, tot het onverbiddelijk einde, wanneer de mis dadiger in een groot honkbalstadion door een leger van politieagenten wordt inge sloten en neergeknald. De beide hoofdrol len worden vertolkt door Lee Remick en Glenn Ford. ZONDAGMIDDAG „De wreker uit Mexi co", een met overtuiging aangepakte wes tern, die er niet om liegt; met als re sultaat een topprodukt van het ouderwet se spannende soort. Vervolgens van maan dag tot en met woensdag een andere avon turenfilm. namelijk „Marco Polo, de gro te avonturier" in cinemascope en techni color nog wel, zodat de legendarische voet tocht van Venetië naar China, die de be roemde ontdekkingsreiziger in de middel eeuwen ondernam, in kleuren en geuren kon worden naverteld. 1943! Door een besneeuwd dal nadert langzaam een Duitse militaire trein. Een partisaan heeft zojuist tussen de rails een bom geplaatst en even later vliegt de trein in de lucht. Drie Duitsers komen om het leven en hun commandant gelast onmid dellijk een vergeldingsmaatregel Enige uren later zullen dertig gijzelaars op het dorpsplein worden gefusilleerd, wanneer de dader van de aanslag zich niet vrij willig meldt. Moet één mens zich opoffe ren om de levens van dertig anderen te redden is het thema van „De wet van de oorlog", waarmee dit weekprogramma donderdagavond wordt beëindigd. Met uitzondering van woensdag draait dan vervolgens de nieuwe Nederlandse film „Wederzijds", die zoals bekend te vens van vrijdag af voor de Velsense schooljeugd wordt vertoond. Vandaar dat wij ons hebben voorgenomen, zaterdag uit voerig op deze historische reportage terug te komen. DE BEVERWIJKSE RAAD die donder dagavond bijeenkwam, kon haar draai maar nauwelijks vinden. Aan het begin en tegen het einde van de vergadering ont sponnen zich levensgrote procedurekwes ties. Voor het overige kreeg het college van B. en W. het volle pond: voor on derwijsdoeleinden werd 123.807,58 ter be schikking gesteld, voor verbetering van de sportaccommodatie op verschillende plaat sen in Beverwijk werd 420,050 gulden ge voteerd, voor reparatie van stukgevroren wegen en verbetering van de verkeerssi tuatie in Wijk aan Zee werd een krediet verleend van 441.000 gulden. Verder stemde de raad in met een sub sidieaanvrage ten behoeve van het gere formeerd Klimroos en Kruisridderweek- clubwerk en voor 't verstrekken van war me maaltijden aan de bejaarden in Be verwijk. Bij het aan de orde stellen van de notu len kwamen de moeilijkheden donderdag avond. Van verschillende zijde in de raad werd geklaagd over de late toezending van de stukken, zodat vele leden niet meer in de gelegenheid geweest waren het bespro kene in hun herinnering terug te roepen. Na veel vieren en vijven onder andere over de vraag of men notulen in het ge heel of ook gedeeltelijk kon goedkeuren ging de raad tenslotte akkoord met het voorstel de notulen van de vorige raads vergadering goed te keuren; al moest er dan wel over gestemd worden. Het voor stel van de heer Menist (P.v.d.A.) om de notulen aan te houden haalde het met 13 stemmen tegen en 10 voor de streep niet. Bij de behandeling van de ingekomen stukken waaronder een brief van de ge meenteontvanger de heer J. P Sierhuis met het verzoek hem een perceeltje grond te willen verkopen, fronsten de raadsleden opnieuw het voorhoofd. Reeds meer dan een half jaar tevoren heeft de heer Sier huis namelijk een garage op het stukje grond gebouwd kennelijk in goed vertrou wen, dat de raad hem de grond wel zou willen verkopen. Dat gebeurde wel, maar bepaald niet van harte. Ten eerste wilden de heren Koger (prot. chr.), Bolte (P.S.P.) Klomp (V.V.D.) wel eens weten hoe de heer Sier huis aan de bouwvergunning kwam. De heer Zwarts (C.P.N.) wilde over de tijd, dat de garage reeds op gemeenteterrein stond, de heer Sierhuis huur laten betalen bij wijze van correctie ep zijn voorbarig gedrag. De suggestie werd met instemming begroet van verschillende zijden maar ten slotte liet men het toch maar bij ver koop zonder meer. Naar aanleiding van het voorstel om de parkeergelegenheid en het wegprofiel van de Verlengde Voor straat te Wijk aan Zee ingrijpend te ver anderen, bracht de heer Langendijk (K.V.P.)'n aantal suggesties naar voren, die dan wel geen steun vonden in de raad, maar die op aandringen van o.a. de heer Bijl (prot. chr.) nog nader door de ver- keersdeskundigen van de politie zullen worden bekeken. Voor de tweede maal scoorde de heer Langendijk, bij het ter vergadering nog uitschrijven van een ver gadering van de raad, die geheel gewijd zal zijn aan de algemene verkeersproble men in Beverwijk op 4 november. Een forse competentiezaak kwam op het tapijt toen bij het aan de orde stellen van een ingekomen stuk betreffende vorde ring van woonruimte, de heer De Weijer (K.V.P.) zich afvroeg of de brief niet in handen van de commissie voor de beroeps- en bezwaarschriften van de raad gesteld diende te worden, daar de verordening, waarbij deze commissie van bijstand is in gesteld, geen enkel verzoek uitsluit. Er werd betoogd en verklaard, er werd uiteengezet wat de bedoeling van de com missie was en in welke relatie zij stond tot het college van B. en W. en de raad en. er werd breed uiteengezet, dat de com missie in dit geval toch weinig kon doen, voor de heer Luijpen (K.V.P.) het verlos sende woord sprak en stelde dat een ge meentelijke verordening niet mag indrui sen tegen een wet van het Koninkrijk en dat uit dien hoofde wettelijk toegewezen competenties van het college niet uit hun voegen gelicht worden door een plaatselij ke verordening. Adressanten staat nu nog slechts een weg naar de kantonrechter of het college van Gedeputeerde Staten open. Beverwijk Filmkomieh Jerry Lewis in de klucht „Geld speelt geen rol". Op vragen van het raadslid J. ten Brink (P.S.P.) hebben B. en W. van Amsterdam medegedeeld dat de lonen van het bij de Stadsreiniging nog werkzame personeel dat via koppelbazen is tewerk gesteld, vrijwel gelijk zijn aan die van het ge- meentepersoneel bij deze dienst. De lonen variëren daar van 3,91 tot 4,17 per uur. Voor het gemeentelijk energiebedrijf variëren deze bedragen behoudens een enkele uitzondering voor zeer gespeciali seerde arbeid van 3.85 tot 4.95 per ur. Bij het Gemeente-Energiebedrijf zijn de lonen van het via koppelbazen aangetrok ken personeel eveneens vrijwel gelijk aan de inkomsten van het met vergelijkbare taken belaste gemeentepersoneel. In dit bedrijf variëren de lonen, behoudens een enkele uitzondering voor zeer gespeciali seerde arbeid, van 3,85 tot 4,95 per uur. (Kennemer theater). Hier wordt vrijdag en zaterdag de avonturenfilm „Om vier uur breekt de hel los" vertoond, die zich afspeelt op het Zuidzee-eiland Talua op het moment, dat de vulkaan die het eiland beheerst actief gaat worden. Bij de behandeling zijn betrokken een gedesillu sioneerde pater (Spencer Tracy;, enige ontsnapte gevangenen onder wie een ze kere Harry (Frank Sinatra) en de pa tiënten van een ziekenhuis voor melaat sen, wier redding bij de uitbarsting van de vulkaan, een hoogtepunt van de film wordt. In de voorstelling van zaterdag nacht met „Strandaffaire" kan de boeien de actrice Joan Crawford weer eens wor den bewonderd in 'n uiterst knappe speel film. die in een mysterieuze sfeer tot een originele climax komt. Zondagmiddag het exotisch verhaal „Sluiers van Bagdad", waarvan wellicht niet behoeft te worden gemeld, dat het hier weer eens om schone haremdames, dikke pascha's en moedige stamhoofden gaat. VAN DE ROMAN „Dokters zonder mas ker" is een gelijknamige film gemaakt, waarmee op sympathieke wijze een rede lijke middenweg is gevonden tussen docu mentaire en de onvermijdelijke romantiek. Daarom is deze film al direct veel beter geworden dan de gemiddelde Amerikaan se doktersfilm. Wie hard moet werken gaat zich soms wel eens aan wildé fees ten te buiten. Regisseur David Swift heeft nu een dergelijk feest ingelast, waarvan het bruisend karakter pakkend naar vo ren werd gebracht. De film draait van zondag tot en met woensdag. Lee Remick als de gechanteerde Kelly Sherwood in de boeiende thriller „De stem in het duister". deelde Berlijn. Erika Jurgens, wier broer bij zijn poging om naar het westen te ontkomen werd neergeschoten, tracht eveneens onder het prikkeldraad door te kruipen en wordt daarbij door een list van Kurt Schroeder uit handen van de toesnellende Vopo's gered. Hij brengt het meisje in het huis van zijn moeder, een van de weinige alleenstaande huizen bij de Muur. Erika's hunkeren naar de vrij heid doet bij alle huisgenoten een in stil te gekoesterd verlangen tot vluchten weer opleven; behalve bij Kurt, die als chauf feur bij een majoor in Oost-Berlijn een alleszins redelijk bestaan heeft opgebouwd. Hij tracht hun dan ook de plannen uit het hoofd te praten, om tenslotte zelf eveneens te zwichten en zich bereid te verklaren hen te helpen vluchten (W. B.-t heater) Een avontuurlijk ver haal van een Amerikaanse skipatrouille, die in 1944 achter de Duitse linies ope reerde is het motief van de oorlogsfilm „Ski-troepen vallen aan", die vrijdag en zaterdag als opening voor dit weekpro gramma fungeert. Direct daarop volgt zondagmiddag de dolle soldatenklucht „Kop op, borst vooruit", waarvar de in houd wel een bijzonder groot contrast op levert met de reeds genoemde oorlogs film. Tenslotte zondag en maandag nog „Het masker valt", een romantische Duit se film met Martin Held en Ingrid Bern- hardy over een ongehuwde moeder, die lange tijd als de moordenares van haar kind wordt beschouwd. Met een sensatio nele rechtszitting tot besluit, waarbij de echte dader wordt ontmaskerd. (L u x o r) Een moderne tragedie is „Vlucht uit Oost-Berlijn" (dinsdag tot en met donderdag), het verhaal van het door prikkeldraadversperringen in tweeën ge- VAN DE KELDER van het huis uit zul len ze een tunnel graven, waarbij het ge dreun van de elektrische boor moet wor den overstemd door de blaasmuziek van de band, die avond aan avond komt re peteren. Op het laatste moment wordt de zaak dan nog verraden en de Vopo's ruk ken reeds uit om de vluchtelingen te ar resteren. Maar Kurt is hun voor en ter wijl de Vopo's het huis al binnendringen laat hij met inbegrip van de gehele band zevenentwintig mannen en vrouwen door de tunnel verdwijnen. Hij dekt als laat ste de aftocht, door de tunnel achter zich te laten instorten. Achtentwintig mensen komen uitgelaten van vreugde in West- Berlijn boven de grond, waar zij opnieuw het geluk mogen smaken van de zo vu rig begeerde vrijheid. Dit alles nadat van vrijdag tot en met maandag eerst de avon turenfilm „Het geheime teken van d'Ar- tagnan" en zondagmiddag de komedie „Operatie Bikini" heeft gedraaid

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15